Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - marzec II. 
Senator Grzegorz Bierecki został zawieszony w funkcji członka klubu parlamentarnego PIS. Za co? – Za „niewinność”. Ot, wyprowadził ze SKOK ów, gdzie prezesował, głupie kilkadziesiąt milionów złotych  (podobno 65) do swojej prywatnej spółki, o czym  A. Jakubowski, szef KNF, poinformował właśnie CBA i ABW. Ludzie!!! Do czego to już doszło! Żeby za takie grosze kogoś obwiniać? I to prezesa? Gdzie tu sprawiedliwość? To jest zwykła nagonka na PIS i już!  W tym szkalowaniu niektórzy posunęli się aż tak daleko, że twierdzą  iż SKOK i  finansowały kampanie reklamowe PIS – u  i dzięki  temu były pod jego politycznym parasolem ,  że w roku 2013 wyprowadziły do spółki w Luksemburgu ponad 80 milionów złotych, że pracuje w nich wielu członków rodzin pisowskich, że finansują media związane z tą partią, …. Ciekawe, jakie to jeszcze przestępstwa  im zarzucą, żeby zdyskredytować PIS, który przecież jest „prawy i sprawiedliwy”. 

Mówiąc bardziej serio, przez wiele lat słyszeliśmy z PIS u frazesy o potrzebie budowy silnej, spółdzielczej instytucji finansowej w interesie dobra wspólnego Polaków. Dzisiaj SKOK - om rozpaczliwie brakuje pieniędzy, by działać bezpiecznie a Bankowy Fundusz Gwarancyjny wypłacił już ich członkom i bankom, przejmującym upadające jednostki ( dotąd cztery) ponad 3 miliardy złotych naszych wspólnych pieniędzy. Gdyby tego nie zrobił to katastrofa finansowa kilku milionów Polaków, ich członków i udziałowców, byłaby niewyobrażalna. Afera  Amber  Gold to przy tym  pikuś. Istnieje więc i istniał od dawna, od czasów śp Lecha, „układ” biznesowo – polityczny, tyle tylko, że ma to miejsce w PIS –ie a nie gdzie indziej. To Lech opóżnił  o 3 lata wejście tam KNF-u, kierując sprawę do Trybunału Konstytucyjnego. Kto przygotowywał wniosek do TK? – Andrzej Duda.

Media  „niezależne” – wSieci, wPolityce.pl, w Gospodarce.pl są w znacznej części finansowane przez Kasy. Wszystkie one należą  do spółki Fratria, której udziałowcem mniejszościowym jest Jacek Karnowski a większościowym spółka Apella, należąca do Kas, która w roku 2012 przejęła spółkę Media SKOK Wszystkie Kasy muszą, na polecenie Biereckiego, korzystać z jej usług, prowadzić za jej pośrednictwem kampanie reklamowe  i akcje promocyjne, nabijając jej kabzę.


Prezydent Komorowski na spotkaniu w Aleksandrowie Kujawskim – „Mamy wielkie zadanie przed sobą, żeby Polski nie oddać, że tak powiem, we władanie smerfa Marudy”, adresując te słowa  do kategorii ludzi, którzy ciągle marudzą - że w Polsce coś jest nie tak, jak trzeba, że wszystko jest najgorsze, najsłabsze, ….., że kraj się wręcz  rozpada.


Rosja właśnie wypowiedziała Traktat o Zbrojeniach (CEF), podpisany w roku 1990, czyli Kreml oficjalnie wznawia wyścig zbrojeń konwencjonalnych. Bardzo jestem ciekaw, czy kraje Zachodu nadal będą przeciwne budowie baz NATO na swojej flance wschodniej, w tym w Polsce.  Jest okazja, żeby ten wrzód przeciąć, niszcząc go finansowo, na wzór Reagana, szczególnie w sytuacji, gdy sam tego chce. Rosja od dawna straszy nas rakietami Iskander,  które chce rozlokować w obwodzie kaliningradzkim. Mamy, okazuje się, na to odpowiedź w postaci rakiet Homar, które będą ich odpowiednikiem (zasięg 300 km) i które – w dodatku – sami wyprodukujemy, z technologicznym wsparciem Amerykanów.  Co więcej, polski rząd złożył zapytanie w USA dotyczące zakupów  rakiet Tomahawk, które mają zasięg około 1000 mil  i 500 kg materiałów wybuchowych. Taki zasięg umożliwia zaatakowanie, w razie konieczności, nawet  Putina  w jego mateczniku. Jeżeli dodać do tego uzgodniony już zakup rakiet JASSM, to zaczynamy wyglądać na całkiem nieżle zabezpieczonych przed atakiem Ruskich. Trzeba nam jeszcze, do szczęścia, systemu antyrakietowego.


Siergiej Ławrow oskarżył Donalda Tuska, przewodniczącego RE, że podsyca napięcia między Moskwą a UE w związku z Ukrainą. Uważam, że jest to najlepsza z możliwych ocena pierwszych 100 dni pracy Tuska na nowym stanowisku.


Grecki minister obrony, Pamos Kammenos – „Jeśli Europa nas zostawi w kryzysie, zalejemy ją milionami imigrantów, wśród  których z pewnością znajdują się dżihadyści z Państwa Islamskiego”. Co na to UE? Czy takiego „sojusznika” można trzymać w swoich szeregach? Toż to jawny szantaż – albo będziecie nam płacić na naszych warunkach, albo zrobimy wam kuku. Z drugiej strony bankructwo Grecji stworzyłoby również ogromne problemy. Trzeba więc znaleźć jakiś kompromis ale nie pompowanie w nich kolejnych setek miliardów euro. Pamiętam dowcip z brodą, jak to Icek zwierzył się swojej żonie, Racheli, że ma duży dług  u  bankiera Samuela i nie ma go czym spłacić. Rachela załatwiła problem od ręki: najpierw, przez telefon - „Samuel? Mój mąż Icek ma u ciebie duży dług i ci go nie spłaci” a potem do męża – „Widzisz? Teraz to on ma problem, nie ty”.


13 marzec. TVP zaproponowała debatę wyborczą trojgu najmłodszym kandydatom na Prezydenta – A. Dudzie, A. Jarubasowi i M. Ogórek, w czasie której mieliby zaprezentować swój program i wizję prezydentury. Sztab wyborczy A. Dudy odmówił  twierdząc, że „nie licuje to z powagą wyborów” i że byłaby to „dyskryminacja  kandydatów starszych”.  Rzecznik prasowy TVP na to – „To nie sztaby wyborcze mówią telewizji, co ma zrobić. Telewizja, jak każda inna redakcja, decyduje kogo i według jakiego klucza zaprasza”. Telewizja nie może zrozumieć, że dla A. Dudy jedynym godnym przeciwnikiem jest B. Komorowski a reszta się nie liczy.


Newsweek pisze o nielegalnym zatrudnianiu pracowników PIS – u  w  charakterze asystentów europosłów z tej partii. Jeżeli, jak donoszą, z pieniędzy unijnych opłacana była pielęgniarka, opiekująca się matką Kaczyńskiego, to jest to nie tylko niemoralne, jest to przestępstwo, bo nie wolno przeznaczać unijnych pieniędzy, otrzymywanych w ramach wykonywania mandatu w PE na potrzeby macierzystej partii.


17 marca. W Sejmie odbyło się zamknięte posiedzenie Komisji Finansów, na którym omawiano sprawę SKOK-ów. Zamknięte posiedzenia robi się u nas po to, żeby następnego dnia były przecieki. Z tych właśnie przecieków wynika, że w ciągu ostatnich 2 lat prokuratura wszczęła aż 2252 śledztwa, dotyczące często milionowych oszustw i nieprawidłowości w tych Kasach. Według śledczych były one okradane „na słupy”, którymi były głównie osoby niepracujące i bezdomne, oraz przez własnych pracowników. Niedawno upadł SKOK Wołomin. Z jego Kasy w Gorzowie Wielkopolskim wyłudzono na podejrzane kredyty przynajmniej 489 mln. złotych. Prokuratura Okręgowa Warszawa – Praga prowadzi dochodzenia dotyczące wyłudzenia z kas SKOK u Wołomin pożyczek na kwotę ponad 1,5 miliarda złotych. Kierownik  ze SKOK Wesoła z Mysłowic  jest podejrzany o przywłaszczenie 107 tys. złotych, dzięki podawaniu w księgach rachunkowych nieprawdziwych danych a SKOK z Lublina udzielał pożyczek po 15 tys. złotych osobom, które o tym nie wiedziały, przelewając  je oczywiście na konta osób innych. Tych przecieków jest dużo więcej, szkoda   czasu na omawianie wszystkich. Prezydium Sejmu skierowało więc – podobno – wniosek do Komisji Etyki Poselskiej w sprawie ponad 90 posłów PIS, którzy w marcu 2012 roku podpisali się pod wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego (znowu !) dotyczącym Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo – Kredytowych, prosząc  o rozpatrzenie zgodności z Konstytucją rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie szczegółowych zasad rachunkowości SKOK – ów. Zaczyna  mi to pachnieć działaniem w PIS zorganizowanej grupy przestępczej.


20 marca. Odbywający się właśnie szczyt UE poparł budowę unii energetycznej i zarekomendował utrzymanie  sankcji gospodarczych nałożonych na  Rosję aż do czasu pełnego wypełnienia ustaleń z Mińska. Żeby przestały one obowiązywać Rosja musi więc  umożliwić  kontrolę granicy południowo – wschodniej  Ukrainie, czyli w praktyce zaprzestać zbrojnego wspierania separatystów.  Co pan na to, panie Putin?

Komentarze  

 
Pan Prezes
-4 [4] #41 Pan Prezes
31 marca 2015, 12:57
Motto
Cytat:
Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.
Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.
Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem.
Nie byłem przecież socjaldemokratą.
Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.
Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.
Martin Niemöller - niemiecki pastor luterański.
 
 
sunset
+1 [3] #42 sunset
31 marca 2015, 13:08
FB :P
jesteś żałosny.
to co piszesz właśnie odnosi się do setek spraw PiSu
"gdzie żadna PRL-ska gnida nie odczuła nawet drobnego dotyku wymiaru sprawiedliwości" - owszem, zgadzam się, vide sędzia Kryże.
"Jako chrześcijanin mówię wam:" - FB. z Ciebie żaden chrześcijanin. Ty nawet nie masz pojęcia co to słowo znaczy. patrząc na to, co się dzieje w polskim kościele katolickim, niewielu zostało już Polsce prawdziwych chrześcijan. myślisz co sobie? który bluzga i pluje jadem na wszystko z czym się nie zgadzasz? nawet na te "PRL-skie gnidy"? Chrystus kazał "miłować nieprzyjacioły Wasze". gdzie ta Twoja miłość?!
gdzie w kościele ojciec Rydzyk stosuje język nienawiści, a episkopat mu przyklaskuje?! to są według Ciebie chrześcijanie?! to są biznesmeni i kapitaliści! bo dla nich się liczy tylko mamona.
wreszcie ta partia "prawych i sprawiedliwych" - kpina jedna. opluwali wszystkich jeśli znaleźli jakiś możliwy haczyk. kłamali. dawali fałszywe świadectwo. kradli. i zabijali. tak. zabijali bo co innego stąło się ze śp. Blidą? że brak dowodów? owszem - brak, ale i tak wszyscy wiedzą.
Świętujcie? nie, my nie świętujemy. śmiejemy sie troszkę ale to taki śmiech przez łzy, bo i co mamy robić? wiemy, że prawdziwi winni i tak nie będą skazani. Ziobro, Kaczyński, Mącirewicz... oni nie pójdą siedzieć. bo tak jak napisałeś: "To kraj gdzie żadna PRL-ska gnida nie odczuła nawet drobnego dotyku wymiaru sprawiedliwości."
 
 
Pan Prezes
-4 [4] #43 Pan Prezes
31 marca 2015, 13:15
Nie gorączkuj się sunset.
Wszystko jeszcze przed Tobą.
wpolityce.pl/.../...
Wszyscy idą na całość.
A więc wojna!
 
 
Haji
+3 [3] #44 Haji
31 marca 2015, 13:39
PP
Brzydzę się Tobą. Kamińskiemu ten wyrok się należał. Tak samo powinno być z Ziobrą, Engelkingiem, Macierewiczem i Kaczyńskim. Cóż, wszystko jeszcze przed nami.
 
 
sunset
+3 [3] #45 sunset
31 marca 2015, 13:45
FB :) ja się nie gorączkuję :) ja jestem wyjątkowo spokojny i raczej zmartwiony.
oczywiście podałeś źródło, ale to źródło niczego nie podało - same ogólniki. widzisz tak chociaż cień dowodu?
Haji :)
PP vel FB nie ma się co brzydzić, choć czasami śmierdzi antysemityzmem i komunizmem, oczywiście mimo swoich zaprzeczeń :) postać raczej żałosna, ale czego innego możemy się spodziewać po wyznawcach PiS :)
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #46 Pan Prezes
31 marca 2015, 14:41
Nie potrafię wyjaśnić tego zacietrzewienia, tej nienawiści do PiS. Partia ta od 8 lat nie rządzi. Te jej rzekome przewinienia to Blida, CBA, afera gruntowa no i sex-afera. Z drugiej strony setki afer.
Proszę porównać skalę
Blida - Smoleńsk
CBA - taśmy prawdy
afera gruntowa - hazardowa
sexafera - senator Piesewicz
markd.pl/.../
Polska straciła miliardy złotych i miliardy nas PO zadłużyła. I co? Dalej są oszołomy co nienawidzą PiS.
Dla mnie to samobójcy. Musi istnieć jakiś przekaz podprogowy i są ludzie podatni. Inaczej nie umiem sobie wytłumaczyć istnienia takiego capa jak haji.
Bo ty sunset po prostu zbłądziłeś. Lecz odnajdziesz drogę.
A belfer czy taurus, to po prostu funkcjonariusze.
 
 
sunset
+2 [2] #47 sunset
31 marca 2015, 15:08
wszystko niby ładnie, ale:
- Smoleńsk - to afera po stronie PiS tylko, bo prezydent Kaczyński niezgodnie z przepisami zabrał tyle osób ze sfery rządzącej na pokład jednego samolotu. poza tym nikt z PO nie strącił tego samolotu, natomiast Blida raczej nie miała powodu do popełnienia samobójstwa. więc co się stało?
- taśmy prawdy - cóż... rzeczywiście język jakim się posługiwali nie był salonowy, ale już na tym forum obgadaliśmy tą sprawę :) faceci, we dwóch lub trzech często gadają takim językiem, bo czasami wygodniej, czasami szybciej, a czasami weselej. generalnie były to rozmowy na temat pracy. zaś CBA? sam przyznajesz, że to afera. i jeszcze jedno. samo tworzenie tych "taśm prawdy" było niezgodne z prawem i jest aferą :P
co do strat finansowych... naprawdę, nie bądź śmieszny. FOZZ, spadek po PC, i inne, ale same te wystarczą :) nie mówiąc już o obsłudze pomocy dla stoczni.
a co do Ciebie :)
nie odpowiadaj mi :) naprawdę Twoja odpowiedź mnie nie interesuje aż tak bardzo, aby ją czytać :) ale Haji jest wyraźnie człowiekiem dobrej woli, który już powoli traci cierpliwość do Bezprawia i Niesprawiedliwości, jak powinna poprawnie brzmieć nazwa pewnej partii, Belfer i Taurus? funkcjonariusze? nie sądzę :) już raczej Ciebie widzę w tej roli, bo my sobie tutaj rozmawiamy w gronie ludzi o tych samych poglądach, a funkcjonariuszem PiS jesteś tu raczej Ty :) nikt Ciebie tutaj nie zapraszał, a sam włazisz z butami uwalanymi w gównie i brudzisz... owszem niektórych bawi czasami Twoje samouwielbienie i całkowity brak samokrytycyzmu. nie raz i nie dwa udowodniliśmy Ci trwanie z całkowitym błędzie, brak podstawowej wiedzy i całkowicie alogiczne działania. kiedy nie miałeś już co odpowiedzieć znikałeś na tydzień, czasami nawet dwa i zaczynałeś od nowa, jakby nie pamiętając, że zapomniałeś odpowiedzieć n argumenty, na które nie miałeś już odpowiedzi.
więc kto jest funkcjonariuszem, towarzyszu FB?
 
 
Taurus
+3 [3] #48 Taurus
31 marca 2015, 15:27
Belfer i Taurus? funkcjonariusze? nie sądzę :) już raczej Ciebie widzę w tej roli, bo my sobie tutaj rozmawiamy w gronie ludzi o tych samych poglądach, a funkcjonariuszem PiS jesteś tu raczej ty.

Dziękuję, Sunset. Koń, jaki jest, każdy widzi, chyba że ma bielmo na oczach.
 
 
Belfer
+1 [1] #49 Belfer
31 marca 2015, 16:35
Nienawidzą PiS? raczej po prostu nienawidzimy PRL. A PiS to w prostej linii spadkobiercy chamstwa, bezczelności oraz ignorancji PZPR. Trudno tych pogrobowców Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego kochać.
 
 
sunset
+1 [1] #50 sunset
6 czerwca 2015, 17:12
może czas wyrzucić śmieci? :)
 
 
Nola
#51 Nola
26 grudnia 2018, 18:21
Recomendo adquirir em Assunçãseguro viagem para o chile: fastkashmir.com/.../..., na Galeria Central.
 
 
Larae
#52 Larae
1 stycznia 2019, 00:28
Improves memory, reduces the consequences of oxidation.

my weblog ... brain pills walmart: avrupalisanlarimerkezi.com/... /...
 
 
Yvonne
#53 Yvonne
17 marca 2019, 08:08
Fastidious answer back in return of this matter with real estate: .../learn-about-the-most-impor tant-mobile-trends-2019 arguments and explaining all on the topic of that.
 
 
Maria Laura
#54 Maria Laura
19 maja 2019, 16:49
DIABO- Aí consciência seu ordem com finalidade de Báratro.Meu webpage :: Hipertrofia Significado: hipertrofiamuscular.info
 
 
Quyen
#55 Quyen
22 maja 2019, 16:26
Keep functioning ,great job!

Review my page YooSlim Review: zingby.com/.../...
 
 
Alina
#56 Alina
29 maja 2019, 05:53
Super Seite, ich komme sicher mal wieder vorbei.


My blog bosch akkuschrauber berlin: ayuntamientodeorgiva.es/.../.. .
 
 
Leo
#57 Leo
29 maja 2019, 21:40
Fajny blog

my page ... www; www.netkobiety.pl: www.netkobiety.pl/.../,
 
 
Leonore
#58 Leonore
30 maja 2019, 01:22
Ciekawy wpis

Also visit my blog :: www (najnowszepiosenki.pl/.../: najnowszepiosenki.pl/.../...)
 
 
Darcy
#59 Darcy
19 czerwca 2019, 02:15
Мeanwhiⅼe, cook the hake.

Aⅼso vіwit my Ьlog post :: www.gdsfrdz.com/: www.gdsfrdz.com
 
 
Alexandra
#60 Alexandra
9 lipca 2019, 10:13
Ciekawy wpis

My weblog www (www.pomagaj.eu/.../ www.pomagaj.eu/.../)
 
 
Jaimie
#61 Jaimie
9 lipca 2019, 10:30
Fajny blog

Look into my blog ... www (firmowepogaduchy.co.p l: firmowepogaduchy.co.pl/.../)
 
 
Raleigh
#63 Raleigh
12 grudnia 2019, 17:06
Cele mai bune filme porno, vezi filmele tale porno preferate pe filmexxx.pro/ filme xxx: filmepornohd.site/ gratis
 

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze