Polub NaszePanstwo.pl na   

Idź pocałuj żonę

Druga tura kampanii prezydenckiej rozkręca się nie tylko z dnia na dzień, ale z godziny na godzinę.
Internet aż huczy, Facebook i Twitter nie nadążają z przerobem newsów, które stają się stare, zanim zdążyły być nowe, a dziennikarze telewizyjni zacierają ręce.
Zwolennicy PiS twierdzą, że TVN24 to łajdacka stacja popierająca PO i Komorowskiego. Włączyłem dziś. Cały czas relacje ze "spontanicznych" spotkań Dudy z tubylcami w różnych miasteczkach, przerywane wstawkami o tym co spieprzył Bronisław Komorowski. Na miejscu prezydenta modliłbym się słowami: "chroń mnie Boże przed przyjaciółmi, z wrogami sam sobie poradzę.
Prawdę powiedziawszy nawet mnie to wszystko, co się dzieje, nie dziwi. Od miesięcy mamy zmasowaną nagonkę na Komorowskiego. Zgodnie ze starą goebelsowską zasadą, dziś juz każdy wierzy, że prezydent skakał po krzesłach w Japonii. Jeszcze parę tygodni takiej propagandy i sam Komorowski uwierzy.
Niestety sztab wyborczy prezydenta należy do tych watpliwych przyjaciół. Całkowicie zlekceważono internet. Tysiące gimbusów od Korwina, Kukiza, tudzież wyznwcy PiSu codziennie pracowicie zapełniają Demotywatory, Kwejki i inne podobne serwisy, kłamliwymi i oszczerczymi memami, a po stronie Komorowskiego cisza. Nikt nie daje riposty, nie odpowiada na oszczerstwa, nie prostuje kłamstw. Strona "Spieprzaj dziadu" też dziwnym trafem przestała istnieć. Zdaje się, że najpóźniej jesienią założyć trzeba będzie nową. Najlepiej anonimową przez kilka serwerów proxy dostępną.
Ci, ktorzy zlekceważyli internet,  to osły. I to oni przyczynili się do słabego wyniku w pierwszej turze, ktora poprzedzona była wspólną kampanią dziesięciu żenująco słabych kandydatów przeciw prezydentowi. Niestety nec Hercules contra plures. Efekt był w tej sytuacji łatwy do przewidzenia.

Od kilku dni mamy dogrywkę z Prawymi i Sprawiedliwymi w roli głównej. Internet śmieje się z Komorowskiego, że suflerka podczas przechadzki podpowiada mu, co ma robić. Ale jeśli Dudzie podpowada się "idź, pocałuj żonę", to już jest ok. A internet powinien być dziś pełen memów o tym, dlaczego Andrzej Duda nie chce pocałować żony.
Sztab Dudy podsyła Komorowskiemu "trudnych" rozmówców, a to młodzieńca pytającego o siostrę, który siostry nie ma, a to panią na wózku, która jest dyżurną pieniaczką i sam Kaczyński juz się kiedyś na nią natknął. A to młodego działacza PiS, który udaje studenta wyjeżdżającego do Norwegii. Oczywiście to jest w porządku, bo gdy Kali ukraść krowę, to jest dobry uczynek. Jednak gdyby sztab prezydenta zastosowałby podobną sztuczkę byłby jazgot wniebogłosy o brudnej kampanii.

Wierzę, że rodacy nie zapomnieli jeszcze "wspaniałych rządów" prezesa Jarosława i 24 maja ruszą do urn, by nie zrobić powtórki z rozrywki. Jednak czasami, gdy słyszę debilnych i stronniczych dziennikarzy, gdy czytam kretyńskie komentarze skądinąd rozsądnych niegdyś ludzi, gdy oglądam masową produkcję idiotycznych memów, to ze złością myślę:
A może zasłużyliście rodacy na marionetkę Dudę. Może Kaczyński powinien wygrać jesienne wybory i zrobić wam z dupy jesień średniowiecza.
Może potem będziecie gotowi poważnie traktować wybory, o ile jeszcze jakieś będą.

Komentarze  

 
Belfer
+1 [1] #1 Belfer
14 maja 2015, 21:57


Bez komentarza.
Zacytuj
 
 
Belfer
+1 [1] #2 Belfer
14 maja 2015, 22:40
Zacytuj
 
 
Walhiria
+3 [3] #3 Walhiria
15 maja 2015, 04:49
Smutno mi ... i krew mnie zalewa. Widzę i nie potrafię uwierzyć. Chciałabym zrozumieć swoich rodaków, ale to ponad moje siły. Chciałoby się wrzasnąć, żeby przystanęli na chwilkę, aby pomyśleć, przypomnieć sobie, zanalizować, zastanowić się. Przecież sami sobie szykują ten los. Jak to możliwe?
Zacytuj
 
 
Taurus
+4 [4] #4 Taurus
15 maja 2015, 07:05
Chciałoby się wrzasnąć, żeby przystanęli na chwilkę, aby pomyśleć, przypomnieć sobie, zanalizować, zastanowić się. Przecież sami sobie szykują ten los. Jak to możliwe?

Niestety, takie są realia. Tradycyjnie już "Polak i przed szkodą i po szkodzie głupi". Nie chodzi mi tylko o te wybory. Chodzi o cały. bezsensowny podział narodu na wschód i zachód, na wieś i miasto, na lud smoleński i antysmoleński. Chodzi o bezkrytyczne podejście wielu z nas do tego, co mówią oszołomy, o pamięć krótką jak kołderka niemowlaka, o ......... Ile już razy traciliśmy swoje szanse tylko dlatego, że nie potrafiliśmy się porozumieć, ile to potem kosztowało "krwi i potu", żeby wrócić do punktu wyjścia. Nie ma chyba jednak innego sposobu na naukę, jak uczenie się na błędach..Jeżeli większość z nas zagłosuje na PIS teraz i w pażdzierniku, to trzeba będzie połknąć tą żabę i żyć dalej. Czasami tylko będzie można, tak dla pocieszenia, zanucić "tylko koni, tylko koni, tylko koni, tylko koni żal".
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-4 [4] #5 Pan Prezes
15 maja 2015, 07:12
Wygląda na to, że ten wasz Cincinnatus, wasz wielki człowiek, wasz Nikodem Dyzma to zwykły oszust, co za nos wodził, sprytny łajdak, fałszerz i jednocześnie kompletny kretyn został przeznaczony na odstrzał. Nie posiadam w domu płatnych telewizji typu TVN24, czy Polsat News, więc muszę wierzyć belfrowi na słowo. Jeżeli reżymowe media tak się zachowują to goodbay Komorowsky. Widocznie tej bomby z opóźnionym zapłonem inaczej nie da się rozbroić inaczej jak odsunąć od koryta. Nawet to liczenie ręczne dało mi do myślenia. Czyżby bali się ruskich serwerów.
PS
Z tym Hitlerem, to komuś odjebało. Podobieństw to bym szukał tutaj:
www.youtube.com/.../
Zacytuj
 
 
sunset
+3 [3] #6 sunset
15 maja 2015, 08:19
FB masz rację :) jak zwykle :)
komuś odjebało. TOBIE :P przecież Duda to maska Kaczyńskiego, to wszyscy wiedzą. a Kaczyński ma partię wodzowską. kto poprzednio miał partię wodzowską? kto stosował takie same jak Kaczyński sztuczki socjologiczne w przemówieniach? no kto?
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-4 [4] #7 Pan Prezes
15 maja 2015, 08:32
A z drugiej strony. Do czego te Niemcy doprowadził Hitler. Żaden Polak nie chciałby żyć teraz w takim kraju. Nasz Hitler jakby chciał wywołać wojnę III światową, zabili by go śmiechem.
Gdzie armia? Gdzie karabiny? Bida z nędzą. Do tego doprowadziły rządy Komoruskiego z PO.
Jakby Merkel szła na Rosję, to po drodze nawet nie zauważyłaby Polski.
Zacytuj
 
 
Haji
+2 [2] #8 Haji
15 maja 2015, 09:31
PP
Nadal nie potrafisz poprawnie napisać nazwiska Prezydenta naszego kraju. Wiesz o czym to świadczy? O braku szacunku dla tego kraju.
No tak, bo obecny stan Niemiec to zasługa Hitlera, naprawdę jesteś tak głupi, czy tylko udajesz?
Może rodakom należy się taki sterowany, umoczony w SKOKI prezydent? Może konieczna jest dawka przypominająca.
Jak na razie, to Kaczyński może pochwalić się obniżeniem podatków dla najbogatszych.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #9 Pan Prezes
15 maja 2015, 09:55
Haji, głupolu.
Wrzuć se hasło "Grabież Europy Naziści" na google i dokształć się.
Popatrz se, które kraje mają najwięcej złota.
bankier.pl/.../...
I myśl! Bo wiecznie żył nie będę.
PS
Nie wiem czy zrozumiesz.
Z szacunku dla Polski i dla urzędu prezydenta nie należy Bronisława Komorowskiego z tym urzędem łączyć, lecz niezwłocznie od urzędu oddzielić.
Zacytuj
 
 
Haji
+2 [2] #10 Haji
15 maja 2015, 09:59
I ciągle nie masz argumentów i nadal nie odpowiadasz na moje pytania. Słaby troll jest słaby.
Pis i ich zwolennicy to jedyni ludzie oskarżający przeciwników politycznych o wszystko, co najgorsze. Kaczyński jest odpowiedzialny za drastyczne obniżenie poziomu debaty publicznej. Ty jesteś tylko tego dowodem.
Zacytuj
 
 
Baca
+2 [2] #11 Baca
15 maja 2015, 21:36
Haji napisał:
I ciągle nie masz argumentów .

Pislamiści nigdy nie mieli argumentów, nie mają ich i chyba nigdy nie będą ich szukać. Interesuje ich wyłącznie zdobycie władzy. Za wszelką cenę!
Takich argumentów zabrakło np w sprawie Garlickiego, tym niemniej człowieka zniszczono, a przy okazji transplantologię. Skutek - spadek ilości przeszczepów i kilkaset osób przeniosło się na tamten świat. W stanie wojennym zginęło kilkadziesiąt osób w wyniku represji.
WNIOSKI:
Kaczyński i spółka są gorsi od ekipy Jaruzelskiego.
Kto rozliczy morderców? Duda?????
Zacytuj
 
 
Baca
+3 [3] #12 Baca
15 maja 2015, 21:53
Widzę taki scenariusz:
1. Duda cudem zostaje Prezydentem.
2. Natychmiast po objęciu urzędu zaczyna wsadzać PiS-kij w rządowe szprychy. Obraża pół Europy.Nie zwraca uwagi na przypisane kompetencje i bez umiaru wtrąca się do wszystkiego ( np rozwiązuje Główny Urząd Miar ). Zacieśnia współpracę z Biereckim i Maciarewiczem.
3. Naród w wyborach parlamentarnych dyskwalifikuje PiS.
4. Duda widząc, że nie ma już wędzidła zaczyna własną politykę.
5. Kaczyńskiego trafia szlag!
Zacytuj
 
 
Taurus
+4 [4] #13 Taurus
15 maja 2015, 22:02
A ja ciągle jeszcze wierzę, że Duda przegra, że Naród się obudzi, że nie dopuści Kaczyńskiego i spółki do rządzenia naszym krajem. Zresztą wybory prezydenckie o niczym nie przesądzają. O tym przesądzą wybory parlamentarne.
Zacytuj
 
 
Haji
+3 [3] #14 Haji
15 maja 2015, 22:02
Od dawna powtarzam, że Ziobro i Kaczyński mają krew na rękach. Blida i ludzie, którzy z powodu działań Ziobry nie doczekali przeszczepu. Pamiętasz niszczone laptopy i telefony przed oddaniem władzy? Ja nie zapomniałem, dlatego nigdy nie zagłosuję na pis, zbyt dobrze pamiętam, czym to grozi. Pełzającym zamachem stanu.
Prawdą jest, że pis to neobolszewia. Problemem naszego kraju są ludzie, którym takie metody się podobają. Już nie pamiętają, że rewolucja pożera własne dzieci.
Zacytuj
 
 
Belfer
+3 [3] #15 Belfer
15 maja 2015, 22:17
Cytat:
Zresztą wybory prezydenckie o niczym nie przesądzają.
A jednak. Duda wykorzysta parę miesięcy do wspierania swojej partii. A PO ma słabe notowania po 8 latach rządzenia. Nawet w stabilnych zachodnich demokracjach są zmiany rządów. Zdobyć trzecią kadencję i tak będzie trudno, a z Dudą na prezydenckim stołku, niemożliwe.
Cytat:
Prawdą jest, że pis to neobolszewia.
No właśnie, na ile demokratyczne będą następne wybory?
Zacytuj
 
 
Belfer
+3 [3] #16 Belfer
16 maja 2015, 10:31
Zacytuj
 
 
Taurus
+4 [4] #17 Taurus
17 maja 2015, 22:08
Już po pierwszej debacie. Nie przypuszczałem, że ten Duda jest aż taki maleńki. W pewnym momencie zrobiło mi się go, po ludzku, żal.
Zacytuj
 
 
Belfer
+3 [3] #18 Belfer
17 maja 2015, 22:32
Tak, Duda okazał się bardzo cieniutki. W zasadzie brakowało mu znaczka Kaczyńskiego w klapie marynarki, bo jak tylko zaczynał się gubić to przypominał "wielkiego" prezydenta Kaczyńskiego i naukę Jana Pawła Drugiego - czyli pokazał swoje ortodoksyjne oblicze.
Mocne uderzenie w sprawie blokowania etatu. Świetny cios w sprawie wypowiedzi Magdaleny Żuraw. Duda tłumaczył się, że to bardzo młoda osoba, która ma prawo się mylić. A ta kobieta urodziła się w 1983 roku, ma 32 lata, chyba to za późno na infantylne poglądy.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #19 Pan Prezes
18 maja 2015, 07:01
Duda mówił spokojnie, bez podnoszenia głosu i nie starał się wzbudzać emocji, ponieważ przeciętny widz nie lub agresywnych polityków, krzyczących na swoich rozmówców. Prezydent skierował swoje wystąpienie do twardego elektoratu PO, stąd ciągłe ataki na PiS i Dudę, podniesiony głos i wzbudzanie emocji u odbiorcy. Tym stylem debaty już zniechęcił wielu potencjalnych wyborców. Celem Dudy było przyciągniecie niezdecydowanych wyborców. To Duda wybrał właściwą metodę prowadzenia debaty. Mnie tam Komorowskiego nie żal. Miotał się, jak zarzynany wieprz. Ta ostatnia niedziela nadchodzi. Twardy elektorat Komoruskiego może być usatysfakcjonowany, bo żyje na negatywnych emocjach, ale nie myśli samodzielnie. Nowy raczej nie przybędzie.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #20 Pan Prezes
18 maja 2015, 07:09
Oto prawdziwy elektorat Komorowskiego.
Nic dodać, nic ująć.
www.youtube.com/.../
PiS powinien to wykorzystać w spocie.
Wczorajsza debata była starciem polskiej inteligencji z PRL-owskim ćwokiem.
Andrzej Duda naprawdę prezentuje się doskonale.
Jeśli ci bandyci z PO i WSI nie sfałszuja wyborów - Andrzej Duda będzie prezydentem.
Zacytuj
 
 
sunset
+2 [2] #21 sunset
18 maja 2015, 07:25
simply the best: bi.gazeta.pl/.../...
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #22 Pan Prezes
18 maja 2015, 07:36
Tu ciekawa analiza.
rmf24.pl/.../...
Zacytuj
 
 
Belfer
+2 [2] #23 Belfer
18 maja 2015, 08:08
Panie Prezesie, ależ oczywiście - naród "sfałszuje" wybory. ;)
Zacytuj