Polub NaszePanstwo.pl na   

Wiadomości - maj I.

JKM zapowiada, że 80 procent klasy politycznej trafi do więzień, jeśli jego partia zdobędzie władzę. M. Ogórek powiedziała zaś, że Moskwa byłaby celem jednej z jej pierwszych podróży po objęciu stanowiska Prezydenta. Natomiast kandydat Duda twierdzi, że polskie państwo idzie w kierunku totalitarnym, bo chce uczyć sześciolatki. Jeszcze lepszy jest P. Kukiz, który oświadczył, że „państwo dokonało eksterminacji trzech milionów Polaków, zmuszając ich do emigracji”. Zastanawiam się, czy kandydaci na urząd prezydencki to w większości ludzie specjalnej troski? Jeśli nie, to skąd się bierze taka potworna bezmózgowość w tej grupie właśnie?
Zysk Gazpromu za rok 2014 wyniósł około 3 miliardy USD, podczas gdy rok wcześniej uzyskano ponad 22 miliardy. Największe straty zanotowano w czwartym kwartale. Powstały one w części z tego powodu, że ograniczono dostawy do państw Europy Środkowej, żeby zablokować reeksport gazu z Zachodu na Ukrainę.  To doskonały przykład na to, jak polityka negatywnie oddziałuje na działania biznesowe. Tak trzymać – panie Putin!  A cena jednej baryłki ropy Urals wyniosła w pierwszych czterech miesiącach tego roku średnio 54 USD. Było to niemal o połowę mniej niż w takim samym okresie rok wcześniej.


2 maja. Dzień Flagi. Dyskusje na różnych forach o patriotyzmie – co to takiego, co oznacza, jak się objawia, a jak powinien i dlaczego?  Czy jest to „coś”, co trzeba demonstrować, czy raczej działania, które należy wykonywać? Czy – jak pisze Lechoń – to „poryw serca dla naszych pejzaży”, czy walka z bronią w ręku o Pospolitą Rzecz? Sumienne wykonywanie swojego zawodu, czy robienie tego, co kochamy? Hołubienie historii, czy praca dla przyszłości Kraju? Podejście pozytywistyczne do naszego życia, czy raczej romantyczne, wzniosłe?  Martyrologia, czy dbanie o to co tu i teraz, a także o to co będzie, czy też  być powinno? Walka o ojczyznę, czy praca dla niej?  „… pobłogosław, Panie” , czy „…. racz nam zwrócić, Panie”? Czy patriotyzm ma być emocjonalny, polegający na celebrowaniu uroczystości, czy raczej cichy, spokojny? Czy ma rosnąć w sytuacjach zagrożenia Kraju, czy – na odwrót – być stabilnym i wyrażać się w ciągłych, cierpliwych i upartych działaniach dla niego? Czy powinien się wyrażać przez samodzielne dążenie młodych ludzi do posługiwania się bronią? Czy ma się wyrażać myśleniem o innych, niesieniem pomocy humanitarnej, czy też bardziej uwydatniać się w zewnętrznym demonstrowaniu swoich postaw?  Ma być bardziej indywidualny, własny, czy też zbiorowy, z Bóg – Honor – Ojczyzna na ustach?, ………………………………………………………. A może wszystko to na raz, a może jednak wybór indywidualny i szacunek dla wyborów innych naszych współobywateli????   ……………………………………….  
Tak przy okazji, za trzy lata będziemy mieli setną rocznicę odzyskania niepodległości, po 123 latach zaborów. Czy tą rocznicę MY – NARÓD  będziemy obchodzili wspólnie, czy też każda partyjka ze swoimi zwolennikami zrobi to oddzielnie? Mamy wszak bogate doświadczenia różnych konfederacji i jeszcze bogatsze ostatnich lat, ze Smoleńskiem włącznie.

                                                                                                                                                                    15 ton pomocy humanitarnej dla Nepalu wylatuje dzisiaj pięcioma samolotami. Pomoc  jest konieczna, trzeba ją kontynuować. W Kościołach całej Polski będą zbierane na ten cel ofiary w niedzielę 10-go maja.


Pisarz Roberto Saviano z okazji siedemdziesiątej rocznicy wyzwolenia Włoch, z cmentarza Monte Cassino opowiadał wielu milionom Włochów o bohaterstwie żołnierzy II Korpusu i o przekazie wynikającym z jego motto: „Za naszą i waszą wolność my, żołnierze polscy, oddaliśmy Bogu ducha, ciała ziemi włoskiej a serca Polsce”. Dobrze, że Włosi zaczęli to robić, szkoda, że tak póżno.


W badaniach CBOS „jak nam się żyje” 23 procent ankietowanych odpowiedziało, że dobrze i bardzo dobrze a 54 procent uznało, że średnio. Są to, zdaniem komentatorów, najwyższe wskaźniki w naszej historii. A tu kandydat Kukiz mówi o eksterminacji Polaków (patrz wyżej), inny dureń jęczy „…w Smoleńsku zamach, w Polsce katastrofa …”, …. . Ktoś tam policzył, że w naszych mediach na jedną wiadomość dobrą przypada dziesięć złych. Te złe po prostu lepiej się sprzedają. a w dobre już nikt nie wierzy. Tak to uprawiana od dawna, negatywna propaganda,  zżarła ludziom mózgi.


W ramach przygotowań do najbliższych wyborów PIS powołała Centralne Biuro Ochrony Wyborów, które wydało już szczegółową Instrukcję Ochrony Wyborów. Wiadomo bowiem powszechnie, że jeśli Komisje Wyborcze chcą kogoś oszukać, to jest to PIS. PKW przyznało komitetowi  A. Dudy pulę ponad 26 tysięcy członków KW. Komitet Dudy zgłosił również ponad 27 tysięcy mężów zaufania w Komisjach Obwodowych i  52 – w okręgowych. W sumie będzie to armia licząca grubo ponad 50 tysięcy przedstawicieli PIS-u, czyli może być ich więcej niż dwóch w każdej Komisji. Mają oni uczestniczyć w pracach Komisji od początku do końca. Sikać będzie można jedynie pojedynczo, żeby nie przestać  inwigilować pozostałych członków Komisji,  nawet przez sekundę. Na koniec pracy przedstawiciele PIS mają uzyskać kopię protokołu z każdej Komisji, albo wykonać jego fotkę. Czy takie działania wykluczą sfałszowanie wyborów? Mam wątpliwości. Odpowiedzieć będzie można pozytywnie jeśli A. Duda wygra. Jeśli przegra, wybory będą uznane za sfałszowane, to pewne.


4 maja. Zaczyna się ostatni tydzień kampanii pierwszej tury wyborów prezydenckich. Kampanii nudnej, bez prawdziwych emocji, w której z urzędującym Prezydentem stanęli w szranki zawodnicy zupełnie innej wagi, stanowiący polityczny ersatz. Kampanii, z której nie dowiedzieliśmy się niczego nowego, w której nie dokonano żadnej, istotnej analizy spraw dla kraju ważnych, nie mówiąc już o jakiejkolwiek wizji na przyszłość, albo przynajmniej próbie zarysowania takiej wizji. Jedyny nowy element, jaki się ostatnio pojawił, to wzmacniająca się pozycja dwóch kandydatów antysystemowych – P. Kukiza oraz JKM. Gdyby się ona umacniała, to w połączeniu z PIS-em mogłaby stać się po wyborach parlamentarnych grożna  dla naszego rozwoju i pozycji międzynarodowej.


Tak dla „rozweselenia” informacja z Kraśnika. CBA stwierdziło, że Jarosław Stawiarski, poseł PIS a kiedyś zastępca burmistrza tego pięknego miasta umorzył był kwotę 41,5 tysiąca złotych zaległych podatków znajomemu przedsiębiorcy Mirosławowi Kazuli (przedsiębiorstwo P.H. MOTO-GAMA), ponieważ ten się użalał, że finanse jego firmy są w kiepskim stanie. Zaraz następnego dnia po umorzeniu finanse tak się poprawiły, że Kazula kupił od miasta Kraśnik nieruchomość za kwotę 136 tysięcy złotych. Nieco wcześniej kupił od  tegoż miasta nieruchomość za 83 tysiące. Sprawą zajmował się prokurator  Marcin Kołodziejczyk, który najpierw poinstruował Stawiarskiego jak ma zeznawać a ostatecznie sprawę umorzył, ponieważ „J. Stawiarski nie działał ze złej woli a jego działanie sprowadzało się do wkalkulowanego ryzyka błędu”. Czyż to nie jest piękna historia, opowiadająca, jak polityk wczuwa się, po ojcowsku, w problemy lokalnego biznesmena a całą tą piękną „po ludzku” działalność chroni prokurator, który również ma wielkie, współczujące serce?     Podobno Stawiarski wspólnie ze swoim szefem, burmistrzem Mirosławem Włodarczykiem, dali w 2011 roku ulgi w spłacie należności 11 podmiotom, uszczuplając dochody Kraśnika o 324 tysiące złotych.


 
Cytaty warte przytoczenia:

 Sueddeutsche  Zeitung – „Nocne Wilki to skrajnie prawicowe świry, odrażające, nacjonalistyczne typy z wielkorosyjskimi marzeniami, wrogowie otwartego społeczeństwa, wspierający aneksję Krymu i wojnę w Donbasie”.

Angela Merkel w Warszawie – „Rosją rządzi kłamca, szaleniec i nienawistnik, który, by odbudować rosyjskie imperium, nie cofnie się przed niczym”.

Jan Krzysztof Bielecki – „Jak powinniśmy budować nowoczesną Polskę? – Trzeba cały czas być głodnym i ciągle szukać nowego”.

Prezydent Komorowski – „Osiągaliśmy sukcesy, gdy łączył nas wspólny cel, na kłótniach w Polsce zawsze korzystali inni, najczęściej nasi wrogowie. Niech to będzie przestroga, jakże aktualna w dzisiejszym, niespokojnym świecie”.

J. Kaczyński w radiu Maryja – „Za chwilę możemy mieć prezydenta, rząd i władzę”.

Tomasz Lis – „Duda to Kaczyński minus charyzma, Macierewicz minus pasja, Rydzyk minus zdolności organizacyjne”.

Komentarze  

 
Haji
+3 [3] #41 Haji
14 maja 2015, 08:27
PP
Czy Komorowski ma zarzuty prokuratorskie? Odpowiedz ;) Cieniutki jesteś.
Toczy się śledztwo, pracuje komisja sejmowa. Gdyby chodziło o PO, darłbyś ryja o zbrodni, zdradzie i złodziejstwie. A tu cisza. Pis jak na razie znalazł układ tylko u siebie.
Zacytuj
 
 
Taurus
+4 [4] #42 Taurus
14 maja 2015, 08:54
Pan Prezes (nie mylić z PP) ogłosił właśnie, iż wstrzymuje się ze stwierdzeniem, czy wyniki głosowania w I turze były sfałszowane, czy nie były, do II tury wyborów. Wybory bowiem wyborami a sprawiedliwość musi być po stronie PIS - u. Na naszych oczach dokonuje się więc historyczna zmiana. Wywód ks. Tichnera o trzech rodzajach prawdy zastępowany jest nowym, o dwóch jej rodzajach - prawda Prezesa i g.... prawda. Biedny, samotny, stary człowiek, jak ktoś niedawno napisał.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-4 [4] #43 Pan Prezes
14 maja 2015, 13:02
Dzięki tytanicznej pracy Ruchu Kontroli Wyborów, udało się ograniczyć ilość fałszerstw wyborczych.
Ale nie do końca.
Porównując wyniki exit polls z faktycznymi błąd w przypadku Dudy 0,04%
Błąd frekwencji 0,44%
Błąd przypadku Komorowskiego 1,57% i oczywiście wzrosło. Czyli po przekrętach przybyło mu ponad 200 tys. głosów. Aby wykręcić zwycięstwo Komora musieliby sfałszować ponad 500 tys. głosów.
tnij.org/c0gstp4
Bandycka ekipa wiedząc, że nie da się ukręcić wyniku Komora na zwycięstwo w I turze przyczaili się. Ale w II będziemy mieli festiwal krętactw. Jeśli będzie mała różnica między kandydatami to skręcą wynik. Tego jestem pewien.
Zacytuj
 
 
Haji
+3 [3] #44 Haji
14 maja 2015, 13:52
@ PP
Wiesz co to bezpodstawne oskarżenie bucu? Nadal jesteś słabym trolem.
Zacytuj
 
 
Baca
+3 [3] #45 Baca
14 maja 2015, 22:09
Duda na tle pozostałych kandydatów wypadł najgłupiej. Cóż Prezes tradycyjnie gasi wszelkie rokujące nadzieje osobowości swojego ugrupowania. Została mu Duda. Przyznał to nawet Dorn znający od podszewki to ugrupowanie. Duda nie zaproponował NIC! co byłoby warte uwagi. Dzięki Komorowskiemu było przynajmniej kilka lat spokoju. Propozycja Kukiza - JOW dała ostatecznie 20% poparcia. Ale JOW nie rozwiązują spraw np obronności, bezrobocia, itp. Z tego widać, jak miałka była kampania. Była tylko jedna osobowość - Komorowski, choć zlekceważył sobie tą kampanię.
Zacytuj
 
 
Taurus
+3 [3] #46 Taurus
15 maja 2015, 06:47
Jeżeli Duda chce zaistnieć w naszej polityce to musi te wybory wygrać. Jeśli je przegra, będzie traktowany jako przeciwnik Kaczyńskiego do objęcia teki premiera i zmarginalizowany, jak wielu już przed nim.
Zacytuj
 
 
sunset
+2 [2] #47 sunset
15 maja 2015, 07:46
Haji napisał: "PP Czy Komorowski ma zarzuty prokuratorskie? Odpowiedz"
FB napisał: "Dzięki tytanicznej pracy Ruchu Kontroli Wyborów, udało się ograniczyć ilość fałszerstw wyborczych. Ale nie do końca."
tak FB odpowiada na niewygodne pytania :P prawie tak samo jak Kaczyński :)
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać