Polub NaszePanstwo.pl na   

Prezydent Ogórek

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
Kandydatka SLD na urząd Prezydenta RP, dr Magdalena Ogórek, na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej, przedstawiła swój program polityczny i wizję prezydentury. Bliższe prawdy byłoby powiedzenie, że odczytała je z kartki, ale nie ma co się czepiać drobiazgów. Oto podstawowe stwierdzenia:

„Polska jest dla młodych ludzi koszmarem. Jeśli tego nie zmienimy, to będzie to zbrodnia na polskim narodzie”.

„Trzeba napisać prawo w Polsce od nowa. Jeśli obecnie obywatel nie jest w stanie zrozumieć prawa, to znaczy, że jest ono żle napisane. To katastrofa konstytucji, państwa, jeśli nasze prawa są kompletnie niejasne, pisane na kolanie, bez przemyślenia i wbrew społeczeństwu, zależą od interpretacji i pojętności urzędnika”.

„Musimy znieść wszystkie możliwe zakazy prowadzenia działalności gospodarczej, musimy w końcu obniżyć podatki tak, by nikomu nie opłacało się zatrudniać na czarno”.

„Nauczmy młodzież ryzykować. Trzeba znieść ograniczenia prawne dla młodzieży. Osoby do 25 roku życia nie powinny odpowiadać za przestępstwa gospodarcze przez pierwsze dwa lata działalności”.

Po tych światłych oświadczeniach pani Ogórek nie chciała odpowiadać na pytania dziennikarzy, po prostu odeszła. Pani doktor Ogórek (żeby nie podpaść feministkom powinienem pewnie napisać „doktora Ogórka”) jest atrakcyjną kobietą, chyba jednak nie nadaje się na najwyższy urząd RP. Nie wiem, czy stwierdzenia, które wygłosiła wymyśliła sama, czy ktoś jej w tym „pomógł”. Tak, czy inaczej są one niepoważne. Nie twierdzę, że polskie prawo jest dobre, że sprawiedliwy jest w każdym przypadku nasz wymiar sprawiedliwości, że sprawiedliwe są podatki, że „dmuchamy” na ludzi młodych, że… , że … Nie znaczy to jednak, że prawa trzeba napisać od nowa tak, żeby były zrozumiałe dla wszystkich, by niepotrzebne stały się studia prawnicze i sami prawnicy, którzy nam je interpretują. Mam też zastrzeżenia do tego, że kogokolwiek można  zwolnić z odpowiedzialności za przestępstwa gospodarcze.

W czasach PRL u odnosiło się często wrażenie, że wysokie stanowiska dopasowuje się do nazwisk ludzi. Byli więc ważni generałowie o nazwiskach Oliwa, Baryła i Kufel. Był taż minister leśnictwa a potem hutnictwa, który posiadał podwójne nazwisko Dąb-Kocioł. Panią Ogórek widziałbym na stanowisku szefa nowo utworzonego ministerstwa ogrodnictwa.

Komentarze  

 
Pan Prezes
#1 Pan Prezes
19 stycznia 2015, 14:35
Ten kandydat też niczego sobie.
img.pokazywarka.pl/.../...
Zacytuj
 
 
Belfer
+1 [1] #2 Belfer
19 stycznia 2015, 16:55
Tak, ten kandydat prezesie aka father bossie jest poważny i wygra w pierwszej turze. Dlatego za pierwszy rozsądny wpis masz plusa u mnie. ;)

Pani Ogórek to Mizeria. O Palikocie już nawet nie wspomnę. Duda? Fanatycy prezesa - czyli około 20% wyborców - zagłosują nawet na jego kota.
A na swoim blogu napisałem, dlaczego nawet rozpaczliwe pragnienie istnienia lewicy w Polsce nie zrobi z pani Ogórek poważnej kandydatki.

belfer.one.pl/.../...
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #3 Pan Prezes
20 stycznia 2015, 07:13
Skoro na Komorowskiego głosują głupole, nic nie stoi na przeszkodzie aby pani Ogórek uszczknęła mu trochę głosów. Sądzę, że będzie miała dobry wynik. Dzięki niej będziemy mieć II turę. Wtedy Komorowski musi stanąć do debaty z Dudą. W takim starciu Duda czapką go nakryje.

PS
Dlaczego Ogórek ma szansę na dobry wynik? Proszę pooglądać Polo TV, jedną z najpopularniejszych telewizji wśród ludzi po 30-stce. Wtedy zrozumiesz Belfer.
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [2] #4 Simon
21 stycznia 2015, 16:28
Żyjemy w kraju, gdzie bardzo trudno uprawiać sztukę absurdalną. Stara się poeta, stara - i rzeczywistość i tak wszystkiemu w swoim czasie nada sens:

"Dlaczego ogórek nie śpiewa?

Pytanie to, w tytule,
postawione tak śmiało,
choćby z największym bólem
rozwiązać by należało.

Jeśli ogórek nie śpiewa, i to o żadnej porze,
to widać z woli nieba
prawdopodobnie nie może [...]"

:)
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [2] #5 Taurus
21 stycznia 2015, 16:34
Wtedy Komorowski musi stanąć do debaty z Dudą. W takim starciu Duda czapką go nakryje.

Wieczny, niepoprawny wielbiciel PIS u. Namów swojego Dudę, żeby wygrał już w I turze - dlaczego nie?
Zacytuj
 
 
Baca
+1 [1] #6 Baca
21 stycznia 2015, 17:11
Palikot, Duda, Ogórek....
...Ale jaja!
Zacytuj
 
 
Belfer
+1 [1] #7 Belfer
21 stycznia 2015, 18:03
No cóż. Taurus ma chyba dobry pomysł. Namów father bossie Dudę, aby wygrał w pierwszej turze. Potrzebuje tylko 50% i jeden głos.
Czy Komorowski stanie do debaty z Dudą? A czy stanie do debaty z Palikotem lub z Ogórkową? Wolne żarty. Nie będzie debaty, nie będzie drugiej tury. :D
A tak BTW to właśnie Playboy napisał o Ogórkowej. Ten anglojęzyczny. To może rozkładówka będzie?
Co wy na to? Kandydatka zostaję prezydentką dzięki temu, że we wszystkich magazynach kolorowych ukazują się jej rozebrane zdjęcia? Goła dupa jako argument polityczny? Całe Krakowskie Przedmieście, ba cała Polska obwieszona roznegliżowanymi zdjęciami kandydatki na prezydentkę. A tego to nawet Philip K. Dick nie wymyślił, a podobno był świrem.
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [2] #8 Simon
21 stycznia 2015, 21:41
@Belfer

Nie podobno - naprawdę schizofrenię miał. Uważał np., że Stanisław Lem nie istnieje, bo jeden człowiek nie mógłby tego wszystkiego napisać. I że LEM to nazwa komunistycznej organizacji pisarsko-szpiegowskiej.

Hej, ten by mógł SciFi smoleńskie napisać!
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #9 Pan Prezes
22 stycznia 2015, 08:27
Wykop usunął znalezisko
wykop.pl/.../...
Jednak nie ze wszystkimi jest jednak źle w tym kraju.
Walka trwa na każdym polu.

A tu proszę jak parówkowe naTemat tłumaczy lemingom aferę leśną na Wykopie.
I ani słowa o Komorowskim.
wykop.pl/.../...
Ale do kogo ja mówię.
Zacytuj
 
 
Belfer
+1 [1] #10 Belfer
22 stycznia 2015, 09:09
Z najnowszych doniesień wiem, że niejaki Bruździński jara się Ogórkową i uważa, że dzięki niej Duda wejdzie do drugiej tury. A myślałem, że choć raz father boss sam coś wymyślił. So sad.
Ale cudów nie ma. Father bosss sam nic nie wymyśli, a ogórkowa to jest dobra na obiad. :)
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #11 Pan Prezes
22 stycznia 2015, 10:33
Zaskoczę, cię Belfer.
Właśnie wymyśliłem, że Ogórek może bardzo dużo dla Polski zrobić.
Przypomniała mi się niejaka Marysia Walewska, ta co Polsce niepodległość wywalczyła.
Tak przynajmniej twierdzi wielu historyków.

W drugiej turze może być różnie. Mogą się spotkać pani Ogórek i pan Duda.
To tak działa jak oddzielanie ziaren od plew. Tu mamy dwa piękne ziarna i starą zepsutą plewę.
Nawet motłochowi trudno będzie co innego pokazać.

PS
Brudziński był po mnie.
Zacytuj
 
 
Belfer
+1 [1] #12 Belfer
22 stycznia 2015, 12:13
Gdybyś znał historię, to wiedziałbyś, że łóżkowe zabiegi pani Walewskiej niewiele przyniosły Polsce. Nawet zakładając, że figle z Napoleonem przyczyniły się do powstania Księstwa Warszawskiego, to był to kadłubkowy twór, a nie żadna niepodległość.
Oczywiście może się pan Duda spotkać z panią Ogórkową, ba, nawet mogłyby być z tego małe Dudki lub Ogóreczki. Ale na pewno nie będzie to spotkanie w drugiej turze wyborów prezydenckich. Oboje powiem nie będą brać w niej udziału.

PS. To źle świadczy o Bruździńskim.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #13 Pan Prezes
22 stycznia 2015, 14:04
Do dziś jeszcze nie ma kompletnych wyników wyborów samorządowych, prezydenckie za pasem a PKW wciąż nie jest gotowa do kolejnych wyborów. Wciąż nie ma nowego systemu informatycznego.
Pewnie już znane są wyniki wyborów prezydenckich, a ty masz do nich dostęp.
Może lepiej nie robić wyborów tylko wyniki ogłaszać na podstawie sondaży.
Zacytuj
 
 
M@riusz
-1 [1] #14 M@riusz
22 stycznia 2015, 14:17
System informatyczny do wyborów nie jest "gotowy". Widocznie miał być niegotowy aby można było coś "namieszać" czy też od nowa przeliczyć głosy i zrobić szum a na boczku "przewalać" uchwały, które są nie będą nagłośnione bo jest "szum wyborczy"
Zacytuj
 
 
Belfer
+1 [1] #15 Belfer
22 stycznia 2015, 14:36
Tak, oczywiście panowie. Przecież to oczywiste, że zaangażowano kilkaset tysięcy ludzi, aby wójtem w Przypiździu Dolnym został kandydat PO, a radnym w Zadupiu Małym został kuzyn posła z PSL.
I rzecz jasna oczywiste jest to, że te kilkaset tysięcy fałszerzy pary z gęby nie puści. Więzienie CIA w Polsce ujawniono, podsłuchy NSA ujawniono, tajne informacje wydostają się nawet z Mossadu i KGB, ale my Polacy wiemy - że jak tajne to tajne i nawet informatyk z Kurwidołka Podkarpackiego, milczy jak zaklęty.
A biedny naród wolski cierpi w poniewierce, choć wie o tych wszystkich zbrodniach, to udowodnić tego nie potrafi. Straszne.
Może niech wam - panowie - lekarz leki zmieni.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [2] #16 Taurus
22 stycznia 2015, 16:40
Może niech wam - panowie - lekarz leki zmieni.

Belfer - nic im nie pomoże. Szkoda zachodu. Oni są gorsi od osłów. W sumie nie ma tego złego. Powtórzę za Stanisławem Konarskim - "Bóg wprawdzie rządzi światem, ale mocą swoją ordynaryjną tego uczynić nie może, aby wszyscy zawsze byli zdania jednego i jednej woli, ponieważ każdemu dał wolność".
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [2] #17 Taurus
22 stycznia 2015, 21:15
A ten Andrzej Duda, kandydat PIS u na Prezydenta, na pytanie czyby nie wysłać polskiego wojska na Ukrainę, nie wyklucza tego. Mówi, że to wymaga zastanowienia. Boże, chroń nas przed PIS em!
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #18 Pan Prezes
23 stycznia 2015, 07:21
Cytat z Dudy:
"To zależy od pewnych relacji międzynarodowych. Jesteśmy członkiem NATO i uważam, że powinniśmy to respektować. Jeżeli to zostanie uzgodnione w obrębie NATO i jakieś siły NATO zostaną wysłane. Pamiętajmy o tym, że jeżeli już, to Polska mogłaby udzielić wsparcia, należałoby to rozważyć, to jest bardzo poważna decyzja, trzeba by się nad nią dobrze zastanowić"
To, że Taurus tego nie rozumie jestem w stanie zrozumieć.Ogólnie ten gość nigdy nie błyszczał rozumem, więc nie wymagajmy od niego, że będzie rozumiał co ktoś mówi.
PS
A pamiętasz Taurusie, kto to miał nas z NATO wyprowadzać?
www.youtube.com/.../
A słyszałeś co powiedział Schetyna? Tutaj na twoim miejscu trząsłbym porami.
Zacytuj
 
 
Kilo
-2 [2] #19 Kilo
23 stycznia 2015, 11:06
Pan Prezes napisał:
Ten kandydat też niczego sobie.
img.pokazywarka.pl/.../...


Ten już był, jest do niczego i sterują nim partyjni kombinatorzy.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [2] #20 Taurus
23 stycznia 2015, 14:52
To, że Taurus tego nie rozumie jestem w stanie zrozumieć.Ogólnie ten gość nigdy nie błyszczał rozumem, więc nie wymagajmy od niego, że będzie rozumiał co ktoś mówi.

To oczywiste, FB. Przy twojej "wybitnej, błyskotliwej inteligencji", wspartej tysiącami linków, każdy normalny człowiek, nawet ze sporym dorobkiem i doświadczeniem, czuje się niekumatym.
Zacytuj
 
 
Hectordetry
#21 Hectordetry
22 stycznia 2020, 10:03
farmaci a base di testosterone: it.t-booster2020.com/.../

Incredible....such a valuable website.
Zacytuj
 
 
HerbertTassy
#22 HerbertTassy
23 stycznia 2020, 23:38 Zacytuj
 
 
HerbertTassy
#23 HerbertTassy
24 stycznia 2020, 00:23
What's happening, good webpage you possess in here. baraita.net/virility-ex/: baraita.net/virility-ex/
Zacytuj
 
 
StacyReams
#24 StacyReams
25 stycznia 2020, 01:34
Basically wished to note I am at most lucky that i stumbled on your website page. nl.t-booster2020.com/.../: nl.t-booster2020.com/.../
Zacytuj
 
 
StacyReams
#25 StacyReams
25 stycznia 2020, 12:46
Delight the site-- very particular warm and stupendous deals to over! fr.t-booster2020.com/.../: fr.t-booster2020.com/.../
Zacytuj
 
 
StacyReams
#26 StacyReams
25 stycznia 2020, 16:31
Really....this is a favourable milieu. es.cgtribc.org/.../: es.cgtribc.org/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#27 WayneNah
27 stycznia 2020, 08:38
Wow, wonderful website. Thnx ... potenz ĂĽbungen mann: publica-pr.de/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#28 WayneNah
27 stycznia 2020, 21:34
Inordinate looking network position. Come up with you did a uninjured lot of your very own coding. fr.global-box.net/.../: fr.global-box.net/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#29 WayneNah
28 stycznia 2020, 12:23
Wonderful website you've liberty here. testogen: juventusdomo.it/testogen/
Zacytuj
 
 
WayneNah
#30 WayneNah
28 stycznia 2020, 16:45
Passion the website-- exceptionally particular pleasant and extensive deals to see! [url=http://publica-pr .de/welche-potenzmitte l-helfen-wirklich/welc he potenzmittel helfen wirklich
Zacytuj
 
 
WayneNah
#31 WayneNah
29 stycznia 2020, 05:56
Provide for up the esn ='educationally subnormal' burden !! Lovin' it! ko21.fr/.../: ko21.fr/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#32 WayneNah
30 stycznia 2020, 08:17
Assert the spectacular appointment !! Lovin' it! fr.musclemass.space/.../: fr.musclemass.space/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#33 WayneNah
30 stycznia 2020, 22:03
Withstand the noted agitate !! Lovin' it! aumento pene: portassicurazioni.it/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#34 WayneNah
31 stycznia 2020, 02:41
Indeed revealing, looking to the fore to coming shy away from. top rated male enhancement reviews: dg-local.co.uk/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#35 WayneNah
31 stycznia 2020, 11:55
Maintain the helpful work and delivering in the party! es.t-booster2020.com/.../: es.t-booster2020.com/.../
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać