Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - marzec I

1 marca. Dzień pamięci żołnierzy wyklętych. Naszych bohaterów, którzy mieli czelność przeciwstawienia się armii czerwonej, NKWD, UB i całej komunistycznej strukturze, którzy walczyli o wolną i demokratyczną Polskę. Przed śmiercią poddawani byli bestialskim torturom.  Zabijano ich  podwójnie – w sensie fizycznym i w sensie osobistym, utajniając miejsca pochówku ciał i wymazując ich w ten sposób z pamięci potomnych. Byli nazywani „zaplutymi karłami reakcji”. Gdyby nie ich walka, ich postawa i poświęcenie, to pewnie komuniści posunęliby się u nas dużo dalej, niż to udało im się zrobić a nasze rolnictwo nie uniknęłoby pełnej kolektywizacji. Pod murami Kremla zastrzelony został wczoraj Borys Niemcow, czołowy opozycjonista, silnie krytykujący Putina, wojnę z Ukrainą i sytuację w Rosji. Putin zapowiedział szybkie wykrycie sprawców morderstwa. Patrząc na jego wyczyny i styl działania przypuszczam, że sprawcami okażą się służby specjalne Ukrainy, które chciały w ten sposób uderzyć w prezydenta Rosji, ewentualnie Czeczeńcy, jak w przypadku Politkowskiej. Dziesiątki tysięcy (podobno około pięćdziesiąt tysięcy) Rosjan demonstrowało dzisiaj swoją żałobę w Moskwie. Może się więc okazać, że martwy Niemcow jest dla Putina groźniejszy niż żywy.

3 marca. Pogrzeb Niemcowa. Mnóstwo ludzi i tych zwykłych, i z zagranicznych delegacji. Borusewicza Ruskie nie wpuścili. Nawet pogrzeb, oddanie zmarłemu ostatniej posługi, zwyczaj tak głęboko zakodowany w tradycjach słowiańszczyzny, nie przeszkodził im w zademonstrowaniu swoich fobii. Widocznie zwyczaje komunistyczne górują tam nadal zdecydowanie nad słowiańskimi.

Dominikanin, o. Ludwik Wiśniewski, w reakcji na list otwarty bp. Ignacego Deca, w którym ten hierarcha w kontekście konwencji antyprzemocowej upomina Prezydenta, że jest przede wszystkim katolikiem, pisze w Tygodniku Powszechnym: „Opinia biskupów nie jest nauką Kościoła i nie obowiązuje wszystkich katolików, zwłaszcza Prezydenta. Przekonanie, że Kościół, a konkretnie biskupi najlepiej wiedzą, jak powinny być zredagowane państwowe ustawy, aby służyły dobru całego kraju i wszystkich obywateli, to niebezpieczny mit.”

Posłanka PIS u, Krystyna Pawłowicz, chce się zaś zgłosić (wg Superstacji) na przeszkolenie wojskowe mimo tego, że – jak sama stwierdza – ma już ponad 60 wiosen. Bohaterski ten wyczyn wynika, podobno,  z napiętej sytuacji międzynarodowej. Mam nadzieję, że przed daniem tej babie karabinu do „rączek” solidnie zbada ją psychiatra, może to być bowiem próba budowania siatki terrorystycznej w jej „patriotycznej” partii. Zachowanie pani profesor na sali sejmowej wyrażnie wskazuje, że pod kopułą nie jest u niej poukładane prawidłowo.

75 lat temu, 5 marca 1940, Stalin podpisał wyrok na 22 tysiące polskich oficerów - jeńców wojennych. Jedynie część z nich była żołnierzami zawodowymi. Zdecydowana większość to oficerowie rezerwy, którzy znaleźli się w armii w wyniku mobilizacji – naukowcy, urzędnicy, posiadacze ziemscy, ….., po prostu polska inteligencja. Katyń, Charków, Miednoje to, jak wiemy, miejsca ich każni. Sowiety bali się naszej inteligencji, drugą jej dużą grupę pomogli wymordować Niemcom w Powstaniu Warszawskim, resztę dobijali po zajęciu Polski. Nigdy nie wolno o tym zapomnieć, trzeba te ofiary otaczać czcią i szacunkiem.

6 marzec. Pogrzeb Bohdana Tomaszewskiego, komentatora sportowego, najlepszego z najlepszych w tej branży. Człowieka ogromnej kultury, nienagannej polszczyzny, sportowca, gorącego patrioty, AK-owca, uczestnika Powstania Warszawskiego, ……. W czasach, gdy nie było jeszcze w Polsce telewizji, rozpalały nas jego sprawozdania w radio. Naszych wybitnych sportowców z tamtych lat – Chromika, Krzysztofiaka, Zimnego, Sidło, Piątkowskiego, Szewińskiej, Kłobukowskiej, Szmidta, ….., Królaka, Szozdę Szurkowskiego, ……, , Kuleja Pietrzykowskiego, Walaska, Kasprzyka, Drogosza, Grudnia, ……..   pamiętam dotąd, właśnie dzięki jego sprawozdaniom. Był czarodziejem głosu, budził uczucia dumy i patriotyzmu w czasach, gdy były one szczególnie potrzebne. Podniósł sport do rangi kultury a dziennikarstwo sportowe do rangi sztuki. Świetnie rozumiał sportowców – cenił i zwycięzców, i pokonanych.                              Panie Bohdanie. Po rakietę tenisową sięgnąłem kiedyś, i sport ten pokochałem, w znacznym stopniu dzięki Pana o nim opowiadaniu. Dziękuję !!!

7 marzec. Konwencja wyborcza Bronisława Komorowskiego – wyważona, przekonująca, z hasłem „Zgoda i bezpieczeństwo”. W tym czasie Andrzej Duda podbijał Anglię i oświadczał, że „kolejne pokolenie może urodzić się za granicą”. Świadkowie twierdzą, że spotkał się tam, niejako w konspiracji, z kilkudziesięcioma jedynie, starannie wybranymi osobami (zgłaszać trzeba się było wcześniej), odmówił zaś otwartego spotkania z Polonią, na które chciały przyjść tysiące. Duda okazał się więc tchórzliwym „dudą”, dając powody do kpin. Jest politykiem konfliktowym, grożnym dla bezpieczeństwa kraju, sztucznym i niesamodzielnym, sterowany jest bowiem przez Kaczyńskiego. L. Balcerowicz - „Jeśli ktoś nam wmawia, że zrobi cud, to trzeba go traktować jak hochsztaplera. Duda nie podaje żadnych konkretów. Nie można go traktować poważnie”.                                                                                                                   Małgorzata Ogórek natomiast wygłosiła na Sejmiku  Kobiet Lewicy płomienne oświadczenie, że „kobiety w Polsce są bite, mobingowane i wykorzystywane, są katowane przez domowego oprawcę – mężczyznę”. Zawsze wiedziałem, że ja, mężczyzna, jestem podłym gadem, nie zdawałem sobie jednak sprawy z tego, że aż tak nędznym i podłym. Wszystkie te straszności zostały wygłoszone przez silnie  wymalowane usteczka, z trzepotaniem mocno uczernionych rzęs, co niewątpliwie dodawało padającym słowom wiarygodności.

8-9 marzec. Rozmowy D. Tuska z B. Obamą w Waszyngtonie, głównie na temat Ukrainy i wspólnej strefy gospodarczej UE - USA. Zakończenie negocjacji w sprawie  wspólnej strefy wydaje się sprawą  absolutnie kluczową, tak w zakresie rozwoju gospodarczego zamieszkujących ją społeczeństw, jak i problemów związanych z putinowską Rosją, jej fobiami, embargami, nieczystymi zagraniami, itd.
Tematy: Rosja

Komentarze  

 
Pan Prezes
-3 [3] #1 Pan Prezes
11 marca 2015, 09:15
1 marca. Dzień pamięci żołnierzy wyklętych.
A tak to skomentował pan prezydent Komorowski podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim
Pamiętamy i mamy w zasadzie jasny plan działania związanego z potrzebą odbudowy, w narodowym wymiarze, pamięci o ofiarach czasów stalinowskich, o ofiarach, które były ofiarami właśnie tych Żołnierzy Wyklętych...
Pradziadkowie , dziadkowie i ojcowie Komorowskiego kilkakrotnie zmieniali nazwiska , aby zamazać haniebną, antypolską przeszłość, więc ta postawa nie dziwi. Geny to geny.
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #2 Pan Prezes
11 marca 2015, 09:33
Borusewicza Ruskie nie wpuścili.
Marszałek Senatu wiedział już od dawna, że ma zakaz wjazdu do Rosji. Decyzja Rosjan nie miała związku z zabójstwem Niemcowa, tylko sankcjami UE z zeszłego roku. Zakaz dotyczył też wielu ważnych polityków z krajów UE. Oni wiedzieli i nie pojechali. Był jedynie ambasador UE Vygaudas Uszackas, który był na miejscu w Moskwie.
MSZ nie wiedziało, że Borsuk ma zakaz wjazdu i brało udział w szopce. W najlepszym razie wygląda to na popis niekompetencji.
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #3 Pan Prezes
11 marca 2015, 09:44
Posłanka PIS u, Krystyna Pawłowicz, chce się zaś zgłosić (wg Superstacji) na przeszkolenie wojskowe mimo tego, że – jak sama stwierdza – ma już ponad 60 wiosen.Mam nadzieję, że przed daniem tej babie karabinu do „rączek” solidnie zbada ją psychiatra,

I co w tym takiego dziwnego, że ktoś jest patriotą?
Wielu daje tego przykłady (gdzie był psychiatra?):
tvp.info/.../...
Chyba, że ktoś jest dekownikiem i tchórzem.
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #4 Pan Prezes
11 marca 2015, 09:56
Cytat:
odmówił zaś otwartego spotkania z Polonią, na które chciały przyjść tysiące. Duda okazał się więc tchórzliwym „dudą”, dając powody do kpin.
Nie jesteś na bieżąco:
beem.deep.salon24.pl/.../
PS
Jacy dziennikarze tacy ich klakierzy.
Nawet gorsi, bo czy Ciebie będzie stać na przeprosiny?
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #5 Pan Prezes
11 marca 2015, 10:05
Cytat:
7 marzec. Konwencja wyborcza Bronisława Komorowskiego – wyważona, przekonująca, z hasłem „Zgoda i bezpieczeństwo”
Najlepiej przekonana była Kolenda-Zaleska
wpolityce.pl/.../...
Czarę goryczy przelał Miller:
– Można powiedzieć, że to reklama producentów prezerwatyw – powiedział odnosząc się do słów-kluczy, stanowiących sedno prezydenckiej kampanii.
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #6 Pan Prezes
11 marca 2015, 10:14
8-9 marzec. Rozmowy D. Tuska z B. Obamą w Waszyngtonie

Ten pajac już lepiej niech siedzi w szafie. Już cały świat się z nas śmieje
se.pl/.../...
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #7 Pan Prezes
11 marca 2015, 10:16
uff..
Tyle moich uwag.
Pisz Taurus więcej. Niezła rozrywka.
 
 
Belfer
+2 [2] #8 Belfer
11 marca 2015, 10:19
Spamer.
 
 
Taurus
+3 [3] #9 Taurus
11 marca 2015, 12:40
Pisz Taurus więcej. Niezła rozrywka.

Nie ma sprawy, mnie też to cieszy.
 
 
Baca
+1 [1] #10 Baca
11 marca 2015, 23:20
Pogrzeb Niemcowa. Niestety, Putin ma 80% poparcia. Opozycja to Niemcow, ale i Żyrinowski. Czyli Putin to wyważony środek. Ciężko się będzie z nimi układać. Niemcy i Japończycy musieli przeżyć traumę totalnie przerżniętej wojny, by zmądrzeć. Jakiej traumy należy życzyć Rosjanom?

Tomaszewski. Był jeszcze Ciszewski. Jakże inny! Pyskaty szowinista, ale jak bliski. Dziś takich - prawdziwych szowinistów już nie ma.

Pawłowicz. Podjadła to i na waleczność się jej zebrało.

Ogórek rozmawiała z premierem Francji. Umie po francusku?

PP. Siedem wpisów w godzinę. Niezła rozrywka.
 

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze