Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - luty I / 2016

Barack Obama potwierdził doniesienia NYT o tym, że USA zamierzają przeznaczyć w przyszłym roku 3,4 mld. dolarów na zwiększenie ilości ciężkiego uzbrojenia, pojazdów opancerzonych i innego sprzętu bojowego w należących do NATO krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Jest to kwota odpowiadająca kosztom utrzymania brygady pancernej. Uczynią to w ramach wydatków na European Reassurance Initiative, na którą do tej pory wydawali ponad czterokrotnie mniej pieniędzy. Celem  akcji ma być zniechęcenie Rosji do dalszej agresji w naszym regionie. To bardzo dobrze panie prezydencie, jednak kropką nad „i” muszą być u nas stałe bazy wojskowe NATO.
Kompania Węglowa przedstawiła założenia planu techniczno – ekonomicznego na najbliższą przyszłość. Zgodnie z tym planem ma powstać Polska Grupa Energetyczna, skupiająca wszystkie 11 kopalń Kompanii. W jej tworzenie miałyby się zaangażować spółki państwowe. Żeby tak się stało górnicy i ich związki zawodowe muszą jednak zgodzić się na ustępstwa płacowe, sięgające setek milionów złotych rocznie – barburka, czternasta pensja, redukcja zatrudnienia. Jeżeli się na to nie zgodzą to nowy twór obejmie jedynie 7 kopalń, zaś pozostałe cztery zostaną zamknięte. Byłyby to kopalnie przynoszące największe straty – Bielszowice, Pokój, Halemba, oraz Rydułtowy – Anna. Górnicy i ich związki silnie wsparli PIS w wyborach. Teraz zostają za to „nagrodzeni”. Z drugiej strony trzeba się cieszyć, że PIS podejmuje w zakresie górnictwa działania, na które PO się nie zdecydowała. Bardzo jestem ciekaw, co będzie miał teraz do powiedzenia niejaki Piotr Duda.

Wywołany przed chwilą Piotr Duda wysłał właśnie do Beaty Szydło list, w którym pisze – „Z niepokojem odbieram sygnały naruszania zasad prowadzenia dialogu społecznego, w tym naruszenia przepisów o konsultowaniu projektów aktów prawnych przez rząd”. Pisze to jako szef Rady Dialogu Społecznego, w związku z brakiem konsultacji w sprawie podatku obrotowego, który ma być wkrótce wprowadzony. Spokojnie Piotrusiu! To dopiero początek działań PIS – u, który wraz ze swoim związkiem tak mocno poparłeś w wyborach. Dlaczego nie raził cię dotąd brak konsultacji w wielu sprawach już uchwalonych przez Sejm w trybie gardłowym, nocą? Przygotuj się na gorsze jeszcze działania. Twój związek został po prostu cynicznie wykorzystany, a ty wyszedłeś na małego dudka.

Za to Duda zwany prezydentem podpisał Ustawę w sprawie zasad inwigilacji. Nie miał żadnych wątpliwości, chociaż takowe zgłaszali RPO, KRS, Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Rada Radców Prawnych, GIODO, cała opozycja sejmowa, Amnesty International i wiele organizacji pozarządowych. Ktoś stwierdził, że jest ona gorsza niż ACTA. PIS uzyskał więc to, co jest sensem jego działania – możliwość nieograniczonego podsłuchiwania, szpiegowania, kontroli prywatnej korespondencji i przesyłek, robienia prowokacji oraz preparowania fałszywych dowodów. Wszystko to bez jakiejkolwiek kontroli.

4 luty. Antek M. powołał podkomisję ds. zbadania katastrofy smoleńskiej. Znaleźli się w niej wszyscy znani już „specjaliści” od puszek po piwie i gotowanych parówek – razem 21 osób. Można by było powiedzieć, że mamy dzisiaj „dzień świra” ale jest tłusty czwartek i trzeba się tradycyjnie cieszyć a nie smucić.

Od stycznia 2015 a więc przez rok rentowność naszych obligacji dziesięcioletnich wzrosła z 2,0% do 3,18%. Tego typu obligacje niemieckie mają rentowność 0,3%, a czeskie 0,58%. Ostatnio rząd sprzedał obligacje za 7,5 mld. złotych.  Bardzo łatwo jest policzyć ile kosztuje nas obniżenie ratingu przez S&P. Mamy więc „dobrą zmianę” … na gorsze.

8 luty. Komisja Wenecka wizytuje Polskę. Sądząc z wypowiedzi czołowych PIS-owców i ich dziennikarzy oraz komentatorów nie spodziewają się opinii dla siebie pozytywnej. Przebąkują więc coraz częściej, że zrobili błąd zapraszając Komisję, bo to przecież lewacy a ich dziadowie z pewnością służyli w Wehrmachcie. „Jedynie słuszna linia polityczna” PIS doprowadzi nasz kraj do izolacji w cywilizowanym świecie i dużych strat materialnych. Polityka polegająca na oskarżeniach, szkalowaniu, łamaniu prawa, przeinaczeniach, … pozbawi nas sojuszników a przysporzy wrogów. PIS może się jednak pocieszać, bo „oni mogą panu majstrowi (Kaczyńskiemu) skoczyć tam, gdzie pan może pana majstra w dupę pocałować”. Komisja Wenecka zawsze wyraża swoje opinie  w formie delikatnej. Ogranicza się do wskazówek i sugestii, unika krytyki. Z tą opinią PIS będzie jednak musiał się liczyć, bo po wydaniu to ona będzie punktem odniesienia dla różnych gremiów w ocenie przestrzegania w Polsce wartości demokratycznych, a nie wystąpienia polityków.

9 luty. Komisarz praw człowieka RE Nils Muiżnieks rozpoczął 4-dniową wizytę w Polsce. Jej celem jest zbadanie różnych aspektów wprowadzonych u nas zmian. Uwzięli się na nas, czy co?!

W Sejmie zaś debata na temat 500+. Opozycja grzmi, że PIS dzieli nie tylko dorosłych Polaków ale również polskie dzieci na lepszy i gorszy sort, albo też jesiotry pierwszej i drugiej świeżości (Bułhakow), że połowa dzieci będzie z 500+ wykluczona, …  Jeszcze trochę i PIS zacznie na swoim kluczowym pomyśle dotyczącym przekupienia społeczeństwa tracić. Tak już bowiem jest, że nie wszystko, co dozwolone, jest uczciwe (non omne quo licet, honestum est).

PIS przeprowadza zmiany na różnych stanowiskach i szczeblach, liczone w tysiącach – w spółkach skarbu państwa, w radach nadzorczych, KRUS – ach, Parkach Technologicznych, …, po prostu wszędzie, gdzie tylko się da. Można by było powiedzieć – normalka. Konsumuje łupy wynikające z wygranych wyborów. Niewielu by się temu dziwiło, gdyby to wszystko nie było robione pod szyldem „dobrej zmiany”. Niektóre, „dobre” zmiany, zasługują jednak na szczególną uwagę:                                                                                                                       - Jan Maria Tomaszewski, kuzyn Kaczyńskiego, dostał eksponowaną posadę w TVP, z gabinetem, autem i - podobno - świetnymi poborami;                                                                                                                                  - Mariusz Antoni Kamiński, jeden z „bohaterów” afery madryckiej w roku 2014 został powołany na prezesa Polskiego Holdingu Obronnego, bo – podobno – wygrał konkurs na to stanowisko (Skarb państwa ma tam tylko 84% akcji, komisja konkursowa była więc „bezstronna”). Ostatnie informacje mówią, że po fali krytyki ze strony opozycji podał się do dymisji. Jeżeli jest to prawda, to warto się przyglądać, jak wysoką weźmie odprawę;                                                                                                                                  – Marcin Mastalerek został powołany na dyrektora do spraw komunikacji korporacyjnej w Orlenie.

Czy wymienione powyżej przykłady zasługują na miano nepotyzmu? Ależ skąd! Posądzanie PIS-u o nepotyzm jest przestępstwem, które powinno być ścigane przez Pana Zbyszka z urzędu. (!)

Kolejny SKOK , nazywający się Polska, jest na krawędzi upadku i czeka na bank, który zechciałby go przejąć. Co na to senator Bierecki i reszta PIS –u?

Komentarze  

 
prezes pan
-2 [2] #41 prezes pan
22 lutego 2016, 09:40
Memy są zabawne jeśli robią je inteligentni ludzie. Zwolennicy Bolka do takich nie należą.
paczaizm.pl/.../...
paczaizm.pl/.../...
paczaizm.pl/.../...
paczaizm.pl/.../...
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #42 prezes pan
22 lutego 2016, 09:43


Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #43 prezes pan
22 lutego 2016, 09:51y.jpg
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #44 prezes pan
22 lutego 2016, 09:54Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #45 prezes pan
22 lutego 2016, 09:57


Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #46 prezes pan
22 lutego 2016, 10:00Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #47 prezes pan
22 lutego 2016, 10:02
A najlepsze jest to
Zacytuj
 
 
sunset
+1 [1] #48 sunset
22 lutego 2016, 10:31
[...]Memy są zabawne jeśli robią je inteligentni ludzie. Zwolennicy Bolka do takich nie należą.[...]
FB - Memy są zabawne jeśli tworzą je inteligentni ludzie, ale ty nie potrafiłbyś rozpoznać inteligencji nawet stojąc z nią twarzą w twarz. masz tyle samo inteligencji co wiedz o logice czyli NUL - ZERO. potrafisz tylko stosować argument typu . z tych memów jeden tylko zakrawa na zabawny. nawet nie będę pisał który, niech to zostanie dla ciebie ćwiczeniem intelektualnym. może się odbijesz od dna jakie reprezentujesz. autorzy tych memów inteligencją nie przewyższają ubeckich propagandystów.
i jeszcze jedno. przestań srać po stronie linkami i zdjęciami. śmiecisz.
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [1] #49 Haji
22 lutego 2016, 11:59
FB, znowu dostałeś komciosraczki. Weź coś na to. Laremid pomaga.
Sunset, on naprawdę nie ogarnia rzeczywistości. Współczuję mu.
Zacytuj
 
 
llortcik
+2 [2] #50 llortcik
22 lutego 2016, 23:14
FB! Swymi jakże cennymi obrazami całkowicie i na wieczne czasy przekonałeś nawet takiego niewierzącego ateistę jak ja. Masz całkowitą rację, rola Wałęsy polegała tylko na szkodzeniu pisjanistycznej myśli polskiej. To wielki Czesław zasługuje na szacunek za działania w obaleniu komuny i postkomuny. Chyba najwyższy czas go właściwie docenić.
Panie niezłomny! Kiedy na Krakowskim Przedmieściu stanie wielki pomnik jeszcze większego Czesława i jego wiernych czekistów. Przecież odzyskany konserwator mazowiecki /jak takie słowo może przejść prawdziwemu Polakowi przez patriotyczne usta i chyba trzeba gruntownie zbadać, kto nazwał tę Polskę krainę imieniem polaka gorszego sortu/ nie może sprzeciwić się tak zbożnemu dziełu. A co z miejscem pochówku? Czy na Wawelu może zabraknąć miejsca dla tak wybitnego człowieka?
PS. FB! Zmień swego Nicka, bo obrażasz uczucia patriotyczne większości Polaków. Prezes jest jeden jedyny w jednej osobie, dzielny i niepodzielny.
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać