Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - luty II / 2016

12 luty. Jednym z głównych tematów TVP-1 i TVP Info, podlegających obecnie Jackowi Kurskiemu, była dzisiaj sprawa sędziego Wojciecha Łączewskiego, który skazał kiedyś na trzy lata bezwzględnego więzienia Mariusza Kamińskiego, sprawującego obecnie funkcję koordynatora służb specjalnych, po ułaskawieniu przez Andrzeja Dudę zwanego prezydentem, ze złamaniem przy tym Konstytucji. Wiadomo powszechnie, że pan Mariusz jest człowiekiem pamiętliwym i bez skrupułów potrafi rozprawić się z osobami, których uzna za swoich przeciwników. Telewizja rządowa poświęciła sprawie mnóstwo czasu, na obu wymienionych wyżej kanałach, żeby „bezstronnie” poinformować swoich telewidzów o politycznym, podobno, zaangażowaniu sędziego w celu prowadzenia walki z rządzącym Polską PIS. Jeśli wierzyć wypowiadającym się „ekspertom” sędzia podeptał w ten sposób swoją togę i orła, którego nosi na piersiach. Nie ma sensu opisywać szerzej całego zdarzenia, bo są na ten temat obszerne informacje w Internecie. W roli głównych oskarżycieli występują Warszawska Gazeta z Pawłem Miterem, portal Kulisy 24. com i Sylwester Latkowski, dobrze znany z innej prowokacji tego typu. Nawet laik mógł z tych programów łatwo wywnioskować, że cała sprawa jest prymitywną prowokacją. Chodzi tu nie tylko o skompromitowanie sędziego Łączewskiego, ale również o wysłanie odpowiedniego sygnału do Sądu Odwoławczego, który ma rozpatrywać apelację od wyroku skazującego Mariusza Kamińskiego. Gdyby bowiem udało się skompromitować sędziego to uderzyłoby to w wiarygodność jego wyroku i  cały wymiar sprawiedliwości. Proszę się trzymać, panie sędzio!  Jak powiedział Sofokles – „Kto mówi prawdę, w prawdzie ma obronę”.

Komendant Główny Policji, pułkownik Zbigniew Maj podał się do dymisji, po zaledwie dwóch miesiącach urzędowania. Ten komendant, po swoim powołaniu na stanowisko twierdził, że ma dowody na to, iż wielu dziennikarzy było podsłuchiwanych w czasie rządów poprzedniej koalicji. Prokuratura śledztwo w tej sprawie umorzyła stwierdzając, że nie ma na to żadnych, wiarygodnych dowodów. Nie przeszkodziło to jednak Dudzie, zwanym prezydentem ani Szydło, zwaną premierem w poinformowaniu o tym „fakcie” opinii europejskiej. Policja, jak widać, się sypie, prokuratura jest upolityczniona, służby specjalne robią, co chcą a cały ten bajzel przekazuje się w ręce pana Zbyszka, dobrze znanego z poprzednich rządów PIS, potrafiącego ręcznie sterować sprawami dla dobra swojej partii i siebie samego. Majątek pana Maja, ujawniony w oświadczeniu majątkowym, wynosi 3,7 miliona złotych a mimo tego prokuratura podobno prowadzi śledztwo w sprawie nieujawnienia w tym oświadczeniu części dochodów. Nie wydaje się ten majątek mały, jak na „biedną” ciągle policję. Pan pułkownik służy w jej szeregach od roku 1996, ma 45 lat i właśnie odchodzi na emeryturę – zasłużoną, niewątpliwie, ale „głodową”, bo będzie otrzymywał „jedynie” 10 tysięcy złotych miesięcznie.

Trzej senatorowie amerykańscy, w tym McCain, uważający się – jak głoszą - za przyjaciół Polski napisali do premier Szydło list, w którym wyrazili zatroskanie łamaniem demokracji w Polsce. Pani Szydło ostro im odpowiedziała pisząc, że są źle poinformowani i odrzucając całą tą, fałszywą argumentację Amerykanów. I słusznie! Nie będzie byle McCain pluł nam w twarz, nawet wtedy, gdy się uważa za naszego przyjaciela.

500+ zostało już przegłosowane, żadna propozycja opozycji nie została uwzględniona, kapciowy Kaczyńskiego wkrótce to podpisze i połowa rodzin posiadających dzieci będzie się mogła cieszyć. Niestety ta druga, „mniejsza” połowa zaczęła zgrzytać zębami i to zgrzytanie jest coraz głośniejsze, co nie wróży dobrze na przyszłość. Ano … pożyjemy, zobaczymy.

Kompania Węglowa ujawniła, że średni koszt produkcji tony węgla w jej kopalniach w roku 2015 wyniósł 264 złote, czyli 65 dolarów amerykańskich. W terminalach europejskich tona węgla energetycznego kosztuje obecnie jedynie 45 dolarów. Do każdej wydobytej w KW tony takiego węgla  dopłacamy więc 20 USD. Marny to interes! Co na to pani Szydło, która niedawno twierdziła, że „nie zamkniemy żadnej kopalni, nie pozwolimy zwolnić żadnego górnika”? Spośród 11 kopalń KW zyski przynoszą jedynie trzy. Średnia pensja miesięczna z barbórką, czternastką, nagrodami, deputatem i rekompensatą węglową to obecnie 6704 złote brutto. Górnicy w wielkiej euforii i wyborczym otumanieniu poparli PIS, a teraz dowiedzą się, co to jest pokora. Nie da się być na garnuszku państwa po wsze czasy.

Wojna transportowa między Polską i Rosją rozszerzyła się na Ukrainę. Od dzisiaj (15 lutego) ciężarówki rosyjskie nie mogą wjeżdżać na terytorium Ukrainy a ukraińskie do Rosji. Wydaje się, że Rosja, wywołując tą wojnę z Polską, strzeliła sobie w stopę i znalazła się w potrzasku. Ich transport na Zachód jest niemożliwy przez Polskę, Ukrainę i Turcję. Pozostał im transport promami przez Bałtyk z wykorzystaniem portu w Kłajpedzie albo objazd przez kraje skandynawskie i Danię, bardzo długi a więc drogi. Szerokiej drogi, panie Putin!

Z opóźnieniem obejrzałem rozmowę prof. Bogusława Wolniewicza z Ewą Stankiewicz w TV Republika na różne tematy, w tym na temat katastrofy smoleńskiej. W tej części rozmowa była wręcz smakowita. Polecam wszystkim, szczególnie wyznawcom teorii zamachu.

Waszczykowski z wizytą w Waszyngtonie. John Kerry przy tej okazji nawiązał do „dobrej zmiany”, która „niepokoi Amerykanów i  jest ostro krytykowana w amerykańskich mediach”. Podkreślił też ważność opinii Komisji Weneckiej w sprawie TK. Wygląda na to, że PIS będzie musiał tą opinię potraktować poważnie, jeśli nie chce się znaleźć na pozycji autowej w stosunkach z USA.

Min. Jurgiel robi czystki w ARiMR. Zwolnił już wszystkich kierowników biur powiatowych, około 300 osób. Sparaliżował w ten sposób wypłatę dopłat dla rolników (około 1000 złotych na hektar), które powinny trafić na ich konta do końca marca. Nie trafią, a oficjalną przyczyną będzie „awaria systemu komputerowego”. A co! – Teraz,  k…., my!

Wdowa po Kiszczaku chciała – podobno – sprzedać IPN akta bezpieki, które nielegalnie generał sobie przywłaszczył, w tym akta dotyczące TW „Bolka”. Służby specjalne dokonały więc rewizji w jej domu, wynosząc z niego wory dokumentów. Teraz przeszukują działkę letniskową Kiszczaków w miejscowości Wikno na Mazurach. Słusznie! Wdowom trzeba pomagać, szczególnie wdowom po tak „zasłużonych” SB-kach. Skopanie im działki letniskowej to  działalność godna pochwały. Trzeba sprawdzić, czy nie ma tam teczki z oryginałem zobowiązania Putina do zestrzelenia Tupolewa i Tuska do zacierania śladów w tej sprawie.

Pan wicepremier Gliński miał dzisiaj (18 lutego) wręczyć medale „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis” 13 wyróżnionym, współczesnym pisarzom. Pięcioro z nich jednak zrezygnowało twierdząc, że „nie chcą przyjąć odznaczeń z rąk przedstawiciela władzy, która łamie zasady demokracji”.  Jakże trudno jest dzisiaj piastować funkcję ministra, nawet ministra kultury. Ile wyrzeczeń trzeba ponieść, żeby sprostać wymaganiom rozkapryszonych Polaków.

Pojawiają się informacje, że jest zgoda Regionalnej Dyrekcji Ochrony  Środowiska na wycięcie w Puszczy Białowieskiej 180 tysięcy metrów sześciennych drewna w latach 2012-2021. To trzy razy więcej, niż zakładał dotychczasowy plan. Przyczyną jest, podobno, walka z chrząszczem kornika. Do tej pory twierdzono, że parki narodowe są terenami wyjętymi z działalności człowieka i oddane naturze. Natura sama bowiem radzi sobie najlepiej z tego typu problemami. PIS na gwałt szuka jednak pieniędzy, puszcza musi się więc zrzucić na program 500+. Jeszcze trochę i z Puszczy pozostanie jedynie nędzny skwerek z betonowym pomnikiem żubra. Uprzejmie więc donoszę, że na Wawelu widziałem ostatnio kilka kruszących się cegieł. Najwyższa pora żeby rozwalić to starocie a uzyskane materiały sprzedać, wspierając programy, wynikające z obietnic wyborczych PIS.

Trwa szczyt RE dotyczący nowej umowy z Wielką Brytanią, co miałoby pomóc w wygraniu referendum o jej pozostaniu w UE. Mam tu mieszane uczucia. Co prawda Anglia jest ważnym członkiem Unii, nie wydaje się jednak słusznym dawanie niektórym większych uprawnień za członkostwo, niż innym. Nie powinno się nikogo zatrzymywać na siłę, stosując w tym celu przekupstwo. Najwięcej na Brexicie straciłaby sama Wielka Brytania. Być może doszłoby nawet do jej rozpadu, bo Szkoci są zdecydowanie za pozostaniem w Unii.

Komentarze  

 
prezes pan
-2 [2] #1 prezes pan
22 lutego 2016, 10:12
Popularne brytyjskie dzienniki: „The Mail on Sunday” i „The Sunday Telegraph” opisywały sukces dyplomatyczny Beaty Szydło, pisząc o jej niezłomnej postawie wobec planów ograniczenia świadczeń socjalnych dla imigrantów, wśród których Polacy stanowią najliczniejsza grupę (800 tys. osób).
rp.pl/.../...
Brawo!
Zacytuj
 
 
Haji
#2 Haji
22 lutego 2016, 12:00
I nic nie osiągnęła.
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #3 Taurus
22 lutego 2016, 20:47
Miała mieć za sobą całą Grupę Wyszehracką a została na placu boju sama. Przyjaciel Kaczyńskiego, Viktor Orban poleciał zaś do Putina, bić mu pokłony i zdać sprawozdanie. Takim to liderem jest Polska w naszej części Europy.
Zacytuj
 
 
llortcik
+1 [3] #4 llortcik
22 lutego 2016, 23:15
Och wy ateistyczne niedowiarki, nie wierzący w DOBRĄ ZMIANĘ. Przecież każdy prawdziwy Polak widzi sukcesy /oby widział wiecznie/ pierwszych 100 dni, a będą jeszcze większe. Pani premier nawet z dalekiej Brukseli dostrzegła osiągnięte osiągnięcia i nie bacząc na kłody rzucane przez genetycznie zakodowanych kodowców powróciła do kraju /oby wracała wiecznie/ w ilości jeden /według nowej pisjanistycznej matematyki to 500tys./ zapoczątkowując jedyny słuszny kierunek wędrówki rodaków lepszego sortu. Nawet polskie patriotycznie wychowane bociany, które jesienią opuściły kraj w obawie przed siepaczami okrutnego reżimu, zbierają się na afrykańskich równinach do powrotnej podróży, a usłyszawszy o „+500” wzorem naszych najlepszych posłów podjęły zobowiązanie powrotu z podwójnym, albo i potrójnym obciążeniem. A co się dzieje w kraju? Wystarczyła jedna wizyta pana pieszczącego swoje libido /oby pieścił wiecznie/ i jeden szept pana surfującego w wannie na laptopach /oby surfował wiecznie/, by najlepsza, najdoskonalsza i najbardziej ceniona przez Polaków lepszego sortu uczelnia dostała skromne wprawdzie, ale należne jej jak psu zupa środki na swą jakże wspaniałą działalność.
Nawróćcie się, póki LEPSZA ZMIANA nie zastąpi DOBREJ ZMIANY i osiągniecie wielki sukces, gdy dostrzeżecie jakiś sukces.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-1 [3] #5 Pan Prezes
23 lutego 2016, 08:49
Cytat:
Miała mieć za sobą całą Grupę Wyszehracką a została na placu boju sama.
A skąd te wiadomości?
Może jakiś link.
Może ten:
gosc.pl/.../...
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-1 [3] #6 Pan Prezes
23 lutego 2016, 08:51 Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #7 prezes pan
24 lutego 2016, 07:12
KOD ORGANIZUJE MARSZ W OBRONIE LECHA WAŁĘSY
Tymczasowa nazwa:
Komitet Obrony Donosiciela
Mile widziane na koszulkach
"Je suis BOLEK"
lub
"Też donosiłem"
W klapach wpięty kawałek kabla.

Haslo marszu "MY NARÓD"
Ten uliczny teatrzyk kapusiów i oficerów prowadzących śmie wypowiadać się w imieniu narodu.
Szczyt bezczelności!


Parafrazując Juliana Tuwima
Spotkali się w święto o piątej przed kinem
Miejscowa idiotka z tutejszym kretynem.

Tutejsza idiotko! - rzekł kretyn miejscowy -
Czy pragniesz pójść ze mną, na marsz nasz KOD-owy?

Miejscowa kretynka odrzekła - z ochotą,
Albowiem cię kocham, tutejszy idioto.

Więc kretyn miejscowy uśmiechnął się słodko
I poszedł pokrzyczeć z tutejsza idiotką.

Na miłym macaniu spłynęła godzinka
I była szczęśliwa miejscowa kretynka.

Aż wreszcie szepnęła: - kretynie tutejszy!
Ten marsz KOD-owy, jest coraz nudniejszy.

Więc poszli na sznycel, na melbę, na winko,
Miejscowy idiota z tutejszą kretynką.

Następnie się zwarli w uścisku zmysłowym
Tutejsza idiotka z kretynem miejscowym.

W ten sposób dorobią się córki lub syna:
Idioty, idiotki, kretynki, kretyna.

By znowu się mogli spotykać przed kinem
Tutejsza idiotka z miejscowym kretynem.
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [1] #8 Haji
24 lutego 2016, 07:47
FB, załóżmy, że Lech Wałęsa faktycznie był sterowany przez SB aż do końca lat 90tych. Czy wiesz, kto wszedł do polityki na plecach Wałęsy? Jarek i Lech Kaczyńscy. Zatem można przenieść, że Jarek z bratem, Porozumienie Centrum a potem pis powstały z inspiracji SB. Czyli Jarek jest wrażym agentem wpływu. Zresztą po jego decyzjach oraz kadrach (Kryże, Piotrowicz i reszta ferajny) widać, że zachowuje się jak agent.
Czekamy zatem na teczkę Jarka.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #9 Pan Prezes
24 lutego 2016, 09:44
Cytat:
FB, załóżmy, że Lech Wałęsa faktycznie był sterowany przez SB aż do końca lat 90tych. Czy wiesz, kto wszedł do polityki na plecach Wałęsy?
Jeśli Wałęsa był sterowany (a był), to nie miał wpływu na politykę.Bo był tylko figurantem prowadzonym przez SB, pilnowanym przez czujnego Wachowskiego. Dlatego powyższy cytat jest bzdurny.
Cytat:
Zatem można przenieść, że Jarek z bratem, Porozumienie Centrum a potem pis powstały z inspiracji SB.
Następna bzdura
Porozumienie Centrum, to była koalicja kilku ugrupowań powstała w maju 1990, w wyniku podziału wśród działaczy solidarnościowych.
Z inspiracji SB powstału pojedyncze partie np. Ruch Palikota, Nowoczesna. Partie bez żadnej historii. Tworzone na potrzeby chwili. Nagle powstają z niczego i szybko się kończą.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [2] #10 Taurus
24 lutego 2016, 14:58
Jarek jest wrażym agentem wpływu. Zresztą po jego decyzjach oraz kadrach (Kryże, Piotrowicz i reszta ferajny) widać, że zachowuje się jak agent.

Stare, polskie przysłowie mówi: "Kto się świnią urodził kanarkiem nie zdechnie".
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [1] #11 Haji
24 lutego 2016, 19:58
FB nie okręcaj kota ogonem. Jarek czepił się pleców Lecha Wałęsy. Jeśli Lech był agentem, Jarek tym bardziej (dla rozumnych to był żart, FB jak zwykle nie ogarnął).
A teraz kłamczuszku podajesz kwity na partie, które oskarżyłeś od współpracę z SB, albo to odszczekaj.
Zacytuj
 
 
sunset
+1 [1] #12 sunset
24 lutego 2016, 20:18
[...]Jeśli Wałęsa był sterowany (a był)[...]
proszę dowody. na razie pierwszy grafolog wezwany przez IPN stwierdził, że wszystko wskazuje,, że podpis był podrabiany, więc szczekaj, szczekaj kundelku, a karawana jedzie dalej. ale pamiętaj, kłamstwa twoje zawsze się odcisną na tobie. takie są koleje losu.
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać