Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - październik II

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
Stopa bezrobocia spadła we wrześniu do 9,9 procent. Jest to najlepszy wynik od 7 lat. Jeszcze dwa lata temu poziom bezrobocia wynosił 13 procent. We wrześniu pracodawcy zgłosili do urzędów pracy 126 tysięcy ofert zatrudnienia i aktywizacji zawodowej, co jest również zapotrzebowaniem rekordowym.  
 

Antoni Macierewicz urwał się PIS

Antoni Macierewicz urwał się PIS - owi ze smyczy i poleciał na spotkanie z Polonią amerykańską. Stwierdził na nim, że lot pechowego Tupolewa do Smoleńska był sterowany z Moskwy, mówił o zdrajcy Donaldzie Tusku (był według niego agentem STASI),  stwierdził, że Polska jest grabiona i rządzą nią ludzie na poziomie Bieruta i okupantów oraz postulował budowę kolumny chwały w miejscu Pałacu Kultury i Nauki. Zasugerował też, że prawdopodobnie trzeba będzie dokonać ekshumacji ciał wszystkich ofiar katastrofy, żeby przeprowadzić ich sekcję zwłok, jako element, który może wyjaśnić przyczynę katastrofy. Mówi się, że ten chory człowiek, druga co do ważności osoba w PIS - ie, może zostać ministrem obrony narodowej lub szefem służb specjalnych, jeśli partia ta wygra wybory i utworzy przyszły rząd. Mam nadzieję, że Polacy są jednak mądrzejsi, niż to wynika z sondaży. Po spotkaniu z Polonią zagotowało się w naszym światku politycznym na tyle, że wstrzymano planowane wyjazdy prezesa Jarosława Kaczyńskiego, żeby nie zaliczyć kolejnej wpadki. Oj Antoni, Antoni, jakiś ty beznadziejnie głupi!!!
 

Zwołanie konferencji przez Beatę Szydło

Beata Szydło, na szybko zwołanej konferencji prasowej zapowiedziała, że prawdopodobnym ministrem obrony w jej ewentualnym rządzie nie będzie Macierewicz, tylko Gowin. Ponieważ Gowin jeszcze niedawno starał się przejąć rządy w PO to by świadczyło, że nawet gdy PIS tworzyłby nowy rząd, PO będzie miała w nim swój udział. Strasznie ten nasz światek polityczny jest pokręcony. Sam zaś Gowin zwierzył się, że był raz na strzelnicy i „zajął któreś tam miejsce”.  Czy nie jest to dowód na to, że PIS dobiera wyłącznie „fachowców” na przyszłe, co nie daj Boże, stanowiska ministerialne?
 

Awans polskich piłkarzy do finału Mistrzostw Europy

11 pażdziernika. Polscy piłkarze pokonali Irlandię (2:1), awansując tym samym do finału Mistrzostw Europy we Francji w roku przyszłym. Dawno nie widziałem tak zaciętego meczu i takiej determinacji naszych reprezentantów. Dawno też nie widziałem tak kulturalnego zachowania Polaków na trybunach przepięknego Stadionu Narodowego ani takiej ich euforii po meczu. Nie przepadam za piłką nożną ale może wreszcie dorobiliśmy się solidnej drużyny narodowej i przestaniemy już wracać – z konieczności – do czasów Kazimierza Górskiego? Oby!
 

Zakończenie budowy i odbioru technicznego gazoportu w Świnoujściu

Poniedziałek, 12 pażdziernika. Oficjalne zakończenie budowy i odbiorów technicznych gazoportu w Świnoujściu i oddanie go do rozruchu technologicznego. Rozruch ma trwać pięć miesięcy. Pierwszy tankowiec z gazem ma przypłynąć na przełomie listopada i grudnia. Wszystkie elementy krytyczne zostały sprawdzone, cała dokumentacja odbiorcza jest skompletowana, czyli można rozpocząć tankowanie gazu do zbiorników. Ta inwestycja, kosztująca około 3,5 miliarda złotych to nie tylko sam gazo - port ale również zbiorniki magazynowe na trzy miliony metrów sześciennych gazu a także połączenia trans graniczne z Niemcami, Czechami, Słowacją i Ukrainą. Ponieważ, na początku, dostawy gazu będą pochodziły z  Kataru, katarscy specjaliści dokonali audytu całej instalacji i wydali opinię pozytywną. Nasz terminal o rocznej przepustowości pięciu miliardów metrów sześciennych a – po rozbudowie - 7,5 miliardów metrów będzie jedyną tej wielkości instalacją w Europie Północnej i Środkowo – Wschodniej i jedną z największych na europejskim kontynencie.
 

Aleksander Łukaszenka wygrywa wybory prezydenckie

A na Białorusi „ogromna niespodzianka” - Łukaszenka, mąż opatrznościowy Białorusi, po raz kolejny wygrał wybory prezydenckie, zdobywając około 83 procent wszystkich głosów. Czyż to nie jest dowód na „postępującą demokratyzację” Białorusi? Przecież bez tego procesu zdobyłby ponad 99 procent głosów.
 

Jarosław Kaczyński polityk PiS

Jarosław Kaczyński, „wybitny” polityk PIS - u martwi się, że na kontach oszczędnościowych Polaków leżą setki miliardów złotych, które nie pracują dla rozwoju gospodarczego kraju, bo nie są inwestowane. Trudno uwierzyć, że ten „wybitny” polityk nie wie, czyje są te pieniądze i kto (wyłącznie!!!) może o nich decydować. Tak na wszelki wypadek trzeba już teraz głośno krzyczeć UWAGA, ZŁODZIEJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Smoleńsk w kampanii wyborczej

Za sprawą Macierewicza, Szydło i Kaczyńskiego wrócił w kampanii wyborczej temat Smoleńska. Wydaje się, że państwo polskie zrobiło wszystko, co zrobić mogło, by wyjaśnić przyczyny tej katastrofy. Partia PIS też zrobiła wszystko, by Smoleńsk zakłamać i wykorzystać do podzielenia Polaków. PIS od pięciu lat wmawia nam bzdury o zamachu i wybuchach, zawłaszcza pamięć o ofiarach, obraża polskich prokuratorów, urzędników i ekspertów pracujących nad śledztwem, oskarża ich o zdradę, udział w „zbrodni” i zaprzaństwo. Wbrew faktom i naukowym dowodom zaprzągł Smoleńsk do kampanii zohydzania naszego państwa – tylko po to, by za wszelką cenę, również za cenę prawdy, przejąć w tym państwie władzę.
 

Dostawy ropy naftowej z Arabii Saudyjskiej do Polski

Arabia Saudyjska rozpoczęła dostawy do Polski swojej ropy naftowej z wykorzystaniem portu w Gdańsku. Jej ceny są podobno niższe niż ropy rosyjskiej. Rosjanie są oburzeni i twierdzą, że Arabia stosuje dumping cenowy. Mnie się to akurat podoba – im mniej z Rosji, tym dla nas lepiej a dla nich gorzej. To dopiero początek, panie Putin. Niedługo zacznie się import z Iranu, pewnie jeszcze tańszy. Z gazem również już pan nie poszaleje. Ot, Polaczki pokazują jednak pazury. A poza tym, kto zabroni bogatemu płacić mniej?
Jakby na życzenie, w Brukseli podpisano umowę o dofinansowaniu z unijnych funduszy inwestycji gazowej, która połączy państwa bałtyckie z Polską i siecią gazociągów UE, uniezależniając je od dostaw z Rosji. Nowy gazociąg będzie miał długość 534 km, z czego w Polsce 357 km. UE pokryje 60 procent kosztów tej inwestycji.
 

Jarosław Kaczyński w sprawie uchodźców

Nie ustają dyskusje po wypowiedzi Kaczyńskiego na temat uchodźców – „Są już przecież objawy pojawienia się chorób bardzo niebezpiecznych i dawno niewidzianych w Europie. Cholera na wyspach greckich, dyzenteria w Wiedniu. Różnego rodzaju pasożyty i pierwotniaki, które nie są grożne w organizmach tych ludzi a tutaj mogą być grożne”. Liczni komentatorzy porównują tą wypowiedż do wypowiedzi nazistów na temat Żydów i innych „podludzi” i podaje w wątpliwość przynależność Kaczyńskiego do grona ludzi cywilizowanych. Moim zdaniem jest to typowy „pasożyt i pierwotniak”, któremu polityka i wrodzona nienawiść wyrządziły nieodwracalne szkody w mózgu.
 

Wybory parlamentarne

Końcówka okresu przedwyborczego. Dyskusje są gorące. A jakie tematy są w nich najważniejsze? Czy rozmawiamy o modelu gospodarki i koniecznych jego zmianach? O tym, jak zdobywać inwestorów, szybciej zwiększać PKB i obniżać bezrobocie? O opodatkowaniu wpływów kapitałowych i podatkach w ogóle? O interwencjoniżmie lub jego braku? O rozwoju oświaty i podnoszeniu poziomu edukacji? O stanie zdrowia Polaków i wynikających z tego skutków? O wielu, wielu innych, szarych sprawach mających wpływ na nasze życie i przyszłość państwa?

O nie! My, Polacy takimi „drobiazgami” się nie zajmujemy. My się w naszych przedwyborczych dyskusjach zajmujemy sprawami „kluczowymi” – obrazem „Gęsiarki” z magazynu prezydenckiego - kilkoma tysiącami uchodźców, którzy mieliby do nas trafić – głupimi wypowiedziami Jarosława i Antoniego – tym, czy Polska jest w większej, czy mniejszej ruinie -  drożdżówkami w sklepikach szkolnych - posłem od Stonogi, który blokował mównicę w Sejmie – licytacjami, kto da więcej za godzinę pracy, na drugie, czy ósme dziecko, itd., itd., itd. Wiadomo od dawna, że politycy mówią głównie o tym, o czym chce słyszeć Naród a media głównie o tym, co wzbudza większą sensację i co ma bardziej negatywny wydżwięk.

Czy my, Polacy jesteśmy aż tak głupi? Czy nasze media są aż tak skretyniałe? Czy mózgownice naszych polityków są aż tak puste i przeżarte bylejakością? Czy jest jakaś granica tych absurdów?????

Komentarze  

 
Latonya
#81 Latonya
5 kwietnia 2021, 00:50 Zacytuj
 
 
Hermelinda
#82 Hermelinda
5 kwietnia 2021, 01:51 Zacytuj
 
 
Rodrigo
#83 Rodrigo
5 kwietnia 2021, 11:05
my webpage - Hans: wiki.retro-mmo.com/.../...
Zacytuj
 
 
Jonelle
#84 Jonelle
5 kwietnia 2021, 16:44
Also visit my page :: Alex: xe365.co/.../...
Zacytuj
 
 
Samara
#85 Samara
5 kwietnia 2021, 21:15 Zacytuj
 
 
Alexandra
#86 Alexandra
6 kwietnia 2021, 05:07
my webpage SEO Dominator bonus: asta.uni-saarland.de/.../...
Zacytuj
 
 
Bea
#87 Bea
6 kwietnia 2021, 09:35
Check out my blog: Rachelle: www.echopedia.org/.../
Zacytuj
 
 
Carlton
#88 Carlton
6 kwietnia 2021, 15:10
My web blog ... Kelli: wiki.wemake.cc/.../
Zacytuj
 
 
Celsa
#89 Celsa
8 kwietnia 2021, 03:07
my webpage :: GoTraffic: futbol7andujar.com/.../...
Zacytuj
 
 
Cassie
#90 Cassie
9 kwietnia 2021, 11:09
My web blog ... TheMovid V3 bonus: lymelightwebs.net/.../...
Zacytuj
 
 
Calvin
#91 Calvin
9 kwietnia 2021, 23:35 Zacytuj
 
 
Eloisa
#92 Eloisa
10 kwietnia 2021, 14:18
My blog :: Siobhan: www.wildeisen.net/.../entry
Zacytuj
 
 
Jennie
#93 Jennie
11 kwietnia 2021, 11:40 Zacytuj
 
 
Della
#94 Della
11 kwietnia 2021, 18:51
my webpage ... Fredric: acedirectory.org/.../...
Zacytuj
 
 
Siobhan
#95 Siobhan
12 kwietnia 2021, 09:02
my webpage - Dorthea: albaragnos.com/.../...
Zacytuj
 
 
Sondra
#96 Sondra
15 kwietnia 2021, 21:38
Visit my blog: Separ.es: Separ.es/.../...
Zacytuj
 
 
Alex
#97 Alex
15 kwietnia 2021, 21:44
my web blog; Kathi: Wiki.Falstaff.at/.../...
Zacytuj
 
 
Rosaria
#98 Rosaria
16 kwietnia 2021, 01:56 Zacytuj
 
 
Rolando
#99 Rolando
16 kwietnia 2021, 04:49
My blog Dakota: wiki.wemake.cc/.../
Zacytuj
 
 
Alena
#100 Alena
16 kwietnia 2021, 08:40
My page - Joleen: bikorsan.net/.../...
Zacytuj
 
 
Bernadette
#101 Bernadette
16 kwietnia 2021, 22:26
My web blog: Fawn: k8-asia.com/.../...
Zacytuj
 
 
Eloy
#102 Eloy
17 kwietnia 2021, 02:05
my blog - Delbert: populardirectory.biz/.../...
Zacytuj
 
 
Skye
#103 Skye
17 kwietnia 2021, 19:11
My web blog - Francine: minecraftathome.com/.../...
Zacytuj
 
 
Merlin
#104 Merlin
17 kwietnia 2021, 19:20 Zacytuj
 
 
Ona
#105 Ona
17 kwietnia 2021, 21:42 Zacytuj
 
 
Flynn
#106 Flynn
18 kwietnia 2021, 00:22
My page Frankie: anphucomplex.net/.../...
Zacytuj
 
 
Bill
#107 Bill
18 kwietnia 2021, 14:07
Look at my blog; Tyree: gamesieunhan.net/.../...
Zacytuj
 
 
Monique
#108 Monique
19 kwietnia 2021, 22:42
Also visit my blog; Reagan: www.wiki.lavoxpopuli.com/.../
Zacytuj
 
 
Ima
#109 Ima
20 kwietnia 2021, 07:59
my webpage :: Instant Video Ranker review: covid311wiki.info/.../...
Zacytuj
 
 
Kristopher
#110 Kristopher
20 kwietnia 2021, 09:42 Zacytuj
 
 
Lupe
#111 Lupe
20 kwietnia 2021, 12:01
My web blog ... Hermelinda: sb2020.caldaro.space/.../
Zacytuj
 
 
Tristan
#112 Tristan
21 kwietnia 2021, 13:30 Zacytuj
 
 
Dario
#113 Dario
22 kwietnia 2021, 12:14
Also visit my blog; Rolando: chototbatdongsan.com/.../...
Zacytuj
 
 
Celina
#114 Celina
22 kwietnia 2021, 21:45
My web blog :: Ellis: yenihayatkoyu.org/online-chat/
Zacytuj
 
 
Noreen
#115 Noreen
23 kwietnia 2021, 00:09
my blog - Edison: inibudi.org/.../...
Zacytuj
 
 
Dena
#116 Dena
23 kwietnia 2021, 01:56
my webpage - Humberto: boss.kku.ac.th/.../...
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać