Polub NaszePanstwo.pl na   

Uchodźcy

W tej chwili najpoważniejszym problemem w UE są uchodźcy. Jest ich tysiące. Topią się, są mordowani, ale jest ich coraz więcej. I będzie jeszcze więcej.
Decyzje są w rękach polityków. Ja mam tylko parę uwag i spostrzeżeń.
 
 
  1. W piwnicy mam przygotowane i zgłoszone dwie duże paczki z pościelą, ręcznikami itp. dla Fundacji Estera http://fundacjaestera.pl. Na sygnał dostarczę gdzie trzeba. Nie będzie sygnału, nie dostarczę i skomentuję. Do swojego domu mam prawo zaprosić lub nie kogo uważam. Chrześcijan tak, islamistów nie, muzułman …? Skąd mam wiedzieć czy spokojny muzułmanin nie przyjechał by podkładać bomby? Syryjscy chrześcijanie mogą pomóc skutecznie przesiać przybyszy.
  2. Kilkaset lat temu uciekła do Polski przed prześladowaniami duża grupa muzułman. Byli to Tatarzy krymscy. Nie było z nimi większych kłopotów. Zbrojnie stawali w obronie Rzeczypospolitej. Ale to było dawno. Niedawno grupa idiotów przeszkodziła im w ceremonialnym uboju baranów. To wielopiętrowe baraństwo i prosta droga do wychowania rodzimych dżihadystów, znakomicie wtopionych w polskie społeczeństwo. A polscy muzułmanie przydaliby się do przesiewania przybyszy i pomocy w integracji. Polska wielonarodowa i wielowyznaniowa robiła to ze znakomitym skutkiem. Dziś mamy Rydzyków, ultrakatolików itp wielbicieli wielkości naszego narodu.
  3. Znajoma Syryjka opowiadała jak ściągała do Niemiec swoją rodzinę. Łodzią rządzili bandyci. Ograbili wszystkich z wszystkiego, a parę niemiłych im lub opierających się osób wyrzucili do morza. Po przybiciu do Włoch wszystkim dano koce i papu. Nikt –NIKT – nie był sprawdzany co ma z sobą. Skąd u osiłka damska biżuteria? Czemu nie spytano kobiet jaką biżuterię miały gdy wsiadały do łodzi?
  4. Pamiętamy, choć już raczej z drugiej ręki, jak uciekali nasi rodacy, wręcz nasi krewni przed działaniami wojennymi. Uciekali całymi rodzinami. Często głowa rodziny (przeważnie mężczyzna) zostawał, by chronić dobytek, a kobiety z dziećmi odsyłał do lasu, do krewnych, gdzie bezpieczniej. Na współczesnych zdjęciach widzę prawie wyłącznie mężczyzn. Widziałem jak facet z tyczką przesadził ogrodzenie do Eurotunelu w stylu jakiego nie powstydził się Władek Kozakiewicz! A gdzie kobiety i dzieci?!! Jaki jest profil moralny faceta co zostawia rodzinę na pastwę losu?! Czy takiego warto wspierać? Wiem, są różne przypadki, ale większość tych byczków przyjeżdża wyłącznie dla kasy. Może poślą jakieś pieniądze starej matce, ale tylko może.
 
Do naszego kraju mamy prawo wpuszczać osoby wybrane według naszych kryteriów i w sposób przez nas narzucony. Mamy prawo żądać przestrzegania naszych praw i zwyczajów. Przykład bierzmy z Australijczyków.
Tematy: Polska uchodźcy

Komentarze  

 
Baca
+3 [3] #1 Baca
6 sierpnia 2015, 14:06
Jesteśmy w środku Europy. Tu zawsze były wędrówki. My też jesteśmy mieszańcami. Ale 100lat temu zdarzyło się tu coś niezwykłego. Do Polski przywędrował ponad milion ludzi. Przyłączyli się do nas dobrowolnie. Nie byli goli i bosi. Wzięli ze sobą szmat ziemi, huty, kopalnie. Mieli swoją tożsamość nieco odmienną od polskiej, kulturę, zwyczaje, język i po części wspólną historię. Na ziemi, którą przyłączyli praktycznie nie było rdzennych Polaków. Dziś Polacy są tu większością. Nawet w Mikołowie, gdzie ich najwięcej nie są większością. Szerokiej autonomii, jaką im dano, nie da się odtworzyć, to już historia. Czemu, CZEMU, władze nie chcą wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom, uznać ich język za regionalny, a ich samych za mniejszość etniczną? Przyjęliśmy ich wraz z odmiennością. Czemu teraz nie można tego uszanować? Co stoi na przeszkodzie? Zachowali dla nas swoją wiarę, narodowość i ziemię.
Pewien facet nazwał ich zakamuflowaną opcją niemiecką. Mały, niedouczony, złośliwy człowieczku! Ci ludzie własną krwią udowodnili, że są Polakami.
Ślązacy zasługują na szacunek i uznanie.
 
 
Taurus
+4 [4] #2 Taurus
6 sierpnia 2015, 15:02
Do naszego kraju mamy prawo wpuszczać osoby wybrane według naszych kryteriów i w sposób przez nas narzucony.

Zgadzam się z tym, dodałbym tylko, że musimy być przy tej ocenie bardzo skrupulatni. W latach osiemdziesiątych pracowałem przez ponad dwa lata w Trypolisie. Wspominam ten okres jak czas internowania - żadnego, indywidualnego oddalania się od kampu, żadnych bliższych przyjażni z miejscowymi, ..... Trochę poznałem muzułmanów, ich zachowania i zwyczaje. Wtedy czułem do nich ogromną niechęć, niemal wrogość. Ich zwyczaje, kultura, obrzędy były dla mnie na tyle ciekawe, że próbowałem nauczyć się nieco arabskiego, żeby się móc porozumieć z tymi, którzy znali tylko ten język. Ich oficjalne zachowanie wobec innowierców było natomiast trudne do wytrzymania. Celowo piszę "oficjalne", bo w rozmowach indywidualnych, prywatnych zachowywali się inaczej. W sklepach cudzoziemcy byli obsługiwani "z łaski" i tylko do momentu, gdy pojawił się miejscowy. On nigdy nie stanął w kolejce, każdy sprzedawca obsługiwał go w pierwszej kolejności. O ich zachowaniach mógłbym opowiadać bardzo długo. W przypadkach konfliktowych , na przykład stłuczka samochodowa, cudzoziemiec nigdy nie miał racji i mógł się cieszyć, jeśli dostał tylko karę pieniężną a nie kalambusz, czyli więzienie, o których opowiadano straszne rzeczy. Jeśli więc zaistniała tego typu sytuacja konfliktowa to najważniejszym zadaniem naszej ambasady było nieszczęśnika odnależć i natychmiast ekspediować do kraju, z reguły płacąc łapówkę.
Przez 2 lata wytworzyła się między nami i arabską załogą pewnego rodzaju sympatia, czy nawet przyjażń. Byłem na ich weselu, w wyłącznie męskim gronie, oczywiście, byłem też na ceremonii pogrzebowej, którego to zaszczytu nie wszyscy u nich dostępują, ..... Wiedziałem jednak, że o każdym moim ruchu , wypowiedzi, zachowaniu, błyskawicznie informowani są arabscy przełożeni.
 
 
Haji
+3 [3] #3 Haji
6 sierpnia 2015, 22:39
O imigracji myślałem już sporo. Myślę, że naszym obowiązkiem jest przyjąć uchodźców. Chrześcijan (czy też ateistów) powinnyśmy przyjąć szybko. Brakuje nam obywateli, a ci ludzie, wdzięczni za uratowanie życia (to są te kategorie, życie lub śmierć) będą dla nas dobrymi obywatelami.
Co do muzułmanów mam wątpliwości. Znam kilka osób tego wyznania i mogę ich oceniać pozytywnie. Są zintegrowani, znają język, naszą kulturę i mieszają ją ze swoją. To jest dla mnie cudowne. Ale wiem, że może być inaczej.
Selekcja (model Australijski, anyone?) jes konieczna, ale konieczna jest też dla nich szansa.
Po II wojnie zrujnowana Polska przyjęła uciekinierów z Grecji. Tu powinniśmy szukać wzorców. U nas samych. W I Rzeczpospolitej żyli Arianie (przypadek skrajny) i inni innowiercy, nasz kraj był ostoją dla nich.
 
 
Belfer
+3 [3] #4 Belfer
7 sierpnia 2015, 00:30
Historia niewiele ma wspólnego ze współczesnością. Kwestia uchodźców to dziś temat bez znaczenia. Polacy są tak gościnni, że już na przywitanie skują im mordy, ewentualnie podpalą mieszkanie, jak to lubią robić szczególnie białostocczanie.
Dziś Duda stał się prezydentem, a jesienią wygra PiS i żaden uchodźca, a już na pewno muzułmanin nie przekroczy gościnnych bram naszego kraju.
A jeśli nawet to zbrojne i patriotyczne oraz łyse ramię narodowej prawicy, szybko wyperswaduje im azyl w pięknym kraju nad Wisłą.
Zresztą, o czym tu gadać, z grupy kilkudziesięciu osób, które Polska przyjęła kilka lat temu, w Polsce zostały dwie. Oni doskonale znają naszą gościnność i najzwyczajniej w świecie nie chcą tu być.
 
 
M@riusz
-2 [2] #5 M@riusz
9 września 2015, 14:12
Zostały te 2 osoby czy też nie, ale problem jest. Teraz UE nakazuje nam przyjąć 10 tyś uchodźców z obwarowaniem, że jeśli uciekną z Polski i zostaną oni wyłapani w innym kraju to zostaną deportowani...
Na dodatek nawet nie można protestować przeciw imigracji. Urząd Marszałkowski w Warszawie nie wyraził na marsz przeciw imigracji. Własny kraj, własne wartości wywalczone przez przodków, gdzie się okazuje nic nawet nie można powiedzieć złego o imigrantach o czym wszyscy wiedzą, że to "zło" które nadciąga... Porażka
 
 
Belfer
+2 [2] #6 Belfer
9 września 2015, 17:42
Cytat:
Porażka
Zakładaj kaptur na łeb, maczetę w dłoń i zacznij robić porządek z "brudasami, asfaltami, ciapatymi". Co się będziesz bawił w jakieś gówniane demonstracje. W końcu masz jaja i jesteś prawdziwym Polakiem. Przy okazji może się uda załatwić trochę "ciot i jakieś lesby".
W końcu wiadomo, że kobiecie przyjemnie jest zostać zgwałconą przez łysego obrońcę czystości słowiańskiej rasy, niż jakiegoś "muzułmańskiego kozojebcę". Będę dumny jak oberwę na ulicy bejsbolem od zakapturzonego narodowca, który zabierze mi resztki z portfela, niż gdyby mnie miał napaść jakiś "wszawy uchodźca".
"Sieg heil! Polska dla Polaków, Ziemia dla ziemniaków!"

Zdałem egzamin?
 
 
Pan Prezes
-1 [3] #7 Pan Prezes
10 września 2015, 07:08
Cytat:
Zdałem egzamin?
Nie zdałeś.
Zdasz, jak weźmiesz paru uchodźców pod swój dach i zapewnisz im wikt i opierunek.
Pokażesz wtedy postawę godną Polaka katolika.
Bądź jak król Kazimierz III Wielki, co stworzył paradisus Iudaeorum.
I popatrz jaka korzyść dla Polski.
He,he,he (pusty śmiech)
 
 
sunset
+2 [2] #8 sunset
10 września 2015, 08:21
Pan Prezes napisał:
[...]
He,he,he (pusty śmiech)

pusty śmiech z pustej głowy. niestety.
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #9 Pan Prezes
10 września 2015, 08:46
Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?
Gdzie jest król Europy? Czy on żyje?
Dałby jakiś znak. Żeby choć pierdnął.
natemat.pl/.../
 
 
M@riusz
-3 [3] #10 M@riusz
10 września 2015, 08:50
Większość Polaków ma zdanie jakie wszyscy znamy. To co rząd sobie mówi i opowiada to inna bajka...

Mnie tylko zastanawia co jest nie tak z naszym rządem, że daje się tak manipulować UE??? Jak jest zysk to nikt się nie dzieli, podpisują umowy za plecami Polski, ważne tematy w sprawie Ukrainy za naszymi plecami, ale jak trzeba ponieść koszty i to nie małe to musimy wszyscy się dzielić równo bo inaczej z powrotem wrócą strażnice na granice. Niech wracają. Wyrobienie paszportu to żaden problem. Bynajmniej nielegalni imigranci nie wejdą na teren RP.

Jesteśmy kopani ze wszystkich stron i narzuca się nam nasze obowiązki...

To, ze Rząd jest skorumpowany różnymi aferami to już wszyscy wiedzą, ale aby nawet ulegać krajom trzecim to już przesada...
 
 
M@riusz
-3 [3] #11 M@riusz
10 września 2015, 09:10
Dodam jeszcze, że ciekawy artykuł znalazłem - dws24.pl/.../...
pozwolę sobie o mały cytat podsumowujący znajomość historii naszej pani premier

"Stwierdziła ona, że przyjęcie przez Polskę islamskiego ********* może stanowić początek spłacania długu jaki Polska ma względem Europy, a który powstał w związku z solidarnością okazaną nam podczas II Wojny Światowej.

Powiedz mi Ewciu z Szydłowca za który element owej solidarności mamy dług: za poinformowanie nas o pakcie Ribbentrop-Mołotow, pomoc w 1939, pomoc w czasie Powstania Warszawskiego czy może za Jałtę? Mało? To może zajrzyjmy w inne „odmęty solidarności”. Może za pomoc w 1920? Może Nordsteam? A może „polskie obozy” i współudział w holocauście? Wyjaśnij mi idiotko bo, jak na tępego kibola-faszystę przystało nie rozumiem! A może zwyczajnie wróć i biegaj z torbą po boisku Szydłowianki, a premierowanie został prawdziwym politykom.
"
 
 
M@riusz
-3 [3] #12 M@riusz
10 września 2015, 11:55
 
 
sunset
+2 [2] #13 sunset
10 września 2015, 21:48
wybacz, ale Ty chyba naprawdę jesteś idiotą.
sądzisz, że jeśli dasz zdjęcie ładnie ubranych dzieci, to zaczarujesz rzeczywistość i na taką manifestację tacy właśnie ludzie przyjdą?
otóż nie - przyjdą, narodowcy, homofobi, eurofobi i temu podobni. a to wszystko pod szyldem JPZ.
masz rację mówiąc "Ci dranie", ale nie masz racji adresując te słowa. Ci dranie to Ci PiSowcy i narodowcy, którzy to organizują. to Ci, którzy udając, że są tacy ludzcy usiłują robić dokładnie to samo co ISIS tylko z szyldem katolickim. bo to co PiS i hierarchia KK chcą zrobić w Polsce ot drugi ISIS. tylko katolicki.
 
 
wujek_manfred
#14 wujek_manfred
11 września 2015, 16:31
 
 
Pan Prezes
-1 [1] #15 Pan Prezes
14 września 2015, 08:53
Cytat:
wybacz, ale Ty chyba naprawdę jesteś idiotą.
Niestety ale to stwierdzenie najbardziej pasuje do ciebie.
Plujesz na PiS a hołota peowska, bandytów nam do kraju chce przysłać.
wolnemedia.net/.../...
Jak cię będą zarzynali nie będę cię żałować.
A PiSu się bój, bo i tak cię wyp.....ą z tej ciepłej posadki państwowej na której obecnie tkwisz.
 

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze