Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - luty III.

Z komunikatu GUS u wynika, że zatrudnienie było w styczniu o 1,2% wyższe niż przed rokiem a płace wyższe o 3,6%. W ujęciu realnym, uwzględniając deflację,  płace wzrosły aż o 6,5%. To bardzo dobra informacja. Można się więc zapytać, skąd tyle protestów społecznych? Z teorii socjologicznych wiemy, że protestuje się nie wtedy, kiedy jest najgorzej, tylko wtedy, kiedy oczekiwania znacznie przerastają możliwości. W Polsce wskaźniki ekonomiczne są coraz lepsze ale oczekiwania wybujały jeszcze bardziej. Ludzie sami z roku na rok coraz lepiej oceniają warunki materialne swojej rodziny. Niektóre środowiska zaczęły jednak odczuwać, że nie jest tak dobrze, jak mogłoby być. Przy masowych ruchach protestacyjnych emocje biorą górę nad racjonalnością zwłaszcza wtedy, gdy pojawi się krzykliwy lider, taki jak S. Izdebski. Dodać do tego trzeba rolę mediów, dla których nic nie jest tak atrakcyjne, jak złe wiadomości. Dodać też trzeba rolę największej partii opozycyjnej z jej retoryką, że Polska się rozpada, a sytuacja jest katastrofalna, co kompletnie rozmija się z odczuciami większości z nas. Rolnicy mają zamiar kontynuować protesty w Warszawie. Wynotowałem więc z  internetu trochę danych na temat ich przychodów. Dopłaty unijne dostaje 1,3 miliona  rodzin rolniczych. Od 2004 roku dostały łącznie około 230 miliardów złotych. W latach 2006-13 przychody netto na osobę w polskim gospodarstwie rolnym wzrosły o 53% ( z 1182 do 1806 złotych) a ogółem we wszystkich naszych gospodarstwach domowych wzrosły one jedynie o 47% (z 1133 do 1667 złotych). W ciągu ostatnich 10 lat produkcja rolnicza wzrosła w Polsce o ponad 40 procent, podczas gdy u naszych sąsiadów, którzy razem z nami weszli do UE zmalała o 10 procent. Eksport polskiej żywności wzrósł w tym czasie z 4,5 mld do 21 mld PLN. Z nowej perspektywy UE, na lata 2014-20, ma iść na  wieś jeszcze więcej pieniędzy. Czy polskim rolnikom powodzi się więc gorzej niż pozostałym Polakom? Powiedziałbym, że wręcz przeciwnie. Przy okazji wynotowałem jeszcze, że polskie rolnictwo wytwarza około 3% PKB, chociaż zajmuje się nim blisko 12% wszystkich naszych gospodarstw domowych a także, że blisko trzecia część rolników nic oficjalnie nie sprzedaje, produkując wyłącznie dla siebie.

22 luty. Obchody pierwszej rocznicy wydarzeń na Majdanie. W Kijowie, Charkowie i pewnie innych miastach Ukrainy odbyły się Marsze Godności. TVP pokazała marsz w Kijowie. Był to smutny marsz. Ludzi stosunkowo mało, jak na tej wagi wydarzenie, ogromne zniechęcenie na twarzach. Uczestniczyły w tym marszu – podobno – delegacje z 24 krajów, jednak znanych twarzy było niewiele. Był D. Tusk i B. Komorowski, prezydenci Niemiec i Litwy. Reakcja polityków Zachodu świadczy o tym, że się Putina boją, co on doskonale wyczuwa. Może się to więc potoczyć dalej w sposób fatalny. Jeżeli Ukraina nie dostanie broni, to Rosja będzie szła coraz dalej, nie tylko zresztą w tym kraju. Dlaczego Merkel i Hollande polecieli do Putina a nie stać ich było na pojawienie się w Kijowie? Dlaczego nie było tam wysokiego przedstawiciela USA, które zagwarantowały nienaruszalność terytorium Ukrainy, gdy trzeba było zabrać jej broń jądrową?

Czy naprawdę ma się powtórzyć scenariusz z lat 1938-39? Czy historia niczego nie potrafi nauczyć najważniejszych światowych decydentów? Donald Tusk – „Trzeba wzmocnić sankcje za agresję przeciw Ukrainie, które by zwiększyły koszty tej agresji. Możliwe jest też wysłanie kontyngentu pokojowego. Osiągnęliśmy punkt, w którym dalsze wysiłki dyplomatyczne będą bezowocne, dopóki nie zostaną w sposób wiarygodny poparte dodatkowymi działaniami.”
Odnosi się wrażenie, że warunki rozejmu zawartego w Mińsku są zobowiązaniem wyłącznie dla strony ukraińskiej (ich żołnierze wyrażnie o tym mówią) a nie dotyczą ani Rosji, ani jej separatystycznych bandytów. Zupełnie nie rozumiem, dlaczego w Polsce nie mogą powstać bazy NATO (podobno ktoś to komuś, kiedyś, obiecał) a Rosja może robić co chce, zupełnie nie przestrzegając tego, co bez przerwy obiecuje. Najbardziej przeciwni ich powstaniu są Niemcy. O co tu chodzi? Coraz bardziej można się obawiać, że w przypadku zaatakowania nas przez Rosję zostaniemy pozostawieni sami sobie. NATO będzie się oczywiście zbierać, deliberować, czy rzeczywiście zostaliśmy zaatakowani, czy nam się tak tylko wydaje, rozważać różne opcje, grozić, ….. ale nie podejmie działań militarnych, bo to byłoby niedobre dla gospodarek i ich interesów. Pozostaje nam więc zbroić się jak najsilniej, na wzór Izraela, gromadzić i szkolić rezerwistów na wzór szwajcarski, zacząć – po prostu – liczyć głównie na siebie.

Z drugiej strony gospodarka Rosji jest w stanie katastrofy. Ukraina nigdy nie będzie już, sądzę, jej wiernym sojusznikiem i podporą. Za dużo wylano tam krwi, za dużo ludzkiego nieszczęścia, żeby ludzie o tym zapomnieli. Ukraińcy stają się wreszcie Narodem, przelana krew  zaczyna ich cementować, jak kiedyś nasze powstania cementowały Polaków. Trzeba bandycie Putinowi i – niestety – popierającemu go gorąco narodowi rosyjskiemu utrudnić życie na tyle, żeby coś zrozumieli, żeby wyzbyli się wreszcie swoich bandyckich, mocarstwowych i terrorystycznych metod. Na Ukrainie zaś trzeba pilnie zacząć wdrażać zapowiedziane reformy. Będzie to piekielnie trudne. Pamiętamy, jak trudne do zaakceptowania były i są reformy w Polsce, a przecież my nie prowadziliśmy w tym czasie wojny. Ukraina musi też dostać potężne wsparcie ekonomiczne, jakiś nowy plan Marshalla. Jeżeli Ukraińcy nie poczują szybko, że coś się w ich kraju zmienia, że idzie ku lepszemu, to trudno będzie przewidzieć rozwój wypadków na tym terenie i trzeba będzie  się obawiać, że skończy się to wszystko tak, jak po rewolucji pomarańczowej, że mogą zacząć żałować swoich ciągot w kierunku Zachodu.

UE musi znowu zacząć działać jako całość i to wspólnie z USA. Niedopuszczalne są działania takie, jak ostatnio Merkel i Hollanda w Mińsku. Oni się skompromitowali, czyli zrobili tak, jak chciał Putin.  Może to wyjdzie wszystkim na dobre, może otrzeźwi tak ich, jak i ludzi typu Wiktor Orban.
23 luty. Agencja Moody’s zdegradowała Rosję do poziomu śmieciowego. Wcześniej taką decyzję podjęła agencja S&P’s. Zdaniem Moody’s inflacja w tym kraju wzrośnie w roku 2015 do 22% (obecnie wynosi 16%), odpływ kapitału wyniesie 272 mld dolarów, a gospodarka skurczy się przez najbliższe dwa lata o 8,5%. Obecny potencjał gospodarczy Rosji jest porównywalny z potencjałem Włoch. Ten terytorialny olbrzym jest więc ekonomicznym przeciętniakiem, żeby nie powiedzieć maluchem. Kupując w Rosji ropę, gaz, czy węgiel umożliwiamy Putinowi zbrojenia i deprawację tego kraju. Trzeba więc maksymalnie ograniczyć te zakupy.

Większość Greków rzuciła się do swoich banków, żeby zlikwidować lokaty a wyciągnięte z nich miliardy euro przenieść do skarpet albo banków poza Grecją. Równocześnie na masowych demonstracjach popierają oni swoją Syrizę i wrzeszczą na temat konieczności odzyskania „narodowej dumy”. Przez wiele lat budowali swój dobrobyt i silny wzrost poziomu życia, bazując na tanich kredytach i masowym unikaniu płacenia podatków a nie na modernizowaniu kraju. Miliardy euro wypłynęły więc z Grecji do rajów podatkowych i to od zdecydowanej większości obywateli tego kraju, którzy mieli dochody wyższe od przeciętnych. Domagają się, by UE nadal finansowała ich zawyżony poziom życia i nie domagała się ograniczeń. „W swoim kraju można bowiem prowadzić rewolucję, ale własne pieniądze należy wcześniej ulokować w kraju nieswoim, żeby były bezpieczne”. Obawiam się, że dla odzyskania narodowej dumy zarówno Grecy, jak i podobnie zachowujące się, inne nacje, np. Wenezuelczycy, będą musieli wziąć się do pracy i zrezygnować z części swoich wybujałych przywilejów socjalnych. Podobnie ma się sprawa z niektórymi grupami pracowników w Polsce, na przykład górnikami, czy właścicielami wielkoobszarowych gospodarstw rolnych, protestujących właśnie w Warszawie – nie da się wiecznie bronić swoich przywilejów i poziomu życia, zmuszając resztę społeczeństwa do finansowania zawyżonych życzeń.

25 luty. David Cameron zapowiedział, że wyśle na Ukrainę swoich instruktorów wojskowych, którzy będą szkolić tamtych żołnierzy z zakresu działań bojowych i działań z nimi związanych. Wreszcie znalazł się polityk, który stawia sprawy konkretnie. Dołączyć mają instruktorzy polscy i amerykańscy. Jeden z krajów arabskich (ZEA) ma dostarczać nowoczesną broń defensywną. Wreszcie!!! Mam nadzieję, że Zachód przejrzał na oczy już realnie. Może świadczyć o tym ostatnia wypowiedż Johna Kerry, że Putin łże w żywe oczy. Litwa ogłasza powrót powszechnego poboru do wojska a UE ogłasza powołanie unii energetycznej, zaproponowanej rok wcześniej przez D. Tuska.

KE zatwierdziła wszystkie 22 programy dla Polski (6 krajowych i 16 regionalnych) na lata 2014-20. Zdobyliśmy największe fundusze spośród wszystkich krajów UE. Nigdy jeszcze nikt w Europie nie dostał takich pieniędzy (120 mld euro) na rozwój z budżetu UE. Wykorzystaliśmy już w całości budżet  na lata 2007-13. Efekty tego widać na każdym kroku. Zastanawiam się czasami, jak by wyglądała Polska, gdybyśmy do Unii nie wstąpili, słuchając głosu wielu, bardzo aktywnych wtedy krytyków.

Komentarze  

 
Baca
+1 [1] #1 Baca
28 lutego 2015, 23:07
Zginął pod Placem Czerwonym Borys Niemcow, warto na ten temat załozyć odrębny watek, ale nie umiem.
1. zginął pod Kremlem - symboliczne.
2. strzelono do Niego z tyłu - znamienne.
3. był w towarzystwie atrakcyjnej ukraińskiej dziewczyny - wprowadziła go pod lufy? Pamiętacie sprawę Dębski - Inka?
4. Służby prawie natychmiast ustaliły wiele szczegółów, jakby tylko na to czekały. Ale, założę się, śledztwo szybko utknie.
5. Jakiś z KGB powiedział, ze nie można wykluczyć prowokacji. Przedwczesne, ale będzie prawdziwe.
6. Strzelano z samochodu, ale na placu jest taka kostka, że nie można liczyć na celność. Czy jeszcze ktoś strzelał? Ciszej?
Itd itp.
W Polsce mieliśmy sprawę Popiełuszki i Rywina. Nikt rozsądny nie wierzy, że Popiełuszkę zamordowało z własnej inicjatywy 4 eSBeków. Nikt rozsądny nie wierzy, że Rywin poszedł do Michnika sam z siebie. Nikt rozsądny nie wierzy, że Niemcowa zamordował nadgorliwy zwolennik obecnej władzy sowieckiej.
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #2 Pan Prezes
2 marca 2015, 07:09
Cytat:
W ujęciu realnym, uwzględniając deflację, płace wzrosły aż o 6,5%. To bardzo dobra informacja.
W kasie pustka, bilion długu, 2 bilion to odsetki od zadłużenia, a 3 bilion to zadłużenie samorządów. W Niemczech odsetki ustawowe wynoszą 4%, a w Polsce te same odsetki wynoszą 8 %, a mamy przecież deflację.
Cytat:
Polska się rozpada, a sytuacja jest katastrofalna, co kompletnie rozmija się z odczuciami większości z nas.
No tak, ci co byli niezadowoleni-wyjechal i. Ci co są niezadowoleni wkrótce wyjadą. Zadowoleni są ci co nie pracują a mają dochody, czyli tacy emeryci jak Taurus.
Tytanic nadal płynie. Bogaci się bawią na górnym pokładzie. Biedni pod pokładem z niepokojem myślą o przyszłości. Orkiestra gra, a góra lodowa coraz bliżej.
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #3 Pan Prezes
2 marca 2015, 07:20
Cytat:
W ujęciu realnym, uwzględniając deflację, płace wzrosły aż o 6,5%. To bardzo dobra informacja.
Trochę o deflacji
Może być naturalna. Jest efektem wzrostu produktywności w efekcie wdrażania nowych technologii czy masowej produkcji.
Może być powodowana zapaścią gospodarczą.W sytuacji nagłego załamania gospodarczego zazwyczaj wywołanego przez problemy systemu monetarnego lub bankowego dochodzi do nagłego wzrostu bezrobocia. Wiele osób godzi się na obniżenie wynagrodzenia. Osoby, które nie mają wyjścia decydują się na wystawienie różnych aktywów na sprzedaż (np. domy czy samochody) aby pozyskać środki na pokrycie bieżących wydatków. Cyrkulacja pieniądza spowalnia w efekcie braku oszczędności i wolnych środków, które mogłyby być przeznaczone na konsumpcję.
 
 
Pan Prezes
-1 [1] #4 Pan Prezes
2 marca 2015, 09:25
Żeby lepiej było w Grecji czy Hiszpanii, najpierw musiało by być gorzej w Niemczech, a na to się nie zanosi. Nadwyżka handlowa Niemiec w 2014r. była wręcz rekordowa i wyniosła 220mld euro, wiele krajów UE to dla Niemiec wyłącznie rynki zbytu i poddostawcy półproduktów, części zamiennych lub montownie. Polska bardziej nawet niż Grecja jest dziś dobitnym przykładem tego półkolonialnego systemu gospodarczego i finansowego uzależnienia.My do spłacenia mamy 1 150 838 mln dol.
źródło:
www.nbp.pl/.../zadluz.html
Według niemieckiego planu Grecy mają nadal oszczędzać i zaciskać pasa, reformować i wyprzedawać za bezcen majątek narodowy czyli pluć krwią, jeść trawę i bez szemrania spłacać długi. Polacy nie muszą, bo już od dawna wyprzedają i zapierd...ją.
 
 
Pan Prezes
-1 [1] #5 Pan Prezes
2 marca 2015, 09:39
Cytat:
Dołączyć mają instruktorzy polscy i amerykańscy. Jeden z krajów arabskich (ZEA) ma dostarczać nowoczesną broń defensywną. Wreszcie!!!
Większość mądralińskich może nie pamięta, że Amerykanie w latach 60-tych też zaczynali pomagać Wietnamowi od wysyłania INSTRUKTORÓW wojskowych. Jak się to skończyło?, dziesiątki tysięcy zabitych amerykańskich żołnierzy. Przy okazji zginęły miliony Wietnamczyków. Ukraina, powinna poradzić sobie sama, a nie wciągać Polaków w konflikt. Polska, jako państwo jest niegodna do zajęcia miejsca przy stole rokowań, ale jest na tyle dobra żeby dostarczać "mięso armatnie"?
Jak w dowcipie o kochance: "Świetna żeby pójść z nią do łóżka, ale wstyd się z nią pokazać w towarzystwie"
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #6 Pan Prezes
2 marca 2015, 09:44
Cytat:
Wykorzystaliśmy już w całości budżet na lata 2007-13. Efekty tego widać na każdym kroku.
.
Bezczelne kłamstwo.
Nawet twoja gadzinówka pisze:
wyborcza.pl/.../
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #7 Pan Prezes
2 marca 2015, 09:49
No i na koniec wiadomość z ostatniej chwili.
Jak donosi światowa prasa, do gmachu parlamentu Japonii wdarła się grupa "kiboli" z Polski. Grupie wyraźnie dyrygował osobnik o ksywie "Bull", oraz drugi o ksywie "Szogun". Osobnicy ci biegali po sali obrad i wykrzykiwali swoje ksywy. Kibol "Bull" skakał po fotelu sprawozdawcy i wykrzykiwał aby "Szogun" robił mu zdjęcia. Następnie usiłował zdemontować blat biurka sprawozdawcy z zamiarem zabrania na pamiątkę. Dzięki wysiłkom ochroniarzy osobnicy zostali opanowani. Po powrocie do kraju powinni zostać aresztowani i umieszczeni w pensjonacie dla " psychicznych".
www.liveleak.com/.../
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #8 Pan Prezes
2 marca 2015, 10:56
Nieustający kabaret trwa.
Cytat:
Pamiętamy i mamy w zasadzie jasny plan działania związanego z potrzebą odbudowy, w narodowym wymiarze, pamięci o ofiarach czasów stalinowskich, o ofiarach, które były ofiarami właśnie tych Żołnierzy Wyklętych...
www.youtube.com/.../
PS
Dobrze że to nie był dzień pomordowanych przez SS, bo jeszcze SS-manom, zabitym przez AK, trzeba by cześć oddawać:)
 
 
Belfer
+1 [1] #9 Belfer
2 marca 2015, 12:14
Spamer.
 
 
Taurus
+2 [2] #10 Taurus
2 marca 2015, 13:23
Zadowoleni są ci co nie pracują a mają dochody, czyli tacy emeryci jak Taurus.

Odczep się od Taurusa, PP. Pracowałem przez całe swoje życie, odkąd pamiętam i pracuję nadal. Wyobraż sobie, chociaż to trudne, że są ludzie których zainteresowania i możliwości pracy są większe, niż u tych, którzy mogą wykonywać tylko jeden zawód, zdobyty w jakimś technikum. Oprócz zawodów technicznych i humanistycznych, które można wykonywać (również) na emeryturze (pod warunkiem, że jest się specjalistą), są również możliwości prowadzenia własnych firm, są wreszcie zawody artystyczne, którymi niektórzy się parają. Nie wyciągniesz jednak ode mnie żadnych, bliższych informacji, bo wiem już, że prędzej czy póżniej perfidnie je wykorzystasz.
 
 
Simon
+2 [2] #11 Simon
2 marca 2015, 15:29
@Taurus

Jak widać po gorączkowej nadaktywności gamonia wyżej, wklejającego kilometry spamu - niektórzy nie powinni być zbyt pracowici :)
 
 
Baca
+1 [1] #12 Baca
2 marca 2015, 21:17
Pan Prezes napisał:

Orkiestra gra, a góra lodowa coraz bliżej.

Bardzo mi się podoba porównanie Kaczyńskiego do góry lodowej. Żadne prądy go nie ruszą. I tak już prawie10 lat!
Gratuluję - 7 postów pod rząd. Rekord!
 
 
sunset
+2 [2] #13 sunset
2 marca 2015, 23:10
FB znowu zmusił mnie do powrotu do zwyczaju nieczytania jego postów. po drugim z rzędu zemdliło mnie. popatrzyłem w dół - pisze dalej. i ciągle to samo gówno (przepraszam za dosłowność, ale jak nazwać inaczej spamowanie głupotą?! przecież dowody od Kaczyńskich to mniej więcej to samo jak ich dowody przed sądem, czyli pustka. ich dowody wyglądają mniej więcej tak samo jak samobójstwo śp. Blidy w łazience w obecności agentki, czyli tak samo jak pewnie niedługo okaże się w sprawie Niemcowa. na 200% popełnił samobójstwo strzelając sobie w plecy ze 100m)
przepiękne też są cytaty FB - tylko co dziesiąty ma podane źródło, aby pokazać, że podaje źródła, a w rzeczywistości nie podaje :) zwykła komuchowska robota. przypomina mi ot wypowiedź jednego z członków PRLowskiego rządu w czasach strajku w szkole pożarnictwa w wawie. "Przecież w każdym kraju,m nawet na zachodzie, straż pożarna jest w gestii służ rządowych". wypowiedź ta była źródłem wielu złośliwych komentarzy, bo każdy człowiek o minimalnej wiedzy wiedział, że FD jest w gestii władz municypalnych :P. tak, tak :) czytajcie cytaty FB :) może nawet uwierzycie, że ktoś z nas to napisał :)
i słówko do Ciebie zindoktrynowany matole, FB. nie odpowiadaj, bo znowu przestałem Cię czytać :) aby coś czytać musi w tym być jakikolwiek sens, nawet poprzez zaprzeczenie. w Twoich wypowiedziach ostatnio zauważono zjawisko wydawało by się niemożliwe: "sens ujemny" :P
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #14 Pan Prezes
3 marca 2015, 07:00
Przypominam, że nierejestrowani użytkownicy mają limit znaków w komentarzach. Polemizując z obszernym tekstem Taurusa trudno zmieścić się w limicie 800 znaków. Ilość fałszu, bezmyślnie powtarzaną propagandę trudno skwitować w paru zdaniach.
Proszę Panu FB zdjąć bana, to będzie jeden konkretny wpis.

Panie sunset, ta Blida będzie cię prześladować do końca życia. Zamach w Smoleńsku i rzetelność prowadzonego śledztwa to przy Blidzie pikuś.
Brak ci źródeł. Nie bądź śmieszny. Zacznij czytać a nie słuchać.
 
 
Baca
+1 [1] #15 Baca
3 marca 2015, 19:01
Od pewnego czasu JKaczyński nie wypowiada się publicznie, rzekomo po to aby Duda mógł pleść swoje dudy smalone. I co? PiSowi podskoczyły wskaźniki!
PREZESIE! Pora na emeryturkę! Sukces PiS gwarantowany!
 
 
Baca
+1 [1] #16 Baca
3 marca 2015, 22:13
Dziś w kieleckim był Komorowski. W Ostrowcu witały Go tłumy.
Parę dni wcześniej zawitał tu dudobus. Tłumów nie było. Dudy też.
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #17 Pan Prezes
4 marca 2015, 07:10
Cytat:
W Ostrowcu witały Go tłumy.
Naprawdę?
www.ostrowiec-sw.pl/.../
Pewnie chcieli zobaczyć kibola z Japonii9ax8. Szoguna niestety nie było.

W ostatnich wyborach kandydaci Platformy Obywatelskiej zdobyli tylko dwa mandaty. Dobrze to wróży na przyszłość.
Pis 7.
Andrzej Duda ma przyjechać do Ostrowca 6 marca. Wtedy zaobaczysz tłumy.
echodnia.eu/.../...
PS
U nas w górach takiego kłamliwego bacę już dawno moczyliby w gnojówce.
 
 
Taurus
+2 [2] #18 Taurus
4 marca 2015, 08:57
U nas w górach takiego kłamliwego bacę już dawno moczyliby w gnojówce

"W Nowem Targu, na łubocu, baca bace topił w mocu. Czy go stopił, czy nie stopił? - W każdem razie go łozłopił". (na melodię "Moja ciocia z Ciechocinka..."). Zgadza się, PP. U was, w górach, wszystko jest możliwe, nawet wychwalanie prezesa JPZ, czy innego Dudy.
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #19 Pan Prezes
4 marca 2015, 12:41
No tak.
Wy ślunzocy wszystko lepiej wiecie. Przecie wyższa kultura.
www.youtube.com/.../
 
 
Taurus
+2 [2] #20 Taurus
4 marca 2015, 13:40
Wy ślunzocy wszystko lepiej wiecie. Przecie wyższa kultura.

"Co ci powiem, to ci powiem, ale ci powiem - prowde godosz". Co prawda Ślązakiem nie jestem, ale się z tobą zgadzam.
 
 
Baca
+1 [1] #21 Baca
4 marca 2015, 21:54
[quote name="Pan Prezes"] wyższa kultura.
/quote]
Tu wysoka kultura, tam gnojówka. Pokićkało się znowu czarne z białym. A rzeczowych argumentów nadal brak.
 
 
Baca
+1 [1] #22 Baca
7 marca 2015, 21:11
Pan Prezes napisał:

Andrzej Duda ma przyjechać do Ostrowca 6 marca. Wtedy zaobaczysz tłumy.

Tłumów nie było. Aby spotkanie wypadło okazale przeniesiono je z placu do kameralnej swietlicy, którą sztabowcy zdołali wypełnić. Pogadali i pojechali na wycieczkę do Londynu.
 
 
Taurus
+2 [2] #23 Taurus
8 marca 2015, 13:29
Tłumów nie było. Aby spotkanie wypadło okazale przeniesiono je z placu do kameralnej swietlicy, którą sztabowcy zdołali wypełnić

Jeżeli oni dobrze wypełnili ten Dudobus, to mogą być samowystarczalni i zapełnić każdą kameralną świetlicę bez goszczenia jakiejś tam hołoty, co to może stawiać niewygodne pytania.PIS owskiemu doktorowi.
 
 
Taurus
+2 [2] #24 Taurus
9 marca 2015, 08:18
U nas w górach takiego kłamliwego bacę już dawno moczyliby w gnojówce.


Z przekazu TV wynika, że na spotkaniu przedwyborczym w Nowym Targu prezydent Bronisław Komorowski spotkał się z "gorącym" przyjęciem, którym sterowała posłanka PIS u. Były wrzaski i gwizdy. Prezydent zrobił więc wykład na temat zgody w rodzinie tłumacząc, że nie przychodzi się na przyjęcie w stanie wskazującym na spożycie, nie przychodzi się w brudnych kaloszach ani też z zamiarem zakłócenia takiego przyjęcia. Panie Prezydencie, niech pan da spokój. Oni tam, w górach, mają swoją specyficzną kulturę a osoby, których nie lubią, po prostu moczą w gnojówce. Chamstwo to u nich norma.
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #25 Pan Prezes
9 marca 2015, 09:40
Cytat:
nie przychodzi się na przyjęcie w stanie wskazującym na spożycie, nie przychodzi się w brudnych kaloszach ani też z zamiarem zakłócenia takiego przyjęcia.
Co on myśli. Że należy do kółka wzajemnej adoracji? Przyjęcia se robi. Dla siebie?
Demokracja jest. Podobno.
PS
Kompromitacja głowy państwa Polskiego ciąg dalszy. Tym razem Prezydent Komorowski został przyłapany jak paraduje po poznańskich ulicach w rozpiętym rozporku.
To już zaszło za daleko,
prysnął czar, spłynęło mleko,
czarne chmury i wiatr w oczy,
los jak kula w dół się toczy,
upadły zamysły, wyszły blagi,
już wiadomo.... Król jest nagi !
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #26 Pan Prezes
9 marca 2015, 09:55
niezalezna.pl/.../...
On też popiera Komorowskiego
newsweek.pl/.../...
 
 
Taurus
+2 [2] #27 Taurus
9 marca 2015, 11:44
został przyłapany jak paraduje po poznańskich ulicach w rozpiętym rozporku.

"Paraduje w rozpiętym rozporku" to po "polskiemu" albo podkarpackiemu. Po polsku powinno być "z rozpiętym rozporkiem". Naucz się, tłumoku, podstawowych zasad językowych, zamiast silić się na wiersze.
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #28 Pan Prezes
9 marca 2015, 11:52
Ty tłumoku nie umiesz nawet zrozumieć aluzji.
Pomyśl co może znajdować się w rozpiętym rozporku (i paradować). Tu powinno paść niecenzuralne słowo na "ch".
Żeby nie być posądzonym o chamstwo, nie nazwałem takim epitetem tego pożal się Boże prezydenta, choć w zupełności na to zasłużył.
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #29 Pan Prezes
9 marca 2015, 13:57
Co za cyrk! Radni PO przerwali posiedzenie, aby powitać Bronkobus.
bankier.pl/.../...
 
 
Simon
+2 [2] #30 Simon
9 marca 2015, 16:29
"Żeby nie być posądzonym o chamstwo, nie nazwałem takim epitetem tego pożal się Boże prezydenta, choć w zupełności na to zasłużył."


Żeby nie być posądzonym o chamstwo? Paradne. Posądzać można kogoś o coś, co się podejrzewa, a nie o oczywistość. W związku z tym nie spodziewaj się też, że ktoś cię posądzi o głupotę.

Zaraz, zaraz, ktoś mi przypomni, jak to się nazywało? "Przemysł pogardy", nieprawdaż? Tak coś sobie myślałem, że nad tym nieszczęsnym bratem Jarosława, to bardziej takie krokodyle łzy były. Bo tak zależy pislamistom na czyjejś godności i szacunku dla urzędu, jak bez mała - i tu dowcip: na prawie i sprawiedliwości:)
 
 
Taurus
+2 [2] #31 Taurus
9 marca 2015, 20:18
Pomyśl co może znajdować się w rozpiętym rozporku (i paradować). Tu powinno paść niecenzuralne słowo na "ch".

Uświadom mnie, proszę, czy żeby pluć tak obficie szambem to trzeba w nim siedzieć, czy też można zgromadzić w sobie takie jego zapasy, żeby to wydalać niezależnie od miejsca pobytu?
 
 
Belfer
+1 [1] #32 Belfer
10 marca 2015, 08:44
Wyobraź sobie Taurus, że jesteś pszczołą. Lecisz i co widzisz? Kwiaty, wszędzie kwiaty, siadasz na nich i zbierasz pyłki...
A teraz jesteś muchą. Lecisz i co widzisz? Gówno, wszędzie gówno...
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #33 Pan Prezes
10 marca 2015, 09:39
Prezydent Komorowski to odrażająca postać.To co zrobił zaraz po jego tragicznej śmierci Prezydenta Kaczyńskiego w wyniku zamachu w Smoleńsku, to był wyjątkowo odrażający język nienawiści. Na jego widok natychmiast wyłączam telewizor. Po prostu nie trawię tego pana i jego małżonki. Ten intelektualny bełkot - katastrofa. Bez względu na to co powie infantylizm i prymitywizm ma w genach.Sam bezustannie posługiwał się językiem nienawiści wobec nieżyjącego Prezydenta. Wprowadził razem z Palikotem, Sikorskim, Niesiołowskim język wyszydzania i lżenia, sprowokował haniebne wydarzenia pod Krzyżem. Ja mam zachować godność i szacunek do jego urzędu? Do człowieka, który właśnie ten urząd poniża i profanuje?
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #34 Pan Prezes
10 marca 2015, 09:47
A jak wpuścisz Belfer tę pszczołę do szamba. To gdzie te kwiatki zobaczy? Jakie pyłki zacznie zbierać. Ty nie jesteś pszczołą, raczej żukiem gnojnikiem.
 
 
Belfer
+1 [1] #35 Belfer
10 marca 2015, 14:12
Nie było żadnego zamachu. A to implikuje głupotę reszty twoich bajdurzeń.
 
 
Baca
#36 Baca
10 marca 2015, 15:15
Pan Prezes napisał:
Po prostu nie trawię tego pana i jego małżonki.

Ani jego dzieci, ani jego okularów, ani..., ani...Przedmiotem uwielbienia jest fotel i przysłowiowy żyrandol.
 
 
Simon
+1 [1] #37 Simon
10 marca 2015, 16:14
"Wyobraź sobie Taurus, że jesteś pszczołą. Lecisz i co widzisz? Kwiaty, wszędzie kwiaty, siadasz na nich i zbierasz pyłki...
A teraz jesteś muchą. Lecisz i co widzisz? Gówno, wszędzie gówno..."

Obśmiałem się jak fretka :D
 
 
sunset
+1 [1] #38 sunset
10 marca 2015, 17:55
echhhh :)
sami się proszą :)
jesteś teraz Panem Prezesem... i latasz. i wszędzie widzisz gówno.
i nagle patrzysz dokładniej: widzisz lustro!

PS. sorry baca za wykorzystanie Twojego tekstu :)
 
 
Baca
#39 Baca
10 marca 2015, 21:06
Sunset:
PP/FB/tse-tse wykorzystuje moje teksty i nie mam pretensji, to tym bardziej Ty możesz. Przecież chodzi o to by sobie pogadać.
Tak przy okazji zwróćcie koledzy uwagę na przedostatni wpis PP. Wmawia Komorowskiemu sianie nienawiści, a sam aż się dławi jadem. Pomyśleć, że przy poprzedniej kampanii prezydenckiej pisiaki robiły z Niego dobrodusznego poczciwinę, co to z piórkiem przy kapeluszu łazi z flintą po lesie i nawet nie umie celnie strzelić. Chyba PP pisząc patrzył w lustro.
 

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze