Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - lipiec II.

10 lipiec. Na 1,5 godziny przed upływem wyznaczonego terminu Grecja złożyła swoje nowe propozycje dotyczące obsługi długu. Zgodziła się w nich, jak piszą komentatorzy, na niemal wszystko, czego domagali się wierzyciele i co zostało odrzucone w referendum. Zażądała jednak w zamian kolejnej, trzeciej transzy kredytowania w wysokości ponad 53 miliardy euro a także restrukturyzacji dotychczasowego długu. Nie ma jeszcze wyrażnych sygnałów z Brukseli na temat co dalej, wiele jednak wskazuje na to, że kryzys może zostać zażegnany.

Do SKOK-u im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego KNF wprowadziła zarządcę komisarycznego, w celu uzdrowienia jego sytuacji ekonomiczno – finansowej. Wcześniej takiego zarządcę wprowadzono do SKOK Kujawiak. SKOKI Wspólnota i Wołomin ogłosiły już upadłość a depozyty ich członków (3,2 miliardy złotych) zabezpieczył BFG. Dla przypomnienia trzeba dodać, że SKOKI Kopernik, im. Jana z Kęt oraz Wesoła przejęły banki, pokrywając ich straty. KNF szacuje, że zarządców komisarycznych trzeba będzie wprowadzić do przynajmniej połowy działających SKOK – ów. Ciekawe, co mają na ten temat do powiedzenia ekonomiści PIS. (?) Pewnie nie mają czasu na takie drobiazgi, bo muszą kombinować, jak – teoretycznie – obniżyć skutki obietnic niejakiego Dudy i niejakiej straSzydło.

Tomasz Wołek – „Narasta rządza odwetu, rewanżu, obskurantyzmu. Polska może się dostać pod rządy mściwej, nienawistnej ciemnoty. Ta grożna fala może Polskę zalać. Stoimy w obliczu zmiany cywilizacyjnej, kulturowej, obyczajowej. Nie chodzi o to, jaka partia wygra wybory, czy kto będzie premierem ale o to, jaka będzie Polska”.

MSZ Rosji ostro skrytykowało Polskę za zabiegi o wzmocnienie obecności NATO w Europie Wschodniej i próby podwyższenia „stopnia napięcia militarnego na wschodniej flance NATO”. Polskie MSZ odpowiedziało, że działania Sojuszu to reakcja „na agresywną politykę Rosji w naszym regionie”. Jeśli Rosja się denerwuje to dobrze a nawet bardzo dobrze. Niedługo będziemy mogli im zacząć wysyłać świeże jabłuszka z tegorocznych zbiorów dla poprawienia nastroju i zdrowia, drogami okrężnymi, oczywiście.

Senat zaakceptował Ustawę dotyczącą In vitro bez poprawek. Wcześniej jednak, przez chyba trzy dni, toczyła się w nim żenująca debata zdominowana przez senatorów PIS u, ludzi, o których normalnie się nie słyszy a którzy nagle, z uwagi na zainteresowanie mediów, dostali szansę wystąpienia przed kamerami, wielu pewnie po raz pierwszy w kadencji. Padały sformułowania tak wykwintne, jak „otwieramy wrota piekieł”, „unasiennianie…”, „wymuszony onanizm”, „trauma  ocaleńców”, czy też „największy przekręt w historii”.  Ktoś zaproponował więc, moim zdaniem bardzo słusznie, żeby izbę senacką przemianować na izbę obciachu. Kto tych prymitywów wybrał na Senatorów Najjaśniejszej Rzeczypospolitej??? Te wypowiedzi powinny być przytaczane jak najczęściej w zaczynającej się kampanii wyborczej do Parlamentu a tak w ogóle trzeba wrócić do dyskusji, czy tego przybytku nie zlikwidować, pozbywając się przy okazji wstydu właśnie i niepotrzebnych kosztów. Ustawa ma trafić w poniedziałek, 13 lipca, do Prezydenta. Można mieć nadzieję więc, że ten problem zostanie wreszcie przecięty.
                                                                                                                                                        Jeszcze komentarz arcybiskupa Hosera – „Ustawa o In vitro najgorsza w dziejach polskiego parlamentaryzmu. Ci katolicy, którzy głosowali za jej przyjęciem skompromitowali się, stracili wiarygodność i pokładane w nich nadzieje”. Ani słowa o miłości, szczęściu z powodu spełnienia marzeń niepłodnych małżeństw. Mowa natomiast o tym, jak to „siostrzyczki i braciszkowie dzieci narodzonych z In vitro muszą marznąć” i kupa podobnych bzdur. Jak się mogą czuć tysiące dzieci narodzonych dzięki tej metodzie? Czy nie będą nosić, dzięki polskiemu Episkopatowi, piętna winy? Jak się mogą czuć ich rodzice, gdy przykleja im się łatkę morderców? Wyczytałem gdzieś, że 1,5 miliona par Polek i Polaków nie może począć dziecka w sposób naturalny. Ustawa jest więc dla nich szansą, światełkiem w tunelu. Nie sądzę, żeby ci ludzie brali sobie do serc bredzenia o „braciszkach i siostrzyczkach, którym jest zimno” i temu podobnych.

Wróciła saga dotycząca dopalaczy. W województwie śląskim do szpitali trafiło w ostatnich dniach ponad 200 osób zatrutych świństwem o wdzięcznej nazwie „Mocarz”, które – podobno – ma siłę działania 800 (!) razy większą niż marihuana. Szpitale mają więc co robić, zwołuje się różne sztaby kryzysowe, podatnicy za to płacą a mafie sprzedające te g….  mają się świetnie. Czy jest na to jakaś rada? Można mówić o wychowaniu, edukacji, kulturze życia i bycia, ….., można straszyć, prosić, błagać – nic to jednak, jak widać, nie daje. Może by więc  sięgnąć po terapię wstrząsową i pozwolić iluś gówniarzom zejść z tego wrednego świata ??? Wiem, wiem, nikt się na to nie zdecyduje, bo to przecież nieludzkie. Jak długo można jednak mówić a co więcej tolerować bezmierną głupotę?! Jak długo można pozwolić okaleczać się na własne życzenie tak licznym rzeszom nieodpowiedzialnych ludzi  a potem brać ich na garnuszek państwa, gdy już  będą niepełnosprawnymi? Z tych dwustu zatrutych dwie osoby walczą o życie a – zdaniem lekarzy – jeśli nawet uda im się uciec kostusze spod kosy, to będą kalekami do końca życia. Gdy to piszę fala zatruć rozlewa się na inne województwa. Jedna osoba w Rzeszowie umiera. Głównego machera odpowiedzialnego za sprowadzanie Mocarza podobno aresztowano. Aresztowano również kilkanaście innych osób prowadzących obrót. Pora, żeby zacząć takich ludzi skazywać za narażanie innych na śmierć lub kalectwo, na podróż do piekła.

13 lipca rano. Po 17 godzinach targów osiągnięto porozumienie w sprawie obsługi greckiego długu, przyznania kolejnej jego transzy (86 mld. Euro) i związanych z tym reform. Ustalony kompromis będzie dla Greków bardzo kosztowny. Ze wstępnych informacji wynika, że będą podniesione podatki do ujednoliconej stawki VAT na poziomie 23%. Podniesiony zostanie wiek emerytalny do 67 lat. Zmniejszone zostaną (znacznie) wydatki na wojsko. Duża część zawodów ulegnie deregulacji. Prywatyzacja ma przebiegać według sztywnego harmonogramu, pod kontrolą wierzycieli. Jako gwarancja dla spłaty kolejnych kredytów ma być utworzony fundusz prywatyzacyjny, w którym znajdzie się grecki majątek państwowy wart minimum 50 miliardów euro. Wygląda więc na to, że tym razem Grecja została przez wierzycieli przyciśnięta do muru naprawdę mocno. Podstawowe ustawy potwierdzające porozumienie mają być przyjęte przez ich parlament do najbliższej środy a więc praktycznie w ciągu dwóch dni. Jest to rodzaj ultimatum. Ciekawe, jak Cipras wytłumaczy to wszystko Grekom. Z pewnością czeka go trudne spotkanie z własnym narodem.
Alexis Tsipras pół roku temu objął władzę w Grecji – może powoli, ale jednak wychodzącej z kryzysu. Dziś zgadza się na ograniczenie suwerenności swojego kraju i podwyżkę podatków, która zdusi odradzający się wzrost gospodarczy. Nowe porozumienie jest nieporównanie trudniejsze od propozycji ugody, którą tydzień temu Grecy odrzucili w referendum. Sądzę, że rząd Ciprasa będzie musiał odejść, bo Grecy już go nienawidzą. Sądzę też, że zadłużenie Grecji będzie musiało być częściowo zredukowane dla dobra wszystkich – oni tych kwot nie są po prostu w stanie spłacić. Jednak redukcja może się odbyć w nagrodę za coś. Nikt im nie odpuści tylko dlatego, że się butnie tego domagają, nazywając wierzycieli terrorystami.
Wydaje się, że wymuszone na Grecji reformy są zdroworozsądkowe. Muszą być wdrożone niezależnie od tego, czy Grecja posostanie w strefie euro, czy z niej wyjdzie. Likwidują to, co było żródłem ogromnych nieefektywności i problemów gospodarczych - zbyt rozbudowane przywileje społeczne, na które Grecji nie stać czy też niska ściągalność podatków. Przez ostatnie 10 lat płace wzrosły tam dwukrotnie. Poziom wynagrodzeń a także emerytur i rent był nie do utrzymania. To było życie na kredyt.

Po 5 miesiącach bieżącego roku mamy dodatnie saldo w handlu zagranicznym w wysokości 12 miliardów złotych. Uzyskaliśmy dużą nadwyżkę, mimo embarga Rosji oraz potężnego kryzysu na Ukrainie, na które to rynki eksportowaliśmy w przeszłości znaczne ilości towarów. Po 5 miesiącach roku ubiegłego mieliśmy saldo ujemne na poziomie 3 miliardów.

Po wieloletniej przepychance zawarto porozumienie z Iranem. Jest więc szansa na przemeblowanie tamtego regionu. Jest też szansa na kolejny spadek cen ropy, co by poprawiło koniunkturę gospodarki światowej.

15 lipiec. Dwa filary ruchu Pawła Kukiza - Dolnośląscy Bezpartyjni Samorządowcy i Ruch na rzecz JOW zrywają współpracę z muzykiem. Czyżby koniec wielkiego, społecznego ruchu miał nastąpić zanim się jeszcze na dobre  zaczął?
Tematy: In vitro podatek

Komentarze  

 
Xavras Wyżryn
+3 [3] #1 Xavras Wyżryn
21 lipca 2015, 12:18
Co do dopalaczy i "walki" z nimi: wzorem wielu krajów świata wystarczyło by zdepenalizować używanie i posiadanie zwykłych konopii, które przecież trujące nie są. A jak który przesadzi i się porzyga, to zastanowi sie nad próbowaniem czegoś "800*mocniejszego". Zresztą, porównywanie syntetycznego gówna do marihuany to w/g mnie świństwo, dlaczego nie do alkoholu czy papierosów? No tak, z tych ostatnich państwo czerpie niezłe profity a chyba wszyscy wiemy, że są nieporównywalnie bardziej szkodliwe.
Zacytuj
 
 
Haji
+3 [3] #2 Haji
21 lipca 2015, 12:32
Ale marycha nie jest bezpieczna. Po prostu jest mniej szkodliwa od dopalaczy, czy też alkoholu lub papierosów. Jestem za legalizacją marychy, pod warunkiem, że będzie sprzedawana przez licencjonowane punkty sprzedaży i będzie to obłożone podatkiem jak alkohol i papierosy. Oczywiście o zakazie sprzedaży poniżej 18 lat nie muszę chyba przypominać. Nie miałbym także problemu z rejestracją ilości zakupionego towaru, żeby móc reagować, gdy ktoś zaczyna kupować za dużo.
Zacytuj
 
 
Xavras Wyżryn
+3 [3] #3 Xavras Wyżryn
22 lipca 2015, 12:11
Masz rację, nie jest bezpieczna (jazda samochodem na przykład też). Ale sądzę, że najwieksze zagrożenie niesie ona biznesowi dopalaczowemu, w którym Hugo wie kto ulokował swoje pieniążki....
Zacytuj
 
 
Haji
+3 [3] #4 Haji
22 lipca 2015, 18:00
Z innej beczki.
Frądzia jak zwykle pokazuje, że nie ma takiego skurwysyństwa, którego by nie zrobili w imię miłości bliźniego:
wiadomosci.gazeta.pl/.../...

Z dobrych wiadomości, prezydent podpisał ustawę o in-vitro. W końcu.
Zacytuj
 
 
Baca
+3 [3] #5 Baca
22 lipca 2015, 23:01
Wybory za pasem, warto więc przeczyścić lufy:
pl.wikipedia.org/wiki/Populizm
Potocznie populizm oznacza działania polityczne zmierzające do zdobycia władzy i wpływów poprzez schlebianie oczekiwaniom społecznym i składanie nierealnych obietnic.
ifp.univ.rzeszow.pl/.../...
FB! PP! czy jak ci tam. Przeczytaj - ćwicz swój niedoskonały warsztat. Pani Burda przybliży ci najwybitniejsze wypowiedzi uwielbianych przez ciebie klasyków populizmu: Maciarewicza, Leppera, Wrzodaka. Jest też obficie prezentowany Jarek K. Jest i Giertych. To tez demagog, ale typowy wykształciuch - mówi zbyt zawile i nie wiadomo o co mu chodzi. Najprzystępniejszy będzie dla ciebie Lepper. Mówi jasno jak pijany furman po wypadku drogowym.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-5 [5] #6 Pan Prezes
23 lipca 2015, 07:15
Cytat:
Potocznie populizm oznacza działania polityczne zmierzające do zdobycia władzy i wpływów poprzez schlebianie oczekiwaniom społecznym i składanie nierealnych obietnic.
Są klasycy, których nikt nie prześcignie.
www.youtube.com/.../
A żeby było jeszcze śmieszniej, to naobiecywał i spierdolił.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-5 [5] #7 Pan Prezes
23 lipca 2015, 09:57
Cytat:
Frądzia jak zwykle pokazuje, że nie ma takiego skurwysyństwa, którego by nie zrobili w imię miłości bliźniego:
Należałoby podać właściwy link a nie GóWniany.
fronda.pl/.../...

A ze śmierci Lecha Kaczyńskiego dworowałeś sobie zaprzańcu.
Uważaj, Pan Bóg Nierychliwy, ale sprawiedliwy.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+4 [4] #8 wujek_manfred
23 lipca 2015, 10:41
Jeśli chodzi o wybory, to mój obecny stosunek do sprawy ilustruje link poniżej (pewnie wszyscy widzieli, ale jeśli ktoś jeszcze nie widział, to polecam):
www.youtube.com/.../

Co do marychy - przychylam posta. Wóda i tytoń są legalne, i jakoś nikt nad tym rąk nie załamuje. A z dopalaczami jest ten problem, że co chwila cholerstwo zmienia skład, i nawet do końca nie wiadomo jak leczyć zatrucia tym szajsem (bo nie wiadomo jaki skład akurat się trafił). Ale oczywiście - legalizacja tego towaru uderzyłaby przede wszystkim w..... narkobiznes (w sprzedaż dopalaczy zresztą też).

Co do in vitro - uważam że Bronek słusznie postąpił (jego wniosek do TK co do jednego punktu też zresztą uważam za słuszny).

A kto to są Frądzle, a w szczególności ten łosiu Terlikowski, to wiemy nie od dziś (facet uważa się zresztą za świętszego od papieża i się z tym nie kryje, to co tu można odkrywczego dodać).

A co do sprawiedliwości za Smoleńsk - Fazerku, dlaczego tak źle Jarkowi życzysz?
Zacytuj
 
 
Taurus
+5 [5] #9 Taurus
24 lipca 2015, 08:55
W czerwcu produkcja przemysłowa wzrosła rok do roku o 7,6 procent. Sprzedaż detaliczna zwiększyła się o 6,6% a bezrobocie spadło do 10,3% (w maju było na poziomie 10,8%). Mamy też dużą nadwyżkę w wymianie handlowej. Jak na "kraj w ruinie" wyniki są świetne. Obawiam się, że nasz PP nie jest szczególnie zadowolony. Jest - byś może - przygnębiony tym, że w tym stanie gospodarczej "katastrofy" można osiągać takie wyniki. Nie martw się, PP, te wyniki są z pewnością wynikiem matactwa GUS - u.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-4 [4] #10 Pan Prezes
24 lipca 2015, 10:28
Cytat:
Jak na "kraj w ruinie" wyniki są świetne.
Jak na kondominium jeszcze za słabe.
Jak już przemysł przejdzie w 100% w obce ręce to wtedy będziesz się cieszył Taurus.
Ile to przemysłu jest w polskich rękach? 20%?
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-4 [4] #11 Pan Prezes
24 lipca 2015, 10:38
Jedną z naczelnych potrzeb Polski jest repolonizacja gospodarki, w tym repolonizacja obcych banków. Tylko polski kapitał powinien dominować w naszym kraju. Wówczas płace pójdą w górę, a młode małżeństwa nie będą stały przed wyborem „mieszkanie albo dziecko” czy też ewentualną ucieczką za granicę.Do czasu pozostawania najważniejszych podmiotów gospodarczych w zagranicznych rękach konieczne jest wprowadzenie podatku bankowego oraz dodatkowego opodatkowania wielkich sieci hipermarketów. Ten zabieg pozwoli na zatrzymanie zdecydowanie większej części wypracowywanych przez nie zysków w kraju, uniemożliwiając transferowanie ich za granicę.
Nie może być tak, że Polacy mają całe życie zapierdalać w swoim kraju za grosze, aby spasieni Niemcy na tym korzystali. Bo to na nich spływa korzyść ze wzrostu prod. przemysłowej. Nie na nas.
Zacytuj
 
 
Taurus
+4 [4] #12 Taurus
24 lipca 2015, 11:38
Jedną z naczelnych potrzeb Polski jest repolonizacja gospodarki, w tym repolonizacja obcych banków. Tylko polski kapitał powinien dominować w naszym kraju

Jakie to proste! Powinien u nas dominować tylko polski kapitał! Trudno się z tym nie zgodzić.Jedynym problemem jest odpowiedż na pytanie, gdzie ten kapitał jest? Kto go trzyma w jakiejś wielkiej skarpecie i nie chce mieć profitów z obracania tymi pieniędzmi??? Kto broni polskiemu kapitałowi wykupienie większościowych pakietów akcji najlepszych spółek? Myślisz jak typowy PIS owiec skażony dodatkowo komuną - powinien dominować polski kapitał, najlepiej państwowy, sterowany przez Komitet Centralny czegoś tam. Polski kapitał prywatny dopiero się tworzy i to powoli. Nie musi on chcieć inwestować w Polsce, choć byłoby to bardzo wskazane. Będzie inwestował tam, gdzie będzie miał największe zyski, jak każdy kapitał. Na to trzeba czasu po prostu. A dzisiaj cieszmy się z każdego kapitału inwestowanego w Polsce, bo napędza on nasz rozwój, daje miejsca pracy i przyspiesza tworzenie się grupy polskich kapitalistów, jakby to nie brzmiało żle w uszach wielbiciela PRL u.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+3 [3] #13 wujek_manfred
24 lipca 2015, 11:48
Hmm, tak sobie czytam. Kondominium tak? Ale przecież JarKacz bierze pensję od tego kodominium. Bierze pieniądze od okupanta - ani chybi kolaborant? Ogolić? Rozstrzelać? Decyzje, decyzje...

Repolonizacja - nie no spoko. Nie za bardzo wiem w jaki sposób - nacjonalizacja a'la Bierut? W sumie byłoby to spójne - wśród propozycji PiSoludków jest także aby el Presidente mógł uchylać dowolny wyrok sądu. Jest jeden kraj gdzie takie rozwiązanie funkcjonuje - nazywa się Federacja Rosyjska. Nacjonalizacja w ruskim stylu, wymiar sprawiedliwości w ruskim stylu, tylko czekać aż PiSoludy się na prawosławie nawrócą.

Ale wracając do repolonizacji - banki poszły w "obce ręce" bo w Polsce po prostu nie było kapitału. I nadal go nie ma - nikt nie broni polskiemu kapitałowi założyć jakiegoś nowego, w 100% polskiego banku. I gdzie ten kapitał? Nie ma. A bez kapitału żaden bank nie może działać - to jest rzecz oczywista. Skoro nawet nie ma kapitału by założyć bank, to tym bardziej nie ma go by banki przejąć (już istniejące banki mają zgromadzone pewne aktywa, ich marki/renoma też ma pewną wartość, baza klientów takoż, stąd ich przejęcie byłoby oczywiście droższe niż założenie nowego).

Podatek bankowy i od hipermarketów. No super - podatkami ci przedsiębiorcy i tak obciążą klientów - czyli nas wszystkich. Genialne.

Suma sumarum - każdy rozsądny człowiek widzi że PiS głosi brednie na poziomie propagandy PPR. Ekonomia na poziomie Hilarego Minca.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-5 [5] #14 Pan Prezes
24 lipca 2015, 13:15
Cytat:
Polski kapitał prywatny dopiero się tworzy i to powoli.
To może powiedz misiu, ile to lat jeszcze będzie się tworzył ten polski kapitał?
Niemcy 20 lat po wojnie, już przodowali w Europie. Mając na starcie w 100% zrównany przemysł i infrastrukturę z ziemią.
Cytat:
Podatek bankowy i od hipermarketów. No super - podatkami ci przedsiębiorcy i tak obciążą klientów - czyli nas wszystkich. Genialne.
Jest coś takiego, jak prawo rynku . Będą musieli zadowolić się niższym zyskiem. Chyba, że zrobią zmowę cenowa. Zmowy cenowe są uważane za najpoważniejsze naruszenia przepisów o ochronie konkurencji, czego skutkiem jest nakładanie surowych kar na podmioty uczestniczące w zmowie cenowej.
Sklepy nie produkują, banki nie produkują. Oni handlują.
W jednym sklepie towar jest nieraz 30% tańszy niż w innym.
Jak bankowi nie pasuje, niech spierdala. Jarosław nie ma konta w banku i żyje.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+4 [4] #15 wujek_manfred
24 lipca 2015, 13:46
"Misiu" - Fazerku, ale nasz związek miał być tajemnicą, co sobie sąsiedzi pomyślą (bo co pomyśli Jarek to ja wiem - będzie się chciał załapać na trójkącik :P ).
Ile będzie się tworzył polski kapitał - a co ja, wróżka Stefania? Nie wiem ile będzie się tworzył - wiem że go nie ma. A jeżeli chcesz repolonizować banki, to musisz mieć czym.

Ani sklepy, ani banki nie zadowolą się mniejszym zyskiem - i żadnej zmowy do tego nie będzie potrzeba. Pamiętasz jak VAT wprowadzili i ceny wszędzie poszły w górę? Co, cała Polska się zmówiła? Zresztą - skoro nie grożą nam żadne podwyżki z tej przyczyny - to logicznie rzecz ujmując - nie grożą nam żadne podwyżki przy wprowadzeniu Euro (no bo byłaby to "zmowa"). To co o Euro ostatnio mówiło twoje bożyszcze?

A Niemcy to fazerku mieli Plan Marshalla. Zresztą zależy którzy Niemcy - porównaj sobie RFN z NRD. To bardzo dobrze obrazuje pewne sprawy.

Oczywiście, możemy wyrzucić z Polski cały obcy kapitał. A potem możemy patrzeć jak nasza gospodarka cofa się do epoki Gomółki (albo jeszcze dalej). Zresztą - Rosja nie wyrzuciła kapitału, a jedynie częściowo się stamtąd wycofał - i już widać skutki.

Swoją drogą - znowu ta Rosja. Im bardziej słucham PiSlamistów, tym częściej widzę kraj nad Wołgą mlekiem i miodem płynącą.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-5 [5] #16 Pan Prezes
24 lipca 2015, 14:26
Cytat:
Pamiętasz jak VAT wprowadzili i ceny wszędzie poszły w górę?
Ubiegłoroczna podwyżka akcyzy na alkohol spowodowała, że w ciągu 10 miesięcy 2014 roku wpływy z tego tytułu byłyą o 45 mln zł niższe niż w tym samym okresie rok wcześnie.
Nie sadzę aby tego chciały sklepy i banki.

Cytat:
A Niemcy to fazerku mieli Plan Marshalla. Zresztą zależy którzy Niemcy - porównaj sobie RFN z NRD. To bardzo dobrze obrazuje pewne sprawy.
A my mamy ponoć pomoc z UE. Dobrze że zwróciłeś uwagę na NRD. I nawet mimo tego ciężaru Niemcy dali radę.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+4 [4] #17 wujek_manfred
24 lipca 2015, 16:38
Fazerku - jeśli chodzi o alkohol - czy producenci wzięli ciężar tej podwyżki na siebie? Nie, jak sam przytoczyłeś wpływy spadły - czyli ceny były wyższe. Jeżeli twierdzisz że pomiędzy bankami i producentami spirytu jest analogia - to banki też tego na siebie nie wezmą.

A jakim to ciężarem dla RFN było NRD 20 lat po wojnie, to ja nie wiem. Nawet z emigrantami z NRD nie musieli się użerać, bo Ulbricht mur postawił.

Pomoc z UE w porównaniu do Planu Marshalla to są drobniaki. Poza tym - nie mamy za sobą 20 lat pomocy UE, skoro w UE jesteśmy - no napisz ile lat, pokaż że jesteś mądrzejszy od Marcinkiewicza w spódnicy. :P
Zacytuj
 
 
Taurus
+5 [5] #18 Taurus
24 lipca 2015, 17:29
To może powiedz misiu, ile to lat jeszcze będzie się tworzył ten polski kapitał?
Niemcy 20 lat po wojnie, już przodowali w Europie. Mając na starcie w 100% zrównany przemysł i infrastrukturę z ziemią.


Widzisz, Niemcy mieli po wojnie kraj znacznie zniszczony ale przemysł potężny, jeden z najlepszych na świecie i świetnie wyszkolonych pracowników. Wystarczyło im więc kilka lat, żeby stał się on kołem zamachowym gospodarki i głównym żródłem eksportu. Polska była w roku 1989 pełnym bankrutem gospodarczym, z przemysłem centralnie planowanym, którego lepiej nie opisywać i z pracownikami skażonymi mentalnością komunistyczną, wrogo nastawionymi do jakiejkolwiek władzy i myślącymi jakby tu zakombinować, żeby nie używać słowa ukraść. Jesteśmy 25 lat po upadku komuny i biorąc pod uwagę to, co napisałem wyżej możemy te lata porównać - co najwyżej do 25 lat powojennych Niemiec. Tak, nasz obecny dochód i poziom gospodarczy można porównywać z ich poziomem początku lat siedemdziesiątych a więc wczesnego Gierka. Ile nam do nich brakuje łatwo możesz sobie policzyć na palcach. Oni przecież nie stoją w miejscu i nie czekają, aż się z nimi zrównamy. Pisałem niedawno o przewagach polskiego rolnictwa. One wynikają głównie z tego, że po wojnie nie wykorzeniono tam własności prywatnej i teraz dawni "badylarze" mogą rozwijać skrzydła, jak robił to w Niemczech, po wojnie ich Krupp, Siemens, Berstorf i setki innych, potężnych korporacji przemysłowych. Ty tego nie potrafisz a raczej nie chcesz zrozumieć, bo to nie pasuje do twojej wypaczonej filozofii życia i chęci naginania faktów do własnych przekonań.
Zacytuj
 
 
Haji
+4 [4] #19 Haji
24 lipca 2015, 19:07
PP chyba sobie nie zdajesz sprawy, jak bardzo w 1989 roku Polska była zrujnowana (uwaga! Modne słowo). Mieliśmy 680% inflację, brak budżetu (tak! Polska nie miała żadnego budżetu). Reforma Balcerowicza dotknęła wielu ludzi, w tym bardzo mocno mnie i moją rodzinę. Nie robię z tego jednak szumu, bo wiem, ile Balcerowiczowi zawdzięczamy. Być może można było zrobić transformację trochę lepiej, ale to nasze przejście od gospodarki planowej do rynkowej jest uznawane na świecie za WZORCOWE. Wystarczy porozmawiać z ludźmi spoza naszego kraju.
Miałem ostatnio okazję spotkać się na szkoleniu z ludźmi z prawie całego świata. Nie zdajesz sobie sprawy, jak miło było słuchać, co ci ludzie wiedzą i myślą o naszym kraju. Jest lepiej, niż nam się wydaje. Oczywiście, mamy dużo problemów (wszystkie kraje je mają), ale nasz wizerunek jest taki:
kraj, który podniósł się z komunizmu i jest tygrysem europy (nie tylko wschodniej).
Przebija się też zacofanie religijne, ale nie tak mocno, jak mi się wydawało.
wujek_manfred i Taurus ci już odpisali o powojennych Niemczech. Dodam, że po wojnie u nas (opowieści dużo starszych znajomych) rosjanie wywieźli z Polski całe linie produkcyjne i zakłady pracy.
Zacytuj
 
 
Baca
+4 [4] #20 Baca
24 lipca 2015, 19:59
Sowieci wywozili na zasadzie "co większe niż wesz, do domu bierz" (wolne tłumaczenie z rosyjskiego). Po zajęciu niezrujnowanej miejscowości Miastko wyrywali szyny z ziemi, kable ze ścian itd. Polacy wkraczali do ruin. Z Górnego Śląska wywieźli ok. 30 000 ludzi głównie górników. Taki był początek PRL.
Bez amerykańskiego kapitału RFN nic by nie zrobiła. Inna sprawa, że amerykanie sprzedając brytyjczykom na początku wojny zyskali kapitał, który zainwestowali w Europie.
Bez obcego kapitału kapitalnie rozwija się Korea Płn. FB - jedź tam, pasujesz do nich mentalnie, jesteś przeciwnikiem ciepłej wody w kranie...nawet nie pakuj się, wszystko dostaniesz na miejscu.
Zacytuj
 
 
Insane
#21 Insane
25 lipca 2015, 12:51
Kto odpowiada za stronę na Facebooku?
Przecież to co jest na fejsie i tutaj kompletnie, totalnie, zajebiście się rozjeżdza!

Zdjęcie z tekstem:
"Jeśli padam na kolana to tylko przed bogiem" ???

Grafika patriotyczna???

Ja rozumiem kochać ojczyznę, ale to są jakieś pieprzone dyrdymały dla kiboli.
Tam nie ma ducha portalu NP.pl !!!!

M@riusz, jeżeli to twoja sprawka, to musimy pogadać :)

To pisałem ja, były Derektor
Zacytuj
 
 
M@riusz
-1 [1] #22 M@riusz
25 lipca 2015, 17:01
Nie ja... To temat na osobny wątek na forum lub/i e-mail.
Zacytuj
 
 
Baca
+4 [4] #23 Baca
26 lipca 2015, 14:58
Złapano Lipca na solidnym wykroczeniu drogowym. Jak tak można!!?? I to jeszcze w lipcu. I te insynuacje, że zmienili się miejscami z pijanym kumplem.
Padają kolejne SKOKi. Dziwne. Komorowski nawet tam nie przechodził.
Zacytuj
 
 
Haji
+4 [4] #24 Haji
26 lipca 2015, 21:20
Wychodzi na to, że SKOKów nie da się uratować. Czy twórcy tego przekrętu pójdą siedzieć? Czekam na krzyki pisowców. Jeśli z tego nie będzie wyroków, to chyba stąd wyjadę. Zaczynam mieć dość.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-5 [5] #25 Pan Prezes
27 lipca 2015, 09:26
W zajadłej nagonce obozu władzy na spółdzielcze kasy przeciętny odbiorca nie uświadczy informacji, że SKOK Wołomin, który przyniósł straty w wysokości 2,2 mld zł był zarządzany przez byłych oficerów WSI, służb hołubionych przez prezydenta Bronisława Komorowskiego.
Że Komisja Nadzoru Finansowego jest kierowana przez związanego z PO byłego wiceprezydenta Warszawy (w latach 2006-2011), że KNF mimo monitów Kasy Krajowej SKOK nie wziął pod lupę odpowiednio wcześnie SKOK Wołomin, że problemy SKOK-ów zaczęły się dopiero po objęciu ich nadzorem przez KNF, że SKOK-i stanowią zaledwie 1 proc. całego systemu finansowego, że jest ich 50, są autonomiczne i działają samodzielnie, że w latach 1989-2011 upadło 138 banków.
Ta manipulacja, krzyk i hucpa, mają na celu zohydzenie PiS.Chodzi też, w myśl zasady „łapaj złodzieja”, o odwrócenie uwagi społeczeństwa od serii afer, których dopuścili się rządzący.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-5 [5] #26 Pan Prezes
27 lipca 2015, 09:51
Jest jeszcze jeden powód histerii rządzących i GóWnianych mediów. SKOK-i, które mają 2,5 miliona klientów, są konkurencją dla banków, których 65 proc. aktywów należy do zagranicznych właścicieli. SKOKI to polski kapitał, wspierający polską przedsiębiorczość i inicjatywy patriotyczne.
Obóz władzy dba o interesy banków, które co roku osiągają duże zyski (w 2014 r. 16,23 mld zł) dzięki dużo wyższym opłatom niż w SKOK-ach. Frankowicze wystąpili z inicjatywą przenoszenia rachunków i lokat z banków do SKOK-ów, co jeszcze bardziej rozwścieczyło obóz władzy.
Ja w odpowiedzi na manipulacje PO dot. SKOK-ów założyłem sobie lokatę w Kasie Stefczyka.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-5 [5] #27 Pan Prezes
27 lipca 2015, 11:54
Dopiero po jesiennych wyborach Polacy poznają prawdziwą skalę spisku, inspiratorów tej prowokacji wymierzonej w legalnie działające podmioty gospodarcze, jakimi są niewątpliwie SKOK-i. Może się okazać, że wszystkie szkodliwe, nieuczciwe i wrogie działania wobec SKOK-ów były podejmowane przez urzędników premier E. Kopacz w oparciu o nielegalne przepisy sprzeczne z polską Konstytucją. Prawdziwe wielkie afery 25-lecia dopiero przed nami, które wyjdą na jaw dopiero po przegranej obecnego układu rządzącego.
Największą aferą 25-lecia są 8-letnie rządy PO w Polsce.
wpolityce.pl/.../...
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+4 [4] #28 wujek_manfred
27 lipca 2015, 12:14
Ale żeś się fazerku aktywny zrobił, widać że na złodzieju czapka gore. A o SKOKach przecież słychać nie od dziś - poczynając od przejmowania naprawdę spółdzielczych kas przez Kasę Krajową pod różnymi dziwnymi pretekstami, poprzez stawanie na głowie by SKOKi nie podlegały nadzorowi, a kończąc na przekrętach związanych z wyborami w 2007r. Przypomnę tylko że ówczesne hasło PiSiu brzmiało "Polska jest najważniejsza". A jaką reklamę puszczał wówczas pewien znany SKOK w radyju? "Teraz POLSKA JEST NAJWAŻNIEJSZA". I z tego co wiem wydatki na te reklamy nie były ujęte w wyborczym sprawozdaniu finansowym - czyli typowy przekręt Prawych i Sprawiedliwych.



Ale czemu się dziwimy - porównajmy chociażby nazwiska wspólników kancelarii gdzie praktyki miała baronessa Dubieniecka z nazwiskami osób które zasiadają we władzach SKOKów - wynik będzie co najmniej interesujący.

A tak przy okazji - jak wprowadzano SKOKi, trzeba było na tę okazję znowelizować pewną ustawę. Była to ustawa o zakazie działalności parabanków. Psipadek? Nie sondzem.
Zacytuj
 
 
Belfer
+4 [4] #29 Belfer
27 lipca 2015, 12:31
Idea spółdzielczych kas pożyczkowych i oszczędnościowych sięga zaborów i jest pięknym przykładem tego, jak Polacy potrafili działać w trudnych warunkach. Niestety PiS pokazał, że każdą piękną ideę można zanurzyć w gównie. Ze SKOK zrobiono parabanki przynoszące głównie zyski mafii pisowskiej. Oczywiście kosztem zwykłych ludzi, którzy wpłacali tam kasę.

PS. Mam nadzieję father boss, że do SKOK wpłaciłeś wszystko, co masz.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-4 [4] #30 Pan Prezes
27 lipca 2015, 13:18
Cytat:
Mam nadzieję father boss, że do SKOK wpłaciłeś wszystko, co masz.
Oczywiście!
Skok to nie parabank.
W parabankach zadłużają się tonące w długach gminy i powiaty.
A wiesz ile może osiągać oprocentowanie takiej pożyczki?
Realne oprocentowanie roczne takiej pożyczki może sięgać nawet 400 proc.! Panie belfer.
marzenamachalek.pl/.../...
PS
Naszym kosztem chce się posłużyć ten wasz burmistrz-pedzio, bo się wam aquaparku za 100 mln zachciało gołodupcy. Idźcie se teraz do parabanku. Bo żaden SKOK wam kredytu nie da.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+4 [4] #31 wujek_manfred
27 lipca 2015, 13:24
Fazerku, mając takiego prezesa jak Jarek to bym ze słowem "pedzio" uważał - obrazi się i będziesz miał problem. I na co ci to?

A co do odsetek - kiedyś dostaję na biurko sprawę SKOK im. Opatrzności Bożej (serio, tak się nazywał). Żądane odsetki - 240%. Coś mówiłeś fazerku o odsetkach w parabankach? Przerwałem ci? Kontynuuj proszę.
Zacytuj
 
 
Haji
+3 [3] #32 Haji
27 lipca 2015, 17:04
PP kłamiesz i manipulujesz jak najęty. Na złodzieju czapka gore, czy jakoś tak to szło. W skoku Wołomin był jeden (słownie jeden były oficer WSI), który dostał się tam z polecenia pisiorów. Przypomnę tylko, że w komisji majątkowej stronę kościelną też reprezentował były agent wiadomych służb. I co ty na to?
Do prezydenta miasta Biedronia to się nie przypierdalaj (heteryku), bo aquapark to spadek po oszalałym poprzedniku. Jesteś kłamcą i małym (umysłowo) oszczercą.
Zacytuj
 
 
Baca
+3 [3] #33 Baca
27 lipca 2015, 19:49
W SKOKu Wołomin był jeden kasjer o imieniu Bronisław, co jest miażdżącym dowodem na to, że Komorowski miał coś wspólnego z tym SKOKiem. Trzeba to tylko udowodnić.
I cytat:
..."Może się okazać, że wszystkie szkodliwe, nieuczciwe i wrogie działania wobec SKOK-ów były podejmowane przez urzędników premier E. Kopacz w oparciu o nielegalne przepisy sprzeczne z polską Konstytucją."...
Ale kuriozum!!!Czy mogą być nielegalne przepisy? Mogą! Skoro czarne ....
FB, napisz jeszcze, że premier E. Kopacz działa wbrew prawu ciążenia. Wszyscy wiemy,że tak jest! Widać to gołym okiem. Udowodnisz to.... no... Po wyborach.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-4 [4] #34 Pan Prezes
28 lipca 2015, 07:59
Cytat:
Ale kuriozum!!!Czy mogą być nielegalne przepisy?
O tym może decydować Trybunał Konstytucyjny.
Ale to dla ciebie za trudne.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+4 [4] #35 wujek_manfred
28 lipca 2015, 08:46
Ta, a jak TK stwierdzi że przepisy są zgodne z Konstytucją, to znaczy że kupiony/zinfiltrowany przez SB, co nie fazerku? Bo jeśli fakty nie zgadzają się z wymysłami PiSiu, to tym gorzej dla faktów. Swoją drogą dziwi mnie to PO - o tym że SKOKi to przekręt wiadomo od klkunastu lat, a ci się teraz obudzili. Bystrzaki.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-4 [4] #36 Pan Prezes
28 lipca 2015, 09:44
@ujek_manfred
Pan jesteś nietrzeźwy. Bełkoczesz.
Piłeś-nie pisz, bo się błaźnisz.6
Zacytuj
 
 
Haji
+3 [3] #37 Haji
28 lipca 2015, 11:34
PP znowu kłamiesz. Słabiutko.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+4 [4] #38 wujek_manfred
28 lipca 2015, 11:46
Pan Prezes napisał:
@ujek_manfred
Pan jesteś nietrzeźwy. Bełkoczesz.
Piłeś-nie pisz, bo się błaźnisz.6

Ale fazerku, piliśmy przecież razem, sam polewałeś a teraz takiego focha strzelasz? Uspokój się bo zrobię ci separację od stołu i łoża.
Zacytuj
 
 
Taurus
+3 [3] #39 Taurus
28 lipca 2015, 18:34
Oczywiście!
Skok to nie parabank.


SKOK i to typowe parabanki, to największy przekręt finansowy po roku 1989. Tak twierdzi wielu naszych czołowych ekonomistów i trudno im nie wierzyć. Jest to jednak instytucja wielce zasłużona dla PIS, przez lata wspierająca go finansowo. Trzeba więc zrozumieć wyznawców Wielebnego JPZ, który je stara się chronić. Podobno Bierecki będzie znowu startował w wyborach na senatora. Czy można się temu dziwić?
Zacytuj
 
 
Baca
+1 [1] #40 Baca
28 lipca 2015, 21:31
Pan Prezes napisał:
Cytat:
Ale kuriozum!!!Czy mogą być nielegalne przepisy?

O tym może decydować Trybunał Konstytucyjny.
Ale to dla ciebie za trudne.
Bardzo proste. Dopóki Trybunał nie orzeknie inaczej, przepis jest ważny i należy go stosować. Oczywiście każdy przepis można próbować podważyć Trybunałem. Słyszałem,że PiS chce podważyć zasadę prawostronnego ruchu. FB proponuję abyś jeździł lewą. I śmiało rozpędzaj się. Dopuszczalna prędkość będzie wynosić 250km/h.
Zacytuj