Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - lipiec II.

10 lipiec. Na 1,5 godziny przed upływem wyznaczonego terminu Grecja złożyła swoje nowe propozycje dotyczące obsługi długu. Zgodziła się w nich, jak piszą komentatorzy, na niemal wszystko, czego domagali się wierzyciele i co zostało odrzucone w referendum. Zażądała jednak w zamian kolejnej, trzeciej transzy kredytowania w wysokości ponad 53 miliardy euro a także restrukturyzacji dotychczasowego długu. Nie ma jeszcze wyrażnych sygnałów z Brukseli na temat co dalej, wiele jednak wskazuje na to, że kryzys może zostać zażegnany.

Do SKOK-u im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego KNF wprowadziła zarządcę komisarycznego, w celu uzdrowienia jego sytuacji ekonomiczno – finansowej. Wcześniej takiego zarządcę wprowadzono do SKOK Kujawiak. SKOKI Wspólnota i Wołomin ogłosiły już upadłość a depozyty ich członków (3,2 miliardy złotych) zabezpieczył BFG. Dla przypomnienia trzeba dodać, że SKOKI Kopernik, im. Jana z Kęt oraz Wesoła przejęły banki, pokrywając ich straty. KNF szacuje, że zarządców komisarycznych trzeba będzie wprowadzić do przynajmniej połowy działających SKOK – ów. Ciekawe, co mają na ten temat do powiedzenia ekonomiści PIS. (?) Pewnie nie mają czasu na takie drobiazgi, bo muszą kombinować, jak – teoretycznie – obniżyć skutki obietnic niejakiego Dudy i niejakiej straSzydło.

Tomasz Wołek – „Narasta rządza odwetu, rewanżu, obskurantyzmu. Polska może się dostać pod rządy mściwej, nienawistnej ciemnoty. Ta grożna fala może Polskę zalać. Stoimy w obliczu zmiany cywilizacyjnej, kulturowej, obyczajowej. Nie chodzi o to, jaka partia wygra wybory, czy kto będzie premierem ale o to, jaka będzie Polska”.

MSZ Rosji ostro skrytykowało Polskę za zabiegi o wzmocnienie obecności NATO w Europie Wschodniej i próby podwyższenia „stopnia napięcia militarnego na wschodniej flance NATO”. Polskie MSZ odpowiedziało, że działania Sojuszu to reakcja „na agresywną politykę Rosji w naszym regionie”. Jeśli Rosja się denerwuje to dobrze a nawet bardzo dobrze. Niedługo będziemy mogli im zacząć wysyłać świeże jabłuszka z tegorocznych zbiorów dla poprawienia nastroju i zdrowia, drogami okrężnymi, oczywiście.

Senat zaakceptował Ustawę dotyczącą In vitro bez poprawek. Wcześniej jednak, przez chyba trzy dni, toczyła się w nim żenująca debata zdominowana przez senatorów PIS u, ludzi, o których normalnie się nie słyszy a którzy nagle, z uwagi na zainteresowanie mediów, dostali szansę wystąpienia przed kamerami, wielu pewnie po raz pierwszy w kadencji. Padały sformułowania tak wykwintne, jak „otwieramy wrota piekieł”, „unasiennianie…”, „wymuszony onanizm”, „trauma  ocaleńców”, czy też „największy przekręt w historii”.  Ktoś zaproponował więc, moim zdaniem bardzo słusznie, żeby izbę senacką przemianować na izbę obciachu. Kto tych prymitywów wybrał na Senatorów Najjaśniejszej Rzeczypospolitej??? Te wypowiedzi powinny być przytaczane jak najczęściej w zaczynającej się kampanii wyborczej do Parlamentu a tak w ogóle trzeba wrócić do dyskusji, czy tego przybytku nie zlikwidować, pozbywając się przy okazji wstydu właśnie i niepotrzebnych kosztów. Ustawa ma trafić w poniedziałek, 13 lipca, do Prezydenta. Można mieć nadzieję więc, że ten problem zostanie wreszcie przecięty.
                                                                                                                                                        Jeszcze komentarz arcybiskupa Hosera – „Ustawa o In vitro najgorsza w dziejach polskiego parlamentaryzmu. Ci katolicy, którzy głosowali za jej przyjęciem skompromitowali się, stracili wiarygodność i pokładane w nich nadzieje”. Ani słowa o miłości, szczęściu z powodu spełnienia marzeń niepłodnych małżeństw. Mowa natomiast o tym, jak to „siostrzyczki i braciszkowie dzieci narodzonych z In vitro muszą marznąć” i kupa podobnych bzdur. Jak się mogą czuć tysiące dzieci narodzonych dzięki tej metodzie? Czy nie będą nosić, dzięki polskiemu Episkopatowi, piętna winy? Jak się mogą czuć ich rodzice, gdy przykleja im się łatkę morderców? Wyczytałem gdzieś, że 1,5 miliona par Polek i Polaków nie może począć dziecka w sposób naturalny. Ustawa jest więc dla nich szansą, światełkiem w tunelu. Nie sądzę, żeby ci ludzie brali sobie do serc bredzenia o „braciszkach i siostrzyczkach, którym jest zimno” i temu podobnych.

Wróciła saga dotycząca dopalaczy. W województwie śląskim do szpitali trafiło w ostatnich dniach ponad 200 osób zatrutych świństwem o wdzięcznej nazwie „Mocarz”, które – podobno – ma siłę działania 800 (!) razy większą niż marihuana. Szpitale mają więc co robić, zwołuje się różne sztaby kryzysowe, podatnicy za to płacą a mafie sprzedające te g….  mają się świetnie. Czy jest na to jakaś rada? Można mówić o wychowaniu, edukacji, kulturze życia i bycia, ….., można straszyć, prosić, błagać – nic to jednak, jak widać, nie daje. Może by więc  sięgnąć po terapię wstrząsową i pozwolić iluś gówniarzom zejść z tego wrednego świata ??? Wiem, wiem, nikt się na to nie zdecyduje, bo to przecież nieludzkie. Jak długo można jednak mówić a co więcej tolerować bezmierną głupotę?! Jak długo można pozwolić okaleczać się na własne życzenie tak licznym rzeszom nieodpowiedzialnych ludzi  a potem brać ich na garnuszek państwa, gdy już  będą niepełnosprawnymi? Z tych dwustu zatrutych dwie osoby walczą o życie a – zdaniem lekarzy – jeśli nawet uda im się uciec kostusze spod kosy, to będą kalekami do końca życia. Gdy to piszę fala zatruć rozlewa się na inne województwa. Jedna osoba w Rzeszowie umiera. Głównego machera odpowiedzialnego za sprowadzanie Mocarza podobno aresztowano. Aresztowano również kilkanaście innych osób prowadzących obrót. Pora, żeby zacząć takich ludzi skazywać za narażanie innych na śmierć lub kalectwo, na podróż do piekła.

13 lipca rano. Po 17 godzinach targów osiągnięto porozumienie w sprawie obsługi greckiego długu, przyznania kolejnej jego transzy (86 mld. Euro) i związanych z tym reform. Ustalony kompromis będzie dla Greków bardzo kosztowny. Ze wstępnych informacji wynika, że będą podniesione podatki do ujednoliconej stawki VAT na poziomie 23%. Podniesiony zostanie wiek emerytalny do 67 lat. Zmniejszone zostaną (znacznie) wydatki na wojsko. Duża część zawodów ulegnie deregulacji. Prywatyzacja ma przebiegać według sztywnego harmonogramu, pod kontrolą wierzycieli. Jako gwarancja dla spłaty kolejnych kredytów ma być utworzony fundusz prywatyzacyjny, w którym znajdzie się grecki majątek państwowy wart minimum 50 miliardów euro. Wygląda więc na to, że tym razem Grecja została przez wierzycieli przyciśnięta do muru naprawdę mocno. Podstawowe ustawy potwierdzające porozumienie mają być przyjęte przez ich parlament do najbliższej środy a więc praktycznie w ciągu dwóch dni. Jest to rodzaj ultimatum. Ciekawe, jak Cipras wytłumaczy to wszystko Grekom. Z pewnością czeka go trudne spotkanie z własnym narodem.
Alexis Tsipras pół roku temu objął władzę w Grecji – może powoli, ale jednak wychodzącej z kryzysu. Dziś zgadza się na ograniczenie suwerenności swojego kraju i podwyżkę podatków, która zdusi odradzający się wzrost gospodarczy. Nowe porozumienie jest nieporównanie trudniejsze od propozycji ugody, którą tydzień temu Grecy odrzucili w referendum. Sądzę, że rząd Ciprasa będzie musiał odejść, bo Grecy już go nienawidzą. Sądzę też, że zadłużenie Grecji będzie musiało być częściowo zredukowane dla dobra wszystkich – oni tych kwot nie są po prostu w stanie spłacić. Jednak redukcja może się odbyć w nagrodę za coś. Nikt im nie odpuści tylko dlatego, że się butnie tego domagają, nazywając wierzycieli terrorystami.
Wydaje się, że wymuszone na Grecji reformy są zdroworozsądkowe. Muszą być wdrożone niezależnie od tego, czy Grecja posostanie w strefie euro, czy z niej wyjdzie. Likwidują to, co było żródłem ogromnych nieefektywności i problemów gospodarczych - zbyt rozbudowane przywileje społeczne, na które Grecji nie stać czy też niska ściągalność podatków. Przez ostatnie 10 lat płace wzrosły tam dwukrotnie. Poziom wynagrodzeń a także emerytur i rent był nie do utrzymania. To było życie na kredyt.

Po 5 miesiącach bieżącego roku mamy dodatnie saldo w handlu zagranicznym w wysokości 12 miliardów złotych. Uzyskaliśmy dużą nadwyżkę, mimo embarga Rosji oraz potężnego kryzysu na Ukrainie, na które to rynki eksportowaliśmy w przeszłości znaczne ilości towarów. Po 5 miesiącach roku ubiegłego mieliśmy saldo ujemne na poziomie 3 miliardów.

Po wieloletniej przepychance zawarto porozumienie z Iranem. Jest więc szansa na przemeblowanie tamtego regionu. Jest też szansa na kolejny spadek cen ropy, co by poprawiło koniunkturę gospodarki światowej.

15 lipiec. Dwa filary ruchu Pawła Kukiza - Dolnośląscy Bezpartyjni Samorządowcy i Ruch na rzecz JOW zrywają współpracę z muzykiem. Czyżby koniec wielkiego, społecznego ruchu miał nastąpić zanim się jeszcze na dobre  zaczął?
Tematy: In vitro podatek

Komentarze  

 
HerbertTassy
#41 HerbertTassy
23 stycznia 2020, 07:28
Awesome webpage you have going here. depresszio.eu/.../: depresszio.eu/collagen-select/
Zacytuj
 
 
HerbertTassy
#42 HerbertTassy
23 stycznia 2020, 15:01
I love this site - its so usefull and helpfull. baraita.net/procerin/: baraita.net/procerin/
Zacytuj
 
 
StacyReams
#43 StacyReams
25 stycznia 2020, 15:18
With thanks! It a good internet locate. dearjoy.fr/bander-fort/: dearjoy.fr/bander-fort/
Zacytuj
 
 
StacyReams
#44 StacyReams
25 stycznia 2020, 15:24
Persist in the satisfactory work and generating the party! spiergroei tabletten: nl.musclemass.space/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#45 WayneNah
26 stycznia 2020, 17:40
Altogether just want to imply I am joyful I came on your plat. nl.t-booster2020.com/.../: nl.t-booster2020.com/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#46 WayneNah
26 stycznia 2020, 22:45
Truly....such a manoeuvrable website. olivia popeye pisellino: nnet.it/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#47 WayneNah
29 stycznia 2020, 04:28
Plainly rightful needed to imply I am good pleased that i came on the webpage! piqure de testostérone musculation: fr.t-booster.org/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#48 WayneNah
30 stycznia 2020, 06:47
Love the locale-- exceptionally special warm and predominantly lots to over! disintossicazione cocaina: it.cgtribc.org/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#49 WayneNah
30 stycznia 2020, 15:54
Incredibly insightful....looking forth to coming pursuing again. newtargetgroup.it/.../: newtargetgroup.it/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#50 WayneNah
31 stycznia 2020, 05:50
Look after the ridiculous job !! Lovin' it! nl.t-booster2020.com/.../: nl.t-booster2020.com/.../
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać