Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - luty II

Profesor Nowak, znany ze swoich sympatii propisowskich, typowany jeszcze niedawno na kandydata na Prezydenta z  ramienia tej partii chce, by Kaczyński ustąpił ze stanowiska z uwagi na swój wiek i wytypował młodszego kandydata na przyszłego Premiera, po ewentualnie wygranych przez PIS wyborach parlamentarnych. Szczęśliwie dla JPZ profesor złapał zapalenie płuc i nie mógł wygłosić tej propozycji na konwencji PIS u, zawarł ją jedynie w liście do Prezesa, co sam potwierdził. – „W pana wieku Piłsudski był umierający a Dmowski był emerytem. Przykłady długowieczności politycznej Adenauera czy Reagana to mrzonki, nieprzystające do wyzwań stojących przed Polską”. Co się stanie, jeśli Duda wystąpi w II turze wyborów i zdobędzie w niej duży odsetek głosów? Kto będzie wtedy twarzą PIS u w wyborach parlamentarnych – Duda czy Kaczyński?  Czy prezes nie zaleci wtedy Dudzie takiej samej ścieżki kariery, jaką  kiedyś zalecił Ziobrze? Czy jednak nie pozostaniemy przy twierdzeniu, że Prezes zawsze młody?

Sławomir Izdebski, kacyk rządzący OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych, zorganizował wycieczkę rolników – ciągnikami – do Warszawy. Patrząc na ten nowoczesny park maszynowy kupiony za pieniądze z UE, dla którego cena jednostkowa wynosi średnio kilkaset tysięcy złotych (najdroższe nawet 600 tysięcy), trzeba stwierdzić, że nie byli to zwykli rolnicy, których podobno nie stać nawet na paliwo, tylko nowi właściciele ziemscy, posiadający po kilkadziesiąt czy nawet kilkaset hektarów (średnia cena 1 ha to obecnie ponad 34 000 PLN i rośnie co roku o ponad 20%),  których stać na wszystko, którzy otrzymują ogromne dotacje z Unii (średnio 1,8 tysiąca na hektar, bez podatku), którym państwo opłaca dodatkowo składki emerytalne (KRUS), oraz wypłaca odszkodowania za wszelkie straty typu  „powódż” z  powodu zatkania się odpływu z systemu melioracyjnego, grad, nadmiar deszczu lub jego brak, dzik na polu albo lis w kurniku, którzy płacą jedynie minimalne podatki, zupełnie nieporównywalne z innymi Polakami, którym państwo dopłaca do paliwa, ….. Państwo ma dopłacać, bo przecież nie stać ich na ubezpieczenie, bo „jak żyć panie Premierze, jak żyć?”.  Ci ludzie twierdzą, że muszą mieć tak drogie ciągniki, bo inaczej gospodarować się nie da (czytaj: „bo nie mogę być gorszy od sąsiada”) a poza tym tańszych na naszym rynku nie ma, bo przecież Ursus nie produkuje. Tymczasem „zmartwychwstały” , prywatny Ursus, uśmiercony kiedyś przez Związki Zawodowe z Zygmuntem Wrzodakiem na czele, realizuje ogromne kontrakty dla krajów afrykańskich i nie tylko. Państwo ma również zapewnić opłacalne ceny skupu dla produktów rolnych, bo od tego przecież jest. Kacyk Izdebski poświęcił ministrowi Sawickiemu aż 15 minut, bo przecież nie będzie rozmawiał z byle kim a poza tym to zorganizuje kolejny zajazd Warszawy, tym razem z górnikami i wtedy zobaczymy kto u nas rządzi. Trochę się spieszy, bo jeżeli strajk w JSW  jeszcze potrwa, to może ona upaść, czyli zostać zlikwidowana rękami swoich pracowników. Siedząc za kołem sterowym takiej wypasionej maszyny trudno myśleć o lepszym gospodarowaniu, myśli się raczej o przejęciu władzy.

11-12 lutego. Drugi szczyt w Mińsku, dotyczący Ukrainy. Miny uczestników niepewne, z wyjątkiem miny Putina, oczywiście. Zawieszenie działań bojowych ma nastąpić o godzinie 24 –ej z soboty na niedzielę. Zobaczymy. Tak czy inaczej po 17 godzinach dyskusji Putin nadal twierdzi, że nie ma tam rosyjskich żołnierzy ani sprzętu wojskowego, czyli kpi w żywe oczy. Czy możliwy jest jeszcze status quo ante na wschodzie Ukrainy? Czy po tylu ofiarach i po takich zniszczeniach ludzie będą mogli tam ciągle normalnie ze sobą rozmawiać? Kto te ruiny odbuduje? Trudno to wszystko sobie wyobrazić! Czy Ukraina zostanie więc raczej podzielona, jak mówił kiedyś Żyrinowski?

Żeby nie było tylko o sprawach poważnych – trochę plotek. Andrzej Duda udzielił na stoku narciarskim pomocy posłowi PIS u  Andrzejowi Kwiatkowskiemu, który się przewrócił. Wszystko to odbyło się w obecności dziennikarzy i fotoreporterów, co może wskazywać na ustawkę. Jeszcze trochę i Andrzej wyprzedzi w marketingu  samego Władimira Władimirowicza, który lecąc na motolotni prowadził ogromne stado żurawi.     Firma Sony zerwała natomiast kontrakt z Pawłem Kukizem, bo „byłaby klapa finansowa, gdyż muzyka nie może być wykonywana przez polityka” oraz „Muzyka jest ponad podziałami i chcemy szanować poglądy polityczne naszych wszystkich klientów”. To wszystko brednie, proszę państwa! Sony dyskryminuje Pawła i tyle.

W JSW doszło do porozumienia i zawieszenia (z perspektywą zakończenia) strajku. Działa tam „tylko” 50 związków zawodowych, które kosztują Spółkę 14 milionów PLN rocznie. Wniosek ze strajku? – Prezes Zagórowski, próbujący utrzymać JSW w dobrej kondycji, wykazał się niewystarczającą „wrażliwością społeczną” i musi odejść. Musi odejść, bo MSP, które jest tu udziałowcem większościowym, dba nie tyle o kondycję swoich firm ile o to, żeby nie dochodziło w nich do poważniejszych protestów pracowników. Związki zawodowe doskonale o tym wiedzą i czują się bezkarne. Trzeba więc jak najszybciej te przedsiębiorstwa sprywatyzować. W innym przypadku będziemy do nich dopłacali w nieskończoność a w nagrodę będziemy mieli cyrki strajkowe. W co teraz uderzą Duda (Piotr) z Janem Guzem? Jest jeszcze KHW, są kolejarze, pielęgniarki, nauczyciele, są nadal rolnicy ….. Ich możliwości w sianiu zamętu są więc nadal bardzo duże. Jest też pytanie, czy nasze Centrale związkowe będą nadal pasem transmisyjnym PIS u.

W Ożarowie Mazowieckim, na konwencji SLD, Magdalena Ogórek dała głos, w tym na temat Rosji – „Będę dążyć do normalizacji stosunków z Rosją. Nie stać nas na to, by rosyjskie media określały nas jako wroga Rosji numer jeden. Nie wahałabym się odpowiedzieć na depeszę W. Putina i podniosłabym słuchawkę, by do niego zadzwonić”. Pani Magdaleno – w dzisiejszej sytuacji to wbrew polskiej racji stanu, to aberracja!

Od dzisiejszej północy (jest 15 stycznia) na wschodzie Ukrainy nie strzelają działa ani czołgi. Jak długo to potrwa? Jedni mówią, że tak długo, jak będzie to na rękę Putinowi, inni zaś, że może dłużej, bo Putin i Rosja zostali „dopchnięci do ściany”. Jak dużo wiemy o tej rozgrywce? Można przypuszczać, że niezbyt dużo, że oprócz części oficjalnej, która odbyła się w Mińsku jest jeszcze  nieoficjalna, wynikająca z rozmów i targów na światowych szczytach. Pojawienie się w przeddzień tej konferencji informacji o potężnych miliardach wsparcia dla Ukrainy nie było przecież przypadkiem. Duże pieniądze i reformy są zaś potrzebne temu krajowi bardziej niż dostawy broni. Chyba to dobrze, że Polskę wypchnięto, czy odsunięto od arbitrowania tych spraw, bo trzeba być dużo silniejszym niż my, żeby ponosić za to  odpowiedzialność i ewentualne konsekwencje. Zresztą informacje o przerwaniu ostrzału artyleryjskiego szybko zostały zdementowane. Koło Debalcewe i Mariupola Ruskie podobno strzelają na całego.

A propos Rosji i jej postępowania. Polecam gorąco wszystkim „Memoryał do Napoleona III”, napisany w roku 1854 przez Zygmunta Krasińskiego. Jakże trafnie scharakteryzował on Rosję i Rosjan, w jak wysokim stopniu jest to aktualne nadal.

Putin leci do swojego przyjaciela Orbana, Izdebski i spółka wybierają się w czwartek do Warszawy, żeby rozbić zielone, czy wesołe miasteczko, na Śląsk natomiast przyleciały już pierwsze bociany. Jednym słowem dzieje się, życie pędzi jak szalone.

Komentarze  

 
Baca
+1 [1] #1 Baca
17 lutego 2015, 22:47
Ze wszystkim się zgadzam Taurusie, ale to nie żurawie leciały za swoim panem. Nie zauważyłeś rakiet jakie miały na gondolach?
Co do rolników, polecam artykuł Solskiej w Polityce nr 6/2995. To jedyna grupa zawodowa w Polsce, która sprzedaje swoje efekty pracy po cenach światowych, nie płaci podatków, ani ubezpieczeń. Łatwo im blokować nieswoje drogi. A niechby kto z was wypachnione miejskie nieroby próbował zabarykadować chłopu wyjazd z posesji!!!
Lepsi są górnicy z JSW. Sami sobie strzelili w nogę i to co im musimy dopłacić do ich niegospodarności wzrosło dwukrotnie. A co na składach zabraknie sprzedadzą ruskie. Czy pan Kolorz i Duda często bywają w Rosji?
Pani Ogórek nie wróżę sukcesów na scenie politycznej ( niech pogada z Dodą lub młodym Mellerem). Miller już nam sprzedał podobną lwicę. Poślizgnęła się na próbach zmiany prawa i interesach małżonka. Historia lubi się powtarzać.
Nic nie piszesz o Duda-show. I słusznie! Nudy na pudy. Sam Prezes przysypiał. Jak się zbudzi po wyborach to Dudę wywali.
Tragedia szefów PiS i SLD polega na tym, że wszyscy wartościowi współpracownicy zmarli/ zostali wywaleni/ sami uciekli. Jeśli ma się większość znajomych na cmentarzu, to pora pisać testament i pamiętniki, a nie programy wyborcze.
Zacytuj
 
 
Baca
+1 [1] #2 Baca
17 lutego 2015, 22:53
PP/ FB/ tse-tse, mam wierszyk dla ciebie:
Jeśli nawet się nie uda, Prezydentem i tak Duda.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #3 Pan Prezes
18 lutego 2015, 09:37
Cytat:
„W pana wieku Piłsudski był umierający a Dmowski był emerytem. "
Ale to było przeszło 100 lat temu
Wtedy średnia życia mężczyzny wynosiła 46 lat (dla mężczyzn). Dzisiaj, prawie 70.
Tak, panie Taurus. Nie martw się o Jarosława. To Komorowski, przez swój niehigieniczny tryb życia prędzej się przekręci. A żyłka mu niechybnie pęknie jak zobaczy za m-c wyniki sondaży.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [2] #4 Taurus
18 lutego 2015, 10:06
Wtedy średnia życia mężczyzny wynosiła 46 lat (dla mężczyzn). Dzisiaj, prawie 70.

"Masz rację, jak zwykle". Po co jednak ubiegać się o ten urząd mając prawie 70 lat? Podtrzymuję swoją propozycję, żeby zawołanie "Lenin wiecznie żywy" rozszerzyć o "a prezes JPZ wiecznie młody". Sondażami się nie podniecam. Jest dla mnie oczywiste, że podstawowe pytanie brzmi: czy Bronisław Komorowski wygra wybory w pierwszej, czy w drugiej turze?
Zacytuj
 
 
Belfer
+1 [1] #5 Belfer
18 lutego 2015, 10:58
Taurus, podstawowe pytanie father bossa brzmi: Po co marnować kasę na wybory, skoro i tak będą sfałszowane. :D
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-1 [1] #6 Pan Prezes
18 lutego 2015, 13:05
Cytat:
Patrząc na ten nowoczesny park maszynowy kupiony za pieniądze z UE, dla którego cena jednostkowa wynosi średnio kilkaset tysięcy złotych (najdroższe nawet 600 tysięcy), trzeba stwierdzić, że nie byli to zwykli rolnicy, których podobno nie stać nawet na paliwo, tylko nowi właściciele ziemscy,
Patrzyłem i widziałem ten park maszynowy.
www.lublin112.pl/.../0112.jpg
Ale ten za 600 tys. musiałem przeoczyć.
ocdn.eu/.../...
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-1 [1] #7 Pan Prezes
18 lutego 2015, 13:20
Cytat:
Andrzej Duda udzielił na stoku narciarskim pomocy posłowi PIS u Andrzejowi Kwiatkowskiemu, który się przewrócił. Wszystko to odbyło się w obecności dziennikarzy i fotoreporterów, co może wskazywać na ustawkę.
To pan Kwiatkowski dzielnie się poświęcił.
Złamana noga, uszkodzony obojczyk i urazowe zwichnięcie barku.
Działania przyszłego prezydenta Andrzeja DUDY były rutynowe, ponieważ jest świetnym narciarzem i doskonale wie jak zachować się w danym momencie. Nie było tu żadnego piaru, a skuteczne działanie człowieka roztropnego i energicznego. Widać ma wrodzony talent skutecznego działania. Tylko i aż tyle.
PS
A przed takimi, na stoku lepiej uciekać.
www.youtube.com/.../
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-1 [1] #8 Pan Prezes
18 lutego 2015, 13:25
Cytat:
" Sondażami się nie podniecam. Jest dla mnie oczywiste, że podstawowe pytanie brzmi: czy Bronisław Komorowski wygra wybory w pierwszej, czy w drugiej turze?"
Wszystko jest możliwe.
W takim Słupsku to na prezydenta nawet pedała wybrali.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-1 [1] #9 Pan Prezes
18 lutego 2015, 13:35
Cytat:
Prezes Zagórowski, próbujący utrzymać JSW w dobrej kondycji, wykazał się niewystarczającą „wrażliwością społeczną” i musi odejść.
A szkoda, bo to był dobry prezes.
Bo to przecież rząd PIS mianował go w 2007 prezesem. A jak wiadomo PiS miał zawsze dobrą rękę do fachowców.
Szkoda że skumał się z platfusami. Musiał im haracz oddawać i tak to się skończyło. Za co teraz będą kampanię wyborczą robić.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-1 [1] #10 Pan Prezes
18 lutego 2015, 13:47
Cytat:
Chyba to dobrze, że Polskę wypchnięto, czy odsunięto od arbitrowania tych spraw, bo trzeba być dużo silniejszym niż my, żeby ponosić za to odpowiedzialność i ewentualne konsekwencje.
Pewnie temu król Europy się gdzieś zapodział.
Zaś niejaki Banksy pewnie by to ujął tak:
paczaizm.pl/.../...
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-1 [1] #11 Pan Prezes
18 lutego 2015, 13:49
Cytat:
na Śląsk natomiast przyleciały już pierwsze bociany. Jednym słowem dzieje się, życie pędzi jak szalone.
Wiosna panie sierżancie.
Dużo bocianów, dużo dzieci.
Jak będzie dużo chłopców, wojna pewna.
Zacytuj
 
 
Baca
#12 Baca
26 lutego 2015, 20:55
Niemcy, którzy przypadkowo zobaczyli wystawę sprzętu rolniczego na podwarszawskich drogach, ze zdumieniem zidentyfikowali swoje maszyny rolnicze, jakie ostatnio znikły z pól Meklemburgii.
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać