Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - kwiecień II.

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
Abp. Polak w Święta – „W In vitro nie chodzi o żadne osiągnięcie a jedynie o naukową produkcję dziecka. Produkcja takiego dziecka  jest moralnie szkodliwa i powinna być zakazana, a państwo, które taką produkcję rozkręca, to państwo chore”.  Przez całe swoje zawodowe życie, ponad czterdzieści lat, zajmowałem się produkcją i jej technologiami. Tego arcybiskupa w żaden jednak sposób nie mogę zrozumieć.

16 kwiecień. Telekonferencja Putina  z jego rodakami. Przez 4 godziny był  alfą i omegą w każdym temacie.  Można się było od niego dowiedzieć między innymi, że Rosjanie i Ukraińcy to jeden naród, że na Ukrainie nie ma żadnych wojsk rosyjskich, że Rosja nie ma ambicji mocarstwowych, nie ma też żadnych wrogów. Ceny co prawda rosną a zarobki maleją, jest to jednak sprawa przejściowa.  Na tle często ostro formułowanych pytań, on się wypowiadał w sposób zrównoważony i bardzo spokojny, jak prawdziwy mąż stanu, niemal jak gołąbek pokoju. Najbardziej dostało się USA, co zrozumiałe. Pochwalał patriotyzm Rosjan, zaprzeczał, że jest to naród ksenofobiczny, pochylał się nad losem każdego Rosjanina, złożył mnóstwo obietnic dotyczących pomocy czy rozwiązania problemów osób indywidualnych – prawdziwy ojciec narodu, batiuszka.  Ktoś to podsumował krótko – „ Supermen, wielka głowa i wielkie serce”. Pewnie o takie odczucie i wysłanie takiego przekazu w całym tym cyrku właśnie chodziło.

A we Lwowie wylądowało 300 żołnierzy amerykańskich, którzy mają wyszkolić 900 żołnierzy Ukraińskiej Gwardii Narodowej, po czym przekażą im nowoczesną broń i środki łączności. Kremlowi bardzo się to nie podoba, bo „destabilizuje sytuację”.


Nie ustają dyskusje na temat katastrofy smoleńskiej. Wychodzi na jaw coraz więcej faktów, świadczących o bałaganie w 62 Pułku Specjalnym, obsługującym loty naszych VIP-ów.  Z powodu braku pilotów (ich odpływ z pułku, spowodowany niskimi płacami, był bardzo duży) szkolono następnych w trybie więcej niż przyspieszonym, często fałszując protokóły szkoleń. Lądowanie w warunkach braku widoczności  ćwiczono, na przykład, przy widoczności bardzo dobrej. Mimo tego, piloci obsługujący feralny lot nie mieli do jego wykonania niezbędnych uprawnień, czyli nie wolno im było tego lotu wykonać. Warunki pogodowe nie pozwalały nawet na myślenie o lądowaniu w Smoleńsku, nie mówiąc już o jego realizacji. Załogą samolotu nie dowodził (w rzeczywistości) pilot – kapitan, tylko dowódca sił powietrznych RP, generał Błasik. Z zapisu czarnych skrzynek wynika, że tenże generał wywierał presję na pilotów, dotyczącą lądowania. Tego generała minister Klich chciał odwołać ze stanowiska dowódcy sił powietrznych kraju po katastrofie samolotu CASA, ale – według relacji Zbigniewa Janasa -  nie zgodził się na to prezydent Lech Kaczyński. Do tego mamy generalny bałagan w samolocie, co wynika z odczytu czarnych skrzynek.                                                                                                                                                     Czy w tej sytuacji mówienie o zamachu w Smoleńsku nie jest zamachem na zdrowy rozum???


19 kwiecień. Obchody 72 rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim, które Marek Edelman nazwał najbardziej polskim z wszystkich polskich powstań.  Za broń chwycili ludzie, którzy byli przez Niemców traktowani jak ścierwo, którym odmówiono prawa do życia. Nasi obywatele, sąsiedzi, żyjący licznie na tej ziemi od setek  lat, pracujący dla tego kraju razem z Polakami innych wyznań i  niewierzącymi. Chwycili za broń w obronie honoru, bo mieli przecież świadomość, że losu swojego odmienić nie mogą. W II Rzeczypospolitej stanowili znaczny odsetek społeczeństwa, około dziesięć procent. Relacje między nimi i resztą Polaków nie zawsze były dobre, jak to między sąsiadami bywa, szczególnie gdy mają oni różną mentalność, kulturę i religię. Przełożyło się to też na zachowania w czasie wojny. Wielu naszych rodaków poniosło śmierć za ratowanie swoich żydowskich współbraci, były jednak również hieny, które nazywano szmalcownikami. Niedobitki Żydów, którym udało się wojnę przetrwać, durny Gomułka wygonił z Polski w roku 1968, dając im paszport w jedna stronę. W ten sposób znikła u nas wielokulturowość, różność rasy, pochodzenia, osobowości, kultury ….. tak charakterystyczne dla pierwszej i drugiej Rzeczypospolitej, nadająca im ogromną wartość  i – jak wynika z przekazów – niepowtarzalny klimat, a również ogromny wkład w rozwój kultury i sztuki. Wojna i komunizm zamknęły nas na inność  i na innych. Można żartobliwie powiedzieć, że została nam łatka antysemitów bez Semitów                                                                                            Ma to zresztą przełożenie na wydarzenia bieżące. James Comey, szef FBI stwierdził właśnie, że Polacy i Węgrzy są współodpowiedzialni za Holocaust, co wydrukował Washington Post. W związku z tym nieżle zagotowało się w naszym politycznym światku – noty protestacyjne, wezwanie ambasadora Mulla do MSZ, domaganie się przeprosin, mnóstwo dyskusji i komentarzy. Okazuje się, że niedouczeni durnie piastują wysokie stanowiska nie tylko w Polsce.


W Warszawie odbyła się w sobotę manifestacja związkowców OPZZ. Wzięło w niej udział kilkadziesiąt tysięcy ludzi z różnych branż, głównie nauczycieli. Podstawowym postulatem związkowym jest dosypanie pieniędzy do ich branż, czyli dosypanie pieniędzy wszystkim. Patrząc na komentarze medialne manifestacja  nie zrobiła wrażenia na nikim, ani na politykach, ani na zwykłych ludziach. Pokazała ona, że nasze związki zawodowe tkwią w czasach dawno minionych tak pod względem mentalnym, jak i organizacyjnie. Funkcjonariusze związkowi i centrale przejadają grube miliony złotych a są za to w stanie jedynie wyprowadzać ludzi na ulice i wrzeszczeć. Od dawna już nie są partnerem dla rządu ani dla przedsiębiorców, który by pomagał we wprowadzaniu nowych zasad , organizacji, nowych technologii, pomocy społecznej, ….. Działają według starego, rewolucyjnego klucza – my jesteśmy od krytyki i żądań, oni od realizacji tych żądań, czyli dawania . Dużych przedsiębiorstw państwowych jest na szczęście coraz mniej, siła związkowego oddziaływanie jest więc też  coraz mniejsza. Jest coraz mniejsza również dlatego, że władze związkowe dbają głównie o swoje interesy, o zagarnianie mamony, mając w nosie interesy szarych związkowców i – szerzej – Polaków. Nie bez znaczenia jest też upolitycznienie. Ludzie to widzą i niekoniecznie pochwalają.


Piotr Mucharski, redaktor naczelny „Tygodnika Powszechnego” – „wSieci zafundowało czytelnikom okładkę, na którą nie poważyłby się żaden, nawet najbardziej plugawy tabloid. Tak, katastrofa smoleńska podzieliła nas dramatycznie, ale odpowiedzią na ten dramat nie może być obłęd”.


Żeby „ucieszyć” malkontentów trochę aktualnych danych na temat naszej gospodarki. Produkcja przemysłowa wzrosła w I kwartale o 5,3 procent a realna dynamika sprzedaży wyniosła w tym okresie 4,4 procent. Euro kosztuje obecnie mniej niż  4 złote,   najmniej od czterech lat. Eksport ma się bardzo dobrze a prognozy wzrostu PKB w tym roku rosną i ma on dojść do 4 procent w ostatnim kwartale, mimo silnej deflacji.

Komentarze  

 
sunset
+2 [2] #41 sunset
29 kwietnia 2015, 09:02
FB
jesteś jak zwykle jak ociemniały:
1. wielu Polaków zasługuje na bycie autorytetami innych Polaków. i nie mówię tutaj o politykach nawet, choć kilka osób spośród największych Polaków zajmowało się także polityką. jeśli nie potrafisz zauważyć wielkości ludzi to znaczy, że zasłania Ci ją własna małość. i tak na przykład Jarosław Kaczyński jest jednym z naprawdę niewielu naprawdę złych ludzi jakich znam. natomiast jego brat Lech Kaczyński był dobrym człowiekiem, ale słabym, bardzo zdominowanym przez Jarosława. Maciarewicz jest po prostu chory psychicznie. etc. etc. Tusk jest może niezłym człowiekiem, ale został zdominowany przez swoją partię. stał się instytucją, a instytucje popadają zazwyczaj w niemoc. natomiast wielcy Polacy zeszłego wieku, autorytety: Jan Karski, Władysław Bartoszewski, Tadeusz Mazowiecki, Jacek Kuroń. Spójrz: każdy z nich walczył o wielkie idee, większość z nich opłaciła swoją pracę cierpieniem. Działali dla dobra Polski i Polaków. i dla dobra ludzi. właśnie takich ludzi biorę na swoje autorytety i fakt, że ktoś ich nienawidzi nie ma dla mnie żadnego znaczenia, bo nienawiść to uczucie ludzi małych i miałkich. a Twoje "Bóg jest autorytetem"? - to jest niestety tylko śmieszne. Autorytet to wzór do naśladowania. czyli Ty chcesz naśladować Boga? ok. zrób to :) stwórz wszechświat. gwiazdy, planety, ludzi i zwierzęta. napisz 10 przykazań (nie używaj ściągi) etc. etc.
2. Polskie tradycje... wiesz co? Polskie tradycje ważne były gdy walczyliśmy o państwowość, gdy tradycje i język były jedynym co łączyło 3 zabory. teraz nasze "tradycje" są elementem niszczącym, wykorzystywanym przez elementy szkodliwe dla narodu do szkodzenia przyszłości narodu. zawłaszczanie tych "tradycji" przez jedną stronę w celu zdobycia władzy.
3. Kościół Katolicki stracił swoją szansę na szacunek w momencie, kiedy mamona zaczęła być dla niego ważniejsza niż nauka Chrystusa.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-1 [1] #42 Pan Prezes
29 kwietnia 2015, 09:56
Cytat:
i tak na przykład Jarosław Kaczyński jest jednym z naprawdę niewielu naprawdę złych ludzi jakich znam.
Tak to ci twoje autorytety podpowiadają?
Stąd to wiesz?
Dusza nie wychodzi na fotografii.
Może za to, że lubi zwierzęta? Może za to że nie dorobił się bogactwa? A może za to, że wydał wszystkie pieniądze na leczenie matki. W końcu za to, że nie poleciał do Smoleńska, bo wolał zostać przy chorej matce?
PS
Ja, wystarczy że popatrzę na mordę, już wiem kto jest dobry czy zły.
bi.gazeta.pl/.../...
Zacytuj
 
 
sunset
+1 [1] #43 sunset
29 kwietnia 2015, 10:01
jak zwykle nie czytasz tego co się do Ciebie pisze, tylko to co Ci się wydaje :)
nie autorytety mi to podpowiadają, tylko znajomość mojego sąsiada :P
nawet jego ojciec mawiał, że Lech jest dobry, a Jarek to półdiable weneckie :P. moja znajomość ich jest bardziej dosłowna.
zaś co do matki i pieniędzy. widzę, że naprawdę nie wiesz co się dzieje. Jarek tak naprawdę stara się w ogóle nie latać. jak tylko może wrobić w to kogoś innego to zrobi to napewno. to Lech zawsze wszędzie latał. Jarek nawet nie miał powodu aby tam polecieć, skoro prezydent PiSu tak miał polecieć. Jarek tylko telefonicznie wydawał polecenia. co do pieniędzy... pamiętaj, że Jareczek nawet nie miał własnego konta w banku. wszystkie pieniądze przechowywał na koncie matki.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #44 Pan Prezes
29 kwietnia 2015, 10:31
Tylko po co on to wszystko robi?
Zacytuj
 
 
sunset
+2 [2] #45 sunset
29 kwietnia 2015, 10:49
wybacz, nie siedzę w głowie Jarka. gdybym to robił to bym mu dawno już powiedział, że jego działania nie mają sensu. przynajmniej w ostatecznym rozrachunku. nie mam zielonego pojęcia dlaczego on to wszystko robi. nie jestem w stanie powiedzieć: "we mnie jest czyste dobro". każdy normalny człowiek ma w sobie zmieszane dobro i zło. w każdym normalnym człowieku jest więcej dobra niż zła, ale nie jest w stanie powiedzieć czegoś takiego. dobry człowiek zdaje sobie sprawę ze swoich niedoskonałości. tylko człowiek z złych intencjach jest w stanie coś takiego powiedzieć, zdając sobie sprawę, że może to spowodować tylko więcej zła. jak to ujął pan Zagłoba?: "diabeł się w ornat ubrał i ogonem na mszę dzwoni"
reasumując: każde działanie Jareczka powoduje większe zamieszanie na naszej narodowej scenie. więcej problemów, więcej nienawiści, więcej zła. usiłuje jednocześnie zrzucić winę za swoje działania na kogoś innego, co powoduje dalsze zagęszczenie sytuacji.
po co to robi? może tylko po to, że jak kiedyś powiedział: "zawsze chciałem być premierem", a może ma jakiś inny cel? ja - nie wiem. ja widzę tylko skutki tego co robi.zamieszanie w kraju. nienawiść. straty państwa i ludzi.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #46 Pan Prezes
29 kwietnia 2015, 13:01
Cytat:
a - nie wiem. ja widzę tylko skutki tego co robi.zamieszanie w kraju. nienawiść. straty państwa i ludzi.
Tylko że on już nie rządzi od 8 lat. Nie ma dostępu do reżymowych mediów. A media te ciągle go krytykują i przekręcają jego słowa. Dlaczego ja nie czuję tej jego nienawiści?
Również nie czuję troski i miłości ze strony rządowej.
Sunset- z Tobą to pewnie jest taki przypadek, jak z tym Witią z "Samych Swoich"
www.youtube.com/.../
Zacytuj
 
 
Belfer
+2 [2] #47 Belfer
29 kwietnia 2015, 13:27
Kaczyński nie rządzi od 8 lat i nie będzie rządził przez następnych 800.
Polacy są jednak mądrzy (w większości, nie wszyscy).
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #48 Pan Prezes
29 kwietnia 2015, 14:43
Cytat:
Kaczyński nie rządzi od 8 lat i nie będzie rządził przez następnych 800.
Zgadzam się z tym. Ale nie przez mądrość głupich Polaków, tylko przez strach obecnej władzy przed Kaczyńskim. Jego władza oznacza dla nich długoletnie więzienie. Dlatego prędzej go zabiją niż pozwolą rządzić. Dawno już żyjemy w totalitarnym kraju, gdzie każde demokratyczne wybory są fałszowane. Zrozumiesz to pod koniec trzecich z kolei rządów III RP.
Zacytuj
 
 
Belfer
+2 [2] #49 Belfer
29 kwietnia 2015, 14:55
W każdej chwili Polacy mogą wybrać PiS. Za parę dni mogą wybrać Dudę. I co?
Nie wybiorą. 11 maja Duda będzie byłym kandydatem na prezydenta.
Takich jak ty jest mało i całe szczęście. Choć i tak za dużo. ;)
Zacytuj
 
 
sunset
+2 [2] #50 sunset
29 kwietnia 2015, 15:50
Cytat:
...Zgadzam się z tym. Ale nie przez mądrość głupich Polaków, tylko przez strach obecnej władzy przed Kaczyńskim. Jego władza oznacza dla nich długoletnie więzienie...
nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale rządy Kaczyńskiego też mogą oznaczać dla niego długoletnie więzienie, za przekroczenie uprawnień.
najpierw Ziobro, a Ziobro nie pójdzie siedzieć sam. pociągnie za sobą zwierzchność.
Cytat:
Tylko że on już nie rządzi od 8 lat. Nie ma dostępu do reżymowych mediów. A media te ciągle go krytykują i przekręcają jego słowa. Dlaczego ja nie czuję tej jego nienawiści?
nie czujesz jego nienawiści bo jesteś jego wiernym wasalem. on sieje nienawiść do innych. dzięki jego działaniom tak bardzo nienawidzisz ludzi nie związanych z PiS i kościołem pod wezwaniem św. rydzyka.
Zacytuj
 
 
Baca
+2 [2] #51 Baca
29 kwietnia 2015, 22:01
Pan Prezes napisał:

A jakiegoś Polaka masz za autorytet?

Przecież stoi jak byk:
Bartoszewski, Kuroń, Mazowiecki, Gieremek.
Wolisz żywych? Miodek - język polski, Balcerowicz - ekonomika, Ochojska - charytatywność...
Jeszcze? A może załatwię ci abonament? Jednak to pocieszające, że się zainteresowałeś.
"...Ja, wystarczy że popatrzę na mordę, już wiem kto jest dobry czy zły...."
Dobry oszust, ma prezencję profesora uniwersyteckiego.
"...Dusza nie wychodzi na fotografii..."
To skąd wiesz czy dobry czy zły. Sam wpadasz we własne sidła. Typowe!
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-4 [4] #52 Pan Prezes
30 kwietnia 2015, 07:04
Sądzę, że dla ciebie i dla wielu tu obecnych jedynym i największym autorytetem jest Adam Michnik.
Jak on zemrze, to pewnie wielu się pochlasta z rozpaczy. Któż wtedy wskaże drogę, zasugeruje jak myśleć i osądzać? Biada wam, biada. :D
Zacytuj
 
 
sunset
+2 [2] #53 sunset
30 kwietnia 2015, 07:35
Pan Prezes napisał:
Sądzę, że dla ciebie i dla wielu tu obecnych jedynym i największym autorytetem jest Adam Michnik.
Jak on zemrze, to pewnie wielu się pochlasta z rozpaczy. Któż wtedy wskaże drogę, zasugeruje jak myśleć i osądzać? Biada wam, biada. :D

i widzisz? to jeden z powodów, dla których oceniamy Cię tak nisko :)
swoje bajdurzenia wkładasz nam w usta, zupełnie jak Kaczyński, który koniecznie chciał od PO zapewnienia, że nie wejdzie w koalicję z SLD. a sam ostatnio się skłaniał ku temu. były nawet prowadzone poważne rozmowy.
akurat Michnik nie jest moim autorytetem. chyba nikogo stąd, choć pewnie ma swoich miłośników. nie można mu zarzucić ma naprawdę piękną kartę walki z komunizmem. ale prowadzenie biznesu powiązanego z jedną jedyną opcją polityczną, nieważne jak słuszną, wydaje mi się niekoniecznie predystynujące do nazwania go autorytetem. jest to człowiek niegłupi, wiele mądrego powiedział, zauważył wiele negatywnych zjawisk po stronie maciarawiczo/zbioro/ka czyńskiej. ale nie. moim autorytetem nie jest.
do bycia moim autorytetem trzeba być naprawdę wielkim człowiekiem.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #54 Pan Prezes
30 kwietnia 2015, 10:25
Cytat:
który koniecznie chciał od PO zapewnienia, że nie wejdzie w koalicję z SLD. a sam ostatnio się skłaniał ku temu. były nawet prowadzone poważne rozmowy.
To pewnie przeczytałeś w GW piśmie twojego autorytetu?
Może jakiś link?
Zacytuj
 
 
Belfer
+2 [2] #55 Belfer
30 kwietnia 2015, 11:40
Jak zwykle father boss kulą w płot trafił. Michnik - jak słusznie sunset zauważył - to niegłupi facet, ale prowadzenie biznesu (a takim jest Gazeta i powiązane z nią media) wyklucza z automatu pozycję autorytetu. Zawsze bowiem będzie ten obszar, który się robi dla biznesu. Dla biznesu zaprasza się Urbana na wywiad z okazji rocznicy stanu wojennego na przykład. Albo Brudzińskiego lub Hofmana do telewizji.
A to są przecież szmaty, jakich uczciwy człowiek do domu nie wpuści. :)
Zacytuj
 
 
Baca
+2 [2] #56 Baca
1 maja 2015, 00:29
Pan Prezes napisał:
Sądzę, że dla ciebie i dla wielu tu obecnych jedynym i największym autorytetem jest Adam Michnik.
Jak on zemrze, to pewnie wielu się pochlasta z rozpaczy. Któż wtedy wskaże drogę, zasugeruje jak myśleć i osądzać? Biada wam, biada. :D

Ponieważ jak widać wszystko wiesz lepiej, podaj proszę jakie numery padną w Toto-lotka.
Zacytuj
 
 
sunset
+2 [2] #57 sunset
1 maja 2015, 10:33
Cytat:
To pewnie przeczytałeś w GW piśmie twojego autorytetu? Może jakiś link?
natemat.pl/.../
Zacytuj
 
 
sunset
+2 [2] #58 sunset
3 maja 2015, 08:29
dziwne, a jakie prawdziwe :)
zazwyczaj, jak odpowiadam FB jakoś tak dokładnie, to milczy aż do pojawienia się następnego wątku :)
ciekawe dlaczego? :)
Zacytuj
 
 
Baca
+2 [2] #59 Baca
3 maja 2015, 21:24
FB milczy jak nie ma nic mądrego do napisania, a pisze jak nie ma nic mądrego do napisania.
Zacytuj
 
 
Belfer
+2 [2] #60 Belfer
3 maja 2015, 22:19
Panie Prezes Father Boss.
Ogórkowa przebiła Dudę i obiecała 20 tysięcy jako kwotę wolną od podatku. Duda dawał tylko 8000.
I co teraz będzie? Chyba zagłosuję na Mizerię Ogórkową. 20 tysięcy to jest coś. Ładnych parę tysięcy więcej miałbym emerytury. W sam raz na wakacje zimowe na Kanarach. ;)
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #61 Pan Prezes
4 maja 2015, 07:04
Panie sunset, długi weekendbył, należy się odpoczynek.
Dziękuję za ten link. Znakomicie potwierdza on moją tezą, iż mam do czynienia z ludźmi zmanipulowanymi, którzy na dodatek mają fałszywe autorytety. Czyś ty chłopie przeczytał choć zawartość linku, który zapodałeś? Pomyśl za jakiego debila ma cię twój guru Michnik. On wie, że ma czytelników za idiotów. Klasyczna manipulacja. Gromki tytuł:Koalicja PiS i SLD po wyborach niemal pewna. . Na zdjęciu Kaczyński z Millerem. A w treści opisana jakaś koalicja w Lubuskiem, których zresztą pełno w kraju -często nawet PiS z PO.
Zresztą co ja ci będę tłumaczył. Poczytaj se komentarze pod tym linkiem. Takie lemingi z parówkowego portalu, a mądrzejsze od ciebie.
Zacytuj
 
 
sunset
+2 [2] #62 sunset
4 maja 2015, 07:18
oh Panie Pacanie :)
mi nie chodzi o to gdzie i co tylko o fakt, że prezes żądał od PO zapewnienia o braku współpracy z SLD, a sam umawia się z nimi :) zresztą to niejeden przypadek, tylko pierwszy link jaki mi wpadł w ręce. w przeciwieństwie do Ciebie nie należę do linkhunterów :P
zaś co do wypoczynku weekendowego, to masz rację :) wypoczęliśmy. także od Ciebie :) od razy było jakies czystsze powietrze, spokojniejsza myśl i mosty wolne od myta :)
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #63 Pan Prezes
4 maja 2015, 09:16
Panie belfer, przeciętny nauczycielu z prowincji o mentalności niewolnika.
Kwota wolna od podatku:
Irlandia - 16500 EUR
Grecja - 5000 EUR
Hiszpania - 17007 EUR
Polska - 734 EUR
Chcesz być dziadem, dalej głosuj na Komorowskiego i PO.

@sunset
Czytaj moje linki, a może jeszcze będą z ciebie ludzie.
Zacytuj
 
 
sunset
+2 [2] #64 sunset
4 maja 2015, 09:21
FB
czy Ty czasami choć czytasz co piszesz? czy tylko literki Ci tak wypadają spod wielkiego palca?
co się dzieje aktualnie w gospodarce państw jakie wymieniłeś?
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #65 Pan Prezes
4 maja 2015, 09:37
Czytaj linki, będziesz mądrzejszy.
biznes.newsweek.pl/.../
bankier.pl/.../...
Nie ma to jak wyciągną od biednego ostatnie grosze, żeby bogatemu starczyło na kawior i prawdziwego szampana.
Zacytuj
 
 
sunset
+2 [2] #66 sunset
4 maja 2015, 09:42
a Ty oczywiście wierzysz w to co Grecy mówią :)
a co do pożyczek dla MFW. MFW nie jest samodzielną organizacją. nie ma własnych pieniędzy. wszystkie kraje należące się składają. więc o co Ci chodzi? znowu nie zrozumiałeś co jest napisane? przecież to oczywiste, już dawno powinieneś się do tego przyzwyczaić :P
ale spoko. rozumiemy, po prostu znowu piszesz aby nas wszystkich rozbawić :) i dzięki Ci za to :)
Zacytuj
 
 
Belfer
+1 [1] #67 Belfer
4 maja 2015, 10:02
Father Boss ty głupku. Duda obiecał 8 tysięcy, Ogórek 20. Myślę, ze nawet dla ciebie rachunek jest prosty. Ogórek jest o 12 tysięcy lepsza.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-1 [1] #68 Pan Prezes
4 maja 2015, 10:41
I pewnie że Ogórek jest lepsza, tylko bez zaplecza nic nie zdziała.,
Dlaczego nie ma być 20 tys. Dostałbyś więcej pieniędzy. Nie płaciłbyś podatku. Tylko tobie wmówili, że jesteś niewolnikiem i nie dopuszczasz myśli, że może być inaczej. Lepiej walić pieniądze na urzędy skarbowe na setki tys. urzędników. Na ZUS, bo inaczej się na da? Za grosz nie masz wyobraźni. Podobno PKB rośnie, zielona wyspa i nie stać nas na obniżenie podatków. Za to stać nas na francuskie helikoptery, niemieckie łodzie podwodne, amerykańskie rakiety. Wydamy miliardy. Na to nas stać. A w przypadku wojny nie zdążymy nawet pierdnąć. I pewnie że Ogórek jest lepsza, tylko bez zaplecza nic nie zdziała. Dlatego stawiam na Dudę.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-1 [1] #69 Pan Prezes
4 maja 2015, 10:51
@Sunset
To absurd, że Polska ma ratować kraje o wiele bogatsze od siebie, gdzie poziom życia – i to finansowany przez państwo – jest o niebo większy niż u nas.
Składamy się na ratowanie gospodarek, gdzie rencistom wypłaca się "trzynastki", a nawet "czternastki". Wykładamy ogromne pieniądze dla obywateli kraju, gdzie bezrobotny może liczyć na 4 tysiące złotych zasiłku co miesiąc. Polski robotnik, który często musi pracować za 1,4 tys zł miesięcznie będzie ratował Greka, który do pracy w ogóle nie idzie jeżeli nie zaoferują mu minimum 3900 złotych miesięcznie.
Poczekaj parę lat, zobaczysz jak nam będą pomagać. Wybory w tym roku będą decydujące. Jak zostaną u władzy Komorowski z PO, czeka nas ciemna dupa. Roztrwonią do końca to co jeszcze mamy.
Zacytuj
 
 
sunset
+1 [1] #70 sunset
4 maja 2015, 14:27
FB :) bądź łaskaw i nie rozśmieszaj mnie :P
czy Ty naprawdę wierzysz w to co piszesz? czy tylko Ci za to płacą?
naprawdę wierzysz, że MFW daje pieniądze tylko bogatym?
MFW daje pieniądze wszystkim stowarzyszonym a także niektórym niestowarzyszonym potrzebującym także.
MFW można zarzucać wiele, robią to szczególnie antyglobaliści. sądzę, że to kamyczek do ogródka Jareczka, bo nie ma kontroli na MFW ;-) Jarek ogólnie krytykuje wszystko nad czym nie ma władzy. bo on kocha władzę. im więcej tym lepiej. w końcu od dziecka chciał być premierem :P
Zacytuj