Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - październik I

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
28 wrzesień. We wczorajszych wyborach do parlamentu Katalonii partie pro - niepodległościowe zdobyły absolutną większość (72 głosy w 135 - osobowym parlamencie). Partie te zapowiadają ogłoszenie niepodległości Katalonii w ciągu 18 miesięcy. Może to spowodować spore perturbacje w UE i ponowny wzrost tendencji separatystycznych w Europie - Belgia, Szkocja.  
 

Prowokacyjna wypowiedź ambasadora Rosji - Sergieja Andriejewa

Ambasador Rosji w Polsce, Sergiej Andriejew, został wezwany „na dywanik” do MSZ w celu wyjaśnienia swojej prowokacyjnej wypowiedzi w wywiadzie telewizyjnym. Powiedział on, że stosunki polsko-rosyjskie są obecnie najgorsze od roku 1945 i że Polska była sprawcą wybuchu II wojny światowej. O ile pierwsza wypowiedż jest prawdziwa, o tyle druga jest dla nas policzkiem. W reakcji na tą wypowiedż Komitet Żydów Amerykańskich (AJC) potępił „historyczny rewizjonizm Moskwy przeciwko Polsce”. Szef tego Komitetu, David Harris – „Ambasador Rosji ignoruje głęboko bolesną i udokumentowaną historię lat 1939-40 i zamiast tego sugeruje, że Polska przyniosła nieszczęście sobie i innym. Jest to dowód jawnych starań (ze strony Moskwy), by przesunąć punkt ciężkości ze sprawców na ofiary. W czasie wybuchu wojny Związek Radziecki był sojusznikiem hitlerowskich Niemiec. Niezliczone rzesze Polaków zesłano do radzieckich łagrów a tysiące polskich oficerów zamordowano wiosną 1940 roku w Lesie Katyńskim. Możemy mieć tylko nadzieję, że przełożeni ambasadora Andriejewa w Moskwie szybko zdystansują się od jego komentarzy, aby nie pozostawiać wrażenia, że jego poglądy są w rzeczywistości oficjalną polityką dzisiejszej Rosji”. 
 Polscy komentatorzy polityczni są zgodni – ta prowokacyjna wypowiedż nie była przypadkowa. Ambasador powiedział to celowo, żeby przetestować reakcję Polski i ją dalej politycznie rozgrywać. Oj, nie lubią nas, Polaków, na Kremlu. Oj, stoimy im kością w gardle. Niby Polska „to nie zagranica, tak samo, jak kurica nie ptica” ale car Putin denerwuje się, że wstrętne Polaczki bez przerwy mu brużdżą i przeszkadzają w robieniu interesów, czy raczej machlojek z Zachodem.
Po „dywaniku” ambasador wyraził ubolewanie, że nie był wystarczająco precyzyjny, co spowodowało nieporozumienia, że nie chciał obrazić Polaków, oraz że Polska nie spowodowała wybuchu II wojny światowej. Łaskawca, …..  mać.
 

Prezydent Andrzej Duda na plenarnym posiedzeniu ONZ

Prezydent Duda wystąpił na plenarnym posiedzeniu ONZ i – po raz pierwszy, występując za granicą , nie narzekał na swój kraj. Przeciwnie, bardzo go chwalił. Można? Można! Można mieć nadzieję, że Polska nie będzie już odtąd w tak „strasznej ruinie”, w jakiej była zdaniem polityków PIS, a jeśli ta partia wygra najbliższe wybory to się okaże, że ten kraj szybko się znajdzie w rozkwicie.
 

Wystąpienie Beaty Szydła przed kopalnią Bobrek

30 wrzesień. Beata Szydło wystąpiła o godzinie 5.30 przed kopalnią Bobrek z oświadczeniem, że rząd oszukał górników. Marzy jej się najwyraźniej wywołanie strajku, najlepiej w czasie wyborów. W budżecie państwa na przyszły rok zapisana jest dotacja do kopalń w wysokości miliarda złotych. Mam nadzieję, że UE zakwestionuje legalność tej dotacji. Najwyższa już pora, żebyśmy przestali  topić kolejne miliardy w nierentownych kopalniach. Trzeba je sprywatyzować i niech sobie radzą, jak inni. Mogą po tym nawet podwoić jeszcze ilość różnych związków zawodowych i strajkować, ile dusza górnicza zapragnie.
 

Podsumowanie pracy rządu i Ewy Kopacz

30 wrzesień. Ewa Kopacz i jej rząd podsumowali pracę i osiągnięcia za rok swojej działalności, jako że 1 pażdziernika ubiegłego roku Premier Kopacz wygłosiła swoje expose. Podsumowanie dotyczyło sześciu grup tematycznych. Trzeba przyznać, że rząd swojego roku pracy nie zmarnował a Premier dotrzymała słowa, danego rok temu Polakom.
 

Bombardowanie w Syrii przez wojsko Rosyjskie

Wojsko rosyjskie rozpoczęło bombardowania w Syrii. Nie zrobiło jednak tego na pozycje IS, co było zapowiadane, tylko na pozycje przeciwników prezydenta Asada. Zobaczymy, co będzie dalej. Wygląda na to, że Putin po prostu wprowadza się do Syrii, tak jak kiedyś Chruszczow wprowadził się na Kubę.
 

Azyl w Niemczech

W roku 2014 do Niemiec wjechało o pół miliona więcej osób, niż z nich wyjechało. Przewiduje się, że w roku 2016 wpłynie tam 800 tysięcy wniosków o azyl. PKB Niemiec ma zaś wzrosnąć w tym roku o 1,9 procenta a więc sporo więcej, niż dotąd zakładano. Jednym z motorów szybszego wzrostu PKB jest potężny wzrost konsumpcji, wynikający z napływu imigrantów. Eksperci oceniają, że w najbliższym czasie konsumpcja może wzrosnąć tam o 12 miliardów euro. Ktoś kiedyś powiedział, że Niemcy zyskują na każdym kryzysie. Czyżby miało tak być i tym razem?
 

Norman Davies

Jednym z moich idoli jest Norman Davies. Przytoczę więc kilka fragmentów jego wypowiedzi w wywiadzie ze Stanisław Stasińskim: „Dzisiejsza Rosja próbuje odkręcić prawdę o pakcie Ribbentrop - Mołotow. Wraca do fikcji historycznej z czasów carskich i sowieckich. I znajduje sojuszników na Zachodzie. Dzięki  Andersowi, który wyprowadził z Soviet Union ponad 100 tysięcy Polaków,  świadków Gułagów były tysiące, ale nie udało im się dokonać przełomu w potocznej świadomości ludzi. Polakom odmawiano wiarygodności, bo - wiadomo - oni nienawidzą Rosji. Właściwie przełomu dokonał dopiero A, Sołżenicyn, kiedy na Zachodzie ukazał się, w 1973 r , Archipelag Gułag.  Paradoksem jest, że II Korpus Andersa był pod koniec wojny liczniejszy, niż zaraz po wyjściu z ZSRR. Po wojnie ze 160 tysięcy żołnierzy i cywilów wróciło do Polski nie więcej niż 14 tysięcy, w większości ci z Pomorza i Śląska, bo oni mieli domy, do których mogli wrócić. Ci właśnie Polacy  to byli w większości jeńcy wojenni Wehrmachtu (około 40 tysięcy), przyjęci przez Andersa do jego armii. Polacy z Kresów nie mieli do czego wracać.
 

Prawo i Sprawiedliwość

PIS powstał prawie 12 lat po przełomie w roku 1989, gdy najgorsze było już za Polakami. Mam poczucie, że to środowisko, do którego się zaliczam, staje się w Polsce mniejszością. Górę biorą ci, którzy Polskę ciągną wstecz, w przeszłość. Być może Polacy muszą przeżyć wstrząs, żeby się opamiętać. Jak widać, rządy Kaczyńskich w latach 2005 – 07 trwały zbyt krótko. Dzisiaj bohaterami tej ciągnącej nas wstecz Polski nie jest nawet Anders i jego armia, lecz tzw. żołnierze wyklęci, na przykład z Narodowych Sił Zbrojnych. A kto nie z PIS –u, ten nie Polak. Anders tu nie pasuje. Nie był narodowcem, ani nawet katolikiem, nie był antysemitą. Gdy po wojnie zaatakowali go (w piśmie „Narodowiec”, wydawanym w Anglii) endecy, że nie jest Polakiem i zdradził prawdziwą Polskę, wytoczył im proces w angielskim sądzie i wygrał. Anders, bohater narodowy Polski, musiał się bronić i udowadniać swoim rodakom, że jest polskim patriotą.”


A Stanisław Tym punktuje wypowiedzi J. Kaczyńskiego z Poznania:
                      
- „Stawialiśmy opór Niemcom w czasie II wojny światowej. Dziś też musimy, bo to są ci sami Niemcy”.
-”My, w Polsce sami wiemy, co jest nam potrzebne. Film jest nam potrzebny o rotmistrzu Pileckim, ale za to hollywoodzki” Dlaczego sami nie nakręcimy takiego filmu? – „Bo nie mamy właściwych ludzi”. Tak to po wyborach październikowych mamy szansę wrócić do teorii W.I. Lenina, że „film jest najważniejszą ze sztuk”. Tamto sformułowanie też przecież padło po wydarzeniach październikowych.          

– „Przeciętny Polak powinien być w takiej sytuacji ekonomicznej jak przeciętny Niemiec”. Jestem zdecydowanie za, czy jest ktoś przeciw?                                                                                                                                          

- „Mamy rozkład państwa, zaś wszelkie uregulowania legislacyjne są po prostu złe. Tylko PIS może je zmienić, ale nie będzie się wzorowało na nieprzydatnych dla nas prawach”. Po takim stwierdzeniu skóra nieco cierpnie na plecach. Do czego zmierza ten chory z ambicji i żądzy zemsty człowiek?

Komentarze  

 
Baca
+2 [2] #1 Baca
12 października 2015, 00:19
Po latach niewysłowionych upokorzeń, jakie doznawała polska piłka nożna, nieudolnie prowadzona przez skorumpowanych decydentów z PO na samo dno narodowego upodlenia, dziś ojczystej reprezentacji prowadzonej do boju o lepszą przyszłość całego kraju przez naszego wspaniałego Wielkiego Przywódcę A Dudę, zaświeciła gwiazda pomyślności. Staniemy do walki o tytuł najlepszej drużyny Europy, co nieuchronnie się stanie.
Oto lista najbardziej zasłużonych zawodników: J Kaczyński, B Szydło, A Maciarewicz, K Pawłowicz. Opiekę duszpasterską sprawował T Rydzyk. Piłki z autu wrzucał nazad - PP.
Irlandzcy heretycy ponieśli zasłużoną karę przegrywając 1:2.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+3 [3] #2 wujek_manfred
12 października 2015, 07:51
Piłka piłką (tam i tak wszystko już sprzedane), mnie wzruszają pomysły JPZ na szeroko rozumianą gospodarkę.
"Prezes PiS powiedział we wtorek na spotkaniu z mieszkańcami Żoliborza, że „na kontach bankowych jest nieużywanych ponad 200 miliardów złotych”. - Można by je wykorzystać na inwestycje - przekonywał". Super- Jarek Samowarek chce podpieprzyć ludziom pieniądze z banków, żeby je roztrwonić. Już lecę głosować na gościa który chce mnie okraść. Dalej jest jeszcze ciekawiej.

Jarek samowarek stwierdził że wszyscy powinni rozliczać VAT miesięcznie. Dowcip polega na tym, że kwartalnie rozliczają się tzw. mali podatnicy. Czyli generalnie Jarek chce dokopać drobnym przedsiębiorcom. W czym problem, skoro suma sumarum zapłacą tyle samo? A w tym, że deklaracji będą musieli złożyć trzy razy więcej. A urzędnicy trzy razy więcej deklaracji będą musieli sprawdzić. Zwiększenie papierologii - oto recepta JPZ na rozwój.

Po prostu jak patrzę ostatnio na PiS, to widzę drugi PZPR.
Zacytuj
 
 
Taurus
+3 [3] #3 Taurus
12 października 2015, 08:05
Oto lista najbardziej zasłużonych zawodników: J Kaczyński, B Szydło, A Maciarewicz, K Pawłowicz. Opiekę duszpasterską sprawował T Rydzyk. Piłki z autu wrzucał nazad - PP.
Irlandzcy heretycy ponieśli zasłużoną karę przegrywając 1:2.


Rozumiem, Baca, że tak skromną ekipę wymieniasz jedynie z braku czasu. W dodatku nie rozwijasz szczególnych zasług tej tak zasłużonej ekipy, jak choćby dietetyka u Pawłowicz, czy ogólne ogłupianie z użyciem puszek po piwie u Macierewicza. Ta ekipa, działająca pod wodzą JPZ jest przecież ogromna (w sensie ilości, nie mądrości). Wymienię choćby Zbyzia Ziobrów - przygotowanie kondycyjne wczesnym rankiem z elementami inwigilacji przeciwnika; Beatkę Kępów - ideologia z ćwiczeniami języka do szybkiego strzelania z równoczesnym zagłuszaniem; Błaszczaka - odpędzanie słowem natrętnych komarów zakłócających prezesowe sny o wiktorii, Fotygi, Waszczykowskiego i wielu, wielu innych, latami na nasz sukces pracujących.

A propos. Ostatnio modne stało się otwieranie lokali a właściwie wieszanie na nich nowych szyldów. Po sukcesie restauracji "Ewa i Przyjaciele", powstał parabank "Beata i Przydupki" a także salon masażu "Kaczmarek wyciskający łzy szczęścia". Piękne mamy czasy, nieprawda?
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-4 [4] #4 Pan Prezes
12 października 2015, 09:25
Cytat:
Czyli generalnie Jarek chce dokopać drobnym przedsiębiorcom.
Obowiązek zapłaty podatu VAT, że korzyści z rozliczania podatku kwartalnie są iluzoryczne. Wpłacając zaliczki na podatek w wysokości rzeczywistego zobowiązania, podatnik musi i tak na bieżąco prowadzić ewidencje za okresy miesięczne, aby wyliczać i odprowadzać podatek VAT w formie zaliczek.
Ale to nie wszystko
Podatnicy chcą również uzyskać zwrot podatku. Kwartalne rozliczenie w ich przypadku spowoduje wydłużenie oczekiwania na nadpłatę.
Reasumując, kwartalną formę rozliczeń stosują podatnicy rozpoczynający w danym roku prowadzenie działalności.
I jak to Jarek ma dokopać tym przedsiębiorcom? Panie ujek_manfred-pieprzysz pan we świat.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-4 [4] #5 Pan Prezes
12 października 2015, 09:28
c.d.
Przekręty z PO wprowadzając kwartalne rozliczanie VAT wiedziały co robią.
Wprowadzenie kwartalnych rozliczeń spowodowało plagę wyłudzeń VAT.
. Zgodnie z obecnymi przepisami tzw. słup może działać bezkarnie przez półtora kwartału. Nawet jeśli podejrzewamy, że mamy do czynienia z takim podmiotem, niewiele możemy w tym czasie zrobić. Nie możemy nakazać zapłaty podatku, skoro nie minął jeszcze termin na złożenie deklaracji i rozliczenie podatku, bo rozlicza się on kwartalnie. Często jednak tzw. słup w ogóle nie składa deklaracji i znika, bądź też składa deklarację, ale nie rozlicza podatku.

Ale debil myśli,że Jarek wprowadza papierologię.
No, ręce opadają.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-4 [4] #6 Pan Prezes
12 października 2015, 09:40
Cytat:
Staniemy do walki o tytuł najlepszej drużyny Europy, co nieuchronnie się stanie.
Panie Baca. Nie dzięki Dudzie, ale dzięki zmianie formuły, że do mistrzostw EU przystępuje 8 drużyn więcej. Jak byśmy z naszej grupy mieli nie awansować, gdzie połowa drużyn praktycznie awansuje? No chyba,że Irlandia w barażach nie przejdzie.

PS
Swoją drogą, Pan Prezydent Duda jako dobry duch przyczynił się walnie do zwycięstwa na Narodowym, swoją obecnością zachęcając kibiców do patriotycznego dopingu.
Proszę sobie wyobrazić obecność Kopacz i te gwizdy. No ludziom odniechciało by się kibicować.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-4 [4] #7 Pan Prezes
12 października 2015, 10:42 Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+3 [3] #8 wujek_manfred
12 października 2015, 12:41
Sam jesteś debil, jeżeli dla ciebie nie ma różnicy czy składasz rocznie 4, czy 12 deklaracji. Zwrot nadpłaty VAT może dotyczyć albo podatników, którzy wykazują straty, albo eksporterów (a tych wśród małych podatników zbyt wielu nie ma). Czyli według ciebie, głupolu, wszyscy mali podatnicy poza pierwszym rokiem działalności wykazują straty? I żaden z nich nic nie zarabia?

A wiązać kwartalne okresy rozliczeń z wyłudzeniami VAT może tylko kretyn kompletny. Ale dam ci szansę idioto - pokaż ile przypadków wyłudzeń VAT dotyczyło podatników rozliczających się kwartalnie, a ile miesięcznie. Tak się przy tym upierasz półgłówku, że na pewno masz cały zestaw danych statystycznych na temat. Pochwal się nimi, podaj źródło, pogadamy, na razie to klepiesz trzy po trzy matole pisowski.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+3 [3] #9 wujek_manfred
12 października 2015, 12:49
I jeszcze jedno - tak się składa że zacząłem VAT rozliczać kwartalnie gdy premierem był..... Jarosław Kaczyński. Rozumiem że jest "przekrętem z PO"?
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-4 [4] #10 Pan Prezes
12 października 2015, 12:59
Cytat:
pokaż ile przypadków wyłudzeń VAT dotyczyło podatników rozliczających się kwartalnie, a ile miesięcznie.

Przecież na logikę, ciężko wyłudzić VAT rozliczając się miesięcznie.
W przypadku kwartalnego rozliczania oszust wykorzystuje proceder nazywany znikającym podatnikiem. Przez 2–3 miesiące dokonuje tylu transakcji, ilu tylko zdoła, zanim urząd skarbowy połapie się, że coś jest nie tak. Gdy zacznie go namierzać, firma znika. Jej założyciele przenoszą się do innego województwa, często zmieniając przy tym branżę. – Dla nich nie ma znaczenia, czym handlują. Ich towarem jest VAT.
Tak to trudno zrozumieć? Nie trzeba żadnej statystyki.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+3 [3] #11 wujek_manfred
12 października 2015, 13:01
I ostatnie - twierdzenie że VAT kasowo rozliczają tylko podatnicy w pierwszym roku działalności, bo każdy marzy żeby rozliczać się memoriałem, jest tak idiotyczne, że trzeba mieć poziom inteligencji ślimaka żeby na coś takiego wpaść. Ale tak to jest jak za VAT biorą się jełopy, które nigdy w życiu same tego podatku nie rozliczały.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+3 [3] #12 wujek_manfred
12 października 2015, 13:06
Pan Prezes napisał:
Cytat:
pokaż ile przypadków wyłudzeń VAT dotyczyło podatników rozliczających się kwartalnie, a ile miesięcznie.

Przecież na logikę, ciężko wyłudzić VAT rozliczając się miesięcznie.
W przypadku kwartalnego rozliczania oszust wykorzystuje proceder nazywany znikającym podatnikiem. Przez 2–3 miesiące dokonuje tylu transakcji, ilu tylko zdoła, zanim urząd skarbowy połapie się, że coś jest nie tak. Gdy zacznie go namierzać, firma znika. Jej założyciele przenoszą się do innego województwa, często zmieniając przy tym branżę. – Dla nich nie ma znaczenia, czym handlują. Ich towarem jest VAT.
Tak to trudno zrozumieć? Nie trzeba żadnej statystyki.
Nie powołuj się na logikę, nie poznałbyś jej nawet gdyby cię w dupę kopnęła. I tak, właśnie trzeba statystyk - bez nich to jest tylko gdybanie podatkowych analfabetów. Z jakiej logiki niby wynika że VAT kasowo rozliczają tylko podatnicy w I roku działalności? Z jakiej logiki niby wynika że wszyscy poza I rokiem działalności mają nadpłatę VAT - czyli ponoszą straty, a nie odnoszą zyski?
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #13 Pan Prezes
12 października 2015, 13:17
Cytat:
tak się składa że zacząłem VAT rozliczać kwartalnie gdy premierem był..... Jarosław Kaczyński
Tylko, że wtedy możliwość składania deklaracji kwartalnych mieli tylko mali podatnicy VAT.
Tylko platfusom było za mało.
Od 1 stycznia 2009 r. weszły w życie przepisy, które umożliwiają składanie deklaracji kwartalnych wszystkim podatnikom VAT (art. 99, art. 103, art. 104 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, Dz.U. nr 54, poz. 535 z późn. zm. znowelizowanej ustawą z 7 listopada 2008 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw, Dz.U. nr 209, poz. 1320).
Zacytuj
 
 
Haji
+2 [2] #14 Haji
12 października 2015, 13:19
PP wypisujesz kompletne idiotyzmy. Przekręty na Vacie robi się tylko przy rozliczeniu trzymiesięcznym? W jakiej rzeczywistości żyjesz?
Pleciesz idiotyzmy i jest to jasne dla każdego, kto choć raz w życiu składał deklarację VAT.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #15 Pan Prezes
12 października 2015, 13:30
Cytat:
Z jakiej logiki niby wynika że VAT kasowo rozliczają tylko podatnicy w I roku działalności? Z jakiej logiki niby wynika że wszyscy poza I rokiem działalności mają nadpłatę VAT - czyli ponoszą straty, a nie odnoszą zyski?
A jaki to ma znaczenie? Problem jest bardziej złożony.
Radzę się zaznajomić.
pwc.pl/.../...
Na dzień dzisiejszy, tylko partia Jarosława ma jakiś sensowny plan na leczenie tego chorego systemu.
Zacytuj
 
 
sunset
+2 [2] #16 sunset
12 października 2015, 17:28
FB... tak dla informacji...
może przyznałbyś się do swojego wykształcenia?
tak abyśmy wiedzieli czego moglibyśmy się po Tobie spodziewać... bo używasz słowa "LOGIKA" w kontekstach i znaczenia zupełnie różnych od od przypisanych znaczeniowo do tego słowa :)
Zacytuj
 
 
Baca
+2 [2] #17 Baca
12 października 2015, 17:33
Pan Prezes napisał:
[ Pan Prezydent Duda jako dobry duch przyczynił się walnie do zwycięstwa na Narodowym,

Nie mówiłem?! Słonce wschodzi dzięki Dudzie, zachodzi przez PO.
Zacytuj
 
 
Haji
+2 [2] #18 Haji
12 października 2015, 17:52
Słońce narodu jaśniejsze niż słońce karpat. Nowy stalin?
Zacytuj
 
 
Baca
+2 [2] #19 Baca
13 października 2015, 21:49
sunset napisał:
FB... tak dla informacji...
może przyznałbyś się do swojego wykształcenia?
tak abyśmy wiedzieli czego moglibyśmy się po Tobie spodziewać... bo używasz słowa "LOGIKA" w kontekstach i znaczenia zupełnie różnych od od przypisanych znaczeniowo do tego słowa :)

Nie tylko logika. Sposób używania mowy ojczystej, przestrzeganie zasad gramatyki, ortografii itp sugerują maturę z trójką z polskiego. Wyższe wykształcenie raczej wykluczone, może zaocznie jakaś socjologia w małym powiatowym miasteczku, ale to już nie rozwija ogólnego wykształcenia. Mnie osobiście razi nadużywanie mocnych słów, zastępujących rzeczowe argumenty.
Zacytuj
 
 
Baca
+2 [2] #20 Baca
13 października 2015, 22:46
wyborcza.pl/.../
Znakomicie opisano podstawowe zakłamania PiSu. Szkoda, że tak późno. A lista grzechów jest dłuższa.
Zacytuj
 
 
Baca
+2 [2] #21 Baca
13 października 2015, 23:30
A lista grzechów jest dłuższa. Przykładowo mało miejsca poświęca się Dubienieckim.
1. Jarek Kaczyński zawsze pasjonował się grą ludźmi. Siostrzenicę traktował jak gąskę. Nie wydaje się, by odpuścił tak ważną rzecz, jak wydanie jej za mąż.
2. Młody Dubieniecki bardzo poważnie potraktował swoją nową rolę i zadania jakie mu postawiono. Jeśli stał wśród żałobników na płycie lotniska to nie z grzeczności.Niestety zbytnio rozpychał się wśród stada doświadczonych lisów otaczających Kaczyńskich. Do tego po śmierci Lecha ci od Jarka wycinali tych od Lecha.
3. Zaczerpnięty od starego Dubienieckiego pomysł z marszem Kaczyńskiego na lewo w czasie kampanii wyborczej, chyba się nie sprawdził. Chyba, bo i cała kampania nie odniosła skutku. Nie ma metody na wyodrębnienie komunistycznych zwolenników Kaczyńskiego z grona wyborców. Kryże, Jasiński czy Biegalski to jednak typowe dowody na symbiozę postkomuny z PiSem. Po kampanii jednak trzeba było poszukać winnych.
4. Mały Dubieniecki nie miał raczej głowy do interesów. Ale ruszył schemat znany z kasyn. Raz i drugi powiodło się i facet uwierzył w swoją dobrą gwiazdę. I znowu zaczął się rozpychać. Nagle przed wyborami się potknął i poleciał na pysk. To jednak jest tak typowe, że trudno tu szukać tajemnych złych mocy. Oczywiści kumple znikli. Pozostał tylko tatuś.
5. I to byłoby na tyle.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [2] #22 Taurus
15 października 2015, 21:02
Oglądałem dzisiaj Kukiza u Moniki Olejnik. Ten facet wydaje się być coraz bardziej pokręcony. O JOW - ach już nie mówi, jego nowym hobby jest zmiana Konstytucji. Trudno wywnioskować z bełkotu, jaki wydaje, żadnych konkretów. Padło, co prawda, że ma ona wprowadzać "sprawiedliwy" ustrój na wzór amerykańskiego, ale z dalszych wywodów wynikało, że nie ma o ustroju USA najmniejszego pojęcia. Mam nadzieję, że ta sekta nie przekroczy progu wyborczego.
Zacytuj
 
 
Nick
#23 Nick
8 marca 2021, 16:18
@MicaSuarez12 deberias conectarte tambien al omegle del celular, ya que muches no
tenemos camara, ni micrófono, ni computadora ni nada de eso pero seria
re lindo hablar un ratito contigo aunque sea por chat
Zacytuj
 
 
Eleanore
#24 Eleanore
17 marca 2021, 20:42
Hoy con un amigo nos metimos a molestar a Omegle, nos
metimos al chat sin cámara, y a los 2 o 3 saltos de chat
en chat, llegamos a uno donde alguien nos escribió "niña de más de 10 años para hablar?" Y desde ahí todo olía mal.
Mi amigo le dijo que tenía 12, a lo que el tipo

My webpage ... shemale favorite list: shemalefavoritelist.com
Zacytuj
 
 
Leonel
#25 Leonel
19 marca 2021, 23:06
awx movies side by side vr Online porn Cam: onlineporncam.com big titty sexy women best celebrity tits
Zacytuj
 
 
Jean
#26 Jean
1 kwietnia 2021, 18:26
Menit 28:25

My webpage link alternatif m88 indonesia: ip-service.nl/.../...
Zacytuj
 
 
Cecilia
#27 Cecilia
5 kwietnia 2021, 23:27
Appreciate the recommendation. Let me try it out.

My blog makershd.com: makershd.com/.../...
Zacytuj
 
 
Susie
#28 Susie
10 kwietnia 2021, 03:22
Word? I only heard of navy federal

my page rough sex gif: roughsexgif.com
Zacytuj
 
 
Annette
#29 Annette
16 kwietnia 2021, 16:09
I am continuously searching online for ideas
that can aid me. Thx!

my blog: cryptospots.app/.../... cryptospots.app/.../...
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać