Polub NaszePanstwo.pl na   

Umarł Król, niech żyje Król?

   Słuchałem dziś niemieckiego dziennika radiowego. Taki skrót, jak u nas, sformatowane radio, wiadomości co pół godziny.
A wiecie, że dla tych, co nie znają albo nie trawią niemieckiego, nie muszę nawet dużo tłumaczyć? Przedstawię tylko parę wyjętych z wiadomości słów, które się w niej pojawiły:
"nazionalkonservatisch, populistisch, Andżei Duda, antieuropaeisch, Jaroslav Katschynski".
 
Rosjanie w „Kommiersancie” ledwie ukrywają Schadenfreunde: co do Komorowskiego, stwierdzają przez krokodyle łzy, że najwyraźniej sama nienawiść do Rosji nie wystarczy, by wygrywać wybory. No, też myślę, że się tą niedzielą w Polsce Putin szczególnie nie zmartwił.
Czy należy się przejmować, co o nas sądzą inni? Oczywiście nie do przesady, trzeba mieć swoją godność. Ale nie od rzeczy będzie zauważyć, że gębę PISowi nie przyprawiło PO ani Olejnik z Lisem. Że może PIS swego czasu gębę przyprawił sobie sam. I już wiedzą mniej więcej na świecie, czym ten miód pachnie. No, popatrzcie, tam też zmowa i układ, żeby nie polubić Jarka „samo dobro”.
   Taka cecha ludzka: starsi łatwo tracą pamięć, młodsi nie wierzą w doświadczenia starszych i sami chętnie ich błędy powtórzą. Gdy zbyt długo bezpiecznie, pula rozsądnych wyborców maleje. Co racja, to racja: do pełnoletności dochodzą właśnie roczniki, które poprzednich rządów PIS mogą już nie kojarzyć, a osiem lat rządów PO, to dla nich niemal połowa życia. Śmiesznie pomyśleć, ale jak człowiek coraz starszy, to go pęd czasu coraz bardziej uderza.
Wielu też młodych ludzi, z pomyślunkiem, wyjechało. Wielu z nich wykształconych, po studiach technicznych, inżynieryjnych i tym podobnych. Naturalni przeciwnicy taniego populizmu. Co jest nie bez znaczenia, skoro się okazuje, że wśród ludzi z wykształceniem podstawowym i zawodowym bezapelacyjnie wygrał Duda, wśród ludzi z wykształceniem średnim było mniej więcej pół na pół, a wśród ludzi z wykształceniem wyższym znacząca większość głosowała na Komorowskiego.
No cóż, uroki demokracji. Wygląda na to, że w wyborach na jesieni wygra również PIS i Kukiz będzie miał wymarzone zmiany.
Mam nadzieję, że pożałuje nie później, niż większość jego wyborców. W związku z tym, co PIS nawyprawiał parę lat temu, podejrzewam, że teraz będzie jeszcze cudniej – może tym razem należałoby jednak życzyć Polakom pełnej kadencji pislamu, o ile, jakimś cudem, ktokolwiek będzie chciał wyłonić z tym cymesem większość parlamentarną i rząd. Dwa lata czwartorzeczpospolitego sekciarstwa dały w rezultacie osiem kolejnych stabilizacji i spokoju; daj Boże, by cztery dały kolejnych lat rozwoju szesnaście. Być może trzeba ponieść konieczny koszt tego, że przez cztery lata niepełnosprytni rozpieprzą, co się da, w sposób widowiskowy i patriotycznie podniosły.
   Nie zaszkodzi uodpornienie kolejnych roczników na pislamską zarazę: teraz pora na nich, by posmakowali tych orzeszków i by się nauczyli, że za darmo i taniochę, to tylko można być wykorzystanym do poniesienia prywatnych wojenek i ambicji, a nie  dostać mieszkania, wcześniejsze emerytury i co tam jeszcze, co to niedobry Tusk za pazuchą chował i dać nie chciał. Za darmo, to można w gębę nabrać, a i to nie wszędzie. Trudno i darmo w końcu: trzeba będzie znowu sprzątać latami po rydzykowo-pawłowiczowskiej szkole państwowości, przepraszać się z rozsądniejszymi sąsiadami zza miedzy, żeśmy tymczasowo popróbowali znowu sprawdzić, że siadanie gołą dupą na palenisko naprawdę parzy - ale może to i warto, żeby tym więcej spokoju potem. Jakoś się kolejną policję polityczną pislamu rozwiąże, a Polacy sobie Białorusi i tak nie pozwolą zrobić, ilu by Kaczyński usłużnych karierowiczów bez skrupułów wokół nie znalazł - o to jestem spokojny.
A ja będę miał teraz swego rodzaju satysfakcję. Nie taką może, jak Lis czy Żakowski – bo oni na powrocie PIS nie tylko skorzystają przez możliwość stwierdzenia: „a nie mówiłem”, ale i materialnie, jako dziennikarze. Śmieszą mnie komentarze wiernych pislamskich po necie, jak to się liberalni dziennikarze boją powrotu „prawych” i „sprawiedliwych” do władzy, bo się im wtedy urwie: w istocie rządy nawiedzonego oszołomstwa spod znaku wraku, to dla dziennikarzy wyłącznie eldorado - wierszówka i sensacja pisze się praktycznie sama, złotymi usty i rękoma działaczy jedynie słusznej i jedynie patriotycznej opcji.
Satysfakcję będę miał taką, że teraz już jak najwygodniej będzie można serwować pislamczykom to, co ich tak pono oburza, a co tonami dostarczają na polityczny i kulturowy stół od lat kilkunastu, chciał kto, czy nie chciał. Ich ulubiony „przemysł pogardy”, ich oburzenia państwowotwórcze, ich skłonność do pomówień i obrzucania gównem.
Bo u nich ministrowie NAPRAWDĘ kradną i NAPRAWDĘ lądują w pierdlu (Lipiec). Bp oni mają PRAWDZIWE  afery; nie o zegarek, a o trzy miliardy wyprowadzone przez SKOKi do Luksemburga. Bo oni budują drogi na papierze, jak minister Polaczek, a nie w rzeczywistości. Bo przejmują i kradną media NAPRAWDĘ, a nie w imaginacji wyznawców, i robią telewizję Wildsteina albo Trójkę Skowrońskiego, albo li tyż SDP bez żenady będące propagandowym narzędziem jednej partii, a w właściwie to nawet jednego wodza.
Bo teraz sami posmakują, co od lat wszystkim podają: teraz to OD NICH się będzie żądać, by sprowadzili wrak, OD NICH, by obniżyli podatki i wiek emerytalny, OD NICH WŁAŚNIE, by hajsu było w bród za roboty niewiele. Teraz to ICH prezydent będzie „szogunem”, „bulem”, półidiotą skaczącym po krzesłach, człowiekiem wybranym przypadkowo albo wręcz w drodze fałszerstwa wyborczego.

   Choć nie, raczej nie. Co do tego ostatniego zdania, to pewnie to nieprawda. Nikt poza PISem nie ma czelności być taki, jak PIS. Kwestia przyzwoitości i gustu.
Czy Bronisław Komorowski był najlepszym możliwym kandydatem na urząd Prezydenta RP? Czy może Duda lepszym?
A jakie to ma znaczenie? Problem polega na tym, że to pytania stawiane bez sensu: póki za pacyną Dudą stoi Jarosław, każdy inny kandydat, który doda dwa do dwóch i nie jest wariatem w rodzaju Brauna czy Korwina – byłby lepszy.
Każdy.
Zatem, już trudno. Niemcy musieli przejść swojego Schroedera, Słowacy Mecziara, Czesi Klausa a Węgrzy Orbana. Może trzeba czasem zmarznąć, żeby się ogrzać; posmutnieć, by poweseleć; stracić okresowo rozum, by docenić rozsądek i odpowiedzialność. A im więcej pomyj wylano w drodze po władzę, im więcej zohydzono rzeczy wartościowych i porządnych, im więcej umniejszono z obecnych dokonań kosztem obiecywanych gruszek na wierzbie – tym gniew uwiedzionego, a prostego ludu będzie dotkliwszy. Wystarczy poczekać i to, jak sądzę, zgoła niedługo.
Byle tylko monsieur Putin nie miał w przyszłości więcej powodów do radości. Bo co, jak co, ale moment na okresowe ogłupienie, to sobie Polacy, jakże tradycyjnie, wybrali nieszczególny. Choć z drugiej strony, może lepiej teraz, niż za kolejne cztery lata, bo kto wie, CO wtedy zmusi nas do nagłego powrotu do rozsądku.

Komentarze  

 
Pan Prezes
-4 [4] #41 Pan Prezes
27 maja 2015, 13:51
Obraz Maciarewicza, Kaczyńskiego, Pawłowicz kreowały media. Obecni tutaj przedstawiciele to efekt pracy Michnika, TVN-u. Udało się zaszczepić uczucie nienawiści do Lecha Kaczyńskiego czego efektem była np spieprzajdziadu.com. Nie sądzę żeby kiedykolwiek Belfer , Taurus i inni zmienili zdanie. Oni już zostali przemienieni w zombie ( takie z serialu Walking Dead) i już do końca życia zostaną w tym bezmyślnym marszy przed siebie. Nie ma dla nich lekarstwa.
www.youtube.com/.../
 
 
Pan Prezes
-4 [4] #42 Pan Prezes
27 maja 2015, 13:59
Na szczęście wyrosło nam pokolenie obywatelskie. Ludzie internetu. Ludzie, który jak widzą, że ktoś chowa łapówkę do kieszeni, to widzą. Nikt im nie wmówi, że właśnie polska transpantologia legła w gruzach bo łapówkarza zamknęli. Oni widzą, że w czasach światłych rządów PO lekarz potrafi wyciąć zdrową nerkę. Lis, Żakowski, Michnik, Olejnik, Paradowska to nie są ich autorytety. Ich autorytetem jest internet.
8 lat z życia, umknęło jak z bata strzelił, ale jedną z rzeczy, na które warto czekać, jest powrót M. Kamińskiego na szefa CBA. Nie ma zgody na rządy bydła. Jeszcze trochę i wejdziemy w okres podobny do początku lat 70-tych, ja to pamiętam, pozorna stagnacja, "by Polska rosła w siłę, a ludzie żyli dostatniej". Normalnie deja vu. Precz z komuną!
www.youtube.com/.../
 
 
CoZTąPolską?
-4 [4] #43 CoZTąPolską?
27 maja 2015, 14:08
Jeżeli podajesz L. Wałęsę jako przykład (lub jego współpracowników) to przepraszam Cię bardzo, ale nie mamy o czym rozmawiać... Ja rozumiem, że wbija się nam do głowy różne gówna, ale WAŁĘSA, serio? Miałam nadzieję, że ten mit odchodzi do lamusa.
Gadanie, że za PISu wjechało więcej jest śmieszne, KTO MIAŁ później wyjechać jak wyjechali już wszyscy ? Tylko nowa krew na rynku pracy i reszta rodziny tych co siedzieli już za granicą? Wniosek? PO nie zrobiło nic, aby zatrzymać młodych.
Nie jestem fanatyczką PIS'u już wcześniej to zaznaczyłam. Jednak jeżeli mam wybór między PIS a PO wybiorę PIS.
 
 
CoZTąPolską?
-4 [4] #44 CoZTąPolską?
27 maja 2015, 14:09
Teraz znowu będą odgrzebywać 4xTAK na ta kampanie, polecam poszukanie w necie wywiadu z jednym z byłych członków PO - tak pięknie opowiadał czym było 4XTAK dla PO. Jak bardzo ludzie są baranami dla PO.
Serio ludzie? Za co ma niby Polak zrobić coś dobrego z ziemią skoro po naszej gospodarce wszyscy skaczą? Polak ma płacić, ale zagraniczni inwestorzy mają ulgi i inne bzdety. POLECAM MYŚLENIE
 
 
Belfer
+3 [3] #45 Belfer
27 maja 2015, 14:34
No cóż, prawie na pewno jesienią będziecie mieli własne el dorado. Polacy zaczną tłumnie wracać do kraju, bo w fabrykach produkujących pomniki JP2 i LK będzie duże zapotrzebowanie na pracowników. Zapewne zwiększy się zapotrzebowanie na katechetów w szkołach (codziennie katecheza) i kapelanów (etat kapelana w każdej firmie powyżej 3 pracowników).
Wrak tupolewa przyniesie sam Putin w zębach, więc będzie dużo miejsc pracy przy wyrobie medalików i amuletów. Powstanie policja religijna dobrze opłacana, ku chwale Jarosława Zawsze Dziewicy i Świętego Tadeusza Ojca Polaków.
i tak dalej... ;)
 
 
sunset
+1 [3] #46 sunset
27 maja 2015, 16:11
jejQ :)
FB ściągnął tu jeszcze dwa trolle.
albo dodał sobie dwa nowe nicki.
wolałbym to drugie, bo jeden troll wystarczająco śmierdzi, ale aż trzy?!
 
 
CoZTąPolską?
-2 [4] #47 CoZTąPolską?
27 maja 2015, 17:41
Widzisz, Twoja wypowiedź jest na tak wysokim poziomie, że ręce opadają.
Tak samo jak Po wierzysz, że ludzie nie wybiorą PISu bo będą się bali wszystkiego co wypisałeś w swoim fascynującym poście. Komorowski przegrał bo ludzie mają dość Letargu słuchania ciągle tych samych obietnic, mydlenia oczu i zastraszania PISem. Jeżeli ktoś uważa, że te 51% co poszło za Dudą to ci co łyknęli jego obiecanki to albo jest idiotą albo nie umie się pogodzić z rzeczywistością, że ludzie mają dość Komora i PO. Jak na razie do boju o jesienne wybory stanęły dwie partie (bo SLD i PSL nie wiadomo czy wytrzyma do jesieni, a KUKIZ i reszta jeszcze się w 100% nie określiła).
PS. a co z obietnicami pana Tuska z EXPOSE? Trochę pokory...
 
 
CoZTąPolską?
#48 CoZTąPolską?
27 maja 2015, 17:42
Jeżeli uważasz ludzi o innych poglądach za trolli lub z góry zakładasz, że są mniej inteligentni od Ciebie bo mają inne zdanie niż Ty, to tylko świadczy o Tobie.
 
 
CoZTąPolską?
-2 [4] #49 CoZTąPolską?
27 maja 2015, 17:46
aaa i to ja nadal jestem bucem... Oni mówią, że my jesteśmy debilami, białymi murzynami w własnym kraju, którego nota bene nie ma. Chuj dupa i kamieni kupa... No tak mówią Ci to w "twarz". Plują w twarz, a Ty nadal mówisz że to deszcz pada.
 
 
sunset
+3 [3] #50 sunset
27 maja 2015, 17:58
nikt nie powiedział, że trolle nie są inteligentne :)
natomiast ich istnienie jest z założenia upierdliwe i szkodliwe. ot tak samo jak niechciane grafitti na murze. brzydkie to, psuje widoki i jest objawem chamstwa.
co do tego czy jesteś bucem... owszem jesteś :) nikt Cię tutaj nie zapraszał, a włazisz tutaj i srasz swoimi grafitti gdzie popadnie. tyle lat ludzie Ci to mówią, a Ty że "to deszcz pada".
 
 
CoZTąPolską?
-4 [4] #51 CoZTąPolską?
27 maja 2015, 18:39
a ja głupia myślałam, że mamy wolność wypowiedzi...
Wybacz już znikam, niech przybędą inni z podobnymi poglądami do Twoich i niech biją owacje na stojąco i pompują Twoje ego do granic możliwości. Bo przecież nie ma co konwersować z amebą mojego pokroju nie dość, że nie myśli, to jeszcze jakimś zrządzeniem losu ma inne zdanie od Twojego. Jednak pomimo, że ameba nie masz jakiś konkretnych argumentów, chociaż może uważasz jak nasz rząd, że ameba głupia to nie ma nawet co się wysilać... Lepiej zbyć ją i powiedzieć, że głupia.
Żyjcie radością w swoim wyimaginowanym świecie oby chłód jesiennego poranka was nie przeraził za bardzo !
 
 
sunset
+2 [2] #52 sunset
27 maja 2015, 21:58
jeśli chodzi o amebowatość, to owszem. intelektualnie nią jesteś, jeśli nie jesteś w stanie zauważyć różnicy pomiędzy czasami komuny a czasami rządów PO. PiS, jak był przy władzy to zdążył tylko umocnić resorty siłowe oraz wprowadzić CBA, które, dziwnym zbiegiem okoliczności, jako agencja stricte policyjna została wyposażona w karabiny snajperskie. SIC! poza tym wprowadzili (PiS) ustawę obniżającą podatki, którą później szybko trzeba było zmieniać, bo Państwo zaliczało duże straty. Tak, jesteś amebą, jeśli tego nie widzisz. Poza tym Twoja trollowatość zostałą niejako udowodniona z założenia, skoro ł Cię tutejszy naczelny troll FB (vel. PP). co do wolności wypowiedzi... przecież nie tak dawno wszyscy PiSowcy głośno krzyczeli, że nei ma wolności wypowiedzi w tym kraju, skoro nie można bluzgać na prezydenta oraz używać wszelkiego typu obrażania. Tylko przypomnijcie sobie jak to było z reklamą zimnego piwa, która nota bene została wywieszona ze dwa tygodnie przed tragicznym wydarzeniem.
chłód jesiennego poranka raczej mnie nie przerazi. nawet jak wygra PiS. no chyba, że za moje tutejsze wystąpienia zostanę uwięziony i skazany na dożywocie za nieprawomyślność :P. co do innych scenariuszy. ponownie drastycznie spadnie bezrobocie. już raz spadło, tak jak obiecywał Jarosław. 3 mln ludzi wyjechało z Polski jak objęło władzę PiS. bezrobocie spadło. jest to jedyna jego obietnica, która została dotrzymana :P
Co z Tą Polską? narazie nic z tą Polską. póki co społeczeństwo znudziło się zbyt długim trwaniem przy władzy jednej opcji politycznej. może to i dobrze. miejmy tylko nadzieję, że Jareczek, jeśli dojdzie do władzy nie zdąży zbyt wiele popsuć. ani z sferze UE, ani nie uda mu się za bardzo poobrażać ościennych Państw. ani nie popsuje za bardzo gospodarki, bo te teorie, które wysnuwa on, i jego poplecznicy trącą Stalinem i Hitlerem.. zarówno socjalizm narodowy, jak i socjalizm realny nie mają szans przetrwania. a już napewno nie mają szans przetrwania ludzie pod ich panowaniem.
 
 
lmt7
+3 [3] #53 lmt7
27 maja 2015, 22:23
Hmm czytałem o rosyjskich sposobach na wojnę informatyczną, więc pojawienie się kilku klonów, tudzież trolli na portalu który ma może z paru stałych dyskutantów nie dziwi aż tak bardzo...

Tak tylko jako historyk bym przypomniał:

W 1945 Niemcy były na podobnym poziomie co reszta Europy, a były przynajmniej trzecią-piątą potęgą gospodarczą świata, więc oni musieli tylko odbudować to co mieli wcześniej.

Polska w 1989 była na poziomie 25% średniej europejskiej, z gospodarką w kryzysie, gdy świat demokratyczny wchodził w fazę wielkiego wzrostu.

Innymi słowy Niemcy utrzymali pozycję, a my w 25 lat podwoiliśmy co mieliśmy. Tyle na temat tego jak to w Wolsce źle.
 
 
Belfer
+2 [2] #54 Belfer
28 maja 2015, 02:07
Parę dni temu napisałem na blogu o architekcie sukcesu PiS. Nazywa się Paweł Szefernaker. PiS odrobił lekcję, którą boleśnie poznał kiedyś ośmieszony przez internautów Kaczyński i zastosował profesjonalnie zmasowany atak na prezydenta. "Spieprzaj Dziadu" to było przedszkole i wersal w porównaniu do profesjonalizmu pisowskiej armii trolli.
W Polsacie był z tym panem wywiad. Nie chciał powiedzieć ile to kosztowało. A musiało kosztować sporo, bo np. wykupili Demotywatory na jakiś miesiąc.
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #55 Pan Prezes
28 maja 2015, 07:16
Tak się robi politykę panie belfer. Debilom zombie na swym poziome wystarczy spieprzaj dziadu.
Teraz poprzeczka stoi wysoko. Brak kandydata pokroju Komorowskiego do wyśmiania.
A mówili, że PiS to ciemnogród. A to Jarosław przetarł szlak.
i.qkme.me/3t9zws.jpg
newsweek.pl/.../...
 
 
Belfer
+1 [1] #56 Belfer
28 maja 2015, 10:01
Nie jestem pewny, czy to Jarosław.
A czy będzie ktoś do wyśmiania?
Już dziś Duda zaczyna mówić o pomniku przed pałacem i zaczynają ludzie spontanicznie reagować.
A jutro Kaczyński spuści z łańcucha Antka Policmajstra i Głodną Krychę, Kamińskiego i Brudzińskiego, przyjmie z powrotem Hofmana - i ludzie sobie przypomną, dlaczego lepiej nie oddawać PiSowi władzy.
 

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze