Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - kwiecień III / 2016

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
ONR, w liczbie około 400 oflagowanych i ubranych na czarno debili świętował w Białymstoku 82 rocznicę powstania tej organizacji. W II RP została ona zdelegalizowana po trzech miesiącach działania, jako organizacja wywrotowa, nie mieszcząca się w porządku prawnym RP. Żeby było ciekawiej, w tutejszej bazylice katedralnej odprawili sobie mszę, którą celebrował „ich” ksiądz, znany wywrotowiec w sutannie, który tak się ma do stanu kapłańskiego, jak pięść do nosa. Potem był przemarsz przez miasto ze sztandarowym hasłem „A NA DRZEWACH ZAMIAST LIŚCI BĘDĄ WISIEĆ SYJONIŚCI”. Gdybym chciał posłużyć się czarnym żartem to bym napisał, że ta hołota chciała pewnie w ten sposób uczcić rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Kuria białostocka przeprosiła za udostępnienie katedry, ksiądz o pseudonimie J.M. dostał podobno zakaz tego typu występów publicznych, ogromny niesmak jednak pozostał!
Prawie generał Antoś Macierewicz oświadczył właśnie, że liczebność polskiej armii zostanie zwiększona co najmniej o połowę. Ciekawe z czego to opłaci. Z oświadczenia majątkowego nie wynika podobno, że go na to stać.

Odbyło się doroczne Zgromadzenie Ogólne Sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Przedstawiciele SN, NSA i KRS zgodnie stwierdzili, że obecna władza ustawodawcza i wykonawcza ingerują w sposób niedopuszczalny w niezależność Trybunału. Prezes SN Tadeusz Ereciński przypomniał dodatkowo kazus Austrii z roku 1933, gdy jej faszystowski kanclerz podważył prawidłowość wyboru trzech sędziów ich TK. Prezes Ereciński  zaapelował do wszystkich polskich sędziów” aby mieli odwagę, bo są dziś depozytariuszami polskiej demokracji”.  Widać wyraźnie, że nasz wymiar sprawiedliwości jest silnie zjednoczony a z sondaży wynika, że społeczeństwo szybko się edukuje w zakresie prawnym i w zakresie ważności Konstytucji.
     Jakby na potwierdzenie powyższego Rada Miasta Łodzi wczoraj a Rada Warszawy dzisiaj, 21 kwietnia, podjęły decyzję, że w swoich Uchwałach i wszelkich decyzjach będą respektować wyroki TK niezależnie od tego, czy zostały w Dzienniku Ustaw opublikowane, czy nie. Czekamy na następne duże miasta oraz inne jednostki samorządowe. Jutro taką decyzję zamierza podjąć Bydgoszcz.

Trzech byłych prezydentów (Wałęsa, Kaczyński i Komorowski), a także Cimoszewicz, Olechowski, Bugaj, Sikorski, Frasyniuk, Lis i Stępień wystosowali 25 kwietnia apel do Polaków w formie listu otwartego, w którym bardzo krytycznie oceniają sytuację polityczną w Polsce. Można to podsumować fragmentem ich listu – „Polska zmierza do autorytaryzmu i izolacji w świecie. Do powstrzymania tej tendencji  niezbędna jest pełna mobilizacja społeczeństwa i środowisk opozycji oraz wypracowanie programu wspólnego działania na rzecz obrony demokracji. Najbliższe miesiące zadecydują o losie praworządności i demokracji w Polsce”. List ten wywołał niezłą burzę w naszym światku politycznym.
     Frasyniuk  u Olejnik – „Przestępcami nazywam grupę ludzi, która  na oczach całego społeczeństwa łamie Konstytucję, łamie swobody i prawa obywatelskie, dewastuje administrację publiczną i w naszym liście mówimy to wprost. Jeśli nie zareagujemy twardym językiem, to o szóstej rano chamy wyważą drzwi. To Kaczyński jest „autorem” tego listu. On dzieli społeczeństwo, ale też nikt tak go nie integruje. Na tej liście są osoby, które radykalnie się różnią. List to także apel do ludzi młodych, że czas już wyjść na ulice”.
     Cimoszewicz w radiu Zet – „Prezydent ewidentnie łamie Konstytucję. Z punktu widzenia społecznej szkodliwości robi coś znacznie gorszego od kieszonkowca, który okrada kogoś w tramwaju. Na wniosek opozycji, by ujawnić nagrania z sejmowego monitoringu marszałek Kuchciński odpowiedział, że tak się przypadkowo złożyło, że kamery nie zarejestrowały momentu głosowania. To na jakiej podstawie zapewnił prezydenta, że wszystko było w porządku? My nie chcemy zachęcać do drastycznych form protestu. Chcemy, żeby obywatele, którzy cenią swoje prawa i wolności uzmysłowili sobie, że sytuacja jest poważna – my rzeczywiście zmierzamy ku autorytarnemu systemowi władzy!”

Profesor Norman Davies, wielki przyjaciel Polski, w wywiadzie dla „The Observer” mówił  o położeniu przez PIS łapy na budowanym w Gdańsku muzeum II wojny światowej – „Kaczyński zachowuje się jak bolszewik i paranoidalny awanturnik. PIS jest najbardziej mściwym gangiem w Europie. Gdańsk  to szczególne miejsce ze względu na skojarzenia z L. Wałęsą, Solidarnością i Tuskiem, który tam się urodził, skończył historię i wmurował kamień węgielny pod budowę muzeum.” Profesor Davies mówił też o polityce pamięci stosowanej przez PIS , która działa głównie dzięki insynuacjom. Jego zdaniem jest to” ksenofobiczna próba PISu przepisywania historii.”

Kaczyński  stwierdził, że media głównego nurtu uprawiały „panświnizm”. Ten człowiek przoduje w wymyślaniu obelg  od dawna. Co sam uprawia? – kurskświnizm, nienawiść, zamordyzm, zemstę, szukanie układów, wojnę ze wszystkimi, ksenofobię, gloryfikację zaścianka, skłócanie Polaków, kołtunerię, ……..  To jest człowiek naprawdę chory !!!!!

Do państw UE trafia obecnie ponad 81 procent naszego eksportu. Na pierwszym miejscu są Niemcy (niemal 30%), potem Czesi i Brytyjczycy (po około 6,5%). Na wielką Rosje przypada jedynie 2,5 procent eksportu, nie są nam więc szczególnie groźne ich straszenia embargiem.
Groźne mogą się natomiast okazać działania PIS w kierunku poluzowania integracji z Unią.

26 kwiecień. Zgromadzenie Ogólne Sędziów SN podjęło Uchwałę w której zapowiada respektowanie nieopublikowanych wyroków TK.
     Beata Mazurek, rzeczniczka PIS (obrodziło tam w Beaty) – „Sędziowie SN to zespół kolesi, którzy bronią status quo poprzedniej władzy”. Profesor Adam Strzembosz na to – Jestem dumny, że stanęli po stronie prawa a nie siły. Panią rzecznik zapytałbym, jak by zareagowali jej koledzy, gdyby rzecznik SN powiedział, że posłowie PIS są grupą kolesiów, którzy dorwali się do żłobu. Gdyby praworządność polegała tylko na tym, że bez żadnych ograniczeń rządzą ci, którzy w danym momencie uzyskali większość w parlamencie, to jest to pogląd zasadniczo mylny. Pamiętamy z niedalekiej historii kto w naszym bliskim sąsiedztwie w sposób demokratyczny doszedł do władzy, a potem były obozy koncentracyjne.
 
Polski złoty znowu dołuje i to do wszystkich walut, nawet forinta. Dzieje się tak podobno  z powodu obaw, że agencja Moody’s,  wzorem S&P, obniży nam rating w związku z patem w sprawie TK. Dokłada się do tego obawa inwestorów, że zostanie uchwalona jakaś wersja ustawy frankowej.

Korea Północna, posiadająca około 25 milionów mieszkańców ma armię, w której służy 1,2 miliona żołnierzy. Jest to tym samym najbardziej zmilitaryzowany kraj świata.

28 kwiecień. Przedstawiciele Komisji Weneckiej znowu z wizytą w Polsce. Tym razem będą rozpoznawać Ustawę o Policji, popularnie zwaną inwigilacyjną, a ściślej jej zgodność z zasadami demokracji i prawem obowiązującym w UE. Opinię w tej sprawie KW ma wydać około 10 czerwca.

Lawinowo rośnie liczba jednostek samorządowych, które podejmują decyzje o tym, że w swoich decyzjach będą respektować orzeczenia TK, również te nieopublikowane przez kancelarię Be Szydło. Jeśli chodzi o samorządy miast są to Warszawa, Poznań, Łódź, Bydgoszcz, Słupsk i Gorzów Wielkopolski. Dzisiaj mają taką decyzję podjąć w Koszalinie. Z innych jednostek samorządowych można wymienić sejmiki zachodniopomorski i lubelski. Wygląda na to, że wkrótce obok władzy sądowniczej zjednoczy się w tej sprawie również władza samorządowa. Co pan na to, prezesie Kaczyński? Jaką formę restrykcji wymyśli pan dla organów samorządowych? Żeby wojewodowie, mianowani przez PIS nie mogli tych decyzji unieważnić, coraz częściej podejmowane są one nie w formie Uchwał, tylko w formie Stanowiska.

Komentarze  

 
llortcik
+2 [2] #41 llortcik
7 maja 2016, 01:50
Cytat:
Kiedy złotówka miała dno?
FB. Najlepszy i największy na świecie entuzjasto Dobrej Zmiany. Mimo wcześniejszego wpisu mam problem. Komu wierzyć? Czyżby zawsze prawdomówna pani Beata po raz pierwszy w swym doskonałym życiu skłamała? Powiedziała przecież wyraźnie, że gwałtowne osłabienie złotówki jest tylko winą całej /konstruktywnej i destrukcyjnej/ opozycji, a ona i jej eksperymentalny rząd nie mają z tym nic wspólnego. Wybacz dostarczycielu Dobrej Nowiny, ale jednak wierzę w prawdomówność pani z broszką.Haji napisał:
FB sędzia Rzepliński w tej chwili leży Reytanem w obronie Prawa (z wielkiej, bo o prawo chodzi). Szydło i Duda w tej chwili kwalifikują się pod Trybunał Stanu za złamanie prawa. Nie kłam.
Jeśli masz możliwość to poproś go by wstał, bo złotówka też wzięła z niego przykład i zaprotestowała przeciwko Dobrej Zmianie, a mój portfel przez to się kurczy.

Sprawy bieżące.

Pan samodzielny rozpoczął wizytę w Kanadzie. W planie jest trzykrotne nawiedzenie Kościołów i jednokrotne spotkanie z premierem. Słuszna decyzja. W ważnych sprawach trzeba kontaktować się z Najwyższym, a nie liczyć na pośredników. Nie podano czy niezłomna sowa nawiąże twitterową łączność z puszczańskimi stworkami kraju klonowego liścia i jakie będą efekty.
Jeszcze przed samodzielnym wylotem pan prezydent z pałacu prezydenckiego wskazał swego kandydata na prezesa NBP. Wzbudziło to zrozumiałe drżenie serc i łydek u prezesa jednej z partii, reszty Żoliborza i prezesów banków. Czy samodzielny parlament zatwierdzi tę kandydaturę? I zapewnienia złotousto wymalowanego rzecznika pana niezłomnie podpisującego, że kandydatura mogła być jeszcze gorsza nie uspokoiły Pana Prezesa i zrezygnował z uczestnictwa i wygłoszenia przemówienia w czasie dzisiejszego marszu poparcia dla Unii.

Oczywistą nieprawdą jest, że pan prezes Jacek wziął kredyt na bieżące funkcjonowanie TVPIS. Gotówka była potrzebna na wykupienie czasu antenowego w CNN, by tam w swoim powalającym świat orędziu nowo narodzona przywódczyni Europy i Świata z pewnością przekona wszystkich inwestorów, że złotówka w Polsce ma się dobrze.

Eksperymentalny minister eksperymentalnego Ministerstwa Finansów nie chciał dziś eksperymentalnie komentować swojego wiekopomnego listu, ale z sugestii prominentów Dobrej Zmiany wynika, że usilnie pracuje nad tym, by mający kredyty we frankach mieli taki sam dół jak kredytobiorcy euro czy złotówki.

Przewodniczący PO oznajmił, że biorąc pod uwagę najdoskonalsze nabytki platformy /Dorn, Kamiński, Girertych/ nie może poprzeć WRD, zaś totalność oznacza popieranie jedynie słusznego programu jedynie słusznej opozycji. Decyzję tę natychmiast poparł przewodniczący Rady Europy zapewniając samego Franciszka, że Polska nie chce wystąpić z Unii /uwierzył prezesowi?/
 
 
sunset
+2 [2] #42 sunset
8 maja 2016, 01:30
[...]zapewniając samego Franciszka, że Polska nie chce wystąpić z Unii /uwierzył prezesowi?/
uwierzyć prezesowi? no niby można, jeśli ktoś bardzo chce, ale złote usta prezesa nie skalały się jeszcze w tym wieku prawdą.
 

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze