Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - maj II / 2016

11 maj. W sejmie rządowa trupa PIS wystawiła wielogodzinny kabareton, nazwany „audytem” poprzedniego rządu. Takiej hucpy jeszcze tam dotąd nie było. Partia ta musi mieć ogromne kłopoty, skoro sięga do tak prymitywnych chwytów. Wystąpiła Be Szydło i chyba wszyscy ministrowie - taki, ot, „zespół kolesi”, posługujący się, bez wyjątku,  językiem patologicznych kłamców, dyletantów i prostaków. O miliardach wyciągniętych ze SKOK-ów nie było, oczywiście, ani słowa. Kłamać jednak też trzeba umieć. Jako skrajny przykład pazerności podano fakt, że prezes Totalizatora „zażyczył sobie złotego mercedesa”. Dziennikarz „SE” poszedł tym tropem i odkrył, że ów mercedes ma kolor szaro – beżowy i  został kupiony z drugiej ręki.  Ten model samochodu przestano bowiem produkować już w roku 2009 a Wojciech Szpila, dla którego go kupiono ,  został prezesem w roku 2012. Jego wartość „SE” oszacował na 46 kPLN.      Maskarada z opluwaniem rządów PO – PSL trwała ponad 10 godzin, na odpowiedzi dano nieco ponad 40 minut. Mimo tego, że ta krytyka nie była sporządzona w formie pisemnej, w postaci druku sejmowego, przyjęto ją jako oficjalną prezentację rządu, co jest złamaniem regulaminu Sejmu. Donald Tusk podsumował to parafrazując wypowiedź księdza Tichnera – „są trzy rodzaje prawdy: święta prawda, tyż prawda i … audyt PIS-u”. Kosiniak – Kamysz natomiast – „Wy się nie nadajecie do rządzenia, wy się nadajecie do leczenia”.
     Okazało się, że PIS to zdemoralizowana szczujnia, po której można spodziewać się jedynie podłości. Oni mają genetycznie zakodowaną nienawiść, potrzebę judzenia, brak samokrytyki i brak przyzwoitości. Ktoś zaproponował, żeby pojęcie „pisowski audyt” stosować na określenie chamstwa, hucpy i kłamliwych oskarżeń.


Bezrobocie w kwietniu wyniosło 9,6 procent.


Pada kolejny SKOK, tym razem „Arka” z Dąbrowy Górniczej. Co na to Bierecki i reszta „kolesi” z PIS-u?


13 maj. W Redzikowie koło Słupska oficjalne rozpoczęcie budowy tarczy antyrakietowej. Ma być oddana do użytku za dwa lata. Wczoraj została zaś oddana do użytku podobna baza w Rumunii. Tak trzymać. Trzeba zmusić Putina do dalszego zwiększania wydatków wojskowych, jak za czasów Reagana. To bardzo skuteczny sposób, jak się wtedy okazało, na załamanie gospodarcze tego molocha.

Agencja ratingowa  Moody’s  utrzymała ocenę wiarygodności kredytowej Polski na poziomie A2, zmieniła jednak perspektywę  ratingu ze stabilnej na negatywną. Moody’s podkreśliła, że gospodarka  Polski jest duża i silna oraz że w ostatnich latach wyraźnie rosła, wyróżniając się na tle krajów UE. W latach 2011-15 realny wzrost PKB wyniósł  2,9 procent, przy średniej unijnej 1,0 %. Wśród zagrożeń agencja ta wyszczególnia pogorszenie pozycji fiskalnej rządu (wzrost wydatków), pogorszenie klimatu inwestycyjnego oraz konflikt rząd – TK. Agencja Moody’s  nie podzieliła więc opinii Szydło, Szałamachy, Morawieckiego  i innych ministrów biorących udział w kabarecie zwanym audytem, którzy zgodnym chórem zeznali, że Polska jest nie tylko w ruinie ale na krawędzi katastrofy i nie obniżyła ratingu.

„Rok 1984” Orwell napisał 70 lat temu, a jakże jest wciąż aktualny.  „Audyt” PIS to jak zgłębianie tej książki raz jeszcze.  Wiara smoleńska, układy, kondominia, archipelagi czy dobre zmiany to nowomowa, która w połączeniu z pisaniem historii od nowa przypomina „zmienność przeszłości” u Orwella. A ta „zmienność przeszłości, nowomowa i dwójmyślenie” składały się na ideologię totalitarnej Oceanii, stanowiąc fundament „angsocu”. Każdy członek partii musiał tam wziąć udział w „dwóch minutach nienawiści”, podobnie jak u nas każdy członek rządu PIS musiał wziąć udział w „audycie” -  zbiorowym obłędzie. Jarosław Kaczyński, jak Wielki Brat jest dla pisowców wyrocznią i ostoją, bo przecież „wojna to pokój, wolność to niewola a ignorancja to siła”.

Biuro TK opublikowało notatkę, dotyczącą analizy nowego projektu ustawy PIS o TK, złożonego w Sejmie 29 kwietnia. Zdaniem Biura projekt ten budzi wątpliwości co do zgodności z Konstytucją aż w 14 przypadkach. Analiza Biura jest, oczywiście, jedynie opinią i nie ma żadnej mocy wiążącej.

Trwają przepychanki dotyczące spotkania w sprawie rozwiązania kryzysu konstytucyjnego – opozycja zaprasza PIS na środę a PIS opozycję na wtorek, 17 maja. W efekcie pewnie nie dojdzie do żadnego spotkania, bo nikt go tak naprawdę  nie chce, wszyscy za to grają pozorami.

W dniu rocznicy pierwszych demokratycznych wyborów po roku 1989, czyli 4 czerwca (Święto Wolności) urzędnicy mają, zgodnie z rozporządzeniem Be Kempy, odrabiać dzień wolny 27 maja. Dlaczego? Jest to przecież niezgodne z prawem, bo takie odrabianie musi mieć miejsce w tym samym okresie rozliczeniowym, czyli  - w tym przypadku - w maju.  Prawo jednak prawem a coś robić trzeba, żeby zmniejszyć frekwencję na kolejnej manifestacji KOD, zapowiedzianej na  4 czerwca właśnie.

17 maj. Kolejny show telewizyjno – medialny PIS, tym razem z kancelarii RM. Be Szydło i ministrowie przez pięć godzin chwalili się swoimi osiągnięciami w ciągu pierwszych sześciu miesięcy działalności rządu. Po 8 nerwowych godzinach niedawnego „audytu” w Sejmie mieliśmy 5 godzin „ sukcesów”, tak wielkich, że strach pomyśleć co to będzie na koniec ich kadencji – po prostu raj na naszym skrawku ziemi.. Be Szydło próbowała poszczególne wystąpienia jakoś sumować, czasem chwalącego się lekko dopingować. Wyglądało to więcej niż żałośnie, co tu zresztą uzupełniać, skoro wszystko było zrobione „idealnie”.

Kuchciński, po kilkakrotnych zapowiedziach i nie dotrzymywaniu terminów zaprosił wreszcie na dzisiaj, 17 maja (zaprosił wczoraj) przedstawicieli ugrupowań parlamentarnych  i pozaparlamentarnych, żeby kolejny raz zastanawiać się, jak rozwiązać kryzys konstytucyjny wywołany przez PIS. Przyszli przedstawiciele PIS, PSL i partii Korwin. Cienko jakoś … Opozycja postanowiła się spotkać w tej sprawie 18 maja i już wiadomo, że tym razem  nie przyjdzie PIS. W ten sposób można się spotykać w nieskończoność. Wiadomo zresztą, że nikomu na rozwiązaniu kryzysu za bardzo nie zależy.

W uniwersyteckim szpitalu klinicznym w Olsztynie japoński neurochirurg razem z zespołem doktora Maksymowicza wszczepia czterem osobom znajdującym się w śpiączce specjalne stymulatory, które mają im pomóc w wybudzeniu. Jest to podobno dosyć skuteczna metoda. Na około 300 przypadków takiego wszczepienia udało się dotąd wybudzić 60 procent chorych.

Bill Clinton – „Polska odchodzi od demokracji wzorem Putina”. Jak to komentują przedstawiciele PIS-u?  - Clinton jest niedoinformowany! Przecież to oczywiste. Jest niedoinformowany podobnie jak Obama, amerykańscy senatorowie i inni ich politycy. USA to przecież światowy zaścianek. PIS może się jednak grubo przeliczyć. Wiadomo, że następnym prezydentem będzie tam Trump albo Hilary Clinton. Wypadałoby więc mieć dobre układy z obiema tymi osobami.

KE zażyczyła sobie od naszego rządu pisemnej informacji dotyczącej sytuacji z TK do poniedziałku, 23 maja. Wygląda to na rodzaj ultimatum. KE ma wyraźnie dosyć zapewnień rządu, że toczy się w tej sprawie dialog, podczas gdy nic nie posuwa się do przodu. Sytuacja zaczyna być dla Polski naprawdę groźna. Po ukazaniu się informacji dotyczącej pisma KE, opozycja przełożyła swoje spotkanie na wtorek, 24 maja. Ma na nie przyjść, podobno, również przedstawiciel PIS. Bardzo ciekawe!

20 maja. W Sejmie ostra debata dotycząca żądania KE. Ciekawe, co teraz wymyśli PIS? Odpowiedzialność za wybrnięcie z sytuacji ponoszą niewątpliwie ci, którzy nas w nią wpędzili a więc prezydent, premier i większość sejmowa - jednym słowem Jarosław Kaczyński. Szydło w czasie debaty do opozycji  – „Nie macie suwerenności w sercu, Targowica! W KE są ludzie, którym zależy na rozbrajaniu Unii”.  Na to Schetyna – „Polska się za panią wstydzi po tym, co pani przed chwilą powiedziała”. Czasy są coraz bardziej niebezpieczne, świat się błyskawicznie zmienia. Trump zapowiada, że jeśli zostanie prezydentem to zdecydowanie osłabi NATO. Zostaniemy wtedy sami, z dwoma milionami ludzi pracującymi w Uniii, której jesteśmy teraz największym beneficjentem, skłóceni  z kim tylko można, wystawieni „na tacy” Putinowi. Kaczyński, wielki negatywny strateg, prowadzi nas do katastrofy.

Komentarze  

 
Spobaltexpelp
#81 Spobaltexpelp
17 czerwca 2021, 00:25
online slots online slots free casino games
Zacytuj
 
 
Horace
#82 Horace
17 czerwca 2021, 08:50
Appreciate the recommendation. Will try it out.

my page - lsm99: Welikebet.com/.../...
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać