Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - kwiecień I / 2016

Adam Zagajewski, poeta, eseista, tłumacz o PIS – „Panie i panowie, opinia publiczna świata cywilizacyjnego patrzy na was niechętnie nie dlatego, że jesteście prawicą, czy konserwatystami, nie dlatego też, że jesteście patriotami (w co chyba nikt nie wątpi) i nie dlatego, że lubicie koty – to akurat bardzo się wam chwali – tylko dlatego, że wasze zachłanne, fanatyczne próby błyskawicznego opanowania władzy we wszystkich dziedzinach życia publicznego, od TK, prokuratury, sądów i służby cywilnej po media i stadniny koni mogą się kojarzyć  tylko z jednym  - z faszyzmem, rozumianym jako typ idealny – w sensie nadanym temu terminowi przez Maxa Webera.     Opinia publiczna cywilizowanego świata nie jest dotknięta amnezją i wie, że połączenie nacjonalizmu, populizmu, kłamstwa i autorytaryzmu nazywa się tak właśnie. To jest zapowiedź faszyzmu, możliwość faszyzmu”.
Czy negocjacje opozycji z Kaczyńskim mają jakikolwiek sens? Czy po licznych ostatnio, fatalnych wypowiedziach nie jest to z jego strony mydlenie oczu i gra na zwłokę, by nie było rezolucji PE i restrykcji, by stłumić krytykowanie PIS-u, by uniknąć negatywnych efektów międzynarodowych? Czy Kaczyński rozumie słowo dialog? Czy szaleństwa nie należy nazywać po imieniu? Czy nie jest to zwykłe manipulowanie opozycją? Rządy PIS to przecież nieustanne awantury i konflikty. Tak samo było w latach 2005-2007. Kaczyński nie potrafi z nikim współpracować, jest za to arcymistrzem w destrukcji, jątrzeniu, ubliżaniu, dzieleniu, manipulowaniu i kłamstwach. Zawsze też zasłania się innymi, by nie ponosić konsekwencji osobiście.
 

Thorbieor Jagland, przewodniczący RE po wizycie w Polsce

Thorbioer Jagland, przewodniczący RE odbył wizytę w Polsce  4-5 kwietnia. Pytał o postępowanie związane z opinią KW oraz zmiany prawne dotyczące mediów. Oświadczył. że wyroki TK muszą być publikowane a trzech prawidłowo wybranych sędziów zaprzysiężonych. Jego diagnoza sytuacji jest następująca – „TK (władza sądownicza) został sparaliżowany przez prezydenta i premiera (władza wykonawcza), bo prezydent Duda nie zaprzysięga trzech prawidłowo wybranych sędziów Trybunału a Premier Szydło, bo nie publikuje wyroków TK”. W sprawie noweli medialnej zaś, która przekazała media publiczne rządowi – „Władza wykonawcza sparaliżowała nie tylko trzecią władzę (Sąd Konstytucyjny) ale i czwartą władzę (media). Czyli  teraz to władza wykonawcza patrzy mediom na ręce a nie odwrotnie”.
 

Odwołanie ambasadora RP w Belgii

Marek Prawda, ambasador RP w Belgii (wcześniej w Szwecji i Niemczech) został odwołany przedterminowo, bez podania przyczyn, ze swojego stanowiska przez Waszczykowskiego, który nie zaproponował mu żadnego, następnego stanowiska. Niemal natychmiast po tym Jean-Claude Junkier, szef KE, powołał go na stanowisko ambasadora Unii w Polsce. Była to bardzo dobra zmiana, chyba jednak nie dla PIS-u.
 

Donald Tusk po szczycie nuklearnym

Donald Tusk po szczycie nuklearnym – „Obama był bardzo zajęty organizacją szczytu i tak naprawdę te krótkie rozmowy przy okazji robienia zdjęć miał każdy lider i nie były to żadne spotkania bilateralne. Każdy z prezydentem Obamą zamienił po kilka zdań i to wszystko. Nie jestem optymistą jeśli chodzi o rozwój zdarzeń wokół TK. Postawa i komentarze płynące ze strony lidera PIS nie są – w mojej ocenie – obiecujące. Nie mam żadnych wątpliwości i nie jest to tylko moja opinia, że krok należy tutaj do władzy i powinien to być krok w tył”. Przewodniczący RE  mówił też, że podczas jego rozmów z premierami i prezydentami największe zainteresowanie budziły dwie sprawy – Puszcza Białowieska i stadniny koni Te sprawy mają wymiar symboliczny. „Dla mnie jako Polaka ktoś, kto wycina starodrzew albo doprowadza do śmierci koni - i to w takiej stadninie jak Janów – robi straszne rzeczy. Zastanawiam się, czy nie zaczną też strzelać do bocianów”.
 

Prostesty w kilkunastu miastach przeciwko planom zaostrzenia ustawy aborcyjnej

3 kwiecień. W kilkunastu miastach protesty przeciwko planom zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Zdaniem ogromnej części Polaków posłowie i Episkopat chcą torturować polskie kobiety, skazywać je na więzienie, upokorzenia i nawet śmierć. „Chcą uczynić z Polski piekło, w który kobieta, która poroni, będzie przesłuchiwana przez prokuratora, a badania prenatalne będą nielegalne”. W kościele świętej Anny w Warszawie doszło podobno do przepychanek z grupą protestujących kobiet w czasie odczytywania listu Episkopatu w tej sprawie. PIS świadomie albo pod przymusem otwiera kolejny, potężny konflikt społeczny. Problem ma też Kościół.  Skoro duchowieństwo w swojej większości zdecydowało się na uczestniczenie w polityce i przekształca  kościoły w trybuny polityczne, to nie można oczekiwać, że zostanie utrzymany szczególny immunitet, przysługujący świątyniom.
 

Wyciek dokumentów z bazą danych kancelarii podatkowej Mossack Fonseka

4 kwiecień, poniedziałek. Media piszą, że z bazy danych kancelarii podatkowej Mossack Fonseka wyciekło 11,5 miliona dokumentów, dotyczących obracania pieniędzmi w rajach podatkowych przez wielu polityków, w tym prezydentów, premierów, królów, ale również ministrów, parlamentarzystów, dyrektorów banków, ….  Oprócz Putina i jego przyjaciół, czy Poroszenki i króla Arabii Saudyjskiej, …, są tam też Leo Messi  (nie polityk) i kilku Polaków -  Paweł Piskorski na przykład. Możemy, jak widać, ględzić sobie o konieczności obniżania podatków i wpływie tego na rozwój gospodarczy, musimy jednak zdawać sobie sprawę, że zawsze będą one wyższe niż w rajach podatkowych, gdzie wynoszą marne kilka procent i że zawsze znajdą się cwaniacy, którzy będą chcieli na tym skorzystać. Dokumenty z wycieku nazwane zostały The Panama Papers.
 

Prywatne loty prezydenta Andrzeja Dudy

Newsweek pisze, że prywatne loty Dudy, zwanego prezydentem, do jego rodzinnego Krakowa (do tej pory 23 przeloty) kosztowały już Skarb Państwa ponad 730 tysięcy złotych. Pamiętacie, jak PIS krytykował Tuska za loty do Gdańska?  Dziennikarze piszą też, po co Duda lata do Krakowa. Są to tak „ważne” zdarzenia jak odwiedzenie swojego liceum, szybki wyskok na narty, czy też chęć pomodlenia się w sanktuarium maryjnym w Ludźmierzu. Każdy taki przelot kosztuje 32 tysiące złotych.

Kiedyś mówiliśmy „Nie ma wolności bez Solidarności” a dzisiaj trzeba wołać „Nie ma wolności bez praworządności”. Kaczyńskiemu nie można dać szansy, by utrwalał swój autorytaryzm. Opozycja powinna z nim rozmawiać, ale w jednym musi być nieugięta – PIS musi podporządkować się trzeciej władzy – TK i sądom.
 

Frans Timmermans w wizytą w Polsce

4 kwiecień. Frans Timmermans z wizytą w Polsce, w związku z prowadzoną przez KE procedurą ochrony praworządności w naszym kraju. Jaka jest jego rada dla PIS? – „Punktem wyjścia do dialogu powinno być poszanowanie wyroków TK, wyroków, które powinny być opublikowane i wdrożone”. Timmermans zapowiedział dodatkowo, że za dwa tygodnie przyjedzie prawdopodobnie do Polski w tej sprawie ponownie. Słusznie!!! Jeżeli pisowcy znają się na prawie, demokracji i gospodarce równie dobrze, jak na koniach, to trzeba im się przyglądać.
 

Cena gazu z Rosji dla Polski o około 20% wyższa niż dla Niemców

Za gaz z Rosji Polska płaci o około 20% więcej niż Niemcy. Nie można tego łatwo zmienić, ponieważ w roku 2006 ówczesny minister skarbu Wojciech Jasiński (od grudnia ubiegłego roku szef Orlenu) podpisał umowę z Gazpromem typu „bierz lub płać” i to aż do roku 2022. Paradoksalnie taka sytuacja może być korzystna dla obecnego rządu PIS, ponieważ wyższe ceny gazu oznaczają wyższe wpływy do budżetu z tytułu akcyzy. A że w tyłek dostają Polacy? Cóż, taki mamy klimat! Poza tym sami sobie taki los zafundowali.

W środę, 13 kwietnia w PE ma być głosowana rezolucja, dotycząca przestrzegania demokracji w Polsce.

Komentarze  

 
prezes pan
-3 [3] #41 prezes pan
15 kwietnia 2016, 06:51
Cytat:
FB! Chavez nie żyje /przepraszam, że wcześniej nie sprawdziłem/
Wcale nie musiałeś. To nie ma znaczenia.
Jezus też nie żyje, a ma duże poparcie nie tylko w Polsce, a nawet na świecie.
 
 
Taurus
+2 [4] #42 Taurus
15 kwietnia 2016, 07:38
Wczorajsze obrady Sejmu przypomniały te sprzed lat, z udziałem Leppera i Janowicza. A co! Nie stać nas na to? Jeden jest tylko pan tej krainy, nieomylny i wspaniały, a reszta to marne sługi jego! On to, jak car batiuszka albo sułtan jaki, krótkimi ruchami swoich rączek pokazuje, czego chce, a oni, zgięci wpół kapciowi i inne eunuchy reagują natychmiast, aby jak wierne pieski spełnić życzenia wodza. Patrz, gorszy sorcie i podziwiaj!
 
 
prezes pan
-3 [3] #43 prezes pan
15 kwietnia 2016, 09:44
Cytat:
Wczorajsze obrady Sejmu przypomniały te sprzed lat,
Wreszcie masy dowiedziały się, jaką mają opozycję, która sejm zamieniła w cwaniacki bazar.
Opozycja była tak pewna swego, że tuż po głosowaniu zerwali się z ław sejmowych z oklaskami. Paweł Kukiz nawet uścisnął sobie dłoń z Ryszardem Petru na znak dobrej współpracy i wzorowego przeprowadzenia chytrej ustawki. Taką mamy opozycję. Mam nadzieję, że wielu się oczy otworzą.
Kukiz jest skończony. Lepperowi niegodzien butów pastować. Platfusy pokazały oblicze cieciów do potęgi. Nie wiedziałem, że posłanka Pomaska to taki burak. Jakim cudem znalazła się w sejmie?
Pani Pawłowicz przy niej, papież za mało powiedziane.
Reasumując. Polacy dowiedzieli się jaką mają opozycję. PiS może się tylko z politowaniem przyglądać. Ale nie należy z tym przechodzić do porządku, tylko jebać skur...nów do oporu.

PS
Panie Taurus. Jeszcze jedno. Lepper nigdy by się do takich stwierdzeń nie posunął
Cytat:
„pierdol się Kornel, chodzi ci tylko o karierę syna”
Więc mówię ci gówno wiesz w nogach śpisz, gazetami się przykrywasz.
Dzisiejsza elita z pod znaku PO, Nowoczesna, Kukiz to są ciecie do kwadratu. Nigdy nie wygrają z PiSem. Są słabi, głupi, nieskuteczni. Ich cała walka polega na donosicielstwie, układach, układzikach. Myślę,że wkrótce wylądują na śmietniku historii.
I proszę się na Samoobronę się nie powoływać, bo Andrzej Lepper w zestawieniu z taką Pomaską, Gasiuk coś tam, to bezapelacyjny mistrz. Te pajace tak się ośmieszyły, że prawie mi ich żal. Ale zawsze później przychodzi stwierdzenie: -nie ma litości dla skur...nów.
 
 
zly
+2 [4] #44 zly
15 kwietnia 2016, 10:08
Super :D wiadomosci.gazeta.pl/.../...
Teraz wszyscy mogą zobaczyć, jak poglądy działaczy PIS zależą od miejsca lizania dupy prezesa.
 
 
prezes pan
-3 [3] #45 prezes pan
15 kwietnia 2016, 10:21
Dla tych co żyją w matriksie. Ta lektura ułatwi jakich debili popierają.
twitter.com/.../...
Zapomniałem, że to GW kreuje opinie tutejszych, dlatego zwracam uwagę na inne źródła, o których zdaje się nie wiedzą.
 
 
zly
+2 [4] #46 zly
15 kwietnia 2016, 10:29
Cytat:
Ich cała walka polega na donosicielstwie,....I proszę się na Samoobronę się nie powoływać, bo Andrzej Lepper w zestawieniu z taką Pomaską, .... to bezapelacyjny mistrz. .
To ujawnienie ewidentnego przestępstwa w nowej rzeczywistości jest donosicielstwem :D
Cytat:
Pani Pawłowicz przy niej, papież za mało powiedziane.
Ona jest wielka w każdym wymiarze, a jej "kultura języka" przekracza wszelkie granice. ;)
 
 
prezes pan
-3 [3] #47 prezes pan
15 kwietnia 2016, 11:25
Cytat:
Ona jest wielka w każdym wymiarze, a jej "kultura języka" przekracza wszelkie granice
.
Otóż to!
A z prądem płyną tylko zdechłe ryby, albo śmieci.
 
 
zly
+2 [4] #48 zly
15 kwietnia 2016, 11:42
prezes pan napisał:
Cytat:
Ona jest wielka w każdym wymiarze, a jej "kultura języka" przekracza wszelkie granice
.
Otóż to!
A z prądem płyną tylko zdechłe ryby, albo śmieci.
Otóż tak!
A jej "kultura" wzorowana jest na kulturze prezesa i wyraża kulturę całego PIS.
 
 
Gorszy Sort
+2 [4] #49 Gorszy Sort
15 kwietnia 2016, 11:51
prezes pan napisał:

A z prądem płyną tylko zdechłe ryby, albo śmieci.

Kiedy zdechłeś?
 
 
prezes pan
-3 [3] #50 prezes pan
15 kwietnia 2016, 12:08
Cytat:
Kiedy zdechłeś?
Bekło ci się?
Do profesjonalistów jeczcze ci daleko.
www.sadistic.pl/.../
 
 
Haji
+1 [3] #51 Haji
15 kwietnia 2016, 13:28
FB Czyli śmieci i trupy płyną z prądem pis. Znowu mogę się z tobą zgodzić :).
 
 
prezes pan
-3 [3] #52 prezes pan
15 kwietnia 2016, 14:17
Cytat:
Ona jest wielka w każdym wymiarze
Ta z pewnością nie w każdym, ale w pewnym tak.
www.youtube.com/.../
 
 
prezes pan
-3 [3] #53 prezes pan
15 kwietnia 2016, 14:28
I jak się nie śmiać z debili.
Ich samym śmiechem można zabić. No bo nic, ino powinni się pochlastać za głupotę swą.
Majstersztyk szyderstwa. Brawo!
www.youtube.com/.../
To powinni codziennie puszczać w TVP1.
 
 
sunset
+1 [3] #54 sunset
15 kwietnia 2016, 16:21
FB, komunistyczna sieroto.... już dawno mówilismy Ci, abys nie dawał linków do YT, twitter i temu podobnych, i tak nic ciekawego w twoich linkach nie przeczytamy. tylko jakieś wymiociny....
 
 
llortcik
+1 [3] #55 llortcik
15 kwietnia 2016, 17:04
Słoneczko, doceń Ojca Bosonogiego. Z dobrego serduszka daje nam wszystko co ma najlepszego.
Czyżby rzeczywiście był to prawdziwy prezes z Żoliborza?
 
 
sunset
+1 [3] #56 sunset
15 kwietnia 2016, 20:04
Żoliborz przeprasza za kaczyńskiego...
 
 
llortcik
+1 [3] #57 llortcik
16 kwietnia 2016, 03:10
sunset napisał:
Żoliborz przeprasza za kaczyńskiego...

Słoneczko! ;)
A marszałek Senatu to pies ganiający żoliborskie koty? Mając dwa takie dobra narodowe powinniście otoczyć je szczelnie wysokim murem /sam chętnie dołożę cegiełkę/, by jakieś agresywne myszy nie pozbawiły was radości ich oglądania.

Sprawy bieżące.
Pan prezydent trenując przed sukcesami wizyt zagranicznych nawiedził Wielkopolskę, gdzie spotkał się z jedynie wybitnymi synami narodu. Już samym swym przybyciem do Gniezna powalił na kolana niezidentyfikowanego jeszcze osobnika, który potem nawet podając dłoń panu prezydentowi wstydliwie odwracał wzrok nie śmiąc spojrzeć w oczy Majestatu. W Poznaniu odczytał wspaniałe kazanie ukazujące rolę chrztu i narodzin państwowości polskiej /swoją drogą ciekaw jestem czy chrzciny były przed narodzinami czy odwrotnie/,znaczenie prawa europejskiego oraz doniosłość tego najważniejszego w dziejach wydarzenia w zakotwiczeniu na 1050 lat naszego kraju w cywilizowanej Europie i stwierdził, że dopiero teraz Dobra Zmiana potrafi to zmienić. Kazanie spotkało się ze spontanicznym, aczkolwiek oczekiwanym aplauzem zgromadzonych, nawet tych gorszego sortu.
Pani Pierwsza Dama, tym razem ustami i uśmiechem swego małżonka potwierdziła, że nie pragnie powiększyć grona czarownic, w związku z tym nadal nie zamierza wypowiadać się na tematy polityczne.

Wzorując się na mistrzu Zbyszku, pan prezydent samodzielnie napisał list do marszałka Marka, który następnie nie pytając nikogo o zgodę własnoręcznie podpisał. Należy mieć nadzieję, że w rewanżu pan Marek /nie pomylić z Jurkiem/ przygotuje ustawę, decyzja o której podpisaniu będzie zależała nie od woli narodu, a jedynie do pana prezydenta.

Wysłany w tak uroczystym dniu niesłychanie bezczelny list posłów litewskich wskazuje na obcą oczywiście ingerencję w prawo naturalne naszego kraju i obraża uczucia patriotyczne zawsze dobrych Polaków. Wszyscy Polacy pierwszej kategorii wyrażają stanowczy protest przeciwko tej próbie odcięcia nas od Międzymorza. Jak pan Antoni dostanie już w swoje władanie obiecanych mu siedem brygad to zrobi tym niecnym Litwinom taką insurekcję, że bunt Żeligowskiego będą wspominać z czułością. I nie oddamy nawet guzika od prawie generalskiego munduru pana ministra.

Niepotwierdzoną nieprawdą są krążące plotki, że jedynie niepowtarzalny Pan Prezes osobiście chodzi i udziela instrukcji panu Zbyszkowi. Najbliżsi współpracownicy Pana Prezesa zgodnie zeznają, że wrodzone i potem odebrane wychowanie nie pozwala Panu Prezesowi nawet otwierać drzwi z umieszczonych na nich kółeczkiem. Pieszo Pan Prezes wchodzi jedynie za drzwi oznaczone znakiem delty /trójkącik – dla pracowników kancelarii pani premier/.
 
 
Taurus
+2 [4] #58 Taurus
16 kwietnia 2016, 18:16
Dobra Zmiana stwierdziła, że energia odnawialna jest szkodliwa, szczególnie ta pochodząca z wiatraków i to jest oczywista oczywistość, a cały świat jest w tym względzie głupi i niedorozwinięty.. Trzeba ją więc zwalczać "ustawowo". Wiadomo zaś, że Polska węglem stoi ... i górnikami!

Żeby budować jeszcze większy entuzjazm społeczny dla Dobrej Zmiany trzeba wdrażać coraz lepsze jej wersje. Nawet najlepsze z najlepszych zmiany kadrowe powoli się ludziom opatrzą i znudzą. Nawet ciągłe pokazywanie "gorących" powitań dudo-kaczorowych spowszednieje. Trzeba w tym zakresie nowych, nietuzinkowych rozwiązań, lepszych, niż prezentowano w "Dudku", czy "Koniu Polskim", lepszych, niż te z Mupped Show.
 
 
llortcik
+1 [3] #59 llortcik
17 kwietnia 2016, 01:54
Taurus napisał:
Wczorajsze obrady Sejmu przypomniały te sprzed lat, z udziałem Leppera

Sam Lepper powiedział: Cytat:
Wersalu nie będzie
Chyba nie po to Największy Prezes Świata wysyłał parlamentariuszy do pani Renatki, a w 2007 przejął elektorat Samoobrony, by teraz ich osierocić. Jego wielkie miłosierne serce wskazuje, że nadal musi zapewniać im /i reszcie elektoratu lepszego sortu/ zrozumiałą dla nich rozrywkę.

Taurus napisał:
Dobra Zmiana stwierdziła, że energia odnawialna jest szkodliwa.

Taurusie! Dla gorszego sortu powinna wystarczyć rozlewająca się z Torunia na cały kraj odnowa moralna, a rząd ma dość własnej energii, by wprowadzać inne wymysły Dobrej Zmiany, w sposób oczywisty będące w konflikcie ze zdrowym rozsądkiem.
A nie przyszło ci na myśl, że pan minister chce zostać bohaterem literackim. Czy w IPN nie ma poetów równych Cervantesowi, może minister od koni znajdzie Rosynanta, gotowego nosić pogromcę kornika i puszczy, a jakaś posłanka Dobrej Zmiany zgodzi się udawać cnotliwą Dulcyneę.
Nobel murowany.

Umknęło mi: Prezes na rocznicy Cytat:
Antoni dokonał cudu razem ze swoim zespołem
– w pełni się zgadzam.
 
 
llortcik
+1 [3] #60 llortcik
18 kwietnia 2016, 00:58
Sprawy bieżące:

1. Jedyny prawdziwy Pan Prezes udzielił, ku oczekiwanej radości wszystkich prawych i nieprawych rodaków, jutrzejszego wywiadu niezależnym dziennikarzom jeszcze bardziej niezależnego tygodnika. Niestety spisek złowrogich sił sprawił, że doniosła treść przemyśleń Pana Prezesa wyciekła do opanowanej przez gorszego sortu KODowców, a więc w oczywisty sposób zależnej /na razie/ sieci Internet.
Pan Prezes zapewnił czytelników, że na pałac prezydencki nie ma najmniejszego wpływu i pałac jest w pełni samodzielny i niezależny w swoich poczynaniach. Bardzo przytomnie zauważył, że owa samodzielność i niezależność jest powodem zrozumiałej dla niego i wszystkich prawidłowo myślących Polaków powodem frustracji oraz nieskonsultowanych /a przez to nieskonsumowanych/ przemówień niektórych lokatorów pałacu, które on musi później uzupełniać.
Docenił też rolę pani premier wyrażając niepłonną nadzieję, iż pani premier chce być premierem i rządzi na własną odpowiedzialność, choć on osobiście zauważył resortowe kłopoty, które powinny być rozwiązane twardą ręką. Panie Łukaszu czas zawiesić na kołku grafologię i grafomanię, by wraz z całym IPNem poszukać resortowych powiązań rodzinnych.
W pełni docenił sukcesy Parlamentu we wprowadzaniu Dobrej Zmiany, żądając by Rada Ministrów i Pałac Prezydencki pełnymi garściami brali przykład z pana Marka nie Jurka.

2. Niesamowity sukces Poczty Polskiej, która błyskawicznie dostarczyła odpowiedź Marszałka Sejmu na list Pana Prezydenta. W niezależnym pałacu trwa obecnie gorączkowa dyskusja czy odesłać to pismo z adnotacją „adresata nie odnaleziono”, czy też spróbować odnaleźć niezależnego kamikadze, który odważy się otworzyć kopertę. Jedną z rozważanych opcji jest też wypożyczenie z kancelarii sejmu agresywnych myszy, które z listem zrobią to, co zrobiły z nagraniem z obrad sejmowych.

3. W pełni doceniając niespotykanie twórcze posunięcia polskich władz wysocy przedstawiciele Ministerstw Obrony USA i Niemiec stwierdzili, iż nowatorskie SPRYTNE RUCHY miszcza Waszczu są w nieporównywalny sposób skuteczniejsze od baz NATO i zastąpią dotychczasowe zobowiązania. Prosili równocześnie ministra od cudów, by w przygotowanych wcześniej, a teraz zbędnych magazynach głęboko ukrył chrześcijańskie wartości naszej armii.

4. Władze Uczelni Białegostoku, miasta tabletów i wicepremiera ostrzegły tysiące zagranicznych studentów, by jak najlepiej ukryli się w akademikach i w żaden sposób nie zakłócili pokojowej demonstracji patriotycznej młodzieży ONR, którzy natchnieni kazaniem i pobłogosławieni przez swych duszpasterzy nieśli swe katolickie wartości ulicami naszego miasta.
 
 
prezes pan
-3 [3] #61 prezes pan
18 kwietnia 2016, 06:55
Cytat:
Dobra Zmiana stwierdziła, że energia odnawialna jest szkodliwa, szczególnie ta pochodząca z wiatraków i to jest oczywista oczywistość, a cały świat jest w tym względzie głupi i niedorozwinięty..
Tzn. świat wg Taurusa.
wiadomosci.dziennik.pl/.../...
stopwiatrakom.eu/.../...
nowa-stepnica.x25.pl/.../...
PS
Miejmy nadzieję, że Dobra Zmiana nie dopuści do zalania Polski starymi wiatrakami z Niemiec.
 
 
prezes pan
-3 [3] #62 prezes pan
18 kwietnia 2016, 07:14
Sprawy bieżące:
1.Podczas sejmowego głosowania nad wyborem sędziego Trybunału Konstytucyjnego, doszło do samozaorania opozycji, czy raczej zbieraniny przewrażliwionych na swoim punkcie pajaców, obrażonych na cały świat, a w szczególności na „głupi naród”.
Niestety ciołki nie wzięli przykładu ze swego miszcza (obecnie król Europy), który radził podczas obalania rządu Olszewskiego o północy: "Panowie, policzmy głosy".
Żeby jeszcze było śmieszniej, ukazały się wyniki głosowania, opozycja wstała, nowoczesny Rysiek wymienił uścisk dłoni z Kukizem i zaczęli skandować: Demokracja, demokracja!
I to wszystko działo się wtedy, jak z tablicy wynikało, że quorum jest.
Samozaoranie opozycji polegało na tym, że bez jednego głosu sprzeciwu doprowadzili do wyboru na sedziego TK kandydata PISu. Dodatkowo, po przegranym głosowaniu bili brawo i się cieszyli.
Tak beznadziejnej opozycji Polska jeszcze nie miała.

2.„Pierwsza dama tańczy sama” – taki tytuł nosi opublikowany w weekendowym wydaniu „Gazety Wyborczej” tekst, dotyczący małżonki prezydenta. Paszkwil, zbudowany na plotkach i rzekomych informacjach uzyskanych od anonimowych – a jakże! – znajomych Agaty Kornhauser-Dudy, wywołał oburzenie.
Artykuł "Gazety Wyborczej" o Agacie Dudzie - choć właściwszym określeniem jest paszkwil - wywołał falę oburzenia. Skalą insynuacji, plotek, poziomem rynsztoku. Adekwatna była reakcja ministra z Kancelarii Prezydenta: "nie będziemy komentować artykułów w prasie kloacznej".
Ostro skrytykowała go nawet… Monika Olejnik.
Co istotne, prowadząca zdobyła się na zaskakująco mocne słowa.
Chciałam tylko powiedzieć, że artykuł w „Gazecie Wyborczej” o pani prezydentowej jest skandaliczny. Takiego szamba dawno nie widziałam.
PS
Co tam dzisiaj w szambie, szambonurkowie?
 
 
Haji
+1 [3] #63 Haji
18 kwietnia 2016, 09:23
prezes pan napisał:
Sprawy bieżące:
Co tam dzisiaj w szambie, szambonurkowie?

Nie wiem, nie słuchałem, co mówi pis.
 
 
Gorszy Sort
+2 [4] #64 Gorszy Sort
18 kwietnia 2016, 14:00
prezes pan napisał:

Miejmy nadzieję, że Dobra Zmiana nie dopuści do zalania Polski starymi wiatrakami z Niemiec.

Nie dopuści, bo dwutlenek węgla jest gazem życia, a drewno jest ekologicznym źródłem energii i samoodnawialnym. Węgiel zapewne też jest ekologiczny tylko z tym samoodnawianiem gorzej.
Puszczę białowieską da się uratować wycinając ją w pień, bo ona jest niewłaściwa. Większość drzew to jeszcze cara pamięta. Trzeba zasadzić nową puszczę. Nową i patriotyczną.
A araby w Janowie? Mamy własną polską rasę koni, po co komu araby. A w zasadzie to krowy lepiej hodować, bo mleko dają.
 
 
prezes pan
-3 [3] #65 prezes pan
18 kwietnia 2016, 14:40
Gorszy sort powinien słuchać mądrzejszych.
I milczeć, bo takie pierdzenie zanieczyszcza powietrze.
 
 
sunset
+1 [3] #66 sunset
18 kwietnia 2016, 15:55
skoro tak piszesz FB, to dlaczego jeszcze nie zamilknąłeś i odzywasz się nieproszony?
 
 
llortcik
+1 [3] #67 llortcik
19 kwietnia 2016, 01:37
prezes pan napisał:
1... 2..

Najukochańszy Ojcze Bosy, tak ciągle niedoceniany przez Dobrą Zmianę.

Ad 1. Zgadzam się z tobą całkowicie. Co to za opozycja, która nie potrafi dobrze rachować przez głosowaniem? Jak można liczyć, że przewidujący najdalszą przyszłość i przeszłość Pan Prezes pozwoliłby posłom konstruktywnej opozycji opuścić głosowanie nie mając zabezpieczonego wsparcia. Przecież jeśli pan muzyk wyszkolił swoich do gry na dwóch fortepianach, to jeśli będzie potrzeba nauczy ich głosowań na cztery ręce i cztery nogi. Przecież pan muzyk dobrze wie, że nie ma gdzie odejść i musi szybko swój język słowno – muzyczny dostosować do wymagań Polaków pierwszej kategorii. Jak można było liczyć, że Pan Prezes posadziłby na stołku Marka nie Jurka, gdyby nie sprawdził, że umie on dobrze przeprowadzać wielokrotne reasumpcje głosowań, nie potrafił właściwie ocenić kogo można dopuścić do głosu, nie umiał w innowacyjny sposób zabezpieczyć nagrań z monitoringu, czy nie miał dostatecznej szybkości przy opuszczaniu sali posiedzeń.
Zresztą, ta niekonstruktywna opozycja przez osiem lat pokazała swoją nieudolność. Na co liczyli tyle czasu próbując uchylić immunitet czy trzymając się zgniłych, demokratycznych procedur przeprowadzić przewód sądowy. Niech teraz zobaczą, jak pan Zbyszek twórczo i według najlepszych standardów Prawych i Sprawiedliwych wymierzy im jedynie słuszną i oczekiwaną przez Dobrą Zmianę Sprawiedliwość.
W tej kadencji Pan Prezes też cały czas robi ich w bambuko, na każde stanowisko wskazując najgorszego kandydata, jakiego uda mu się znaleźć, a oni nawet nie potrafią zgodnie zaprotestować i biegną na każde skinienie, dostrzegając światełka tam, gdzie każdy bezstronny obserwator widzi głęboką ciemność. Liczą na opamiętanie? Naiwni.

Ad 2. Jak śmiesz bez pozwolenia czytać /i jeszcze cytować/ Gazetę Wyborczą? Taką niepatriotyczną prasę czytają tylko genetyczni wrogowie ojczyzny oraz przygotowani przez Pana Prezesa i uodpornieni na jad wybrani przedstawiciele lepszego sortu. Ty nie dość, że rozsiewasz zgromadzone tam plotki, podważając słuszne spostrzeżenia przyjaciela kelnerów wprowadzających Dobrą Zmianę, to jeszcze w sposób bezczelnie oczywisty ukradłeś jedyne wartości intelektualne ojca toruńskiego. To on jako jedyny ma prawo określać /a nawet publicznie odwołać/, gdzie znajduje się szambo i kto może się w nim nurzać. Natychmiast, wzorem wszystkich Prawych i Sprawiedliwych, wypełnij przekaz z 500+ i wyślij do Torunia w celu wspomożenia jego wiekopomnego dzieła.

Sprawy bieżące.

Miszczu Waszczu przekazał radosną dla wszystkich wiadomość, że nie zaprosił do Polski Fransa Timmermansa. Obecnie trwają intensywne poszukiwania osobnika, który ośmielił się wysłać mu zaproszenie. Potwierdzone źródła donoszą, że to niejaki Andrzej D. ksywa „prezydent”. Dobra Zmiana ma nadzieję, że zostanie wkrótce ujęty i doprowadzony przed oblicze miłosiernego pana Zbyszka.

Mało znany irlandzki muzyk najgorszego sortu – niejaki Bono, do Pięty nie dorastający naszym artystom konstruktywnej opozycji, chcąc się ogrzać w blasku ich kunsztu i popularności skrytykował Dobrą Zmianę przed Kongresem USA. Dobra Zmiana chętnie zobaczyłaby go wygłaszającego taką mowę przed Kongresem Polonii Amerykańskiej.
 
 
prezes pan
-3 [3] #68 prezes pan
19 kwietnia 2016, 07:06
Cytat:
Zgadzam się z tobą całkowicie.
I tak trzymać!
 
 
Haji
+1 [3] #69 Haji
19 kwietnia 2016, 07:27
FB rozumienie sarkazmu, robisz to źle.
 
 
sunset
+1 [3] #70 sunset
19 kwietnia 2016, 09:15
Ilortcik ;-)
nie napisałeś, że ten tak zwany artysta, Bono, napisał w swoim czasie piosenkę na temat walki Polaków o wolność, ponieważ właśnie oglądał w telewizji wprowadzanie stanu wojennego w Polsce. rozumiem, że wtedy był to dobry artysta, bo nie stał gdzie wtedy stało zomo (po prostu nie było go wtedy w Polsce ;-) ). ale teraz już stoi tam gdzie zomo, mimo, że dalej jest poza granicami ;-)
 
 
prezes pan
-3 [3] #71 prezes pan
19 kwietnia 2016, 09:57
Widać, panie sunset, że nie załapałeś w jakim kontekście wypowiadał się Bono (kiedyś całkiem niezły śpiewak). Nie miało to nic wspólnego z walką o wolność, tylko tyczyło stosunku do uchodźców.
Więc radzę ci zapoznać się z resztą wypowiedzi inteligentnej pani Krysi (oj daleko ci do niej).
Otóż tak to brzmiało:
Panie Bono, hiperinternacjonalisto ! Niemcy mają dla Pana ok.73 tysiące muzułmanów. Nie wiedzą gdzie i komu ich upchnąć. Są dla Pana, do zabrania od razu, z dostawą do domu, na rancho lub do apartamentu
I zamiast pluć sunset, ty też weź se te parę uchodźców na swe rancho. Wtedy pogadamy o nacjonaliźmie wg Bono. Bono widzi problem w Europie, a nie zauważa, że Jerusalem i USA mają uchodźców bardzo głęboko gdzieś. Teraz dla Bono i całego świata zagrożeniem jest Polska i Węgry, a nie hałastra talibów.
Pogratulować inteligencji panie sunset.

PS
Na tym foto Bono z Sorosem

Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości kto mu kazał oczerniać Polskę?
 
 
Haji
+1 [3] #72 Haji
19 kwietnia 2016, 13:55
FB ty ośle. To zdjęcie ma czegoś dowodzić? A jeśli poseł Kaczyński będzie miał zdjęcie z Solorzem, to będzie znaczyło, że chodzi na jego pasku?
 
 
Gość
+3 [3] #73 Gość
19 kwietnia 2016, 15:19
Haji napisał:
FB ty ośle. To zdjęcie ma czegoś dowodzić? A jeśli poseł Kaczyński będzie miał zdjęcie z Solorzem, to będzie znaczyło, że chodzi na jego pasku?

Nie obrażaj niewinnych osłów. Najlepsi z nich nie popierają PIS.
 
 
llortcik
+2 [2] #74 llortcik
19 kwietnia 2016, 16:30
prezes pan napisał:
I tak trzymać!

Dziękuję za uznanie. Trzymam się i będę się trzymał, a w przyszłości może nawet czteromiał.
 
 
llortcik
+2 [2] #75 llortcik
19 kwietnia 2016, 19:55
sunset napisał:
Ilortcik ;-)
nie napisałeś, że ten tak zwany artysta, Bono, napisał w swoim czasie piosenkę na temat walki Polaków o wolność, ponieważ właśnie oglądał w telewizji wprowadzanie stanu wojennego w Polsce. rozumiem, że wtedy był to dobry artysta, bo nie stał gdzie wtedy stało zomo (po prostu nie było go wtedy w Polsce ;-) ). ale teraz już stoi tam gdzie zomo, mimo, że dalej jest poza granicami ;-)

Słoneczko, ten drugiego sortu tak zwany artysta w swej jeszcze gorszego sortu piosence nie dość, że nie sławił bohatersko ukrywającego się przed ZOMO i przeżywającego niewyobrażalne męki z powodu niedointernowania Pana Prezesa, ale ośmielił się sympatyzować z naiwniakami, którzy nie chcąc działać w podziemiu i cierpieć tak jak Pan Prezes w dziecinny sposób dali schwytać.
Przyszły i przechodzący prezes IPN powinni dogłębnie zbadać i wyjaśnić spragnionej informacji publiczności tego „artysty”, czy nie jest to ta sama osoba, która 1 maja 1960 r. /dziesięć dni przed swoim urodzeniem/ nie wylądowała swoim U2 na tulipanowych polach Syberii w celu odbycia dogłębnego przeszkolenia przez GRU.