Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - wrzesień I

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
35 rocznica powstania Solidarności, wielkiego ruchu społecznego, wielkiego narodowego zrywu. Wielkiej Solidarności, zupełnie różnej od dzisiejszego związku zawodowego, z Dudą – bis na czele, związku, któremu przewodzą cwaniacy i pseudobiznesmeni, dbający wyłącznie o własne interesy, mający gdzieś losy i interesy kraju. Związku, który od dawna jest przybudówką PIS. Związku, który zawłaszczył symbole i legendę Wielkiego Ruchu a którego nie stać teraz na to, żeby zaprosić na uroczystości jubileuszowe żyjących jeszcze, prawdziwych bohaterów tamtych czasów. Nie stać też na zaproszenie na nie Premiera. Wielka Solidarność walczyła z monopolem jednej partii (PZPR), obecna - skarlała, walczy natomiast o dojście do władzy jednej partii (PIS).  
 

35 rocznica powstawia Solidarności

Słucham gorzkich wypowiedzi Henryki Krzywonos, której Duda na uroczystości nie zaprosił. Warto ich sens przytoczyć a ponieważ będzie to z pamięci, mogą wystąpić drobne przekłamania – „Ja nie walczyłam o takie związki zawodowe, jakie mamy dzisiaj. Walczyłam o związki, które dbają o ludzi a nie robią własne interesy i politykę. (….) Jeszcze 20 lat temu mówiono o nas, że jesteśmy daleko za murzynami, dzisiaj, za granicą, szkaluje nas własny prezydent – Duda. (…) Solidarność to dawanie innym czegoś od siebie. Naszej walki z tamtych lat nie jest nam w stanie odebrać ani jeden, ani drugi Duda. Pozdrawiam wszystkich sygnatariuszy tamtych porozumień, bo o nich nikt dzisiaj nie mówi”.

Równie gorzko mówi Andrzej Celiński – „Polska oddala się od idei solidarności międzyludzkiej. Buduje się sztuczne linie podziałów. Polityka musi się zajmować kwestiami realnymi a nie światopoglądowymi. Prawa strona ucieka w przestrzeń symboliczną, której nie udaje się rozwiązać. W ten sposób zadeptujemy nasze wielkie, narodowe sukcesy. Największy podział nastąpił po roku 2004 i to jest miarą naszej klęski. Postulat „Wyprowadzić partie z zakładów pracy” jest ciągle aktualny W kopalniach, na przykład, rządzą związki zawodowe, które działają tak, jak kiedyś PZPR w zakładach pracy. Związki wyszarpują w tych zakładach profity, których nie mają pracownicy innych przedsiębiorstw. (…) Najbardziej ograniczani w naszej demokracji są demokraci, bo oni szanują prawo. Łobuzy nie są niczym ograniczani. (…) Próbuje się wymazać gumką ludzi, którzy tworzyli sierpień 80. Tak samo robili komuniści, wymazując ze zdjęć ludzi, którzy wypadli z obiegu. (…) Jedna partia i przywódcy obecnej Solidarności zawłaszczają historię”.

Jarosław Kaczyński siedział na Sali i wyglądał przy tych młodszych celebrytach jak mocno zwiędnięta paprotka. Pomyślałem – ten podział Narodu to w ogromnym stopniu twoja zasługa ty mały, zawistny i mściwy człowieku. To, że w wystąpieniach nie padły nazwiska przywódców strajku w stoczni gdańskiej, nawet Lecha Wałęsy, wynika z twojej do niego nienawiści i zacietrzewienia, które są tak wielkie, że nie potrafisz nawet oddychać tym samym powietrzem co on.

Komentarz L. Wałęsy – „To państwo powinno organizować obchody związane z powstaniem Solidarności. Kiedyś już to proponowałem. Przecież oni (obecny NSZZ „S”) nie mają z tym nic wspólnego. To jest państwowe, wielkie zwycięstwo i państwo musi to realizować. A ponieważ władze państwowe nie biorą tego, to jakieś grupy rozgrywają, rozszarpują”. Dzisiejszy NSZZ „S”, poza nazwą i logotypem, rzeczywiście nie ma nic wspólnego z tamtym wielkim ruchem. Piotr Duda pozwala więc sobie na żarty, mówiąc „to są nasze urodziny”. Według niego więc wielka, narodowa rocznica wszystkich Polaków to urodziny PIS – owskiej przybudówki związkowej.
 

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Berlinie

Nasz prezydent w czasie wizyty w Berlinie skarżył się prezydentowi Gauckowi, że „Polska nie jest państwem sprawiedliwym a jego obywatele nie są traktowani równo”. Prezydent Gauck mówi o Polsce znacznie lepiej i cieplej niż prezydent Duda, który zachowuje się jak gówniarz, kalający własne gniazdo. Prezydent Gauck zrewanżował mu się słowami – „W różnych fazach historii potrzebowaliście pomocy i ją otrzymywaliście” – to w aspekcie dyskusji o pomocy nielegalnym imigrantom, z podtekstem „czy nie czas się za to odwdzięczyć pomagając tym, którzy są w potrzebie?”
 

Andrzej Duda w kampanii PIS

Prezydent Duda jeździ po kraju w ramach kampanii PIS i mówi ludowi, jaka powinna być władza. Nie przyjmuje przy tym do wiadomości, że mówi również o sobie, bo dzisiaj „oni” to przecież również on, przedstawiciel władzy.
 

Turystyka w Polsce według Eurostatu Polska

W pierwszym kwartale 2015 w naszych turystycznych obiektach noclegowych zatrzymało się prawie pięć milionów turystów polskich i zagranicznych. Udzielono im ponad 12 milionów noclegów. W tym samym czasie w hotelach zrealizowano ponad 7 milionów noclegów. Według Eurostatu Polska staje się powoli turystyczną potęgą.
 

76 rocznica wybuchu II Wojny Światowej

1 wrzesień. 76 rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Premier Kopacz na Westerplatte – „Bezpieczeństwo Polski nie ma ceny. Nie można w imię politycznych rozgrywek obrażać własnego kraju, obniżać jego wiarygodności. Polska jest wartością najcenniejszą i nie ma partii politycznej, i nie ma ambicji żadnego polityka, którą warto byłoby postawić ponad to, co najcenniejsze – wolność i niepodległość Rzeczpospolitej. Westerplatte to symbol obowiązku, rzetelności, patriotyzmu, a przede wszystkim odwagi, by stanąć w obronie rzeczy i wartości, które są najcenniejsze”.

W czasie tych uroczystości Prezydent Duda nie podał ręki Premier Kopacz – odwrócił się do niej plecami i odszedł. Wykazał się w ten sposób brakiem kultury osobistej i politycznej. To zachowanie całkowicie nie akceptowalne w cywilizowanym świecie. Odwrócenie się plecami zamiast podania ręki w takim miejscu jak Westerplatte to brak szacunku nie tylko dla Premier, ale i społeczeństwa. Rękę na uroczystościach podają sobie nawet przywódcy krajów, które są w konflikcie. No cóż, mamy Prezydenta buraka, niestety. Zmarnował okazję, by zachować się przyzwoicie. Lech Wałęsa, komentując niepodanie ręki przez Prezydenta pani Premier – „kultury, kultury, robotnik z robotnikiem by się przywitał, najpierw może daliby sobie po jednym, ale by się przywitali”. Mówiąc nieco żartobliwie „Polak nie powinien pokazywać pleców wrogowi, szczególnie na Westerplatte”.
 

Uchodźcy

Najważniejszym tematem jest od jakiegoś czasu problem uchodźców. Do niedawna dotyczyło to głównie Grecji i Włoch, teraz problem rozwinął się  niemal na całą UE. Większość z nich chce się dostać do Niemiec lub Wielkiej Brytanii. Mówi się, że o azyl w Niemczech może  wystąpić nawet 800 tysięcy osób. Ten exodus ludzi z Afryki i Bliskiego Wschodu wynika z sytuacji, jaka zaistniała w Libii, Syrii, czy Iraku, częściowo sprokurowana przez państwa zachodnie. Tysiące ludzi uciekają z piekła w które przekształcono ich kraje i za wszelką cenę próbują sforsować morze Śródziemne, najczęściej przy pomocy przemytników, którzy zabierają im za to dorobek całego życia. Codziennie oglądamy wstrząsające sceny, pokazujące zdesperowanych do cna ludzi, czy utopione dzieci.
 

Odrzucenie przez Senat wniosku Andrzeja Dudy o referendum na 25 października

4 wrzesień. Senat odrzucił wniosek prezydenta Dudy, dotyczący referendum 25 pażdziernika. Przeciw wnioskowi było 53 senatorów a 35 była za. Za dwa dni odbędzie się referendum zarządzone przez prezydenta Komorowskiego. Sądzę, że frekwencja nie przekroczy kilkunastu procent.  W ten sposób sprawa referendów, dotyczących tematów politycznych zostanie ostatecznie skompromitowana.
 

Złoty Pociąg pod Wałbrzychem

Od jakiegoś czasu głośno jest o „złotym pociągu” pod Wałbrzychem. Tak do końca nikt jeszcze nie wie, czy jest tam jakikolwiek pociąg, temat jest jednak złotym jajkiem dla tego miasta, dającym mu za darmo niesamowitą promocję i tłumy przewalających się ludzi. Wałbrzychowi, znanemu dotąd głównie z bieda – szybów to się należy a jeśli jeszcze odkopano by tam jakiś szwabski pociąg, to radość miejscowych byłaby ogromna.

Komentarze  

 
Baca
+4 [4] #1 Baca
5 września 2015, 00:36
Dzięki Taurusie za kolejny, celny trud. Mam tylko dwie uwagi;
- Wałęsa słusznie skrytykował postępek Dudy, ale zapomniał jak ongi zaproponował Kwaśniewskiemu podanie nogi. Ale Wałęsa to prosty robotnik, a Duda to doktor nauk, krakowski wykształciuch z dziada-pradziada, a tam się celebruje formy, ojojoj jak się celebruje!
- większość tych wychodźców to nieźle odżywione byczki szukające intratnego zarobku.

Poroszenko zaprosił Dudę do Kijowa. Będzie wreszcie też miał zdjęcie z Witalijem Kliczką.
Zacytuj
 
 
Baca
+3 [3] #2 Baca
5 września 2015, 00:59
W celu rozweselenia:
wiadomosci.onet.pl/.../z8wf0v
... i są już pierwsze ofiary. Facetowi urwało.....(w przeciwieństwie do PP nie lubię wulgaryzmów)
Zacytuj
 
 
Taurus
+4 [4] #3 Taurus
5 września 2015, 08:01
- Wałęsa słusznie skrytykował postępek Dudy, ale zapomniał jak ongi zaproponował Kwaśniewskiemu podanie nogi. Ale Wałęsa to prosty robotnik, a Duda to doktor nauk, krakowski wykształciuch z dziada-pradziada, a tam się celebruje formy, ojojoj jak się celebruje!

Masz rację, Baca. Nie przepadam za Wałęsą. Zawsze go uważałem za bufona, któremu się przewróciło we łbie. Bufona, który przyspieszył niekorzystne zmiany i konflikty w narodowym ruchu. One by pewnie kiedyś i tak nastąpiły, jednak w innej i mniejszej skali. Nie jest to więc bohater z mojej bajki, na Kaczyńskich się jednak poznał i ich pogonił, za co należą mu się podziękowania.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+2 [4] #4 wujek_manfred
5 września 2015, 08:09
Oj, ja widzę że w temacie tzw. "uchodźców" media ludziom zaczynają powolutku robić wodę z mózgu.

Przede wszystkim - ci ludzie nie uciekają przed żadna wojną. Widzieliście zdjęcia potopionych imigrantów? A wiecie gdzie się utopili? 500 metrów od wybrzeża....Turcji, gdzie mają obozy dla uchodźców, na które to obozy żadne bomby nie spadają.

Można się jeszcze zapytać - jaka to wojnę mamy na Węgrzech, że przed nią ci "uchodźcy" uciekają do Niemiec?

W ogóle fotka topielców mająca wstrząsnąć wedle mediów sumieniami Polaków to jakaś straszna głupota. Jaki wpływ niby ma Polska na warunki żeglugowe na Morzu Śródziemnym?

W zasadzie jakby zgłębić temat, to najpierw trzeba by sobie odpowiedzieć na pytanie - dlaczego ci ludzie wyruszają na morze? Wyruszają bo oczekują że po drugiej stronie ich ktoś wpuści. A dlaczego tego oczekują? Albowiem są tam państwa które ich rzeczywiście wpuszczają.

Takie państwa jak Niemcy, Francja, Włochy, które nie zapewniają szczelności swoich granic i zachęcają w ten sposób do takich niebezpiecznych rejsów mają krew tych ludzi na rękach. Ale oczywiście - łatwiej zrzucić winę na krnąbrnych Polaków, i jeszcze kazać im płacić za wyjątkowo durną (by nie napisać - "samobójczą") politykę tych krajów.

Co do kwestii wdzięczności - my oczywiście jesteśmy wdzięczni za przeszłość, i jesteśmy gotowi udzielić azylu Belgom, Niemcom czy Francuzom, na przykład gdy ci będą uciekać przed dżihadem ze swych państw. W zasadzie to powinni się modlić byśmy tych imigrantów nie przyjęli - chociażby po to, aby ci Europejczycy mieli potem gdzie uciekać (bo nie łudźmy się - do obrony swoich krajów przed rewolucją islamską nie są zdolni).
Zacytuj
 
 
sunset
+3 [3] #5 sunset
5 września 2015, 08:51
Taurus napisał:
[...]Bufona, który przyspieszył niekorzystne zmiany i konflikty w narodowym ruchu. One by pewnie kiedyś i tak nastąpiły, jednak w innej i mniejszej skali. Nie jest to więc bohater z mojej bajki, na Kaczyńskich się jednak poznał i ich pogonił, za co należą mu się podziękowania.[...]

a i owszem. ale Kaczyńscy właśnie byli jego doradcami w czasie kiedy zdecydował się na "wojnę na górze" i ich możemy czynić za to oszołomstwo odpowiedzialnymi. oczywiście FB zaraz zaprotestuje, że Kaczyńskich wtedy nie było... ale wystarczy sobie poczytać:
1. pl.wikipedia.org/.../...
2. pl.wikipedia.org/.../...
Zacytuj
 
 
Haji
+3 [3] #6 Haji
7 września 2015, 09:47
frekwencja w referendum jest delikatnie mówiąc - niska. Wygląda na to, że sztandarowe hasło Kukiza nie zmobilizowało ludzi.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+4 [4] #7 wujek_manfred
7 września 2015, 10:02
Haji napisał:
frekwencja w referendum jest delikatnie mówiąc - niska. Wygląda na to, że sztandarowe hasło Kukiza nie zmobilizowało ludzi.

Kukiz ogłosił że to wina hejtu. Co jest dość śmiszne, bo cała polityczna działalność Kukiza opiera się właśnie na hejcie.

Inna sprawa że referendum było jedynie elementem kampanii wyborczej Bronka, i - z całą sympatią dla niego - był to element żenujący.

Żenująca jest także zresztą reakcja PiSlamu. Ogłoszono że Bronek zafundował igrzyska za 100 budżetowych baniek - ale jak Duduś chciał zrobić dokładnie to samo, i Senat się nie zgodził, to była wielka wrzawa że narodowi nie dano się wypowiedzieć.

Z ciekawostek - Newsweek ujawnił przekręty ZOMO-Dudy. Nasz weteran z ZOMO przy tym nawet nie próbuje zaprzeczać, ograniczając się do stwierdzenia że to złe PO inspiruje takie artykuły.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-4 [4] #8 Pan Prezes
7 września 2015, 10:07
Cytat:
frekwencja w referendum jest delikatnie mówiąc - niska.
JO-wy nie mają tu nic do rzeczy.
Społeczeństwo pokazało środkowy palec Komorowskiemu i platformerskim senatorom.
Dobrze to wróży na wybory. Te ok 7% referendalnej frekwencji to żelazny elektorat PO, tj ok. 2mln wyborców. Wychodzi na to, że w wyborach PO może zgarnąć ok 13.3% głosów przy frekwencji 50%.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+4 [4] #9 wujek_manfred
7 września 2015, 11:20
Na tej zasadzie te 2 miliony co się podpisały pod wnioskiem o dudowe referendum to żelazny elektorat PiS - więc jest remis.

A kto ile rzeczywiście zgarnie głosów, to się zobaczy po wyborach, na razie nie ma co z fusów wróżyć.
Zacytuj
 
 
Taurus
+4 [4] #10 Taurus
7 września 2015, 11:30
frekwencja w referendum jest delikatnie mówiąc - niska. Wygląda na to, że sztandarowe hasło Kukiza nie zmobilizowało ludzi.

Jeżeli można próbować doszukiwać się jakiegoś pozytywu to jest nim totalna odmowa Polaków udziału w tej szopce. Szkoda tylko, że ta lekcja - do przewidzenia przecież - kosztowała nas 100 milionów złotych. Dobrze, że udało się zapobiec następnej szopce, tym razem proponowanej przez jednego z Dudów. Trudno, nauka kosztuje!
Zacytuj
 
 
Belfer
+3 [3] #11 Belfer
7 września 2015, 11:59
Cytat:
Społeczeństwo pokazało środkowy palec Komorowskiemu i platformerskim senatorom.
Znasz bajkę "o Łodzi"? Nie łudź się.
Społeczeństwo nie chce zmiany, pokazało "fuck off" Kukizowi. Najłatwiej to było zrobić, nie idąc na referendum. Ja też nie poszedłem.
Nie neguję tego, że PiS ma duże obecnie poparcie. Gra lękami i fobiami oraz skrywanym rasizmem Polaków, eksploatując temat uchodźców i "zarazy islamskiej" która rzekomo nam zagraża. A zagraża nam zaraza pislamska, sekta smoleńska i fanatyczny katolicyzm.
Być może PiS wygra. Słyszę obecnie wiele głosów, mówiących, że to jest jedyny sposób raz na zawsze skończyć z tą kaczyńską i fanatyczną sektą. Niech się zbłaźnią, niech zniszczą gospodarkę, niech Polacy zrozumieją, że to banda fanatycznych debili. Polskę da się odbudować, choć stracimy w ten sposób kilka lat.
Szkoda mi czasu, w moim wieku te kilka lat to może być cała reszta mojego życia. Ale skoro tak musi być, to trudno.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
#12 wujek_manfred
7 września 2015, 12:35
Jedna zaraza drugiej nie przeszkadza. Hasła o jakimś "ukrytym rasizmie" budzą mój niesmak. W ogóle mam wrażenie że Putin popełnił błąd - jak wysyłał wojska do Donbasu, to zamiast dać im broń trzeba ich było wyposażyć we wnioski o azyl. Ukraina musiałaby ich wpuścić, inaczej okazałaby się rasistowskim i ksenofobicznym krajem. I jeszcze musiałaby ich wyżywić i zakwaterować - jakaż to ulga dla budżetu niezwyciężonej Armii Czerwonej!

Ale jak widać, towarzysze islamscy uczą się na cudzych błędach. I jak widać - oni także mają swoich "pożytecznych idiotów" w Europie. Postęp moi drodzy, postęp.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-4 [4] #13 Pan Prezes
7 września 2015, 14:28
@belfer
Jesteś całkowicie oderwany od rzeczywistości.
Wolisz zarazę islamską, to se poczytaj.
facebook.com/.../...
facebook.com/.../...

A gospodarka już dawno zniszczona i nie spodziewam się, że PiS coś uratuje. Być może opóźni upadek.
Zacytuj
 
 
Haji
+3 [3] #14 Haji
7 września 2015, 15:10
Znasz jakiegoś muzułmanina w ogóle? Bo ja tak. I to z katolikami mam problemy (np.: agresja) nie z muzułmanami.
Ile to już słyszę o zniszczonej gospodarce, tylko jakoś tego nie widać ani we wskaźnikach ani w rzeczywistości.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
#15 wujek_manfred
7 września 2015, 16:31
Niestety, prawda jest taka że arabscy, pakistańscy bądź tureccy muzułmanie bardzo lubią narzucać innym swój światopogląd i kulturę. W Muenster goście założyli pomarańczowe kamizelki z napisem "policja religijna", chodzą po monopolowych i pouczają sprzedawców o sprzeczności spożywania alkoholu z naukami islamu. Na zachodzie Europy nadal zdarzają się przypadki "mordów honorowych", o kwestii obrzezania dziewcząt nie wspomnę.

Ja jestem zwolennikiem prostego testu dla ludzi chcących się osiedlić w Polsce. Jak koleś zje schabowego i zapije setką wódki, to się do naszego kraju nadaje. A jak nie, to nie.
Zacytuj
 
 
Baca
#16 Baca
7 września 2015, 19:46
wujek_manfred napisał:
Ja jestem zwolennikiem prostego testu dla ludzi chcących się osiedlić w Polsce. Jak koleś zje schabowego i zapije setką wódki, to się do naszego kraju nadaje. A jak nie, to nie.

Yes! Yes! Yes!
Zacytuj
 
 
Baca
+4 [4] #17 Baca
7 września 2015, 19:49
Pan Prezes napisał:
A gospodarka już dawno zniszczona.

No! No! No!
Jesteś całkowicie oderwany od rzeczywistości.
Zacytuj
 
 
Haji
+3 [3] #18 Haji
7 września 2015, 20:20
@ wujek_manfred, Baca
Muzułmanin muzułmaninowi nie równy.
Zacytuj
 
 
sunset
+3 [3] #19 sunset
8 września 2015, 08:46
jeśli chcecie oceniać muzułmanów, to ciężko będzie...
to jest takie same jak w katolicyzmie i chrześcijaństwie w ogóle.
z jednej strony mamy takich Rydzków, Głódźów oraz IRA, a z drugiej strony takich księży Indrzejczyków czy innych podobnych mu prawdziwych kapłanów.
Bandytyzm i fundamentalizm nie przypisują się tylko do machometanizmu. w chrześcijaństwie funkcjonują równie dobrze. i tak samo jak w chrześcijaństwie jest tego znakomita mniejszość, ale za to bardziej widoczna.
Zacytuj
 
 
Belfer
+3 [3] #20 Belfer
8 września 2015, 09:20
Chrześcijanie nie palą już ludzi na stosach, nie ścinają głów i nie kamienują nie z powodu barku woli i wiary, tylko z powodu praw obowiązujących w świeckich dzisiaj państwach. Dajcie im bezkarność i narzędzia, a będą mordować z Chrystusem na ustach.
Nie brak chrześcijanom chęci, na co wyraźnie wskazują komentarze dobrych chrześcijan w sieci.

Warto sobie obejrzeć stronę:
freikorpspolen.tumblr.com/
Polskie komentarze z sieci nie bez przyczyny zostały nałożone na zdjęcia hitlerowców. I nie bez przyczyny strona nosi nazwę Freikorps Polen.
Gdy widzę te faszystowskie teksty, o zabijaniu, rozstrzeliwaniu i gazowaniu ludzi, którzy uciekają przed wojną ze swojego kraju, to ja się pytam - gdzie jest Polska, kto ukradł Polskę i podmienił ją na jakieś hitlerowskie bagno, w którym dominują najniższe zezwierzęcone instynkty?
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-4 [4] #21 Pan Prezes
8 września 2015, 09:24
Cytat:
jeśli chcecie oceniać muzułmanów, to ciężko będzie...
to jest takie same jak w katolicyzmie i chrześcijaństwie w ogóle.
tak, tak ....
m.natemat.pl/.../
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #22 Pan Prezes
8 września 2015, 09:36
Muzułmańskie dziecko gdzieś w Europie pyta mamę:
- Mamo, co to jest tolerancja kulturowa i co to jest rasizm?
- No więc tak, Mohammed: Tolerancja jest wtedy, kiedy biali ludzie pracują
codziennie, żebyśmy my mogli przyjechać do ich krajów i dostawać
zasiłki, no wiesz, dopłaty do czynszu, kupony na jedzenie, darmowe
leczenie, żebyśmy mogli za ich pieniądze budować meczety i takie tam. Na tym polega tolerancja kulturowa.
- Ale mamo, czy ci głupi biali ludzie nie wściekają się, że tak jest?
- Oczywiście, że tak, kochanie. I to jest właśnie rasizm!
Zacytuj
 
 
mk
+4 [4] #23 mk
8 września 2015, 10:01
Belfer napisał:
Polskę da się odbudować, choć stracimy w ten sposób kilka lat.
Szkoda mi czasu, w moim wieku te kilka lat to może być cała reszta mojego życia. Ale skoro tak musi być, to trudno.

Jak ja to rozumiem. Ale jak bedzie trzeba, to zjem ta zabe, nawet na surowo i bez popitki.
Zacytuj
 
 
Baca
+2 [4] #24 Baca
8 września 2015, 17:29
Haji napisał:
@ wujek_manfred, Baca
Muzułmanin muzułmaninowi nie równy.

Oczywiście i chrześcijanin nie równy. Kogoś pokroju Rydzyka bym nie wpuścił, a krymskiego Tatara raczej tak, Ale test wieprzowiny i wódki z grubsza przesiałby.
Zacytuj
 
 
Haji
+4 [4] #25 Haji
9 września 2015, 08:10
Mastalerek na życzenie Szydło wyprosił dziennikarza z konferencji, ponieważ zadawał zbyt dociekliwe (serio?) pytania. Więcej takich informacji, to może jednak pis nie wygra.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-4 [4] #26 Pan Prezes
9 września 2015, 09:34
Cytat:
Mastalerek na życzenie Szydło wyprosił dziennikarza z konferencji
Nie kłam.
Dziennikarz GW zadawał pytania i sam sobie udzielał odpowiedzi. Na uwagę Mastalerka, żeby zadawał konkretne pytania powiedział: dziękuję, do widzenia i sobie poszedł. Nikt go ne wypraszał.
To przecież tu bardzo ładnie widać, tylko myśleć głową a nie dawać sobie wmówić interpretacje wyborczej.
krakow.wyborcza.pl/.../...

Jak chcesz wiedzieć jak wyrzuca się dziennikarz, to wygląda to tak.
fronda.pl/.../...
Zacytuj
 
 
Haji
+4 [4] #27 Haji
9 września 2015, 09:41
Kłamiesz, jak zwykle.
Zacytuj