Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - wrzesień III

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
Rząd zatwierdził program inwestycji kolejowych do roku 2023. Ma być na nie wydane łącznie 67 miliardów złotych, dwa razy więcej niż w poprzednim rozdaniu, związanym z dofinansowaniem z UE. Całość będzie prowadzić PKP - PLK pod nadzorem Ministerstwa odpowiedzialnego za transport. Zmodernizowane zostaną najważniejsze trasy kolejowe w kraju oraz magistrala wschodnia (Rzeszów – Kielce – Lublin – Białystok – Olsztyn). Nacisk ma być położony na zwiększenie przepustowości i prędkości ruchu, łącznie z likwidacją punktów, na których najczęściej powstają zatory oraz na magistralę południe – północ kraju (porty). Średnia prędkość kursowania pociągów towarowych ma wzrosnąć z obecnych 25 km/h do minimum 50 km/h.
 

Uchodźcy

16 wrzesień. W Sejmie debata na temat uchodźców. Przemówił na niej, milczący od miesięcy prezes PIS. Wystąpienie przygnębiające …, powiało grozą. Prezes odmówił polskiemu rządowi prawa do podejmowania decyzji w sprawie uchodźców. Kolejny raz podzielił Polaków – na tych, „którzy zapraszają arabskich terrorystów traktujących kościoły jak toalety, pragnących zmienić polskie prawo na szariat i tych, którzy chcą bezpiecznej Polski z krzyżem”. Nic nowego i pewnie dlatego nikt nie zapytał, czy na sali sejmowej jest lekarz. Pamiętamy jeszcze podział „na tych co stali tu z nami i tych, co stali tam, gdzie ZOMO”.  Serwowanie tego typu podziałów to stały, jak widać, chwyt Kaczyńskiego. Kryzys uchodźczy to jego zdaniem problem Merkel i Berlina oraz Junckera i Brukseli. Wystąpienie Kaczyńskiego było, niestety, zapowiedzią politycznej izolacji Polski w UE, jeżeli PIS wygra najbliższe wybory. Jak mówi Schetyna PIS maluje obraz Polski ksenofobicznej, odwróconej plecami do Europy.

Wyrażnie widać, że musi się odbyć poważna dyskusja w ramach UE i na poziomie transatlantyckim na temat przyczyn obecnego kryzysu i jak tego typu problemom zapobiegać w przyszłości. Bezsensowna wojna w Iraku, w której mieliśmy udział oraz obalenie dawnych reżimów na Bliskim Wschodzie i w Północnej Afryce rozpoczęły proces niekorzystnych zmian i destabilizacji w tych regionach. Dzisiaj wydaje się oczywistym, że wprowadzenie tam systemów demokratycznych na nasz wzór jest utopią. Rozwiązać też trzeba problem Kurdów. Dopóki ten 40 – milionowy naród nie będzie miał swojego państwa, dopóty nie będzie w tym regionie spokoju. Świat zachodni, w dobrze pojętym interesie własnym musi też dużo wcześniej i mądrzej reagować na powstające tu i ówdzie zagrożenia i ogniska zapalne. Pamiętać trzeba przy tym o mądrym powiedzeniu R. Kapuścińskiego – „Trzy plagi zagrażają światu – nacjonalizm, rasizm i fundamentalizm religijny”.

Jarek Kaczyński, czyli JPZ, powiedział był ostatnio w Sejmie, że w Szwecji „w 54 strefach obowiązuje szariat i nie ma żadnej kontroli państwa oraz że są obawy przed wywieszaniem narodowej flagi na szkołach, bo jest na niej krzyż”. Najpierw ambasada szwedzka oświadczyła, że „w Szwecji obowiązuje szwedzkie prawo” a teraz dziennikarze z największego ich dziennika „Dagens Nyheter” próbują zapytać prezesa, skąd wziął te rewelacje, Prezes jest jednak od wielu dni dla nich nieuchwytny a Elżbieta Witek, rzeczniczka PIS, pyta zdziwiona: „A to w Szwecji nie ma miejsc, gdzie obowiązuje szariat?”

W ubiegłym roku Polska wydała Ukraińcom ponad 800 tysięcy wiz. Coraz więcej młodych Ukraińców studiuje na naszych uczelniach. To bardzo dobrze. Jeżeli mamy otwierać się na napływ imigracyjny to ten kierunek wydaje się być najbezpieczniejszy.
 

Wybory parlamentarne w Grecji

Syriza wygrała w niedzielę przedterminowe wybory parlamentarne w Grecji a A. Tsipras ogłosił, że głębokie reformy w tym kraju są konieczne, czyli otrzeżwiał. Szkoda, że przez tyle miesięcy robił Grekom wodę z mózgów i naraził ten kraj na duże straty – tak finansowe, jak i społeczne. Może i nasz Kaczyński zmądrzeje i ewentualna wygrana PIS-u nie przyniesie aż tak dużych strat Polsce, jak się dzisiaj można spodziewać?
 

Imigranci

Biskup Jan Piotrowski z Kielc w homilii na mszy świętej w intencji uchodźców – „Gromadzimy się w tym szczególnym miejscu nie po to, by bronić własnych interesów, żądań i oczekiwań. Zebraliśmy się, by przede wszystkim bronić siebie przed znieczulicą i brakiem miłości”. Brawo, księże biskupie! Polska to był kiedyś kraj szeroko otwarty na imigrantów, czerpiący z tego różnorodne korzyści. Póżniej Polacy stali się jedną z największych nacji emigranckich – za chlebem, w poszukiwaniu wolności, uciekających przed prześladowaniami, itd., itd. Trzeba o tym przypominać bez przerwy (Polaków poza granicami kraju żyje ponad 20 milionów). Przypominać szczególnie często w sytuacji, gdy wielu polityków jest przeciwnych polskiemu otwarciu na ludzi krzywdzonych i uciekających przed śmiercią. Gdy – w wyniku takiej postawy polityków, nagłaśnianej przez media, również te, które uważają się za katolickie - coraz więcej Polaków jest przeciwnych przyjmowaniu do nas tych nieszczęśników. Trzeba budzić sumienia ludzi, nie możemy zachowywać się jak prymitywy z filmu „Walka o ogień” albo prezes PIS-u, który dla zdobycie kilku punktów więcej w najbliższych wyborach proponuje, żeby wykładać ileś pieniędzy na ich utrzymanie gdzieś tam a granice Polski hermetycznie zamknąć. Nie możemy również szufladkować ludzi w zależności od tego, czy i w jaki sposób rozmawiają z Panem Bogiem.

23 wrzesień, nadzwyczajny szczyt UE dotyczący uchodźców a dzień wcześniej posiedzenie ministrów spraw wewnętrznych w ramach RE. Wygląda na to, że z kwoty 120 tysięcy osób podlegających przemieszczeniom trafi ich do Polski około 10 tysięcy. Wygląda też na to, że sami będziemy  mogli wybrać osoby, które do nas trafią. Ma nastąpić uszczelnienie granic Unii oraz ma być przestrzegana zasada, że ich rejestracja będzie następowała w pierwszym, unijnym kraju, którego granicę przekroczą – odciski palców i podstawowe dane. Przy ustalaniu kwot posłużono się - po raz pierwszy - głosowaniem według traktatu lizbońskiego, ponieważ nie udało się uzyskać konsensusu przedstawicieli wszystkich państw. Dodatkowo ustalono, że kraje UE zrzucą się na kwotę jednego miliarda euro, która zostanie przekazana na potrzeby obozów, w których zlokalizowani są uchodźcy, żeby ich tam zatrzymać. PIS oraz prezydent Duda są bardzo z tych ustaleń niezadowoleni i zarzucają premier Kopacz zdradę interesów narodowych.
 

Spotkanie Andrzeja Dudy z Jarosławem Kaczyńskim

„Fakt” twierdzi, że Duda (prezydent) spotkał się nocą z niejakim Kaczyńskim Jarosławem, zwanym też prezesem JPZ i na dowód tego pokazuje zdjęcia. Jeżeli nawet jest to prawdą, to co z tego? Sułtan Sulejman, jak wynika z modnego ostatnio serialu, też się wymykał po nocach tu i tam. Czy polski prezydent musi/może (niepotrzebne skreślić) być od niego gorszy? Jarosławowi krzywdy to on raczej nie zrobi. Jeżeli są tu jakieś wątpliwości (natury moralnej),  jest to fakt zaniedbywania pierwszej damy a to może być powodem – przypuszczam – postawienia „ojca narodu” przed Trybunałem Stanu. Uważaj więc, Dudo, lepiej wyjdziesz na pilnowaniu nocą żony niż byle jakiego prezesa.

Krzysztof Szczerski, „wybitny” minister prezydencki ogłosił właśnie, że prezydent otrzymał zaproszenie papieża do złożenia wizyty w Watykanie. Problem polega na tym, że rzecznik Watykanu, ksiądz Federico Lombardi nic o tym nie wiedział. Wyjaśnił on, że papież nie ma zwyczaju zapraszać ani polityków, ani głów państw. To oni proszą o audiencję. Myślę, że ktoś tu się znowu czepia – czy to ważne, że został zaproszony, czy też się wprosił? Papież z zasady nie odmawia audiencji głowom państw, przyjmie więc również naszego Dudę, po co więc „podbijać bębenek”?
 

Wysokość świadczeń emerytalnych z przejście na emeryturę

Według niedawnego sondażu IPSOS większość Polek i Polaków woli wyższe świadczenia emerytalne niż szybsze przejście na emeryturę. Na pytanie: „Czy zdecydował(a)byś się na wcześniejszą emeryturę ale z niższą stawką świadczeń?” 45 procent odpowiedziało nie, 38 procent tak a 17 procent było niezdecydowanych. Okazuje się, że Polki i Polacy są mądrzejsi od Prezydenta i PIS – u. Największy odsetek głosów na tak był z tej partii właśnie. Myślę, że nie jest to tylko wynik propagandy. Partia ta skupia głównie elektorat robotniczy i elektorat wiejski. W obu przypadkach ludzie chcieliby przejść szybko na emeryturę i sobie dodatkowo dorabiać – budowlańcy, mechanicy, elektrycy, rolnicy pomagający swoim spadkobiercom w gospodarstwie, itd. Elektoraty partii z przewagą inteligencji, pracujących w usługach, przedsiębiorców, … chcą w zdecydowanej większości pracować dłużej w zamian za bardziej godną emeryturę. Czy „nasz” Duda ponowi więc wniosek o przywrócenie dawnych poziomów wieku emerytalnego? Bardzo w to wątpię!

Komentarze  

 
Baca
+3 [3] #1 Baca
27 września 2015, 21:21
Przegląd jak zwykle ciekawy. Dorzucę swoje 3 grosze na marginesie.
1. Młodzież ukraińska często wybiera nasze uczelnie uciekając przed wojskiem.
2. Tsipras jest młody, inteligentny i elastyczny. Kaczyński zramolały, uparty, mentalnie w czasach, gdy ZOMO szalało po ulicach. Średnio inteligentny, niezbyt błyskotliwy. Wyobraźcie sobie co byłoby gdyby objął ster rządów w Grecji! Skąd Twój optymizm Taurusie? Zmądrzeje? On już kilka lat temu przekroczył próg swoich możliwości intelektualnych. Teraz cofa się i tylko myśli jak się odegrać. Uważał, że Duda dostanie 10% i co sprawdziło się?!
3. Polska była u szczytu potęgi gdy panowała tolerancja. Gdy zaczęli mieszać się jezuici i nuncjusze zaczął się upadek. Teraz mamy klaustrofobicznego JPZ i PiS, Rydzyka i kiboli. To nie miejsce dla nawet bardzo znękanych uchodźców. Dobrze jeśli UE wreszcie zorganizuje przesiew przybyszy już na unijnej granicy.
4. Sulejman wymykał się nocą na łajdactwo. A Pan Panie Prezydencie??? Przypominam, że małżeństwo Dudów chwiało się. Jakoś nie widać aktywności Pierwszej Damy. Pani Kwaśniewska już po miesiącu poleciała z sierotkami do Tunezji. Że co? Nie same sierotki? W grupie wiekowej państwa Kwaśniewskich i ich sztabu wyborczego przeważały sieroty. Może by tak do Szwecji i zobaczyć co z tym szariatem.
5. Na głupie pytanie – głupia odpowiedź. Gdyby pytanie brzmiało „ czy jesteś za wcześniejszą i wyższą emeryturą” 90% rodaków powiedziałaby – TAK. Ale nie ja! Dla mnie pytanie powinno brzmieć „ czy jesteś za wcześniejszą i wyższą emeryturą na Hawajach”.
6. Gdy Kaczyński był Prezydentem „delikatne” sprawy załatwiał mu Duda. I został Prezydentem.
Szczerski też będzie Prezydentem, bo „załatwił” Dudzie „zaproszenie” od Ojca Świętego. Ale po cichu Duda poprosił o audiencję. Chce pokazać jak się łapie komunikanty?
 
 
Pan Prezes
-4 [4] #2 Pan Prezes
28 września 2015, 11:08
Cytat:
Przegląd jak zwykle ciekawy.
A nie lepiej od razu było przeczytać wyborczą?

Proszę tych inteligentnych. Powiedźcie jak to jest.
Średnia długość życia mężczyzn w Polsce wynosi ok. 73,8 roku, a kobiet 81,6 roku.
Teraz proste pytanie dla inteligentnej kobiety: tyrać 7 lat dłużej, żeby 14 lat mieć luzu z lepszą o stówkę emeryturą, czy mieć 21 lat luzu za mniej i zrobić z życiem co się zapragnie (można też pracować).
Dla inteligentnych mężczyzn to samo pytanie z tym że: tyrać 2 lata dłużej i 6 lat luzu.
To pytanie dla inteligentnych, nie dla taurusa.
Pewnie jego inteligencja mu podpowiada, że on przecież dożyje do 90-tki. To inni nie dociągną do emerytury.
 
 
Taurus
+4 [4] #3 Taurus
28 września 2015, 15:50
To pytanie dla inteligentnych, nie dla taurusa.

Wiem dobrze, że moja inteligencja nie umywa się do twojej i jakoś dobrze mi z tym - chwalę Pana Boga za to, co mam. Widzę, że nauczyłeś się już posługiwać Google, ponieważ prawidłowo odczytałeś tam średnie długości życia kobiet i mężczyzn w roku 2014. Gratuluję postępów! Wynoszą one, jak podałeś odpowiednio 81,6 oraz 73,8 lat. W latach 2001-13 średnia długość życia mężczyzn wzrosła u nas z 66 do 73 lat a mimo to Polacy żyją średnio o 6 lat krócej niż mężczyżni na Zachodzie. Prognozy są następujące:
- rok 2020 > 81,9/74,2;
- rok 2040 > 85,1/78,6;
- rok 2060 > 87,9/ 82,4 odpowiednio dla kobiet i mężczyzn.
Mądrzy ludzie to wiedzą, dlatego zagłosowali tak, jak zagłosowali. Durnie niewiele wiedzą albo powtarzają to, co im powie Kaczor.
 
 
Baca
+1 [3] #4 Baca
28 września 2015, 21:57
Pan Prezes napisał:
Cytat:
Przegląd jak zwykle ciekawy.

A nie lepiej od razu było przeczytać wyborczą?
.
Ostatnio wolę FAKT. Polecam.
 
 
Pan Prezes
-4 [4] #5 Pan Prezes
29 września 2015, 10:11
Cytat:
Ostatnio wolę FAKT. Polecam.
W pełni popieram.
Tu mały przykład
Na stronach fakt-u i gazeta.pl jest to samo zdjęcie.
Jest jednak pewna różnica. Znajdź różnicę.
www.fakt.pl/
www.gazeta.pl/0,0.html
Teraz wiesz czemu dobrze wybrałeś?

Taurus jeszcze nie zrozumiał.
 
 
Baca
+3 [3] #6 Baca
29 września 2015, 21:41
Miller i Palikot musieli przeprosić Petru. A zdarzenie było dziwne i skłania do refleksji.
1. Oba ugrupowania są słabe. Trzeba walczyć o miejsce w szalupie, a nie walczyć z tymi co poza szalupą.
2. Wyborcy zdecydowanie wolą pozytywne kampanie, a nie wywlekanie rzekomych brudów. Powiedz co zrobisz, nie co przeciwnik sknocił.
3. Petru nie jest właścicielem banku, jego wiedza ekonomiczna może być przydatna. Palikot ma własne firmy może w trybie wyborczym sprawdzić czy nie zabiegał o niższą akcyzę na alkohole. Miller to zawodowy polityk, a Petru proponuje by tacy zawodowcy po przebytej kadencji poszli do normalnej pracy, dla Millera to potwarz – on do pracy!? Chyba, że miałby przewozić jakieś pieniądze w walizce. Najlepiej na linii Warszawa – Moskwa.
4. W USA rosną szybko szanse pani Carly Florino na objęcie Białego Domu. Jej dużym atutem jest dorobek zawodowy w biznesie. Wyborcy nie obawiają się, że będzie załatwiać lewe sprawy na rzecz np. Hewlett-Packard’a. W Polsce przepadłaby. W Polsce wiele osób za ojca narodu uważa faceta co nie ma dzieci, żony, konta w banku, prawa jazdy itd. Itp.
 
 
Pan Prezes
-4 [4] #7 Pan Prezes
30 września 2015, 07:12
Och baca, zesłabia mnie twoje dyletanctwo.
ad.1 i ad.2
Przecież to zwykła ściema. Chodzi tylko o to aby PiS nie dopuścić do władzy.
Dlatego będą udawać, że się spierają, mają swoje programy, a po wyborach-przybudówki do PO.
Mam nadzieję, że tak się nie stanie. Ale mając takich niekumatych wyborców, wszystko jest możliwe.
ad.3
Wiedza ekonomiczna Petru przyda się tylko do tego jak jeszcze bardziej wyjebać podatników.
ad.4
Skoro ktoś kogoś uważa za ojca, znaczy się, że czuje się jego dzieckiem.
Nieposiadanie żony ma dyskryminować? Ja uważam to za życiową mądrość.
 
 
sunset
+3 [3] #8 sunset
30 września 2015, 16:29
[...]Miller to zawodowy polityk, a Petru proponuje by tacy zawodowcy po przebytej kadencji poszli do normalnej pracy, dla Millera to potwarz – on do pracy!? [...]
a Kaczyński? on też to zawodowy polityk :) a co do jego doktoratu... to czy ktoś pamięta tytuł jego pracy doktorskiej? albo ma dostęp do niej jakikolwiek?
 
 
Baca
+2 [2] #9 Baca
30 września 2015, 21:52
Z reakcji PP wynika, że wszystko jest zagrożeniem dla JPZ, bo jak nie będzie w parlamencie to COOO!!! Otworzy klinikę dla kotów? Miller już był na aucie i jakoś przeżył. Nawet miał jakieś wykłady w USA. A JPZ? Chyba powinien uczyć się węgierskiego, a może greka wystarczy. Najlepiej włożyć mu moher na łeb i do Torunia.
 
 
Belfer
+3 [3] #10 Belfer
30 września 2015, 22:10
Szanowni Panowie,
dawno mnie tu nie było, ponieważ fakt, że administracja NP z rasistowskich i ksenofobicznych memów, wyszukanych na szmatławych stronach, zrobiła wizytówkę tej strony - zniesmaczył mnie w sposób nieodwracalny.
Zauważyłem, ze tej retoryce dała się uwieść spora grupa tzw. normalnych ludzi. Podobnie jak w latach trzydziestych ubiegłego wieku u naszego zachodniego sąsiada. Historia kołem się toczy i warto o tym przeczytać.
Lekceważymy dziś prawdziwy problem odradzającego się faszyzmu, paradoksalnie dzieje się to w kraju, w którym miliony ludzi przez tę ideologię zginęły.
Dziwne, ale media usiłują za wszelką cenę nie zauważyć tego, ze prezydent Duda w ciągu 50 dni swego urzędowania przekroczył liczbę gaf popełnioną przez poprzednika przez pięć lat.
tabloidonline.wordpress.com/.. ./...
Pełnomocnik Jarosława Kaczyńskiego w pałacu prezydenckim jest dzierżawcą i nikim więcej, a nocna wizyta u mentora jasno to pokazuje. Zaś prezydentura Dudy będzie śmieszniejsza niż Lecha Kaczyńskiego. Choć nie wiem, czy komuś będzie do śmiechu, gdy Jarosław zostanie premierem. drugiego spieprzaj dziadu raczej nie będzie, ale warto odnotowywać wydarzenia, bo za pięć lat okaże się, że to była najlepsza prezydentura od czasów Popiela.
habemusdudam.one.pl/.../...
Tym wpisem jednocześnie żegnam się, bo linia przyjmowana przez administrację zdecydowanie mi nie odpowiada.
Ale cóż - idzie nowe - stacje telewizyjne też zmieniają emploi. Niedługo trudno będzie odróżnić TVN od TVTrwam.
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #11 Pan Prezes
1 października 2015, 07:33
Wiesz, panie belfer, że nie zwróciłem uwagi na ten rasistowską wizytówkę. Zdjęcie czarnuchów przeprowadzających inwazję na Europę ty kojarzysz z rasizmem?
Ostatnio nie wysilałeś się w komentarzach. Jeżeli już, to zdawkowo i nielogicznie. Właściwie braku ciebie nikt tu nie zauważy. Zajmij się tym co potrafisz najlepiej, czyli muzyka, literatura, malarstwo. Tu masz pole do popisu, bo o gustach się nie dyskutuje. A do polityki się nie mieszaj, bo twe diagnozy zawsze były z du.y wyjęte i żadna się nie sprawdziła.
Moja jedyna rada dla ciebie. Wygoń diabła, co w tobie siedzi, może zobaczysz prawdziwe kolory świata.
Z dedykacją pozdrawiam cię
www.youtube.com/.../
Jak zmądrzejesz to wróć.
 
 
Haji
+2 [2] #12 Haji
1 października 2015, 08:38
PP ogarnij się rasisto. Jak zwykle potrafisz tylko próbować nieudolnie obrażać.
Właśnie, prośba do administratorów, może by trochę PP przytemperować?
 
 
sunset
+2 [2] #13 sunset
1 października 2015, 08:56
Haji :) czego Ty po nich oczekujesz?!
administracja nie usuwa nawet spamu o viagrze. FB też nie usuną bo to taki sam poziom. przecież FB chce nam pokazać co robić, aby nam stawał na widok Kaczyńskiego.
osobiście podpisuję się pod zmianą portalu na habemusdudam.one.pl tam przynajmniej będzie jakaś kontrola nad spamem.
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #14 Pan Prezes
1 października 2015, 11:23
– Wynegocjowałam wczoraj z ministrem zdrowia powrót drożdżówek. Będę negocjować również kawę – oświadczyła w RMF FM Joanna Kluzik-Rostkowska.
Zadeklarowała też, że na tym jej „walka” się nie skończy. – Chciałabym, żeby można było dodawać trochę więcej soli do ziemniaków, bo to jest – żeby była jasność – nie tylko kwestia sklepików szkolnych, ale także stołówek – dodała.
Wyborcy PO lubią kabaret.
 
 
Haji
+2 [2] #15 Haji
1 października 2015, 12:18
Wolę taki kabaret niż rozwalanie transplantologii.
 
 
wujek_manfred
+1 [3] #16 wujek_manfred
1 października 2015, 13:37
Tak sobie przeczytałem post Belfra, i zabrakło mi jednego - my stoimy tam gdzie wtedy, a oni tam gdzie gestapo.
Czyli jak ktoś się z nami nie zgadza, to znaczy że jest faszystą. Ludzie mniej czy bardziej odchyleni w lewo jak widać nie różnią się aż tak bardzo od PiSowców. Tyle że w drugą stronę. Nie chcesz robić za bankomat dla "łowców socjalu", nie chcesz aby pozbawiano cię prywatnej własności by móc ją oddać ludziom którzy uciekają przed wojną na Węgrzech - jesteś faszystą. Na Węgrzech nie ma wojny? Nic nie szkodzi - w Danii też nie ma, a mieliśmy "uchodźców" uciekających stamtąd do Szwecji. Ale dla "postępowców" jeżeli fakty nie pasują do ideologii, to tym gorzej dla faktów. Tak jak dawniej kiedy ekonomia nie pasowała im do ideologii, to wymyślili sobie swoją własną - "socjalistyczną".

Bardzo dobrze że Kopacz wymusiła pewne bardzo interesujące klauzule przy podziale imigrantów (o czym się głośno nie mówi - znowu zaczęto by wrzeszczeć że to rasizm).

Oczywiście PiSie krzyczą o zdradzie Wyszehradu - zapominając u ultraprorosyjskiej postawie Węgier i tych wszystkich przypadkach gdy Czesi próbowali nas wydymać.

A jak i tak zagłosuję na listę nr 8 - zawiedzonych nie przepraszam.
 
 
Haji
+2 [2] #17 Haji
1 października 2015, 14:56
@ wujek_manfred chyba mijasz się z prawdą. Faszystą nazywam ludzi, którzy chcą otworzyć Auschwitz dla uchodźców, którzy hajlują na manifestacjach i chcą mordować takich jak ja. To jednak różnica. Sami się do tego bałaganu na bliskim wschodzie przyczyniliśmy zbrojnie (podziękujmy Panu Millerowi), więc naszym obowiązkiem jest też pomagać.
 
 
wujek_manfred
+2 [2] #18 wujek_manfred
1 października 2015, 17:02
Haji napisał:
@ wujek_manfred chyba mijasz się z prawdą. Faszystą nazywam ludzi, którzy chcą otworzyć Auschwitz dla uchodźców, którzy hajlują na manifestacjach i chcą mordować takich jak ja. To jednak różnica.
Póki co to ci postępowi Niemcy umieścili uchodźców w Buchenwaldzie.

Ci tzw. zwykli Polacy nie chcą tu "łowców socjalu" i dżihadystów - ani w Oświęcimiu, ani w Pcimiu Dolnym. A faszystów w prawdziwym znaczeniu tego słowa mamy mniej więcej tyle samo co wcześniej. Fakt - i tak za dużo, ale nie siejmy paniki, ta zaraza i tak jest wszędzie, Polska nie jest tu i nie będzie wyjątkiem - podobnie jeżeli chodzi o komunistów, anarchistów i innych "istów".

Cytat:
Sami się do tego bałaganu na bliskim wschodzie przyczyniliśmy zbrojnie (podziękujmy Panu Millerowi), więc naszym obowiązkiem jest też pomagać.
Nie przypominam sobie aby Polska bombardowała Syrię albo Erytreę.

Zresztą - Syryjczycy to Arabowie, bojownicy ISIS w tamtej okolicy też. Jedni Arabowie leją drugich, a winni temu są niby Polacy? A czy my im zabraniamy przestać? I nadal nie wiadomo - przed jaką wojną ucieka się teraz z Danii do Szwecji? Jakoś na to proste pytania nikt mi nie potrafi odpowiedzieć.
 
 
Haji
+2 [2] #19 Haji
1 października 2015, 20:31
Nie neguję, że są łowcy socjalu. Ale burdel do Syrii przyszedł z Iraku, a tam już mieszaliśmy. Umieszczenie uchodźców w Buchenwaldzie mnie szokuje. Ale nasi rodzimi faszyści chcą uruchomić Auschwitz zgodnie z pierwotnym założeniem, nie jako miejsce do tymczasowego noclegu.
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #20 Pan Prezes
2 października 2015, 07:11
Cytat:
A jak i tak zagłosuję na listę nr 8 - zawiedzonych nie przepraszam.
Głupich nie sieją, sami się rodzą.
Tylko tak można skomentować to niemądre zachowanie i wyrazić bezradność wobec niego.
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #21 Pan Prezes
2 października 2015, 09:43
Rebus polityczny 10/10.
https
 
 
Haji
+1 [1] #22 Haji
2 października 2015, 16:33
PP dlaczego obrażasz naszego kolegę, co? Bo ma inne poglądy, kutasino?
 
 
Taurus
+3 [3] #23 Taurus
3 października 2015, 08:10
Głupich nie sieją, sami się rodzą.

Chociaż raz muszę się z PP zgodzić. JPZ powiedział w Łowiczu, w aspekcie prowadzenia PIS w sondażach, że w krajach demokratycznych jedna partia rządzi nawet i dwadzieścia lat. Na to B. Szydło oświadczyła, że "prezes ma zawsze rację". Alleluja!!! Jak tu się nie cieszyć? Wypaczając powiedzenie o Leninie można stwierdzić "prezes zawsze żywy". Że co? Że on już dzisiaj wygląda jak wrak człowieka? Czy to ważne? Dla moherów on ci zawsze będzie młody i święty, jak jego brat Lech.
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #24 Pan Prezes
5 października 2015, 07:14
Trzeba było uważniej słuchać prezesa.
Ale wybory mają różne znaczenie - wyjaśniał. Są bowiem takie, które "wiadomo z góry, że wiele nie zmienią", są takie, które "przynajmniej w jakiejś mierze mogą coś zmienić", wreszcie te, w których "zapadają decyzje naprawdę zasadnicze".
W naprawie Polski przeszkadza PO, dlatego, by dokonać zmiany, musi zostać spełniony jeden warunek: - Ten ciężki worek kamieni, jaki mamy na plecach w postaci tej władzy, musi zostać odrzucony.

Prezes Jarosław ma rację twierdząc że partie rządzą długie lata, z tą różnicą że PO to nie partia, a mafia która skupia bandę oszustów i złodziei.
Zresztą, żaden obywatel nie zniósł by rządów takiej partii przez 20 lat.
 
 
sunset
+2 [2] #25 sunset
5 października 2015, 07:29
[...]Ten ciężki worek kamieni, jaki mamy na plecach w postaci tej władzy, musi zostać odrzucony.[...]
Owszem Prezes ma zawsze rację. ten ciężki worek musi zostać odrzucony. i musimy wziąć jeszcze większy i cięższy w postaci PiS. Albowiem prezes tak chce. Prezes chce władzy i musimy mu ją dać.
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #26 Pan Prezes
5 października 2015, 08:21
Cytat:
Że co? Że on już dzisiaj wygląda jak wrak człowieka?
Że co?
Wystarczy popatrzeć na te fotki i już wiadomo komu dać w mordę, a kogo ucałować.
cdn11.se.smcloud.net/.../...
 
 
sunset
+3 [3] #27 sunset
5 października 2015, 08:52
no tak... powodzenia :)
całuj sobie JPZ'a :) w końcu on to lubi, a Ty jako jego dupowłaz chętnie sprawisz mu przyjemność :)
co do Tuska... jedno z jego gorszych zdjęć, tak jak Kaczyńskiego jedno z najlepszych :) najbardziej wryło mi się w pamięć zdjęcie Jarci z łezką po stracie fotela premiera :) ale jest też "kilka" na których zieje taką nienawiścią, że "wilcze oczy" Tuska się chowają...
FB, specjalnie nie linkuję, jesteś ekspertem od linków, więc na pewno sobie znajdziesz. jeśli nie - napisz. podrzucę Ci kilka :)
 
 
wujek_manfred
+3 [3] #28 wujek_manfred
5 października 2015, 14:07
Wypowiedź FB jest jak najbardziej szczera, jemu po prostu marzy się powrót takich obrazków:
3.bp.blogspot.com/-hdtUteGu3PU/UN8-PxYsjRI/AAAAAAAAC24/-bxG1vRODFo/s1600/Morek_przybycieBrezniewa.jpg

Z innej beczki - ostatnio czytam w wiadomościach:"PiS:pow inno rodzić się więcej dzieci". No dobra, ale co w związku z tym zamierza zrobić Jarosław Kaczyński, że o pannie Pawłowicz nie wspomnę? Syn pani Szydło też w seminarium raczej zbyt wielu dzieci nie zrobi, bo i z kim?
 
 
Baca
+2 [2] #29 Baca
5 października 2015, 19:04
Szkoda, że Belfer wyprowadził się, ale ciężko się rozdwoić, a doba ma tylko 24 godziny. NP trochę podupadło i przyznam, że i ja chyba się ewakuuję. Na pożegnanie wypadałoby zgotować naszemu koledze małą owację, ale uprzedził nas PP. Zareagował natychmiast, choć swoiście i czuć w jego pisaninie oddech ulgi. Taki Grey.z Króla szczurów.
Bardzo proszę jednak nie dokuczać zbytnio koledze FB. Przypominam, że małpy są ozdobą każdego ZOO.
 
 
sunset
+2 [2] #30 sunset
6 października 2015, 07:44
adres podał i Belfer i ja :)
zapraszamy :)
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #31 Pan Prezes
6 października 2015, 09:37
Cytat:
adres podał i Belfer i ja
zapraszamy
Jeśli cię cieszy hejt na prezydenta, to se idź do belfra. Już widzę te wasze pdśmiechójki.
Jesteście żałośni. Przed tyle lat nie zmądrzeliście. Ty i belfer.
Kiedyś uważałem belfra za inteligentnego człowieka. Niestety, pokazał, że tak nie jest. Zamiast przyznać się, że się tyle razy pomylił, przyjął postawę obszczekującego kundla.
Wiedząc, że nie ma racji po prostu uciekł. I niestety dalszej dyskusji nie chce podjąć.
Co prawda próbowałem jeszcze z nim dyskutować, to menda wykasował mi wpis i na dodatek spieprzył mi fajne konto na facebooku. Chyba odpuszczę sobie belfra. Stał się żałosnym tetrykiem. Krzyż mu na drogę.
 
 
sunset
+2 [2] #32 sunset
6 października 2015, 11:13
FB. jeśli chodzi o bycie żałosnym to Ty jesteś w tym niedościgłym mistrzem.
hejt na prezydenta to właśnie Ty wylewałeś. a pacynka JPZ'a może i jest de nomine prezydentem, ale nie zachowuje się jak prezydent. nie potrafi nawet okazać kindesztuby[/] jak wymaga tego protokół.
[...]Kiedyś uważałem belfra za inteligentnego człowieka.[/][...] - i wtedy byłeś na tyle mądry, że potrafiłeś ujrzeć doświadczenie i mądrość w innych, nawet jeśli byli po drugiej stronie barykady. niestety, poprzez przestawanie z własną opcją, PiS, która wymaga nie myślenia, ale wiary, straciłeś tą umiejętność. przykre to ale prawdziwe.
co do "ucieczki" Belfra - to nie jest żadna ucieczka. od czerwca zastanawialiśmy się jak relokować tą stronkę, ponieważ nikt jej nie moderuje ani nie dba o usuwanie lub nawet zabezpieczenie przed spamem. Gdybyś był człowiekiem na wystarczająco wysokim poziomie zarówno intelektualnym jak i etycznym - dostałbyś zaproszenie, bo nie zależy nam na rozmowach we własnym kółku, tylko na konstruktywnej dyskusji. niestety, im dłużej ktoś siedzi w PiSie, tym bardziej spada jego inteligencja i etyka. mówi się trudno.
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #33 Pan Prezes
6 października 2015, 11:56
Cytat:
niestety, im dłużej ktoś siedzi w PiSie, tym bardziej spada jego inteligencja i etyka. mówi się trudno.
Zastanawiam się, kiedy wam klapki spadną z oczu. Trochę ludzi się przewinęło na naszepaństwo.
Niestety ubywało ich, a nikt nowy nie przybył. Dlaczego ktoś miałby dyskutować z ludźmi o poronionych poglądach. Tylko ja jestem taki, że szukam przeciwnych biegunów.
Bo zdrowa ryba zawsze płynie pod prąd. Czy się dopłynie, czy nie dopłynie, kształci się i wyrabia mięśnie.
 
 
sunset
+1 [1] #34 sunset
6 października 2015, 16:02
FB napisał: "Zastanawiam się, kiedy wam klapki spadną z oczu. Trochę ludzi się przewinęło na naszepaństwo." i dalej zastanawia się dlaczego nikt nie przybył.
otóż FB. "FB. jeśli chodzi o bycie żałosnym to Ty jesteś w tym niedościgłym mistrzem." sam to udowadniasz czytając bez zrozumienia.
jeszcze raz tym razem tłustym drukiem (może zrozumie, ale wątpię) "co do "ucieczki" Belfra - to nie jest żadna ucieczka. od czerwca zastanawialiśmy się jak relokować tą stronkę, ponieważ nikt jej nie moderuje ani nie dba o usuwanie lub nawet zabezpieczenie przed spamem.".
[...]Bo zdrowa ryba zawsze płynie pod prąd. Czy się dopłynie, czy nie dopłynie, kształci się i wyrabia mięśnie.[...] - FB. trzeba kształcić rozum, a nie mięśnie. w przeciwnym wypadku będziesz jak kibole lub ONR-owce
 
 
Baca
+1 [1] #35 Baca
6 października 2015, 23:17
1.Niestety ubywało ich, a nikt nowy nie przybył
- a ja to coooo?!
2. Kiedyś uważałem belfra za inteligentnego człowieka
- Inteligentnym się jest( Belfer), albo nie ( PP, Jarek Kaczyński), i to nie zależy od opcji politycznej.
3. Jeśli cię cieszy hejt na prezydenta
- Hejt uprawia Duda. Czekam aby oskarżył Bronisława Komorowskiego, że wychodząc wody nie spuścił, a On większość brakujących mebli przekazał elektowi. Czy Duda rozliczył już te delegacje? Hoffman oddał pieniądze, a Duda??? To nie hejt, to księgowość.
4. Wiedząc, że nie ma racji po prostu uciekł.
- NIeprawda. Przesiadł się do lepszego samochodu. I ci odjechał. A ty łkasz wśród opadającego kurzu i spalin.
5. menda wykasował mi wpis i na dodatek spieprzył mi fajne konto na facebooku. Chyba odpuszczę sobie belfra
- Nieprawda. To Belfer ciebie odpuścił. Przeczytaj ze zrozumieniem to co sam napisałeś.
Itd
itp
Robisz Belfrowi pomnik za życia, ale on jeszcze sporo zdziała i w HD wyraźnie rozwinął skrzydła. Oszczędzaj siły na zaś. Każda szopka szydełkowa, każdy nietakt miłościwie nam "użendującego" Prezydenta, każda insynuacja wujka Kaczyńskiego, będzie inspirować Belfra, a ty musisz Go dogonić! Wyrabiaj te mięśnie. We łbie!
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #36 Pan Prezes
7 października 2015, 07:03
Bzdury baca, bzdury!!!
Nie gadajmy już o belfrze.
Niech mu ziemia lekką będzie.

PS
Cieszę się, że nas znalazłeś. Ale jedna jaskółka wiosny nie czyni.
Mile widziane wszystkie sieroty po PO i Komorowskim.
 
 
sunset
+1 [1] #37 sunset
7 października 2015, 08:53
FB :) jak zwykle zaklinasz rzeczywistość :)
ale rzeczywistość jest taka, że niedługo wszyscy odejdą stąd. My tak gdzie będziemy chcieli, a Ty - tam gdzie Ci każą :)
 
 
Baca
+1 [1] #38 Baca
12 października 2015, 00:24
Pan Prezes napisał:
Bzdury baca, bzdury!!!
Nie gadajmy już o belfrze.
.

No, dobrze, już się tak nie denerwuj. Pogadajmy o Dubienieckim.
 
 
Pan Prezes
-1 [1] #39 Pan Prezes
12 października 2015, 11:17
Cytat:
Pogadajmy o Dubienieckim.
Może wcześniej pogadajmy o Biereckim?
wpolityce.pl/p/334386
 

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze