Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - kwiecień III

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
21 kwiecień. Premier Miedwiediew wyznał w Dumie – „Nie będziemy ukrywać, że straty dla naszej gospodarki, wynikające z sankcji, są ogromne. Restrykcje dotykają niemal każdej dziedziny życia. Rząd, wdrażając plan oszczędnościowy, nie dopuści jednak do sytuacji, aby jak w czasach Związku Radzieckiego sklepy świeciły pustymi półkami”. Eksperci uważają, że sankcje działają jak broń z opóżnionym zapłonem a Bank Światowy szacuje, że gospodarka Rosji skurczy się w tym roku o 3,8 procent.
22 kwiecień. KE przedstawiła Gazpromowi, po dwóch latach śledztwa zarzuty, dotyczące praktyk monopolistycznych oraz zawyżanie  cen gazu dla Polski i siedmiu innych państw unijnych z Europy Środkowo – Wschodniej (tzw. statement of objections), co jest łamaniem europejskich przepisów antymonopolowych. Najbardziej „uprzywilejowanym” krajem jest Polska, która musi płacić za gaz znacznie więcej niż  Białoruś i Niemcy, leżąc terytorialnie między nimi i korzystając z tych samych linii przesyłowych.  Gazprom ma teraz 12 tygodni na ustosunkowanie się do szczegółowych zarzutów i rezygnację z zapisów w umowach, które powodują te nieprawidłowości. Jeżeli tego nie zrobi, czyli nie załatwi sprawy polubownie, KE może nałożyć na niego grzywnę w wysokości 10 procent rocznych obrotów, czyli ponad 10 miliardów euro.           Widać z tego, że unia energetyczna proponowana przez Tuska jest konieczna. Te informacje powinny pomóc również PGNiG, który prowadzi właśnie negocjacje dotyczące dostaw gazu z Rosji na najbliższy okres.


Według firmy analitycznej Grant Thomton  przez ostatnie 25 lat, czyli od upadku komuny, nasz eksport wzrósł 21 – krotnie, czyli o 2100 procent, licząc w USD i uwzględniając inflację. Nasze firmy wykorzystały więc świetnie okazję, którą dało im wprowadzenie wolnego rynku i otwarcie gospodarki na świat. W Polsce działa dziś około 60 tysięcy firm, uzyskujących przychody z eksportu a nasze towary trafiły w ubiegłym roku do 218 krajów. Prognozy do roku 2020 mówią, że eksport będzie nadal silnie rósł (średnia dynamika roczna 5,2%). Przewiduje się między innymi duży wzrost obrotów z Ameryką Północną, szczególnie po zniesieniu barier celnych (TTIP).


24 kwiecień. Setna rocznica rzezi Ormian. Turcy zamordowali ich w ramach „czystki” ponad 1,5 miliona. To pierwszy, tak masowy mord w XX wieku. Czy tak wielki zdarzył się wcześniej? Póżniej poszło już „z górki” – Stalin, Hitler, Tutsi i Hutu, ….. Była to zbrodnia, o której dotąd mówiono jedynie półgębkiem, żeby nie zadzierać z Turcją. Zbrodnia jest jednak zbrodnią i prędzej czy póżniej każda będzie napiętnowana.

   
Zmarł profesor Władysław Bartoszewski. Więzień Auschwitz (numer obozowy 4427) i naszej komuny, która  „izolowała” go przez ponad 6 lat.  Uczestnik Powstania Warszawskiego, współorganizator Żegoty. Polski ambasador i minister, historyk i pisarz (ponad 40 książek, około 1500 artykułów), wykładowca akademicki. Kawaler Orderu Orła Białego. Człowiek niezwykle mądry i bardzo skromny. Nasza ikona, najlepszy świadek wydarzeń XX wieku. Przyjaciel Jana Pawła II, Jana Nowaka Jeziorańskiego, Jana Karskiego, …… Człowiek, który potrafił iść pod prąd, wielki Polak, który mówił prawdę w oczy ale tak, żeby nie urazić. Współpracownik radia Wolna Europa. Człowiek dialogu,  Niezwykle radosny, życzliwy i pełen poczucia humoru. Jak ktoś stwierdził - „Mówił bardzo szybko, chodził bardzo szybko, umarł bardzo szybko i … cicho”.

  
W Nepalu miało miejsce potężne trzęsienie ziemi. Szacuje się, że mogło zginąć nawet 10 tysięcy osób. Straty poniosło 8 milionów mieszkańców, czyli czwarta część tego społeczeństwa. Grubo ponad milion z nich potrzebuje żywności, milion dzieci – natychmiastowej pomocy humanitarnej. Stolica – Katmandu – wraz ze swoimi zabytkami, jest kompletnie zniszczona. Gdy słyszy się o takiej katastrofie, ogląda te przerażające obrazy, nasze problemy zostają natychmiast sprowadzone do właściwego poziomu, stają się zupełnie nieistotne.


Ponieważ jestem niepoprawnym optymistą a przy okazji lubię „umilać” życie niepoprawnym pesymistom, trochę danych z gospodarki. 28 kwietnia rząd ogłosił plan finansowy Państwa na lata 2015-2018. PKB ma wzrosnąć z 3,4% w tym roku do 4,0% w 2018. Liczba osób pracujących ma wzrosnąć  o 1,1 procent. Stopa bezrobocia, liczona metodą unijną ma wynieść  8,2% na koniec bieżącego roku i spaść do 6,5% na koniec roku 2018. Dług publiczny w relacji do PKB ma w roku 2018 wynieść 49,1 procent. Nie dziwi więc fakt, że MF sprzedało właśnie obligacje, denominowane w CHF z ujemną rentownością (- 0,21%). Tylko państwom o największej wiarygodności kredytowej inwestorzy są skłonni dopłacić po to, by uzyskać bezpieczną formę przechowywania swojego kapitału.
 
  Cytaty warte przytoczenia:                                                                                                                                                                                 A. Duda – „Państwo polskie zaczyna przypominać totalitarne”

J. Staniszkis – „Korwin jest beznadziejnym staruszkiem”
      
M. Wójcik, reportażysta – „Gdyby Chrystus  przyszedł na ziemię i głosił Ewangelię, to ojciec Rydzyk nawoływałby z anteny do jej bojkotu
 
S. Ławrow – „Niektórzy, między innymi Polska, chcą rozerwać Ukrainę”.

P. Kukiz – „Władza wypędziła   3 miliony Polaków”
 
 MSZ Rosji o Polsce – „Oni bluźnią z tych, którzy ocalili Polskę i świat od faszyzmu”.

Grzegorz Braun, kandydat na prezydenta – „System edukacji publicznej jest do wyrzucenia, bo stworzyła go masoneria w XVIII wieku a zmodyfikował Stalin. Prezydent Komorowski jest rezydentem obcych interesów, który zamierzał sprzedać Lasy Państwowe, żeby spłacić roszczenia żydowskie i zdemontował polskie wojsko. Kopacz, Tusk, Sikorski i inni zdrajcy stanu muszą iść do więzienia i należy im zrobić pokazowe procesy. Dzisiejsza Polska to postpeerelowski   trup, kładący na plecy Polaków garb wyzysku fiskalnego i talmudycznej biurokracji. UE to euro kołchoz, utrzymywany z polskich hałd pieniędzy. ………” 

Góral – „Z pogodą jest jak z babą – bywa kapryśna”.

Z cytatami zawsze tak było, że jedne są mądre, inne głupie, jedne zmuszają do refleksji a inne powodują ruch palca do czoła. Dotąd wydawało mi się, że najgłupszym kandydatem jest – tradycyjnie – JKM. G. Braun przebił go jednak zdecydowanie – udaje człowieka z elit a zachowuje się i wysławia, jakby przed chwilą wylazł z szamba. Czasami się zastanawiam, dlaczego u nas można mówić bezkarnie wszystko, obrażając, kłamiąc, taplając w błocie majestat Rzeczypospolitej i godność Polaków? Czy za pewne rzeczy i sformułowania prokurator nie powinien wszczynać postępowania z urzędu, tak, jak to musi robić w przypadku gloryfikowania nazizmu, na przykład?
                                                                                                                                                       

Komentarze  

 
Belfer
+2 [2] #1 Belfer
29 kwietnia 2015, 13:45
Gdyby Chrystus żył dzisiaj, to właśnie Rydzyka wypędziłby ze świątyni, a Rydzyk byłby na czele tych, którzy by Chrystusa ukrzyżowali.
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #2 Pan Prezes
4 maja 2015, 14:35
Cytat:
Nie dziwi więc fakt, że MF sprzedało właśnie obligacje, denominowane w CHF z ujemną rentownością (- 0,21%). Tylko państwom o największej wiarygodności kredytowej inwestorzy są skłonni dopłacić po to, by uzyskać bezpieczną formę przechowywania swojego kapitału.
To powiedział gówniarz Szczurek nie wiedząc jaki z 3 lata będzie kurs franka.
Finansowe perpetuum mobile! Problem w tym, że teraz te CHF trzeba sprzedać bo w PL się nimi nie obraca, a na końcu trzeba je kupić za niewiadomą cenę.
Dla mnie to jest sabotaż.
Oczywiście może się zdarzyć, że cena franka będzie mniejsza niż teraz i wyjdziemy na plusie, ale musieli byśmy mieć trochę szczęścia, a to w tym kraju przy tej władzy, niemożliwe.
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #3 Pan Prezes
4 maja 2015, 14:38
Cytat:
Zmarł profesor Władysław Bartoszewski. Więzień Auschwitz (numer obozowy 4427)
3obieg.pl/wiezien-nr-4427
Wiem, że nie przeglądasz linków, ale dobrze ci to zrobi.
 
 
Xavras Wyżryn
+3 [3] #4 Xavras Wyżryn
4 maja 2015, 14:57
@PP
Na temat podobnych rozważań o ojcu Kaczorów miałes zgoła odmienne zdanie.... Einstein by tego nie wytłumaczył...
 
 
Belfer
+2 [2] #5 Belfer
4 maja 2015, 16:58
Władysław Bartoszewski był człowiekiem bardzo pozytywnie nastawionym nawet do wrogów i pobłażliwym, ale ja bym ci chętnie ryj do asfaltu dopasował nowotarski bucu.
 
 
Baca
+2 [2] #6 Baca
4 maja 2015, 19:57
Belfrze, szkoda zdrowia! A poza tym nerwy są złym doradcą - tu nie chodzi przecież o wygląd, ale o szare komórki. Czasami takie jak asfalt.
 
 
Belfer
+1 [1] #7 Belfer
4 maja 2015, 21:55
Ale ja bym to chętnie zrobił bez żadnej złości. :)
Ot tak pedagogicznie. ;)
 
 
sunset
+1 [1] #8 sunset
4 maja 2015, 22:09
przepraszam Was za słownictwo, ale FB zachowuje się jak prawie każdy burak z PiSu. nie umie kulturalnie podejść do śmierci człowieka, którego uważa za wroga i bluzga gównem po wszystkich.
mówiąc krótko: FB jesteś ściekiem gówna i odpadków. chamem nad chamy i skończoną gnidą. jesteś także zdrajcą ojczyzny skoro potrafisz tak się zachować w stosunku do ludzi dziesiątkami lat walczącymi o jej wolność.
tyle na Twój temat.
Xavras. nikt tego by nie wytłumaczył. to nie do zrozumienia dla normalnego człowieka...
Belfer, Baca. szkoda zdrowia. karaluchy zawsze lubią grzebać w śmieciach i żywią się odpadkami.
 
 
Pan Prezes
#9 Pan Prezes
5 maja 2015, 06:54
Pogubiliście się w tym wszystkim. To was przerasta. Nie potraficie merytorycznie rozmawiać. Jak zwykle gdy brak argumentów, pozostają inwektywy. Żałosne towarzystwo, ale ja lubię być górą, to mnie tu przyciąga.
 
 
sunset
+1 [1] #10 sunset
5 maja 2015, 07:13
wiesz co? Ty naprawdę jesteś wyjątkowo zakłamany :(
doskonale wiesz, że pierwszy raz tutaj napisałem takie słowa i tylko ze względu na wzburzenie Twoimi chamskimi zagrywkami. jak można tak się zachować już nie chodzi o to, ze w stosunku do uczciwego człowieka, ale jak można się tak zachować w obliczu śmierci?!
żaden z nas nie zachował się tak w stosunku do śp. uczestników katastrofy po Smoleńskiem. mimo, że wielu z nich było bardzo nisko ocenianych przez nas. choć prezydent Kaczyński. był de facto najgorszym prezydentem w historii Rzeczypospolitej. ale było dobrym człowiekiem i jego jedyna prawdziwa wada polegała na całkowitej zależności od brata.
Tobie zaś, FB, wydaje się, że jesteś tutaj góra, jedynie w sytuacjach gdy usiłujesz z góry srać na wszystko co dobre i uczciwe. nic bardziej mylnego. biorąc pod uwagę poziom intelektualny Twoich wypowiedzi, poziom etyczny zachowania oraz zakłamanie - przebiłeś dno i ciągle spadasz.
jeśli wydaje Ci się coś innego to tylko potwierdza moją opinię.
 
 
Belfer
+1 [1] #11 Belfer
5 maja 2015, 09:42
Cytat:
ale ja lubię być górą, to mnie tu przyciąga.
Jedyna góra to góra śmieci i odpadków w twojej głowie.
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #12 Pan Prezes
5 maja 2015, 10:55
A co ty wiesz sunset. Na jakiej podstawie stawiasz swoje racje? Jakie możesz podać przykłady?
Mnie nikt nie będzie wmawiał autorytetów. Mam swój mózg. Tobie pewnie wypłynął przez ucho.

Fałszywe autorytety, fałszywi następcy, brak powagi, doraźność, cynizm. Taki system wartości zbudowała RP III, dla której nie ma żadnej świętości, nawet jeśli oddają ostatnią przysługę własnym bożkom.
Fałszywy ksiądz
media.wpolityce.pl/.../...
i uśmiechy szczere.
kontrowersje.net/.../...
 
 
sunset
+1 [1] #13 sunset
5 maja 2015, 12:27
to, że autorytety są fałszywe to Tobie właśnie wmówiła ta porażka etyczna IV RP. bo oni mówili: kto nie z nami ten przeciwko nam. zupełnie jak komuniści, których się wypierali jak żaba błota. Ty w dalszym ciągu masz autorytety, i nawet o nich mówisz, tylko się nie przyznajesz do tego, że są dla Ciebie autorytetami: Lepper, Kaczyński, Maciarewicz, Braun i temu podobni. Całą ta kloaka nienawiści i żądzy władzy.
każdy człowiek ma autorytety. nawet Ci, którzy mówią, że są niepotrzebne. Ci, którzy mówią, że są niepotrzebne to Ci, którzy sami chcą zostać autorytetami dla innych. tylko im wielkości brak. Z tych wszystkich, których wymieniłem tylko Maciarewicz ma w swoim życiu okres, gdy działał dla dobra innych. okres walki z komunizmem. Lepper i Kaczyński zawsze działali tylko dla własnego dobra, dla swojej władzy i pieniędzy. zaś Braun to gnida, która opluwa wielkich ludzi, aby ich pomniejszyć i aby na tym tle samem się wywyższyć. nie znam słów aby oddać mu to na co zasłużył.
i przestań wstawiać te swoje linki, już sam adres pokazuje, że to nic nie warte. sami płatni łgarze i oszuści.
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #14 Pan Prezes
5 maja 2015, 13:50
Lepper, Kaczyński, Maciarewicz, Braun i temu podobni nie są autorytetami moimi, ale ich cenię.
Za to, że nie boją się płynąć pod prąd. I to na nich leci ta kloaka nienawiści właśnie od takich twoich autorytetów, jak Bartoszewski, Geremek, Michnik. Lepper zapłacił nawet życiem. Ty jesteś tylko ich klakierem, którego i tak kiedyś przeżują i wyplują.
 
 
sunset
+1 [1] #15 sunset
6 maja 2015, 07:20
już nie piszę do FB, bo ot nie ma sensu... nikt mu nie udowodni, że czarne jest czarne, a białe - białe.
ale zadam pytanie do reszty uczestników tego forum: czy Kaczyński, Maciarewicz i Braun kierują się nienawiścią? czy Bartoszewski, Geremek i Michnik kierują się nienawiścią?
przy okazji zaznaczam ponownie. Michnik nie jest dla mnie autorytetem. nikt kto ze swoich poglądów zrobił sobie źródło zarobków ni będzie dla mnie autorytetem. aczkolwiek zapisał sobie piękną kartę walki z władzą komunistyczną i wiele dla swojego kraju zrobił i przecierpiał. wiele też zrobił Maciarewicz. w przeciwieństwie do Kaczyńskiego, który za czasów walki z komuną nie zrobił nic. przyszedł na gotowe o podpisał się pod tym co uczynił jego śp. brat.
 
 
Taurus
+1 [1] #16 Taurus
6 maja 2015, 12:09
ale zadam pytanie do reszty uczestników tego forum: czy Kaczyński, Maciarewicz i Braun kierują się nienawiścią? czy Bartoszewski, Geremek i Michnik kierują się nienawiścią?

Dlaczego o to pytasz, Sunset? Grono osób piszących na naszym forum nie jest liczne i znasz pewnie doskonale poglądy każdej z tych osób. PP nie przekonasz, bo "on lubi być górą, to go tu przyciąga". To człowiek bez moralnego kręgosłupa, czy też zasad, jeśli wolisz. Są tacy ludzie, niestety i trzeba przyjąć to do wiadomości. Im więcej takiemu trollowi będziesz tłumaczył, tym większego będzie on rżnął głupa, bo taka jest jego filozofia działania. On się tym nakręca i jest szczęśliwy, że może komuś naubliżać, czy obrzucić go fekaliami. Popatrz na bank jego linków, ich treści i autorów. To taki upadły światek, któremu nie warto poświęcać czasu. Od dawna nie otwieram linków PP, jest to moja żelazna zasada.
 

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze