Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - październik II

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
Stopa bezrobocia spadła we wrześniu do 9,9 procent. Jest to najlepszy wynik od 7 lat. Jeszcze dwa lata temu poziom bezrobocia wynosił 13 procent. We wrześniu pracodawcy zgłosili do urzędów pracy 126 tysięcy ofert zatrudnienia i aktywizacji zawodowej, co jest również zapotrzebowaniem rekordowym.  
 

Antoni Macierewicz urwał się PIS

Antoni Macierewicz urwał się PIS - owi ze smyczy i poleciał na spotkanie z Polonią amerykańską. Stwierdził na nim, że lot pechowego Tupolewa do Smoleńska był sterowany z Moskwy, mówił o zdrajcy Donaldzie Tusku (był według niego agentem STASI),  stwierdził, że Polska jest grabiona i rządzą nią ludzie na poziomie Bieruta i okupantów oraz postulował budowę kolumny chwały w miejscu Pałacu Kultury i Nauki. Zasugerował też, że prawdopodobnie trzeba będzie dokonać ekshumacji ciał wszystkich ofiar katastrofy, żeby przeprowadzić ich sekcję zwłok, jako element, który może wyjaśnić przyczynę katastrofy. Mówi się, że ten chory człowiek, druga co do ważności osoba w PIS - ie, może zostać ministrem obrony narodowej lub szefem służb specjalnych, jeśli partia ta wygra wybory i utworzy przyszły rząd. Mam nadzieję, że Polacy są jednak mądrzejsi, niż to wynika z sondaży. Po spotkaniu z Polonią zagotowało się w naszym światku politycznym na tyle, że wstrzymano planowane wyjazdy prezesa Jarosława Kaczyńskiego, żeby nie zaliczyć kolejnej wpadki. Oj Antoni, Antoni, jakiś ty beznadziejnie głupi!!!
 

Zwołanie konferencji przez Beatę Szydło

Beata Szydło, na szybko zwołanej konferencji prasowej zapowiedziała, że prawdopodobnym ministrem obrony w jej ewentualnym rządzie nie będzie Macierewicz, tylko Gowin. Ponieważ Gowin jeszcze niedawno starał się przejąć rządy w PO to by świadczyło, że nawet gdy PIS tworzyłby nowy rząd, PO będzie miała w nim swój udział. Strasznie ten nasz światek polityczny jest pokręcony. Sam zaś Gowin zwierzył się, że był raz na strzelnicy i „zajął któreś tam miejsce”.  Czy nie jest to dowód na to, że PIS dobiera wyłącznie „fachowców” na przyszłe, co nie daj Boże, stanowiska ministerialne?
 

Awans polskich piłkarzy do finału Mistrzostw Europy

11 pażdziernika. Polscy piłkarze pokonali Irlandię (2:1), awansując tym samym do finału Mistrzostw Europy we Francji w roku przyszłym. Dawno nie widziałem tak zaciętego meczu i takiej determinacji naszych reprezentantów. Dawno też nie widziałem tak kulturalnego zachowania Polaków na trybunach przepięknego Stadionu Narodowego ani takiej ich euforii po meczu. Nie przepadam za piłką nożną ale może wreszcie dorobiliśmy się solidnej drużyny narodowej i przestaniemy już wracać – z konieczności – do czasów Kazimierza Górskiego? Oby!
 

Zakończenie budowy i odbioru technicznego gazoportu w Świnoujściu

Poniedziałek, 12 pażdziernika. Oficjalne zakończenie budowy i odbiorów technicznych gazoportu w Świnoujściu i oddanie go do rozruchu technologicznego. Rozruch ma trwać pięć miesięcy. Pierwszy tankowiec z gazem ma przypłynąć na przełomie listopada i grudnia. Wszystkie elementy krytyczne zostały sprawdzone, cała dokumentacja odbiorcza jest skompletowana, czyli można rozpocząć tankowanie gazu do zbiorników. Ta inwestycja, kosztująca około 3,5 miliarda złotych to nie tylko sam gazo - port ale również zbiorniki magazynowe na trzy miliony metrów sześciennych gazu a także połączenia trans graniczne z Niemcami, Czechami, Słowacją i Ukrainą. Ponieważ, na początku, dostawy gazu będą pochodziły z  Kataru, katarscy specjaliści dokonali audytu całej instalacji i wydali opinię pozytywną. Nasz terminal o rocznej przepustowości pięciu miliardów metrów sześciennych a – po rozbudowie - 7,5 miliardów metrów będzie jedyną tej wielkości instalacją w Europie Północnej i Środkowo – Wschodniej i jedną z największych na europejskim kontynencie.
 

Aleksander Łukaszenka wygrywa wybory prezydenckie

A na Białorusi „ogromna niespodzianka” - Łukaszenka, mąż opatrznościowy Białorusi, po raz kolejny wygrał wybory prezydenckie, zdobywając około 83 procent wszystkich głosów. Czyż to nie jest dowód na „postępującą demokratyzację” Białorusi? Przecież bez tego procesu zdobyłby ponad 99 procent głosów.
 

Jarosław Kaczyński polityk PiS

Jarosław Kaczyński, „wybitny” polityk PIS - u martwi się, że na kontach oszczędnościowych Polaków leżą setki miliardów złotych, które nie pracują dla rozwoju gospodarczego kraju, bo nie są inwestowane. Trudno uwierzyć, że ten „wybitny” polityk nie wie, czyje są te pieniądze i kto (wyłącznie!!!) może o nich decydować. Tak na wszelki wypadek trzeba już teraz głośno krzyczeć UWAGA, ZŁODZIEJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Smoleńsk w kampanii wyborczej

Za sprawą Macierewicza, Szydło i Kaczyńskiego wrócił w kampanii wyborczej temat Smoleńska. Wydaje się, że państwo polskie zrobiło wszystko, co zrobić mogło, by wyjaśnić przyczyny tej katastrofy. Partia PIS też zrobiła wszystko, by Smoleńsk zakłamać i wykorzystać do podzielenia Polaków. PIS od pięciu lat wmawia nam bzdury o zamachu i wybuchach, zawłaszcza pamięć o ofiarach, obraża polskich prokuratorów, urzędników i ekspertów pracujących nad śledztwem, oskarża ich o zdradę, udział w „zbrodni” i zaprzaństwo. Wbrew faktom i naukowym dowodom zaprzągł Smoleńsk do kampanii zohydzania naszego państwa – tylko po to, by za wszelką cenę, również za cenę prawdy, przejąć w tym państwie władzę.
 

Dostawy ropy naftowej z Arabii Saudyjskiej do Polski

Arabia Saudyjska rozpoczęła dostawy do Polski swojej ropy naftowej z wykorzystaniem portu w Gdańsku. Jej ceny są podobno niższe niż ropy rosyjskiej. Rosjanie są oburzeni i twierdzą, że Arabia stosuje dumping cenowy. Mnie się to akurat podoba – im mniej z Rosji, tym dla nas lepiej a dla nich gorzej. To dopiero początek, panie Putin. Niedługo zacznie się import z Iranu, pewnie jeszcze tańszy. Z gazem również już pan nie poszaleje. Ot, Polaczki pokazują jednak pazury. A poza tym, kto zabroni bogatemu płacić mniej?
Jakby na życzenie, w Brukseli podpisano umowę o dofinansowaniu z unijnych funduszy inwestycji gazowej, która połączy państwa bałtyckie z Polską i siecią gazociągów UE, uniezależniając je od dostaw z Rosji. Nowy gazociąg będzie miał długość 534 km, z czego w Polsce 357 km. UE pokryje 60 procent kosztów tej inwestycji.
 

Jarosław Kaczyński w sprawie uchodźców

Nie ustają dyskusje po wypowiedzi Kaczyńskiego na temat uchodźców – „Są już przecież objawy pojawienia się chorób bardzo niebezpiecznych i dawno niewidzianych w Europie. Cholera na wyspach greckich, dyzenteria w Wiedniu. Różnego rodzaju pasożyty i pierwotniaki, które nie są grożne w organizmach tych ludzi a tutaj mogą być grożne”. Liczni komentatorzy porównują tą wypowiedż do wypowiedzi nazistów na temat Żydów i innych „podludzi” i podaje w wątpliwość przynależność Kaczyńskiego do grona ludzi cywilizowanych. Moim zdaniem jest to typowy „pasożyt i pierwotniak”, któremu polityka i wrodzona nienawiść wyrządziły nieodwracalne szkody w mózgu.
 

Wybory parlamentarne

Końcówka okresu przedwyborczego. Dyskusje są gorące. A jakie tematy są w nich najważniejsze? Czy rozmawiamy o modelu gospodarki i koniecznych jego zmianach? O tym, jak zdobywać inwestorów, szybciej zwiększać PKB i obniżać bezrobocie? O opodatkowaniu wpływów kapitałowych i podatkach w ogóle? O interwencjoniżmie lub jego braku? O rozwoju oświaty i podnoszeniu poziomu edukacji? O stanie zdrowia Polaków i wynikających z tego skutków? O wielu, wielu innych, szarych sprawach mających wpływ na nasze życie i przyszłość państwa?

O nie! My, Polacy takimi „drobiazgami” się nie zajmujemy. My się w naszych przedwyborczych dyskusjach zajmujemy sprawami „kluczowymi” – obrazem „Gęsiarki” z magazynu prezydenckiego - kilkoma tysiącami uchodźców, którzy mieliby do nas trafić – głupimi wypowiedziami Jarosława i Antoniego – tym, czy Polska jest w większej, czy mniejszej ruinie -  drożdżówkami w sklepikach szkolnych - posłem od Stonogi, który blokował mównicę w Sejmie – licytacjami, kto da więcej za godzinę pracy, na drugie, czy ósme dziecko, itd., itd., itd. Wiadomo od dawna, że politycy mówią głównie o tym, o czym chce słyszeć Naród a media głównie o tym, co wzbudza większą sensację i co ma bardziej negatywny wydżwięk.

Czy my, Polacy jesteśmy aż tak głupi? Czy nasze media są aż tak skretyniałe? Czy mózgownice naszych polityków są aż tak puste i przeżarte bylejakością? Czy jest jakaś granica tych absurdów?????

Komentarze  

 
Cheri
#81 Cheri
9 listopada 2020, 12:07
this image is the top rated!

Here is my web blog; كيتو دايت: www.instapaper.com/p/ketodite
Zacytuj
 
 
Merrill
#82 Merrill
9 listopada 2020, 20:59
You could definitely see your enthusiasm in the article you
write. The world hopes for even more passionate writers such
as you who are not afraid fun things to do that
don t cost money (semanticguildwiki.ref erata.com: .../User:TerrenceBostock) mention how they believe.
Always follow your heart.
Zacytuj
 
 
Armand
#83 Armand
15 listopada 2020, 07:42
It's very straightforward to find out any topic on net as compared to books, as I found this paragraph at this site.My web-site; w88: alturl.com/ruk3o
Zacytuj
 
 
Aurelia
#84 Aurelia
15 listopada 2020, 10:59
naturrally like your web-site hoqever you need to take a
look at the spelling oon several of your posts. Several of them are rife with spelling
issies and I find it very bothersome to infordm the reality on the other hand I will certainly come again again.
web
page: retrogames.li/.../...
Zacytuj
 
 
Julienne
#85 Julienne
16 listopada 2020, 06:15
this image is actually the very top!

Here is my blog ... الكيتو دايت: codechef.com/.../bruce69542
Zacytuj
 
 
Hermine
#86 Hermine
16 listopada 2020, 11:01
What type of camera is that? That is certainly a decent superior quality.


My blog - رجيم
الكيتو دايت بالتفصيل: itsmyurls.com/bruce69542
Zacytuj
 
 
Rosetta
#87 Rosetta
18 listopada 2020, 16:58
Touche. Outstanding arguments. Keep up the great spirit.

Mercy wings for sale web page: lsaforum.com/.../... destiny replicas
Zacytuj
 
 
Arden
#88 Arden
19 listopada 2020, 00:32
talvez se 10% dos sites elaborassem um conteúdo tipo o que foi criado aqui , acabaríamos tendo uma internet, muito mais útil, muito mais
incrível para todo mundo.

Also visit my webpage: estrese, tinyurl.com/y2prl238: tinyurl.com/y2prl238,
Zacytuj
 
 
Ezekiel
#89 Ezekiel
19 listopada 2020, 17:03
You could certainly see your expertise in the work you write.
The world hopes for more passionate writers like you who are not afraid to mention how they believe.
At all times go after your heart.

My page :: w88: alturl.com/ppujv
Zacytuj
 
 
Velva
#90 Velva
23 listopada 2020, 03:55
You could definitely see your expertise in the article you write.
Thee arena hopes for more passionate writers lime you who are not afraid to mmention how they
believe. Alwsays go after your heart.

Look into my blog; instantketopills.org/: qfiles.org/.../
Zacytuj
 
 
Layne
#91 Layne
30 listopada 2020, 08:32
My developer is tring too convince me to move to .net from PHP.

I hae always disliked the idea because of the expenses.

But he's tryiong none the less. I've been using WordPress on numerouss
websites for about a year and aam worried about switching to another
platform. I have heard excellent things about blogengine.net.
Is thre a way I can import all my wordpress posts into it? Any help would bbe really appreciated!

Bestellen Testpaket website: escorts24seven.com/.../84613 dapoxetin kaufen ohne rezept
Zacytuj
 
 
Milla
#92 Milla
1 grudnia 2020, 15:33
Seres humanos apaixonadas inclusive se cuidam em grau superior e se preocupam mais com a resistência.


Here is my page: O
Que O Sabonete Faz Para Emagrecer: tinyurl.com/y6ep4wmh
Zacytuj
 
 
Nicolas
#93 Nicolas
1 grudnia 2020, 20:17
Peculiar article, just what I needed.

Also visit my web site all saw traps youtube; darisumom.com: darisumom.com/,
Zacytuj
 
 
Isabelle
#94 Isabelle
2 grudnia 2020, 11:12
naturally like your website however you have to check
the spelling on several of your posts. Several of them are rife with spelling issues and I to find it very bothersome to tell the
reality then again I'll certainly come back again.

My website: muyzorras.best: muyzorras.best
Zacytuj
 
 
Ashley
#95 Ashley
2 grudnia 2020, 17:32
Aplique sobre a pele úmida, com movimentos circulares leves na
abdômen, coxas, nádegas bem como seios inclusive completa absorção.


Review my page ... funciona Bottox Caps - tinyurl.com/: tinyurl.com/y5hg66kz -
Zacytuj
 
 
Izetta
#96 Izetta
3 grudnia 2020, 18:28
Highly descriptive post, I loved that a lot. Will there be a part 2?


Stop by my website: collective.wildlensinc.org/... / gazzettaweb.net/.../...
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać