Polub NaszePanstwo.pl na   

Za pięć dwunasta

Przed nami jeszcze trzy dni kampanii wyborczej, a chciałoby się krzyknąć jak Kmicic: "Kończ waść, wstydu oszczędź!".
Wczoraj telewizja publiczna zaprezentowała spektakl polityczny w stylu "Koszmaru z ulicy Wiązowej". Oczywiście nikt przy zdrowych zmysłach nie spodziewał się debaty, bo w dziesięciu debatować się nie da. Kandydaci przedstaili swój program i wiedzę lub raczej niewiedzę na temat działania państwa.
Najrozsądniej wypadł Janusz Palikot, ale tylko w tej częsci, gdy wskazywał na to, że konserwatywni kandydaci zaczynając od Brauna, przez Kowalskiego, Kukiza, Korwin Mikkego do Dudy zamierzają pogrążyć Polskę we mgle średniowiecznego zaczadzenia kościelnego, a z obywateli uczynić chłopów pańszczyźnianych, dla których będą istniały dwa przykazania - ora et labora (módl się i pracuj). Sam jednak nie potrafił przekonująco przedstawić pozytywnej wizji, potrafił jedynie przedstawić argumenty na nie. Janusz Korwin Mikke doznał iluminacji i zrozumiał, że JOW forsowane z uporem godnym lepszej sprawy przez Pawła Kukiza to dla jego partii kompletny kanał. Jednomandatowe Okręgi Wyborcze w Polsce dałyby przewagę PO i PiS, a pozostałe partie nie miałyby szans. Kukiz się obraził i na Twitterze się pożalił dzisiaj (czyli w środę, 6 maja 2015).
Niestety Kukiz nie jest w stanie zrozumieć, że jest tak samo antysystemowy jak Andrzej Duda, z którym wbrew pozorom ma sporo zbieżnych poglądów (in vitro, aborcja, ataki na Komorowskiego) i Magdalena Ogórek, której również mógłby podać rękę (złe podatki, złe prawo, ataki na Komorowskiego). Zresztą chyba jeszcze wielu spraw Kukiz nie jest w stanie zrozumieć.
Według Grzegorza Brauna rządzą nami Żydzi z Niemiec i Rosji, a Unia Europejska to Unia Żydowska, a lekarstwem na całe zło jest zmiana konstytucji na taką, która zaczynałaby się od słów: Boże pobłogosław Polskę.
Jak ktoś kiedyś Braunowi poszpera w genealogii i udowodni mu, że podobnie jak przynajmniej połowa z nas ma geny semickie, to będziemy mieli do czynienia ze spektakularnym samobójstwm politycznym ze względów rasowych. Biorąc pod uwagę bardzo "polskie" nazwisko, to coś jest na rzeczy.
Gdy się posłuchało egzotycznych kandydatów takich jak Tanajno, Wilk, czy Kowalski, to na myśl przychodziło stare niemieckie porzekadło. Mein Gott Wie Gross ist Deine Tiergarten (Mój Boże jak wielki jestTwój ogród zoologiczny).
Magda Ogórek jak zwykle w zbyt małej sukience okrągłymi zdaniami wypowiadała okrągłe komunały buzię układając jak do selfie "z dzióbkiem". Ta pani jest tak żenująco bezbarwna, że aż przykro o niej pisać.
Za to "ramię prezesa" czyli Andrzej Duda zaczął mocnym akcentem: Jeżeli zostanę wybrany, to w pierwszym roku [prezydentury] przygotuję i zgłoszę dwie ustawy: pierwszą obniżającą wiek emerytalny i drugą podwyższającą kwotę wolną od podatku. Jeżeli bym tego nie zrobił, podam się do dymisji. Tonący brzytwy się chwyta. Wiemy, że nie ma sposobu na uzyskanie większości parlamentarnej dla takich posunięć. To byłyby ustawy powodujące ogromne konsekwencje finansowe dla państwa.
Bronisław Komorowski w tym cyrku na szczęście nie uczestniczył, ponieważ jedynym wspólnym mianownikiem wszystkich kandydatów tej "debaty" był zmasowany atak na obecnego prezydenta. Nieco wcześniej mozna było obejrzeć program z Komorowskim w Polsacie. Prezydent jasno i rzeczowo odpowiadał na trudne pytania, nie robił uników, budził zaaufanie.
Z drugiej strony trzeba jasno powiedzieć, że Kaczyński wystawił w swoim zastępstwie działacza z trzeciego rzędu.
Dziś każdy głosujący 10 maja na kogokolwiek z kandydatów z tej nibydebaty wyboczej, od JKM po Kukiza, głosować będzie na Dudę, który "w nagrodę" może dostać drugą turę.  Duda wcześniej to taki "pan nikt". Szansa na drugą turę, a to ogromny sukces dla nijakiego Dudy i dla PiS. Czy chcecie mu ją dać?

Komentarze  

 
Pan Prezes
-3 [3] #1 Pan Prezes
6 maja 2015, 11:57
Każdy kandydat przedstawił swoje tezy i każdy miał rację. Nieobecność BMK nie dziwi. Musiałby wysłuchać do jakiej degrengolady państwa doprowadziły jego rządy pospołu z PO.
Myślący obywatel musiał zadać sobie pytanie: -dlaczego, pomimo upływu tylu lat, sprawa Olewnika nie jest wyjaśniona? Dlaczego, na prowincji doszło do umocnienia się lokalnych grup przestępczych? Ba, powoli przekształciły się w miejscowe mafie, opanowując wymiar sprawiedliwości tak, że nie jest już im potrzebny osiłek z bejsbolem.
Wystarczy prokurator, a następnie „przyklepujący” absurd sądowy sędzia.
Nie możemy żyć dalej w takim państwie!
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #2 Pan Prezes
6 maja 2015, 11:59
c.d.
POlityka społeczno-gospodarcza prowadzona przez ostatnie dwie kadencje Sejmu doprowadziła do wyludnienia Polski na skalę porównywalną ze stratami, jakie ponieśliśmy podczas II wojny światowej! Jednocześnie nastąpiło rozwarstwienie majątkowe na skalę nie spotykaną w innych krajach Unii Europejskiej.
Mam dosyć niekompetencji tego rządu.
Mam dosyć wstydzenia się za prezydenta, który nawet nie jest w stanie poprawnie nazwać liczące sobie ponad 60.000 mieszkańców miasto!
Starczy tej tragifarsy.
Koniec operetkowego prezydenta, otoczonego zgrają kabotynów.
Żądam jedynie normalnego państwa, nie będącego wrogiem dla swoich obywateli.
Dlatego oczywiście zagłosuję na pana Dudę.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #3 Pan Prezes
6 maja 2015, 12:07
Cytat:
Prezydent jasno i rzeczowo odpowiadał na trudne pytania, nie robił uników, budził zaufanie.
Początek był porywający. Cale 10 minut na temat in vitro, bo jak wiadomo tym problemem żyje cała Polska, a nie takimi głupstwami jak bezrobocie, czy zapaść służby zdrowia.
A później było jeszcze lepiej. "Niezależni" dziennikarze nie przerywali mu, nie wpadali w słowo, słuchali z nabożeństwem dyrdymałów, którymi się popisywał.
Wzruszyło mnie to bardzo.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #4 Pan Prezes
6 maja 2015, 12:10
Najnowsza prognoza wygląda obiecująco.
palade.pl/
Zacytuj
 
 
Taurus
+3 [3] #5 Taurus
6 maja 2015, 12:39
Wczoraj telewizja publiczna zaprezentowała spektakl polityczny w stylu "Koszmaru z ulicy Wiązowej".

Nie mógł ten spektakl być inny niż był, ponieważ aktorzy, którzy w nim wystąpili wyglądają na ludzi specjalnej troski, których mózgi pracują bardzo intensywnie, ale jakby na innych zakresach, niż mózgi zdecydowanej większości Polaków. Nie martwi mnie to za bardzo, bo Prezydent Komorowski ma dzięki temu wygraną niemal pewną. Trochę to jednak dziwne, że o najwyższy urząd w Państwie ubiegają się tacy amatorzy. Te wybory wydają się być bardzo ważne, mimo beznadziejnej kampanii, ponieważ od ich wyniku zależy, czy pozostaniemy nadal Państwem normalnym, czy też zaczniemy być państwem "normalnym inaczej", o charakterze i działaniu wymarzonym przez PP i jemu podobnych.
Zacytuj
 
 
Belfer
+1 [1] #6 Belfer
6 maja 2015, 12:55
Cytat:
Każdy kandydat przedstawił swoje tezy i każdy miał rację.
Akurat to zdanie ma sens. Reszta nie.
W tym cały problem, że każdy kandydat miał rację, tylko to były najczęściej wykluczające się racje. Taka grupowa psychoanaliza w psychiatryku.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #7 Pan Prezes
6 maja 2015, 13:34
Cytat:
Te wybory wydają się być bardzo ważne,
Zgadza się. Polska to kraj, który siedzi w kieszeniach globalnych spekulantów.Opublikowa ny w grudniu 2013 r. raport pozarządowej organizacji Global Financial Integrity (GFI) ukazuje rozmiar nielegalnych transferów kapitału.
Przeglądając przytoczone powyżej dane, można również zauważyć pewną prawidłowość. Otóż, o ile przed wejściem Polski do UE i za rządów Prawa i Sprawiedliwości (2005-2007) mocno podkreślających konieczność walki z patologiami, wyciekanie kapitału mieściło się w niewielkim przedziale, ze znamiennym rokiem 2006, kiedy nie wyprowadzono z Polski zauważalnych kwot, o tyle skokowy wzrost nastąpił w "epoce zielonej wyspy" Donalda Tuska. Apogeum miało miejsce w roku 2008 i w trzech kolejnych latach.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #8 Pan Prezes
6 maja 2015, 14:33
c.d.
W 2013 r. wypłynęło z Polski w przeliczeniu 82 mld zł, czyli 5 proc. PKB.
Podnoszenie podatków i wieku emerytalnego posłużyło tylko to jeszcze większego wyzysku Polaków.
biznes.interia.pl/.../...
Coraz bardziej porażające ilości pieniądza, jakie na mocy eksploatacji neokolonialnej wyciekają z Polski, stawiają pod znakiem zapytania nie tylko bilans polityki gospodarczej ostatniego ćwierćwiecza, lecz także bilans naszej obecności w Unii Europejskiej.
www.nowakonfederacja.pl/.../
Obniżenie podatków i wieku emerytalnego jest możliwe, tylko trzeba złodziei odsunąć od koryta.
Dlatego te wybory są takie ważne.
Zacytuj
 
 
Belfer
+2 [2] #9 Belfer
6 maja 2015, 21:14
Zadzwonił do mnie kolega i powiedział, że nasz wspólny znajomy, zwolennik PiSu - w wyniku wczorajszej debaty w TVP1 - dziś mu powiedział:
Duda mnie przekonał, będę głosować na Komorowskiego.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #10 Pan Prezes
7 maja 2015, 07:03
Mój kolega poszedł do markowego sklepu kupić markowe buty. Przepatrzył produkty markowych producentów i ... poszedł kupić buty w chińskim markecie. Co go przekonało?
Może to jest tak, że są ludzie, którzy chcą być oryginalni kosztem własnego zdrowia, niekiedy życia
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #11 Pan Prezes
7 maja 2015, 11:43
Nowy spot wyborczy _roll_
www.youtube.com/.../
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #12 Pan Prezes
7 maja 2015, 12:01
Idealna kandydatka dla ludzi o platformianym profilu inteligencji. _lol_
www.youtube.com/.../
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #13 Pan Prezes
7 maja 2015, 13:45
Tu już na poważnie. Każdy przed dokonaniem wyboru, powinien zapoznać się z tym materiałem.
www.youtube.com/.../
Zacytuj
 
 
Belfer
+1 [1] #14 Belfer
7 maja 2015, 20:30
Nikomu się nie chce otwierać twoich linków spamerze. Ale dawaj, dawaj, dasz radę do soboty wrzucić jeszcze setkę.
A o to kto naprawdę "rzondzi" a może "żondzi".

Gimbaza górą. :D
Zacytuj
 
 
Belfer
#15 Belfer
7 maja 2015, 21:05
www.youtube.com/.../

Za Dudą stoi Kaczyński!
Doskonały spot.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-1 [1] #16 Pan Prezes
8 maja 2015, 09:27
Sprawdź, kto stoi za Dudą. HIT INTERNETU!
niezalezna.pl/.../
Zacytuj
 
 
LeonardDem
#17 LeonardDem
20 stycznia 2020, 16:20
Appreciate it! This is an astounding site!

nnet.it/: nnet.it/
Zacytuj
 
 
LeonardDem
#18 LeonardDem
20 stycznia 2020, 16:37
I like this site - its so usefull and helpfull.

manga-x.org/: manga-x.org/site-map/
Zacytuj
 
 
Hectordetry
#19 Hectordetry
22 stycznia 2020, 09:06
testosterona booster: es.testosteron.space/.../

Passion the website-- very individual friendly and whole lots to see!
Zacytuj
 
 
Hectordetry
#20 Hectordetry
22 stycznia 2020, 20:07
nivel testosterona mujer: es.t-booster.org/.../

Hiya, good site you've going here.
Zacytuj
 
 
HerbertTassy
#21 HerbertTassy
23 stycznia 2020, 07:43
Keep up the amazing work !! Lovin' it! laboratoriogiganti.it/.../: laboratoriogiganti.it/locerin/
Zacytuj
 
 
HerbertTassy
#22 HerbertTassy