Polub NaszePanstwo.pl na   

Za pięć dwunasta

Przed nami jeszcze trzy dni kampanii wyborczej, a chciałoby się krzyknąć jak Kmicic: "Kończ waść, wstydu oszczędź!".
Wczoraj telewizja publiczna zaprezentowała spektakl polityczny w stylu "Koszmaru z ulicy Wiązowej". Oczywiście nikt przy zdrowych zmysłach nie spodziewał się debaty, bo w dziesięciu debatować się nie da. Kandydaci przedstaili swój program i wiedzę lub raczej niewiedzę na temat działania państwa.
Najrozsądniej wypadł Janusz Palikot, ale tylko w tej częsci, gdy wskazywał na to, że konserwatywni kandydaci zaczynając od Brauna, przez Kowalskiego, Kukiza, Korwin Mikkego do Dudy zamierzają pogrążyć Polskę we mgle średniowiecznego zaczadzenia kościelnego, a z obywateli uczynić chłopów pańszczyźnianych, dla których będą istniały dwa przykazania - ora et labora (módl się i pracuj). Sam jednak nie potrafił przekonująco przedstawić pozytywnej wizji, potrafił jedynie przedstawić argumenty na nie. Janusz Korwin Mikke doznał iluminacji i zrozumiał, że JOW forsowane z uporem godnym lepszej sprawy przez Pawła Kukiza to dla jego partii kompletny kanał. Jednomandatowe Okręgi Wyborcze w Polsce dałyby przewagę PO i PiS, a pozostałe partie nie miałyby szans. Kukiz się obraził i na Twitterze się pożalił dzisiaj (czyli w środę, 6 maja 2015).
Niestety Kukiz nie jest w stanie zrozumieć, że jest tak samo antysystemowy jak Andrzej Duda, z którym wbrew pozorom ma sporo zbieżnych poglądów (in vitro, aborcja, ataki na Komorowskiego) i Magdalena Ogórek, której również mógłby podać rękę (złe podatki, złe prawo, ataki na Komorowskiego). Zresztą chyba jeszcze wielu spraw Kukiz nie jest w stanie zrozumieć.
Według Grzegorza Brauna rządzą nami Żydzi z Niemiec i Rosji, a Unia Europejska to Unia Żydowska, a lekarstwem na całe zło jest zmiana konstytucji na taką, która zaczynałaby się od słów: Boże pobłogosław Polskę.
Jak ktoś kiedyś Braunowi poszpera w genealogii i udowodni mu, że podobnie jak przynajmniej połowa z nas ma geny semickie, to będziemy mieli do czynienia ze spektakularnym samobójstwm politycznym ze względów rasowych. Biorąc pod uwagę bardzo "polskie" nazwisko, to coś jest na rzeczy.
Gdy się posłuchało egzotycznych kandydatów takich jak Tanajno, Wilk, czy Kowalski, to na myśl przychodziło stare niemieckie porzekadło. Mein Gott Wie Gross ist Deine Tiergarten (Mój Boże jak wielki jestTwój ogród zoologiczny).
Magda Ogórek jak zwykle w zbyt małej sukience okrągłymi zdaniami wypowiadała okrągłe komunały buzię układając jak do selfie "z dzióbkiem". Ta pani jest tak żenująco bezbarwna, że aż przykro o niej pisać.
Za to "ramię prezesa" czyli Andrzej Duda zaczął mocnym akcentem: Jeżeli zostanę wybrany, to w pierwszym roku [prezydentury] przygotuję i zgłoszę dwie ustawy: pierwszą obniżającą wiek emerytalny i drugą podwyższającą kwotę wolną od podatku. Jeżeli bym tego nie zrobił, podam się do dymisji. Tonący brzytwy się chwyta. Wiemy, że nie ma sposobu na uzyskanie większości parlamentarnej dla takich posunięć. To byłyby ustawy powodujące ogromne konsekwencje finansowe dla państwa.
Bronisław Komorowski w tym cyrku na szczęście nie uczestniczył, ponieważ jedynym wspólnym mianownikiem wszystkich kandydatów tej "debaty" był zmasowany atak na obecnego prezydenta. Nieco wcześniej mozna było obejrzeć program z Komorowskim w Polsacie. Prezydent jasno i rzeczowo odpowiadał na trudne pytania, nie robił uników, budził zaaufanie.
Z drugiej strony trzeba jasno powiedzieć, że Kaczyński wystawił w swoim zastępstwie działacza z trzeciego rzędu.
Dziś każdy głosujący 10 maja na kogokolwiek z kandydatów z tej nibydebaty wyboczej, od JKM po Kukiza, głosować będzie na Dudę, który "w nagrodę" może dostać drugą turę.  Duda wcześniej to taki "pan nikt". Szansa na drugą turę, a to ogromny sukces dla nijakiego Dudy i dla PiS. Czy chcecie mu ją dać?

Komentarze  

 
WayneNah
#41 WayneNah
30 stycznia 2020, 07:26
Fondness the website-- extraordinarily drug friendly and entirety lots to take in! it.detoxyn.org/.../: it.detoxyn.org/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#42 WayneNah
31 stycznia 2020, 06:10
The material is degree intriguing. nl.detoxyn.org/.../: nl.detoxyn.org/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#43 WayneNah
31 stycznia 2020, 06:22
The proficiency is uncommonly rousing. it.cgtribc.org/.../: it.cgtribc.org/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#44 WayneNah
31 stycznia 2020, 06:43
Merest agreeable Web site, Preserve the wonderful trade. Show one's gratitude you. fr.t-booster2020.com/.../: fr.t-booster2020.com/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#45 WayneNah
31 stycznia 2020, 10:44
You eat got purposes the greatest internet sites. migliori integratori per crescita capelli: nnet.it/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#46 WayneNah
31 stycznia 2020, 15:19
Strange web locale you've got here. produit agrandir penis: ko21.fr/.../
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać