Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - marzec II / 2016

Zdaniem wielu komentatorów PIS zabrnął tak daleko, że trudno mu będzie ustąpić a Kaczyński pójdzie na desperacką wojnę ze wszystkimi, kreuje się bowiem na wodza i proroka równocześnie, a tacy ludzie nie mogą okazać słabości. Przewidują też, że wstydliwą porażkę w sprawie TK będzie chciał przykryć tak zwanym audytem poprzedniego rządu, na który haki zbierają już od ponad 100 dni. Po zmianach wprowadzonych w „Wiadomościach TVP 1” bardzo szybko spada oglądalność tego programu. Według serwisu „Wirtualne media” średnia oglądalność w lutym była o 12 procent niższa niż w lutym 2015.

Robert Gliński, reżyser i brat wicepremiera Piotra Glińskiego, mówi o nim ostatnio publicznie „Mój brat, idiota ….” Na miejscu pana Piotra nie byłbym tym zachwycony.
 

Możliwe zmiany w MSZ

Szykują się podobno duże zmiany personalne w MSZ. Odwołanych ma być około 30 ambasadorów, ale dopiero po szczycie NATO i po Światowych Dniach Młodzieży. Jak mawiał klasyk „nie można przecież budować drugiej Polski z pierwszą żoną”. Coraz częściej mówi się też, że po Szczycie kopa w tyłek dostanie również Waszczykowski.

Według „Polityki” szykują się też ogromne zmiany w dowództwie naszej armii, które mają swoją nazwę – efekt Macierewicza.  Wojsko straci większość swoich najważniejszych dowódców, głównie generałów dwugwiazdkowych, którzy zdobywali doświadczenie w ogniu prawdziwej wojny, w Afganistanie i Iraku, dowódców będących w wieku około 55 lat,  u szczytu swoich możliwości zawodowych. Wynika to podobno z atmosfery, jaką wytwarza Macierewicz. „Jako oficer nie mogę inaczej wyrazić swojego zdania, jak po prostu odchodząc”, mówią podający się do dymisji. Przyczyną wniosków o dymisję są więc w większości „sprawy osobiste”. MON na razie milczy i nie upublicznia problemu.

Obama przedłużył o rok (do marca 2017) sankcje amerykańskie dla Rosji. Czy UE z Orbanem i Kaczyńskim zrobi w swoim czasie to samo?
 

Papież Franiszek

Papież Franciszek – „Europa z matki stała się babcią. Być matką znaczy mieć dzieci a Hiszpania i Włochy mają wskaźnik urodzin bliski zeru. Świat widać lepiej z peryferii niż z centrum. Tylko Europa ma powołanie do uniwersalności i służby. Jeśli Europa chce odmłodnieć, musi odnaleźć swoje korzenie kulturowe, najmocniejsze i najgłębsze korzenie spośród wszystkich państw zachodnich. Zapominając o swej historii Europa się osłabia. Grozi jej zatem to, że stanie się pustym miejscem. Możemy dziś mówić o inwazji arabskiej. Ileż jednak inwazji Europa doznała na przestrzeni swoich dziejów, ale zawsze potrafiła przekroczyć samą siebie, iść naprzód i się rozwijać dzięki wymianie kultur. Każdy kraj powinien być laicki, bo to coś zdrowego. A jeśli jakiś kraj zamyka się przed zdrową koncepcją polityki to staje się więźniem, zakładnikiem ideologicznych kolonizacji a ideologie są jadem polityki. Ideologia odbiera wolność. Ideolodzy wywołują we mnie strach. Trzeba uważać na wszystko, czego nazwa kończy się na –izm (-yzm), np. komunistyczny narcyzm.
 

Wybory parlamentarne na Słowacji

Po wyborach parlamentarnych na Słowacji wydaje się, że będzie bardzo trudno wyłonić większość parlamentarną dla utworzenia rządu. Rządząca do tej pory samodzielnie partia socjaldemokratyczna (SMER) Roberta Fiko uzyskała jedynie 49 mandatów w 150 – osobowym parlamencie. Do tej pory miała ich 83. Według komentatorów, mimo tego, że Słowacja ma kwitnąca gospodarkę i leży poza szlakiem uchodźców, jej obywatele zagłosowali przeciwko partiom proeuropejskim i pomogli skrajnej prawicy dostać się do parlamentu. Czy to nie przypomina postawy Polaków?
 

Wybory uzupełniające na Podlasiu do Senatu wygrywa A.M. Anders

6 luty. Wybory uzupełniające do Senatu w okręgu 59 na Podlasiu wygrała, zgodnie z przewidywaniami A.M. Anders, pokonując swojego najważniejszego kontrkandydata z PSL-u różnicą 6 punktów procentowych, zaskakująco małą, jak na Podlasie, matecznik PIS. Prezes Kaczyński ogłosił to jako wielkie zwycięstwo i dowód poparcia Polaków dla reform PIS-u. Przy okazji w sposób haniebny przejechał się po opozycji i KOD-zie . To kolejna porcja bredni z teki obłąkańca, który żyje we własnym Matriksie. To bełkot psychopaty! KOD zastąpił Tuska, obwinianego kiedyś za wszystko. Zaraz po nim odezwał się Duda Andrzej, zwany prezydentem. W tym samym stylu. Nie będę go cytował, bo to osobnik zachowujący się jak chłopiec w krótkich spodniach. No, może tylko jego niby-dowcip „Ojczyznę dojną racz nam wrócić Panie”.
 

Trybunał Konstytucyjny w sprawie PIS

8 – 9 luty. Posiedzenie TK poświęcone znowelizowanej ustawie PIS (z 22 grudnia), regulującej działalność Trybunału. Przedstawiciele wszystkich instytucji skarżących tą ustawę –  trzech partii opozycyjnych, RPO, Prezesa SN, KRS, KRA, KRRP, F. Helsińskiej domagali się uznania jej w całości za niekonstytucyjną. Takiego samego zdania był były Prokurator Generalny (A. Seremet), który wyszczególniał w niej aż 16 niezgodności z Konstytucją, jednak pan Zbyszek, nowy szeryf, w ostatniej chwili  wycofał tą opinię.
 

WOŚP

WOŚP ogłosiła, że w czasie ostatniego „grania” zebrała ponad 72 miliony złotych, o 20 milionów więcej niż rok wcześniej. Brawo !!! W uzyskaniu takiego wyniku bardzo, niewątpliwie, pomógł ostry atak na Orkiestrę  prawicowych mediów oraz polityków PIS-u, w tym posłów Pawłowicz i Pięty. Poszło im więc w pięty! Najwyższy już czas, sądzę, żeby na tego Owsiaka znaleźć jakieś papiery. Że co? Że nie ma? A od czego mamy IPN? Za coś tym ludziom przecież płacimy, no nie?

The Economist opublikował Wskaźnik Demokracji na koniec roku 2015. Zajęliśmy tam 48 miejsce, tuż za Panamą, Bułgarią, Trynidadem & Tobago. Spadliśmy tym samym o 8 pozycji i znaleźliśmy się w grupie krajów o wadliwej demokracji. Szybko podążamy za Węgrami, które są na 54 pozycji. „Co by tu jeszcze spieprzyć, panowie …. Jak pogłębić i utrwalić „dobrą zmianę”?
 

Trybunał Konstytucyjny w sprawie nowelizacji ustawy z dnia 22 grudnia 2015

9 luty. Trybunał nie zostawia suchej nitki na nowelizacji ustawy z 22 grudnia. Szydło już wczoraj zapowiedziała, że nie opublikuje wyroku w Dzienniku Ustaw, bo nie jest zgodna z prawem. Widać już, że ani tego wyroku, ani opinii KW Kaczyński nie zaakceptuje. Spór o Trybunał i demokrację w Polsce wkracza więc w nową fazę, która raczej nie będzie przebiegała dla nas bezboleśnie. Jeśli Kaczyński by się ugiął, to w oczach swoich wyznawców stałby się mięczakiem. Jeśli postawi się okoniem, znajdzie się na cenzurowanym w UE i Ameryce. Tylko Putin może się cieszyć z tej sytuacji. Dla nas, obywateli, będzie to jednak zdrada polskich interesów, wypychanie nas z Europy. Putinowi opłaca się pompować w PIS każde pieniądze, niczym Katarzynie w Targowicę. Tak korzystny dla Rosji zbieg okoliczności zdarza się bardzo rzadko. Ponieważ Be Szydło zapowiedziała, że nie pozwoli na opublikowanie wyroku Trybunału, KOD publikuje go w sposób ciągły, z rzutników, na ścianie jej kancelarii. Dobrze się przy tym bawi. Świetny pomysł! To nadęte, niedouczone towarzystwo trzeba traktować śmiechem i kpiną. Jak władzę Jaruzeli w stanie wojennym.

Profesor Marek Safian, sędzia Trybunału Sprawiedliwości UE, były prezes TK – „Działanie obecnej władzy to jest największa patologia, jaką sobie można wyobrazić. Bezpośrednio i wprost przekreśla się zasadę trójpodziału władzy. To pierwsza taka sytuacja w historii, by władza dała sobie prawo do decydowania o prawomocności wyroków. By stwierdzała, że założenia są niewiążące. To absolutnie niebywałe. Powiedzieć, że kończy się państwo prawa, to za mało”.
 

Defekt opony w samochodzie prezydenckim Andrzeja Dudy

Defekt opony w samochodzie prezydenckim, polegający na odwarstwieniu się bieżnika od karkasu, zaczyna przpominać w dyskusjach i opiniach niemal w próbę zamachu. Trwa też polowanie mediów prawicowych i rządowych na wszystkich, którzy próbują sobie z tego żartować. Pora więc na przypomnienie chociaż części hejtu, uskutecznianego jeszcze niedawno przez polityków i wyznawców PIS-u, żeby ta „klasyka” nie poszła w zapomnienie. Był więc „Bredzisław Komoruski, znany agent na obcych usługach, zdrajca narodu, analfabeta, morderca zwierząt (myśliwy). ….. „ Był niejaki Tusk, co to wespół z Putinem się obściskiwał i zamordował śp prezydenta a przy okazji innych wybitnych Polaków, w tym własnych przyjaciół”. Był pisowski patriota, który na pogrzebie B. Geremka dziękował Opatrzności, że go zabrała. Byli „zwolennicy ZOMO, ludzie gorszego sortu, nie-Polacy, komuniści i złodzieje, agenci, zdrajcy, pachołki Rosji, lewackie ścierwa, małpa w czerwonym, spieprzaj dziadu, ….. Bardzo długo można by jeszcze przytaczać tego typu niewinne powiedzenia Pisowców. Oni nie potrafią, albo nie chcą zrozumieć, że nienawiść rodzi nienawiść a gwałt odciska się gwałtem. Tak przy okazji – czy ktoś bardziej ośmieszył katastrofę smoleńską od Macierewicza i reszty PIS-u? Te parówki wybuchające w mikrofalówce, zgniatane puszki, pancerna brzoza, bomba baryczna, sztuczna mgła, rozpylony hel, wybuchy na skrzydłach, dobijanie tych, co przeżyli katastrofę, …..  Czy przy takim nagromadzeniu bzdur kpina nie jest jedyną odtrutką?

Komentarze  

 
Taurus
+2 [4] #1 Taurus
10 marca 2016, 14:04
Jeszcze W. Cimoszewicz o A. Dudzie - "Wstydliwy przypadek wybrania marionetki na to stanowisko (głowy państwa)".
Zacytuj
 
 
llortcik
+1 [3] #2 llortcik
10 marca 2016, 18:22
Cimoszko wie co mówi, jest jednym z niewielu polskich polityków, który potrafi myśleć dłużej niż w perspektywie jednych wyborów czy jednej kadencji. W czasie swej aktywności /począwszy od struktur poziomych na UW/ napatrzył się na dobre zmiany nie tylko u nas. Szkoda, że odszedł na emeryturą
Zacytuj
 
 
llortcik
+1 [1] #3 llortcik
11 marca 2016, 03:04
Upłynął kolejny, wspaniały, aczkolwiek nieoczekiwany okres rozwoju naszej miłościwie nam panującej władzy. I nie mają racji ci, którzy mówią, że władza nie ma racji. Przecież wszyscy na własne najlepszego sortu uszy słyszeli i na własne pierwszej kategorii oczy widzieli, jak pan niezłomny, ślubując powtarzał słowa: „Tak Mi Dopomóż Bóg”. Dla każdego właściwego i dobrze ukształtowanego patrioty jest oczywiste, że usta pana ślubującego nie mogą kłamać i gdyby dobra zmiana nie spodobała się Bogu, bądź biskupom Najwyższy w środku zimy spuściłby grom z bezchmurnego nieba. Swoją drogą proszę o info, jakąż to wiarę wyznaje pan prezydent, bo jako chrześcijanin mam mnóstwo ograniczeń.

A teraz DoRzeczy. Kilka pytań, na które nie oczekuję odpowiedzi i kilka pytań, na które sam sobie odpowiem.

Mimo gorącej prośby ministera uniwersum od prawa i prokuratury nikczemny prezes tak zwanego TK, odmówił przełożenia posiłku przy kawie i ciasteczkach. Czy prezes TK uważa, że stoi ponad ministrem, czy odmawia należnego mu posiłku? Skoro pan minister w oczywiście oczywisty sposób wyjaśnił, że nie potrafi przeczytać ani napisać dokumentu, to trzeba dać czas by zdołał wyjaśnić je na, tak wspaniale przeprowadzonych i pokazanych w najlepszej na świecie telewizorowi, konferencjach prasowych. Skandalem jest, że na te ciasteczka nie zaproszono przedstawiciela jedynie słusznej opozycji sejmowej. Już sama jej nazwa wskazuje, że mimo młodego wieku piętnastoletni zjadacze ciasteczek, już niedługo dorosną do pełnego poparcia Dobrej Zmiany. Jeszcze większym skandalem jest przekazanie mediom drugiego sortu menu tego spotkania. Taki przeciek czyni je w oczywiście oczywisty sposób nieważnym i nieistotnym, tym bardziej, że zostało napisane /menu/ w języku zupełnie niezrozumiałym dla Polaka pierwszej kategorii /podobnie jak tzw. opinia KW/. Czy nie należało wziąść /najsłynniejsza pani poseł prosi by nie poprawiać/ najlepszego przykładu z pani premier z kancelarii pani minister, która potrafiła zrobić przeciek listu jeszcze przed przetłumaczeniem go na język zrozumiały dla emeryckich senatorów gorszego sortu? Oczywistą nieprzyzwoitością jest donoszenie o tym przecieku do prokuratury. Przecież każdy patriota wie, kto powinien donosić w słusznej sprawie. Przecież od niepamiętnych czasów wiadomo, że nie zrobiła tego pszczółka, niecnie podrzuconego przez PO, ale jakże słusznie usuniętego, komendanta. To musiał być ktoś z zakodowanych wrażych sił, sprzeciwiających się Dobrej Zmianie. Przecież pan prokurator i to generalny wszystkie swe siły musi poświęcić na ściganie hakerów, którzy publicznie, na publicznych ścianach, publicznych pomieszczeń budynków publicznych na ziemiach zakamuflowanej opcji niemieckiej upublicznili hasło do podpisu cyfrowego Pana niezłomnie Prezydenta.
A co przebiegiem tego posiłku, na którym, jak donoszą chłopcy pana Mariuszka, rozprawiano o najświętszej księdze pana niezłomnego. Czy Konstytucja ma obowiązywać jedynie sędziów TK? Dlaczego nie sięgnięto po opinie najwybitniejszych polskich administratorów, archeologów, anestezjologów, etnografów /wezuwiuszografów/, …, wariografów i innych i nie odczytano tych opinii w kolejności alfabetycznej? Czyżby opinia najwybitniejszych polskich prawników od Nowego Tomyśla po Pułtusk i od Torunia po Wawel /oczywiście z pominięciem schrzanionego Radomska i zradomszczowanego Chrzanowa/ przestała się liczyć?
A co ze zgubieniem 13 podpisu na rachunku po przekąsce? Brak zgłoszenia do prokuratury w oczywiście oczywisty sposób udowadnia, że jest to celowe działanie i oczywiste przestępstwo prezesa tzw. Trybunału? Jasne jest dla każdego patrioty, iż pani minister nie może drukować takiego nieprawomyślnego świstka papieru. Jawnym złamaniem najlepszych ustaw i trochę gorszej Konstytucji byłaby publikacja, bez zbadania przez ekspertów pana Łukasza prawdziwości podpisów na tej (jak to nazwać?) serwetce.
/Tu apel do Belfra. Czas zawiesić na kołku urazy i emeryturę. Grafolodzy pilnie potrzebni. Trzeba pokazać swoje poparcie dla Dobrej Zmiany/
Na szczęście nasza dzielna młodzież doceniła doniosłość dokonanych zmian i spontanicznie zebrała się przed siedzibą pani premier, by z młodzieńczym entuzjazmem wyrazić swe gorące poparcie, prezentując równocześnie nowatorskie i inspirujące rząd rozwiązanie problemu mieszkaniowego. Prośba tylko, by popierali w głębszej ciemności, gdyż jaskrawa iluminacja budynku RM, uniemożliwia pani premier, która codziennie wymyśla, czym by tu jeszcze nas zaskoczyć, zasłużony odpoczynek, a chyba nie chcemy, by następnego ranka pani premier pokazała się Panu Prezesowi z niewyspaną elewacją.

Pan niezłomny i nie załamany wygłosił w Otwocku wspaniałe przemówienie, w którym zapowiedział wszystkim rodakom kontynuację tych wspaniałych zmian, na które ze zdziwieniem patrzy cały świat i których tak zazdroszczą nam wszyscy rządzący w krajach od bliskiego po najdalszy Wschód.
Czy uczelnia, którą ukończył /najlepsza w kraju w erze przednowotomyslkiej i przedtoruńskiej, ale od listopada gwałtownie obniżającej swój prestiż/ nie może być dumna absolwenta, który zaszedł najdalej (Kopernik tylko opisał ruchy Ziemi, a pan Prezydent zdołał poruszyć cały kraj, Europę i okolice) i zapowiada, że pójdzie jeszcze dalej, razem ze swoim mentorem w kierunku wyznaczonym przez najlepszego prezydenta w dziejach Świata.

Niemniej dumna powinna być stołeczna uczelnia, której /najsłynniejsza w kraju/ absolwentka po gruntownym przestudiowaniu i wdrożeniu prawa, potrzeb emerytów /proszę pamiętać, że 5 zł = 500 gr, a nikt nie powiedział w jakiej walucie będzie podwyżka emerytur/ i zasad parlamentaryzmu postanowiła „wziąć” się za ortografię i kindersztubę. Każdy Prawy i Sprawiedliwy Polak powinien „tfurczą” dopingować ją w tym zbożnym postanowieniu.

Sukcesem /przepraszam za opóźnienie, ale trzeba to podkreślić/ zakończyła się też reforma podwyższająca wiek obowiązku szkolnego. Każdy uważny obserwator, widząc działania parlamentarzystów i ministrów z łatwością dostrzega, iż była to zmiana konieczna, aczkolwiek znacznie niezadawalająca.

Tak zwana Komisja Wenecka (kto ich wybrał, bo przecież nie Pan Prezes) mimo deklaracji pani premier o wspaniale rozwiniętej i wciąż rozwijającej się demokracji w Polsce oraz łamiąc prawa gościa, postanowiła jednak wydać swoją nic nie znaczącą opinię. Czy członkowie komisji wiedzą, co będą robiły ich praprawnuki? IPN już zbiera materiały. A siedziba Komisji? Każdy wie, że teutońska zaraza przyszła do nas z terenów Wenecji. Poradzimy sobie z nimi tak jak w 1410 r. A teraz nie ma już Konrada o „niewymawialnym” nazwisku. Czas na retorsje wobec Włoch. Każdy pierwszej kategorii Polak najlepszego sortu powinien odmówić jedzenia włoszczyzny i zajadać się smakowitą chińszczyzną importowaną od bratniego narodu w zamian za nasz eksport wzorców demokracji.

Dlaczego więc są jeszcze niecne siły nie dostrzegające tych olbrzymich sukcesów? Kto ich inspiruje? Co chcą osiągnąć? Czy chcą doprowadzić do tego, że pani premier wraz z całym rządem i panem Prezydentem opuszczą nasz kraj i wyjadą na najdalszy wschód? Kto nas będzie wtedy reformował, gdy ich już nie będzie?

Na koniec wspaniała wiadomość, świadcząca o Dobrej Zmianie. Cały bankowy i niebankowy świat przeciera ze zdumienia oczy, widząc kraj w którym dymisja jednego wiceministra ratuje system bankowy przed bankructwem. Apel do pani premier: Żądamy więcej dymisji w rządzie.

Muszę już kończyć, bo chłopcy pana Zbyszka machają, że muszą iść spać, bo jutro też czeka ich Dobra Zmiana.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [4] #4 Taurus
11 marca 2016, 08:00
Ty, Ilorcik, trochę przyhamuj, bo można dostać skrętu kiszek. Pomyśl lepiej do czego ten gorszy sort może naszą ukochaną Ojczyznę doprowadzić.

Ot, grono pedagogiczne pewnej szkoły musiało się zamienić w domorosłych grafologów, żeby dopaść niecnotę, która na drzwiach dziewczęcego kibla napisała "Andrzej dupa". Niby nic wielkiego, jednak po głębszym namyśle można dojść do wniosku, że mógł to być słowny zamach stanu - pierwszy w historii - na naszą "głowę", czyż nie? Poza tym, czym będzie pachniała lub cuchnęła (w zależności od humoru Prezesa) taka skorupka gdy dorośnie? Strach pomyśleć!

Albo tacy przebrzydli KOD-owcy, których prezes i jego wyznawcy zaliczają słusznie do nie-Polaków? Odspawani od koryta kwiczą coś o dojnej Ojczyźnie, czyli podszywają się pod niejakiego Andrzeja. A ten człowiek znamienity musiał się przecież okrutnie nagłówkować, żeby wyciągnąć jakieś grosze ze swoich delegacji w okolice Nowego Tomyśla, czyż nie?
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #5 prezes pan
11 marca 2016, 09:57
Cytat:
Po zmianach wprowadzonych w „Wiadomościach TVP 1” bardzo szybko spada oglądalność tego programu.Według serwisu „Wirtualne media”
Dziwne bo w WM jest taka informacja
W minionym tygodniu pozycję lidera oglądalności w rynku telewizyjnym zajęła TVP1. Natomiast wśród widzów w grupie komercyjnej pierwsze miejsce należało do TVN.
Szczegóły
wirtualnemedia.pl/.../...
Ale z Taurusem tak zawsze. Można się pośmiać.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #6 prezes pan
11 marca 2016, 10:05
Cytat:
Zdaniem wielu komentatorów PIS zabrnął tak daleko
Jesteś w błędzie walka dopiero się rozpoczyna. Wygrać ją możecie tylko po ściągnięciu posiłków z zagranicy. Starymi dziadkami tego nie zrobicie. Zawsze mówiłem, że komuny bezkrwawo nie da się od koryta odciągnąć. Niestety została tylko walka bratobójcza.
To, że chcecie żeby było jak było, nigdy się już nie wróci.
Coraz więcej Polaków otwiera oczy, czym jest Trybunał Konstytucyjny i o co grają PO z Nowoczesną.
Teraz chcą zablokować szczyt NATO. Ten rok będzie przełomowy. Kiedy trzeba będzie wyjść na ulicę, nie zawaham się. A ty Taurus lepiej zrób zapas leków.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #7 prezes pan
11 marca 2016, 10:10
Cytat:
6 luty. Wybory uzupełniające do Senatu w okręgu 59 na Podlasiu wygrała, zgodnie z przewidywaniami A.M. Anders
Po za tym
37 proc. badanych deklarujących udział w wyborach, oddałoby w marcu głos na PiS, 18 proc. – na PO; 17 proc. – na Nowoczesną – wynika z marcowego sondażu CBOS. Do Sejmu weszłaby także formacja Kukiz'15 z poparciem 8 proc.
Jeszcze trochę, a pogoni się hołotę.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #8 prezes pan
11 marca 2016, 10:14
Cytat:
Wojsko straci większość swoich najważniejszych dowódców, głównie generałów dwugwiazdkowych, którzy zdobywali doświadczenie w ogniu prawdziwej wojny, w Afganistanie i Iraku, dowódców będących w wieku około 55 lat, u szczytu swoich możliwości zawodowych.
Żołnierz zawodowy pajacu, po skończeniu 55 lat życia odchodzi na emeryturę
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #9 prezes pan
11 marca 2016, 10:30
Cytat:
Według komentatorów, mimo tego, że Słowacja ma kwitnąca gospodarkę i leży poza szlakiem uchodźców,
Tak jeśli komentatorem jest Taurus.
Wygląda to jednak zgoła inaczej.
Pod względem wzrostu PKB wśród państw Grupy Wyszehradzkiej Słowacja ze wzrostem o 3,1% uplasowała się na ostatnim miejscu za Republiką Czeską (+4,2%), Polską (+3,5%) oraz Węgrami (+3,3%).
Dane za III kwartał 2015

Odnośnie szlaków uchodźców.
Przemytnicy ludzi i nielegalni uchodźcy testują nowy szlak i nowe metody przerzutu do nas i sąsiednich krajów. Ten szlak wiedzie z terenów Turcji poprzez Odessę, separatystyczne. Naddniestrze, przez dalsze tereny Ukrainy do Polski lub Słowacji. Służby nie wykluczają, że w tych grupach mogą ukrywać się terroryści, którzy tędy próbują dostać się na teren Unii Europejskiej.
W nocy z 11 na 12 listopada na terytorium Słowacji rozbił się sowieckiej produkcji śmigłowiec MI-2. Na pokładzie było siedmiu nielegalnych uchodźców.
tvn24.pl/.../...
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #10 prezes pan
11 marca 2016, 10:32
Mógłbym tak bez końca skomentować bzdury z powyższego wpisu.
Ale najlepszym komentarzem będzie cytat samego autora wpisu - Taurusa.
Cytat:
To kolejna porcja bredni z teki obłąkańca, który żyje we własnym Matriksie. To bełkot psychopaty!
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #11 prezes pan
11 marca 2016, 10:37
@llortcik
Coś mi zajeżdżasz Simonem. Nie da się do końca przeczytać.
Spróbuj jeszcze raz, ale zwięźlej.
Zacytuj
 
 
llortcik
+2 [2] #12 llortcik
11 marca 2016, 11:06
Taurusie! Małej wiary z ciebie człowiek.
dojnej Ojczyźnie – nie można dopuścić, by weneccy bankierzy doili naszą biedną Ojczyznę. Dobra Zmiana wydoi ją o wiele skuteczniej, mając dodatkowo uzyskany w jedynych w pełni demokratycznych po ośmioletniej tuskowej okupacji wyborach. Pamiętaj, że dla Polaków pierwszej kategorii nie liczą się OBIETNICE, lecz liczą się CZYNY.
napisała "…" – tym postem, rozpowszechniając hasło pana prezydenta dołączyłeś do najgorszego sortu polaków wywodzącego się z zakamuflowanej opcji niemieckiej i V kolumny. Czy trudno Ci zrozumieć, że okrzyki /na wczorajszej tradycyjnej przedmiesięcznicy kolejnej rocznicy/, żądające kolumny były na cześć pana Antoniego, największego bohatera zamachu smoleńskiego zamordowanych w Smoleńsku i że jedyny prawdziwy Pan Prezes mówił o pomnikach zasłaniających panu prezentowi widok pałacu im. Stalina.
przyhamuj – nie po to osiągnęliśmy budzące nieukrywane zdumienie całego Świata przyspieszenie, by teraz gwałtownie hamować narażając głowę państwa i jej prezesa na utratę nie tylko życia ale i autorytetu.
skrętu kiszek – to tylko drobna niedogodność. Jeśli nie poprzesz entuzjastycznie Dobrej Zmiany, będzie jeszcze gorzej. Pomyśl, co się stanie, gdy zostaniesz zmuszony do przeczytania wszystkich pomysłów rządu, a jak nie pomoże będziesz zapoznany z całą przyszłością swojej rodziny, zgromadzoną w IPN.
Zacytuj
 
 
llortcik
+1 [1] #13 llortcik
11 marca 2016, 11:17
FB – bracie w popieraniu jedynie właściwych poglądów. Więcej wiary w możliwości Dobrej Zmiany. Pan prezydent, pani premier i ich jedyny i prawdziwy pan prezes potrafią poradzić sobie z każdą pozycją, opozycją i niedyspozycją. Pisz o sukcesach szokujących cały zarówno cywilizowany jak i pierwotny Świat.
do końca przeczytać - czytać to trzeba podpisy pana prezydenta, a tu pisać o sukcesach w ich podpisywaniu.
Nie mieszaj mnie z żadnym Polakiem drugiej /a może jeszcze gorszej/ kategorii. Piszesz do człowieka, który na własne oczęta widział niebieską teczkę Dobrej Zmiany, zrobił nawet jej focię i jeśli wykrzeszesz w sobie więcej optymizmu, podeślę ci kilka pikseli.
Zacytuj
 
 
Taurus
+3 [3] #14 Taurus
11 marca 2016, 14:07
W minionym tygodniu pozycję lidera oglądalności w rynku telewizyjnym zajęła TVP1.

Od dawna podejrzewałem, że masz kłopoty ze zrozumieniem tekstu pisanego. Więc jeszcze raz, ostatni. Ja nie pisałem o tym kto jest liderem, tylko o spadku oglądalności programów informacyjnych TVP o 12 procent. I ten spadek, właśnie jest zasługą Kurskiego a nie pozycja wśród różnych programów TV, bo nie on tą pozycję wypracował. Zrozumiałeś? Dobitniej już nie potrafię.

Żeby cię trochę "udobruchać", przytoczę wciąż bardzo aktualny wiersz Młynarskiego, napisany dla kabaretu Dudek, który przeżywa swoją drugą młodość. W całości, bo stosowanie linków skutecznie mi obrzydziłeś:

BALLADA O KASJERZE
Mała poczta w małym mieście
i na poczcie mała przerwa,
kasjer szybkę przymknął wreszcie,
plik banknotów liczyć przerwał,
rozrzucone dokumenty,
w szklance po herbacie denko,
a on czujny, a on spięty
obserwuje swe okienko.
Wtem otworzył, w przód się rzuca
i zaprychał, i zatupał,
i zakrzyknął co sił w płucach:
„Kto powiedział - kasjer dupa?!"
A na poczcie cicho, pusto,
drzemią paczki nie wysłane,
pachnie barszczem i kapustą,
bo garkuchnia jest przez ścianę,
w głębi jakiś pan łysawy
adresuje list, a bliżej
gość wbił w sufit wzrok kaprawy
i pocztowy znaczek liże.
Jakiś facet paczki wtaszcza,
brudno, zaduch, muchy, upał,
nikt nie mówi nic, a zwłaszcza
nikt nie woła: „Kasjer dupa!"
Puenta zaś wierszyka tego
w takich słowach się zawiera,
że znam cały kraj, co mego
przypomina mi kasjera.
Mały kraj, co tak uważa
z pokolenia w pokolenie,
że ktoś ciągle go obraża,
że ktoś wciąż go nie docenia.
Czasem ktoś mu prawdę kropnie:
„Kraju mój, źle kombinujesz,
nikt się aż do tego stopnia
tobą nie interesuje.
Skończ te siupy, bo cię wpiszą
do Guinessa, czy Gallupa."
A kraj okno trach i dyszy:
„Kto powiedział - kasjer dupa?!"1991
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #15 prezes pan
11 marca 2016, 14:21
Dobry wiersz.
Zwłaszcza tę zwrotkę trzeba ciągle recytować KOD-owcom.
I każdemu powiesić nad łóżkiem.
„Kraju mój, źle kombinujesz,
nikt się aż do tego stopnia
tobą nie interesuje.
Skończ te siupy, bo cię wpiszą
do Guinessa, czy Gallupa."


Zapewne znasz ten cytat
„Z czego się śmiejecie? Z samych siebie się śmiejecie!”
Zacytuj
 
 
llortcik
#16 llortcik
12 marca 2016, 00:07
Taurusie!
spadku oglądalności programów informacyjnych TVP o 12 procent - te 12 % to widzowie drugiej kategorii i najgorszego sortu, w oczywisty sposób niegodni oglądania odnowionej, pod odnowionym, publicznym kierownictwem publicznej rozrywkodajni.
Sprawy bieżące – tak zwana Komisja Wenecka, za diabelskim podszeptem KODu i razem, nawet nie czytając instrukcji złotoustego ministra do spraw tworzenia sytuacji beznadziejnych, wydała /w haniebny sposób przekraczając udzielone jej pełnomocnictwa/ swą haniebną opinię, będącą zbiorem nikomu niepotrzebnej makulatury. Kto w ogóle pozwolił na utworzenie tej komisji? Minister Zbigniew zna /równie dobrze jak prawo/ wszystkich wybitnych prawników /i miejmy nadzieję, że oni też go znają/ i nigdy nie słyszał o żadnym członku tej komisji. Dlaczegóż więc komisja nie skorzystała z pomocy największych znawców prawa: pana ministra lub jego równie mądrych zastępców? Czemuż niewdzięcznie odtrącono wyciągniętą dłoń DudaPomocy? Oczywiście oczywistym jest dla prawdziwych patriotów, że rzeczona komisja przepisała tylko opinię wichrzycieli z KODu /którego macki oplotły już wenecką ośmiornicę/, nie uwzględniając, a nawet w przemyślny sposób sabotując jedyną słuszną opinię jedynie prawdziwych Polaków.
Proszę o wskazanie innego kraju w którym Konstytucja może stać ponad Prawem i Sprawiedliwością? Czy według Komisji u nas powinno być inaczej?
Dlaczego Komisja pochyla się nad losem 12 sędziów, a pomija głodujące po ośmioletniej okupacji, polskie dzieci, czy też losem polskich kopalń. Pani premier wraz z całym rządem, z właściwą sobie troską pochylając się nad niewiele znaczącą opinią Komisji, marnuje cenny czas dodatkowo narażając siebie i rząd na niewłaściwe (lewostronne) skrzywienie. Czy Komisja „wziąśła” pod uwagę to niebezpieczeństwo?
Pocieszające jest, że złotousty minister /chyba czyta uważnie nasz portal/ z właściwym sobie przebłyskiem umysłu postanowił zasięgnąć opinii innych komisji, dających celny i właściwy odpór tej w oczywisty sposób wadliwej i sprzecznej z najlepszymi normami prawnymi opinii KW.
Należy mieć nadzieję, iż dzisiejsze, gorące modły pana niezłomnego zapobiegną grożącemu nieszczęściu.
Nie zawodzi za to ulubienica mediów i prawaków, pogromczyni językoznawców i ortografów, panna Krystyna, która z wrodzoną kindersztubą daje jakże celny odpór lewakom zgniłej i coraz bardziej gnijącej UE. www.youtube.com/.../ /oglądać po 23:00/
Na dobranoc zaśpiewajmy razem, a pięćset będzie nasze:
NIE BĘDZIE WENECJANIN PLUŁ NAM W TWARZ I DZIECI NAM ZAWŁOSZCZAŁ.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [4] #17 Taurus
12 marca 2016, 09:44
Nie zawodzi za to ulubienica mediów i prawaków, pogromczyni językoznawców i ortografów, panna Krystyna, która z wrodzoną kindersztubą daje jakże celny odpór lewakom zgniłej i coraz bardziej gnijącej UE. www.youtube.com/.../ /oglądać po 23:00/

Panienka KP - "profesora" może się przyśnić w nocy i w ten sposób zepsuć humor na cały tydzień. Teraz, gdy PIS, jak kiedyś PZPR, stał się pośmiewiskiem kumatych Polaków, ale i Europy, kabarety mają nadmiar tematów do obrobienia. Żadna bowiem cenzura PIS-komuny (ustawa o inwigilacji), żadne groźby i najścia ministra Mariusza czy p. Zbyszka, nowych "aniołków" Kaczyńskiego nie odbiorą Polakom prawa do śmiechu i drwin z łajdackich poczynań tej ekipy. Gdyby nie PIS bylibyśmy nadal krajem z ciepłą wodą w kranach, z którego wieje straszną nudą. Dzięki tej partii jesteśmy znowu najbardziej rozrywkowi, tym razem w UE.
PIS boi się demokracji i sięga po metody bolszewików. To, co powinno być jawne (raport KW) miało być tajne. To, co wątpliwe i oszczercze bez sprawdzenia jest rozpowszechniane (ubeckie papiery Kiszczaka). Ani to prawe, ani sprawiedliwe.
Kaczyński to ani chłop, ani baba. Przypomina obślizgłą meduzę. Ta meduza - niestety - pociąga w tej chwili za wszystkie polityczne sznurki i w ten sposób stała się jednoosobową dyktaturą. Dyktaturą człowieka, który praktycznie nie ponosi za nic konstytucyjnej odpowiedzialności.

Miało być śmiesznie, a wyszło tragicznie. Sorry!
Zacytuj
 
 
grom
+2 [4] #18 grom
12 marca 2016, 17:29
Zapowiedziano spotkanie nieomylnego w sprawach prawa z nieomylnym w sprawach wiary w oknie nieomylnego w sprawach abp. Wesołowskiego. A gdzie miejsce dla Jarosława?
Zacytuj
 
 
llortcik
+1 [3] #19 llortcik
12 marca 2016, 20:08
Przyjmie Franciszka na prywatnej audiencji.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [4] #20 Taurus
13 marca 2016, 09:14
Wczorajsza manifestacja KOD w Warszawie przebiegała po hasłem "Przywróćmy ład konstytucyjny"! Koordynator KOD w swoim wystąpieniu "Bez względu na to, czy ktoś jest prezydentem, premierem, czy prezesem a łamie Konstytucję, musi mieć pewność, że stanie kiedyś przed niezawisłym sądem, że dopadnie go prawo i sprawiedliwość". Liczba uczestników ? - Jak zwykle, Ratusz określa ją na 50 tysięcy a policja na piętnaście. Sądząc jednak po migawkach puszczanych we Wiadomościach TVP 1, było to kilkadziesiąt osób. W ten sposób historia zatoczyła koło. Czasy komuny wróciły, razem z ich cenzurą i manipulacją na zasadzie "przyjdzie dużo a pokazać trzeba mało ...." Dokładnie te same chwyty stosowała TV komuchów w czasach pierwszych pielgrzymek JPII i nnnych wydarzeń, niewygodnych dla władzy.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #21 prezes pan
14 marca 2016, 06:54
Cytat:
Czasy komuny wróciły, razem z ich cenzurą i manipulacją na zasadzie "przyjdzie dużo a pokazać trzeba mało ....
tia, tia
Ja tam widzę, że jest odwrotnie.

Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #22 prezes pan
14 marca 2016, 09:37
Cytat:
Sądząc jednak po migawkach puszczanych we Wiadomościach TVP 1, było to kilkadziesiąt osób.
Panie Taurus TVP jako jedyna pokazała cały marsz od początku do końca.
Więc weź ten swój brudny paluch i se policz dokładnie pojedynczo każdego manifestanta.
W końcu się dowiesz ile ich było.
Tutaj masz zapis marszu.
tvp.info/.../...
Łatwo policzyć bo KODowcy maszerują w znacznych odstępach.
Z daleka wygląda na dużą masę, a z bliska - mizeria. Tak ich wyszkolili.
Zacytuj
 
 
sunset
+1 [3] #23 sunset
14 marca 2016, 23:08
@FB :)
sam byś tego lepiej nie zrobił :)
poziom tego copy-paste jest wyraźnie na twoim poziomie. gdyby to robił ktoś z KOD lub nowoczesnej zostałoby zrobione duuuużo lepiej :) niestety. kurski pozwalniał ludzi z TVP więc n eima komu odwalać prawdziwej pracy :P
[...]Panie Taurus TVP jako jedyna pokazała cały marsz od początku do końca.[...] no fakt :) pokazała początek i koniec :) - FB, bądź łaskaw i przynajmniej nie ośmieszaj się. większość ludzi tutaj ma wystarczająco dużo ciekawszych tematów do śmiechu niż twoje marne dowcipy (np. wytyczne jarka dot. powodów dla których trzeba zlikwidować TK) FB. jeśli chcesz coś naprawdę wiedzieć musisz obejrzeć materiał w źródłach za i w źródłach przeciw. i porównać wyniki. zresztą TVPiS pod rządami Kurskiego jest na pewno mniej prawdomówna niż dziennik telewizyjny w Korei Północnej. zwłaszcza po tym jak Kurski nakłamał o dziadku Tuska. nawet został na chwilkę wywalony z PiS, tak dla niepoznaki.
Zacytuj
 
 
llortcik
+1 [3] #24 llortcik
15 marca 2016, 01:11
Do Komisji Weneckiej i innych gremiów pragnących nawiedzić naszą ojczyznę!

Wielce szanowne panie sędzinie i wielce szanowni panowie sędziowie. Jak cały Świat zauważył 25 października zaszła w naszym kraju oczekiwana od prawieków zmiana. Wszystkie zdrowe siły narodu popierają ten wspaniały rozwój naszej ojczyzny. Dlaczegóż więc instytucje europejskie rzucają kłody pod nogi największym orędownikom zmiany, dlaczego zajmują ich jakże cenny czas.

Czyż pani premier nie zapewniała wszystkich, że w Polsce panuje pełna demokracja? Każdy obywatel może sobie bez przeszkód spacerować /a nawet spać/ po stolicy i jeszcze nie zdarzyło się, by ich bezpieczeństwo nie było odpowiednio monitorowane. Czy pan Antoni zmusił kogokolwiek do jedzenia surowych parówek albo picia piwa? Nie każdy konsumuje to co lubi i nawet może przy okazji jeszcze przeglądać Internet. Pan Zbyszek, jeszcze nie wykorzystał nadanych mu uprawnień i każdy może sobie wypisywać OdRzeczy, czy to WSieci czy wRzeczywistości, bacząc tylko, by nie zniszczyć ścian damskiej toalety.

W odzyskanych mediach publicznych każdy zaproszony plecie wszystko, co my ślina na język przyniesie /proszę szanowną komisję o obejrzenie TVP czy TVP Info/, a czy ktokolwiek został choćby skarcony za tę plecionkę. Proszę uważnie policzyć ich włosy, gwarantuję, że żaden nie spadł w czasie programu. Dzięki Dobrej Zmianie każdy ważny głos od Torunia do Otwocka rozbrzmiewa teraz echem w całym kraju, a jeszcze pan prezes TVP planuje przywrócenie Teleranka, by zwrócić utracone przez niektórych dzieciństwo.

Czy instytucje europejskie muszą bruździć w naszej zawsze kryształowo jasnej historii. Pan prezes IPN i tak na ogrom pracy przy czytaniu teczek i budowaniu spójnej historii nielicznych Polaków drugiej kategorii, a kiedy ma zająć się przyznawaniem jakże należnego medalu, pominiętej przez poprzedników jedynej ofierze niedointernowania /a może nadszedł już czas utworzyć taką kategorię/.

Pan minister od drzew i szyszek wziął się ostro do pracy musi wyciąć całą puszczę, bo nie można dopuścić by KORowcy i ich genetyczni potomkowie KODniki bezkarnie wypijały soki życiowe z piersi Polaków lepszego sortu. Proszę przyjechać za 50 lat i posłuchać, że jak nowy drzewostan radośnie szumi na cześć Dobrej Zmiany. A czy w puszczy niepotrzebne są ścieżki dla piechurów? Przecież nie musimy małpować zgniłego zachodu czy południa i zgodnie z zaleceniem MSZ odwieszamy rowery i marchewki na kołki, a o zdrowie dbamy raźnie maszerując w oddziałach Obrony Terytorialnej /a nawet eksterytorialnej/ pana Antoniego.

Dlaczego szanowna komisja nie ufa najlepszym polskim prawnikom i w swojej, nie mającej mocy prawnej opinii sugeruje drukowanie stenogramu z jakiegoś spotkania towarzyskiego? Czy ustawa naprawiająca cokolwiek może mieć jakiekolwiek wady? Pani premier przedstawiła rozpisany na osiem lat wspaniały plan wyjścia własnymi siłami z zawinionej przez komisję i opozycję drugiej kategorii z zaistniałego pata.
Czy słuchając głosu pani premier wypowiedzianego ustami jej rzecznika można mieć jakieś wątpliwości?

Jeśli szanowna komisja zechce nas odwiedzić to w sposób oczywiście oczywisty zapraszamy. Na pewno szanowna komisja spotka się z gościnnością z której słynie nasz rząd. Poczęstujemy nie byle Jaką kawą zaparzoną przez nie byle Jakiego ministra i nie byle Jakimi ciasteczkami upieczonymi przez koalicjanta najlepszego sortu. Ale proszę pamiętać, że zabierając cenny czas największym umysłom rządzącym odraczacie wprowadzenie zmian, na które z nieukrywanym zdumieniem patrzy zaszokowany cały cywilizowany Świat.

To dzięki Dobrej Zmianie wstaliśmy z kolan, a teraz leżymy nad Wisłą i to musi potrwać.

/przy czytaniu ostatniego akapitu proszę pozbyć się brzydkich myśli/
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [4] #25 Taurus
15 marca 2016, 07:21
Miłe Panie i Panowie bardzo mili,
Jakiś facet po bulwarze miejskim mknący
Wzrok obłędny we mnie wbija
I nerwowo pyta, czy ja
Znam Pe- Pe- Pe, Polską Partię Piłujących…?

Jaki macie program? pytam więc faceta,
A on na to: My przez wiosny, lata, zimy,
Pojedyńczo i zbiorowo,
Metodycznie i planowo
Piłujemy gałąź, na której siedzimy!

A cel jaki wam przyświeca? pytam dalej,
A on na to: Cel się jeszcze nie wyłania,
Ja i moi przyjaciele
Nie patrzymy w mgliste cele,
Nas pochłania sama czynność piłowania!

A w rankingach, chłopcy, macie szanse jakie?
A on na to: Mamy strasznie twarde drewno,
Lecz nasz szereg opuściły
Wyjątkowo tępe piły
I tym razem to przerżniemy już na pewno!


Piękne! Dlaczego więc 38% (podobno) naszego społeczeństwa nadal popiera PIS i jego próby wprowadzenia dyktatury? Sen to czy jawa? Aż tak duży odsetek jest wśród nas osobników "lepszej kategorii", podobnych do PP?
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #26 prezes pan
15 marca 2016, 08:04
Cytat:
Dlaczego więc 38% (podobno) naszego społeczeństwa nadal popiera PIS i jego próby wprowadzenia dyktatury?
Panie, dyktatura się panu pomyliła.?
To już zapomniałeś protesty za poprzedniej władzy?
Kiedy policja używała gazu łzawiącego, armatek wodnych i broni gładkolufowej?
To takiej chcesz wolności?
Niedoczekanie.

Zwyciężył Andrzej Duda
Zwyciężyła polska brać
a cała Ruska Buda
niech idzie sobie spać.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #27 prezes pan
15 marca 2016, 09:45
Cytat:
Aż tak duży odsetek jest wśród nas osobników "lepszej kategorii", podobnych do PP?
Panie przyszykuj się na 10 kwietnia.
#MarszMiliona nadchodzi.
To już nawet nie będzie zwykły ból dupy. Dopiero pocierpisz.
natemat.pl/.../
Zacytuj
 
 
sunset
+1 [3] #28 sunset
15 marca 2016, 10:35
[...]Panie, dyktatura się panu pomyliła.?[...] - nie. nie pomyliła się. dyktatury Kaczyńskiego nei da się z niczym pomylić. no chyba, że z początkami dyktatury hitlera. on też pierwsze co zrobił to ubezwłasnowolnił TK.
[...]To już zapomniałeś protesty za poprzedniej władzy?[...] - nie. nie zapomnieliśmy. były protesty. i dobrze. wobec każdej władzy powinny być protesty, jeśli dzieje się cokolwiek niewłaściwego. a działo się. natomiast niewłaściwości, które dzieją się teraz przerosły wszystko z czym koalicja PO-PSL dała ciała. jeśli tego nie widzisz to znaczy że jesteś ślepy. albo na skutek urazu fizycznego, albo psychicznego.
[...]Kiedy policja używała gazu łzawiącego, armatek wodnych i broni gładkolufowej?
To takiej chcesz wolności?
Niedoczekanie.[...]
- echhhh poczekaj - poczekaj. MSW i MS a może i MON już się postarają... natomiast muszę Ci powiedzieć, że stosowanie armatek wodnych i gumowych kul jest stosowane na całym świecie. nawet w starych demokracjach. różnica polega na tym przeciwko komu jest to stosowane. jeśli przeciwko kibolom, stadionowym bandytom oraz nacjonalistom-faszysto m - wtedy sądzę, że jest to usprawiedliwione. ja osobiście traktowałbym przestępców jeszcze ostrzej, ale całe szczęście ja nie stanowię prawa.
[...]a cała Ruska Buda
niech idzie sobie spać.[...]
no cóż... Ruska Buda to raczej jest po waszej stronie pisiorki. po pierwsze jesteście klasycznymi spadkobiercami Dmowskiego, a ten był zwolennikiem układania się właśnie z Rosją. poza tym działalność kaczystów rozpieprzająca Polskę zarówno gospodarczo jak i emocjonalnie jest tak na rękę putinowi, że nie sposób nie zauważyć, że pis jest agenturą Rosji.
[...]Panie przyszykuj się na 10 kwietnia.
#MarszMiliona nadchodzi.
To już nawet nie będzie zwykły ból dupy. Dopiero pocierpisz.[...]
- no tak, pocierpię :) narodowcy na pewno dadzą nam wszystkim popalić. podpalenia, zadymy może nawet napady. oni lubią taką zabawę :) ale ale... tak troszkę a propos konia :) jak Ci manifestanci dojadą? podstawionymi autokarami zostaną dowiezieni z całej Polski? i kto za to zapłaci?
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #29 prezes pan
15 marca 2016, 10:39
Analiza służbowych wyjazdów sędziów Trybunału Konstytucyjnego doprawdy daje do myślenia. Choć formalnie w TK żaden „klub podróżnika” oczywiście nie funkcjonuje to sędziowie na przestrzeni ostatnich pięciu lat odbyli ponad 90 zagranicznych podróży. Swoim podwładnym odpowiedni „przykład” dawał prezes Rzepliński – niekwestionowany lider zagranicznych wyjazdów w latach 2010-2015. Odbył ich w sumie... 44.
Miłej lektury. Miło zobaczyć, gdzie za nasze pieniądze podróżowali te ostoje demokracji.
niezalezna.pl/.../...
Co ciekawe, wyjazdy odbywały się również do krajów z którym z poszanowaniem praw człowieka jest delikatnie mówiąc nienajlepiej. Nie wiadomo jakie wartości sędziowie TK wynieśli z Kazachstanu (gdzie Nazarbajew niepodzielnie rządzi od prawie 30 lat), Kirgistanu, Chin czy nawet z Rosji...
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #30 prezes pan
15 marca 2016, 10:45
Cytat:
natomiast niewłaściwości, które dzieją się teraz przerosły wszystko z czym koalicja PO-PSL dała ciała. jeśli tego nie widzisz to znaczy że jesteś ślepy. albo na skutek urazu fizycznego, albo psychicznego.
No właśnie. Co może przeróść np. wybory samorządowe zorganizowane przez koalicje PO-PSL.
No bo 2mln zmarnowanych głosów wyborców to pikuś.
Zabranie OFE tez pikuś. Przecież konstytucja nie chroni prywatnej własności. Co tam konstytucja. Ważniejsi są sędziowie TK.
Zacytuj
 
 
sunset
+1 [3] #31 sunset
15 marca 2016, 10:54
[...]Przecież konstytucja nie chroni prywatnej własności. Co tam konstytucja. Ważniejsi są sędziowie TK.
nie. sędziowie TK nie są ważniejsi, to Konstytucja jest ważniejsza. i tak - konstytucja chroni prywatną własność. ale okazuje się, że OFE nie do końca była prywatną własnością. nie mówię, czy to dobrze, czy źle. po prostu przekazuję Ci informację.
zablokowanie prac TK nad najważniejszymi ustawami jest blokadą TK w ogóle i tym samym działaniem a'la hitler. poczytaj sobie historię. i nie wracaj tutaj zanim nie dokształcisz się.
Zacytuj
 
 
grom
+2 [4] #32 grom
15 marca 2016, 13:34
Taurus napisał:

Piękne! Dlaczego więc 38% (podobno) naszego społeczeństwa nadal popiera PIS i jego próby wprowadzenia dyktatury? Sen to czy jawa? Aż tak duży odsetek jest wśród nas osobników "lepszej kategorii", podobnych do PP?

Tych 38% wyborców sprzedało by za 500+ nawet własną matkę, na szczęście pozostałe 62% oddało by za darmo (z dopłatą) naczelnika, ale na wschodzie go też nie chcą.
Zacytuj
 
 
llortcik
+1 [3] #33 llortcik
16 marca 2016, 00:20
To już zapomniałeś protesty za poprzedniej władzy? Kiedy policja używała gazu łzawiącego, armatek wodnych i broni gładkolufowej? – nawet jak o czymś zapomnieliśmy, to pan Zbyszek na pewno nam w swoim czasie przypomni.
Ale pamiętaj o wielkim i miłosiernym sercu jedynego prawdziwego, z łaski Boga i dzięki jedynie słusznego wyboru działaczy jedynie słusznej partii Pana Prezesa, który w swej wspaniałomyślności nie tylko wybaczył krwiożerczemu ministrowi tzw. sprawiedliwości w tzw. rządzie Tuska, ale po słusznej wymianie poglądów i sumienia nauczył go właściwie pieścić swoje libido, a nawet pozwolił mu odszukać przyczyny kilku z całej mnogości dawno udowodnionych wybuchów w Smoleńsku.

Pocieszę cię, że pan prezes pamięta czasem dobre uczynki i może zajdziemy tak wysoko, jak pewna pani, która pierwsza pokazała mu jak samodzielnie zrobić zakupy. Czego Sobie /a Tobie trochę mniej/ życzę.

#MarszMiliona nadchodzi. To już nawet nie będzie zwykły ból dupy. Dopiero pocierpisz – na razie to skromny milion, ale niedługo będą nas miliardy i uzbrojeni w patriotyzm i modlitwę pana Antoniego pokojowo i moherowo, jak na miesięcznicach i Marszach Niepodległości, opanujemy zarówno zgniły zachód jak i wrogi nam wschód, oni tam też niecierpliwie czekają na 500+.
odbyli ponad 90 zagranicznych podróży – masz rację, jedyny prawdziwy Pan Prezes nigdzie nie wyjeżdża i cały rząd powinien brać z niego przykład. Jaką korzyść uzyskaliśmy, jako Polska z wyjazdów Pana Prezydenta, pani Premier i jej ministrów poza obciachem. Smród należy robić we własnym domu.

Sprawy bieżące.
Nowa ustawa o IPN
cyt.: „ustawy zmiany zasad działania IPN mają zdynamizować Instytut tak, by "stał się instytucją cieszącą się powszechnym szacunkiem" - podkreślali we wtorek posłowie PiS.” – czy nie czas na nową ustawę o Urzędach Prezydenta, Premiera i Prezesa. Chyba im też należy się szacunek.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #34 prezes pan
16 marca 2016, 07:02
Ale pamiętaj o wielkim i miłosiernym sercu jedynego prawdziwego, z łaski Boga i dzięki jedynie słusznego wyboru działaczy jedynie słusznej partii Pana Prezesa
Pamiętam. Zaprawdę wielki człowiek.

na razie to skromny milion, ale niedługo będą nas miliardy i uzbrojeni w patriotyzm i modlitwę pana Antoniego pokojowo i moherowo,
I powyższy tekst świadczy właśnie o bólu dupy.

Jaką korzyść uzyskaliśmy, jako Polska z wyjazdów Pana Prezydenta, pani Premier i jej ministrów poza obciachem.
Żadnej. Wszyscy pamiętamy podróże Komorowskiego, Kopacz i jej ministrów.

..czy nie czas na nową ustawę o Urzędach Prezydenta, Premiera i Prezesa. Chyba im też należy się szacunek.
Czas, czas....
Zacytuj
 
 
llortcik
+1 [3] #35 llortcik
16 marca 2016, 22:13
I powyższy tekst świadczy właśnie o bólu dupy
FB! Straciłeś u mnie cały swój budowany z takim wysiłkiem szacunek. Jak można pana zawsze niezłomnego obrażać słowem /i to jeszcze małą literą/, którego wobec niego używają tylko najgorsi zdrajcy, dodatkowo opłacani przez zakamuflowaną opcję niemiecką. (Panie Zbyszku, proszę mieć na uwadze, że pierwszy ujawniłem tego ukrywającego się w Dobrej Zmianie zwolennika gorszego sortu.)
Gwarantuję wszystkim, że zarówno Pan Prezydent, jak i jedyny i niepowtarzalny pan prezes są zdrowi i nie mają żadnego bólu. Dodatkowo pan prezes przeszedł ostatnio wszelkie badania kliniczne i odnowione konsylium lekarskie pozwoliło mu nawet na dłuższy spacer w ramach „Marszu Milionów i Prezesa”., o czym można przeczytać na stronach jedynej słusznej, jednym głosem prawdomównej i prawomyślnej partii.
Szczepionka przeciwelektromagnetyc zna pana Antoniego zaaplikowana najwyższym i najważniejszym przedstawicielom przyjęła się bardzo dobrze i bez negatywnych skutków ubocznych, tak że nie powtórzy się łomżyńsko-otwocko-toru ński atak na języki i umysły naszych władz.
Zacytuj
 
 
grom
+2 [4] #36 grom
18 marca 2016, 18:03
No i wyszło szydło z worka. Naczelnik dlatego zwalcza Trybunał Konstytucyjny, bo obawia się, że ten wyrzuci mu Żoliborz z Polski. I gdzie on biedny by się podział.
Zacytuj
 
 
sunset
+1 [3] #37 sunset
19 marca 2016, 01:15
[...]Naczelnik dlatego zwalcza Trybunał Konstytucyjny, bo obawia się, że ten wyrzuci mu Żoliborz z Polski.[...]
broń Boże nie wyrzucać Żoliborza z Polski. jeśli już to kaczora wyrzucić z Żoliborza. Żoliborz od razu odżyje i fizycznie i psychicznie.
FB jak zwykle, jak mu zadać jakiś problem to od razu zmienia temat :) ech... klasyczny troll, byle hate'ować PO i okolice :) on w dalszym ciągu nie zrozumiał, że nikt z nas nie jest za PO :) tylko wszyscy przeciw już nawet nie PiS, w każdym razie nie całkowicie, a przeciw kaczorowi, maciorze, ziobru i kurskiemu. reszta jest mało szkodliwa i oderwana od kaczki byłaby mało szkodliwa.
FB napisał: [...]Co może przeróść np. wybory[...] - FB. zapraszam do podstawówki. to słowo pisze się "przerosnąć". dostałeś właśnie pałę z polskiego, "patrioto" :P
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #38 prezes pan
21 kwietnia 2016, 11:16
Cytat:
FB napisał: "...Co może przeróść np. wybory..." - FB. zapraszam do podstawówki. to słowo pisze się "przerosnąć". dostałeś właśnie pałę z polskiego, "patrioto"
To nie FB źle napisał, tylko ty masz za ubogie słownictwo cieciu.
sjp.pwn.pl/.../...
wordlist.eu/.../...
Zacytuj
 
 
sunset
+1 [1] #39 sunset
21 kwietnia 2016, 19:47
zacytowałeś sjp.pwn.pl i tam znajduje się: "przeróść p. przerastać". jakbyś czasami czytał słowniki to "p." oznacza "poprawnie"
drugi link w ogóle mnie rozwalił :D internetowa lista słów :P ale i tam widać, że słowo owszem, istnieje, ale wszelkie odmiany już odnoszą się do "przerosnąć"
poczytaj sobie "patrioto" o języku polskim i dowiesz się, że "przeróść" jest to archaizm, w zasadzie nieużywany już. można go stosować, ale w przypadku używania właśnie archaizmów. np. przy formułowaniu wypowiedzi mających przedstawiać dawne dzieje.
ucz się FB, ucz. nawet tobie może się to czasem przydać, lub nawet uda ci się czegoś nauczyć :)
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać