Polub NaszePanstwo.pl na   

Polska w ruinie

Jeszcze niedawno podczas kampanii prezydenckiej polityczny internet zawłaszczony został przez pisowskich trolli. Rozpowszechniali kłamstwa, potwarze i oszczerstwa. Kampania - choć obrzydliwa - trzeba przyznać była przeprowadzona skutecznie i po mistrzowsku.

Do popularyzowania haseł wyborczych, a przede wszystkim memów używano na Twitterze i Facebooku tzw. hashtagów. Dwa najbardziej popularne wykorzystywano do pokazywania obrazków ze zniszczeniami rzekomo spowodowanymi przez Platformę - opuszczone domy, fabryki, jakieś zdewastowane obiekty, nie bawiono się w niuanse, każda ruina byłą dobra, nawet jeśli w tle dało się wyczytać cyrylicę, co znaczyło, że "pożyczono" zdjęcie z zasobów rosyjskich.
Te dwa najbardziej popularne hashtagi to były #polskawruinie i #wygaszone.
Wczoraj rozpoczęła się akcja, która pokazała, że można pokazać Polskę inaczej. Bez używania kłamstw, oszczerstw, opluwania i nienawiści. Gdy dziś poszukacie na Facebooku i Twitterze hashtagu #polskawruinie - trudno będzie zobaczyć tam wpisy propisowskie.

Sam też poświęciłem trochę czasu wczoraj na to, by zachęcić ludzi - z różnych grup, o różnych poglądach politycznych, aby każdy zrobił choć trochę i przyczynił się do odkłamania Polski.

Wszyscy wiemy, ze nie jest idealnie, ale też wszyscy przez dwadzieścia pięć lat budujemy tę nową Polskę i nie chcemy, by gromada malkontentów i wmawiała nam, że niczego nie ma i musimy kraj odbudowywać.



Komentarze  

 
Belfer
+4 [4] #1 Belfer
7 czerwca 2015, 11:57
A tu mój mały wkład:

Zacytuj
 
 
Haji
+4 [4] #2 Haji
7 czerwca 2015, 14:37
To zdjęcie posesji Kukiza powinno być mocno pokazywane. Ciekawe, co na to jego wyborcy?
Nie mam nic przeciwko posiadaniu posiadłości, na zdrowie Panie Kukiz! Ale pokazywanie się jako twarz wykluczonych robi się trochę niepoważne, prawda?
Zacytuj
 
 
Belfer
+4 [4] #3 Belfer
7 czerwca 2015, 18:48
No coś ty, on to wszystko na kredyt we frankach i za ciężką pracę w kopalni... ;)
Zacytuj
 
 
Taurus
+5 [5] #4 Taurus
7 czerwca 2015, 20:51
Podoba mi się, Belfer, takie właśnie działanie - pokazywanie rzeczywistości i tego, co zrobiono w sposób rzetelny. Nie ma sensu ściganie się z trollami na idiotyzmy, bo oni są w tym niedoścignieni. Dodatkowo są pozbawieni skrupułów i jakiejkolwiek uczciwości. Czy PO powinna starać się zdobyć władzę na kolejną, trzecią kadencję za wszelką cenę? Mam wątpliwości. Myślę, że trzeba powiedzieć SPRAWDZAM (!). Trzeba pozwolić PIS - owi na działanie. Nie jest żadną sztuką sianie obietnic na kopy, gdy nie ponosi się za to odpowiedzialności. Niech pokażą, co potrafią. Jest, co prawda ryzyko, że Polska sporo za ich rządów straci. Bez oddania jednak władzy teraz, w bardzo dobrej sytuacji gospodarczej i dobrej, politycznej sytuacji na zewnątrz (myślę o pozycji naszego kraju), trudno będzie przekonać wyborców PIS - u, że błądzą, szczególnie wyborców młodych, którzy ich rządów już nie pamiętają. Jest szansa, że nie zdążą zepsuć przez cztery lata za dużo a za to "spalą się" w oczach wielkiej rzeszy swoich wielbicieli i po jednej kadencji uda się ich pogonić.
Zacytuj
 
 
Belfer
+3 [3] #5 Belfer
7 czerwca 2015, 22:04
Cytat:
Czy PO powinna starać się zdobyć władzę na kolejną, trzecią kadencję za wszelką cenę? Mam wątpliwości.
Ja też. Zresztą pisałem o tym, że być może potrzebny jest PO taki zimny prysznic, żeby zaczęła rozmawiać z wyborcami. A wyborcom "antysystemowym" może się należy lekcja antysystemowości Kukiza i paczki, która się wychyla zza jego pleców.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #6 Pan Prezes
8 czerwca 2015, 09:36
Chętnie bym zobaczył nowo pobudowane zakłady pracy.

Na wodotryski wszyscy się złożyliśmy. Tylko pośredników złych wybraliśmy.
Złodziei, którzy sobie zawłaszczyli profity.
Niestety belfer za swoją głupią radochę przyjdzie ci zapłacić.
Polska rzeczywistość ma dwie strony.
To ta druga
www.youtube.com/.../
Zacytuj
 
 
sunset
+2 [2] #7 sunset
8 czerwca 2015, 11:08
zaraz, zaraz... FB, Ty chyba nie na poważnie tak :) nie wierzę :) naprawdę jesteś taki głupi?
zakładów pracy się nie "pobudowuje" tylko zakłada :) tam ludzie pracują, ale niekoniecznie produkują. zakłady produkcyjne można budować lub adaptować. nie jest najważniejsze, aby "pobudowywać" zakłady. ale modernizować istniejące oraz adaptować istniejące budynki na nowoczesne zakłady.
powiadom, mnie jak wpadniesz na jeszcze jakiś podobny "genialny" pomysł. zawsze jest dobry czas aby się pośmiać :) szkoda, tylko że zawsze z głupoty FB :)
Zacytuj
 
 
Haji
+2 [2] #8 Haji
8 czerwca 2015, 11:08
PP Wielkopolska zaprasza.
Bolechowo, Września, Tarnowo Podgórne, Środa Wlkp, Śrem, Wolsztyn na początek.
Dużo tego. Tylko trzeba ruszyć cztery litery z domu. A propos złodziei, jak tam senator Bierecki i jego luksemburskie miliony?
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #9 Pan Prezes
8 czerwca 2015, 11:34
@sunset
Nie pisz pan głupot, bo zawiadomię pańskiego szefa, że jest pan na stanowisku pracy nietrzeźwy.
Zacytuj
 
 
Belfer
+2 [2] #10 Belfer
8 czerwca 2015, 12:25
Cytat:
Chętnie bym zobaczył nowo pobudowane zakłady pracy.
Zobaczysz trollu, zobaczysz. W kolejnej akcji zmieciemy z internetu wasze wpisy oznaczone tagiem #wygaszone.
Zacytuj
 
 
sunset
+2 [2] #11 sunset
8 czerwca 2015, 12:59
co za idiota z tego FB :)
biedaczysko ni zdaje sobie sprawy z rzeczywistości :)
FB, sieroto po komunizmie realnym :) ja jestem jednym z pierwszych programistów PC w Polsce :) naprawdę niepotrzebny mi szef :P jeśli wiesz co to znaczy :) choć z drugiej strony - wątpię abyś Ty cokolwiek wiedział :) za Twoją wiedzę wystarczą Ci linki :P
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #12 Pan Prezes
8 czerwca 2015, 13:14
Czyżbyś belfer zatrudnił się u Kopacz jako hejter?
Powodzenia!
Aby być dobrym hejterem trzeba mieć amunicję.
A u ciebie tylko kapiszony.
Zacytuj
 
 
Haji
#13 Haji
8 czerwca 2015, 13:48
PP
Nie dość, że jesteś głupim trollem, to do tego nudnym.
Zacytuj
 
 
Belfer
+1 [1] #14 Belfer
8 czerwca 2015, 13:48
Cytat:
Czyżbyś belfer zatrudnił się u Kopacz jako hejter?
Widzisz głupku sunset ma rację. Ty nie ogarniasz rzeczywistości. Ja od prawie dziesięciu lat też nie mam szefa, dostaję emeryturę na chleb, a na masło i szynkę dorabiam.
I zdradzę ci tajemnicę nie jestem ochroniarzem w hipermarkecie za 4,20 na godzinę. ;)

Cała akcja z #polskawruinie miała na celu właśnie wyeliminowanie waszego hejterstwa za pomocą samych pozytywnych wpisów. Nie ma tam kłamstw, nienawiści, są tylko pozytywne przykłady i łagodna kpina.
Na przykład zdjęcie tzw. Krzywego Domku w Sopocie z komentarzem, że dykta się powyginała (aluzja do bredni p. Dudy, że Polskę budowano z dykty).
www.facebook.com/.../

Teraz weźmiemy się za wasz tag #wygaszone i będziemy na twitterze i facebooku wstawiać zdjęcia nowych miejsc pracy, które pobudowano, odnowiono, które dają ludziom pracę i dochód.
Jest nas tysiące i nie pracujemy za 2 zł od komentarza jak wasi hejterzy. Robimy to, bo nie zgadzamy się, żeby takie burki jak ty zohydzały wszystkim nasz kraj.
Zacytuj
 
 
sunset
+2 [2] #15 sunset
8 czerwca 2015, 14:17
[...]Czyżbyś belfer zatrudnił się u Kopacz jako hejter?[...]
FB. czy Ty naprawdę nie widzisz swojego idiotyzmu?
wiesz co znaczy słowo "hate" lub "hater" oznacza nienawiść lub nienawidzący/okazujący nienawiść (ciężko przetłumaczyć poprawnie na polski, ale mnie więcej).
i te właśnie słowa pasowały do Waszych, pisowcu, zachowań przedwyborczych. natomiast okazywanie zjawisk pozytywnych wcale nie jest "hejtowaniem" :P - poucz się troszkę zanim zaczniesz się wypowiadać na tematy, o których nie masz pojęcia. przypominasz mi stary dowcip:
Malinowski do Kowalskiego w pracy: "uważaj, bo szef się na Ciebie uwziął za używanie słów, których znaczenia nie rozumiesz". a Kowalski na to: "to powiedz szefowi, aby mnie pocałował w dupę i vice versa". - Kowalski to cały Ty, FB :)
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #16 Pan Prezes
8 czerwca 2015, 14:34
Cytat:
nie jestem ochroniarzem w hipermarkecie za 4,20 na godzinę
Bo jesteś darmozjadem wykorzystującym moją krwawicę i innych Polaków. I wydaje ci się, że ten kraj ma pracować na takich darmozjadów co dzięki właśnie Lechowi Kaczyńskiemu poszli sobie na emeryturkę w wieku 50 lat. Żebyś to jeszcze wypracowywał przez lata pracy jakiś dochód krajowy jak górnik, hutnik czy rolnik. Ale ty jako pracownik budżetówki pasłeś się na pracy robotników.
Wydaje ci się, że krzywe chałupy, przecenione autostrady, przeciekające stadiony zarobią na twoją emeryturę? Jesteś w błędzie. Tylko lenie i przekręty bronią rządów przestępców.
Bierzcie się za #wygaszone. Przegracie. Wasze argumenty są z tłustej dupy.
Zacytuj
 
 
sunset
+2 [2] #17 sunset
8 czerwca 2015, 14:42
[...]Bo jesteś darmozjadem wykorzystującym moją krwawicę i innych Polaków[...]
FB - głupku. tak naprawdę, to każdy PiSowiec jest darmozjadem. bo ciągle coś chcą. dajcie mi, dajcie im. a ja mówię nie. nie wolno nikomu nic dawać. trzeba na to zapracować. można dać osobie niepełnosprawnej. ale Ty FB, mimo niepełnosprawności intelektualnej nic nie damy. ba Ty chcesz dostać wszystko za nic. złodziejom nic nie damy.
Zacytuj
 
 
Belfer
+2 [2] #18 Belfer
8 czerwca 2015, 17:00
Czyli jak bym stał w Biedronce za 4,20 za godzinę po 10 godzin dziennie, to Father Boss byłby zadowolony, ale ponieważ w IT stawki są dużo wyższe, więc jestem darmozjadem. :D
Oj Kali, Kali...
Zacytuj
 
 
euro-hillbilly
-4 [4] #19 euro-hillbilly
8 czerwca 2015, 19:48
Dzieki za krzyk rozpaczy, ale to mnie ani ziebi ani grzeje, Mieliscie wybor miedzy dzuma i cholera i wyszlo na to, ze zamienil sie stryjek patyczkiem na kijek.
Ja glosowalem w pierwszej turze ale poniewaz moj kandydat przepadl wiec totalnie olalem druga.
Moja chata ze skraja. Nie podrodze mi ani z PO ani z PiSem.
Pozdrowienia dla ferajny.
Zacytuj
 
 
Belfer
+2 [2] #20 Belfer
8 czerwca 2015, 20:29
Cytat:
Dzieki za krzyk rozpaczy, ale to mnie ani ziebi ani grzeje
A ktoś cię pytał o zdanie?
Za moich czasów to kołki w płocie nie gadały.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #21 Pan Prezes
9 czerwca 2015, 07:14
Cytat:
natomiast okazywanie zjawisk pozytywnych wcale nie jest "hejtowaniem"
Za to jest nabijaniem się z myślącej części społeczeństwa.
Belfer okazuje tutaj tok myślenia papuasa, którego kosmici porwali gdzieś z Nowej Gwinei.
Jeszcze go oderwali od jadła, jak żarł na surowo upolowaną jaszczurkę.
A kiedy dopytują się go jak mu się żyje na ziemi, to z dumą pokazuje fotografie Nowego Jorku, Paryża no i Stadionu Narodowego.
Zacytuj
 
 
sunset
+2 [2] #22 sunset
9 czerwca 2015, 07:33
nikt mu nie przetłumaczy, ze czarne jest czarne, a białe - białe
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #23 Pan Prezes
9 czerwca 2015, 07:37
Trochę fotek do tej pozytywnej kolekcji.
zus.pox.pl/.../...
My to zrobiliśmy dla ciebie.
panzerschreck.strefa.pl/.../.. .
Zacytuj
 
 
euro-hillbilly
-3 [3] #24 euro-hillbilly
9 czerwca 2015, 18:12
Fucking hater. Go and fuck yourself and I mean it.
Powinienes sobie urwac ten woj tepy leb przy samej dupiegdyz gowno interferuje z "mozgiem".
Zacytuj