Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - czerwiec III.

PKO BP przejmuje SKOK Wesoła, który ma około 300 milionów złotych niedoborów i lawiruje na granicy wypłacalności. Wcześniej, z tego samego powodu, bank PKO przejął SKOK im. Kopernika a Alior Bank  - SKOK im. Św. Jana z Kęt. Tak to KNF ratuje oszczędności Polaków, którzy zaufali sieci banków tworzonych pod nadzorem PIS – u, które potem w znacznym stopniu finansowały tą  partię.
W pierwszym kwartale 2015 gospodarka Ukrainy skurczyła się o niemal 18 procent w porównaniu z I kwartałem roku ubiegłego. Biorąc pod uwagę niski poziom życia Ukraińców przed ich drugim Majdanem  można próbować sobie wyobrazić nędzę, w jakiej żyją obecnie. Czy długo jeszcze wytrzymają w swojej cierpliwości i determinacji? Putin niewątpliwie liczy na to, że niedługo. A UE i USA?

Donald Tusk zwołuje na poniedziałek (22 czerwca) nadzwyczajny szczyt 19 państw UE będących w strefie euro, w celu pilnego przedyskutowania, na najwyższym politycznym poziomie, problemu Grecji i wypracowania wspólnego, praktycznego punktu widzenia w tej sprawie. Wcześniej ma się odbyć spotkanie ministrów finansów tych krajów, które ma przygotować propozycje na poniedziałkowy szczyt. Wszyscy podkreślają, że piłka jest obecnie po stronie Grecji, że MFW obracający pieniędzmi 188 krajów – bogatych i biednych – nie może ich bez końca pompować w czarną dziurę, że potrzebny jest dialog jak między dorosłymi ludżmi a nie dziećmi. Gdyby chociaż 10 procentami kwot, które utopiono w Grecji zasilić gospodarkę Ukrainy, pilnując korupcji, uzyskanoby efekt  zdecydowanie korzystniejszy pod każdym względem.

19 czerwca.  Według informacji prasowych Grecy masowo wycofują swoje pieniądze z banków. EBC musi zwiększać swoje wsparcie awaryjne dla nich, bo nie miałyby już co wypłacać. Sytuacja jest bardzo trudna. Pensje Greków, w porównaniu do poziomu sprzed załamania, spadły już średnio o 37% a emerytury o 48%. Zatrudnienie w sektorze publicznym zredukowano o 30% a wydatki konsumentów spadły o 33 procent. Bezrobocie jest na poziomie 27% a szara strefa ma już 34% udział w gospodarce. 40 procent kredytów nie jest spłacanych.                                Premier Kopacz zwołała na poniedziałek odpowiedni zespół ministrów, żeby się zastanowić nad ewentualnymi konsekwencjami dla nas, wynikającymi z możliwego wyjścia Grecji ze strefy euro.

Cipras po spotkaniu z Putinem – „Grecja ma inne alternatywy niż UE”. Chciałoby się powiedzieć – POWODZENIA!

Rosja zorganizowała w Sankt Petersburgu Międzynarodowe Forum Ekonomiczne, które chce podobno uczynić rywalem forum w Davos. Tymczasem w przeddzień jego otwarcia, na wniosek Jukosu, komornicy rozpoczęli we Francji i Belgii akcję zajmowania kont rosyjskich instytucji (z wyjątkiem dyplomatycznych) i ich majątku trwałego na rzecz pokrycia odszkodowania w kwocie 50 miliardów USA, przyznanego Jukosowi przez Sąd Arbitrażowy w Hadze, za nielegalną likwidację tej firmy. Przewiduje się, że o przeprowadzenie podobnych akcji Jukos zwróci się do Sądów innych krajów demokratycznych, ponieważ Rosja nie zamierza pokryć tego odszkodowania. Ciekawe, co w tej sytuacji zrobi Putin. Czy odważy się na akcję restrykcji w stosunku do przedsiębiorstw Zachodu działających w Rosji? Gdyby to zrobił, Rosja poniosłaby ogromne straty, bo przedsiębiorstwa te z pewnością by się z Rosji wycofały. Przyszła więc „kryska na Matyska” ?

20 czerwca. Konwencje PO i PIS. Pierwsza skromna, przepraszająca Polaków za popełnione błędy, zapowiadająca wiele zmian, powołująca dziesięć zespołów tematycznych, które mają opracować propozycje dla rozwiązania najważniejszych, bieżących problemów.            Druga, przeprowadzona z rozmachem iście hollywoodzkim, tryskająca pewnością zwycięstwa, na której Kaczyński zapowiedział, że kandydatem na przyszłego premiera będzie Beata Szydło, a ta najpierw przemieszczała się dłuuuuuuugo między uczestnikami, ściskając im ręce a następnie wygłosiła dłuuuugie, butne przemówienie, właściwie expose, obiecując wszystkim wszystko, czego mogliby sobie życzyć i jeszcze trochę więcej. Pożyjemy, zobaczymy….

23 czerwca. Ash Carter, sekretarz obrony USA potwierdził, że rozmieszczą one w siedmiu państwach NATO Europy Środkowo – Wschodniej ciężkie uzbrojenie dla pięciu tysięcy swoich żołnierzy, w tym 250 czołgów. Z doniesień wynika, że w Polsce znajdzie się uzbrojenie dla jednego batalionu, czyli 750 żołnierzy. Widać z tego, że Stany Zjednoczone nic sobie nie robią z retoryki i ostrzeżeń Rosji, dotyczących jej retorsji na taki ruch Amerykanów. W przyszłym roku zacznie się również budowa amerykańskie tarczy antyrakietowej. Można mieć nadzieję, iż działania te doprowadzą do budowy u nas stałych baz amerykańskich. Są one tu potrzebne znacznie bardziej niż w Niemczech, czy we Francji.

Do roku 2023 największe polskie miasta mają wydać ponad 50 miliardów złotych na inwestycje kolejowe.

Piątek, 26 czerwca. Zamachy terrorystyczne w Tunezji, Kuwejcie i we Francji. Wygląda to na skoordynowaną akcję. Według niektórych komentatorów miałaby to być akcja IS. Radykalny islam kolejny raz pokazał swoje prawdziwe, zbrodnicze oblicze. W tej sytuacji musimy się skutecznie bronić przed wzięciem do siebie jakiejś znaczniejszej grupy muzułmanów w ramach  relokacji nielegalnych imigrantów, prowadzonej przez UE.

Na linii Grecja – wierzyciele bez zmian.  Premier Cipras poinformował więc, że 5 lipca odbędzie się referendum w sprawie porozumienia z międzynarodowymi kredytodawcami. Wszyscy Grecy mają zdecydować, czy przyjąć, czy odrzucić plan ratunkowy, oferowany przez wierzycieli. Według niego „Te propozycje wyrażnie naruszają europejskie zasady i podstawowe prawa do pracy, równości i godności. Ich celem nie było zawarcie korzystnego dla wszystkich porozumienia lecz – prawdopodobnie – upokorzenie całego narodu greckiego”.                                                    Korzystne dla wszystkich porozumienie to bowiem porozumienie korzystne dla Grecji – wy nas finansujcie i co jakiś czas z radością umarzajcie nasze długi – bo „sprawiedliwość musi być zawsze po naszej stronie”. To przypomina nie tylko filozofię Pawlaków ale również filozofię PIS – u.  Podstawowym „przywilejem” MFW i UE, w tym również Polski,  jest  dbanie o dobry poziom życia Greków, nawet z opcją obniżania poziomu życia we własnych krajach. W przeciwnym razie pójdą do Putina i będą działać na niekorzyść Unii. Wyczytałem gdzieś, że grecka realna wydajność pracy jest obecnie niższa od polskiej, a pensje o połowę wyższe. Bankructwo Grecji byłoby więc zakończeniem nieudanej przygody z euro, zakończeniem bolesnym. Byłoby jednak również szansą na lepszy rozwój w przyszłości. Lepiej dla Greków jest przeżyć szok związany z bankructwem niż żyć w nieskończoność na kroplówce.

Ostatnia decyzja ministrów finansów UE mówi, że zakończenie okresu pomocy finansowej dla Grecji nastąpi zgodnie z pierwotnymi ustaleniami, a więc 30 czerwca. Oznacza to, że ostatnia transza tej pomocy w wysokości 7,2 miliardów euro nie zostanie jej przekazana. Całkowite długi greckie, państwowe i prywatne, przekraczają 727 mld. euro. Zadłużenie sektora finansów publicznych w relacji do PKB przekroczyło na koniec ubiegłego roku 174 procent. Na obsługę swojego długu Grecja przeznacza już 5% swojego PKB. Greckie aktywa, które są w państwowych rękach pozwoliłyby spłacić 2/3 całego długu. Grecy jednak nie chcą ich się pozbyć. Nie chcą też wprowadzić zdecydowanych reform sugerowanych przez „trojkę”. Bankructwo tego kraju jest więc już – praktycznie – faktem.
Cipras – „Jutro (29 czerwca) banki w Grecji będą zamknięte. Nie będzie też pracować giełda. Wprowadzona zostanie kontrola przepływu kapitału”.

27 czerwca. W Lubinie odbył się zlot wyznawców Kukiza. P. Kukiz – „Napiszemy nową konstytucję dla obywateli. Polska przestanie być wtedy krajem kolonialnym. Nie ogłoszę programu z którym pójdziemy do Sejmu, ponieważ program to oszustwo – największe kłamstwo. My będziemy wskazywać problemy i drogi do ich rozwiązania. Najważniejszym problemem jest dziś ustrój ……...” Wiemy więc już, że Ruch Kukiza to ugrupowanie bez nazwy i programu,  jakieś stowarzyszenie a nie partia,  Konia z rzędem temu, kto wie o co temu człowiekowi chodzi z wyjątkiem „rozpieprzenia w drobiazgi” obecnego ustroju i struktur. Co w zamian? – Tego już rewolucjonista Kukiz nie mówi. Będzie to, co po  zwycięstwie przyjdzie mu do głowy każdego ranka. Właśnie to będzie na bieżąco zalecał do pilnej realizacji. Tak głupiego i zdemoralizowanego „polityka” jeszcze nie mieliśmy. Poziom poparcia dla niego wskazuje, niestety, że również nasz naród skretyniał do poziomu dotąd niespotykanego. Od takiego słowotoku, takiego bredzenia, często rozpoczynały  się działania  totalitarne                                                                                    
Tematy: Polska Ukraina

Komentarze  

 
sunset
+3 [3] #41 sunset
3 lipca 2015, 23:02
baca :) i masz rację i jej nie masz. to jest dość śmierdzący temat :)
jak już kilka razy tutaj nadmieniłem, jestem z tej samej dzielnicy co Kaczyńscy. i jak jestem dumny, że od urodzenia jestem mieszkańcem Żoliborza, tak jest mi niezmiernie wstyd, że jestem z tej samej dzielnicy co Kaczyński. są oni/byli o kilka lat starsi ode mnie, ale jak to w tej samej dzielnicy a to i nie odległych uliczkach sporo wiem na ich temat. a oni pewnie na mój ;-)
otóż ojciec powyższych mawiał: "Lech - do rany przyłóż, grzeczny jak dziewczynka, natomiast Jarek - diabeł wcielony". mogłoby to być traktowane jako bajka, gdyby nie jeden fakt. Jarosław w szkole zawsze miał problemy z zachowaniem. z jednej nawet został wydalony. FB? sam sobie poszukaj z której :P. ja wiem, JPZ wiem, wystarczy chyba :) zresztą głośna w swoim czasie była też sprawa jego matury i studiów. otóż Jarek nie został dopuszczony do matury i w tym czasie zdawał egzaminy na studia. sam zaś dość głośno później powiedział, że to później zostało "odkręcone". rozumiem że w zakresie prawa i sprawiedliwości :)
 
 
Baca
+3 [3] #42 Baca
5 lipca 2015, 22:44
Osoba do której mam pełne zaufanie studiowała z Kaczyńskimi. Nie wyróżniali się. Dopiero jak Kaczyńscy weszli do szerokiej polityki za sprawą Wałęsy, ten ktoś zaczął o nich mówić. Wcześniej nie było o kim.
Temat nie jest śmierdzący. Chyba, że zaczniemy zastanawiać się kto jest Kaczyńskim. Póki co obaj piszemy prawdę. Jeśli nawet Jarek brykał za młodu, to nic złego. Gorsze rzeczy wyczyniał jako dorosły. Wiem trochę na ten temat, ale......nie powiem!
 
 
Baca
+3 [3] #43 Baca
5 lipca 2015, 22:50
sunset napisał:
jestem mieszkańcem Żoliborza,

Czyli tak jak większość żołnierzy Żywiciela. Chwała im!
 
 
Haji
+3 [3] #44 Haji
6 lipca 2015, 11:25
Ciekawe wieści do zbiorowego facepalma. Kaczyński produkuje własną listę ochroniarzy Dudy. Przedstawiona przez BOR została odrzucona. Polscy NOPowcy protestują wspólnie z neonaziolami w GB. Rzeczywistość przegania kabaret o dwie długości.
 
 
Taurus
+4 [4] #45 Taurus
6 lipca 2015, 17:31
Joanna Mucha na dzisiejszej konferencji prasowej uczyła niejaką Szydło podstawowych rachunków, na przykład jaki wynik da pomnożenie 5 milionów dzieci przez 500 złotych i przez 12 miesięcy. Fajnie!!!
Ostatnio coraz częściej spotykam stawianie "stra" przed nazwiskiem Szydło. Mam kłopoty ze stwierdzeniem, jaką częścią mowy jest takie "stra". Czy mógłbyś mnie oświecić, Belfer?
 
 
Baca
+3 [3] #46 Baca
6 lipca 2015, 18:53
Haji napisał:
Kaczyński produkuje własną listę ochroniarzy Dudy.

SA czy SS? Swoją drogą jak Duda może sobie na to pozwolić?! Po prostu jest u Kaczyńskiego w areszcie. Facet nie ufał własnemu bratu, tym bardziej jakiemuś Dudzie.
 
 
Simon
+4 [4] #47 Simon
6 lipca 2015, 19:32
:D
 
 
Belfer
+3 [3] #48 Belfer
6 lipca 2015, 20:19
Cytat:
Mam kłopoty ze stwierdzeniem, jaką częścią mowy jest takie "stra". Czy mógłbyś mnie oświecić, Belfer?
Hm... a toś mi zadał bobu. :)
Tak sobie analizuję i w sensie logicznym to byłaby partykuła, bo partykuła ma znaczenie wzmacniające (np. chodźże wreszcie).
Jednak partykuły są raczej ZA, a nie PRZED wyrazem.
No to może przyimek? Coś w rodzaju naddźwiękowy albo ponadczasowy.
W tym drugim wypadku znaczenie słowa straSzydło to: wyjątkowo straszne Szydło. A może szczególnie szydlaste straszydło? Sam już nie wiem. Mój kolega ze studiów jest profesorem, chyba go zapytam... ;)
 
 
Pan Prezes
-4 [4] #49 Pan Prezes
7 lipca 2015, 07:08
 
 
Pan Prezes
-4 [4] #50 Pan Prezes
7 lipca 2015, 09:20
Cytat:
Joanna Mucha na dzisiejszej konferencji prasowej uczyła niejaką Szydło
Raczej porażała głupotą cieci, głupich jak ona sama.
Człowiek mentalności Taurusa myśli, że wszystko co człowiek zeżre zamieni się w kupę. Nie zobaczy pozytywnych aspektów. Że np. nie będzie głodny, że tkanka mięśniowa mu rośnie, że czuje przyjemność z jedzenia, że w ogóle może żyć, itp. Zawsze twierdziłem, że ten gość to taki Ferdek Kiepski co se z żoną o polityce w łóżku gada i jeszcze wydaje mu się, jaki jest mądry.
A panie Taurus troszkę pomyśleć. 500 zł dla rodziny z 2 i więcej dzieci. Takich jest ok. 40% (odsyłam do GUS). Teraz se policz metodą Muchy. 2 mln dzieci X 500 + 12. Pomyśl (jeśli umiesz), że ta kasa zostanie wydana. Odejmij se VAT. Ludzie, którzy sprzedali muszą zapłacić robotnikom i ZUS za nich. Itd. Nie sądzę by cię było stać na takie rozwinięcie myśli. Ale spróbować zawsze możesz.
 
 
Haji
+3 [3] #51 Haji
7 lipca 2015, 10:01
PP
Przecież zmiotła ją jak się strzepuje z pyty pyłek ;). Suskiego wcześniej też. Mastalerek się popisywał nieumiejętnością odpowiedzi na pytanie. Więcej pisu w mediach, to może jednak przegrają.
 
 
Haji
+3 [3] #52 Haji
7 lipca 2015, 10:04
PP Rachunki metodą pisowską PP mnie rozwaliły. Sprawdź jeszcze raz swoją formułkę, bo się kompromitujesz.
 
 
Pan Prezes
-4 [4] #53 Pan Prezes
7 lipca 2015, 10:52
No tak, najlepsza jest metoda Muchy.
Zresztą świetnie się sprawdziła jako minister sportu.

Cytat:
PP Rachunki metodą pisowską PP mnie rozwaliły.
Dla ciebie słowo "rachunki" to abstrakcyjne pojęcie.
 
 
Belfer
+3 [3] #54 Belfer
7 lipca 2015, 11:08
Cytat:
A panie Taurus troszkę pomyśleć. 500 zł dla rodziny z 2 i więcej dzieci. Takich jest ok. 40% (odsyłam do GUS). Teraz se policz metodą Muchy. 2 mln dzieci X 500 + 12. Pomyśl (jeśli umiesz), że ta kasa zostanie wydana. Odejmij se VAT. Ludzie, którzy sprzedali muszą zapłacić robotnikom i ZUS za nich. Itd. Nie sądzę by cię było stać na takie rozwinięcie myśli. Ale spróbować zawsze możesz.
Takich dzieci jest 5 milionów (to ty raczej poszperaj w GUS) x 500 złotych to jest 2,5 miliarda i x 12 to jest 30 miliardów. Z tego do skarbu państwa w postaci VAT nie wróci 23%, bo spora część artykułów dla dzieci ma obniżoną stawkę, a część pieniędzy zostanie wydana na jedzenie na rynkach i bazarach, gdzie nie ma żadnego VAT.
Optymistycznie licząc to do skarbu państwa wróci najwyżej 10 z 30 miliardów i to z tytułu VAT,PIT i CIT razem.
Ponadto budżet państwa będzie tracił rosnące kwoty z tytułu obniżenia wieku emerytalnego. Od 5,5 do 13 mld w następnym roku, do około 40 mld w roku 2020. Obniżą się nowe emerytury, a stracą dotychczasowi emeryci również, bo nie będzie kasy na rewaloryzacje.
Kwota wolna od podatku dotyczy 24 milionów obywateli. Jest to 8000 - 3091. Zatem koło pięciu tysięcy. Masz kalkulator to policz.
 
 
Taurus
+5 [5] #55 Taurus
7 lipca 2015, 12:05
Dziękuję Haji, dziękuję Belfer, że odpowiedzieliście za mnie. Ten prymityw liczy tak samo, jak reszta PIS - u. Takie są pewnie wytyczne Kaczora i nie jest ważne, czy wypowiada się w tej sprawie straSzydło, czy Pan Prezes. Wszyscy oni trąbią jednakowo i wcale nie mają z tego powodu choćby drobnych zahamowań. Z czego to się bierze? Może z poczucia, że "My gawarim PIS a padrazumiewajem JPZ?". Wtedy, sądzę, jakoś łatwiej byłoby ich zrozumieć
 
 
Pan Prezes
-5 [5] #56 Pan Prezes
7 lipca 2015, 14:15
Dziękuj, bo jeszcze głupiej byś odpowiedział.
Ja w przeciwieństwie do ciebie polegam na konkretnych danych a nie na tym co powie jakaś Mucha.
I tak proszę się zapoznać z moją kalkulacją.
Projekt PiS dotyczy 500zł na 2 i następne dziecko.
Na podst. opracowania.
bip.stat.gov.pl/.../...
Zakładam 6mln dzieci. Z tego
ok 50% - 1 dziecko w rodzinie( 3mln dzieci) - nic nie dostaną
ok 33% - 2 dz. (1mln 980 tys.) czyli dostaną po 500zł na 2 dziecko czyli 1980000/2=990000*500=495mln*12=5mld940tys
ok 10% - 3dz.(600000)- dostaną po 500 na 2i3 czyli 600000/3*2*500*12=2mld400tys
ok 4% - 4dz.(240000) 500 na 2,3,4 czyli 240000/4*3*500*12=1mld 80mln
0k 3% - 5dz.(180000) 500 na 2,3,4,5 180000/5*4*500*12=864mln
Teraz tak
5940mln
2400mln
1080mln
864mln
-----------
10284mln (tyle potrzeba rocznie)
 
 
Pan Prezes
-5 [5] #57 Pan Prezes
7 lipca 2015, 14:21
Kwota 10 miliardów rocznie zasili gospodarkę Polski powiększając PKB. Oczywiście należy uszczelnić tak system podatkowy, aby podatki nie uciekały do rajów podatkowych.
,Cytat:
a część pieniędzy zostanie wydana na jedzenie na rynkach i bazarach, gdzie nie ma żadnego VAT.
A to źle panie Belfer.
A ten handlarz z bazaru pieniędzy nie wyda? Schowa do skarpety? Głupi z ciebie ekonomista. Następca Balcerowicza?
 
 
Pan Prezes
-5 [5] #58 Pan Prezes
7 lipca 2015, 14:27
A taki Rostowski główny za Aferę deficytu budżetowego, pożyczył bankrutującej Grecji ok.6 mld euro (24 mld zł), których Grecja już nigdy nie odda.
 
 
Haji
+4 [4] #59 Haji
7 lipca 2015, 15:42
Pan Prezes napisał:
Kwota 10 miliardów rocznie zasili gospodarkę Polski powiększając PKB. Oczywiście należy uszczelnić tak system podatkowy, aby podatki nie uciekały do rajów podatkowych.

A ludzie mają być zdrowi, piękni i bogaci. Bardzo ładna wizja. Zdajesz sobie sprawę z tego, że z uszczelnianiem systemu walczą różne kraje i że raczej średnio to wychodzi?
Cyferkami zajmę się później, teraz mam jeszcze pracę.
 
 
Belfer
+4 [4] #60 Belfer
7 lipca 2015, 18:34
Cytat:
Zakładam 6mln dzieci.
Załóż czapkę na głowę z nausznikami, bo inaczej w pustym łbie przeciąg będzie. Z podanego przez ciebie źródła wyliczyłem 7 800 000 dzieci mających od zera do 18 lat. Ale przecież są dzieci uczące się, starsze niż 18 lat, których chyba PiS dotacji nie pozbawi, bo to wtedy dzieci najwięcej kosztują, gdy idą na studia. Zatem doliczyłbym jeszcze skromnie 4 roczniki, i wyjdzie nam około 9 milionów dzieci. Czyli posłanka Mucha była bliżej prawdy.
A zatem rodzin z jednym dzieckiem jest dużo mniej, niż ci się wydaje. będzie zatem 6 mln x 500 zł x 12 miesięcy - koszt tej dotacji wyliczyć należy na znacznie więcej niż 30 mld. A teraz weźmy jeszcze te dwa - trzy miliony emigrantów, o których PiS się tak troszczy. Oni też mają dzieci. Na jakiej podstawie odmówisz im dodatku na dzieci, skoro - choć pracują w Anglii, Niemczech, Irlandii - to wciąż są tu zameldowani i są na listach wyborców?
Ciekawe pytanie co? ;)
 
 
Belfer
+4 [4] #61 Belfer
7 lipca 2015, 18:36
Cytat:
A ten handlarz z bazaru pieniędzy nie wyda? Schowa do skarpety? Głupi z ciebie ekonomista. Następca Balcerowicza?
Wyda, ale sporo wyda u mechanika, który naprawi mu auto bez faktury, bo jest na karcie podatkowej. :P
 
 
Haji
+4 [4] #62 Haji
7 lipca 2015, 20:59
@Belfer Dzięki za obliczenia. Pisowcom wydaje się, że żyją w idealnym świecie i wszystko będzie tak, jak wymyślili.
 
 
wujek_manfred
+4 [4] #63 wujek_manfred
7 lipca 2015, 21:34
Dzisiaj miałem polewkę ze straSzydła.

Szydło: wprowadzimy podatek od banków (wiadomo na kogo banki przerzucą ten ciężar, ale mniejsza o to).
Pytanie do straSzydła : A SKOKi?
Szydło: Na razie od banków.

Wcale nie są umoczeni w SKOKi, wcale ich nie chronią prawem i lewem, wcale nie ma tu żadnej lewizny, w ogóle. No ale cóż, straSzyło jest matką księdza (in spe) więc uczciwa już być nie musi.
 
 
Haji
+3 [3] #64 Haji
7 lipca 2015, 22:00
@ wujek_manfred
O cholera, tego nie słyszałem. Czyli powtórka z rozrywki, są równi i równiejsi. Trzeba to głośno powtarzać.
 
 
sunset
#65 sunset
9 lipca 2015, 11:46
witam :)
na razie będę rzadziej bo jestem "wyjechany". wiecie co? ja chyba zaczynam lubić tego FB :) zawsze da powód do śmiechu :) w przeciwieństwie do PiS'u.
wyborcza.pl/.../
co do "stra" zaś. uważam, że najłatwiej potraktować to jako najnormalniejszy przedrostek. w końcu straSzydło jest takim właśnie przedrostkiem JPZ.
 

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze