Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - luty I

KGHM prowadzi działania w kierunku pełnego zautomatyzowania i robotyzacji wszystkich procesów, co pozwoli na zminimalizowanie pracy ludzi w swoich kopalniach.  Do roku 2025 ma powstać zintegrowany system monitoringu operacji górniczych a do roku 2045 pierwsza kopalnia wydobycia rud miedzi, w pełni oparta o system komputerowy. W takiej kopalni przyszłości, ulokowanej głęboko pod ziemią, będą pracowały niemal wyłącznie maszyny i roboty sterowane z powierzchni ziemi, co w maksymalnym stopniu wyeliminuje pracę ludzi, z wszystkimi jej uciążliwościami, stresami i niebezpieczeństwami.
W felietonie „Wydarzenia – grudzień II” pisałem o eksperymentalnych testach zgazowania węgla pod ziemią, prowadzonych z sukcesem w kopalni „Wieczorek”. Wyniki tych eksperymentów wskazują, że w przyszłości nie będzie się węgla fedrować. Kopalnie przyszłości będą więc zupełnie inne niż dzisiaj. Ciekawe, czy po ich uruchomieniu zmniejszy się ilość związków zawodowych w górnictwie.

Rosja, ustami swoich wodzów twierdzi, że nikomu nie da się wyprzedzić w zbrojeniach. Warto więc spojrzeć na  tegoroczne budżety w tym zakresie czołowych graczy. USA mają budżet 618,7 miliardów dolarów, co stanowi 37% wydatków światowych na te cele, Chiny – 171,4 mld., Rosja – 84,9 mld., co stanowi 11% wszystkich wydatków rządowych tego kraju. Polska, z wydatkami 9,4 mld. dolarów (1,95% PKB), plasuje się na 11 miejscu w świecie.

Eksport polskiej żywności w roku 2014 zamknął się kwotą 21 mld. euro, był więc rekordowy w naszej historii. 70%  wyeksportowano do krajów UE, mało do Rosji (embargo), sporo do krajów północnej Afryki, Azji i Ameryki Północnej. Polska poradziła więc sobie bardzo dobrze z kłopotami, spowodowanymi embargiem. Nie ma więc, jak widać, tego złego …….  Wymuszona zmiana kierunków eksportu powinna owocować w przyszłości zarówno tonażowo, jak i ekonomicznie.

Aleksis Cipras zapowiedział renegocjacje warunków, na jakich Grecja otrzymała międzynarodową pomoc finansową.  Ciekawe, czy znajdzie chętnych do negocjacji po stronie wierzycieli, szczególnie po tym, jak ich minister finansów nazwał „trojkę”, głównego dostarczyciela pomocy kredytowej (KE, EBC i MFW), gremium nielegalnym i antyeuropejskim. Z przecieków, jeśli są prawdziwe wynika, że Grecja ma pieniądze już tylko na miesiąc normalnego funkcjonowania.

2 luty. Kanclerz Merkel składa dziś krótką wizytę w Budapeszcie, w czasie której wygłosi przemówienie na niemieckojęzycznym uniwersytecie Andrassy. Wczoraj odbyły się w związku z tym manifestacje w Budapeszcie i 11 innych miejscowościach Węgier, z hasłami „Angelo, uwolnij nas od szatana”. Za 2 tygodnie przyleci na rozmowy do Budapesztu W. Putin. Ciekawe, jakie hasła wypiszą wtedy na transparentach węgierscy demonstranci.

3 luty. Przed siedzibą JSW doszło do starć chuliganów z policją. W ruch poszły kamienie, petardy i butelki z jednej strony oraz kule plastikowe i gaz z drugiej. Na naszych drogach natomiast pojawiły się od niedzieli blokady, zakładane przez rolników pod wodzą Sławomira Izdebskiego. Każda z tych grup chce czegoś innego – jedni odszkodowania za szkody wyrządzone przez dziki (chociaż podobno wszystkie wnioski złożone w tej sprawie zostały zrealizowane), inni odstąpienia od kar unijnych za przekroczenie kwot mlecznych, jeszcze inni wyrównania za straty z tytułu zakazu uboju rytualnego (kto byłby w stanie je policzyć?), kolejni za straty wywołane ruskim embargiem, ….. W jednym wszyscy są zgodni – będą rozmawiali jedynie z panią Premier a nie z jakimś tam ministrem. Coraz wyraźniej widać, że we łbie przewróciło się nie tylko Piotrowi Dudzie ale również branżowym kacykom związkowym.
Wracając do Piotra Dudy trzeba odnotować jego wypowiedż, że „żarty się skończyły” i że wspólnie z Janem Guzem wprowadzają na terenie całego kraju aktywne formy protestu wszystkich, możliwych grup społecznych, niezadowolonych z poziomu swojego życia oraz z faktu, że zarobki w Niemczech i we Francji są wyższe niż w Polsce, a to przecież skandal!!! Chłopaki mają poczucie humoru i świetnie się bawią, jak zwykle bawili się anarchiści – im gorzej, tym lepiej.

Z inicjatywy Prezydenta Komorowskiego prowadzone są przygotowania do świętowania na Westerplatte, ósmego maja, 70 – tej rocznicy zakończenia II wojny światowej. Rosyjscy dyplomaci się w związku z tym wściekli i odsądzają nas od czci i wiary. Nasi  reagują na to w miarę spokojnie ale dłużnymi ruskim nie pozostają. Bardzo mi się to podoba. Przecież sam Putin wypowiadał się wielokrotnie, że nie można zakłamywać historii a ta wyrażnie zaświadcza, że ZSRR był we wrześniu 1939 agresorem takim samym jak Hitler, że gdyby nie układ Ribbentrop – Mołotow, wojna by wtedy prawdopodobnie nie wybuchła, że w 1944/45, gdy wiele krajów odzyskiwało wolność, zarówno Polska jaki i całe mnóstwo innych krajów zamieniły niewolę hitlerowską na sowiecką, która trwała nie kilka ale kilkadziesiąt lat, że ilość Polaków zamęczonych przez sowietów była ogromna, że …. że …. Niech więc Polska zorganizuje tą uroczystość z możliwie dużym udziałem przedstawicieli państw cywilizowanych 8 maja a Rosja niech to sobie nadal robi, z kim chce, dziewiątego. Tak przy okazji zastanawiające są wypowiedzi niektórych, ważnych polityków PIS u, którzy krytykują Schetynę za jego wypowiedzi w tej sprawie, prawdziwe i zgodne z historią przecież. Do tej pory PIS krytykował PO za zbyt miękką postawę w stosunku do władz rosyjskich, teraz krytykuje za zbyt ostrą. Wygląda na to, że PIS trudniej zrozumieć niż kobietę.

6 luty. Merkel i Hollande polecieli do Kijowa a potem mają lecieć do Putina. Podobno mają jakieś nowe propozycje dotyczące przerwania walk na wschodzie Ukrainy. Ciekawe, co wymyślili, mam nadzieję, że nie jest to kolejne włażenie Putinowi tam, gdzie włazić się nie powinno.

7-8 luty. Wiele wskazuje na to, że misja Merkel i Hollanda w Moskwie, to sukces Putina. Nikt nie tęskni do wojny ale ustępstwa muszą mieć swoje granice. Wydarzenia przypominają bowiem za bardzo to, co działo się przed wybuchem II wojny światowej , całą tą beznadziejną politykę ustępstw wobec Hitlera. Coraz więcej pojawia się głosów za tym, żeby dozbroić Ukrainę, czyli utrudnić Rosji jej działania, uczynić je bardziej kosztownymi – z Afganistanu Ruskie wynieśli się wtedy, gdy zaczęli ponosić duże straty w ludziach. Taką opcję forsują amerykańscy republikanie, chcąc wręcz zmusić Obamę do wysyłek uzbrojenia. Ciekawa była pod tym względem, zakończona właśnie  konferencja w Monachium, poświęcona niemal w całości wojnie na Ukrainie.   Za trzy dni ma się odbyć spotkanie „na szczycie” w Mińsku, przez wielu postrzegane jako spotkanie ostatniej szansy na rozejm.

W sobotę odbyła się konwencja PIS u, poświęcona nominacji Andrzeja Dudy na kandydata na Prezydenta RP. Okrutnie mi się podobała. Styl amerykański, reżyseria znakomita w każdym calu, tony konfetti, balonikiem bawił się nawet prezes JPZ, przemówienie kandydata wygłoszone z patosem i wszelkimi, możliwymi chwytami teatralnymi, „bez czytania”-  podobno dzięki wykorzystaniu promptera, uściski setek rąk, całowanie dziesiątek  damskich rączek, …………. Wypowiedział się na wszystkie tematy oprócz tych, które leżą w zakresie kompetencji Prezydenta (bezpieczeństwo, polityka zagraniczna), obiecał spełnić życzenia każdego Polaka. Ideą przewodnią ma być kontynuacja polityki Lecha Kaczyńskiego, prezydenta kiepskiego, jak pamiętamy, blokującego rozwój kraju licznymi wetami ustaw sejmowych (oczywiście wyłącznie w czasach rządów PO), posiadającymi u schyłku swej kadencji minimalne jedynie poparcie społeczne.  Koszt tej karnawałowej zabawy wyniósł – podobno - „tylko” 500 tysięcy złotych. Co to jest dla bogato dotowanego przez podatników PIS u. Teraz Duda wyruszył na wycieczkę po powiatach starym Autosanem żałując, że polska myśl techniczna w produkcji tych pojazdów się nie rozwija, czyli wykazując swoją indolencję w zakresie naszego przemysłu.

Poza tym wojna. Chłopy jadą na Warszawę, górnicy walczą na Śląsku, Duda chce walczyć z Komorowskim, pozostali kandydaci prezydenccy też się „zbroją” i szukają sobie przeciwników, zima walczy, bez większych sukcesów zresztą,  z nadchodzącą wiosną, Grecja z trojką, Putin z całym światem, ………. Pora wysłać swój opis dotyczący I dekady, bo następne zapowiadają się jeszcze bardziej interesująco.

Komentarze  

 
Pan Prezes
-3 [3] #1 Pan Prezes
11 lutego 2015, 07:09
Panie Taurus.
Jak już całkowicie kopalnie będą zautomatyzowane, to braknie kopalin do wydobycia.
Tobie się marzą fabryki bez ludzi. Bo nie będzie miał kto strajkować. A ty radośnie będziesz gnuśniał na emeryturze. Mnie też kiedyś się wydawało, że maszyny będą zastępować ludzi. Ludzie nie będą musieli pracować tylko będą odpoczywać. A tutaj popatrz, maszyny zastępują, a ludziom wiek emerytalny wydłużają, co jest grane?
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #2 Pan Prezes
11 lutego 2015, 07:21
Eksport żywności rekordowy, a główni producenci żywności rolnicy strajkują. Coś tu nie gra.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [2] #3 Taurus
11 lutego 2015, 08:46
Maszyny i roboty będą zastępować ludzi tam, gdzie to możliwe - górnictwo i hutnictwo to dwie dziedziny przemysłu gdzie powinno się to realizować jak najprędzej, z uwagi na warunki pracy i zagrożenie życia. Wcale to nie znaczy, że ludzie nie będą pracować. Komputer pewnie nigdy nie zastąpi ludzkiego intelektu. Zamiast fedrować pod ziemią ludzie będą konstruować i wytwarzać urządzenia, które ich tam zastąpią. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu najważniejszymi "urządzeniami" przy fedrowaniu były kilof i łopata. Czy wyobrażasz to sobie już dzisiaj?

Popatrz na filmy dotyczące hutnictwa z nie tak znowu odległych czasów Gomułki i Gierka - hutnik w ubraniu kosmonauty, wrzucający łopatą węgiel do pieca jet motywem przewodnim tych filmów. Niemal całą techniczną obsługę "przemysłu rolnego" prowadził wiejski kowal. Czy Pan Prezes uważa, że tak powinno być nadal?

Co do poziomu eksportu naszej żywności nie potrafię z tobą dyskutować. Można dyskutować z każdym faktem, "bo coś tu nie gra", tylko jaki to ma sens? Po prostu potencjał naszego rolnictwa jest ogromny i jeżeli wykorzystamy go w całości, to zaskoczenie będzie jeszcze większe. Po prostu minęły już czasy ogromnego rozdrobnienia gospodarstw wiejskich, gdy najważniejsza dla wielu rodzin była "krowa żywicielka" a połowa narodu utrzymywała się z pracy na roli.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #4 Pan Prezes
11 lutego 2015, 08:56
Cytat:
Z inicjatywy Prezydenta Komorowskiego prowadzone są przygotowania do świętowania na Westerplatte, ósmego maja, 70 – tej rocznicy zakończenia II wojny światowej.
Ciekawa inicjatywa. W rocznicę rozpoczęcia II wojny światowej, świętować jej zakończenie. Chcąc robić sobie kampanię wyborczą, może się przeliczyć. Jednak Dla Merkel i Hollande Putin jest ważniejszy i mogą olać kuriozalny zamysł Komorowskiego. Propozycja prezydenta Komorowskiego wydaje się działaniem amatorskim i ryzykownym. Ale co się spodziewać po historyku, któremu pracę magisterską pisał teść.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #5 Pan Prezes
11 lutego 2015, 09:10
Około 4 tysięcy Węgrów wyszło na ulice Budapesztu, by zaprotestować przeciwko polityce Orbana. Kiepściutko, porównując do Polski, gdzie tylu protestuje z powodu jednej spółki węglowej. Jednak EU musi poświęcić więcej kasy na opłacenie wichrzycieli na Węgrzech. Bo Orbana popiera 80% Węgrów. W 2012r Newsweek pisał:
swiat.newsweek.pl/.../
a w 2014
wyborcza.pl/.../
Bierzmy przykład z narodu Węgierskiego. Nie dajmy się manipulować przez UE!
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #6 Pan Prezes
11 lutego 2015, 09:19
Przed siedzibą JSW doszło do starć chuliganów z policją. W ruch poszły kamienie, petardy i butelki z jednej strony oraz kule plastikowe i gaz z drugiej.
Po człowieku, który ponoć kiedyś był działaczem "S" i cierpiał, był przesłuchiwany i lampą mu w oczy świecili spodziewałbym się większego zrozumienia. Za działaczami związkowymi stoją zwykli ludzie, którzy nie dla zabawy protestują.
Należy mieć nadzieję, że dzisiejsi związkowcy nie są pokroju Wałęsy.

Polecam ten materiał:
3obieg.pl/.../
Zacytuj
 
 
Belfer
+2 [2] #7 Belfer
11 lutego 2015, 09:28
Cytat:
- Jestem głęboko przekonany, że przyjdzie taki dzień, że będziemy mieli w Warszawie Budapeszt - powiedział po przegranych wyborach w 2011 roku prezes PiS Jarosław Kaczyński. Co by było, gdyby jego marzenia się spełniły? - Mielibyście kilka lat gospodarczej stagnacji - mówią węgierscy ekonomiści.
Cytat:
- Badania jasno pokazują, że rząd pomógł w ten sposób tylko najbogatszym. Najbiedniejsi mają się coraz gorzej - obecnie 4 mln ludzi na Węgrzech żyje poniżej granicy ubóstwa, a w 2010 r. było ich o 300 tys. mniej - komentuje dr Zoltán Pogátsa, ekonomista z Uniwersytetu Węgier Zachodnich.
Cytat:
Przykładów faworyzowania bogatych jest więcej. W 2011 r. Orbán chciał pomóc posiadaczom kredytów walutowych i uchwalił prawo, na mocy którego umożliwił im jednorazowe spłacenie całego kredytu po kursie o 30 proc. niższym od rynkowego. Skorzystało na tym ok. 130 tys. kredytobiorców - ci, których było stać. Ale efekt był odwrotny do zamierzonego. - Banki straciły najlepszych klientów, a poziom złych, niespłacanych kredytów w krótkim czasie prawie się podwoił do blisko 20 proc. - komentuje András Vértes, szef firmy badawczej GKI Research.
Tak na szybko, kilka faktów o wegierskim cudzie. A jest tego duzo więcej.
Nic dziwnego, ze PiS o tym marzył. Przecież jak rządził dwa lata to też starał się pomagać bogatym.
1. Zlikwidowano trzeci próg podatkowy, najbogatsi płacą odtąd tylko 32% podatku.
2. Wprowadzono zmniejszony podatek od darowizn, najbogatsi mogą swoim dzieciom podarować 100 tys. wolne od podatku. Biedniejsi tez mogą, tylko nie mają czego.
Zacytuj
 
 
Belfer
+1 [1] #8 Belfer
11 lutego 2015, 09:34
Pan Prezes napisał:

Ciekawa inicjatywa. W rocznicę rozpoczęcia II wojny światowej, świętować jej zakończenie. Chcąc robić sobie kampanię wyborczą, może się przeliczyć. Jednak Dla Merkel i Hollande Putin jest ważniejszy i mogą olać kuriozalny zamysł Komorowskiego.

Aleś ty durny. Nie w rocznicę rozpoczęcia, tylko w rocznicę zakończenia (8 maja) tylko że nie w Moskwie, ale w miejscu, gdzie wojna się rozpoczęła (Westerplatte).
Czy to zły pomysł pod względem wyborczym? 8 maja dwa dni przed wyborami, a w zasadzie tuż przed ciszą wyborczą będzie miał Komorowski niezłą imprezę. Transmisje telewizyjne, a jak przyjadą oficjele z innych krajów, to będzie prestiż i uznanie.
A co zrobi prezes? Pogra na Dudach? :D
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #9 Pan Prezes
11 lutego 2015, 09:42
Po konwencji wyborczej A. Dudy nawet przeciwnicy PiS musieli stwierdzić, że wypadł fantastycznie i jego występ spowodował, że zastanawiają się nad poparciem jego kandydatury.
Komorowski to postać gnuśna, nijaka, siermiężna. Głosowanie na niego, to głosowanie na ludzi wyszkolonych przez Moskwę. To wybór WSI. Rozsądny obywatel nie powinien mieć trudności. Z jednej strony świeżość, nowe pomysły a z drugiej dwuznaczna przeszłość, oraz dalsza infantylizacja państwa.
Jeżeli już ktoś tak nienawidzi PiS, że nie może logicznie myśleć to może zastanowić się nad tym kandydatem:
vod.tvp.pl/.../18526445
Tak się powinno rozmawiać z resortowymi dziećmi.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #10 Pan Prezes
11 lutego 2015, 09:46
Cytat:
Aleś ty durny. Nie w rocznicę rozpoczęcia, tylko w rocznicę zakończenia (8 maja) tylko że nie w Moskwie, ale w miejscu, gdzie wojna się rozpoczęła (Westerplatte).
No więc masz rację. To jest bardziej porąbany pomysł, niż ja pomyślałem.
Zacytuj
 
 
Belfer
+2 [2] #11 Belfer
11 lutego 2015, 11:50
Duda udowodnił, że nie ma pojęcia o prerogatywach prezydenta, mówił rażąco nie po polsku (charakterystyczne rusycyzmy), obiecywał gruszki na wierzbie (przywrócenie dawnych zasad emerytalnych, co wymagałoby absolutnej większości PiS) i w ogóle pieprzył głupoty.
Prezydent to nie jest człowiek od fajerwerków, niech sobie będzie nudny.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #12 Pan Prezes
11 lutego 2015, 14:07
Funkcjonowanie naszego państwa jest zagrożone, ponieważ przez ostatnie 7 lat rządzi jedna i ta sama opcja polityczna, z czego przez 5 lat wspiera ją prezydent wywodzący się z tego samego obozu politycznego i kręgu towarzyskiego, co rządzący.
Jedynym sposobem na przerwanie tego tańca wyniszczenia, jest zmiana osoby Prezydenta na osobę z obozu ideologicznie przeciwnego wobec koalicji rządzącej, która może nawet w przypadku utraty poparcia w wyborach ponownie sięgnąć po władzę.
Obecność pana Dudy na stanowisku Prezydenta RP będzie gwarancją patrzenia tej władzy na ręce i głośnego mówienia o jej nieudolnościach.
I na to panie Belfer trzeba zwrócić uwagę. A w obietnice pana Dudy nie wątpię, bo jeśli PiS będzie rządzić to je spełni ( możesz to se zanotować i podkreślić wężykiem).
Zacytuj
 
 
Xavras Wyżryn
+3 [3] #13 Xavras Wyżryn
11 lutego 2015, 15:21
Pan Prezes na PREZYDĘTA !!!!!!!!!!!!!!!
Zacytuj
 
 
Belfer
+1 [1] #14 Belfer
11 lutego 2015, 18:05
Xavras Wyżryn napisał:
Pan Prezes na PREZYDĘTA !!!!!!!!!!!!!!!

prezyNADĘta już mieliśmy. :D
Zacytuj
 
 
mk
+2 [2] #15 mk
12 lutego 2015, 08:59
Pan Prezes napisał:

Obecność pana Dudy na stanowisku Prezydenta RP będzie gwarancją patrzenia tej władzy na ręce i głośnego mówienia o jej nieudolnościach.

Jesli sie nie myle, to jest to rola opozycji, czy to parlamentarnej, czy pozaparlamentarnej, ale na pewno nie Prezydenta. Polecam lekture Konstytucji RP.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #16 Pan Prezes
12 lutego 2015, 10:27
mk
Nie bądź śmieszny. Jak polecasz lekturę to sam ją przeczytaj.
Prezydent ma o wiele większe możliwości.
Nawet może rozpieprzyć parlament..
Jak Wałęsa obalał rząd Olszewskiego, toś pewnie walił w pieluchy.

PS
Nasz obecny prezydent za to patrzy na ręce opozycji. Ze wspomnę o odmętach szaleństwa i takich tam. Czy tam w konstytucji o tym pisze?
Zacytuj
 
 
Belfer
+1 [1] #17 Belfer
12 lutego 2015, 11:22
Wałęsa niczego nie obalał. Rząd Olszewskiego został zwyczajnie odwołany, ponieważ stracił poparcie większości w parlamencie, a nieodpowiedzialne poczynania i nieudolna próba zamachu stanu spowodowały, że sejm zdecydował odwołać ten rząd natychmiast, bez zbędnej zwłoki.
Wałęsa jako prezydent uczestniczył w całej sprawie jako mediator i gwarant stałości państwa. Gdyby nie wyłoniono większości (czyli rządu Pawlaka), to Wałęsa jako prezydent musiałby nam zafundować kolejne przyśpieszone wybory. Tertium non datur, czyli innej możliwości nie było.
Ale to za trudne jak na pisowskiego kundelka.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #18 Pan Prezes
12 lutego 2015, 11:51
Masz tego mediatora.
www.youtube.com/.../
ratlerku!
Choćby przed tobą wszyscy się kłonili
Cnotę i mądrość tobie przypisując,
Złote medale na twoją cześć kując,
Radzi że jeszcze dzień jeden przeżyli,

Nie bądź bezpieczny. Poeta pamięta.
Możesz go zabić - narodzi się nowy.
Spisane będą czyny i rozmowy.

Dalej, wiesz.
Zacytuj
 
 
Belfer
+1 [1] #19 Belfer
12 lutego 2015, 18:48
Wielbiciel PRLu i milicji cytuje nam Miłosza, to dopiero paradoks. :D
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #20 Pan Prezes
13 lutego 2015, 09:12
Na 26 kwietnia grupa Anonymous Poland zapowiada wielką akcję protestacyjną z udziałem tysięcy Polaków. Jej efektem ma być „pokojowa rewolucja”, która doprowadzi do zmiany władzy w kraju. Do zapowiedzi wydarzenia na Facebooku cały czas dołączają kolejne osoby.
Dołącz i Ty!
zjednoczeni.net/.../plan
facebook.com/.../...
Zacytuj
 
 
sunset
+2 [2] #21 sunset
1 marca 2015, 00:11
FB...
tak sobie czytam wiele z postów... i widzę, że nie potrafisz najprostszych rzeczy.
np. oceny wielu na podstawie sposobu wypowiadania sie.
np ja oceniam mk na około 55 lat. wykształcenie techniczne wyższe.
natomiast Ciebie FB... na podstawie sposobu wypowiadania się oceniam duuuzo niżej. zarówno pod względem wieku jak i wykształcenia. a także poziomu etycznego.
zresztą to wiadome, że ludzie, którzy promują pis mają sami różne zaburzenia zarówno emocjonalne jak i psychiczne. nie, wcale nie mówię, że są nienormalni. broń boże. ale najczęściej można u nich zaobserwować syndrom odrzucenia, który u ciebie jest ewidentnie zauważalny.
achhhhh :D już wiem jak mi odpowiesz :) stekiem bluzgów i nonsensów... a ulżyj sobie :) w jeden z dwóch sposobów jakie znasz :P
Zacytuj