Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - czerwiec I.

W kwietniu PKB Rosji zmalał o 4,2%. Indeks PMI dla ich przemysłu wynosi 47,6. Za dolara trzeba zapłacić 48 rubli. Płace realne spadły w tym roku już o 7 procent i dalej spadają.

Arabia Saudyjska i pozostałe kraje OPEC a także Irak i USA wydobywają ropę na potęgę. Niedługo powinien wzrosnąć znacząco eksport ropy z Iranu, w związku ze zniesieniem embarga. Putin może więc być pewien, że ceny ropy nie będą już rosnąć, tylko zaczną zjeżdżać w dół.

1 czerwiec. Szefowie tak zwanej Trojki (KE + MFW + EBC) dyskutują w Berlinie kompromisowe propozycje porozumienia z Grecją, której – bez nich – grozi szybkie bankructwo. Długo już trwa ten chocholi  taniec, czy też przeciąganie liny. Zobaczymy, czym się  skończy.
 
Od września w wybranych jednostkach wojskowych, w tym  Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych rozpocznie się szkolenie 350 instruktorów organizacji obronnych. Ci instruktorzy będą następnie prowadzili szkolenia ochotników i tworzyli szkielet Gwardii Narodowej. Na jej czele stanie generał rezerwy, profesor Bogusław Pacek. Za trzy lata w każdym powiecie ma działać co najmniej jedna organizacja ochotnicza tej struktury obronnej. Organizacje będą miały dostęp do broni, amunicji, strzelnic i symulatorów a wspierać je będą oficerowie i podoficerowie rezerwy.

Sepp Blatter ogłosił, że poda się do dymisji już 3 dni po kolejnym wyborze na szefa FIFA. Prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, Kazimierz Graś, został natomiast zdyskwalifikowany na lat dziesięć za nielegalne sprzedawanie w Dublinie wejściówek na mecz Irlandia – Polska. Bilety te sprzedawał nie tylko nielegalnie ale i po zawyżonych cenach, jak zwykły „konik”. Biedni ci działacze piłkarscy – muszą kraść, żeby odłożyć sobie parę, czy parędziesiąt  milionów na godną starość. Tak w ogóle to już kolejny Prezes – złodziej z Podkarpacia, ujawniony w ostatnim czasie. Czyżby Panom Prezesom wiodło się na tym terenie gorzej niż kiedyś, czy też apetyty tak im wzrosły?

Rosja i Katar mogą stracić prawa do organizacji najbliższych dwóch edycji piłkarskich mistrzostw świata, jeżeli zostaną znalezione dowody na to, że ich organizację przyznano w wyniku korupcji, czyli w wyniku kupienia odpowiedniej ilości głosów członków – decydentów FIFA. Wróble na wierzbie ćwierkają, że taką korupcję już udowodniono i że jest to tylko kwestia ujawnienia szczegółów.

Donald Tusk na szczycie grupy G7, odbywającym się w Bawarii – „Dyskusja o sankcjach wobec Rosji może dotyczyć tylko ich wzmocnienia. G7 nie jest jedynie grupą interesów polityczno–gospodarczych. Łączą nas przede wszystkim wspólne wartości. Dlatego Rosji nie ma teraz z nami i nie  będzie jej tak długo, jak będzie się zachowywać agresywnie wobec Ukrainy i innych krajów”. Nic dodać, nic ująć. Taką postawę wobec Rosji trzeba utrzymać, również dla dobra jej samej.

Od kwietnia 2013 roku kursuje co tydzień pociąg z Chengdu (Chiny Zachodnie) do Łodzi, przewożąc chińskie towary eksportowane do Polski.  Przewiózł ich do tej pory około miliona ton. W najbliższym czasie pociąg taki nie będzie wracał pusty, tylko zabierze nasze towary eksportowane do Chin, głównie produkty rolno – spożywcze (nabiał i wyroby cukiernicze). Byłoby sympatycznie, gdyby już żaden pociąg nie wracał do Chengdu pusty. Niech wozi tam dobrej jakości polskie produkty a Rosjanie będą mogli jedynie wąchać ich zapach przy trasie przejazdu, dopóki nie zrezygnują z embarga.

Centra nowoczesnych usług dla biznesu pracujące w Polsce mogą w roku 2025 zatrudniać nawet 600 tysięcy wykształconych ludzi – wynika z raportu „Polska 2025 – nowy motor wzrostu w Europie”, opracowanego przez McKinsey&Company. Obecnie w takich Centrach pracuje u nas około 140 tysięcy osób. W roku 2012 pracowało ich jedynie  90 tysięcy. Skąd przewidywanie aż tak silnego wzrostu, około 20 procent rocznie? – „Ponieważ  żaden inny kraj Europy Środkowej i Wschodniej nie dysponuje tak atrakcyjnymi warunkami geograficzno – demograficznymi dla tworzenia nowych centrów usług. Żaden nie ma tez tylu prężnych ośrodków akademickich, mogących kształcić specjalistów w programach dedykowanych IT, zwiększając równocześnie zakres ich kształcenia w wielu językach obcych (Kraków, Wrocław, Łódż, Katowice, Gdańsk, Poznań, Szczecin, Bydgoszcz, Toruń, …, celowo nie wymieniam Warszawy)”. Ten rodzaj usług biznesowych prowadzony jest obecnie w Polsce w 40 (!) różnych językach. Szansą na wiele dodatkowych miejsc pracy jest również obsługa zagranicznych funduszy inwestycyjnych. !6 - 17 czerwca odbędzie się w Krakowie konferencja ABSL.  Jednym z jej głównych tematów będzie właśnie rozwój sektora nowoczesnych usług biznesowych. Konferencja ta uznawana jest za jedno z największych wydarzeń biznesowych w naszej części Europy.

Nawiązując do informacji dotyczącej rozwoju w Polsce usług biznesowych zastanawiam się dlaczego wielu z nas nie chce przyjąć dalekosiężnych reform w imię przyszłości, jak to miało miejsce w czasach Solidarności i rządów Tadeusza Mazowieckiego?  Dlaczego zaczął panować  model „Musisz to mieć już teraz, bo jesteś tego warta” ? Dlaczego nie szanujemy uczciwych polityków za ich pracę i osiągnięcia, jak ma to miejsce w dojrzałych cywilizacjach, a oceniamy ich za zegarki, przejęzyczenia i za to, co jedzą w restauracjach?  Dlaczego tak bardzo fascynuje nas kuszenie kredytami i reklamami oraz kultura show – biznesu, a nie fascynują osiągnięcia całego kraju i Narodu oraz cierpliwe zasypywanie przepaści między nami i krajami Zachodu?  Dlaczego nagle chcemy mieć wszystko to, co mają obywatele krajów najbogatszych – ich zarobki, socjal, warunki życia? Dlaczego – równocześnie - wszystkich bez wyjątku, którzy czegoś się dorobili, uważamy za złodziei?  Dlaczego tak potwornie, bez przerwy, narzekamy? Dlaczego tak wielu dorosłych Polaków zachowuje się jak dzieci?  Czy odpowiedzialność zbiorowa za kraj musi się u nas pojawiać dopiero wtedy, gdy mamy nóż na gardle (rozbiory, faszyzm, bolszewizm, katastrofa gospodarcza) i  zanikać natychmiast po tym, jak trochę się od dna odbijamy?

Z drugiej strony po 25 latach zaciskania pasa Polakom mogły się już znudzić wędki, które dostali zamiast ryb. Kończy im się cierpliwość, szczególnie tym młodszym. Nie chcą już łowić w wodzie, w której pozostały jedynie drobne płotki. Dla takich ludzi Kukiz jest kandydatem idealnym – jest „zwierzęciem społecznym”, potrafiącym manipulować swoimi słuchaczami, któremu kontestacja i lata osiemdziesiąte raz na zawsze odebrały poczucie jakiegokolwiek społecznego ładu. Jego „fantastyczna” Polska jest mocarstwem od zawsze, więc postawi się i Niemcom, i Ruskim, i Brukseli, i Amerykanom a polskie dzieci obroni przed demoralizacją ze strony facetów z UE i ze strony gender. Problem w tym, że Kukiz potrafi jedynie manipulować i rozwalać, nie potrafi natomiast budować.

Według Stepana Połtoraka, Ministra Obrony Ukrainy, siły rebeliantów i armii rosyjskiej na Ukrainie liczą obecnie ponad 40 tysięcy osób. Mają one ogromne ilości broni, w tym 556 czołgów. Rosja formuje też silne zgrupowanie wojskowe na Krymie. Istnieje niebezpieczeństwo ulokowania tam przez nią strategicznej broni jądrowej.

A. Merkel po zakończeniu szczytu G7 – „Kraje G7 będą wspierały reformy gospodarcze oraz walkę z korupcją na Ukrainie. Ambasadorowie naszych siedmiu krajów w Kijowie stworzą grupę wsparcia, która będzie czuwała nad realizacją współpracy gospodarczej i zwalczaniem korupcji.”  Merkel zagroziła, że jeżeli będzie to konieczne, sankcje zostaną zaostrzone. Ich uchylenie jest możliwe tylko pod warunkiem, że podpisane porozumienia (Mińsk) będą przestrzegane. Rosja nie była głównym tematem obrad – podkreśliła. O innych punktach zapalnych na świecie rozmawialiśmy dłużej i bardziej intensywnie. Wyrażnie pana lekceważą, panie Putin ! Co pan na to ?

Komentarze  

 
Pan Prezes
-4 [4] #81 Pan Prezes
16 czerwca 2015, 11:14
Cytat:
Stare wraca, to się trzeba przygotować.
Ty se miesce wykup na cmentarzu i uzbrajaj teren. Takiego starego piernika i tak już w życiu nic ciekawego nie spotka. Twoje pięć minut właśnie tam się skończyło, w muzeum IV RP.
W nowej IV RP nie widzę dla takich miejsca.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-4 [4] #82 Pan Prezes
16 czerwca 2015, 11:35
Tylko Belfer się nie wystrasz. Po prostu musisz zrozumieć, że czasy IVRP już nigdy nie wrócą i idzie nowe. Wasze argumenty są przestarzałe i po prostu nie macie naboi. Ty przecież nie masz nic do stracenia. Po co ci ta walka. Nie lepiej cieszyć się tym co masz. Przy obecnej władzy może być tylko gorzej. Zastanów się czemu ma służyć twoja postawa. Chcesz odkurzać muzea, ludzi których już nie ma. Nie ma Leppera, nie ma Lecha. Giertych przeszedł na waszą stronę. Czemu takie judzenie ma służyć? Nie rozumiem tego. Tylko człowiek nieuleczalnie skażony nienawiścią może tak działać. Trzeba dać szansę młodym. Niech rządzą. A ty ciesz się emeryturą, czytaj książki, zapoznaj se babkę. Wykąp się w akvaparku (jak Biedroń zapłaci) i pomyśl że statystyka daje ci jeszcze 15 lat życia.
Zacytuj
 
 
sunset
+3 [3] #83 sunset
16 czerwca 2015, 15:46
Pan Prezes napisał:
Tylko Belfer się nie wystrasz. Po prostu musisz zrozumieć, że czasy IVRP już nigdy nie wrócą i idzie nowe. [...]

widzisz FB jaki z Ciebie kłamliwy dupek? "czasy IV RP już nigdy nie wrócą" - właśnie wracają. posłuchaj wypowiedzi dudy w radiu z ryjem.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #84 Pan Prezes
17 czerwca 2015, 07:22
IV RP bardzo mi się podobała. Wtedy czułem, że żyję w państwie prawa i sprawiedliwości.
Jednakże popełniono trochę błędów. Zwłaszcza, za dużo było transparentności. Aby nikt nic nie zarzucił wszystko dokumentowali i nagrywali. A trzeba było iść śladem PO działać w ukryciu i wdrażać słowa marszałka "bić kurwy i złodziei" a potem wywalać wszystko na wierz jak zmiękną. A tak mamy taką oto sytuację, że krystalicznie uczciwy były szef CBA ma wyrok więzienia a posłanka Sawicka, która dopuściła się korupcji uniewinniona i jeszcze bezczelnie domaga się odszkodowania.
W przyszłej RP trzeba to zmienić. Mariusz Kamiński oraz agent Tomek muszą wrócić, mają doświadczenie.Należy potroić wydatki na CBA. Zgromadzić materiały dowodowe wyłapać złodziei odebrać majątki i zrobić pokazowe procesy. Aby lemingi wreszcie pojęły w jakie IIIRP żyli.
Zacytuj
 
 
Taurus
+4 [4] #85 Taurus
17 czerwca 2015, 08:14
IV RP bardzo mi się podobała. Wtedy czułem, że żyję w państwie prawa i sprawiedliwości.

Ja też wtedy czułem, że żyję w państwie bezprawia i niesprawiedliwości.
Zacytuj
 
 
Haji
+3 [3] #86 Haji
17 czerwca 2015, 08:16
PP
Państwo prawa, kutasino?
PO zrobiło aferkę na 1400 zł za obiad i parę wulgaryzmów. PIS zrobił aferkę na 3.2MLD złotych. Tyle nas kosztowały przewałki w skok. A to dopiero początek.
Naprawdę jesteś tak głupi, że nie rozumiesz dlaczego Sawicką uniewinniono? Odszkodowanie jej się należy. Służby nie mogą kreować przestępstw. Państwo prawa, my ass.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-4 [4] #87 Pan Prezes
17 czerwca 2015, 08:31
Cytat:
PO zrobiło aferkę na 1400 zł za obiad i parę wulgaryzmów. PIS zrobił aferkę na 3.2MLD złotych.
Twoje IQ jest na poziomie szympansa niestety.
Jest całkowicie odwrotnie. TO PiS zrobił aferę na dorsza za 18zł. A SKOK Wołomin należący do ludzi z WSI współpracującymi z PO i Komorowskim na 3mld. Jeśli uważasz, że jest inaczej udowodnij.
Czekam na linki do rzeczowych materiałów. Jeśli nie, to oświadczam, że jesteś niewyobrażalnie głupi, albo prostacki leming, który nawet poprawnie czytać nie potrafi.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-4 [4] #88 Pan Prezes
17 czerwca 2015, 08:35
Cytat:
Ja też wtedy czułem, że żyję w państwie bezprawia i niesprawiedliwości.
I co? Przeżyłeś? Ubyło ci coś?
Jednego żałuję.
Że PiS nie wprowadził w 2006 reformy emerytalnej, tak aby se Taurus poczekał jeszcze 7 lat na emeryturę. Ciekawe jakbyś dzisiaj śpiewał?
Zacytuj
 
 
Haji
+3 [3] #89 Haji
17 czerwca 2015, 08:40
Bawi mnie to, że skok będący zapleczem pisu (senator Bierecki, kojarzysz?) określasz jako należący do po. Pis ma gorsze szumowiny w swoich szeregach (Kryże) i twoje skamlenie prawdy nie zmieni.
Zacytuj
 
 
sunset
+2 [2] #90 sunset
17 czerwca 2015, 10:43
Haji :) wymieniając szumowiny troszkę skróciłeś listę :)
zapomniałeś o Kaczyńskim, Ziobrze, Mącirewiczu i wszystkich ich przydupasach :) i choć masz rację o skamleniu FB, to jednak raczej nazwałbym to zaklinaniem prawdy. jemu się wydaje, tak samo jak Stalinowi, że kłamstwo powtarzane 1000x stanie się prawdą.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #91 Pan Prezes
17 czerwca 2015, 11:16
Szambo WSI SKOK Wołomin wylewa coraz bardziej.
naszeblogi.pl/.../
Zacytuj
 
 
Taurus
+3 [3] #92 Taurus
17 czerwca 2015, 12:02
Że PiS nie wprowadził w 2006 reformy emerytalnej, tak aby se Taurus poczekał jeszcze 7 lat na emeryturę. Ciekawe jakbyś dzisiaj śpiewał?

Znowu kulą w płot. Wyobraż sobie, że pracowałem trzy lata dłużej niż nakazywał obowiązek. Pracowałem, bo mnie o to poproszono a ja fabrykę - swojego pracodawcę - traktowałem jak "własną". Wiem, zaraz powiesz, że pracowałem dłużej, bo jestem chciwy na mamonę. Nic z tego. Byłem dumny, że akurat mnie zaproponowano możliwość dłuższej pracy w prywatnym, zagranicznym koncernie, bo tam nie trzymają nikogo dlatego, że ma ładne oczy i rzadko kogokolwiek proszą, żeby pracując dłużej przekazywał następcom swoje doświadczenie. Ja natomiast byłem wynagradzany na tyle dobrze, że pracować dłużej nie musiałem. Ty jednak tego nie zrozumiesz, więc niepotrzebnie tracę czas.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #93 Pan Prezes
17 czerwca 2015, 13:54
To ty nie rozumiesz. Jak ktoś chce pracować, to nikt mu tego nie zakazuje. Ale nie oznacza to, że ma zrezygnować z emerytury, jak mu przysługuje. Mój szwagier nauczyciel WF mógłby pójść na emeryturę, ale wie że do pracy w szkole go nie przyjmą gdy będzie miał emeryturę, gdzie indziej pracy nie znajdzie, więc pracuje dalej odkładając przejście. Z kolei kumpel fachowiec CNC przeszedł na emeryturę i ją pobiera. Ale pracuje nadal bo jest fachowcem i go potrzebują a zdrowie mu na to pozwala.
Przesunięcie wieku emerytalnego to jest nic innego jak grabież wypracowanych pieniędzy i tyle. Zwykłe skurwysyństwo, którego nie miałeś okazji doświadczyć. Bo jestem przekonany, że mimo, że pracowałeś 3 lata dłużej to emeryturkę zacząłeś pobierać we właściwym sobie czasie. Jeśli było inaczej, to przysięgnij na zdrowie twoich 4 dzieci. Wtedy ci uwierzę.
Zacytuj
 
 
Belfer
+2 [2] #94 Belfer
17 czerwca 2015, 15:10
Cytat:
Bo jestem przekonany, że mimo, że pracowałeś 3 lata dłużej to emeryturkę zacząłeś pobierać we właściwym sobie czasie. Jeśli było inaczej, to przysięgnij na zdrowie twoich 4 dzieci. Wtedy ci uwierzę.
Nie znasz podstaw prawa, nie znasz przepisów ustawy emerytalnej, a pyszczysz.
Pracując na emeryturze można mieć przychody do do 2.838,50 zł (obecnie, były to wcześniej mniejsze kwoty np. w 2007 - 2.029,90), aby nie mieć zmniejszonej emerytury.
Dotyczy to tych emerytów, którzy nie mają powszechnego wielu emerytalnego.
Zatem fachowiec zarabiający na pewno powyżej średniej krajowej nie ma takiej opcji. Nie opłaciłoby mu się to, bo jeśli zarobi 5.271,40 zł to emeryturę się zawiesza. Lepiej zatem nie przechodzić na emeryturę, niech się ona dalej nalicza.
Najbardziej opłaca się wcześniejszemu emerytowi dorabiać tylko tyle, by nie zmniejszyło to jego świadczeń.
Cytat:
Mój szwagier nauczyciel WF mógłby pójść na emeryturę, ale wie że do pracy w szkole go nie przyjmą gdy będzie miał emeryturę, gdzie indziej pracy nie znajdzie, więc pracuje dalej odkładając przejście.
Takie są niepisane prawa w oświacie. Kto przechodzi na emeryturę robi miejsce młodym. Zaznaczam, że mówimy o emeryturze wcześniejszej. Większość nauczycieli teraz będzie niestety pracować dużo dłużej. Tych co jeszcze mogą, ale odkładają jest już niewielu.
Cytat:
Przesunięcie wieku emerytalnego to jest nic innego jak grabież wypracowanych pieniędzy i tyle.
System emerytalny w Polsce to system solidarnościowy, to znaczy, ze twoje składki idą na moją emeryturę. :D
Na twoją będą się składać następni. A że Polacy mają współcześnie ciekawsze rozrywki jak robienie dzieci, to może być cienko z twoją emeryturą. ;)
Zacytuj
 
 
Baca
+2 [2] #95 Baca
18 czerwca 2015, 00:04
Pan Prezes napisał:
. A SKOK Wołomin należący do ludzi z WSI współpracującymi z PO i Komorowskim na 3mld.

A Ziemia jest płaska!
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #96 Pan Prezes
18 czerwca 2015, 08:21
Cytat:
Zatem fachowiec zarabiający na pewno powyżej średniej krajowej nie ma takiej opcji.
Dlatego tenże fachowiec pracuje sobie na 1/2 etatu. Pilnuje tylko, aby nie przekroczyć70% średniej krajowej czyli tych (2.838,50zł). Oczywiście od tego przekazuje składki na ZUS, więc emerytura mu się co roku indeksuje i wzrasta. Ma więcej czasu, pieniędzy. Tylko jakiś głupek by zrezygnował w takiej sytuacji z emerytury i dalej pracował.
Cytat:
Na twoją będą się składać następni. A że Polacy mają współcześnie ciekawsze rozrywki jak robienie dzieci, to może być cienko z twoją emeryturą.
Tu nie problem w dzieciach, a w gospodarce, która w Polsce leży i kwiczy.
Na nasze emerytury z powodzeniem mogliby robić obcokrajowcy. Ale kto by tu zechciałby przyjechać na roboty?
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #97 Pan Prezes
18 czerwca 2015, 08:30
Tak wyglądają Polskie Inwestycje Rozwojowe, sztandarowe przedsięwzięcie gospodarcze Donalda Tuska.
natemat.pl/.../
Zacytuj
 
 
sunset
+1 [1] #98 sunset
18 czerwca 2015, 09:46
[...]Tu nie problem w dzieciach, a w gospodarce, która w Polsce leży i kwiczy.[...]
FB, kłamczuszku :) money.pl/.../...
Pan Prezes napisał:
Tak wyglądają Polskie Inwestycje Rozwojowe, sztandarowe przedsięwzięcie gospodarcze Donalda Tuska.
natemat.pl/.../

wiesz co? znowu podajesz linki ze skrajnych brukowców, które prawdę liczą sobie za nic.
daj jakiś link z neutralnego źródła.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #99 Pan Prezes
18 czerwca 2015, 11:07
Zrozum wreszcie, że te wypracowane PKB idzie do Niemiec, Francji, Włoch i innych bogatych. Bo tak naprawdę ta 7 gospodarka na świecie nie jest dla nas. To na naszym inny gospodarzą. My mamy z tego wielkie G... Cieszysz się jak murzyn na plantacji bogatego pana.
Zacytuj
 
 
Belfer
+1 [1] #100 Belfer
18 czerwca 2015, 11:07
Akurat kwestia emerytur to jest "problem w dzieciach", a raczej w ich braku.
Zacytuj
 
 
Belfer
+1 [1] #101 Belfer
18 czerwca 2015, 11:23
Cytat:
Zrozum wreszcie, że te wypracowane PKB idzie do Niemiec, Francji, Włoch i innych bogatych.
Kompletnie nie masz pojęcia o ekonomii.
Marka Volvo należy do Chińczyków, czy to znaczy, że Szwedzi są "Murzynem"? Fabryka nic im nie daje? Zresztą nie tylko Szwedzi. Fabryka produkująca słynne angielskie taksówki również należy do Chińczyków. Jaguar należy do Hindusów, a Lotus do Malezji.
Odrębnym problemem jest kwestia transferowania zysków. Zmagają się z tym wszystkie rządy. Wiadomo, że właściciel ma prawo do zysku, ale przepisy prawa gospodarczego mają działać tak, żeby możliwie najwięcej zostało w kraju. To dotyczy nie tylko Polski, ale też innych krajów.
Cytat:
Firmom powiązanym ze sobą trudniej będzie wyprowadzić zysk za granicę za pomocą cen transferowych - taki będzie skutek noweli ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i prawnych - mówią eksperci. Jej projekt, autorstwa MF, jest zgodny z wytycznymi OECD. Read more: wyborcza.biz/.../...
Cytat:
Niższy transfer kapitału z Polski Wstępne dane Narodowego Banku Polskiego za 2014 r. wskazują na odwrócenie wieloletniej wzrostowej tendencji, jeśli chodzi o transfer kapitału z Polski. Zmalały dywidendy pobierane przez inwestorów bezpośrednich (do 6,8 mld euro z 8,5 mld euro w 2013 r.), niższe też były zyski z odsetek od pożyczek wypłacanych firmom zależnym (spadek z 2,5 mld euro do 2,4 mld euro).
Jak i dlaczego robią to firmy? I czy tylko zagraniczne?
wspieramrozwoj.pl/.../...
Otóż nie. Optymalizację podatkową robią duże polskie firmy, nie wszystkie, ale jednak.
Wniosek? Taka firma jest mniej zyskowna dla Polski niż zagraniczna, ale działająca zgodnie z prawem. Takim przykładem polskiej firmy "otymalizującej" podatki jest właściciel kilku marek odzieżowych, między innymi Reserved.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #102 Pan Prezes
18 czerwca 2015, 11:27
Cytat:
znowu podajesz linki ze skrajnych brukowców, które prawdę liczą sobie za nic.
daj jakiś link z neutralnego źródła.
Może być z twojego ulubionego?
wyborcza.pl/.../
Oni to potrafią prawdę napisać.
No bo ci to już kłamią
wpolityce.pl/.../...
No bo kto by wymieniał ekrany po 3 latach?
No i kogo ma interesować kto dokonał niewłaściwych wyborów pod względem technicznym jak i ekonomicznym przy budowie autostrad i montażu ekranów akustycznych.
Jedni przemilczą, inni przemówią. No tak. Ten co milczy nie kłamie.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [2] #103 Taurus
18 czerwca 2015, 11:35
Tu nie problem w dzieciach, a w gospodarce, która w Polsce leży i kwiczy.

Od dłuższego już czasu piszę "Wydarzenia". Piszę je celowo, choć to pewnie nudne, żeby pokazywać, jak rozwija się polska gospodarka właśnie - znaczna część Wydarzeń jest na ten temat. Drugim celem pisania tej "kroniki" jest zestawianie faktów, po które będzie można sięgnąć w przyszłości. Jestem bowiem przekonany, że jeśli PIS dorwie się do władzy, to czasy rządów PO - PSL będą zohydzane i fałszowane. Podaję jedynie fakty sprawdzone, choć dla ciebie jest to nieprawda. Przykład naszych stoczni, o czym było ostatnio, jest tu symptomatyczny. Gdy nie masz argumentów to narzekasz, że ktoś tam zmówił statek - masowiec w innej stoczni. I dobrze! My już takich nie budujemy, bo za mało się na nich zarabia. Nasze stocznie robią kokosy na produktach skomplikowanych, wymagających ogromnego wkładu myśli inżynierskiej. Tanie masowce niech produkują inni, jeśli im się to opłaca.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #104 Pan Prezes
18 czerwca 2015, 11:58
Cytat:
Marka Volvo należy do Chińczyków, czy to znaczy, że Szwedzi są "Murzynem"?
Oczywiście, że nie. Zgadnij kto jest murzynem?
pracuj.pl/.../...

cytat z linku
Cytat:
Takim przykładem polskiej firmy "otymalizującej" podatki jest właściciel kilku marek odzieżowych, między innymi Reserved.
Tak,tak pisano o tym.
www.tokfm.pl/.../1
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #105 Pan Prezes
18 czerwca 2015, 12:08
Cytat:
Od dłuższego już czasu piszę "Wydarzenia". Piszę je celowo, choć to pewnie nudne, żeby pokazywać, jak rozwija się polska gospodarka właśnie
A ja jestem wiernym czytelnikiem twojej kroniki. Ponieważ twoje "fakty" wymagają weryfikacji, więc to często robię. Niestety nigdy nie podajesz źródeł. Jedyne źródło, to twoja głowa. To co gdzieś zasłyszałeś w TVN lub przeczytałeś w GW. Dlatego do twoich kronik częsta dołączam moje argumenty poparte źródłami. Będzie kiedyś bardzo ciekawie skonfrontować twoje kroniki z moimi argumentami.
Z pewnością będzie ciekawiej niż w muzeum IVRP. No bo śmieszniej raczej nie będzie.
Zacytuj
 
 
sunset
+1 [1] #106 sunset
18 czerwca 2015, 16:49
Pan Prezes napisał:
znowu podajesz linki ze skrajnych brukowców, które prawdę liczą sobie za nic.
daj jakiś link z neutralnego źródła.

Może być z twojego ulubionego?
wyborcza.pl/.../
Oni to potrafią prawdę napisać.
No bo ci to już kłamią
wpolityce.pl/.../...
[...]
FB, manipulatorku :) to, że Twoi ulubieńcy "wpolityce" czasami nie kłamią to akurat jest normalne :) słyszałem nawet, że właściwe jest stosowanie 2x prawda + 1 kłamstwo, aby ciemny lub uwierzył w to kłamstwo :). a Ty FB, ciemny ludzie, kupujesz :)
[...]Oczywiście, że nie. Zgadnij kto jest murzynem?[...]
FB :) albo kłamiesz albo manipujesz prawdą tak, aby zupełnie inaczej wszystko wyglądało :) fakt, że część produkcji Volvo jest u nas niczego nie zmienia w tym co się dzieje w Szwecji. z wyjątkiem tego, że część Polaków dostało zatrudnienie w Polsce. to akurat jest chyba dobre. no chyba, że Ty uważasz odwrotnie.
Pan Prezes napisał:
Cytat:
Od dłuższego już czasu piszę "Wydarzenia". Piszę je celowo, choć to pewnie nudne, żeby pokazywać, jak rozwija się polska gospodarka właśnie

A ja jestem wiernym czytelnikiem twojej kroniki. Ponieważ twoje "fakty" wymagają weryfikacji, więc to często robię. Niestety nigdy nie podajesz źródeł. Jedyne źródło, to twoja głowa. To co gdzieś zasłyszałeś w TVN lub przeczytałeś w GW. Dlatego do twoich kronik częsta dołączam moje argumenty poparte źródłami. Będzie kiedyś bardzo ciekawie skonfrontować twoje kroniki z moimi argumentami.
Z pewnością będzie ciekawiej niż w muzeum IVRP. No bo śmieszniej raczej nie będzie.
wiesz co FB? jesteś takim zakłamanym śmieciem, że naprawdę trudno się zdecydować, czy warte jest to śmiechu czy płaczu. Twoja "weryfikacja i źródła" są tak niewiarygodne, że człowieka ogarnia czarna rozpacz. bierzesz za FAKTY i PRAWDY coś, co braciom Karnowskim, lub innym podobnym "herosom dziennikarstwa", wyciecze z dupy na klawiaturę. błagam Cię. nie ośmieszaj się więcej.
Zacytuj