Wydarzenia - wrzesień II - imigracja

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
Ostatnie dni zdominowała sprawa uchodżców, czy też emigrantów z Północnej Afryki i Bliskiego Wschodu. Mówią i piszą o tym wszyscy - politycy, dziennikarze, internauci, zwykli ludzie w rozmowach między sobą.

Prymas Polski, abp Wojciech Polak o uchodźcach - „Jesteśmy wezwani, by rozpoznać twarz Chrystusa w uchodźcach, bo byłem przybyszem a przyjęliście mnie". Abp Józef Kupny - „Nie wolno dzielić ludzi na lepszych i gorszych. Z podziwem patrzymy na osoby, które w czasie II wojny światowej pomagały innym, bez względu na wyznawaną przez nich religię. Matka Teresa z Kalkuty podając chleb głodnemu lub opatrując rany trędowatym nie pytała nigdy, jakiego są wyznania".

Episkopat - „Według nauki Kościoła mamy powinność przypominać społeczeństwu o chrześcijańskim obowiązku pomocy uchodźcom ratującym swoje życie, z krajów objętych działaniami wojennymi. Pomoc ta powinna być organizowana wobec wszystkich uchodźców, bez względu na religię i wyznanie”. Nareszcie hierarchowie polskiego Kościoła zaczęli się wypowiadać w sprawie ważnej dla religii chrześcijańskiej, dla Polski i świata, zamiast bredzić o ideologii gender, czy o In vitro, na przykład. Oby zamieniło się to w trwały trend. Nie sądzę, żeby ojciec Tadeusz zaczął już jutro naśladować Matkę Teresę, zmiana trendu Episkopatu wymusiłaby jednak i na nim zmiany w postępowaniu i złagodzenie zasady szczucia jednych przeciwko innym, z imieniem Maryi na ustach.

W najtrudniejszej sytuacji są pewnie Syryjczycy. Dwa miliony z nich uciekły do Turcji, milion do Libanu, pół miliona do Jordanii a setki tysięcy do Egiptu i Iraku. Za to szalenie bogate kraje Zatoki Perskiej - Arabia Saudyjska, ZEA, Kuwejt, Katar, Bahrajn nie zaoferowały dotąd żadnych miejsc dla uchodźców z Syrii, chociaż w znacznym stopniu ponoszą winę za wybuch i eskalację wojny w tym kraju. Na los uchodźców są one zupełnie obojętne. Kraje te mają przecież doskonałą infrastrukturę. Są bliskie uchodżcom kulturowo, językowo i religijnie a więc ich integracja tam byłaby łatwa i szybka. Mają bajońskie zasoby pieniędzy i możliwość dalszego ich zdobywania w łatwy sposób. Nie jest też tajemnicą, że od dawna finansują muzułmański terroryzm. Wygląda na to, że odwrócenie się plecami do fali uchodźców, którą – w znacznym stopniu - sami wywołali, jest działaniem celowym, w pełni przemyślanym. Fakt, dają jakieś pieniądze na obozy przejściowe, zlokalizowane w Libanie, czy Egipcie, jest to jednak działanie zdecydowanie odbiegające od ich możliwości.

Morze Śródziemne „oddało” już 2,5 tysiąca ciał uciekinierów a odda pewnie więcej, bo kolejne dwa tysiące z nich uważa się za zaginionych.

Papież Franciszek – „Niech każda parafia, każdy klasztor i każde sanktuarium przyjmą uchodźców. Po jednej rodzinie”. Fajnie. Samych parafii rzymskokatolickich mamy w Polsce niemal 10 tysięcy. Jeśliby spełniono zachętę papieża to tylko w nich można by ulokować wiele tysięcy rodzin. Dodatkowym efektem pozytywnym byłoby w tym przypadku rozproszenie tych ludzi, wykluczenie dużych ich skupisk, które mogą być grożne.

Jest obawa, że przyjęcie do nas większej grupy uchodźców muzułmańskich może w przyszłości wywołać problemy, z jakimi  dzisiaj borykają się kraje zachodniej Europy. Jeżeli jednak muzułmanie posiadający obywatelstwo tych krajów zechcą się do nas przesiedlić to przecież, zgodnie z obowiązującym prawem, nie możemy im tego zabronić. Trzeba się wręcz liczyć z tym, że za jakiś czas, gdy nasz poziom życia i świadczeń socjalnych wzrośnie i zbliży się do średniej UE, takie przemieszczenia ludzi nastąpią. I co wtedy??? Wydaje się, że przynajmniej dla nowych imigrantów trzeba byłoby wymyślić jakąś „klauzulę deportacji”, którą by realizowano w przypadkach braku dostosowania się (adaptacji) do naszych warunków cywilizacyjnych i kulturowych.

Imigranci są i będą przez wiele lat również szansą krajów UE na rozwój. Są to z reguły ludzie młodzi, dynamiczni i przedsiębiorczy, starzejąca się Europa będzie zaś wymagała ogromnej ilości nowych pracowników, których jej społeczeństwa nie są w stanie same zapewnić, z uwagi na niski poziom urodzeń. W Polsce już dzisiaj brakuje informatyków i handlowców a w grupie robotników wykwalifikowanych spawaczy i ślusarzy. Z raportu MOP wynika, że w roku 2030 niedobór pracowników w Polsce może wynieść 5 milionów osób, a w Niemczech nawet 10 milionów. Dlatego powinniśmy zacząć się coraz silniej, ale mądrze otwierać na imigrantów a także ograniczać zatrudnienie w rolnictwie, przesuwając „wolnych” ludzi do pracy w przemyśle i usługach. Dla przykładu, w roku 2013 pracowało w Polsce 217 tysięcy Ukraińców a rok póżniej już 375 tysięcy, o czym praktycznie się nie mówiło.

Juncker - „Możemy budować mury, możemy się grodzić, ale wyobrażcie sobie - mówię bez demagogii – gdybyście wy byli w tej sytuacji. Nie ma takiego muru, na który nie próbowalibyście się wspiąć, nie ma takiego morza, przez które nie staralibyście się przepłynąć, nie ma takiej granicy, której nie zawahalibyście się przekroczyć. To jest wojna z barbarzyństwem, z Państwem Islamskim”.

Komentarze  

 
Baca
+2 [2] #41 Baca
26 września 2015, 23:37
wujek_manfred napisał:
Taurus napisał:

Oby tylko nie stracił dziewictwa. Wszak noc to pora niebezpieczna dla prawiczków.

Ale który z nich i w którym miejscu (wypowiedź jest trochę niejasna ;) )?

Zwracam uwagę dociekliwym, że Fakt żyje głównie z intymnych stron życia celebrytów. A Kaczyński jest postacią wyjątkowo niejasną. Jak coś mówi to z reguły nie do końca, często snuje insynuacje itp.
Dla mnie najbardziej niejasną sprawą jest jego pobyt na UBcji na początku stanu wojennego. Wygląda na to, że jest agentem Watykanu. Stąd też przyjaźń z Rydzykiem. Wygląda jakby przyłapano go na czymś brzydkim i zmuszono do współpracy. Na studiach był szary, płaski i niewidoczny. A teraz....Gdzie się tak wyszkolił?
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [2] #42 Taurus
14 października 2015, 08:55
Prezes JPZ ostatnio: ".... Są już przecież objawy pojawienia się chorób bardzo niebezpiecznych i dawno niewidzianych w Europie. Cholera na wyspach greckich, dezynteria w Wiedniu. Różnego rodzaju pasożyty i pierwotniaki, które nie są grożne w organizmach tych ludzi a tutaj mogą być grożne! ...".

Jeżeli setki tysięcy Polaków emigrują do Niemiec czy Anglii i tam pracują obok Arabów czy Hindusów, to nie jest to grożne. Jeżeli jednak kilka tysięcy Arabów przyjedzie do Polski, to epidemia chorobowa zdaniem JPZ jest pewna. Od epidemii tyfusu czy cholery przywleczonej przez uchodżców dużo bardziej boję się epidemii bezmózgowia, tak charakterystycznej dla JPZ i wielu innych polityków PIS.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #43 Pan Prezes
14 października 2015, 09:34
Cytat:
Różnego rodzaju pasożyty i pierwotniaki, które nie są grożne w organizmach tych ludzi a tutaj mogą być grożne! ...".
Jakbyś trochę podróżował, to słyszałbyś co to jest "Zemsta Faraona".
poradnikzdrowie.pl/.../...
Cytat:
Od epidemii tyfusu czy cholery przywleczonej przez uchodżców dużo bardziej boję się epidemii bezmózgowia, tak charakterystycznej dla JPZ i wielu innych polityków PIS.
Ty już nie musisz się bać.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #44 Pan Prezes
14 października 2015, 09:44
Cytat:
Są to z reguły ludzie młodzi, dynamiczni i przedsiębiorczy, starzejąca się Europa będzie zaś wymagała ogromnej ilości nowych pracowników, których jej społeczeństwa nie są w stanie same zapewnić, z uwagi na niski poziom urodzeń. W Polsce już dzisiaj brakuje informatyków i handlowców a w grupie robotników wykwalifikowanych spawaczy i ślusarzy.
Panie, puknij się w czerep.
Jakbyś wiedzy poszukał, nie pisałbyś głupot.
Na przykładzie Wielkiej Brytanii widać tę przedsiębiorczość. Tylko 5% pracujących brytyjskich muzułmanów wykonuje zawody wymagające wyższych kwalifikacji. Prawie 30% muzułmanów zajmuje mieszkania socjalne, a 5% mieszka na stałe w schroniskach dla bezdomnych.
topmejt.co.uk/.../

Chcesz tego w Polsce? To będziesz musiał podzielić się emeryturą.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [2] #45 Taurus
14 października 2015, 11:42
Na przykładzie Wielkiej Brytanii widać tę przedsiębiorczość. Tylko 5% pracujących brytyjskich muzułmanów wykonuje zawody wymagające wyższych kwalifikacji.

Tak? A jaki procent pracujących tam Polaków wykonuje zawody wymagające wyższych kwalifikacji?

Nie w tym rzecz. Powtórzę za Jarosławem Kurskim - "Linia przewodnia i strategia prezesa PIS - u to straszyć i dzielić. Dewastuje język debaty publicznej, cynicznie utrwala rasowe stereotypy, rozsiewa ziarno, zatruwające polskie dusze. Były już marsze z pochodniami i hasłami "Polska dla Polaków", plugawy internetowy hejt na uchodżców, a teraz są pasożyty, cholera i dyzenteria. Najgorsze zaczyna się od słów".

Nie rozumiesz, baranie, że ci ludzie trafią na początku do specjalnych ośrodków, gdzie zostaną, między innymi, gruntownie przebadani? Czy kilkadziesiąt tysięcy Czeczeńców wpuszczonych do Polski przyniosło nam zarazę? Mam nad tobą tą przewagę, że przez ponad dwa lata pracowałem z muzułmanami, w arabskim kraju. Mam nad tobą tą również przewagę, że w miarę dobrze poznałem ich kulturę, zwyczaje i tradycję. Mogę ci po tym wszystkim powiedzieć, że jesteś beznadziejnie głupi, tak samo zresztą, jak twój prezes.

Jarosław Kaczyński, rozpaczliwie walczący o władzę, gotowy jest na każdą podłość, na każde, plugawe stwierdzenie. Uchodżcy są tu najmniej ważni, znależli się pod ręką po prostu. Niektórzy porównują jego zachowanie, wypowiedzi i postępowanie do Hitlera. Ja aż tak daleko się nie posunę, nie uważam go jednak za człowieka normalnego.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #46 Pan Prezes
14 października 2015, 12:22
Cytat:
Mam nad tobą tą również przewagę, że w miarę dobrze poznałem ich kulturę, zwyczaje i tradycję.
Otóż, żadnej przewagi nie masz. Ja też miałem okazję być za panowania Kadafiego w Libii. Tych dzikusów mam po dziurki w nosie. Czeczeńcy przy nich to anioły.
Włos się na głowie jeży, od tego co tam się działo. Rodzina tam nie istnieje. Arabowie uważają że kobiety nie są ludźmi i nie mają duszy. Arabskie kobiety mają, ubogie słownictwo, bo one z mężami nie rozmawiają. Siedzą pozamykane w domach jak w więzieniach. W Libii było dużo Polek, co powychodziły za Arabów. Błagały nas na kolanach, żeby im pomóc wrócić Polski, bo bez zgody męża nie mogły opuścić Libii. Tam panuje zupełna dzicz. Jedna z polskich pielęgniarek, która pracowała na kontrakcie została porwana, gdy wyszła na moment ze szpitala żeby wyrzucić śmieci. Odwieźli ją po 3 dniach, oczywiście zgwałconą.
Jeśli poznałeś ich zwyczaje, kulturę to mów prawdę. Jesteś to winny Polakom.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [2] #47 Taurus
14 października 2015, 12:27
Otóż, żadnej przewagi nie masz. Ja też miałem okazję być za panowania Kadafiego w Libii. Tych dzikusów mam po dziurki w nosie.

Jeżeli tylko tyle tam zobaczyłeś i poznałeś, to bardzo ci współczuję.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #48 Pan Prezes
14 października 2015, 13:55
Cytat:
Jeżeli tylko tyle tam zobaczyłeś i poznałeś, to bardzo ci współczuję.
Nie ma czego. Tym się różnimy, że ty wszystko widzisz i poznajesz teoretycznie, a ja praktycznie.
Zacytuj
 
 
sunset
+1 [1] #49 sunset
14 października 2015, 17:35
[...]Nie ma czego. Tym się różnimy, że ty wszystko widzisz i poznajesz teoretycznie, a ja praktycznie.[...]
sorry FB, ale Twoja praktyka gówna warta.
akurat Kaczyński i Kadafi siebie warci i tworzą takie same kultury, niezależnie od wyznania. kulturę władzy i przemocy.
ja byłem w Algierii i każdy muzułmanin, którego poznałem miał w sobie miłość bliźniego taką samą, jakiej uczy nas Nowy Testament. ale Ty jesteś wychowany w duchu polskiego katolicyzmu :) Ciebie nauczyli miłości bliźniego wg Starego Testamentu :)
mogę tylko poinformować Cię o jednym. Twoja tzw. "wiedza" jest gówno warta. Twoja "praktyka" z trzeciej ręki nie więcej. Nawet nie masz pojęcia o Koranie. Przeczytałeś go chociaż? masz pojęcie co tam jest napisane? a czytałeś inne pisma Mahometa? albo jego historię? z Twoich wypowiedzi widać jak na dłoni, że nie. żeby wypowiadać się na temat jakiejś kultury trzeba ją znać, w całości a nie wyrywkowo. i tak zwykły człowiek, nie znający polskiej kultury, przyjrzawszy się tylko temu co robią i mówią Ci najgłośniej krzyczący, pomyślałby, że Polacy to skostniały w swoim wyznaniu i nienawiści nacjonalista i egocentryk. a tak naprawdę większość Polaków to ludzi serdeczni i otwarci na świat. tylko najgłośniej krzyczą tzw. "Polacy-katolicy".
Miłość bliźniego jest wspólna dla wszystkich trzech wielkich religii. czterech, jeśli uznamy za religię buddyzm, choć wielu uznaje go za filozofię. i tylko w trzech religiach istnieją arcykonserwatyści, którzy zaprzeczają podstawowej idei każdej z nich - właśnie miłości bliźniego. tak sam ojak zaprzeczasz Ty, Twoi idole Kaczyński, Mącirewicz, Duda i straSzydło. i ich idol Rydzyk.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [2] #50 Taurus
14 października 2015, 20:39
:) Ciebie nauczyli miłości bliźniego wg Starego Testamentu :)

Zastanawiam się tak, jak dzisiaj Justyna Pochanke, czy gdyby Jezus Chrystus stanął przy naszej, polskiej bramce z wyciągniętą prosząco ręką, to podalibyśmy mu kubek wody, czy też poszczulibyśmy psami, bo może nosić w sobie robaki albo inną zarazę? Tak właśnie wygląda nasz katolicyzm i nasza uczynność w stosunku do innych. Jak wygląda katolicyzm Rydzyka i Radia Maryja? Każdy to może łatwo stwierdzić. ŻENADA !!! Czy po wypowiedzi Kaczyńskiego o robakach i zarazkach można go jeszcze uznawać za człowieka cywilizowanego? Czy ludzi takich, jak PP, można uważać za należących do naszej, europejskiej cywilizacji? Im mamona, zawiść a nawet nienawiść uszkodziła mózgi w sposób trwały. Oni, pseudokatolicy nie potrafią o bliżnim myśleć z miłością. Oni kochają wyłącznie siebie i własne ego.
Zacytuj
 
 
Baca
+1 [1] #51 Baca
14 października 2015, 22:42
Pan Prezes napisał:
Odwieźli ją po 3 dniach, oczywiście zgwałconą..

W Polsce gwałty są na porządku dziennym. Rocznie jest ich kilkaset. Są tez morderstwa, wypadki drogowe, włamania, pobicia, burdy na stadionach. A wszystkie są dziełem ochrzczonych katolików czy muzułmanów?
Tysiące Polaków wyjeżdżają, głównie na południe gdzie grasują syf z malarią, ameby i muchy tse-tse. I co? Nieliczni powracają żywi? Jak wierzyć facetowi co opowiada takie głupoty? Skoro nie ma lepszych argumentów to znaczy, że nie ma żadnych.
A ty PP poczytaj "Protokoły mędrców Syjonu", to coś na twój poziom umysłowy.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #52 Pan Prezes
15 października 2015, 07:02
Taurus z Bacą razem wzięci.
Weźcie se uchodźców do swojej chałupy, a innych nie pouczajcie.
Dajcie przykład.
W niebie dostaniecie nagrodę.
Zacytuj
 
 
sunset
+1 [1] #53 sunset
15 października 2015, 07:31
FB, i właśnie napisałeś coś co przedstawia Twój poziom etyczny.
Twój bardzo niski poziom.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #54 Pan Prezes
15 października 2015, 09:45
Mój poziom etyczny wynika z wiary chrześcijańskiej.
Przypomnę słowa z Ewangelii Św. Mateusza -: "Nie dawajcie psom tego, co święte, ani nie rzucajcie pereł waszych przed wieprze, by ich przypadkiem nie podeptały nogami i obróciwszy się nie rozszarpały was".
A jak ktoś jest zaprzańcem niech opuści ten kraj i do pogan się uda.

PS
A ty sunset zakichany etyku, podnoś swój poziom. Zacznij od dania dupy pedałowi.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #55 Pan Prezes
15 października 2015, 09:51
Cytat:
Czy po wypowiedzi Kaczyńskiego o robakach i zarazkach można go jeszcze uznawać za człowieka cywilizowanego?
A ta strona to jest dla tych niecywilizowanych?
poradnikzdrowie.pl/.../...

No Taurus dalej. Zgłoś to gdzieś. Boż to jawna dyskryminacja.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #56 Pan Prezes
15 października 2015, 10:01
Cytat:
Czy po wypowiedzi Kaczyńskiego o robakach i zarazkach można go jeszcze uznawać za człowieka cywilizowanego?
Wg Taurusa nie.
Ale czy jedynie słuszne czasopisma też?
wyborcza.pl/.../
swiat.newsweek.pl/.../
Zacytuj
 
 
sunset
+1 [1] #57 sunset
15 października 2015, 10:10
Pan Prezes napisał:
Mój poziom etyczny wynika z wiary chrześcijańskiej.
Przypomnę słowa z Ewangelii Św. Mateusza -: "Nie dawajcie psom tego, co święte, ani nie rzucajcie pereł waszych przed wieprze, by ich przypadkiem nie podeptały nogami i obróciwszy się nie rozszarpały was".
A jak ktoś jest zaprzańcem niech opuści ten kraj i do pogan się uda.

PS
A ty sunset zakichany etyku, podnoś swój poziom. Zacznij od dania dupy pedałowi.

Twój poziom nie wynika z wiary chrześcijańskiej tylko z "polsko-katolickiej" w której jest zero chrześcijaństwa. ZERO. podstawowym elementem wiary chrześcijańskiej jest miłość bliźniego faszysto. to Was należałoby porównywać z Hitlerem i SS. takie same Wasze zasady i metody.
Zacytuj
 
 
Baca
+1 [1] #58 Baca
15 października 2015, 20:18
Pan Prezes napisał:
Mój poziom etyczny wynika z dania dupy pedałowi.


Poznać ten poziom i światopogląd z użytych słów.
Ojciec Święty wyraził się jasno - pomóżcie, nasz episkopat też zachęca do pomagania. Oni bieglejsi od ciebie. W Polsce tylko jeden facet zdecydowanie odmawia pomocy. I jego wyznawcy. Facet używa Pismo Święte jak mu wygodnie. Ty też. Nie chcemy im dawać kosztowności ani świętości. Im potrzebny dach nad głową, strawa i praca.
Naród amerykański powstał z uchodźców i jakie ma osiągnięcia. Owszem niszczyli tubylców. Nie mam nic przeciwko temu, by twoją osobę i tobie podobnych zastąpili jacyś uchodźcy. Małe szanse by na tym stracić!
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [1] #59 Taurus
15 października 2015, 20:34
Ojciec Święty wyraził się jasno - pomóżcie, nasz episkopat też zachęca do pomagania. Oni bieglejsi od ciebie.

Co tam Ojciec Święty, co tam Episkopat. Rydzyk i Kaczor mają inne zdanie i tylko to się liczy. PP pisze, że "jego poziom etyczny wynika z wiary chrześcijańskiej". Twierdzę, używając słynnego słowa liderów PIS - u, że jest on zaprzańcem tej wiary, że nawet jeśli modli się pod figurą to diabła ma za skórą. Taka bezmyślność, taka uległość zboczonym liderom jakiejś partii, czy bardziej może sekty, z reguły prowadzi i zawsze prowadziła do nieszczęścia. Dlatego trzeba robić co się da, żeby tą sektę osłabić.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-1 [1] #60 Pan Prezes
16 października 2015, 07:09
Cytat:
Taka bezmyślność, taka uległość zboczonym liderom jakiejś partii, czy bardziej może sekty, z reguły prowadzi i zawsze prowadziła do nieszczęścia.
A wcześniej napisałeś
Cytat:
Ojciec Święty wyraził się jasno - pomóżcie, nasz episkopat też zachęca do pomagania.
Więc jaka uległość. Zastanów się co piszesz.
Ja mam swoje zdanie w przeciwieństwie do ciebie.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-1 [1] #61 Pan Prezes
16 października 2015, 11:05
Według opinii organizacji Save the Children, 2/3 szpitali w Syrii zostało zniszczonych. W dodatku, prawo islamskie wprowadzone na okupowanych terenach zakazuje niektórych praktyk medycznych. W rezultacie, choroby rozprzestrzeniają się dużo szybciej. Zdaniem epidemiologa Petera Hoteza, wysłannika Białego Domu ds. medycznych na Bliskim Wschodzie sytuacja związana z leiszmaniozą jest “poza kontrolą”, a obecne warunki przyczyniają się do łatwego rozprzestrzeniania choroby.
W Niemczech zaczęto odnotowywać więcej przypadków gruźlicy, która roznosi się w gęsto zamieszkanych ośrodkach dla azylantów. Gruźlica to groźna choroba atakująca płuca, skórę, kości i inne części ludzkiego ciała. Stwierdzono ją w Gerze, Hamburgu oraz Berlinie. Powszechną chorobą jest również świerzb. Nie powinno to jednak dziwić, skoro imigranci raczej nie mieli możliwości odpowiednio zadbać o higienę.
Czy po wypowiedzi Kaczyńskiego o robakach i zarazkach można go jeszcze uznawać za człowieka cywilizowanego?
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [1] #62 Taurus
16 października 2015, 12:32
Czy po wypowiedzi Kaczyńskiego o robakach i zarazkach można go jeszcze uznawać za człowieka cywilizowanego?

Nie można!
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [1] #63 Taurus
16 października 2015, 12:34
Ja mam swoje zdanie w przeciwieństwie do ciebie.

Ty nie masz swojego zdania. Jesteś, po prostu papugą PIS - u.
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać