Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - styczeń 2016

7 styczeń. Prezydent Duda podpisał trzy ustawy pisowskie – o sześciolatkach, o administracji publicznej i o mediach narodowych.

13 styczeń. Komisja Europejska wszczęła I fazę procedury kontroli praworządności wobec Polski. To pierwszy taki przypadek w historii UE. Pierwszym krokiem będzie ocena, czy istnieją obawy systemowego zagrożenia u nas rządów prawa. KE oprze się tu głównie na opinii Rady Europy, a dokładniej Komisji Weneckiej.

Wczoraj premier Szydło spotkała się z przewodniczącymi klubów parlamentarnych na dyskusji o naszej polityce zagranicznej. Dzisiaj zaś, na posiedzeniu Sejmu, odbyła się na ten temat dyskusja i nie wynikało z niej, żeby osiągnięto jakieś głębsze porozumienie. Szydło stwierdziła, że „demokracja ma się u nas dobrze”, wzbudzając tym salwę śmiechu. Przedstawiciele opozycji natomiast zapowiedzieli, że będą się sprzeciwiali szkalowaniu Polski, nie mają jednak zamiaru być tubą propagandową PIS w sytuacji, gdy ta nagina prawo i łamie Konstytucję.

Biskup Pieronek – „Ktokolwiek zdobywa władzę, ma obowiązek zachowywać się zgodnie z demokratycznymi, obowiązującymi regułami. A jak chce zmieniać panujące reguły, to musi mieć mandat większości społeczeństwa. Jeśli ktoś uważa, że nadzwyczajnymi okolicznościami do szybkich zmian, przeprowadzanych nocą są zwycięskie wybory, to znaczy, że chce dokonać rewolucji. W Polsce rewolucja nie jest potrzebna. Głosowano na dobrą zmianę, nie na rewolucję i podział narodu. W średniowieczu powstrzymywano się od wyrokowania w nocy. Noc uznawano za czas szatana. Judasz wyszedł wydać Chrystusa nocą.
Dobrej zmiany nie przeprowadza się na siłę i wbrew woli innych. Nie można zgodzić się na zmianę, która ociera się o rewolucję i łamanie prawa. To jest zaprzeczenie dobrej zmiany. To, co się dzisiaj dzieje to zaprzeczenie praworządności rządzenia”.
Brawo, księże biskupie. Proszę jednak uważać, bo może być ksiądz „wyklęty” przez super-biskupa Rydzyka i nad-papieża Terlikowskiego.

D. Passent – „Dobra zmiana przyniosła zły rezultat, a winni będą oczywiście członkowie układu, którzy kręcą UE w obronie własnych, ciemnych interesów, zagrożonych przez niezłomnych rewolucjonistów. Na pohybel z nimi!”.

J. Staniszkis – „Atak PIS-u na TK był absurdalnym i niepotrzebnym. Najwyraźniej nie zdawał on sobie sprawy, że doprowadzi to do tak ostrej reakcji UE i do uznania tego typu postępowania za pochodzące z innego kręgu cywilizacyjnego. Bo PIS nie rozumie Zachodu … PIS nie rozumie, że współczesna władza nie polega na koncentracji siły, tylko na budowaniu relacji. W reakcji niemieckiej na kryzys wokół TK w Polsce dominuje zaskoczenie. Tożsamość konstytucyjna i rola prawa jest bowiem tym, co  Niemcy cementuje”.

Stanisław Pawłowicz, prokurator w stanie wojennym, obecnie czołowy poseł PIS – „Prokuratura jest jedynym instrumentem w rękach władzy wykonawczej, przez który można wpływać na kształt orzecznictwa sądowego”. No właśnie! Jak można skutecznie rządzić nie mając wpływu na prokuraturę i sądownictwo? To byłoby całkowitym odejściem od stylu komunistycznego. Wyznanie szczere i budzące zgrozę równocześnie.

15 styczeń. Agencja S&P obniżyła ranking dla Polski z  A- do BBB+  z perspektywą negatywną. W uzasadnieniu pisze, że „wynika to z naruszenia przez nowy rząd instytucjonalnej i politycznej stabilności państwa”. Efekt? – 1E=4,48; 1CHF=4,10; 1USD=4,09 PLN. O ile więcej będą teraz płacili frankowicze? O ile wzrośnie obsługa długu zagranicznego? O ile mniej kapitału napłynie do Polski?

18 styczeń. Wizyta prezydenta Dudy w Brukseli. Długa rozmowa z D. Tuskiem. Porem wspólna konferencja prasowa.  Tusk do Dudy na tej konferencji: – „Narracja, że polska sytuacja gospodarcza jest katastroficzna, mogła doprowadzić do tego, że ktoś w to wreszcie uwierzył. (…) Pokazuje to np. ten ostatni rating, moim zdaniem przesadzony i niesprawiedliwy, agencji S&P. Cieszę się, że pierwszymi, którzy prostowali ten obraz, byli urzędnicy nowego polskiego rządu. Te miłe słowa, które powiedzieli o stanie polskiej gospodarki, są także dla mnie osobistą satysfakcją. (…) Generalnie w Brukseli pracuje się w dzień, nie w nocy i to nie sprzyja spiskom, również kreowanym przeciwko Polsce, bo Polska nie ma wrogów w UE. (…)  Zawsze jest czas, by przejść na jasną stronę mocy i taka była polska historia w ostatnich dziesięcioleciach. (…)  Nie mam w agendzie RE punktu „sytuacja w Polsce”. Wszczęcie procedury dotyczącej ochrony państwa prawa jest raczej szansą na rozładowanie złych emocji wobec Polski”. Komentarz własny: Patrz Andrzeju Dudo, zwany przez niektórych prezydentem, jak się zachowują i wypowiadają prawdziwi politycy. Patrz i ucz się!

19 styczeń. Dyskusja w PE na temat sytuacji w Polsce, z udziałem premier Szydło. Euro - parlamentarzyści z PO praktycznie wyłączyli się z dyskusji, żeby nie przenosić na ten teren wojny polsko – polskiej. Parlamentarzyści PIS i sama premier używali sobie za to do woli. W ramach niedonoszenia na własny kraj Szydło mówiła o głodnych polskich dzieciach i o biednych emerytach, którzy nie wiedzą czy wykupić leki, czy opłacić swoje zobowiązania. Wszystko to przeplatała informacjami o prężnie rozwijającej się u nas gospodarce i o świetnie mającej się demokracji, apelując równocześnie do PE o pomoc dla Śląska i upadających kopalń. Jednym słowem pomieszanie z poplątaniem i raczej ciąg dalszy propagandy wyborczej niż poważna informacja premiera, odpowiedzialnego za państwo. Ktoś policzył, że krytycznie lub bardzo krytycznie potraktowali jej wystąpienia przedstawiciele największych ugrupowań PE, reprezentujących około 80% wszystkich głosów, natomiast pozytywnie lub wręcz entuzjastycznie przedstawiciele ugrupowań eurosceptycznych lub Unię rozwalających, typu JK Mikke. Wytknięto zresztą Szydło, że wyraźnie cieszyła się z wystąpień tych ostatnich i biła im brawo (!), mówiąc za chwilę, jak to Polacy i polski rząd kochają Unię i chcą jej umocnienia.

21 styczeń. Kolejne spotkanie Szydło z szefami klubów parlamentarnych. Propozycja w ich stronę, wcześniej już sygnalizowana przez Kaczyńskiego – dogadajmy się w sprawie podziału TK, nam wystarczy siedmiu sędziów, opozycja dostanie osiem stołków. Jednym słowem, dokonajmy wspólnie zamachu na Trybunał. Opozycja odrzuciła tą propozycję za wstrętem a PO postawiła ultimatum – albo Duda przyjmie ślubowanie od 3 prawidłowo wybranych sędziów w ciągu dwóch tygodni, albo sami napiszą dla PE projekt uchwały, dotyczący łamania Konstytucji w Polsce. Nareszcie jakieś bardziej zdecydowane stanowisko PO.

31 styczeń. Mistrzami Europy w piłce ręcznej, po wspaniałym meczu finałowym, została młoda drużyna Niemiec, która pokonała doświadczoną Hiszpanię. Dekorację zwycięzców celebrowała Beata Szydło. Została przy tym przez kibiców potężnie wygwizdana i wybuczana. Minę miała taką, jakby chciała natychmiast uciec. Tak to już jest, pani „premier”. Zachowanie kibiców pokazało, jakie poparcie ma PIS w świadomej części społeczeństwa. Był to też pewnego rodzaju rewanż za gwizdanie i buczenia pisowców na wszystkich praktycznie uroczystościach państwowych, w tym na cmentarzach za rządów PO. Można by przypomnieć -  „Nosił wilk razy kilka…” albo też „Przyszła kryska na Matyska”. Aż trudno sobie wyobrazić, co by się działo w Tauron Arenie gdyby medale wręczał Jarosław. Pan Zbyszek, wspólnie z Andrzejem zwanym prezydentem, Witoldem – specjalistą od cyklistów, a jak trzeba to i Antkiem muszą coś zrobić, żeby położyć kres tym niesmacznym swawolom gminu gorszego sortu. Co prawda „Niezależna.pl” twierdzi, że to gwizdali bezczelni, niemieccy kibice  (pewnie nie podobało się, że ich rodacy wygrali). Bogiem a prawdą mnie też się wydawało, że to było gwizdanie po niemiecku, nie po polsku. Mówiąc bardziej serio – czy była kiedyś u władzy osoba, którą tak szybko znienawidzono?

Komentarze  

 
Pan Prezes
-2 [2] #1 Pan Prezes
8 lutego 2016, 08:52
Cytat:
Patrz Andrzeju Dudo, zwany przez niektórych prezydentem, jak się zachowują i wypowiadają prawdziwi politycy. Patrz i ucz się!
Patrz Taurusie, ponoć przez niektórych zwany inżynierem. Patrz i ucz się!
img7.demotywatoryfb.pl/.../...
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [2] #2 Taurus
8 lutego 2016, 20:57
Patrz Taurusie, ponoć przez niektórych zwany inżynierem. Patrz i ucz się!

Nie małpuj. choć właściwie nic innego nie potrafisz oprócz "kopiuj - wklej". A propos - zdjęcie bardzo ładne, dziękuję.
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [1] #3 Haji
9 lutego 2016, 07:59
FB, to znalazłeś źródło, brawo.
Taurus, prawdę mówisz, on faktycznie nic nie potrafi, tylko kopiować.
Zacytuj
 
 
sunset
+1 [1] #4 sunset
9 lutego 2016, 11:39
Taurus, Haji :)
rozmowa z FB jest pozbawiona sensu. ponieważ jego myślenie jest pozbawione sensu. albo on sam jest pozbawiony myślenia - trudno odróżnić jedno od drugiego. dla niego dowodem jest demotywator zrobiony przez jakiegoś trolla zatrudnionego przez PiS aby robić Tuskowi czarny PR.
jedno pytanie, FB. czy gdybym zrobił demotywator ze zdjęciem pokazującym jak kaczor dmucha dudę, to czy byłby to dowód na ich homoseksualizm, czy na obrażanie pisdęta?
i proszę Cię, nie odpowiadaj mi :) odpowiedz sobie :)
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #5 Pan Prezes
10 lutego 2016, 08:16
Cytat:
jedno pytanie, FB. czy gdybym zrobił demotywator ze zdjęciem pokazującym jak kaczor dmucha dudę,
Wszystko co byś zrobił, ośmieszyło by cię. Nie ten poziom i inteligencja.
Ale, owszem, w pewnych kręgach debili poklask byś znalazł. Na szczęście niewielka to grupa.
Zacytuj
 
 
sunset
+1 [1] #6 sunset
10 lutego 2016, 08:44
owszem, ośmieszyłoby mnie, ale nie rozumiesz jednej rzeczy. te demotywatory, które Ty umieszczasz ośmieszają ciebie. ale jesteś niestety za głupi aby to zrozumieć.
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać