Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - marzec III.

Michaił Wanin, ambasador Rosji w Danii – „Nie sadzę, by Dania zdawała sobie sprawę z konsekwencji związania się z systemem obronnym, proponowanym przez USA. Jeśli do tego dojdzie, duńskie okręty wojenne staną się celem rosyjskich pocisków nuklearnych”. Część komentatorów uważa, że Wanin wypił za dużo wódki. Wiele wskazuje jednak na to, że pozwolił on sobie na szczerość, bezczelnie testując w ten sposób odporność Duńczyków.


Słucham licznych dyskusji i wypowiedzi specjalistów dotyczących afery w  SKOK-ach. Wygląda na to, że cały ten ogromny przekręt może się skończyć jedynie moralnym kacem Biernackiego, łagodzonym milionami, które wpłynęły na jego konto. Obym się mylił. Niewątpliwą konsekwencją będzie również zapłacenie przez nas wszystkich iluś miliardów złotych (3,2 mld. zapłacone dotąd to podobno tylko początek) z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, żeby 2,5 miliona klientów tych Kas nie straciło wszystkiego, co do nich wpłacili.  Afera ta pokazuje, jak ogromne straty może spowodować partia nieodpowiedzialnych polityków, wspierana przez media suto opłacane z pieniędzy pochodzących z tych przekrętów właśnie. Andrzej Duda, kandydat na prezydenta z ramienia tej partii, występujący jako prawnik dwa razy przed Trybunałem Konstytucyjnym w tej sprawie, robiący wszystko, co możliwe, żeby opóżnić wejście KNF-u do Kas, teraz próbuje osłabić dyskusję na temat afery, wywołując temat wejścia Polski do strefy euro, podobno już na początku przyszłego roku. Traktuje w ten sposób większość Polaków jak baranów, a przynajmniej ludzi głupszych od siebie. Ten sam Duda nie zająknie się nawet słowem na temat tego, co by było, do jakich tragedii by doszło, gdyby KNF, zgodnie z działaniami PIS-u i jego samego do Kas nie wszedł.
Leszek Balcerowicz – „Polscy wyborcy są nadmiernie pobłażliwi dla polityków a jeszcze bardziej dla kandydatów na polityków. Większość kandydatów na prezydenta wciska nam jako receptę kit albo wręcz lekarstwa gorsze od choroby. PIS i zaprzyjaźnione z partią Kaczyńskiego media próbują przykryć nieprzyjemną rzeczywistość atakami. Sprawa SKOK – ów to największa afera finansowa, z jaką mieliśmy do czynienia w Polsce. Zamiast zgłaszanego przez A. Dudę pomysłu powołania Narodowej Rady Rozwoju najlepiej zgłosić od razu postulat budowy ministerstwa szczęścia, jak u Orwella, najlepiej szczęścia prawicowego. Odkładanie prywatyzacji, lekceważenie stabilności finansów publicznych to część programu PIS. W zachodnich demokracjach polityk składający puste deklaracje się kompromituje. A. Duda przedstawia wiele obietnic, nie mówiąc jak je sfinansuje. Gdyby rządziło PIS Polska wyglądałaby jak Ukraina”.


Po manewrach na Łotwie i w Polsce żołnierze amerykańscy i około 900 jednostek różnego rodzaju sprzętu wojskowego przejeżdżają demonstracyjnie, w wielu kolumnach przez nasz kraj, a część z nich również przez Słowację i Czechy do swoich baz w Niemczech. Nazywa się to Dragoon Ride. Ćwiczenia wojskowe NATO w Polsce mają się w tym roku odbywać niemal w sposób ciągły a udział w nich ma wziąć ponad 10 tysięcy żołnierzy. Fajnie !!! Trzeba mieć nadzieję, że jest to przymiarka do utworzenia stałych baz NATO na flance wschodniej Sojuszu. Byłby to najlepszy sposób na zabezpieczenie tych terenów przed nieodpowiedzialnymi Ruskimi. Stałe ćwiczenia wojsk NATO  wymuszą też ciągłe, intensywne  ćwiczenia wojsk rosyjskich a takie manewry dużo kosztują. Jest to niezła metoda na „odchudzenie” Putina i odebranie mu pewności siebie. Trzeba jeszcze przyspieszyć budowę u nas tarczy antyrakietowej z prawdziwego zdarzenia, żeby jeszcze bardziej go zniechęcić do „Polaczków”.


Bar mleczny „Poranek” w Słupsku ma zapłacić milion złotych kary za to, że do zup używano w nim pieprzu, a tego składnika nie było na liście produktów, dopuszczonych do użycia. Dopóki tego typu zdarzenia będą miały miejsce, dopóty trudno będzie przekonać Polaków, że żyją w normalnym kraju.


Helmut Schroeder dla Der Spiegiel z okazji rocznicy urodzin Bismarka – „Jesteśmy zainteresowani tym, by Rosja była silna, a nie się rozpadła. Obawy Polaków czy krajów bałtyckich nie powinny decydować o kształcie polityki całej UE. Aneksja Krymu była naruszeniem prawa międzynarodowego. Trzeba jednak być realistą. Powrót Krymu do Ukrainy jest wysoce nieprawdopodobny. Europejska polityka musi sobie poradzić z tą rzeczywistością”.                                                                                                                                   No, Panie Schroeder, przeszedł pan sam siebie. Wszyscy wiedzą, że za pieniądze jest pan w stanie wiele zrobić. Ile więc Putin panu za tą wypowiedż zapłacił?


Prezydent Komorowski w Tunisie wziął udział w marszu solidarności z ofiarami niedawnego zamachu terrorystycznego na muzeum Bardo. Krótko przed tym marszem siły bezpieczeństwa Tunezji zabiły 9 terrorystów.


30 marzec. Sąd Rejonowy w Warszawie  skazał Mariusza Kamińskiego, byłego szefa CBA a obecnie posła i wiceprzewodniczącego PIS – u na 3 lata więzienia, uznając go winnym przekroczenia uprawnień szefa CBA w tak zwanej aferze gruntowej w roku 2007. Do tego dołożył zakaz sprawowania funkcji publicznych przez 10 lat. WRESZCIE !!! Dlaczego trwało to aż tak długo?! Powoli szefowie IV RP zaczynają trafiać za kratki. Pora teraz na Ziobrę, Macierewicza i Kaczyńskiego. Im prędzej, tym dla Polski lepiej.                                                                Tak w ogóle to PIS przeżywa obecnie trudny okres – wyskoczyły mu SKOKi  z Biereckim, wiceprzewodniczący Kamiński ma iść do pierdla a w ślad za nim może iść były wiceprzewodniczący Ziobro, który w czasach rządów PIS był ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym a więc musiał znać i zatwierdzać działania Kamińskiego. Macierewicza, kolejnego wiceprzewodniczącego PIS –u, specjalistę od zamachów, muszą ściśle izolować, żeby broń Boże czegoś znowu nie chlapnął, sam prezes JPZ popada w demencję a czołowi „złotouści”, typu Giżyński, Kępa, czy nawet Bielan, nie znajdując argumentów w dyskusjach, po prostu gadają na okrągło to samo, robiąc za katarynki.


Według wytycznych KNF – u banki, które mają istotne zaangażowanie w kredyty frankowe (BGŻ, BPH, BNP Paribas, BZ WBK, Deutsche Bank, Getin Noble Bank, mBank, PKO BP, Raiffeisen)  będą musiały zrezygnować z wypłacania dywidendy za rok 2014 lub ją znacznie ograniczyć. Jest to element nacisku na banki, żeby przewalutowały te kredyty na złote, zgodnie z propozycją szefa KNF, z częściowym pokryciem kosztów ich spłaty. Blokada wypłaty dywidendy ma na celu zatrzymanie w nich zysku netto, żeby było z czego te koszty pokryć. Jak widać, można znaleźć bat również na banki.


31 marzec. Premier Kopacz w krótkim wystąpieniu podsumowała pierwsze pół roku swojego premierowania. Tuż przed jej wystąpieniem prezes Jarosław zwołał swoją konferencję, na której omówił siedem lat „katastrof” w Polsce pod rządami PO. Nie było tam, oczywiście nic o SKOK ach, Biereckim, wyprawie madryckiej, wyczynach Macierewicza, Kamińskim, ….. Ot, taka PIS – owska propaganda.

Komentarze  

 
Haji
+3 [3] #1 Haji
31 marca 2015, 17:18
Nadprezes skomentował wystąpienie pani premier zanim zdążyła wystąpić. Rewelacja!
Nie rozumiem tego urzędniczego ataku na bary mleczne łącznie z działaniem wstecz. To jest jakaś paranoja.
 
 
Taurus
+4 [4] #2 Taurus
31 marca 2015, 20:30
W dzisiejszej "Kropce nad i" Olejnik rozmawiała z Januszem Kaczmarkiem. Z rozmowy tej wnioskuję, że sytuacja prawna Zbigniewa Ziobro w aspekcie afery gruntowej nie jest łatwa.
 
 
Haji
+3 [3] #3 Haji
31 marca 2015, 20:47
@ Taurus
O to to to! Sytuacja Ziobry dawno już powinna nie być łatwa. Zapracował sobie na przyzwoity wyrok. PO cały czas się krygowała z rozliczeniem pisu, ale był dla nich wygodnym przeciwnikiem. Teraz to się zemściło, bo ludzie są nimi zmęczeni i nawet wizja rządów Kaczystów już nie przeraża.
Przynajmniej niektórych.
 
 
Baca
+2 [2] #4 Baca
31 marca 2015, 23:44
Taurus napisał:
sytuacja prawna Zbigniewa Ziobro w aspekcie afery gruntowej nie jest łatwa.

Mamy więc dowódcę trzeciego plutonu.
Ponadto widziano Prezesa na spacerze w lesie z kotem.
No to chyba już, ale może tuż, tuż.
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #5 Pan Prezes
1 kwietnia 2015, 08:28
Cytat:
Niewątpliwą konsekwencją będzie również zapłacenie przez nas wszystkich iluś miliardów złotych (3,2 mld. zapłacone dotąd to podobno tylko początek) z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, żeby 2,5 miliona klientów tych Kas nie straciło wszystkiego, co do nich wpłacili.
Pieniądze BFG nie są nasze, tylko banków, które na ten fundusz się składają.
Jeszcze raz powiem - klienci kas nie tracą nic oprócz odsetek od lokat ponieważ Fundusz Gwarancyjny zwraca ulokowane depozyty do 100 tys EUR. Tracą tylko ci klienci co włożyli więcej, ale nie koniecznie, bo bank, który przejmie upadły bank reguluje te należności.
Afera skoków, jest to afera wywołana przez dawnych funkcjonariuszy WSI - ludzi powiązanych z PO i prezydentem Komorowskim.
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #6 Pan Prezes
1 kwietnia 2015, 08:57
Od kilku tygodni, PO i usłużne jej media starają się dowalić PiS „aferą” SKOKów. Robią wszystko, by pokazać polityków opozycji jako aferzystów, którzy sprzeciwiają się kontroli SKOKów przez KNF. Tymczasem okazuje się, że w roku 2006 120 posłów PO na czele z Bronisławem Komorowskim głosowało przeciwko powołaniu KNF.
21 lipca 2006 roku, na posiedzeniu Sejmu głosowano „nad przyjęciem w całości projektu ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym, w brzmieniu proponowanym przez Komisję Finansów Publicznych, wraz z przyjętymi poprawkami”. 120 posłów PO, na czele z Bronisławem Komorowskim zagłosowało przeciwko powołaniu KNF.
Poniżej pełna lista posłów PO, głosujących przeciwko powołaniu KNF:
parezja.pl/.../
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #7 Pan Prezes
1 kwietnia 2015, 09:07
Cytat:
cały ten ogromny przekręt może się skończyć jedynie moralnym kacem Biernackiego,
O senatora Biereckiego możemy być spokojni, jego działania były zgodne z prawem. Forsa o którą chodzi, nigdy nie była środkami publicznymi. Były przekazane Fundacji przez prywatną organizację – Światową Radę Unii Kredytowych (WOCCU) i dystrybuowane zgodnie z jej wolą o czym zaświadczają publicznie także amerykańscy fundatorzy.
Efektem jest pozew. Rzecz dotyczy publikacji sprzed miesiąca, która zapoczątkowała nagonkę na senatora. Bezpodstawnie oskarżany i obrażany na wszystkie sposoby nie zamierza pozwolić by uszło to bezkarnie.
wpolityce.pl/.../...
 
 
Taurus
+3 [3] #8 Taurus
1 kwietnia 2015, 09:12
Pieniądze BFG nie są nasze, tylko banków, które na ten fundusz się składają.

Ja też powiem jeszcze raz - banki nie posiadają (!) własnych pieniędzy. Posiadają wyłącznie pieniądze swoich klientów. Każda strata finansowa poniesiona przez bank albo nieplanowany koszt powodują zwiększenie obciążeń jego klientów, tych trzymających w nich swoje pieniądze, tych, którzy wzięli kredyty i tych, którzy ponoszą koszty założonych tam kont. Jeżeli konkretna strata nie zwiększy obciążeń, to zmniejszy zysk banku a więc dywidendę wypłacaną jego akcjonariuszom. Poniał???
 
 
Pan Prezes
-4 [4] #9 Pan Prezes
1 kwietnia 2015, 09:16
Cytat:
WRESZCIE !!! Dlaczego trwało to aż tak długo?! Powoli szefowie IV RP zaczynają trafiać za kratki.
Mariusz Kamiński nie został skazany prawomocnym wyrokiem. I nigdy nie zostanie skazany. To człowiek o nieposzlakowanej opinii, prawdziwy patriota.
x3.cdn03.imgwykop.pl/.../...
Psy niech szczekają taka ich rola.

Poza tym są ciekawsze sprawy.
wpolityce.pl/.../...
_lol_
 
 
Taurus
+3 [3] #10 Taurus
1 kwietnia 2015, 09:26
Były przekazane Fundacji przez prywatną organizację – Światową Radę Unii Kredytowych (WOCCU) i dystrybuowane zgodnie z jej wolą o czym zaświadczają publicznie także amerykańscy fundatorzy.

Każdy chciałby mieć takie możliwości. Najpierw założyć fundację i wpłacić na nią parę własnych złotych, potem, wymuszając na członkach fundacji haracze rozbuchać ten wkład do dziesiątek milionów a na końcu przelać całość na swoje konto, bo przecież to "moje". Kochany, każda piramida finansowa opiera się właśnie na takich zasadach a tego typu cwaniaków jest mnóstwo. Jeżeli nawet Bierecki z pomocą PIS -u wyprowadził pieniądze w taki właśnie, niemoralny sposób, to nie znaczy wcale, że trzeba mu bić brawo a nie kopnąć, gdzie należy.
 
 
Pan Prezes
-4 [4] #11 Pan Prezes
1 kwietnia 2015, 09:30
Cytat:
Jeżeli nawet Bierecki z pomocą PIS -u wyprowadził pieniądze w taki właśnie, niemoralny sposób, to nie znaczy wcale, że trzeba mu bić brawo a nie kopnąć, gdzie należy.
Po prostu nie zostawił kasy złodziejom. Chwała mu za to. Ma moje brawa za to.
 
 
sunset
+2 [2] #12 sunset
1 kwietnia 2015, 09:33
FB :) w dalszym ciągu korzystasz ze źródeł, które nie podają żadnych źródeł :P
mogę tutaj napisać i będzie to wyglądało tak samo jak tamto Twoje "źródło": "Wikileaks udostepniło materiały pokazujące współpracę Father Bossa z KGB oraz zdjęcia pokazujące jak rozpylał hel nad lotniskiem w Smoleńsku"
jest to oczywista bzdura, ale ma taką samą wartość jak tekstu napisane na tej pożałowania godnej stronce, którą zlinkowałeś. ZERO DANYCH, tylko informacja o informacji. ZERO PRAWDZIWYCH ŹRÓDEŁ.
co do Kamińskiego... Twoja wypowiedź jest tak samo warta uwagi co "dane" z wpolityce. zawsze można powiedzieć, że Kaczyński to nałogowy prawdomówca. ale czy ot byłaby prawda? oczywiście, że nie. tak samo Kamiński jest człowiekiem o nieposzlakowanej opinii. oczywiście, że może ni ezostać skazany prawomocnym wyrokiem. już jego koledzy prawnicy będą starali się go ratować, bo jak go nie uratują, to sami pójdą siedzieć :) pamiętacie to? "co to jest: 50 prawników na dnie morza? - dobry początek!"
 
 
Pan Prezes
-4 [4] #13 Pan Prezes
1 kwietnia 2015, 09:34
Cytat:
Ja też powiem jeszcze raz - banki nie posiadają (!) własnych pieniędzy. Posiadają wyłącznie pieniądze swoich klientów.
A każe ci ktoś w banku pieniądze trzymać? Obowiązek jest?
Nie bądź śmieszny.

PS
Poczytaj se o BGF. Może zmądrzejesz.
polakcandwa.blogspot.com/.../. ..
 
 
Haji
+3 [3] #14 Haji
1 kwietnia 2015, 09:46
Ech PP, nigdy się nie nauczysz.
Kamiński ma jeszcze drogę przed sobą, to fakt, ale nie byłbym taki pewny co do wyniku.
No i z tą nieposzlakowaną opinią to pojechałeś po bandzie. I inna drobna sprawa, nadal nie rozumiesz, jak działają banki, prawda?
 
 
Pan Prezes
-4 [4] #15 Pan Prezes
1 kwietnia 2015, 09:50
Cytat:
I inna drobna sprawa, nadal nie rozumiesz, jak działają banki, prawda?
Może nie. Mam konta tylko w czterech bankach.
 
 
Haji
+3 [3] #16 Haji
1 kwietnia 2015, 10:07
To nie znaczy, że rozumiesz jak działają.
 
 
Taurus
+3 [3] #17 Taurus
1 kwietnia 2015, 10:19
Po prostu nie zostawił kasy złodziejom. Chwała mu za to. Ma moje brawa za to.

Czy nie byłoby bardziej moralnie bić brawa tym "złodziejom", którzy muszą się zrzucić na drobne kilka miliardów, żeby pokryć koszty działalności Biereckiego i PIS -u? Sądziłem dotąd, że twoje pseudo (Father Boss, Pan Prezes) wynikają z doświadczenia biznesowego. Skoro jednak nie znasz podstawowych zasad działania spółek prawa handlowego to trzeba stwierdzić, że wynikają one z kompleksów albo bufonady.
 
 
Pan Prezes
-4 [4] #18 Pan Prezes
1 kwietnia 2015, 11:12
Nic nie wiesz o Biereckim, a jest to człowiek, któremu pomniki powinno się stawiać.
Grzegorz Bierecki, senatorem RP, prezesem Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredyt owej. Zamożny człowiek zapada na raka. W szpitalach na terenie Polski nikt nie potrafi go wyleczyć. W końcu trafia do jednej z klinik niemieckich i tam zostaje wyleczony. Wraca do kraju, zakłada fundację, by udostępnić tę metodę leczenia również swoim rodakom. Buduje klinikę w Gdańsku.
dziennikbaltycki.pl/.../...
Założył fundację dla pomocy ludziom chorym na raka
centrumsanitas.pl/.../...
Powyższe może trochę pomóc w ocenie jakim człowiekiem jest Bierecki.
 
 
Pan Prezes
-4 [4] #19 Pan Prezes
1 kwietnia 2015, 11:16
@Taurus
Który z Twoich idoli tyle zrobił dla ludzi? Może Owsiak (pusty śmiech)?
Módl się, żebyś nie musiał korzystać z kliniki Biereckiego.
I ty go moralności będziesz uczył. Wstydź się.
 
 
Belfer
+3 [3] #20 Belfer
1 kwietnia 2015, 11:50
Dobry biznes na raku...
Kasy Stefczyka udzielą kredytu... :D
 
 
Pan Prezes
-4 [4] #21 Pan Prezes
1 kwietnia 2015, 12:07
Nie bluźnij, bo jeszcze cię dorwie. Wtedy zatęsknisz na kredytem w SKOK.
Ale już jest za późno.
 
 
Belfer
+3 [3] #22 Belfer
1 kwietnia 2015, 14:32
Nie dość, że troll, to jeszcze głupi.
 
 
Simon
+4 [4] #23 Simon
1 kwietnia 2015, 19:04
Ha, ha, ha - to nie nasze pieniądze w Funduszu Gwarancyjnym, tylko banków - to przecież nic nie tracimy :D

Co za kretyn.
 
 
Simon
+4 [4] #24 Simon
1 kwietnia 2015, 20:08
Jakoś mnie to nawet nie zdziwiło - w tym PISie, to sami geniusze:
krakow.gazeta.pl/.../...

Normalnie, jak ktoś się z tą partią zada, to od razu jakby rozum tracił.
 
 
sunset
+3 [3] #25 sunset
1 kwietnia 2015, 20:19
Simon napisał:
[...]
Normalnie, jak ktoś się z tą partią zada, to od razu jakby rozum tracił.

no wiadomo przecież :)
w PiS trzeba WIERZYĆ, jak nie wierzysz w PiS to się nie dostaniesz tam. jak przestaniesz wierzyć w PiS to z niego wylatujesz.
 
 
sunset
+3 [3] #26 sunset
1 kwietnia 2015, 20:22
no juz wiem!!!
Pan Prezes napisał:
[...]
Mariusz Kamiński nie został skazany prawomocnym wyrokiem. I nigdy nie zostanie skazany. To człowiek o nieposzlakowanej opinii, prawdziwy patriota. [...]

przecież FB napisał to 1 kwietnia :) to taki dowcip primaaprilisowy :)
 
 
Baca
+3 [3] #27 Baca
1 kwietnia 2015, 22:43
Pan Prezes napisał:
Założył fundację

...I ma własną klinikę, ze złotą kaczką (do wyłącznej dyspozycji senatora). Zwykły śmiertelnik tam nie wejdzie, ale PP być może, jeśli jeszcze więcej bzdur napisze
 
 
Baca
+3 [3] #28 Baca
1 kwietnia 2015, 23:35
wiadomosci.onet.pl/.../b0wr00

Pani Profesor, doskonale wiedząc, co wolno, a co nie wolno, robi jednak to co nie wolno, ale przecież wolno co nie wolno, o ile pomaga to PiSowi.
WNIOSKI - Głos ma Prezydent RP Duda:
Zdecydowałem się wypuścić wszystkich kryminalistów na prośbę Mamy i Prezesa. Mama to Mama, a Prezes to Prezes. Takie działanie leży przecież w moich kompetencjach. Dzięki temu uzyskaliśmy spore oszczędności, bo więziennictwo obciąża znacznie budżet Państwa. Uzyskane tak środki przeznaczymy na rekompensaty dla niektórych niesłusznie osadzonych. "Oczywiście, jest to nieformalna sprawa. Tego.... robić nie wolno." Rekompensatę weźmie ten kto chce, nie ma przymusu. Takimi niesłusznie osadzonymi są: Bierecki, Kamiński, Ziobro, Wąsik, Ryba i wielu, wielu innych.
Zaznaczone - autentyczne słowa Mamusi.
Pojawia się nam w polityce kolejna mamusia, o nadzwyczajnym wpływie na synka. Ma profesorskie tytuły, a mówi jak Kargul - nagina wszystko do własnych potrzeb. A przecież synalek i tak zebrałby te 100 000! Z palcem w....
Filmik nakręcił były agent WSI, kolega Komorowskiego z polowań, członek PO.
 
 
Pan Prezes
-4 [4] #29 Pan Prezes
2 kwietnia 2015, 07:09
Nieszczęśliwi kalecy. Dyskusja z wami ma tyle sensu co kłótnia ze ślepym o kolorach.
 
 
sunset
+3 [3] #30 sunset
2 kwietnia 2015, 08:19
PP, żal mi Ciebie. Naprawdę!
Jesteś tak zaślepiony wiarą w PiS i jego przewodnią siłę w Narodzie, Pierwszego Sekretarza JarKacza oraz we Wszystkich Świętych (Ziobro, Kamiński, Bierecki etc.), że nie widzisz jakiego rodzaju przekrętu obiektem się stałeś. Tak. jesteś obiektem przekrętu, tak samo jak cała reszta wyznawców PiS. Robisz tutaj za "ciemny lud", który "wszystko kupi", jak zaznaczył wieszcz. Tak, tak, przypomnij sobie kto to powiedział i w jakim kontekście.
Twoje wyznanie wiary w PiS odebrało Ci nie tylko wzrok, ale i rozum. Sądzę, że przed PiS byłeś nawet inteligentnym i rozsądnym człowiekiem. Ale "błogosławieni, którzy nie zobaczą a uwierzą". Zresztą efekty działania (i rządów) PiS mało jest w stanie zobaczyć, a co najwyżej uwierzyć w nie.
FB, z wyrazami szczerego współczucia dla Ciebie
sunset
 
 
Baca
+2 [2] #31 Baca
2 kwietnia 2015, 22:10
Pan Prezes napisał:
Nieszczęśliwi kalecy. Dyskusja z wami ma tyle sensu co kłótnia ze ślepym o kolorach.

Brak mu argumentów. ale jeszcze może zastosować karę boską.
 
 
sunset
+2 [2] #32 sunset
2 kwietnia 2015, 22:18
jak to było?...
"całe to PEŁO to sama sodomia i gomoria" ;-)
tego typu są ich argumenty :)
 
 
Simon
+3 [3] #33 Simon
3 kwietnia 2015, 11:48
@sunset

"Twoje wyznanie wiary w PiS odebrało Ci nie tylko wzrok, ale i rozum. Sądzę, że przed PiS byłeś nawet inteligentnym i rozsądnym człowiekiem."

Wydaje mi się jednak, że Twoje nadzieje są w dużej mierze płonne. Jak PP sam się niegdyś przyznał, jest byłym wyborcą Tymińskiego, a później Leppera. Wydaje się, że wybór PISu jest dla tej umysłowości dość konsekwentny: twardo wybiera, jak widać, najgłupszą i najbardziej szkodliwą opcję. I dla takiego wyboru jest skłonny iść na daleko posunięte koncesje: jednocześnie ciepło wspominać PRL i mienić się "smoleńskim antykomunistą". Trzeba z czegoś czasem zrezygnować, żeby zachować standardy:)
 
 
Baca
+2 [2] #34 Baca
3 kwietnia 2015, 19:36
Wesołych Świąt dla wszystkich. Wszystkich z wyjątkiem PP. Dla niego stary wierszyk z czasów komuny:
Jeść mi się chce, rzekł soliter
I wyskoczył z czterech liter.
Nie chcę siedzieć głodny w dupie,
Pójdę i coś sobie kupię.
Zwiedził PSSów kupy
I powrócił do swej dupy.
Stwierdził bowiem, że zarówno
Tam i tu to samo gówno.

Jakiś czas temu dokumentował, że fekalia to ulubione środowisko PP, a on to potwierdził.
 
 
Baca
+1 [1] #35 Baca
4 kwietnia 2015, 18:42
A'propos życzeń:
Stoję do kasy w markecie. Mam wyborczą ze standardowymi życzeniami - "duzo radości w sercu, pięknej pogody za oknem, czasu dla bliskich, znajomych i siebie życzy".... Na taśmie leży też Gazeta polska codziennie, którą wyłożyła osoba przede mną - " braku Judaszy i Piłatów, mniej wrzaskliwej hałastry..."
 
 
Simon
#36 Simon
5 kwietnia 2015, 08:53
@baca

Heh, dobre.

Dołączam się do życzeń Wielkanocnych, wszystkiego najlepszego i oby każde kolejne święta były coraz lepsze. I aby ci, co walczą, po obu stronach, gdziekolwiek by to nie było, rychło znaleźli szanse na podzielenie się jajkiem, opłatkiem lub fajką pokoju - cokolwiek jest tam akceptowalne:)
 

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze