Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - marzec III / 2016

Wysoki przedstawiciel z Centrali NSZZ „Solidarność” w wywiadzie – „Panowie, wyjaśnijmy sobie jedną rzecz: Solidarność nie udzieliła poparcia PIS-owi (w wyborach). Nie utożsamiajcie nas z każdą obietnicą PIS-u. I nie mówcie, że zostaliśmy oszukani”. No, no, … kto by pomyślał!.
  10 marzec. Wycieka coraz więcej informacji, dotyczących przyczyn wypadku z oponą w pancernej limuzynie prezydenta. Na DK nr 5 kolumna prezydencka przejechała 100 km w 40 minut, a jest tam mnóstwo ograniczeń prędkości, zakrętów i linii ciągłych. Ten pancerny samochód waży podobno 4 tony. Na każdą oponę przypada więc co najmniej tona. Przy tak szaleńczej jeździe po byle jakich drogach duże przyspieszenia przedzielane są  hamowaniami. Nie ma więc co się dziwić, że po kilku latach takich „katusz” opona uległa przegrzaniu a w jego wyniku nastąpiło jej rozwarstwienie na fragmenty. Takiej jazdy prezydenta na narty nie można niczym wytłumaczyć. Kto by odpowiadał, gdyby doszło do czołowego zderzenia? Czy klasa panów z PIS-u nie ponosi za nic odpowiedzialności?
 

Komisja Wenecka ogłasza swoją opinię

11 marzec. Komisja Wenecka ogłasza swoją opinię w sprawie przestrzegania Konstytucji i praw obywatelskich w Polsce. Jest to opinia bardzo krytyczna, choć nieco złagodzona w stosunku do wersji wstępnej. Komisja podkreśla konieczność wykonywania orzeczeń TK i obowiązku ich publikacji przez rząd w Dzienniku Ustaw. Gdyby opierać się na wypowiedziach przedstawicieli PIS opinia ta nie będzie respektowana.
 

Kolejna manifestacja KOD-u

12 marzec. Kolejna manifestacja KOD-u w Warszawie. Hasło przewodnie: PRZYWRÓĆMY  ŁAD KONSTYTUCYJNY . Koordynator KOD – „Bez względu na to, czy ktoś jest prezydentem, premierem, czy prezesem a łamie Konstytucję, musi mieć pewność, że prędzej czy później stanie przed niezawisłym sądem, że dopadnie go prawo i sprawiedliwość. Ocena ilości uczestników jak zwykle skrajnie  różna – Ratusz 50 tysięcy, policja 15 tysięcy. Gdyby jednak opierać się na migawkach puszczanych we „Wiadomościach TVP 1”, było to kilkadziesiąt osób, góra setka.  Tak oto historia zatoczyła koło, w  TVPis.  Podobnie jak w czasach reżimu w  Dzienniku Telewizyjnym  zadziałały cenzura i manipulacja, zgodnie z zasadą „przyjdzie dużo a pokazać trzeba mało …..” . Pamiętacie przekazy z pierwszych pielgrzymek  JPII? To było dokładnie to samo.

W. Frasyniuk po manifestacji KOD – „Duda to facet, który ma tylko ksywę „prezydent”.  Kaczyński – nie stoisz tam, gdzie stoi ZOMO, ale tam, gdzie został już tylko Putin i Łukaszenka. Masz szansę, żeby wrócić do nas, do ludzi Solidarności. Inaczej będziemy krzyczeć: zdradziłeś ludzi z AK, zdradziłeś Solidarność, zdradziłeś własnego brata! Oczekujemy od UE twardej reakcji, a nie jakiejś słabiutkiej, dyplomatycznej. Stąd powinien pójść jasny, mocny sygnał – Angela, nie pozwolimy na to, żeby Kaczyński i PIS odbudowali mur berliński!  Tu trzeba przywrócić państwo prawa. Nie damy się przesunąć do Europy Wschodniej”.

Rządząca większość ma przeciw sobie nie tylko opozycję i sędziów.  Ostatnie orzeczenie TK, które rząd lekceważy, doprowadzi do wzrostu napięcia  w relacjach z UE i jej najważniejszymi państwami, jak i w relacjach z USA. Konflikt z USA oznacza zaś podważenie zasady, że bezpieczeństwo Polski oparte jest na dobrych relacjach ze Stanami Zjednoczonymi. Przecież USA nie muszą uważać Polski za partnera strategicznego, mogą ją zamienić na  Rumunię, czy państwa bałtyckie. W tej chwili Polska jest w konflikcie ze wszystkimi najważniejszymi mocarstwami – UE, USA i Rosją a taka pozycja oznacza katastrofę. Czy nasz super strateg Kaczyński tego nie widzi? Na co liczy? Jak daleko będzie się posuwał w swojej zwariowanej wizji politycznej?
 

Nadwyżka handlu żywnością w 2015 roku

W roku 2015 w handlu żywnością osiągnęliśmy nadwyżkę 7, 7 miliardów euro, mimo rosyjskiego embarga. Perspektywy są niezłe, mamy tu dużą przewagę nad producentami żywności z Europy Zachodniej. Mamy duży zasób ziemi o bardzo dobrych warunkach upraw. Stosujemy mniej chemii i nawozów sztucznych. Możemy więc propagować  produkcję żywności bio. Największe perspektywy są przed branżą mięsną, owocowo – warzywną i słodyczami. Wielkie projekty prowadzą firmy mleczarskie. Mlekpol rozpoczyna inwestycję za 400 milionów złotych w zakresie proszkowania mleka, fabrykę proszków mlecznych i odżywek dla dzieci buduje Mlekowita, a Polmlek kończy inwestycję wartą 250 milionów w zakresie przetwórstwa serwatki. Szybko przybywa odbiorców naszych produktów – oprócz UE to Bliski Wschód, Północna Afryka, Azja, Ameryka Północna. Kiedyś z pewnością wrócimy też do Rosji.

Dziennikarz Jerzy Klechota pisze: „Ostatni sort polskiej inteligencji i melomanów przywitał głośnym, solidarnym buczeniem w Filharmonii Narodowej ministra kultury i wicepremiera Piotra Glińskiego. Było tak głośne, jakby w orkiestrze zabrzmiały wszystkie wielkie trąby i perkusja, było jak huk armatni”. Ot, niewychowana Warszawka, nie potrafiąca zrozumieć, że pan Piotr robi jej swoją obecnością zaszczyt.

Andrzej Celiński – „Słucham wypowiedzi Macierewicza w toruńskiej jaczejce moralności i politycznej deprawacji o rzekomym akcie terroryzmu rosyjskiego w Smoleńsku w związku z Katyniem i jego dezaprobatę wobec Ameryki, której państwowość nijak się ma do naszej, bo jest młodsza o 850 lat. To jest proszę państwa szaleństwo. Ten szaleniec,  Macierewicz nie tylko idzie na wojnę z Rosją (akt terroru, w którym ginie polski prezydent wymaga odpowiedzi) ale równocześnie obraża Stany Zjednoczone. Macierewicz może być chorym człowiekiem, agentem GRU, kimkolwiek. Tu jednak idzie o wypowiedź Ministra Obrony Narodowej”.

Janusz Wojciechowski, europoseł PIS został zaopiniowany negatywnie na członka Europejskiego Trybunału Obrachunkowego przez komisję kontroli budżetowej PE. Europosłowie nie mieli zastrzeżeń do jego kwalifikacji zawodowych ale kwestionowali niezależność polityczną od znanego prezesa, jak również stosunek do TK i opinii KW. Takich opinii na temat PIS-owców można spodziewać się teraz częściej. Poza tym w poprzedniej kadencji  musiał on zwrócić podobno część pieniędzy za przeloty do Brukseli, bo pomyliły mu się klasa biznes z ekonomiczną. Nie ma co się dziwić – ma chłop tyle na głowie a tu jeszcze każą się bawić w jakieś klasy. Toż to dziecinada jest i tyle!

Aktor Jerzy Zelnik, ikona PIS-u, po ujawnieniu dokumentów dowodzących, że w latach 1964-66 współpracował z komunistyczną bezpieką stwierdził, iż „był to inny Zelnik, inna osobowość, inny człowiek, któremu seks zaślepiał oczy i który miał nadzieję, że socjalizm może mieć ludzką twarz”. Co miał wspólnego seks młodego Zelnika z socjalizmem i bezpieką do tej pory nie
wyjaśniono.  Co innego taki Wałęsa. Aktor Zelnik mówi o nim, że „był czynnym agentem SB, choć był od niego dojrzalszy (27 lat) i już widział, że mordowali jego kolegów na ulicach”. Aktor Zelnik udowadnia, że potrafi  grać, również w sposób obrzydliwy i łajdacki. Tfu!!!
 

Pęknięta opona w limuzynie prezydenta Andrzeja Dudy

18 marzec. Znowu o oponie. Rzeczpospolita twierdzi, że przyczyną wypadku limuzyny Dudy było użycie sparciałej opony ze szrotu, bo nowej na wymianę nie było. Co więcej, jechano na niej po trasie (do wyciągu na Śnieżkę), na której powinny się poruszać wyłącznie samochody terenowe. Następnie limuzyną tą pędzono z ogromną prędkością, o czym pisałem wyżej, lekceważąc sygnały jej komputera pokładowego o problemach z ciśnieniem. Czy nie przypomina to zaniedbań popełnionych przed katastrofą Tupolewa? Gdyby Dudzie coś się stało mówilibyśmy pewnie o kolejnym zamachu na głowę państwa.
 

Dyskusje w sprawie Trybunału Konstytucyjnego

Nie ustają dyskusje dotyczące TK. W związku z tym, ku przestrodze, krótkie opisy dwóch przypadków z historii, zaczerpnięte  z internetu: 1. W marcu 1933 Reichstag, kontrolowany już przez nazistów, przyjął tak zwaną „ustawę upoważniającą” (Ermachtiounosgesetz), przyznającą rządowi szerokie kompetencje ustawodawcze wbrew obowiązującej konstytucji weimarskiej. Hitler i jego zwolennicy zmienili w ten sposób konstytucję, do czego nie mieli wystarczającej większości;                                 2.  We wrześniu 1993 Borys Jelcyn, prezydent Rosji spotkał się z oporem ze strony tamtejszego parlamentu, czyli Dumy. Rozwiązał więc ją, choć nie miał do tego uprawnień. Duma uznała swoje rozwiązanie za nieważne i zawiesiła Jelcyna w funkcji prezydenta. Ten jednak nie przyjął tego faktu do wiadomości, wyprowadził wojsko na ulice i zakończył spór siłowo.

Uzurpator Kaczyński miał skąd brać wzory paraliżując TK drogą ustawową (grudzień 2015), łamiąc tym samym Konstytucję i zmieniając de facto ustrój Rzeczypospolitej. Na szczęście zależymy nie tylko od woli tego palanta. KW uważa, że „akt ustawowy grożący uniemożliwieniem kontroli konstytucyjności, sam musi być poddany takiej kontroli, zanim wejdzie w życie”. Kaczyński sam się więc  zakiwał  i teraz próbuje znaleźć chętnych w opozycji, którzy by mu pomogli wyleźć z tego bagna.

Komentarze  

 
llortcik
+1 [3] #41 llortcik
24 marca 2016, 08:42
Taurus napisał:
... Choćby sąsiadowi, z którym darł koty przez prawie całe życie, jak Pawlak z Kargulem, albo też Agencji Własności Rolnej (skarbu pisu), Że sprzeda wtedy znacznie taniej? No ... fakt! Ale po co chłopu pieniądze? Jeśli był na tyle głupi, żeby odmawiać sobie wszystkiego, zostać z rodzicami na ojcowiźnie i dorabiać się przez siedem dni w tygodniu, od świtu do nocy, to niech teraz podzieli się z innymi - patryjotą trzeba być, choćby głupim.

A sprawdź co /według projektu/ będzie, gdy Pawlak z Kargulem sąsiadują przez miedzę, ale mieszkają w innych gminach. Zdarza się. A czy szefa MSW nie stać na choćby chwilową zmianę granic. Nie takie granice przekraczał. A jak przekazać część Ziemi dzieciom, jeśli AWR ma prawo pierwokupu? Co przy przekazaniu gospodarstwa zrobić z nad z nadwyżką ziemi? Chyba Najlepsze Kadry Dobrej Zmiany umieją liczyć tylko do 300.

Z prasy: "FT: Polski rząd szuka firmy PR, która uratuje jego reputację na arenie międzynarodowej" - Dotacja z MSZ dla ojca z Torunia na " na wzmocnienie wizerunku Polski za granicą" jest nieskuteczna. :(
 
 
llortcik
+1 [3] #42 llortcik
24 marca 2016, 08:46
prezes pan napisał:
Cytat:
Dlaczego odwołano to wejście na kilka dni przed premierą?

To premierę przesunięto, a nie wejście odwołano.
Bydlaki nie dały kręcić filmu, przeszkadzały, więc teraz się dopieści i szczęki ci opadną.
Już dawno opadły, a darcie kotów w PIS czy z PIS powinno być karane z urzędu pozbawieniem wszelkich praw.
 
 
Taurus
+2 [4] #43 Taurus
24 marca 2016, 09:14
a darcie kotów w PIS czy z PIS powinno być karane z urzędu pozbawieniem wszelkich praw.

I tego należy się trzymać! Amen!
 
 
prezes pan
-3 [3] #44 prezes pan
24 marca 2016, 09:45
Cytat:
Wysoki przedstawiciel z Centrali NSZZ „Solidarność” w wywiadzie
Nazwisko proszę.
Cytat:
Przy tak szaleńczej jeździe po byle jakich drogach
Zawsze mówiłem, że Polska w ruinie. Zwłaszcza A4.
Cytat:
Komisja Wenecka ogłasza swoją opinię
Jak na razie, żyjemy w wolnym kraju. Tak przynajmniej się wydaje. Opinią można co najwyżej podetrzeć tyłek.
Cytat:
Kolejna manifestacja KOD-u
www.youtube.com/.../
Cytat:
Nadwyżka handlu żywnością w 2015 roku
Dobry znak. Po PLEXIT głód nam nie zagrozi.
Cytat:
Co więcej, jechano na niej po trasie (do wyciągu na Śnieżkę), na której powinny się poruszać wyłącznie samochody terenowe.
Tia, tia ..stromy 100-metrowy! odcinek, od ulicy do stacji wyciągu na Śnieżkę
I żeby było ciekawiej, tej zimy dziwnym trafem asfalt był, zamiast śniegu.
Cytat:
Rzeczpospolita twierdzi, że przyczyną wypadku limuzyny Dudy było użycie sparciałej opony ze szrotu, bo nowej na wymianę nie było
Skandal! Co to za opony teraz produkują. U mnie taka koreańska HANKOOK robi za kwietnik już 15 lat i nie zauważyłem, żeby sparciała. Takie BOR powinien kupować, zwłaszcza że są najtańsze.
Cytat:
Uzurpator Kaczyński miał skąd brać wzory paraliżując TK drogą ustawową (grudzień 2015), łamiąc tym samym Konstytucję i zmieniając de facto ustrój Rzeczypospolitej.
Wreszcie zaprzestano używać gazu pieprzowego i broni gładkolufowej do rozganiania demonstrantów. A demonstracji to ci nam nie brakuje. Co tydzień po 100 tysięcy.
Ale może to niedobrze?

Jak zwykle przegląd wydarzeń Taurusa sprawił mi powód do radości.
Radości z dobrej zmiany i potwierdzenia dobrego wyboru.
Czekam Taurusie na sprawozdanie z wyników gospodarczych.
Ale to może teraz dla ciebie niewygodny temat?
 
 
Haji
+1 [3] #45 Haji
24 marca 2016, 14:27
FB naprawdę nie ogarniasz, że samochodem opancerzonym NIE WOLNO podjeżdżać nawet pod taką górkę? Dzielne pisowskie borowiki założyły starą oponę, choć miały na stanie komplet nowych.

Co się do stanu A4 przypieprzasz. Jechałeś nią ostatnio?

Co ty pieprzysz, że zaprzestano używać gazu do rozpędzania demonstrantów? Skoro KOD nie rozwala chodników (te kostki brukowe rzucające się na miłujących pokój narodowców, prawda?), nie wyrywa drzewek (pewnie lewackich!) i nie podpala wozów transmisyjnych telewizji, to policja nie ma co robić. W przeciwieństwie do marszów narodowców.
 
 
Taurus
+2 [4] #46 Taurus
24 marca 2016, 16:23
Jak zwykle przegląd wydarzeń Taurusa sprawił mi powód do radości.

Dziękuję, cała przyjemność po mojej stronie. I możesz na mnie liczyć w przyszłości.

Tak przy okazji, nic nie pisałem o A4, pisałem za to o DK nr 5 na której to, krętej i naszpikowanej zakrętami z liniami ciągłymi na jezdni, owa limuzyna przejechała 100 km w 40 minut. Ty jednak potrafisz zawsze wkleić jakieś kłamstwo bez żadnego wahania.

Nie o tym jednak chciałem. Kaczyński zaapelował dzisiaj do wszystkich polityków o zaprzestanie prowadzenia ostrych sporów, przynajmniej do czasu zakończenia wizyty papieża Franciszka na ŚDM w lipcu, ponieważ obecna sytuacja w Polsce i w Europie jest nadzwyczajna. Nie będę przytaczał żadnych komentarzy w necie na ten temat. W każdym bądź razie nie zostawiają one suchej nitki na tym naszym pomylonym "strategu".
 
 
llortcik
+1 [3] #47 llortcik
24 marca 2016, 21:57
Niezatapialny i niezastąpiony pan Zbyszek wraz ze swymi ulubionymi chłopcami zaskoczył cały wierzący i laicki świat prawniczy i nie tylko, przeprowadzając nowatorską klasyfikację (wczoraj w Czarno na Białym w TVN24) wybitnych konstytucjonalistów, których pliki opinii pokazał na konferencji:
1. Wybitni konstytucjonaliści, którzy z konferencji dowiedzieli się, że złożyli opinię.
2. Wybitni konstytucjonaliści, którzy z konferencji dowiedzieli się, że są konstytucjonalistami.
3. Wybitni konstytucjonaliści, którzy z konferencji dowiedzieli się, że są wybitni.
I jak się nie uśmiać.
 
 
llortcik
+1 [3] #48 llortcik
25 marca 2016, 00:10
Taurusie! Naprawdę chcesz by to wszystko dalej się ciągnęło? Albo jesteś masochistą drugiego sortu, albo cechuje ciebie zatwardziały ateizm w możliwości Prezesa i Dobrej Zmiany.
Mi marzy się nawrócenie Dobrej Zmiany i chciałbym by trwało nawet po wizycie papieża. Czyż nie piękniej byłoby w Polsce w której:
1. Pani premier własnoręcznie kaligrafuje wszystkie wyroki TK.
2. Słynny ojciec z Torunia przejmuje polskie kopalnie, karmiąc górników nie tylko modlitwą i dobrym słowem.
3. Pan Jacek jeździ do pracy rowerem, a w TVP transmitują jedynie pochody koreańskie.
4. W sejmie panuje pełna kultura /i sztuka pisania dobrych ustaw/
5. Prezydent czyta ustawy przed podpisaniem.
6. Pan Zbyszek rozpoczyna /i po kilku latach kończy z wyróżnieniem/ rzetelne studia prawnicze
7. Panna poseł Krysia opanowuje język miłości /wiem, że to bardzo trudne, ale może jednak wykonalne/ i osobiście prowadzi paradę równości ubrana jedynie w tęczową lub unijną flagę.
8. Pan Prezydent odbywa pielgrzymkę do Otwocka napełniając mlekiem i miodem dojną krowę.
9. Pani premier odbywa pokutną pielgrzymkę do Brukseli, gdzie przyrzeka nigdy nie opowiadać kłamstw.
10. Panowie posłowie Ast i Piotrowicz przeprowadzają reasumpcję reasumpcji głosowań.
11. Parlament przegłosowuje, a prezydent podpisuje ustawę przesuwającą wszystkich Polaków do pierwszej kategorii lepszego sortu.
12. Na cmentarzach patriotyczna młodzież spontanicznie i w ciszy pomaga staruszkom w porządkowaniu grobów.
13. Pan Prezes na Krakowskim Przedmieściu /razem z Jojem/ i w Łomży publicznie odszczekuje rzucane kalumnie, po czym przechodzi na emeryturę.
14. Pan Jurgiel przeprasza wszystkie konie, a pan Szyszko korniki.
15. Pan Antoni razem ze swoją komisją sklejają parówki, puszkują hel i rozdają potrzebującym, a dla spragnionych dokładają pełną puszkę piwa.
16. Nie wymyśliłem nic dla pani Kempy, ale w tym przypadku moja wyobraźnia jest zbyt ograniczona.

Chyba przed świętami się rozmarzyłem i rozpisałem, a wystarczyłoby uchwalić ustawę czyniącą nieważnymi wszystkie poczynania Dobrej Zmiany.

WESOŁYCH ŚWIĄT!
 
 
Taurus
+2 [4] #49 Taurus
25 marca 2016, 07:47
Panna poseł Krysia opanowuje język miłości /wiem, że to bardzo trudne, ale może jednak wykonalne/ i osobiście prowadzi paradę równości ubrana jedynie w tęczową lub unijną flagę.

Zlituj się nad niewinną panienką Ilorcik. Pozwól je przynajmniej jakieś dessous założyć, albo inne culotte. Do prezentowania "broszek" wyznaczona jest pani premier Be Szydło a nie panna Krysia.
 
 
Haji
+1 [3] #50 Haji
25 marca 2016, 15:39
Panna Krysia w unijnej fladze (tej szmacie!) zrobiła mi dzień!
 
 
llortcik
+1 [3] #51 llortcik
30 marca 2016, 01:25
Taurus napisał:
Zlituj się nad niewinną panienką Ilorcik. Pozwól je przynajmniej jakieś dessous założyć, albo inne culotte.

Zlituję się, jeśli będzie zimno możesz założyć jej obie flagi /tęczową i unijną/ równocześnie. Ale nie obawiajcie się, panna Krysia jeszcze nie raz przekroczy wszelkie granice, których nikt sobie nie potrafi nawet wyobrazić, zadziwiając cały świat. Teraz jednak palmę pierwszeństwa /nie wielkanocną/ należy oddać wypowiedzi miszczu waszczu. Jak przetłumaczą to Obamie natychmiast wyśle cały personel Departamentu Stanu, by nauczyli się jak zachowuje się dyplomata lepszego sortu po powstaniu z klęczek /wielkopostnych?/

Haji napisał:
Panna Krysia w unijnej fladze (tej szmacie!) zrobiła mi dzień!

Panna Krysia jeszcze niejednego wprawi w dobry humor zarówno w dzień jak i nocą. Jej możliwości są niezbadane i niczym nieograniczone.
 
 
prezes pan
-3 [3] #52 prezes pan
30 marca 2016, 14:20
Cytat:
Panna Krysia jeszcze niejednego wprawi w dobry humor zarówno w dzień jak i nocą.
Ta działaczka Nowoczesnej bije Krysię na głowę.
www.youtube.com/.../
 
 
prezes pan
-3 [3] #53 prezes pan
30 marca 2016, 14:25
Ta też wymiata
www.youtube.com/.../
i ta
www.youtube.com/.../

No to jak tu nie kochać Krysi. Jest za skromna.
www.youtube.com/.../
 
 
Haji
+2 [2] #54 Haji
30 marca 2016, 15:11
Krysia, czyli niewychowana chamka z dyplomem. Swoją drogą, chciałbym wiedzieć, kto pozwolił temu nieukowi obronić habilitację.
 

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze