Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - październik II

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
Stopa bezrobocia spadła we wrześniu do 9,9 procent. Jest to najlepszy wynik od 7 lat. Jeszcze dwa lata temu poziom bezrobocia wynosił 13 procent. We wrześniu pracodawcy zgłosili do urzędów pracy 126 tysięcy ofert zatrudnienia i aktywizacji zawodowej, co jest również zapotrzebowaniem rekordowym.  
 

Antoni Macierewicz urwał się PIS

Antoni Macierewicz urwał się PIS - owi ze smyczy i poleciał na spotkanie z Polonią amerykańską. Stwierdził na nim, że lot pechowego Tupolewa do Smoleńska był sterowany z Moskwy, mówił o zdrajcy Donaldzie Tusku (był według niego agentem STASI),  stwierdził, że Polska jest grabiona i rządzą nią ludzie na poziomie Bieruta i okupantów oraz postulował budowę kolumny chwały w miejscu Pałacu Kultury i Nauki. Zasugerował też, że prawdopodobnie trzeba będzie dokonać ekshumacji ciał wszystkich ofiar katastrofy, żeby przeprowadzić ich sekcję zwłok, jako element, który może wyjaśnić przyczynę katastrofy. Mówi się, że ten chory człowiek, druga co do ważności osoba w PIS - ie, może zostać ministrem obrony narodowej lub szefem służb specjalnych, jeśli partia ta wygra wybory i utworzy przyszły rząd. Mam nadzieję, że Polacy są jednak mądrzejsi, niż to wynika z sondaży. Po spotkaniu z Polonią zagotowało się w naszym światku politycznym na tyle, że wstrzymano planowane wyjazdy prezesa Jarosława Kaczyńskiego, żeby nie zaliczyć kolejnej wpadki. Oj Antoni, Antoni, jakiś ty beznadziejnie głupi!!!
 

Zwołanie konferencji przez Beatę Szydło

Beata Szydło, na szybko zwołanej konferencji prasowej zapowiedziała, że prawdopodobnym ministrem obrony w jej ewentualnym rządzie nie będzie Macierewicz, tylko Gowin. Ponieważ Gowin jeszcze niedawno starał się przejąć rządy w PO to by świadczyło, że nawet gdy PIS tworzyłby nowy rząd, PO będzie miała w nim swój udział. Strasznie ten nasz światek polityczny jest pokręcony. Sam zaś Gowin zwierzył się, że był raz na strzelnicy i „zajął któreś tam miejsce”.  Czy nie jest to dowód na to, że PIS dobiera wyłącznie „fachowców” na przyszłe, co nie daj Boże, stanowiska ministerialne?
 

Awans polskich piłkarzy do finału Mistrzostw Europy

11 pażdziernika. Polscy piłkarze pokonali Irlandię (2:1), awansując tym samym do finału Mistrzostw Europy we Francji w roku przyszłym. Dawno nie widziałem tak zaciętego meczu i takiej determinacji naszych reprezentantów. Dawno też nie widziałem tak kulturalnego zachowania Polaków na trybunach przepięknego Stadionu Narodowego ani takiej ich euforii po meczu. Nie przepadam za piłką nożną ale może wreszcie dorobiliśmy się solidnej drużyny narodowej i przestaniemy już wracać – z konieczności – do czasów Kazimierza Górskiego? Oby!
 

Zakończenie budowy i odbioru technicznego gazoportu w Świnoujściu

Poniedziałek, 12 pażdziernika. Oficjalne zakończenie budowy i odbiorów technicznych gazoportu w Świnoujściu i oddanie go do rozruchu technologicznego. Rozruch ma trwać pięć miesięcy. Pierwszy tankowiec z gazem ma przypłynąć na przełomie listopada i grudnia. Wszystkie elementy krytyczne zostały sprawdzone, cała dokumentacja odbiorcza jest skompletowana, czyli można rozpocząć tankowanie gazu do zbiorników. Ta inwestycja, kosztująca około 3,5 miliarda złotych to nie tylko sam gazo - port ale również zbiorniki magazynowe na trzy miliony metrów sześciennych gazu a także połączenia trans graniczne z Niemcami, Czechami, Słowacją i Ukrainą. Ponieważ, na początku, dostawy gazu będą pochodziły z  Kataru, katarscy specjaliści dokonali audytu całej instalacji i wydali opinię pozytywną. Nasz terminal o rocznej przepustowości pięciu miliardów metrów sześciennych a – po rozbudowie - 7,5 miliardów metrów będzie jedyną tej wielkości instalacją w Europie Północnej i Środkowo – Wschodniej i jedną z największych na europejskim kontynencie.
 

Aleksander Łukaszenka wygrywa wybory prezydenckie

A na Białorusi „ogromna niespodzianka” - Łukaszenka, mąż opatrznościowy Białorusi, po raz kolejny wygrał wybory prezydenckie, zdobywając około 83 procent wszystkich głosów. Czyż to nie jest dowód na „postępującą demokratyzację” Białorusi? Przecież bez tego procesu zdobyłby ponad 99 procent głosów.
 

Jarosław Kaczyński polityk PiS

Jarosław Kaczyński, „wybitny” polityk PIS - u martwi się, że na kontach oszczędnościowych Polaków leżą setki miliardów złotych, które nie pracują dla rozwoju gospodarczego kraju, bo nie są inwestowane. Trudno uwierzyć, że ten „wybitny” polityk nie wie, czyje są te pieniądze i kto (wyłącznie!!!) może o nich decydować. Tak na wszelki wypadek trzeba już teraz głośno krzyczeć UWAGA, ZŁODZIEJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Smoleńsk w kampanii wyborczej

Za sprawą Macierewicza, Szydło i Kaczyńskiego wrócił w kampanii wyborczej temat Smoleńska. Wydaje się, że państwo polskie zrobiło wszystko, co zrobić mogło, by wyjaśnić przyczyny tej katastrofy. Partia PIS też zrobiła wszystko, by Smoleńsk zakłamać i wykorzystać do podzielenia Polaków. PIS od pięciu lat wmawia nam bzdury o zamachu i wybuchach, zawłaszcza pamięć o ofiarach, obraża polskich prokuratorów, urzędników i ekspertów pracujących nad śledztwem, oskarża ich o zdradę, udział w „zbrodni” i zaprzaństwo. Wbrew faktom i naukowym dowodom zaprzągł Smoleńsk do kampanii zohydzania naszego państwa – tylko po to, by za wszelką cenę, również za cenę prawdy, przejąć w tym państwie władzę.
 

Dostawy ropy naftowej z Arabii Saudyjskiej do Polski

Arabia Saudyjska rozpoczęła dostawy do Polski swojej ropy naftowej z wykorzystaniem portu w Gdańsku. Jej ceny są podobno niższe niż ropy rosyjskiej. Rosjanie są oburzeni i twierdzą, że Arabia stosuje dumping cenowy. Mnie się to akurat podoba – im mniej z Rosji, tym dla nas lepiej a dla nich gorzej. To dopiero początek, panie Putin. Niedługo zacznie się import z Iranu, pewnie jeszcze tańszy. Z gazem również już pan nie poszaleje. Ot, Polaczki pokazują jednak pazury. A poza tym, kto zabroni bogatemu płacić mniej?
Jakby na życzenie, w Brukseli podpisano umowę o dofinansowaniu z unijnych funduszy inwestycji gazowej, która połączy państwa bałtyckie z Polską i siecią gazociągów UE, uniezależniając je od dostaw z Rosji. Nowy gazociąg będzie miał długość 534 km, z czego w Polsce 357 km. UE pokryje 60 procent kosztów tej inwestycji.
 

Jarosław Kaczyński w sprawie uchodźców

Nie ustają dyskusje po wypowiedzi Kaczyńskiego na temat uchodźców – „Są już przecież objawy pojawienia się chorób bardzo niebezpiecznych i dawno niewidzianych w Europie. Cholera na wyspach greckich, dyzenteria w Wiedniu. Różnego rodzaju pasożyty i pierwotniaki, które nie są grożne w organizmach tych ludzi a tutaj mogą być grożne”. Liczni komentatorzy porównują tą wypowiedż do wypowiedzi nazistów na temat Żydów i innych „podludzi” i podaje w wątpliwość przynależność Kaczyńskiego do grona ludzi cywilizowanych. Moim zdaniem jest to typowy „pasożyt i pierwotniak”, któremu polityka i wrodzona nienawiść wyrządziły nieodwracalne szkody w mózgu.
 

Wybory parlamentarne

Końcówka okresu przedwyborczego. Dyskusje są gorące. A jakie tematy są w nich najważniejsze? Czy rozmawiamy o modelu gospodarki i koniecznych jego zmianach? O tym, jak zdobywać inwestorów, szybciej zwiększać PKB i obniżać bezrobocie? O opodatkowaniu wpływów kapitałowych i podatkach w ogóle? O interwencjoniżmie lub jego braku? O rozwoju oświaty i podnoszeniu poziomu edukacji? O stanie zdrowia Polaków i wynikających z tego skutków? O wielu, wielu innych, szarych sprawach mających wpływ na nasze życie i przyszłość państwa?

O nie! My, Polacy takimi „drobiazgami” się nie zajmujemy. My się w naszych przedwyborczych dyskusjach zajmujemy sprawami „kluczowymi” – obrazem „Gęsiarki” z magazynu prezydenckiego - kilkoma tysiącami uchodźców, którzy mieliby do nas trafić – głupimi wypowiedziami Jarosława i Antoniego – tym, czy Polska jest w większej, czy mniejszej ruinie -  drożdżówkami w sklepikach szkolnych - posłem od Stonogi, który blokował mównicę w Sejmie – licytacjami, kto da więcej za godzinę pracy, na drugie, czy ósme dziecko, itd., itd., itd. Wiadomo od dawna, że politycy mówią głównie o tym, o czym chce słyszeć Naród a media głównie o tym, co wzbudza większą sensację i co ma bardziej negatywny wydżwięk.

Czy my, Polacy jesteśmy aż tak głupi? Czy nasze media są aż tak skretyniałe? Czy mózgownice naszych polityków są aż tak puste i przeżarte bylejakością? Czy jest jakaś granica tych absurdów?????

Komentarze  

 
Pan Prezes
-3 [3] #41 Pan Prezes
23 października 2015, 07:20
KOS - Komitet Ośmieszający Siebie, fasada GW.
To ci redaktorzy z których w stanie wojennym SB nie zaaresztowała nikogo.
Pani Bratkowska, redaktor "Gazety Wyborczej", dawniej sekretarz redakcji KOS opowiadała:
-to pani Jaruzelska nas ochraniała.
To oni protestowali przeciwko ustawie lustracyjnej.
Raz się skurwisz – kurwą zostaniesz” – pisał George Orwell. Słowa dotyczyły zachowania brytyjskich intelektualistów i dziennikarzy oraz uprawianej przez nich antypolskiej propagandy, lecz także dziś nie straciły na aktualności w odniesieniu do tych antypolskich hien.
 
 
sunset
+2 [2] #42 sunset
23 października 2015, 07:47
wiesz co FB? jesteś gorzej niż dupkiem.
akurat pracownicy GW siedzieli w stanie wojenny i to bardzo. jesteś dno. gorzej. jesteś niżej niż dno i muł.
nie znam pani Bratkowskiej, ale odpowiem Ci jednym: sędzia Kryże. członek PiS.
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #43 Pan Prezes
23 października 2015, 09:02
Zawsze weryfikuję swoją wiedzę
O Krystynie Starczewskiej szefowej KOS, pisze Jacek Hugo-Bader – artykuł z Gazety Wyborczej – Wysokich Obcasów z dn. 28 sierpnia 1999.
Cytat:
Była wtedy szefową podziemnego Komitetu Oporu Społecznego i dwutygodnika "Kos". SB zwinęło całą ich poligrafię: z drukarzami i maszynami. Czekali, aż wyaresztują redakcję, ale nie przyszli po nikogo.
Źródło
stronarasz.idu.edu.pl/.../...

No i kto jest dupkiem?
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #44 Pan Prezes
23 października 2015, 09:16
A ty wiesz panie sunset że GW powstała dopiero po stanie wojennym?
Jakże jej pracownicy mogli siedzieć skoro jeszcze tej gadzinówki nie było?
To w Magdalence ojcowie założyciele razem z SB snuli wizje jak otumanić naród.
Polecam: "Zakazana historia „Gazety Wyborczej"
historia.uwazamrze.pl/.../...
 
 
sunset
+2 [2] #45 sunset
23 października 2015, 09:29
1. "Zawsze weryfikuję swoją wiedzę" - gówno prawda. to co jest tam napisane to nawet nie domysły. zostało tam napisane: "żartowaliśmy", z więc Twoja wypowiedź to oczywiste pomówienie. jak zwykle zresztą.
2. nie nazywaj GW gadzinówką, bo pod tym względem Gazeta Polska dalece ją przebija. tak samo zresztą jak inne "wydawnictwa" spod znaku PiS i księdza Rydzyka. niosą one ze sobą dużo więcej nienawiści. a właśnie przez niesioną nienawiść wydawnictwa nazywane są gadzinówkami. natomiast jej pracownicy mogli siedzieć i przed jej założeniem, ze względu na swoją dotychczasową działalność polityczną. natomiast powiedz mi dlaczego Jareczek nie poszedł siedzieć? przecież taki był z niego działacz...
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #46 Pan Prezes
23 października 2015, 11:06
Cytat:
natomiast powiedz mi dlaczego Jareczek nie poszedł siedzieć? przecież taki był z niego działacz...
Ponieważ 13 grudnia internowano głównie tych, którzy współpracowali z SB - wybrani intelektualiści i doradcy „Solidarności” do wojskowego ośrodka wczasowego w Jaworzu.
Pozostała nieznacząca hołota do dużo gorszych więzień
A intelektualiści i doradcy którzy nie współpracowali z SB nie byli aresztowani ponieważ nie poszliby na współpracę. A gdyby ich zamknąć z tymi pozostałymi zaczęliby im mącić w głowach.
ipn.gov.pl/.../1-34121.pdf
 
 
Haji
#47 Haji
23 października 2015, 14:29
Jasne, samych współpracowników SB. Nie wiem, co bierzesz, ale zmniejsz dawkę.
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #48 Pan Prezes
23 października 2015, 14:35
To mój ostatni wpis przed wyborami.
Osiem lat z życia umknęło mi szybko, ale jedną z rzeczy, na które warto było czekać, jest objęcie władzy przez Jarosława Kaczyńskiego, powrót M. Kamińskiego na szefa CBA, powołanie komisji międzynarodowej dot. zamachu w Smoleńsku pod przewodnictwem A. Maciarewicza. Niewiele mam oczekiwań, ale dla nich warto żyć. Nie jestem osobiście zainteresowany, nie osiągam żadnych korzyści i nie oczekuję ich w przyszłości. Po prostu elementarne poczucie przyzwoitości tak mi podpowiada. Starcza mi na chleb, dzieci odchowane, ustawione życiowo, mógłbym machnąć ręką i powiedzieć: ch.. im wszystkim w d... Ale nie ma zgody na rządy bydła. Jeszcze trochę i wejdziemy w okres podobny do początku lat 70-tych, pamiętam, tę propagandę sukcesu, "by Polska rosła w siłę, a ludzie żyli dostatniej". Normalne dejavu.
Wszystkim oponentom, życzę słusznych wyborów. Obyście ich nie żałowali.
Pozdrawiam PP, FB, TM i być może w przyszłości jeszcze inni.
 
 
sunset
+2 [2] #49 sunset
23 października 2015, 17:14
"Ponieważ 13 grudnia internowano głównie tych, którzy współpracowali z SB[...]
o rany! jak można się zeszmacić do tego stopnia, aby coś takiego napisać?! :(
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #50 Pan Prezes
26 października 2015, 08:21
Wygraliśmy!!!
Na pohybel komunie!
Cóż z tego, skoro drukarze z Okręgowym Komisji Wyborczych tak nakręcą wynik, aby PiS nie mógł samodzielnie rządzić.
 
 
Haji
+2 [2] #51 Haji
26 października 2015, 08:46
Czy się dobrze czujesz? Oskarżasz Okręgowe Komisje Wyborcze o fałszerstwa? Masz na to jakieś dowody, kłamco?
I jakiej komunie? O czym ty mówisz. PO po ośmiu latach rządów ma 20%. I to pomimo bardzo bolesnych i wkurwiających ludzi reform. Za rok pis nie będzie miało nawet połowy swojego poparcia.
Cieszy mnie zdobycie dotacji przez Razem. A byli bardzo mało pokazywani, zresztą poszła na to też skarga do KRRiT.
Brawo Razem!
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #52 Pan Prezes
26 października 2015, 09:39
Cytat:
Czy się dobrze czujesz? Oskarżasz Okręgowe Komisje Wyborcze o fałszerstwa? Masz na to jakieś dowody, kłamco?
Radzę dokładnie obejrzeć ten materiał.
ruchkontroliwyborow.pl/.../
Cytat:
I jakiej komunie? O czym ty mówisz. PO po ośmiu latach rządów ma 20%. I to pomimo bardzo bolesnych i wkurwiających ludzi reform.
Oprócz tych wkurwionych, są oczywiście zadowoleni. Wieprze i ich rodziny korzystające z koryta.
I jest ich pewna ilość społeczeństwa. Oni i za 100 lat głosowali by za PO. To jest oczywiście komuna, byli PZPR-owcy i resortowe dzieci. Pracownicy spółek skarbu państwa, pracownicy administracji, samorządowi, itp. 20% poparcia PO to wynik przy frekwencji ok 50%.
 
 
Haji
+2 [2] #53 Haji
26 października 2015, 10:01
I znowu nic, tylko bezpodstawne oskarżenia. Może jednak w końcu jakaś mała moderacja? Moderatorzy słyszą?
Dlaczego potrafisz tylko obrażać nieznanych sobie ludzi? I nie spamuj panią Stankiewicz. Nie potrzeba tu dodatkowego błota, sam wystarczasz.
 
 
Baca
+2 [2] #54 Baca
26 października 2015, 10:46
Byłem w OKW. U nas wygrała z niewielką przewagą PO. PiSowski kandydat na senatora dostał 2x mniej głosów od popieranego przez PO. Ponieważ jak widać powyżej pisiory krzyczą ,że wybory zostały sfałszowane (łapaj złodzieja!) przez PO, Uważam, że faktycznie coś tu nie tak.
 
 
Baca
+2 [2] #55 Baca
26 października 2015, 10:55
Haji napisał:
I . Może jednak w końcu jakaś mała moderacja? Moderatorzy słyszą?
.

Przyłączam się do wniosku. FB jest za głupi, by PiS go zaangażował gdziekolwiek, jesteśmy więc skazani na obcowanie z kretynem. Podobno mądry powinien ustąpić. Jeśli w ciągu tygodnia facet nie zniknie, to zrobię to ja. W międzyczasie wyjeżdżam odkopać podarki od sołdata, odziedziczone po dziadku.
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #56 Pan Prezes
26 października 2015, 11:11
Cytat:
Byłem w OKW. U nas wygrała z niewielką przewagą PO.
Ciekawe. Podaj siedzibę i wyniki. Będziemy mieli okazje porównać.
Inaczej stwierdzę, żeś oszust i krętacz.
 
 
sunset
+2 [2] #57 sunset
26 października 2015, 20:04
Baca :)
właśnie o tą, między innymi, moderację chodzi :)
ja już prawie tutaj nie zaglądam. wQrza mnie bezradność w sprawie spamu i idiotów.
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #58 Pan Prezes
27 października 2015, 14:14
Cytat:
Podobno mądry powinien ustąpić. Jeśli w ciągu tygodnia facet nie zniknie, to zrobię to ja.
Ale ja nie chcę ustąpić, więc musisz to zrobić. :)

PS
Cytat:
Kiedy jestem głupi tolerują mnie, kiedy mam rację, wpadają w gniew.
- Johann Wolfgang Goethe
Święta racja.
 
 
sunset
+2 [2] #59 sunset
28 października 2015, 22:48
[...]Inaczej stwierdzę, żeś oszust i krętacz.[...]
Ty zawsze tak twierdzisz... ale pewnie dlatego, że oceniasz ;ludzi po sobie.

Pan Prezes napisał:

PS
Cytat:
Kiedy jestem głupi tolerują mnie, kiedy mam rację, wpadają w gniew.

- Johann Wolfgang Goethe
Święta racja.
FB. Ty nie wzbudzasz w nas gniewu :) bardziej politowanie...
i zazwyczaj tolerujemy Cię. ale nie zawsze. czasami Twoja głupota przechodzi ludzkie pojęcie. GŁOŚNO TUPIĄC.
 
 
Baca
#60 Baca
29 października 2015, 22:23
Pan Prezes napisał:
Cytat:
Byłem w OKW. U nas wygrała z niewielką przewagą PO.

Ciekawe. Podaj siedzibę i wyniki.
Nie będziesz mnie sprawdzał. W prawie całym zachodniopomorskim wygrała PO. Nie podam źródła - nie mam zaufania. Jeśli uważasz, że wokół są oszuści to znaczy, że jesteś w PiSie.
 

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze