Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - sierpień III

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
Wskażnik PMI dla przemysłu chińskiego spadł do 47,1 punktów, najniżej od roku 2009. Juan został zdewaluowany. Wskażniki chińskiej giełdy spadają już od dawna, mimo potężnych interwencji państwa w ich utrzymanie. W związku z tym zaczynają również spadać lub są rozchwiane wskaźniki innych giełd światowych a cena ropy oscyluje już w granicach 40 USD za baryłkę. Gospodarka Chin ma potężny udział w gospodarce światowej i jest drugim co do wielkości importerem ropy. Specjaliści z tej dziedziny wieszczą więc, że trzeba się spodziewać kolejnego kryzysu gospodarczego, gdy sztucznie napompowana, chińska bańka pęknie. Po deprecjacji juana inwestorzy obawiają się również, że może dojść do niekorzystnych dla rynków wojen walutowych.
Niskie ceny ropy i gazu powodują  spadek cen węgla a to przekłada się silnie na pogorszenia sytuacji ekonomicznej wielu naszych kopalń. Górnicy zapowiadają protesty, w tym marsz na Warszawę. Wiadomo od dawna, że to akurat robić potrafią, szczególnie jeśli mogą przy okazji osłabić rząd, który podobno ciągle za mało do kopalń dopłaca, czyli poprzeć w wyborach parlamentarnych ulubiony przez związkowców (P. Duda et consortes) PIS.

Po wystąpieniu przez prezydenta Dudę o drugie referendum z pytaniami sformułowanymi przez PIS, pojawiło się w Internecie mnóstwo negatywnych komentarzy, w części nie nadających się do przytoczenia, przy których „cudak na urzędzie” i „maliniak” są epitetami delikatnymi. Przytoczę więc wypowiedzi dwóch znanych komentatorów. 
                                                                                                                          Tomasz Lis – „Czyste sytuacje są najlepsze. Nie ma żadnego prezydenta wszystkich Polaków. Jest funkcjonariusz PIS, Andrzej Duda, którego pan prezes w swoim kaprysie oddelegował na stanowisko prezydenta i co Polacy przyklepali w stanie pomroczności jasnej. Ten wyciągnięty z cylindra królik Kaczyńskiego musi teraz spłacać długi – wobec Kaczyńskiego, Dudy bis, rodzinki Elbanowskich. Za chwilę wobec Episkopatu”.
                                                                                                                                 Andrzej Wroński w liście otwartym do senatorów – „Zgódżcie się na referendum. Czemu mam dbać o interes kraju, skoro mój prezydent ma go gdzieś? W imię wygrania wyborów przez PIS prezydent Duda dał hasło do rozszarpywania państwa. Nie zależy mi na wygranej PIS, ale skoro już kraj rozszarpujemy, to chciałbym w tym rozszarpywaniu brać udział”.
                                                                                                                          Smutne to i przypomina fragment z potopu szwedzkiego Sienkiewicza. Czyżby nasza współczesna Rzeczpospolita przypominała w zamyśle prominentów PIS „postaw czerwonego sukna” jak Pierwsza RP w tamtych czasach?    Tego typu referenda (również Komorowskiego) są graniem na nosie nam, obywatelom. Trzymając taki kurs można zaproponować trzecie, z pytaniami zadawanymi  przez lewicę (finansowanie Kościoła, religia w szkołach i coś tam jeszcze), potem czwarte – 1) czy dzieci mają pić mleko w szkołach?, 2) czy pielęgniarki mają prać fartuchy co tydzień, czy mogą rzadziej?, czy pszenica powinna być siana głównie jesienią (ozima), czy też wiosną (jara)? ……………………  A co! Jak szaleć, to szaleć!..

Marek Borowski poddał analizie pytanie referendalne „Czy jest Pan/Pani za utrzymaniem dotychczasowego systemu funkcjonowania Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe?” Według niego w artykule 38 Ustawy o funkcjonowaniu tego przedsiębiorstwa wymieniono aż sześć nieskomplikowanych sposobów sprzedaży lub innego przekazania lasów w ręce prywatne. Referendum nie będzie więc dotyczyło możliwości prywatyzacji lasów lub jej braku ale zagwarantowania nienaruszalności tego przedsiębiorstwa i to w sposób bardzo niekorzystny.

23 sierpnia. Kolejna rocznica podpisania niechlubnego układu Ribbentrop - Mołotow. Prezydent Estonii na uroczystości przypominającej ten fakt - „Sojusznicy w Europie muszą się ocknąć, by stawić czoło zagrożeniom takim, jak Rosja. Nade wszystko potrzebujemy tego, by na terytoriach (państw regionu) znalazły się siły NATO, gotowe walczyć, jeśli zajdzie taka potrzeba. Polska jest rzecznikiem państw regionu na rzecz wspólnej obrony”. Warto przypomnieć, że podobnie, już dawno temu, wypowiadał się minister Sikorski, którego nasi pseudo-politycy z partii opozycyjnych obśmieli.

Na początku września wchodzi w życie Ustawa o działaczach opozycji antykomunistycznej, którzy w czasach PRL-u walczyli z systemem a obecnie są w trudnej sytuacji materialnej. Zgodnie z Ustawą osoby te będą mogły otrzymać pomoc finansową w wysokości 400 złotych na miesiąc przez rok, jeśli ich dochód jest niższy niż 880 złotych na osobę w rodzinie albo 1056 złotych netto dla osoby samotnej.   Zastanawiam się, czy  śmiać się z tego faktu , czy płakać ?????!!!!! Czy nie jest to żenujące dla naszego państwa? Czy nie jest to ubliżanie tym ludziom? Jak to się ma do wysokich emerytur SB-ków, często ich oprawców, i innych funkcjonariuszy PRL-owskich służb? W takich chwilach ogromnie wstydzę się za nas, Polaków i za nasze, coraz bogatsze przecież Państwo.


Petro Poroszenko w Berlinie, w przerwie rozmów z Merkel i Hollande – „Mamy format miński i format normandzki. W ich ramach możemy dyskutować o wszystkim. Nie ma dla nich alternatywy”. Tą wypowiedzią zastopował działania prezydenta Dudy, zapowiadającego zmianę formatu rozmów dotyczących wojny na Ukrainie i posadzenie przy stole rozmów między innymi Polski. Wygląda to na poważną stratę wizerunkową naszego kraju i jego nowego prezydenta w zakresie polityki zagranicznej. Poważny polityk nie ogłasza takich rzeczy publicznie, jeśli nie jest to wcześniej , kanałami dyplomatycznymi, uzgodnione. Tak robią niedoświadczeni nowicjusze albo ludzie nieodpowiedzialni. Grzegorz Schetyna – „Wypowiedż prezydenta Dudy była nieszczęśliwa i niezręczna. Jeśli ktoś uprawia politykę zagraniczną poprzez media, musi się liczyć z możliwością zaliczenia twardego lądowania”.

25 sierpień. Na posiedzeniu rządu tematem zasadniczym jest klęska suszy. Straty ocenia się już na ponad miliard złotych, poszkodowanych gospodarstw jest ponad sto tysięcy, prognozy na najbliższy okres nie napawają optymizmem.. Na pomoc tym gospodarstwom rząd ma wyasygnować 488 milionów złotych.

Adwokat Marcin Dubieniecki, znany z powiązań z Martą Kaczyńską, został zatrzymany z zarzutem wyłudzenia ponad 13 milionów złotych z funduszy PFRON, kierowania grupą przestępczą oraz prania brudnych pieniędzy. Razem z nim zatrzymano cztery inne osoby. Jego kumpla i wspólnika – Adama S. - ułaskawił kiedyś Lech Kaczyński, którego doradcą prawnym był Andrzej Duda. Ułaskawił, mimo negatywnej opinii prokuratora generalnego. Andrzej S. był również skazany za wyłudzanie środków publicznych z PFRON.

Sam Andrzej Duda pobierał zaś podobno z kancelarii Sejmu pieniądze na przeloty samolotem do Poznania, jak również na hotele w czasach, gdy parał się wykładami na prywatnej uczelni w Nowym Tomyślu. To jest ten sam typ „uczciwości” jak w przypadku Hofmana (i spółki), podróżujących do Madrytu z żonami za pieniądze polskich podatników.

Po 5 miesiącach negocjacji Ukraina zawarła porozumienie z grupą swoich największych wierzycieli w sprawie restrukturyzacji zadłużenia. Należność główna ma być zmniejszona o 20 procent, czyli o około 3,6 miliarda USD, zaś zapadalność reszty zadłużenia ma być przełożona na rok 2019.

Spółka Ursus zawarła z przedsiębiorstwem w Etiopii umowę na sprzedaż 174 ciągników i 390 przyczep do transportu trzciny cukrowej oraz części zamiennych o wartości ponad 30 milionów USD. Poprzednia umowa z Etiopią, podpisana we wrześniu 2013, zawarta była na dostawę 3 tysięcy ciągników  o wartości 90 milionów USD. Ursus otworzył też w Etiopii linię montażową ciągników. Ten duży rynek wydaje się być coraz bardziej domeną naszej firmy ciągnikowej, która się odrodziła, jak Feniks z popiołów.

KNF wprowadził zarządcę komisarycznego do kolejnego, siódmego już SKOK u o nazwie Arka.

Komentarze  

 
wujek_manfred
+4 [4] #1 wujek_manfred
29 sierpnia 2015, 14:29
Ta, susza i pomoc państwa. Teoretycznie ubezpieczenie od suszy jest obowiązkowe. Składka nie jest wysoka, bo wynosi średnio niecałe 50,- zł rocznie. Na ponad milion zobowiązanych ubezpieczyło się....86 osób. Słownie - osiemdziesiąt sześć. Ale oczywiście zbliżają się wybory, więc rząd będzie hojny - podobnie jak posłowie chcą być hojni wobec frankowiczów.

Czasami mam koncepcję by nakręcić jakiś gigantyczny biznes, który finalnie przyniesie same straty, i potem żyć z pomocy państwa. Tylko muszę znaleźć kilkadziesiąt tysięcy kretynów którzy wejdą w to razem ze mną. I wycyrklować tak finalną katastrofę by miała miejsce przed jakimiś wyborami - w sumie wybory mamy co pięć minut, trudno nie będzie.
Zacytuj
 
 
Taurus
+4 [4] #2 Taurus
30 sierpnia 2015, 08:31
Koniec sierpnia, kolejna rocznica powstania Wielkiej SOLIDARNOŚCI. Swoje, bardzo osobiste wspomnienia tamtych czasów zawarłem w artykule "Rok 1980 - Solidarność", który popełniłem 20 sierpnia 2013 - pozycja 200 na naszym portalu. Osoby zainteresowane tymi wspomnieniami kieruję tam właśnie.
Zacytuj
 
 
Haji
+3 [3] #3 Haji
31 sierpnia 2015, 08:06
Prezydent wszystkich pisiaków skarżył się prezydentowi Gauckowi, że Polska nie jest sprawiedliwa.
Czy naprawdę musimy mieć małego chłopca za prezydenta?
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-4 [4] #4 Pan Prezes
31 sierpnia 2015, 14:22
Cytat:
Koniec sierpnia, kolejna rocznica powstania Wielkiej SOLIDARNOŚCI.
Panie Taurus.
Wałęsa wolał Afrykę, Borusewicz scykorzył (zaproszenia były wysłane).
Tak wyglądała rocznica wielkiej SOLIDARNOŚCI.

My, Naród ufamy, że sprawy "Bolka" zostaną wreszcie uporządkowane.
I cały świat wreszcie się dowie w jaki to sposób koncesjonowana żydowska lewica dogadała się z komunistami w sprawie podziału łupów po nieboszczce PRL-ce

ANNA „SOLIDARNOŚĆ”

Muru nie przeskoczyła
Nobla nie dostała
I nawet tramwaju
Wtedy nie wstrzymała

Lecz ty Panie co siedzisz
Na niebieskim tronie
Wszystko widząc najlepiej
Nie zapomnisz o niej

W naszych sercach zostanie
Anną "Solidarność"
Wszystko inne to tylko
Nad marnością marność
Zacytuj
 
 
Belfer
+3 [3] #5 Belfer
31 sierpnia 2015, 18:20
Pan Prezes napisał:

I cały świat wreszcie się dowie w jaki to sposób koncesjonowana żydowska lewica dogadała się z komunistami w sprawie podziału łupów po nieboszczce PRL-ce


Masz na myśli braci Kaczyńskich? Czy może obecnego prezydenta Dudę, a dokładniej to chyba ci chodzi o jego żonę? Czy żona będzie kierowała Dudą?
Zacytuj
 
 
Baca
+3 [3] #6 Baca
31 sierpnia 2015, 19:42
Dzięki temu, że L Kaczyński był w czwartym rzucie, o Jarku nikt nie słyszał, to teraz Jarek może twierdzić, że to on przeskoczył mur, a Dudowa zatrzymała tramwaj?
Fajnie???
Ale po kolei.
1. CO Z LEWYMI DELEGACJAMI DUDY?
2. Pisząc "koncesjonowana żydowska lewica" masz na myśli drugą połowę prezydenckiego łóżka? Warto żebyś to nagłośnił.
3. Żydzi wnieśli spory wkład w budowę Polski, polskiej kultury. Dzieci uczą się polskiego na Tuwimie i Brzechwie. Ja to szanuję, ty nie musisz. Wykop jeszcze czeskiego Matejkę, niemieckiego Kopernika, litewskiego Mickiewicza, kurlandzkiego Andersa itd itp.
Zacytuj
 
 
Haji
+3 [3] #7 Haji
31 sierpnia 2015, 20:15
I wyrzuć jeszcze Marka Edelmana, Ludwika Hirszfelda i wielu wielu innych. Żydzi byli i są integralną częścią naszej kultury. Powinniśmy być z niej dumni i ją pielęgnować.
Zacytuj
 
 
Taurus
+4 [4] #8 Taurus
31 sierpnia 2015, 21:01
Dwóch Dudów, którzy w sierpniu 1980 byli pewnie gówniarzami, teraz pełnią całą celebrę, wypinając swoje rachityczne piersi i strojąc miny, które ich zdaniem są poważne a nie błazeńskie. Żaden z nich nawet słowem nie zająknął się o Walentynowicz, Wałęsie, Borowczaku, Borusewiczu, Krzywonos, ..... Toż to żenada!!! PIS i jego "przydupki" próbują zawłaszczyć historię. Nie sądzę jednak, żeby im się to udało.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-4 [4] #9 Pan Prezes
1 września 2015, 08:09
@baca
Gówno wiesz , w nogach śpisz i gazetami się przykrywasz.
Tak było!
www.youtube.com/.../

Cytat:
Toż to żenada!!! PIS i jego "przydupki" próbują zawłaszczyć historię. Nie sądzę jednak, żeby im się to udało.
"Solidarność" zawłaszczyła sobie "Solidarność to dopiero żenada, co?
Ja historię pamiętam i oświadczam, że Krzynowos to była łamistrajkiem.
wzzw.wordpress.com/.../...
Nie myśl Taurus, że zafałszujesz historię. Są jeszcze świadkowie tamtej epoki.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-4 [4] #10 Pan Prezes
1 września 2015, 09:47
Cytat:
„Nie podlewajmy Dębu Wolności trucizną, jaką jest polityczna hipokryzja”...
Bronisław Komorowski
niezalezna.pl/.../
Zacytuj
 
 
Haji
+3 [3] #11 Haji
1 września 2015, 10:01
Znowu źródła niezależne od rozumu, kłamczuszku.
Zacytuj
 
 
Taurus
+3 [3] #12 Taurus
1 września 2015, 12:05
Nie myśl Taurus, że zafałszujesz historię. Są jeszcze świadkowie tamtej epoki.

Jestem jednym z nich, dlatego jestem tak zniesmaczony. Prymitywy i fałszerze z PIS u zawłaszczają historię i myślą, że ludzie mają aż tak krótką pamięć. Widziałeś na obchodach swojego Kaczyńskiego w towarzystwie nowych, młodszych celebrytów? Toż to stetryczały nieborak, wyglądający jak pęd kukurydzy uwiędły z powodu suszy. On się podobno szykuje na nowego naczelnika Narodu a wygląda na to, że wkrótce trzeba go będzie reanimować.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-4 [4] #13 Pan Prezes
1 września 2015, 14:34
Może jesteś świadkiem tamtej epoki, lecz pomnij, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Że przypomnę wiekopomne słowa mentora.
"My byliśmy tam gdzie wtedy, wy tam gdzie stało ZOMO."
Stąd zapewne te rozbieżności w interpretacji historii.
Zacytuj
 
 
Haji
+3 [3] #14 Haji
1 września 2015, 15:37
Czy naprawdę mamy Ci tłumaczyć dlaczego ten idiotyczny tekst Kaczyńskiego jest poniżej poziomu podłogi?
Jarka wtedy tam nie było.
Zacytuj
 
 
Taurus
+4 [4] #15 Taurus
1 września 2015, 16:58
"My byliśmy tam gdzie wtedy, wy tam gdzie stało ZOMO."

A czy to nie ty byłeś gorącym wielbicielem ZOMO i innych komunistycznych służb? Dlaczego przestałeś je lubić? Prezes kazał?
Zacytuj
 
 
Belfer
+3 [3] #16 Belfer
1 września 2015, 17:49
Cytat:
"My byliśmy tam gdzie wtedy, wy tam gdzie stało ZOMO."
My, czyli pan prezes byli pod kołdrą u mamusi. Duda - ten, któremu pan prezes powierzył tymczasowo pełnienie obowiązków prezydenta - miał 8 lat. A Duda - przewodniczący dzisiejszej Solidurności - był w ZOMO.
Zacytuj
 
 
Baca
+3 [3] #17 Baca
1 września 2015, 19:17
Prezes, wreszcie doceniam ciebie, a to za linka, jaki nam podesłałeś:
www.youtube.com/.../
Oświeciło cie czy co? może po prostu siadłeś nieco wlany do klawiatury. Tak czy inaczej u JPZ jesteś już spalony. Facet jest mściwy i nie zna kompromisów. Ale link - prima!
Popracuj jeszcze nad kulturą słowa. Chamstwo, wulgaryzmy nie podnoszą ważkości argumentów.

Przekręciłeś niemiłosiernie słowa swojego mendora:
"My byliśmy tam gdzie wtedy, wy tam gdzie stało ZOMO."
Prawda jeszcze insza. Jarek stanął w sali BHP i w Stoczni jak było po wszystkim ( niespokojny czas spędził u mamusi głaszcząc kota). Akurat stanął tam gdzie ongi stało ZOMO.

Zalecam korepetycje nie tylko z historii, ale i z polskiego. W słowie "być" użyłeś niewłaściwego czasu. Tego też JPZ nie wybaczy.
Zacytuj
 
 
Baca
+3 [3] #18 Baca
1 września 2015, 19:24
Jeszcze raz dziękuję PP za linka. Wyskoczyły jeszcze inne np świetna "Szuja" z JPZ w roli głównej, program działania PC, potem PiS odśpiewany przez Jacka i Placka. Ech...wesołe to były czasy, teraz JPZ nie taki rzeźki, przysypia, no chyba, że akurat Gowin zgrabnie przejdzie.
Zacytuj
 
 
Taurus
+3 [3] #19 Taurus
3 września 2015, 07:20
Może jesteś świadkiem tamtej epoki, lecz pomnij, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Mów o sobie, proszę. W sprawach zasadniczych dla kraju mój punkt widzenia jest stały i nie zależy od "punktu" siedzenia. To powiedzenie, które przytoczyłeś, pasuje też, jak ulał, do zachowania twojego "mentora", który właził w tyłek Wałęsie, gdy dla niego pracował i zaraz potem palił jego kukłę, ponieważ z tej pracy został wykopany. To właśnie cała, prymitywna filozofia JPZ, PIS u i twoja - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Nie własna zresztą, tylko zaczerpnięta od komuchów.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #20 Pan Prezes
3 września 2015, 07:33
Jakie to wymowne.
podroze.onet.pl/.../mbnbk

Miałeś zbudować swój pałac
Na twardej, mocnej opoce
Którego wichry i burze
Nigdy tknąć by nie śmiały

Swój pałac, wyniosły i dumny
Na piasku zbudować kazałeś
Spadły deszcze, wezbrały potoki
I runął, upadek był wielki

Nie może złych owoców dobre drzewo wydawać
Ani drzewo złe owoców dobrych wydawać nie może

Teraz stopy masz bose
Na plecach tobół podarty,
W ręku kostur pielgrzyma,
Przed tobą droga daleka

A miałeś zbudować swój pałac
Na twardej, mocnej opoce
Którego wichry i burze
Nigdy tknąć by nie śmiały
Nie może złych owoców dobre drzewo wydawać
Ani drzewo złe owoców dobrych wydawać nie może


www.youtube.com/.../
Zacytuj
 
 
Haji
+3 [3] #21 Haji
3 września 2015, 07:42
Duda wskakuje w buty Lecha, nie podał ręki Pani Premier i nie wspomniał o Wałęsie. Drugi Duda (związkowy) rzuca obelgami, choć sam podczas stanu wojennego był w ZOMO. Czyli wraca festiwal buty, chamstwa i zwykłej codziennej podłości.

Mam też pytanie do biskupów, tyle mówicie o życiu poczętym, a dlaczego nie słyszę od was o życiu już narodzonym? Dlaczego nie powiecie słowa o konieczności pomocy i obowiązku przyjęcia przez nas uchodźców?! Sami uzyskaliśmy mnóstwo pomocy i przyjęto naszych obywateli za granicami, czas zacząć spłacać długi.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+2 [4] #22 wujek_manfred
3 września 2015, 13:12
Sorka, ale nie widzę potrzeby przyjmowania tzw. uchodźców (to nie żadni uchodźcy tylko skrzyżowanie dżihadystów i łowców socjalu). Poza tym - ci pseudouchodźcy też wcale na wczasy w Polsce nie mają ochoty. Oni nie chcą nas, my ich, po co to się nawzajem na siłę uszczęśliwiać?
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-4 [4] #23 Pan Prezes
3 września 2015, 14:12
W filmach historycznych widzimy, że damy dworu podchodzą do króla, który siedzi na tronie i kłaniają mu się nisko, nie zaś król kłania się im.
Pani Kopacz, jako zajmująca stanowisko niższe rangą, powinna była podejść do prezydenta, jako pierwszej osoby w państwie. Powinna poczekać, aż on do niej wyciągnie rękę i ją uścisnąć. Kopacz, ignorując Prezydenta, zaczęła od podawania ręki swoim współpracownikom, niższych rangą niż Prezydent RP.
Prezydent z nadzieją, że ta zastosuje się do zasad protokołu, czekał kilka sekund, ale gdy zobaczył, że musiałby się do niej przedzierać przez tłum urzędników, zrezygnował zgodnie z zasadami protokołu i odszedł.
Nagrania wyraźnie pokazują brak chęci premier Kopacz do przywitania się z prezydentem.
Takie zachowanie nie było przypadkowe, lecz zaplanowane. Tym bardziej, że w swoim przemówieniu i powitaniu pominęła ona prezydenta, podczas gdy on rozpoczął swoje od powitania jej
.
Specjalista od wizerunku Zbigniew Lazar.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+4 [4] #24 wujek_manfred
3 września 2015, 14:21
Była to ceremonia państwowa, a więc sytuacja oficjalna, a nie towarzyska. Obowiązują na niej zasady precedencji. Goście przyjeżdżający na taką uroczystość oczekują, że przywita ich gospodarz. Prezydent jest pierwszą osobą w państwie, a premier czwartą. W tej sytuacji to on zawinił. Inicjatywa powinna należeć do niego.
dr Janusz Sibora, ekspert ds. protokołu dyplomatycznego.
Zacytuj
 
 
Belfer
+3 [3] #25 Belfer
3 września 2015, 21:05
Specjalista od wizerunku nie jest - jak widać - specjalistą od savoir vivre'u.
Drogi Panie Prezesie!
Polska zeszła na psy w okresie PRLu, gdy chamstwo i prostactwo dostało się masowo na salony. Zasady towarzyskie zostały zastąpione wódką z gwinta, ogórkiem ze słoika i głośnym pierdzeniem w towarzystwie. No i mamy potem takie Pawłowicze i Dudy na salonach.
Duda nie jest królem i nie będzie. A Kopacz nie jest damą dworu, panną z fraucymeru, ani też dworską ladacznicą.
Zacytuj
 
 
Haji
+3 [3] #26 Haji
3 września 2015, 21:29
PIS do swojego spotu ukradło kawałek programu Moniki Olejnik. Kolejny przykład "prawości" pisiorków.
Tak mi się skojarzyło:
" Każdemu ciastko z kremem,
mnie gdzie więcej kremu,
no bo komuż, jeżeli nie sprawiedliwemu?"
"Sprawiedliwość" Mariana Załuckiego.
Zacytuj
 
 
Baca
+3 [3] #27 Baca
3 września 2015, 22:35
PP, nie pisz wierszy tylko odpowiedz na pytanie:
CO Z LEWYMI DELEGACJAMI DUDY?
I jeszcze jedno:
Czemu Jarka Kaczyńskiego tak łatwo wypuścili? To chyba pierwszy internowany jakiego wypuszczono? Jeszcze nie internowany, a już wypuszczony?

A Duda wcale nie wyszedł na takiego chama. Przecież mógł poklepać Merkel i co wtedy? Ale jeszcze ma 5 lat przed sobą.
Zacytuj
 
 
sunset
+3 [3] #28 sunset
3 września 2015, 23:17
a ja jeszcze jedno pytanie zadam. oczywiście wiem, że nie dostanę na nie odpowiedzi, ale zadam je ot tak - pro forma: jak były jakieś lewe kwity na Wałęsę (bo SB bardzo zależało na jego skompromitowaniu - patrz montaż jego rozmowy z bratem w celi) to zaraz krzyczycie "TW Bolek". a jak znalazły się kwity na Jarosława Kaczyńskiego, który dziwnym trafem walką z komuną do stanu wojennego nie zajmował się wcale, to akceptujecie bez słowa dowodu jego dwa słowa: "to fałszywka" i powiedz mi jeszcze gdzie teraz te kwity na Kaczyńskiego? no gdzie one zginęły? bo z tego co wiem to dokumenty nie powinny ginąć... a może TW Kaczyński wpłynął jakoś na IPN?
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-4 [4] #29 Pan Prezes
4 września 2015, 07:30
CO Z LEWYMI DELEGACJAMI DUDY?
Prezydent RP Andrzej Duda od samego początku swojej działalności publicznej kładł nacisk przede wszystkim na spotkania z rodakami i rzetelne wykonywanie powierzonych mu obowiązków. Wyjazdy posła Andrzeja Dudy były związane z wykonywaniem mandatu posła.

Pytanie powinno brzmieć:
Co z podróżami samolotem Kopacz do Gdańska w celu odwiedzin córki co tam studiowała?
Drugie pytanie:
Co z lotami Tuska? Kiedy był premierem, latał w weekendy do domu rządowym samolotem na koszt podatnika.
niezalezna.pl/.../...
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-4 [4] #30 Pan Prezes
4 września 2015, 07:50
Sam Bolek przyznał:
W grudniu 1970 roku, podpisałem 3 albo 4 dokumenty.
Komplet informacji na temat agenturalnej przeszłości Wałęsy znajduje się zapewne tylko w jednym miejscu, w Moskwie. Tam właśnie znajduje się oryginalna teczka "Bolka". Ze swojej teczki w Polsce, Wałęsa powyrywał kartki, kiedy był prezydentem.
Na Jarosława żadnych kwitów nie było. Był temat fałszywej lojalki.
Szerzej na ten temat tu.
histmag.org/.../

PS
@sunset
Miast tworzyć bzdury na podstawie GW, wież się do roboty. Poszukaj.
Bo śmiecisz jak stary dziad. A mnie, po takich nie chce się sprzątać.
Zacytuj
 
 
Haji
+3 [3] #31 Haji
4 września 2015, 08:35
Skoro znowu spamujesz z dziwnych miejsc. Jarek był tak bojowym opozycjonistą, że go nie internowano. A nazywanie byłego prezydenta naszego ładnego kraju "bolkiem" świadczy o tobie, nie o nim.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-4 [4] #32 Pan Prezes
4 września 2015, 08:43
Skoro znowu spamujesz z dziwnych miejsc.
To są wg dziwne miejsca?
Źródła:
Wyrok Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa z 20 kwietnia 1998 r., III K 285/95;
Wyrok Sądu Wojewódzkiego w Warszawie z 20 listopada 1998 r, X Ka380/98;
Postanowienie Prokuratora Prokuratury Okręgowej w Warszawie z 29 lutego 2008 r, V Ds 177/06;
IPN BU 01439/170 dokumentacja aktowa dot. Jarosława Kaczyńskiego, przekazana do zasobu IPN przez ABW;
IPN BU 0204/1599/1 – skany teczki papierowej – KE „Jar” dot. Jarosława Kaczyńskiego;
IPN BU 01513/5 – akta personalne, Marian Kijowski;
IPN BU 0604/1768/1 – akta osobowe Wacław Król;

Pokaż swoje źródła cwaniaczku, wtedy będziemy dyskutować.
Zacytuj
 
 
Haji
+3 [3] #33 Haji
4 września 2015, 09:02
Pech, że nie mogę teraz zapoznać się z całością tych źródeł, zaraz wyjeżdżam. Dlaczego wyzywasz byłego prezydenta od "bolków" pisowską metodą? I nie zmienia to faktu, że Jarek był pod kołderką mamusi. Z tego co pamiętam, to teczka Jarosława została zniknięta za jego rządów.
Zacytuj
 
 
Baca
+2 [2] #34 Baca
5 września 2015, 00:07
[quote name="Pan Prezes"]CO Z LEWYMI DELEGACJAMI DUDY?
Prezydent RP Andrzej Duda od samego początku swojej działalności publicznej kładł nacisk przede wszystkim na spotkania z rodakami i rzetelne wykonywanie powierzonych mu obowiązków. Wyjazdy posła Andrzeja Dudy były związane z wykonywaniem mandatu posła.

Wreszcie przejrzałem: w Nowym Tomyślu Duda nie spotykał się ze studentami, tylko z wyborcami. Wprawdzie to nie jego wyborcy, ale co to ma za znaczenie. Tylko czemu stawiał im oceny i własciwie za co?????

Komplet informacji na temat agenturalnej przeszłości Jarka znajduje się zapewne tylko w jednym miejscu, w Watykanie. I dlatego przez pół dnia go trzymali, aby sprawę wyjaśnić. Zapewne powoływał się na swojego kardynała prowadzącego w rodzaju Sierowa, a ten akurat pojechał na ryby - było woskriesienie.
Niewątpliwie Wałęsa był agentem, którego głównym zadaniem było odgryźć SB- łapę co go stworzyła. I chwała Mu za to!!!
Po rządach PiS- LPR- LePeR wszystkie teczki poprzewracano, wiem bo sam zagladałem. Teraz wynika z nich, że: www.youtube.com/.../
Tylko trzeba materiał nieco wygładzić!
Zacytuj
 
 
Baca
+2 [2] #35 Baca
5 września 2015, 00:14
Są już pisemne zeznania studentów Dudy z Tomyśla. Niektórzy nawet nie wiedzieli, że był posłem, dla nich to był jakiś ważniak z Warszawy.
Zacytuj