Polub NaszePanstwo.pl na   

Kukizomania

To termin nowy, który  powstał w momencie ogłoszenia wyników pierwszej tury wyborów prezydenckich a więc 10 maja. Oznacza ruch sprzeciwu ludzi młodych, tak do trzydziestego roku życia albo trochę mniej. Ruch sprzeciwu przeciw wszystkiemu, co zbudowano przez 25 lat w na nowo wolnej Polsce. Ci ludzie nie mówią czego chcą z wyjątkiem tego, że chcą rozpieprzyć  „w drobiazgi” wszystko, co w tym czasie zbudowano. Mówią też, że chcą żyć na takim poziomie, na jakim żyje się w Niemczech, Francji, czy Anglii. Nie interesuje ich, dlaczego na takim poziomie żyć jeszcze nie możemy. Nie interesuje, bo w większości – podejrzewam – są to ludzie bez podstawowej wiedzy. Są to ludzie, których główną zasługą jest to, że się w tym kraju urodzili a zasługą ich rodziców to, że dali im wikt, opierunek i jakieś wykształcenie. Często, jak sądzę z wypowiedzi internetowych, są to ludzie, którzy nie tracili czasu na czytanie książek, poznawanie historii własnego kraju, poznawanie choćby pobieżne reguł ekonomi obowiązujących w gospodarce.
Ci ludzie nie pamiętają, bo nie mogą, że 25 lat temu Polska była pełnym, gospodarczym bankrutem, z inflacją roczną ponad 300 procent, że wcześniej mieliśmy 45 lat komuny a jeszcze wcześniej straszliwą wojnę, po której w tym kraju były tylko zgliszcza, i jeszcze wcześniej – z kilkunastoletnią przerwą – brak państwa, ciągnący się przez całe 123 lata. Ci ludzie mają to gdzieś – oni chcą takiego poziomu życia, już teraz, jakie ma Europa Zachodnia.


Oni nie mówią jak to zrobić, bo nie mają o tym zielonego pojęcia. Oni żądają i już!!!


Przepracowałem w naszej Polsce, ciężko,  zawodowo, 43 lata. Gdyby liczyć wszystkie lata pracy byłoby tego dużo, dużo więcej, bo w tamtych czasach, na wsi, zasuwały już siedmiolatki. Poznałem co to głód, co to bezpieka, co to – czasami – ogromny, przerażający strach. Nigdy nie wysługiwałem się innymi. Wychowałem czworo dzieci na porządnych, wykształconych ludzi.


Wiem, że lata młodości to okres buntu.  Do tej pory sądziłem jednak, że jest to okres w granicach 12 – 16 lat. Osiemnastolatków uznaje się za ludzi dojrzałych. Widać teraz, że – pewnie - niesłusznie. Dojrzałość powinna przecież oznaczać odpowiedzialność, przynajmniej umiarkowaną. Mówienie przez kukizowatych, że chcą rozpieprzyć wszystko, bez podania, co w zamian, jest skrajną nieodpowiedzialnością. Przecież jeżeli chcą oni wejść do Sejmu, to muszą mieć jakiś program a nie tylko zapałki, czy granat.


Jestem już emerytem ale ciągle chcę pracować dla Polski i to robię. Oświadczam więc, że jeśli będzie trzeba, to stworzę ruch emerytów, liczniejszy od Kukizowego, ruch ludzi, którzy w swojej większości wypruwali sobie dla naszego kraju żyły, a teraz – znowu w większości – żyją biednie. Co byście, Kukizy powiedzieli, gdybyśmy zażądali takich emerytur, jakie mają Niemcy, czy Francuzi?


Przypominam za Sienkiewiczem – RZECZYPOSPOLITA TO NIE JEST POSTAW SUKNA, którą każdy ciągnie w swoją stronę!

Komentarze  

 
Belfer
+4 [4] #1 Belfer
27 maja 2015, 13:12
Słusznie prawisz Taurus. Przyłączę się do twojej partii emerytów. ;)
Pozwolę sobie też dodać świetną analizę Kukizomanii.
studioopinii.pl/.../
Jest wyczerpująca, dokładna i metodyczna, aż zazdrość mnie zżera, że to nie ja ją napisałem ;)
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-5 [5] #2 Pan Prezes
27 maja 2015, 14:36
Jak śmiesz pisać takie bzdury. Ty się napracowałeś 43 lata? Otóż powiem ci. Przez 43 lata pierdziałeś w jakimś biurze konstruktorskim, gdzie pracowało 10 gości, a pracy było dla 3.
I jeszcze cię było stać na wychowanie 4 dzieci. Znalazł się Wałęsa, Komorowski qarwa. Człowiek, któremu było by źle w systemie nie płodziłby dzieci, żeby ich w to wrobić. Chyba, że jakiś menel.
25 lat wolnej Polski powiadasz za mało jeszcze czasu. Niemcy 25 lat po II WS zostali najpotężniejszym gospodarczo krajem w Europie. Z jakiego poziomu Niemcy startowali, a z jakiego my. Proszę pamiętać, że o wiele łatwiej jest zmienić linię technologiczną w istniejącym zakładzie, niż wybudować zakład od podstaw włącznie z uzbrojeniem terenu (infrastrukturą), tj. wybudowaniem kanalizacji, wodociągów, sieci energetycznej, dróg, linii kolejowych, linii telekomunikacyjnych itd. Jeśli ktoś uważa że w 25 lat dużo w Polsce zrobiono jest idiotą. Chyba, że ma na myśli szkody.
Zacytuj
 
 
Taurus
+5 [5] #3 Taurus
27 maja 2015, 14:59
Nie będę ci odpowiadał PP, bo z durniami się nie dyskutuje. Przykro mi, że matka natura nie dała ci rozumu, wyposażyła za to w zjadliwy, wulgarny język. Jeżeli sądzisz, że ktokolwiek na tym portalu traktuje cię poważnie, to się zdecydowanie mylisz. Jeżeli sądzisz, że przysparzasz w ten sposób zwolenników swojej partii, to też się mylisz i to gruntownie.
Zacytuj
 
 
Belfer
+4 [4] #4 Belfer
27 maja 2015, 15:14
Father boss jest jak Krycha Pawłowicz, którą z Antkiem schowano w bunkrze na czas wyborów. ;)
Zacytuj
 
 
Xavras Wyżryn
+1 [3] #5 Xavras Wyżryn
27 maja 2015, 15:17
@Taurus&Belfer
Zorganizowana Grupa Realizująca Ekonomiczny Dobrobyt - to świetna nazwa.
Zacytuj
 
 
sunset
+3 [3] #6 sunset
27 maja 2015, 16:24
lepsi są zgredzi, którzy mają "troszkę" pod sufitem, niż banda gówniażerii, która "CHCE I MA DOSTAĆ". obawiam się, że właśnie osiągnęła tzw. "dorosłość" ta część dzieciarni, która była wychowywana bezstresowo. pamiętacie może tą mamusię?: "Józiu! nie kop pana, bo się zmęczysz"
ale skoro już jesteśmy przy akronimach...
PiS dąży podobno do porządku czyli powinien zmienić nazwę na: Doskonały Upowszechniacz Porządku Absolutnego.
(dzięki Ci LEMie :)
Zacytuj
 
 
sunset
+3 [3] #7 sunset
27 maja 2015, 16:59
[...]Jeśli ktoś uważa że w 25 lat dużo w Polsce zrobiono jest idiotą.[...]
no cóż... na to jest tylko jedna odpowiedź. FB. jesteś idiotą jeśli tak uważasz. albo nie pamiętasz jak było w Polsce za komuny. albo jedno i drugie. optuję za tą ostatnią możliwością.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-4 [4] #8 Pan Prezes
28 maja 2015, 07:22
Dla lepszego samopoczucia polecam profil:
facebook.com/.../...
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać