Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - marzec II. 
Senator Grzegorz Bierecki został zawieszony w funkcji członka klubu parlamentarnego PIS. Za co? – Za „niewinność”. Ot, wyprowadził ze SKOK ów, gdzie prezesował, głupie kilkadziesiąt milionów złotych  (podobno 65) do swojej prywatnej spółki, o czym  A. Jakubowski, szef KNF, poinformował właśnie CBA i ABW. Ludzie!!! Do czego to już doszło! Żeby za takie grosze kogoś obwiniać? I to prezesa? Gdzie tu sprawiedliwość? To jest zwykła nagonka na PIS i już!  W tym szkalowaniu niektórzy posunęli się aż tak daleko, że twierdzą  iż SKOK i  finansowały kampanie reklamowe PIS – u  i dzięki  temu były pod jego politycznym parasolem ,  że w roku 2013 wyprowadziły do spółki w Luksemburgu ponad 80 milionów złotych, że pracuje w nich wielu członków rodzin pisowskich, że finansują media związane z tą partią, …. Ciekawe, jakie to jeszcze przestępstwa  im zarzucą, żeby zdyskredytować PIS, który przecież jest „prawy i sprawiedliwy”. 

Mówiąc bardziej serio, przez wiele lat słyszeliśmy z PIS u frazesy o potrzebie budowy silnej, spółdzielczej instytucji finansowej w interesie dobra wspólnego Polaków. Dzisiaj SKOK - om rozpaczliwie brakuje pieniędzy, by działać bezpiecznie a Bankowy Fundusz Gwarancyjny wypłacił już ich członkom i bankom, przejmującym upadające jednostki ( dotąd cztery) ponad 3 miliardy złotych naszych wspólnych pieniędzy. Gdyby tego nie zrobił to katastrofa finansowa kilku milionów Polaków, ich członków i udziałowców, byłaby niewyobrażalna. Afera  Amber  Gold to przy tym  pikuś. Istnieje więc i istniał od dawna, od czasów śp Lecha, „układ” biznesowo – polityczny, tyle tylko, że ma to miejsce w PIS –ie a nie gdzie indziej. To Lech opóżnił  o 3 lata wejście tam KNF-u, kierując sprawę do Trybunału Konstytucyjnego. Kto przygotowywał wniosek do TK? – Andrzej Duda.

Media  „niezależne” – wSieci, wPolityce.pl, w Gospodarce.pl są w znacznej części finansowane przez Kasy. Wszystkie one należą  do spółki Fratria, której udziałowcem mniejszościowym jest Jacek Karnowski a większościowym spółka Apella, należąca do Kas, która w roku 2012 przejęła spółkę Media SKOK Wszystkie Kasy muszą, na polecenie Biereckiego, korzystać z jej usług, prowadzić za jej pośrednictwem kampanie reklamowe  i akcje promocyjne, nabijając jej kabzę.


Prezydent Komorowski na spotkaniu w Aleksandrowie Kujawskim – „Mamy wielkie zadanie przed sobą, żeby Polski nie oddać, że tak powiem, we władanie smerfa Marudy”, adresując te słowa  do kategorii ludzi, którzy ciągle marudzą - że w Polsce coś jest nie tak, jak trzeba, że wszystko jest najgorsze, najsłabsze, ….., że kraj się wręcz  rozpada.


Rosja właśnie wypowiedziała Traktat o Zbrojeniach (CEF), podpisany w roku 1990, czyli Kreml oficjalnie wznawia wyścig zbrojeń konwencjonalnych. Bardzo jestem ciekaw, czy kraje Zachodu nadal będą przeciwne budowie baz NATO na swojej flance wschodniej, w tym w Polsce.  Jest okazja, żeby ten wrzód przeciąć, niszcząc go finansowo, na wzór Reagana, szczególnie w sytuacji, gdy sam tego chce. Rosja od dawna straszy nas rakietami Iskander,  które chce rozlokować w obwodzie kaliningradzkim. Mamy, okazuje się, na to odpowiedź w postaci rakiet Homar, które będą ich odpowiednikiem (zasięg 300 km) i które – w dodatku – sami wyprodukujemy, z technologicznym wsparciem Amerykanów.  Co więcej, polski rząd złożył zapytanie w USA dotyczące zakupów  rakiet Tomahawk, które mają zasięg około 1000 mil  i 500 kg materiałów wybuchowych. Taki zasięg umożliwia zaatakowanie, w razie konieczności, nawet  Putina  w jego mateczniku. Jeżeli dodać do tego uzgodniony już zakup rakiet JASSM, to zaczynamy wyglądać na całkiem nieżle zabezpieczonych przed atakiem Ruskich. Trzeba nam jeszcze, do szczęścia, systemu antyrakietowego.


Siergiej Ławrow oskarżył Donalda Tuska, przewodniczącego RE, że podsyca napięcia między Moskwą a UE w związku z Ukrainą. Uważam, że jest to najlepsza z możliwych ocena pierwszych 100 dni pracy Tuska na nowym stanowisku.


Grecki minister obrony, Pamos Kammenos – „Jeśli Europa nas zostawi w kryzysie, zalejemy ją milionami imigrantów, wśród  których z pewnością znajdują się dżihadyści z Państwa Islamskiego”. Co na to UE? Czy takiego „sojusznika” można trzymać w swoich szeregach? Toż to jawny szantaż – albo będziecie nam płacić na naszych warunkach, albo zrobimy wam kuku. Z drugiej strony bankructwo Grecji stworzyłoby również ogromne problemy. Trzeba więc znaleźć jakiś kompromis ale nie pompowanie w nich kolejnych setek miliardów euro. Pamiętam dowcip z brodą, jak to Icek zwierzył się swojej żonie, Racheli, że ma duży dług  u  bankiera Samuela i nie ma go czym spłacić. Rachela załatwiła problem od ręki: najpierw, przez telefon - „Samuel? Mój mąż Icek ma u ciebie duży dług i ci go nie spłaci” a potem do męża – „Widzisz? Teraz to on ma problem, nie ty”.


13 marzec. TVP zaproponowała debatę wyborczą trojgu najmłodszym kandydatom na Prezydenta – A. Dudzie, A. Jarubasowi i M. Ogórek, w czasie której mieliby zaprezentować swój program i wizję prezydentury. Sztab wyborczy A. Dudy odmówił  twierdząc, że „nie licuje to z powagą wyborów” i że byłaby to „dyskryminacja  kandydatów starszych”.  Rzecznik prasowy TVP na to – „To nie sztaby wyborcze mówią telewizji, co ma zrobić. Telewizja, jak każda inna redakcja, decyduje kogo i według jakiego klucza zaprasza”. Telewizja nie może zrozumieć, że dla A. Dudy jedynym godnym przeciwnikiem jest B. Komorowski a reszta się nie liczy.


Newsweek pisze o nielegalnym zatrudnianiu pracowników PIS – u  w  charakterze asystentów europosłów z tej partii. Jeżeli, jak donoszą, z pieniędzy unijnych opłacana była pielęgniarka, opiekująca się matką Kaczyńskiego, to jest to nie tylko niemoralne, jest to przestępstwo, bo nie wolno przeznaczać unijnych pieniędzy, otrzymywanych w ramach wykonywania mandatu w PE na potrzeby macierzystej partii.


17 marca. W Sejmie odbyło się zamknięte posiedzenie Komisji Finansów, na którym omawiano sprawę SKOK-ów. Zamknięte posiedzenia robi się u nas po to, żeby następnego dnia były przecieki. Z tych właśnie przecieków wynika, że w ciągu ostatnich 2 lat prokuratura wszczęła aż 2252 śledztwa, dotyczące często milionowych oszustw i nieprawidłowości w tych Kasach. Według śledczych były one okradane „na słupy”, którymi były głównie osoby niepracujące i bezdomne, oraz przez własnych pracowników. Niedawno upadł SKOK Wołomin. Z jego Kasy w Gorzowie Wielkopolskim wyłudzono na podejrzane kredyty przynajmniej 489 mln. złotych. Prokuratura Okręgowa Warszawa – Praga prowadzi dochodzenia dotyczące wyłudzenia z kas SKOK u Wołomin pożyczek na kwotę ponad 1,5 miliarda złotych. Kierownik  ze SKOK Wesoła z Mysłowic  jest podejrzany o przywłaszczenie 107 tys. złotych, dzięki podawaniu w księgach rachunkowych nieprawdziwych danych a SKOK z Lublina udzielał pożyczek po 15 tys. złotych osobom, które o tym nie wiedziały, przelewając  je oczywiście na konta osób innych. Tych przecieków jest dużo więcej, szkoda   czasu na omawianie wszystkich. Prezydium Sejmu skierowało więc – podobno – wniosek do Komisji Etyki Poselskiej w sprawie ponad 90 posłów PIS, którzy w marcu 2012 roku podpisali się pod wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego (znowu !) dotyczącym Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo – Kredytowych, prosząc  o rozpatrzenie zgodności z Konstytucją rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie szczegółowych zasad rachunkowości SKOK – ów. Zaczyna  mi to pachnieć działaniem w PIS zorganizowanej grupy przestępczej.


20 marca. Odbywający się właśnie szczyt UE poparł budowę unii energetycznej i zarekomendował utrzymanie  sankcji gospodarczych nałożonych na  Rosję aż do czasu pełnego wypełnienia ustaleń z Mińska. Żeby przestały one obowiązywać Rosja musi więc  umożliwić  kontrolę granicy południowo – wschodniej  Ukrainie, czyli w praktyce zaprzestać zbrojnego wspierania separatystów.  Co pan na to, panie Putin?

Komentarze  

 
Janell
#673 Janell
28 września 2019, 08:42
Fine way of explaining, and pleasant article to
take information concerning my presentation topic,
which i am going to convey in institution of higher education.

Visit my web blog twitter laser: .../following-is-a-brief-real- estate-industry-overview-and-s everal-sector-developments-bec oming-popular
Zacytuj
 
 
Launa
#674 Launa
30 września 2019, 02:20
Wollte Dir einfach mal in diesem Buch einen Gruss hinterlassen. :)

my web page motorrasenmäher kaufen: studentloanauthority.us/.../.. .
Zacytuj
 
 
Sally
#675 Sally
1 października 2019, 01:16
Klasse Webpage. Danke.

my webpage :: rückfahrkamera nachrüsten smartphone: xn--80ajjnwe9e.xn--80asehdb/.. ./...
Zacytuj
 
 
Isidro
#676 Isidro
1 października 2019, 01:16
Clean was based in 1988.

Take a look at my page: house cleaning: andersonddlq864.postbit.com/
Zacytuj
 
 
Rafaela
#677 Rafaela
1 października 2019, 05:34
kratomsaleusa.com: kratomsaleusa.com

Here is my web-site :: how much does kratom cost: kratomsaleusa.com
Zacytuj
 
 
John
#678 John
1 października 2019, 08:40
Klasse gemachte Website, das Layout gefaellt mir echt gut!
War bestimmt 'n haufen Arbeit.

Also visit my blog ... rückspiegel kamera funk: rallyeraidvtt.Free.fr/.../...
Zacytuj
 
 
Aja
#679 Aja
1 października 2019, 17:46
Thanks for finally talking about >Wydarzenia - marzec II.
Zacytuj
 
 
Skye
#681 Skye
2 października 2019, 04:13
Genuinely when someone doesn't be aware of then its up to other visitors that they will
assist, so here it takes place.

Also visit my page: istanbul masöz: www.uluslararasi-nakliyat.org/
Zacytuj
 
 
Jami
#682 Jami
2 października 2019, 15:35
Play to win 4 games scoring points as regular.

my webpage Zidmc.X10.bz: Zidmc.x10.bz/.../...
Zacytuj
 
 
Rhea
#684 Rhea
4 października 2019, 09:59
Whoa such a advantageous site.

My web site Nitro Strength: archeruqmd993.unblog.fr/.../.. .
Zacytuj
 
 
Latesha
#685 Latesha
4 października 2019, 20:29
Link exchange is nothing else however it is just placing learn the history of forex: andysrrm56555.full-design.com/ .../ other person's blog
link on your page at proper place and other person will also do similar for
you.
Zacytuj
 
 
Basil
#686 Basil
4 października 2019, 23:17
Hallo, Ich finde den Aufbau der Webseite sehr gut. Macht bitte
weiter so.

Also visit my web site - günstige Kaffeemaschinen online: www.loredanagalante.it/.../
Zacytuj
 
 
Rudolph
#687 Rudolph
5 października 2019, 05:11
Excellent article it is surely. We've been awaiting for this tips.


My web-site; buy modafinil online (Silvia: Dpya.org/.../...)
Zacytuj
 
 
Cerys
#688 Cerys
5 października 2019, 09:04
릴게임 www.mbc82.com
릴게임사이트 www.mbc82.com
실시간 릴게임 www.mbc82.com
크레이지슬롯 www.mbc82.com
크레이지슬롯: www.mbc82.com 주소 www.mbc82.com
꽁머니 www.mbc82.com
무료릴게임 www.mbc82.com
슬롯머신 www.mbc82.com
슬롯사이트 www.mbc82.com
바다이야기 www.mbc82.com
모바일릴게임 www.mbc82.com
야마토게임 www.mbc82.com
오션파라다이스 www.mbc82.com
Zacytuj
 
 
Flossie
#689 Flossie
6 października 2019, 19:40
of course like your web-site but you need to test the spelling
on several of your posts. Several of them are rife with spelling problems and I in finding it very troublesome to tell the truth on the other hand I will definitely come back again.

my web site personal finance news: .../following-are-the-current- leaders-in-the-media-sector-wh o-are-taking-on-breakthrough
Zacytuj
 
 
Kay
#690 Kay
6 października 2019, 21:59
Thаnks to my fathеr who told me on tһee topic of this webpage, thiss weƄsite is genuinely awesome.


Also visit my web page - ѕpring
tshirt s: yoriyorifood.com/.../5946850
Zacytuj
 
 
Mallory
#691 Mallory
7 października 2019, 02:02
Wollte Dir einfach mal in diesem Gaestebuch einen Gruss
hinterlassen. :)

Take a look at my blog; bosch küchenmaschine (Franklin: digitalcannes.com/.../...)
Zacytuj
 
 
Bradley
#692 Bradley
7 października 2019, 04:21
Helⅼo, јust wanted to say, I ⅼoved this bloɡ: www.articlepowerhouse.com/.../
post. It was practical. Keep on pоsting!
Zacytuj
 
 
Neva
#693 Neva
7 października 2019, 10:44
Actually when someone doesn't understand afterward
its up to other visitors that they will help,
so here it takes place.

My webpage - US Immigration Lawyers UK (stepinside.ro: stepinside.ro/.../...)
Zacytuj
 
 
Teresa
#694 Teresa
7 października 2019, 23:15
Livescores have created a wonderful app.

Also visit my web-site 라이브스코어: project-Lab.space/.../
Zacytuj
 
 
Milan
#695 Milan
8 października 2019, 18:34
I could not resist commenting. Perfectly written!

Visit my web page: Immigration Adviser in New Jersey, Juanita: www.rsex.pl/.../,
Zacytuj
 
 
Dolly
#696 Dolly
14 października 2019, 02:57
Spring Break ziet er kk lit uit.. Ik moet het ooit meemaken al maak ik het pas mee als een opa van 80jaar daar tussen al die geile tieners: .../fascinatie-over-vrouwen-ch at.
Zacytuj
 
 
Janna
#697 Janna
14 października 2019, 14:59
Thanks for finally writing about >Wydarzenia - marzec II.
Zacytuj
 
 
Billie
#698 Billie
14 października 2019, 17:44
Ahaa, its good discussion about this post at this place at this web site,
I have read all that, so at this time me also commenting at this place.


My web site; UK Immigration Attorneys in Florida (topsite.perubatan.org : topsite.perubatan.org/.../)
Zacytuj
 
 
Shane
#699 Shane
15 października 2019, 14:47
When some one searches for his vital thing, thus
he/she wants to be available that in detail, so that thing
is maintained over here.

my web page: blues style: .../un-paio-di-buoni-esempi-di -csr-che-tutti-dovrebbero-veni re-a-conoscenza
Zacytuj
 
 
Valarie
#700 Valarie
16 października 2019, 03:49
This article provides clear idea in favor of the new viewers of blogging, that actually hhow to do running a blog.


Also visit myy blog: teds woodworking contact number: www.uyanbian.net/.../
Zacytuj
 
 
Isiah
#701 Isiah
16 października 2019, 09:29
Greetings from Florida! I'm bored to death at work so I decided
to browse your blog on my iphone during lunch break.
I enjoy the info you provide here and can't wait to take a look when I get home.
I'm surprised at how fast your blog loaded on my phone ..
I'm not even using WIFI, just 3G .. Anyhow, superb blog!

My blog :: golf clubs: ericktnic50483.ampblogs.com/.. ./
Zacytuj
 
 
Liza
#702 Liza
16 października 2019, 10:08
Thanks for finally writing about >Wydarzenia - marzec
II.
Zacytuj
 
 
Dolores
#703 Dolores
17 października 2019, 04:32
The date of the subsequent Powerball lottery game.

My web page :: Newsbookmarkingseo.96. Lt: newsbookmarkingseo.96.lt/.../
Zacytuj
 
 
Imogene
#704 Imogene
17 października 2019, 05:16
What's up, I wish for to subscribe for this weblog to take latest updates, so where cann i do it please help.


my web site: forex trend detector myfxbook: pagines.uab.cat/.../34250
Zacytuj
 
 
Hudson
#705 Hudson
18 października 2019, 05:51
I'd like to find out more? I'd love to find out some additional
information.

my webpage: videos De meditacion guiada para dormir (lizasiede138263.wikid ot.com: lizasiede138263.wikidot.com/.. ./)
Zacytuj
 
 
Cornell
#706 Cornell
18 października 2019, 12:06
Vowing revenge Nikita directs her rage towards those that wronged her,
plotting to position an ally on the inside of the spy college where she was initially
skilled.

my page - herve leger purple bandage dress: Www.Herveleger.best/stars/
Zacytuj
 
 
Keith
#707 Keith
18 października 2019, 18:32
Three Android themes on the asus rog phone price: topelectronicsonline.blogspot. com/ ROG
Phone II.
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać