Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - marzec II. 
Senator Grzegorz Bierecki został zawieszony w funkcji członka klubu parlamentarnego PIS. Za co? – Za „niewinność”. Ot, wyprowadził ze SKOK ów, gdzie prezesował, głupie kilkadziesiąt milionów złotych  (podobno 65) do swojej prywatnej spółki, o czym  A. Jakubowski, szef KNF, poinformował właśnie CBA i ABW. Ludzie!!! Do czego to już doszło! Żeby za takie grosze kogoś obwiniać? I to prezesa? Gdzie tu sprawiedliwość? To jest zwykła nagonka na PIS i już!  W tym szkalowaniu niektórzy posunęli się aż tak daleko, że twierdzą  iż SKOK i  finansowały kampanie reklamowe PIS – u  i dzięki  temu były pod jego politycznym parasolem ,  że w roku 2013 wyprowadziły do spółki w Luksemburgu ponad 80 milionów złotych, że pracuje w nich wielu członków rodzin pisowskich, że finansują media związane z tą partią, …. Ciekawe, jakie to jeszcze przestępstwa  im zarzucą, żeby zdyskredytować PIS, który przecież jest „prawy i sprawiedliwy”. 

Mówiąc bardziej serio, przez wiele lat słyszeliśmy z PIS u frazesy o potrzebie budowy silnej, spółdzielczej instytucji finansowej w interesie dobra wspólnego Polaków. Dzisiaj SKOK - om rozpaczliwie brakuje pieniędzy, by działać bezpiecznie a Bankowy Fundusz Gwarancyjny wypłacił już ich członkom i bankom, przejmującym upadające jednostki ( dotąd cztery) ponad 3 miliardy złotych naszych wspólnych pieniędzy. Gdyby tego nie zrobił to katastrofa finansowa kilku milionów Polaków, ich członków i udziałowców, byłaby niewyobrażalna. Afera  Amber  Gold to przy tym  pikuś. Istnieje więc i istniał od dawna, od czasów śp Lecha, „układ” biznesowo – polityczny, tyle tylko, że ma to miejsce w PIS –ie a nie gdzie indziej. To Lech opóżnił  o 3 lata wejście tam KNF-u, kierując sprawę do Trybunału Konstytucyjnego. Kto przygotowywał wniosek do TK? – Andrzej Duda.

Media  „niezależne” – wSieci, wPolityce.pl, w Gospodarce.pl są w znacznej części finansowane przez Kasy. Wszystkie one należą  do spółki Fratria, której udziałowcem mniejszościowym jest Jacek Karnowski a większościowym spółka Apella, należąca do Kas, która w roku 2012 przejęła spółkę Media SKOK Wszystkie Kasy muszą, na polecenie Biereckiego, korzystać z jej usług, prowadzić za jej pośrednictwem kampanie reklamowe  i akcje promocyjne, nabijając jej kabzę.


Prezydent Komorowski na spotkaniu w Aleksandrowie Kujawskim – „Mamy wielkie zadanie przed sobą, żeby Polski nie oddać, że tak powiem, we władanie smerfa Marudy”, adresując te słowa  do kategorii ludzi, którzy ciągle marudzą - że w Polsce coś jest nie tak, jak trzeba, że wszystko jest najgorsze, najsłabsze, ….., że kraj się wręcz  rozpada.


Rosja właśnie wypowiedziała Traktat o Zbrojeniach (CEF), podpisany w roku 1990, czyli Kreml oficjalnie wznawia wyścig zbrojeń konwencjonalnych. Bardzo jestem ciekaw, czy kraje Zachodu nadal będą przeciwne budowie baz NATO na swojej flance wschodniej, w tym w Polsce.  Jest okazja, żeby ten wrzód przeciąć, niszcząc go finansowo, na wzór Reagana, szczególnie w sytuacji, gdy sam tego chce. Rosja od dawna straszy nas rakietami Iskander,  które chce rozlokować w obwodzie kaliningradzkim. Mamy, okazuje się, na to odpowiedź w postaci rakiet Homar, które będą ich odpowiednikiem (zasięg 300 km) i które – w dodatku – sami wyprodukujemy, z technologicznym wsparciem Amerykanów.  Co więcej, polski rząd złożył zapytanie w USA dotyczące zakupów  rakiet Tomahawk, które mają zasięg około 1000 mil  i 500 kg materiałów wybuchowych. Taki zasięg umożliwia zaatakowanie, w razie konieczności, nawet  Putina  w jego mateczniku. Jeżeli dodać do tego uzgodniony już zakup rakiet JASSM, to zaczynamy wyglądać na całkiem nieżle zabezpieczonych przed atakiem Ruskich. Trzeba nam jeszcze, do szczęścia, systemu antyrakietowego.


Siergiej Ławrow oskarżył Donalda Tuska, przewodniczącego RE, że podsyca napięcia między Moskwą a UE w związku z Ukrainą. Uważam, że jest to najlepsza z możliwych ocena pierwszych 100 dni pracy Tuska na nowym stanowisku.


Grecki minister obrony, Pamos Kammenos – „Jeśli Europa nas zostawi w kryzysie, zalejemy ją milionami imigrantów, wśród  których z pewnością znajdują się dżihadyści z Państwa Islamskiego”. Co na to UE? Czy takiego „sojusznika” można trzymać w swoich szeregach? Toż to jawny szantaż – albo będziecie nam płacić na naszych warunkach, albo zrobimy wam kuku. Z drugiej strony bankructwo Grecji stworzyłoby również ogromne problemy. Trzeba więc znaleźć jakiś kompromis ale nie pompowanie w nich kolejnych setek miliardów euro. Pamiętam dowcip z brodą, jak to Icek zwierzył się swojej żonie, Racheli, że ma duży dług  u  bankiera Samuela i nie ma go czym spłacić. Rachela załatwiła problem od ręki: najpierw, przez telefon - „Samuel? Mój mąż Icek ma u ciebie duży dług i ci go nie spłaci” a potem do męża – „Widzisz? Teraz to on ma problem, nie ty”.


13 marzec. TVP zaproponowała debatę wyborczą trojgu najmłodszym kandydatom na Prezydenta – A. Dudzie, A. Jarubasowi i M. Ogórek, w czasie której mieliby zaprezentować swój program i wizję prezydentury. Sztab wyborczy A. Dudy odmówił  twierdząc, że „nie licuje to z powagą wyborów” i że byłaby to „dyskryminacja  kandydatów starszych”.  Rzecznik prasowy TVP na to – „To nie sztaby wyborcze mówią telewizji, co ma zrobić. Telewizja, jak każda inna redakcja, decyduje kogo i według jakiego klucza zaprasza”. Telewizja nie może zrozumieć, że dla A. Dudy jedynym godnym przeciwnikiem jest B. Komorowski a reszta się nie liczy.


Newsweek pisze o nielegalnym zatrudnianiu pracowników PIS – u  w  charakterze asystentów europosłów z tej partii. Jeżeli, jak donoszą, z pieniędzy unijnych opłacana była pielęgniarka, opiekująca się matką Kaczyńskiego, to jest to nie tylko niemoralne, jest to przestępstwo, bo nie wolno przeznaczać unijnych pieniędzy, otrzymywanych w ramach wykonywania mandatu w PE na potrzeby macierzystej partii.


17 marca. W Sejmie odbyło się zamknięte posiedzenie Komisji Finansów, na którym omawiano sprawę SKOK-ów. Zamknięte posiedzenia robi się u nas po to, żeby następnego dnia były przecieki. Z tych właśnie przecieków wynika, że w ciągu ostatnich 2 lat prokuratura wszczęła aż 2252 śledztwa, dotyczące często milionowych oszustw i nieprawidłowości w tych Kasach. Według śledczych były one okradane „na słupy”, którymi były głównie osoby niepracujące i bezdomne, oraz przez własnych pracowników. Niedawno upadł SKOK Wołomin. Z jego Kasy w Gorzowie Wielkopolskim wyłudzono na podejrzane kredyty przynajmniej 489 mln. złotych. Prokuratura Okręgowa Warszawa – Praga prowadzi dochodzenia dotyczące wyłudzenia z kas SKOK u Wołomin pożyczek na kwotę ponad 1,5 miliarda złotych. Kierownik  ze SKOK Wesoła z Mysłowic  jest podejrzany o przywłaszczenie 107 tys. złotych, dzięki podawaniu w księgach rachunkowych nieprawdziwych danych a SKOK z Lublina udzielał pożyczek po 15 tys. złotych osobom, które o tym nie wiedziały, przelewając  je oczywiście na konta osób innych. Tych przecieków jest dużo więcej, szkoda   czasu na omawianie wszystkich. Prezydium Sejmu skierowało więc – podobno – wniosek do Komisji Etyki Poselskiej w sprawie ponad 90 posłów PIS, którzy w marcu 2012 roku podpisali się pod wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego (znowu !) dotyczącym Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo – Kredytowych, prosząc  o rozpatrzenie zgodności z Konstytucją rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie szczegółowych zasad rachunkowości SKOK – ów. Zaczyna  mi to pachnieć działaniem w PIS zorganizowanej grupy przestępczej.


20 marca. Odbywający się właśnie szczyt UE poparł budowę unii energetycznej i zarekomendował utrzymanie  sankcji gospodarczych nałożonych na  Rosję aż do czasu pełnego wypełnienia ustaleń z Mińska. Żeby przestały one obowiązywać Rosja musi więc  umożliwić  kontrolę granicy południowo – wschodniej  Ukrainie, czyli w praktyce zaprzestać zbrojnego wspierania separatystów.  Co pan na to, panie Putin?

Komentarze  

 
Gisele
#813 Gisele
19 listopada 2019, 13:23
Hi! Do you use Twitter? I'd like to follow you if that would be okay.

I'm absolutely enjoying your blog and look forward to new updates.


Here is my web site ezytonedetox.net/: www.eventimarlene.com/.../
Zacytuj
 
 
Laurene
#814 Laurene
20 listopada 2019, 02:05
Greetingѕ from California! Ι'm bored to tears at work so I decided to browse your website
on my iphone during lunch break. I enjoy thе knowledgee you
provide here and can't wait to take a look when I get home.
I'm shocked at how qսіck yyour blog loaded on my cell phone ..
I'm not even using WIFI, ϳսst 3G .. Anyhow, great site!


my web blog tipandroid.com: www.hk2d.xyz/.../
Zacytuj
 
 
Meri
#815 Meri
20 listopada 2019, 08:52
Appreciation going to the chapel
song: .../a-set-of-reasons-explainin g-why-is-sustainable-transport -important-in-present-society my father who shared with me regarding this web site,
this web site is actually awesome.
Zacytuj
 
 
Eliza
#816 Eliza
21 listopada 2019, 20:42
Great blog here! Also your site loads up fast! What web host are you using?

Can I get your affiliate link to your host? I wish my web site loaded up
as quickly as yours lol

Here is my webpage: Infiniti tuning egypt: bbs.Qanlima.com/.../
Zacytuj
 
 
Homer
#817 Homer
22 listopada 2019, 03:14
Thіs ssite was... how Ԁo you say it? Relevant!!
Finally I haѵe found something that hhelped me.

Apрreciate it!

Here is my websitе ... ɑsik qq: lidun9hao.com/.../?225532.html
Zacytuj
 
 
Aja
#818 Aja
22 listopada 2019, 14:36
There's definately а lot tto know about thіs subjеct.
I lovе all of the points you һave made.


Ꮋere is my website ... mandiriqq: wiki-burner.win/.../
Zacytuj
 
 
Sherita
#819 Sherita
22 listopada 2019, 16:12
Terrіfic work! That iѕ the kіnd of info that are supⲣosed to be sһared around the web.
Shame on the seek engines for not positioning this put up higher!
Come on over and visit my sitе . Thanks =)

Also visit my homeρage; mandiгiգq: night.jp/.../...
Zacytuj
 
 
Diana
#820 Diana
22 listopada 2019, 23:59
It'ѕ very straightforward tߋ find out any topic on web as comрared to textbooks, as І fоund this
post at thiѕ site.

Visit mү web-site ... ⅼіnk
alternatif bonusqq: http
Zacytuj
 
 
Marcus
#821 Marcus
23 listopada 2019, 05:34
Appreciate the recommendation. Let me try iit out.

Also visit my web site - Hgh Releaser Supplements: ntgazeta-com-ua.1gb.ua/.../...
Zacytuj
 
 
Quinton
#822 Quinton
23 listopada 2019, 17:59
Hi there mates, its impressive post on the topic of teachingand fully defined,
keep it up all the time.

my web-site go, Derek: blancomakerspace.org/.../...,
Zacytuj
 
 
Mireya
#823 Mireya
24 listopada 2019, 16:44
This paragraph will help the internet users for building up new webpage or even a blog
from start to end.

Take a look at my blog :: best anti-aging natural creams for wrinkles; Minnie: pennykoin.xyz/.../,
Zacytuj
 
 
Tammy
#824 Tammy
24 listopada 2019, 19:20
My coder is trying to persuade me to move to .net from PHP.
I have always disliked the idea because of the costs.

But he's tryiong none the less. I've been using Movable-type on several websites for about a year and am concerned about switching to another platform.

I have heard great things about blogengine.net. Is there a way I can transfer all my wordpress
content into it? Any help would be really appreciated!


my blog - Bitcoin Future App Scam: zimbabwe-classifieds.com/.../. ..
Zacytuj
 
 
Cecelia
#825 Cecelia
25 listopada 2019, 09:14
Τoucһe. Soubd argumеnts. Keep ᥙp the amazing work.


Here is my webite ... situs judi
online indоnesіa: delta-wiki.win/.../
Zacytuj
 
 
Dee
#826 Dee
25 listopada 2019, 13:51
Heya just wanted to give you a brief heads up and let you know a few
of the pictures aren't loading correctly.
I'm not sure why but I think its a linking issue. I've tried it in two different web browsers and both
show the same outcome.

Here is my website ... hkppols (Sanford: ouo.io/8Ew0DN)
Zacytuj
 
 
Flossie
#827 Flossie
26 listopada 2019, 16:13
WOW just what I was searching for. Came here by searching for 15 Minute Manifestation

my page :: manifest: filmax.us/.../WilburnJuergens
Zacytuj
 
 
Kristie
#828 Kristie
27 listopada 2019, 01:49
Attractive section of content. I just stumbled upon your website and in accession capital to assert
that I acquire actually enjoyed account your blog posts.
Any way I will be subscribing to your feeds and even I achievement you access consistently fast.


my web site: καθαρισμος πισινας - Jorg: www.simracinglinks.com/.../ -
Zacytuj
 
 
Melva
#829 Melva
27 listopada 2019, 03:13
Very nice post. I just stumbled upon your weƄlog and wanted to
say tһat I have realⅼy enjoyed surfing around your blοg posts.
In any case I'll be subscriibіng to your rss feed andd I
hope you write again soon!

Take a look at my webpage: judі online: www.bright-bookmarks.win/.../
Zacytuj
 
 
Loyd
#830 Loyd
27 listopada 2019, 11:49
Hello colleagues, its impressive paragraph on the topic of teachingand fully explained, keep it up
all the time.

my web site; sell auto parts online free: abstractfonts.com/.../754083
Zacytuj
 
 
Aja
#831 Aja
27 listopada 2019, 23:13
honestly teaching cenforce 100: cavalrymenforromney.com/ initially contract briefly
operation cavalrymenforromney.com/ physically professional around inspector cenforce
100: cavalrymenforromney.com/ generally department
Zacytuj
 
 
Gladys
#832 Gladys
30 listopada 2019, 01:20
Touche. Greaqt arguments. Keep up the good spirit.

Also vosit myy website ... members easy diy aquaponics: benziyor.com/.../GraigKimpt
Zacytuj
 
 
Ron
#833 Ron
1 grudnia 2019, 12:13
I read this article completely concerning the difference of most up-to-date and preceding technologies, it's remarkable article.


Also visit my webpage: Third Eye Guided Meditation (Ru.Pravoteka24.Com/.../: Ru.Pravoteka24.com/.../...)
Zacytuj
 
 
Michell
#834 Michell
1 grudnia 2019, 18:16
I simply could not go away your website prior to suggesting that I extremely enjoyed the usual info a person provide to your guests?
Is gonna be back steadily in order to check up on new posts

Look at my web site; marketing ideas: .../here-are-4-types-of-decisi on-makers-which-have-made-an-i mpact-in-the-corporate-world
Zacytuj
 
 
Stephaine
#835 Stephaine
3 grudnia 2019, 02:17
Ja ja ja ja como yo a mis veinte todo un hombre garrocha ja ja ja ja

Also visit my webpage: köp medicin online: drlist.gr/tadalafil
Zacytuj
 
 
Novella
#836 Novella
3 grudnia 2019, 20:22
Good website! I really love how it is simple on my eyes annd the data are
well written. I am wondering hoow I could be notified whemever a new post haas been made.
I have subscribed to your RSS which must do the trick! Have a nice day!


my webpage :: steel wool mice: abcb.in/bitselect/
Zacytuj
 
 
Aundrea
#837 Aundrea
4 grudnia 2019, 14:38
Si compras tres modelos, igualmente puedes ahorrar un 75%.

La celo DJI Go es harto practicable de poseer y realiza un extras de toda su anuncio de umbela, que luego puede preñar si está
intentando repetir una toma.

Take a look at my blog; drone x pro
revision: google.co.mz/.../...
Zacytuj
 
 
Valerie
#838 Valerie
5 grudnia 2019, 01:00
Yes! Finally something about 1000 calorie a day diet.


Look at my page Keto
101 Reviews: tinyurl.com/keto101review94395
Zacytuj
 
 
Lynwood
#839 Lynwood
5 grudnia 2019, 01:08
Here is my web page :: dronex
pro: google.com.ar/.../...
Zacytuj
 
 
Manuela
#840 Manuela
5 grudnia 2019, 02:24
Ӏ have learn a few just rigһt stuff here. Dеfinitely price bookmarking for гevisiting.
I surpriѕe how much attempt yօu set to makе this type of great infoгmatiѵe
ԝebsite.

Also visit mmy webpaցe; Ⅾoctor
Online: forum.communitiesandlandscapes .org/.../
Zacytuj
 
 
Dominique
#841 Dominique
5 grudnia 2019, 18:55
Thanks for finally writing about >Wydarzenia - marzec II.
Zacytuj
 
 
Gaston
#842 Gaston
6 grudnia 2019, 23:57
- Don't list all the tasks you desire in another individual --
that knows who you'll click with. He is not necessarily aggressive, because an aggressive person might not be well-liked by some women.
I no longer possess with the friends during my life that I had when I was married
for 25 years.

my web page: amateurspornvideos.com : www.amateurspornvideos.com
Zacytuj
 
 
Thorsten
#843 Thorsten
7 grudnia 2019, 06:52
Real fantastic information can be found on blog.


my website: where sugar babies sites reviews: feedmewiki.org/.../
Zacytuj
 
 
Janette
#844 Janette
7 grudnia 2019, 11:12
Some genuinely tremendous work on behalf of the owner
of this site, absolutely outstanding content material.My web page :: Order Active Level Keto: grammaroses.com/.../...
Zacytuj
 
 
Wilhelmina
#845 Wilhelmina
7 grudnia 2019, 12:22
I always spent my half an hour to read this weblog's posts all the time along with a cup of coffee.my web-site: secured
credit card no credit check: mikrobiologiya.mednf.uz/.../.. .
Zacytuj
 
 
Roy
#846 Roy
7 grudnia 2019, 14:42
Linkk exchange іs nothing еlse hoᴡever it is јust placing thе otheг
person's welog link on үour page at suitable place and ogher
peeson will aalso dо same iin favor of you.

my homeⲣage: dumps sale dumps: Fe-shop.info/makingtrack.php
Zacytuj
 
 
Hilda
#847 Hilda
7 grudnia 2019, 16:22
It's going to be end of mine daу, except before end
I аm гeading this enormous parɑgrɑph to increase my know-how.


Mʏ web-site ... [url=http://leoch.in/i ndex.php/component/k2/ itemlist/user/260244]L eoch.In[/ᥙrl]
Zacytuj
 
 
Milan
#848 Milan
8 grudnia 2019, 02:00
Thanks for finally writing about >Wydarzenia - marzec II.
Zacytuj
 
 
Elvia
#849 Elvia
8 grudnia 2019, 04:37
I got what you mean,saved to my bookmarks, very decent
site.

my page ... Benefits Of meditation: quincyguertin0.postbit.com/... /
Zacytuj
 
 
Callum
#850 Callum
8 grudnia 2019, 11:52
If some one wants expert view concerning blogging and site-building afterward i advise him/her to pay a quick visit this weblog,
Keep up the fastidious work.

My web blog - Sugar Daddy sites (www.pakistanproperty.asia: pakistanproperty.asia/.../...)
Zacytuj
 
 
Gwen
#851 Gwen
8 grudnia 2019, 19:52
0.001 g scale kratomsaleusa.com kratom liquid extract

Here is my web site; growing kratom: kratomsaleusa.com
Zacytuj
 
 
Dong
#852 Dong
8 grudnia 2019, 23:09
I read this article fully regarding the comparison of
latest and earlier technologies, it's amazing article.


my web-site: DX AMP Male: www.michelle.gottschalk.com.au /.../
Zacytuj
 
 
Hayley
#853 Hayley
9 grudnia 2019, 09:04
Grеat delivery. Great arguments. Keep սp the great effort.Feеl free to surf to my page; Lucy: Yahata.saikyoh.jp/.../...
Zacytuj
 
 
Aleisha
#854 Aleisha
9 grudnia 2019, 13:07
This information is priceless. How can I find out more?


Also visit my page nucleoplasm: Achizitie.santaswordshop.com/
Zacytuj
 
 
Shella
#855 Shella
10 grudnia 2019, 07:19
Very interesting subject, appreciate it for putting up.Check out my web blog ... sugar daddy dating: christinablocher.wikidot.com/. ../
Zacytuj
 
 
Imogen
#856 Imogen
10 grudnia 2019, 16:10
I am glad to be one of the visitants on this outstanding web site (:
, regards for posting.

Check out my page meditacion mindfulness, Critiqueclique.com: Critiqueclique.com/.../...,
Zacytuj
 
 
Royal
#857 Royal
11 grudnia 2019, 06:31
Wydarzenia - marzec II. inipoin.online

Here is my web page :: moved here: serigalapoker.com
Zacytuj
 
 
Ivey
#858 Ivey
11 grudnia 2019, 22:06
Schoene Seite :D

My web site :: uhren: mormonlife.net/.../...
Zacytuj
 
 
Lucie
#859 Lucie
12 grudnia 2019, 13:32
Hi! Do you use Twitter? I'd like to follow you if that would be ok.
I'm definitely enjoying your blog and look forward to new updates.


Also visit my webb page - online Prescription: Markets.financialcontent.com/. ../...
Zacytuj
 
 
Raleigh
#860 Raleigh
12 grudnia 2019, 17:06
Cele mai bune filme porno, vezi filmele tale porno preferate pe filmexxx.pro/ filme xxx: filmepornohd.site/ gratis
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać