Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - kwiecień II / 2016

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
10 kwiecień. Szósta rocznica katastrofy smoleńskiej. W moim domu na wsi, gdzie byłem w weekend, jest tylko telewizja naziemna, skazany więc byłem na TVP Info.  Naoglądałem się więc przez cały dzień pochodów i nasłuchałem przemówień. Jestem Polakiem i jest mi głupio. Gdyby bowiem traktować je poważnie, to trzeba by było stwierdzić, że Rosja po raz kolejny, rękoma głupich (czytaj inteligentnych inaczej) naszych współobywateli rozgrywa nas, jak chce. Na miejscu Rosjan nigdy bym nie oddał wraku ani czarnych skrzynek. Czekałbym, aż się Polacy wzajemnie pozagryzają      Lech Kaczyński był kiepskim prezydentem, w sondażach przed drugą kadencją miał nikły procent poparcia i pewnie nie załapałby się nawet do drugiej tury wyborów. Przyznam jednak, że raz byłem z niego dumny – wtedy, gdy poleciał z kilkoma innymi głowami państw do Gruzji w ważnym dla niej momencie, w czasie wojny z Rosją. Mimo tego, że nie lubił TK to mocno podkreślał, że jego wyroki są ostateczne i obowiązujące. Jeżeli  jednak piszę, czy mówię o nim krytycznie to nie znaczy, że zasługuję na miano drania lub łajdaka. Nie zgadzam się z takim podziałem serwowanym przez jego brata, że prawdziwymi Polakami są ci, którzy mówią o nim dobrze a ci, którzy jego działalność krytykują, są Polakami gorszego sortu.

     Zwolennicy teorii zamachu pod Smoleńskiem nie mogą się pogodzić z tym, że ta katastrofa wynikła z ludzkiej głupoty i nieodpowiedzialności. Nie mogą, bo trudniej byłoby wtedy uznać ofiary za  bohaterów, którzy „polegli dla  ojczyzny”. Czy jednak tragifarsa w licznych odmianach, tworzona przez  Antoniego z poparciem prezesa nie urąga pamięci tych ofiar? Czy za ten tragiczny lot odpowiada jedynie kancelaria byłego premiera a nie odpowiada kancelaria byłego prezydenta, która go de facto organizowała? Czy nie odpowiada – moralnie – również prezes Jarosław?  I jeszcze jedno. Ta  wyprawa, zorganizowana w sposób nieodpowiedzialny, pochłonęła 96 istnień ludzkich. A co by było, ile byłoby ofiar, gdybyśmy w roku 2010 dysponowali rządowym Boeingiem 777. Czy nie byłoby ich wtedy około trzystu? Bo ten lot był przecież przejawem przerostu formy nad treścią, głupoty nad zdrowym rozsądkiem i każdy samolot byłby wtedy pełny.  Czy nie polecieliby wówczas również Sasin i Łopiński, główni organizatorzy wyprawy, a także Macierewicz, który się nie załapał i pojechał pociągiem?

     I jeszcze jedno. Jarosław neguje osiągnięcia III RP. A przecież jego brat bliźniak bardzo się dla niej zasłużył. Był jednym z jej twórców i budowniczych – od okrągłego stołu,  Magdalenki, przez posłowanie i senatorowanie. Był ministrem sprawiedliwości w rządzie Buzka, szefem BBN, szefem NIK, prezydentem Warszawy i wreszcie prezydentem Polski w okresie tej, tak znienawidzonej przez Jarosława, III RP. A i sam Jarosław był premierem tego tworu i – być może – znowu będzie.

     Jarosław ze swoją sowiecką mentalnością szkodzi nie tylko Polsce, szkodzi wszystkim krajom postsowieckim – grupie wyszegradzkiej, krajom nazywanym pribaltiką, Rumunii, Bułgarii, Ukrainie, Białorusi, Gruzji,  Armenii. Społeczeństwa zachodnie, widzące w nas dotąd naturalnego lidera tych terenów, społeczeństwo wydzierające pazurami wolność i demokrację, przecierają teraz oczy ze zdumienia i coraz częściej słychać głosy, że do prawdziwej demokracji po prostu nie dojrzeliśmy.

     Mieli kiedyś swojego kaprala Francuzi, mieli też Niemcy, teraz mamy my. Faszyzm = skrajny nacjonalizm rodził się jednak w Niemczech również  dlatego, że ich faszyści potrafili budować infrastrukturę i obniżać bezrobocie. Kaczyński potrafi jedynie burzyć i szczuć jednych na drugich. Mam nadzieję więc, że zanim zbuduje swój „faszyzm” zbiedniały naród pogoni go kopniakami.

Danuta Wałęsa do Kaczyńskiego w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego – „Niech się pan opamięta Nie ma pan dzieci, nie ma pan żony. Co pan wie o życiu pszczół, jak pan w ulu nie mieszka? Ja nie rozumiem – chce pan mieć władzę absolutną w każdej dziedzinie a to jest nienormalne”. Brawo, Pani Danuto!

13 kwiecień. KE przyjęła rezolucję dotyczącą sporów wobec TK, w której wzywa Polskę do respektowania opinii KW oraz do przestrzegania, opublikowania i pełnego oraz bezzwłocznego wykonania orzeczeń Trybunału z grudnia 2015 oraz 9 marca 2016. W rezolucji napisano, że „faktyczny paraliż TK w Polsce zagraża demokracji, prawom człowieka i praworządności”. W głosowaniu 513 europosłów było za jej przyjęciem, 142  przeciw a 30 wstrzymało się  od głosu.

PIS jest wściekły a jego europoseł  Zdzisław Krasnodębski stwierdził: „Jeśli  politycy UE nadal będą działać z takim taktem politycznym i znajomością rzeczy, to wkrótce i w Polsce staniemy przed koniecznością referendum”. Czyżby PIS myślał o Polxicie?  Żeby podkreślić swoje niezadowolenie wczorajszą rezolucją PIS niespodziewanie wybrał sobie kolejnego sędziego TK. Żeby mieć kworum przekupiono 6 posłów ugrupowania Kukiza. Jedna z jego posłanek zagłosowała nawet za Kornela Morawieckiego, który musiał wyjść na spotkanie ze swoim synem, wicepremierem, biorącym udział w tym przekupstwie. Kornel stwierdził po tym, że „moralnie wszystko jest w porządku”.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Prawników przyjęło 15 kwietnia Uchwałę, w której ostro skrytykowało działania rządu w sprawie TK. Uchwała wzywa prezydenta do przyjęcia ślubowania od trzech prawidłowo wybranych sędziów a premier Szydło do opublikowania wyroków Trybunału.

W rękach prywatnych znajduje się u nas 1,7 mln ha lasów. Po przyjęciu ustawy uniemożliwiającej swobodny obrót prywatną ziemią  posłowie PIS przymierzają się do nacjonalizacji prywatnych lasów. Gdyby ktoś chciał je sprzedać, prawo pierwokupu będą miał Lasy Państwowe, które – oczywiście – podyktują cenę. Lasy z prawa pierwokupu mogą skorzystać, lub nie. Będą decydowali o tym miejscowi nadleśniczy a to oznacza możliwość korupcji. Jest też pytanie o domy pobudowane na leśnych działkach.

15 kwietnia, dzień po karczemnych awanturach w Sejmie (wybory kolejnego sędziego), odbyła się celebracja  1050 rocznicy Chrztu Polski.  Ową rocznicę wejścia do cywilizacji łacińskiej celebrowali głównie pis owcy, którzy robią wiele, żeby nas z tej cywilizacji wypisać. Taki, ot, paradoks.

Sobota, 16 kwiecień. Papież Franciszek wraz z patriarchą Bartłomiejem odwiedzili obóz uchodźców na greckiej wyspie Lesbos. W każdym ze spotkanych uciekinierów trzeba widzieć człowieka a nie problem statystyczny – powiedział papież i zabrał do Watykanu trzy rodziny uchodźców, 12 osób.

Bono, solista zespołu U-2  przed  jedną z komisji senackich Kongresu USA mówił o zagrożeniach dla współczesnego świata, również o tym, że Polska i Węgry skręciły ostro w kierunku hipernacjonalizmów. Okrutnie to wpieniło czołowych  pisowców, typu K. Pawłowicz. Spokojnie, panno Krystyno, Boni czerpie swoje informacje z najbardziej opiniotwórczej prasy światowej, a ta nie pozostawia na nas suchej nitki po dojściu PIS do władzy i po zmianie kierunku naszego kraju  z liberalno-demokratycznego na mocno nacjonalistyczny, co stwarza problem dla kontynentu europejskiego. Jeszcze nie tak dawno Boni był Polską zachwycony. U-2 napisało nawet piosenkę „New Year’s Day”, poświęconą „Solidarności” i jej zrywowi. Boni jest szanowanym komentatorem klasy światowej, z głosem którego liczą się czołowi politycy. Pani dziewicze piski nie robią natomiast wrażenia na nikim rozsądnym.

Nasze górnictwo węgla kamiennego przyniosło w roku ubiegłym 1,9 miliarda złotych strat, co daje stratę około 27 złotych na każdej wydobytej jego tonie. Pytaniem otwartym jest, czy można nadal utrzymywać taki stan, dopłacając różne socjale typu trzynastka, czternastka, barburkowe, deputatowe, ołówkowe, …. do tych deficytowych przedsiębiorstw, które już dawno powinny być zamknięte??? Na szczęście zatrudnienie w tym sektorze spada, jednak nadal ma tam pracę ponad 90 tysięcy osób.

Komentarze  

 
Haji
+1 [3] #41 Haji
27 kwietnia 2016, 13:48
Ha ha ha ha! Targowicą sobie gęby nie wycieraj głupku, bo ci przypomnę tej targowicy członków i co z nimi zrobili kościuszkowcy oraz lud warszawy.
Zacytuj
 
 
sunset
+1 [3] #42 sunset
27 kwietnia 2016, 16:12
[...]Akt założycielski jakoś dziwnie znajomo brzmi w obecnych czasach.[...]
cóż... prawdę waćpan prawisz... tyle, że fałszywie odnosisz ten tekst. pozwolisz, że wypunktuję:
- [...] widząc, że już dla nas nie masz Rzczpltej[...] o zaprawdę powiadam ci, najwyższy pierwszy prezes już nam powiedział, że nie dla nas, nie dla "drugiego sortu" Rzeczypospolita.
- [...]połamał prawa kardynale[...] oj połamali pisowcy, oj połamali prawa. konstytucja, ustawa zasadnicza dla nich nieważna. jeśli dobro narodu (czytaj "dobro prezesa") jest zagrożone przez prawo, to dobro prezesa stoi przecież nad prawem.
- [...]zmiótł wszystkie wolności[...] na razie nie wszystkie. na razie wolność mediów publicznych przekształcając je w "narodowe" (czytaj "prezesa"). pan podprezes bulterier kaczynskiego robi w mediach co chce nie patrząc czy zgodnie z prawem czyni, czy nie. ale n arazie to nie wszystkie wolności. ale tyle czasu przed nami... prezes da radę :)
- [...]wolę narodu, w instrukcjach wojewódzkich daną, za nic poczytał[...] oj za nic poczytał... mówili mu wszyscy, nie ruszać Trybunału Konstytucyjnego, nie ruszać mediów. wszystkie obopy i inne mówiły: obywatele nie chcą zmian w TK i mediach. ale naród ważniejszy. ile osób liczy sobie naród? nie sądziłem, że pisowcy się przyznają, że kilkanaście.
[...]Czyż to nie Dejavu?[...]
jasne że Deja vu. sprzed 50 i 30 lat. mieliśmy nadzieję, że komunie szyja została ukręcona, ale nieee pisowcy dokładnie idą w jej ślady. zresztą czemu się dziwić widząc, że większość z nich to dawne komuchy przecież.
Zacytuj
 
 
llortcik
+1 [3] #43 llortcik
27 kwietnia 2016, 21:47
prezes pan napisał:
Lepiej podaj co to za wiarygodny ośrodek zrobił ten sondaż.

AGB Nielsen Media Research na zlecenie TVP /stałe badania rynku - umowę przedłużono za kadencji dobrozmiennego pana Jacka/ – i to za grube miliony.
Pan prezes Jacek już wdrożył dwa programy naprawcze:
1. Zlecił AGB zmienić metodologię badań.
2. Zażądał od AGB podania kodów pocztowych (dlaczego nie pełnych adresów) badanej populacji. Dobra Zmiana liczy, że już niedługo o 6:00 pan Jacek osobiście zjawi się z kwiatami i butelką świeżego mleka, zaś nie oglądającymi TVP zajmie się pan Mariuszek /i L4 nie pomoże/. A może nadszedł czas na ustawę automatycznie wyłączającą prąd w gniazdkach do których podłączony jest telewizor z włączoną wrażą stacją?
Zacytuj
 
 
llortcik
+1 [3] #44 llortcik
28 kwietnia 2016, 01:45
prezes pan napisał:
Dlaczego stacje publiczne mają mieć większe wyniki niż komercyjne?

FB! Ty genetycznie animalny zdrajco Dobrej Zmiany uważasz, że należy pozbawić rodaków radości eksperymentalnego obejrzenia sukcesu eksperymentu. Przecież oglądając wraże stacje, wyglądając przez okno, czy też zajadając marchewki w czasie cyk listowania nikt nie jest w stanie dostrzec wielkich osiągnięć. A może wzorem ludzi drugiej kategorii uważasz, że oglądanie w obecnych czasach TVP jest szkodliwe dla psychiki widza, a szczególnie tego w wieku 500+.
A może sądzisz, że nowi wybitni i coraz bardziej wybijający się dziennikarze i politycy Dobrej Zmiany nie mają nic ciekawego do powiedzenia i nie są godni oglądania?

Sprawy bieżące.

Samodzielna i eksperymentalna prokuratura za przewodem jeszcze bardziej samodzielnego i eksperymentalnego pana Zbyszka odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie nieopublikowania wyroków TK ponieważ nie czuje się organem uprawnionym do rozstrzygania sporów o charakterze konstytucyjnym.
Wszystkie drukarki w kraju zaświeciły swymi diodami z radości, że dzięki tej doniosłej interpretacji stały się Dobrozmianowym Organem Konstytucyjnym. Moja HP zapytowywuje tylko, kiedy ma się stawić na zaprzysiężenie do Pana Prezydenta.
Na wieść o tym doniosłym wydarzeniu konstytucjonaliści krajów Złej Zmiany, bojąc się buntu, a może nawet fizycznego ataku swoich urządzeń, w pośpiesznym trybie pracują nad jakże doniosłymi i niezbędnymi zmianami w swoich ustawach zasadniczych.

Łamiąc wielomiesięczną tradycję jedyny prawowity mieszkaniec pałacu prezydenckiego odbierze ślubowanie od czwororęcznego sędziego TK w świetle słońca. Mądra decyzja. W dobie oszczędności budżetowych i globalnego ocieplenia /nie tylko relacji władz polskich z USA/ zarówno zaprzysiężany jak i zaprzysięgający nie będą musieli przyświecać sobie oczami.

Szejkowie katarscy chcą złożyć do sądu pozew przeciwko stadninie Michałowie za przeciek do prasy tajnej umowy o dzierżawie konia. Dobra Zmiana samodzielnie ma nadzieję, że interpretacje prawne najlepszego sortu prawnika, powstałego z kolan pana Zbyszka swoją mądrością i przenikliwością powalą na kolana wszystkich szejków i ich wynajętych za petrodolary zachodnich prawników gorszego sortu.

Samodzielny i niezależny pan prezydent w czasie nawiedzenia swoją osobistą osobistością Portugalii samodzielnie i niezależnie zapewnił zaniepokojonych właścicieli Biedronki, że w wyniku planowanych zmian w handlu żadna z firm o kapitale portugalskim nie zostanie pokrzywdzona. Grupy kapitałowe z GB, USA, Niemiec i innych krajów w trybie pilnym zażądały od swych władz natychmiastowego przywozu naszego pana prezydenta koniecznie z takim samym programem wycieczki.

Wartość złotówki osiągnęła najniższy poziom w historii, co niewątpliwie ucieszyło frankowiczów, że nie tylko oni mają źle.
Wiadomość ta wywołała zrozumiały entuzjazm wśród wielbicieli panów Zbyszka i Mariuszka. Jeszcze kilka kroków w tym kierunku i niech wrogowie Dobrej Zmiany i ustawy „antyterrorystycznej” spróbują wykupić miejsca na zachodnich serwerach.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #45 prezes pan
28 kwietnia 2016, 10:24
Cytat:
Zażądał od AGB podania kodów pocztowych (dlaczego nie pełnych adresów) badanej populacji.
A dlaczego pełnych adresów ma zażądać?

Chociaż w mediach publicznych można wyraźnie zauważyć zmianę na lepsze, mainstreamowe media zasypują odbiorców informacjami o rzekomym spadku zainteresowania ofertą TVP po zmianie władz telewizji publicznej.Przedstawic iele Telewizji Polskiej postanowili sprawdzić stan faktyczny u źródła i dlatego poprosili Nielsen Audience Measurement o podanie szczegółów dotyczących przeprowadzonych badań.
Oświadczenie TVP
W związku z budzącymi wątpliwości raportami firmy AGB Nielsen Media Research sp. z o.o., od 2011 r. monopolisty na polskim rynku telemetrii, Telewizja Polska kierując się zasadą transparentności i rzetelności zwróciła się w dniu 14 kwietnia br. do Nielsena o udostępnienie kodów pocztowych uczestników tzw. panelu badawczego. Dane te, respektując wymóg ochrony danych osobowych, w łatwy i czytelny sposób potwierdziłyby geograficzną reprezentatywność doboru grupy badanych telewidzów.

Niestety do tej pory nie ma odpowiedzi.

PS
Jakie to radosne , czytać ujadanie antypisowych trolli. Przykro mi misie, ale coraz więcej obywateli chwali zmiany w TVP i coraz więcej ogląda. Po wielu latach przerwy wreszcie poważni i obiektywni dziennikarze.
A jacy jeszcze niedawno byli?
Służę przykładami.
dailymotion.com/.../x2gqhh9
wiadomosci.wp.pl/.../
www.youtube.com/.../

A tu dla tych co lubią popłakać.
www.youtube.com/.../

Ale skoro niektórzy tęsknią za czasem przeszłym, to przypomnę pewien wywiad
www.youtube.com/.../
Najlepsze jest od 36 min 30 sek.
cyt.
Serdecznie gratuluje panu redaktorowi kolejnego wyróżnienia. Jest pan, można powiedzieć arystokracją dziennikarską. Uważam to, mówię to dlatego, że ostatnio zetknąłem się z chuliganerią dziennikarską.
Dlatego np. taki Taurus ( trollciku nie wspomnę) z rozrzewnieniem wspomina czasy, jak za rządów tego pana, lampką mu przyświecali na przesłuchaniach. Pewnie stąd ta tęsknota za jedynie słusznymi mediami i dziennikarzami.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [4] #46 Taurus
28 kwietnia 2016, 11:14
A dlaczego pełnych adresów ma zażądać?

Z tych samych powodów, dla których stosuje się głosowania niejawne. Powinien to rozumieć nawet taki kmiotek, jak ty.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #47 prezes pan
28 kwietnia 2016, 12:01
Cytat:
Z tych samych powodów, dla których stosuje się głosowania niejawne. Powinien to rozumieć nawet taki kmiotek, jak ty.
Kompletnie nie rozumiem twojej odpowiedzi. W jaki sposób badanie telemetryczne będzie dokładniejsze, jeśli zamiast kodów pocztowych będą nazwiska?
Bredzisz panie taurus. To taka wasza metoda, tworzyć atmosferę zagrożenia.
Zacytuj
 
 
Taurus
+3 [3] #48 Taurus
28 kwietnia 2016, 13:26
Kompletnie nie rozumiem twojej odpowiedzi.

Wcale się nie dziwię, ty po prostu niewiele rozumiesz i nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Uważam po prostu, że tego typu badania powinny być anonimowe a dane opiniujących znane wyłącznie agencji przeprowadzającej badania. Czy teraz jest to już zrozumiałe?!
Zacytuj
 
 
llortcik
+2 [2] #49 llortcik
28 kwietnia 2016, 18:42
Taurus napisał:
Kompletnie nie rozumiem twojej odpowiedzi.
Uważam po prostu, że tego typu badania powinny być anonimowe a dane opiniujących znane wyłącznie agencji przeprowadzającej badania.

To nie uważanie, a GIODO. Wymagana byłaby zgoda Inspektoratu na zmianę w przetwarzanych danych osobowych, a później zebranie oświadczeń wszystkich badanych.
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać