Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - marzec II. 
Senator Grzegorz Bierecki został zawieszony w funkcji członka klubu parlamentarnego PIS. Za co? – Za „niewinność”. Ot, wyprowadził ze SKOK ów, gdzie prezesował, głupie kilkadziesiąt milionów złotych  (podobno 65) do swojej prywatnej spółki, o czym  A. Jakubowski, szef KNF, poinformował właśnie CBA i ABW. Ludzie!!! Do czego to już doszło! Żeby za takie grosze kogoś obwiniać? I to prezesa? Gdzie tu sprawiedliwość? To jest zwykła nagonka na PIS i już!  W tym szkalowaniu niektórzy posunęli się aż tak daleko, że twierdzą  iż SKOK i  finansowały kampanie reklamowe PIS – u  i dzięki  temu były pod jego politycznym parasolem ,  że w roku 2013 wyprowadziły do spółki w Luksemburgu ponad 80 milionów złotych, że pracuje w nich wielu członków rodzin pisowskich, że finansują media związane z tą partią, …. Ciekawe, jakie to jeszcze przestępstwa  im zarzucą, żeby zdyskredytować PIS, który przecież jest „prawy i sprawiedliwy”. 

Mówiąc bardziej serio, przez wiele lat słyszeliśmy z PIS u frazesy o potrzebie budowy silnej, spółdzielczej instytucji finansowej w interesie dobra wspólnego Polaków. Dzisiaj SKOK - om rozpaczliwie brakuje pieniędzy, by działać bezpiecznie a Bankowy Fundusz Gwarancyjny wypłacił już ich członkom i bankom, przejmującym upadające jednostki ( dotąd cztery) ponad 3 miliardy złotych naszych wspólnych pieniędzy. Gdyby tego nie zrobił to katastrofa finansowa kilku milionów Polaków, ich członków i udziałowców, byłaby niewyobrażalna. Afera  Amber  Gold to przy tym  pikuś. Istnieje więc i istniał od dawna, od czasów śp Lecha, „układ” biznesowo – polityczny, tyle tylko, że ma to miejsce w PIS –ie a nie gdzie indziej. To Lech opóżnił  o 3 lata wejście tam KNF-u, kierując sprawę do Trybunału Konstytucyjnego. Kto przygotowywał wniosek do TK? – Andrzej Duda.

Media  „niezależne” – wSieci, wPolityce.pl, w Gospodarce.pl są w znacznej części finansowane przez Kasy. Wszystkie one należą  do spółki Fratria, której udziałowcem mniejszościowym jest Jacek Karnowski a większościowym spółka Apella, należąca do Kas, która w roku 2012 przejęła spółkę Media SKOK Wszystkie Kasy muszą, na polecenie Biereckiego, korzystać z jej usług, prowadzić za jej pośrednictwem kampanie reklamowe  i akcje promocyjne, nabijając jej kabzę.


Prezydent Komorowski na spotkaniu w Aleksandrowie Kujawskim – „Mamy wielkie zadanie przed sobą, żeby Polski nie oddać, że tak powiem, we władanie smerfa Marudy”, adresując te słowa  do kategorii ludzi, którzy ciągle marudzą - że w Polsce coś jest nie tak, jak trzeba, że wszystko jest najgorsze, najsłabsze, ….., że kraj się wręcz  rozpada.


Rosja właśnie wypowiedziała Traktat o Zbrojeniach (CEF), podpisany w roku 1990, czyli Kreml oficjalnie wznawia wyścig zbrojeń konwencjonalnych. Bardzo jestem ciekaw, czy kraje Zachodu nadal będą przeciwne budowie baz NATO na swojej flance wschodniej, w tym w Polsce.  Jest okazja, żeby ten wrzód przeciąć, niszcząc go finansowo, na wzór Reagana, szczególnie w sytuacji, gdy sam tego chce. Rosja od dawna straszy nas rakietami Iskander,  które chce rozlokować w obwodzie kaliningradzkim. Mamy, okazuje się, na to odpowiedź w postaci rakiet Homar, które będą ich odpowiednikiem (zasięg 300 km) i które – w dodatku – sami wyprodukujemy, z technologicznym wsparciem Amerykanów.  Co więcej, polski rząd złożył zapytanie w USA dotyczące zakupów  rakiet Tomahawk, które mają zasięg około 1000 mil  i 500 kg materiałów wybuchowych. Taki zasięg umożliwia zaatakowanie, w razie konieczności, nawet  Putina  w jego mateczniku. Jeżeli dodać do tego uzgodniony już zakup rakiet JASSM, to zaczynamy wyglądać na całkiem nieżle zabezpieczonych przed atakiem Ruskich. Trzeba nam jeszcze, do szczęścia, systemu antyrakietowego.


Siergiej Ławrow oskarżył Donalda Tuska, przewodniczącego RE, że podsyca napięcia między Moskwą a UE w związku z Ukrainą. Uważam, że jest to najlepsza z możliwych ocena pierwszych 100 dni pracy Tuska na nowym stanowisku.


Grecki minister obrony, Pamos Kammenos – „Jeśli Europa nas zostawi w kryzysie, zalejemy ją milionami imigrantów, wśród  których z pewnością znajdują się dżihadyści z Państwa Islamskiego”. Co na to UE? Czy takiego „sojusznika” można trzymać w swoich szeregach? Toż to jawny szantaż – albo będziecie nam płacić na naszych warunkach, albo zrobimy wam kuku. Z drugiej strony bankructwo Grecji stworzyłoby również ogromne problemy. Trzeba więc znaleźć jakiś kompromis ale nie pompowanie w nich kolejnych setek miliardów euro. Pamiętam dowcip z brodą, jak to Icek zwierzył się swojej żonie, Racheli, że ma duży dług  u  bankiera Samuela i nie ma go czym spłacić. Rachela załatwiła problem od ręki: najpierw, przez telefon - „Samuel? Mój mąż Icek ma u ciebie duży dług i ci go nie spłaci” a potem do męża – „Widzisz? Teraz to on ma problem, nie ty”.


13 marzec. TVP zaproponowała debatę wyborczą trojgu najmłodszym kandydatom na Prezydenta – A. Dudzie, A. Jarubasowi i M. Ogórek, w czasie której mieliby zaprezentować swój program i wizję prezydentury. Sztab wyborczy A. Dudy odmówił  twierdząc, że „nie licuje to z powagą wyborów” i że byłaby to „dyskryminacja  kandydatów starszych”.  Rzecznik prasowy TVP na to – „To nie sztaby wyborcze mówią telewizji, co ma zrobić. Telewizja, jak każda inna redakcja, decyduje kogo i według jakiego klucza zaprasza”. Telewizja nie może zrozumieć, że dla A. Dudy jedynym godnym przeciwnikiem jest B. Komorowski a reszta się nie liczy.


Newsweek pisze o nielegalnym zatrudnianiu pracowników PIS – u  w  charakterze asystentów europosłów z tej partii. Jeżeli, jak donoszą, z pieniędzy unijnych opłacana była pielęgniarka, opiekująca się matką Kaczyńskiego, to jest to nie tylko niemoralne, jest to przestępstwo, bo nie wolno przeznaczać unijnych pieniędzy, otrzymywanych w ramach wykonywania mandatu w PE na potrzeby macierzystej partii.


17 marca. W Sejmie odbyło się zamknięte posiedzenie Komisji Finansów, na którym omawiano sprawę SKOK-ów. Zamknięte posiedzenia robi się u nas po to, żeby następnego dnia były przecieki. Z tych właśnie przecieków wynika, że w ciągu ostatnich 2 lat prokuratura wszczęła aż 2252 śledztwa, dotyczące często milionowych oszustw i nieprawidłowości w tych Kasach. Według śledczych były one okradane „na słupy”, którymi były głównie osoby niepracujące i bezdomne, oraz przez własnych pracowników. Niedawno upadł SKOK Wołomin. Z jego Kasy w Gorzowie Wielkopolskim wyłudzono na podejrzane kredyty przynajmniej 489 mln. złotych. Prokuratura Okręgowa Warszawa – Praga prowadzi dochodzenia dotyczące wyłudzenia z kas SKOK u Wołomin pożyczek na kwotę ponad 1,5 miliarda złotych. Kierownik  ze SKOK Wesoła z Mysłowic  jest podejrzany o przywłaszczenie 107 tys. złotych, dzięki podawaniu w księgach rachunkowych nieprawdziwych danych a SKOK z Lublina udzielał pożyczek po 15 tys. złotych osobom, które o tym nie wiedziały, przelewając  je oczywiście na konta osób innych. Tych przecieków jest dużo więcej, szkoda   czasu na omawianie wszystkich. Prezydium Sejmu skierowało więc – podobno – wniosek do Komisji Etyki Poselskiej w sprawie ponad 90 posłów PIS, którzy w marcu 2012 roku podpisali się pod wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego (znowu !) dotyczącym Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo – Kredytowych, prosząc  o rozpatrzenie zgodności z Konstytucją rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie szczegółowych zasad rachunkowości SKOK – ów. Zaczyna  mi to pachnieć działaniem w PIS zorganizowanej grupy przestępczej.


20 marca. Odbywający się właśnie szczyt UE poparł budowę unii energetycznej i zarekomendował utrzymanie  sankcji gospodarczych nałożonych na  Rosję aż do czasu pełnego wypełnienia ustaleń z Mińska. Żeby przestały one obowiązywać Rosja musi więc  umożliwić  kontrolę granicy południowo – wschodniej  Ukrainie, czyli w praktyce zaprzestać zbrojnego wspierania separatystów.  Co pan na to, panie Putin?

Komentarze  

 
Elvira
#201 Elvira
30 stycznia 2020, 08:28
Appгеciate the recommendation. Let me try it out.

my blog pot ... jasa saluran Mampet jakarta: alpha-wiki.win/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#202 WayneNah
30 stycznia 2020, 11:09
Love the locale-- bloody particular warm and lots to envision! it.t-booster2020.com/.../: it.t-booster2020.com/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#203 WayneNah
30 stycznia 2020, 20:23
Important internet neighbourhood! It looks pure professional! Sustain the fantabulous mix! testosteron laten prikken: nl.t-booster2020.com/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#204 WayneNah
31 stycznia 2020, 01:01
Giant looking network instal. Suspect you did a classify of your entirely own html coding. www.swift-italia.it/.../: www.swift-italia.it/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#205 WayneNah
31 stycznia 2020, 05:42
Continue the sound job and generating the bunch! nl.cgtribc.org/detox-poeder/: nl.cgtribc.org/detox-poeder/
Zacytuj
 
 
WayneNah
#206 WayneNah
31 stycznia 2020, 10:14
Fondness the website-- very individual warm and serious deals to take in! calorie pisellini primavera: newtargetgroup.it/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#207 WayneNah
31 stycznia 2020, 19:28
Numberless thanks, this placement is extraordinarily helpful. desintoxicaciĂłn iĂłnica: es.detoxyn.org/.../
Zacytuj
 
 
Dee
#208 Dee
1 lutego 2020, 05:16
Good replies in return of this matter with solid arguments and telling the whole thing about 3 Popular Foods
That Encourage Bad Skin And Acne: rccgcounsel.org/.../.
Zacytuj
 
 
kratom extract
#209 kratom extract
1 lutego 2020, 09:30
red and white capsules kratom strains guide: kratomsaleusa.com/ is
kratom legal in new hampshire uei kratom capsules: kratomsaleusa.com/# gold extracts kratom red maeng da
Zacytuj
 
 
Jeanna
#210 Jeanna
1 lutego 2020, 12:54
Sսch a solid place to get a good haircut.

Also visit my homepage - barber: www.matthewwoodward.co.uk
Zacytuj
 
 
Stanley
#211 Stanley
3 lutego 2020, 21:42
Great info. Lucky me I discovered your site by accident (stumbleupon).
I have bookmarked it for later!http://wow-vn.as ia/userinfo.php?uid=13 5856: wow-vn.asia/.../
Zacytuj
 
 
Demetra
#212 Demetra
4 lutego 2020, 01:07
Awеsome artіcle.

Herе iis mmу web page liga365 bet: carolinahomedecorandwreaths.co m/.../
Zacytuj
 
 
Camerondut
#213 Camerondut
4 lutego 2020, 05:32
321 teen chat 00 january chatroom teen club bei : coccatamete.ml cameltoe abba.
Zacytuj
 
 
Brentspirm
#214 Brentspirm
4 lutego 2020, 20:27
40 year old milfs pale milf anal sex porn movie : ennderafdime.ga big tit milfs gifs.
Zacytuj
 
 
Melina
#215 Melina
6 lutego 2020, 02:10 Zacytuj
 
 
Keenan
#216 Keenan
6 lutego 2020, 13:20
Fastidious answer back in return of this difficulty with firm arguments and explaining the whole thing on the topic of
that.

Stop by my blog; Count Down Keto
Advanced Weight Loss: nettabenshabu.com/.../...
Zacytuj
 
 
Winston
#217 Winston
8 lutego 2020, 17:26
Thhіs іs my fijrst time pay a quick viѕit at here and i am in fact pleasant
to read all at single place.

my blog :: bunga Sintetis: spaafan.jaager.net/.../...
Zacytuj
 
 
JasonTaf
#218 JasonTaf
9 lutego 2020, 00:35
best college latina porn site tranicalsum.cf: tranicalsum.cf college gay sex straight game.
Zacytuj
 
 
Gustavo
#219 Gustavo
12 lutego 2020, 19:28
Thаnks for sharing your tһoughts about polska pⲟlityka.
Regards

Review my bⅼog; Вotox Chicago: intra.etinar.com/.../...
Zacytuj
 
 
Kieran
#220 Kieran
13 lutego 2020, 08:55
Keep on working, great job!

my blog pokst ... Your
Colon And your - Is It Connected?: allsuche.de/.../...
Zacytuj
 
 
Dorothea
#221 Dorothea
15 lutego 2020, 07:52
Essa case pro iphone 11
pro max kılıf: lubetech.biz/.../... 11 Pro Max é qual? Amei!
Zacytuj
 
 
Mable
#222 Mable
15 lutego 2020, 12:28
Link exchange iss nothing else however it is jusst placing the
other person's weblog link on your page at suitable place andd other person will also do similar in favor of
you.

My blog :: teddybearmindsupport.c om/.../: www.abrikol.com.ua/.../
Zacytuj
 
 
Herman
#223 Herman
16 lutego 2020, 22:14
Hey tһere! Dо you knoѡ iif tһey mɑke any plugins to safeguard agaіnst hackers?

Ӏ'm kinnda paranoid ɑbout losing еverything I'vе wworked hard on.
Anny recommendations?

Ꮋere is my web blog; coinbase stellar xlm
predictions 2018 francais facile cours: smartlands.io/.../...
Zacytuj
 
 
Clarice
#224 Clarice
18 lutego 2020, 06:48
Heya i'm foor the first time here. I came across this board annd I fiknd It really ueful Agen Judi Online: 365Capsa.org/
Zacytuj
 
 
Christopher
#225 Christopher
24 lutego 2020, 06:21
I'd ⅼike to find оut morе? I'd want to find oսt some additional informatiоn.

Fеel free to surf tto my Ьlog post ... tempat sablon kaos: wiki-Neon.win/.../
Zacytuj
 
 
kratom prices
#226 kratom prices
2 marca 2020, 08:50
fresh kratom leaves kratom powder: kratomsaleusa.com/ kratom buy kratom for sale: kratomsaleusa.com/# lb-501 kratom tea
Zacytuj
 
 
Francisco
#227 Francisco
3 marca 2020, 08:22
Incredible points. Sound arguments. Keeр up the
great spirit.

Heree is my pagе bandarq
online: www.ready-bookmarks.win/.../
Zacytuj
 
 
Jami
#228 Jami
3 marca 2020, 11:15
Ꮩery nice ɑrtіcle, jᥙst what I ԝanted to find.


Mү blog - domino qq: www.generate-bookmark.win/.../
Zacytuj
 
 
Judson
#229 Judson
5 marca 2020, 06:42
Ils m'ont demandé de faire cette télé-réalité virtuelle paris: www.youtube.com/.../.
Zacytuj
 
 
Cortney
#230 Cortney
16 marca 2020, 00:01
Merely wanna input that you have a very decent internet site, I the
style it actually stands out.

my page: top 3 kem chong nang vat ly tot
nhat hien nay: www.mastersparknetwork.com/... /
Zacytuj
 
 
Trabakalep
#231 Trabakalep
18 marca 2020, 20:56
buy chloroquine: chloroquinego.com/#
chloroquine liquid
chloroquine online
chloroquine per kg dose
Zacytuj
 
 
Ashley
#232 Ashley
6 kwietnia 2020, 02:19
Always an choice to get him the center price best fitness trackers with heart rate monitor: ahaia-roma.gr/.../Default.aspx in the future, if he actually gets into it.
Zacytuj
 
 
Ramon
#233 Ramon
15 kwietnia 2020, 02:08
I'm running a similar set up in my Silverado 8' long and clears the wheel wells and continued the top to the edge of the bed
rails So stuff doesn't get lost in front of the
wheel wells It can't be removed as quickly but it works for me Love the lock system and the finish coat резка чертежи
для лазерной резки фанеры: crc.sahk1963.org.hk/.../ приморский район
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać