Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - Grudzień I

15.12.2014


1 grudnia. Donald Tusk obejmuje urząd szefa Rady Europy. Powodzenia !!!
 

       Pierwsza dekada zdominowana została w polityce przez „kilometrówki” posłów, czyli kto i ile wziął z kasy Sejmu za kilometry przejechane prywatnym samochodem w celach służbowych, a konkretnie za wyjazdy związane z wykonywaniem funkcji posła. W rzeczywistości nie chodziło o przeciętnego posła ale o osoby wybrane, szczególnie o marszałka Sikorskiego, który, jak się później okazało, pobrał kwoty dużo mniejsze od innych (np. od wicemarszałka Kuchcińskiego z PIS-u) jednak  Sikorski pasował bardziej do roli PIS-owskiej ofiary, bo przecież trzeba jakimś tematem przykryć aferę  Hofmana i spółki.
 

edia, jak to media, podgrzewały ten kotlet, na siłę, przez kilka dni. Temat jest sztuczny, bo pieniądze za paliwo pobierane były legalnie. Nadzwyczajne ich zainteresowanie wynikało podobno nie z tego, że pieniądze za paliwo posłowie pobierają, ale że w przypadku marszałka a wcześniej ministra spraw zagranicznych  jest to „nieetyczne”. W przypadku wicemarszałka nie ma problemu, chociaż przejeżdżał podobno (czyli pobierał) trzy razy więcej, bo po pierwsze jest on z PIS u a po wtóre temat wydawał się ukierunkowany na konkretną osobę, czyli na marszałka Sikorskiego właśnie.
 

       Putin ogłosił, że wstrzymuje budowę gazociągu South  Stream. Zamiast tego będzie budował gazociąg do Turcji. W ten sposób traci możliwość zamknięcia w przyszłości przesyłu gazu na Zachód istniejącymi gazociągami, biegnącymi przez Ukrainę i Polskę.

Senat USA ujawnił notatkę dotyczącą postępowania służb CIA w stosunku do osób podejrzewanych o terroryzm. Sprawa jest dla nas ważna, bo chociaż oficjalnie nikt się do tego nie przyznaje to można domniemywać, że w Starych Kiejkutach na Mazurach istniało przez jakiś czas tajne więzienie, stworzone przez CIA za zgodą ówczesnych władz Polski. W ten sposób rozgrywki między demokratami i republikanami w Stanach odbijają się czkawką Polsce. Czkawka ta to owoc nadmiernego zaufania do wielkiego sojusznika, owoc pewnej naiwności w dwustronnych stosunkach między państwami. Wygląda na to, że będzie to kolejny, duży problem dla Leszka Millera i dla SLD.
 

       Prezes Jarosław zawłaszcza 13 grudnia i wyprowadza ludzi na ulice, żeby demonstrować przeciwko „sfałszowaniu” wyborów samorządowych i „w obronie” demokracji – Marsz w obronie demokracji i wolności mediów. Prezes najwidoczniej odkrył, że PIS pod jego przywództwem nie jest w stanie, w normalnych warunkach zdobyć w Polsce władzy, stara się więc wprowadzić warunki nienormalne. Prezes, dla którego obecny prezydent (Komoruski) pełni swoją funkcję w wyniku nieporozumienia, były premier jest zbrodniarzem, który wspólnie z Putinem zamordował jego brata Lecha,  a obecna Premier jest „Urbanem w spódnicy”, który kwestionuje porządek prawny naszego kraju, stara się po raz kolejny podpalić ten kraj. W komitecie honorowym tej manifestacji było pięciu  biskupów i redaktorzy propisowskich pism. Trochę cytatów:            

 Wałęsa – „Jarosław Kaczyński to niepoważny człowiek. Wykorzystuje wszystko, żeby tylko dołożyć Polsce, żeby Polskę zohydzić, żeby Polsce przeszkadzać w budowaniu.”     

Władysław Frasyniuk – „Ten bałwan, ten dureń, ten szkodnik zawłaszcza wszystkie ważne daty w naszym kraju i nic dla niego nie jest święte”.  

Tomasz Lis – „Przez Kaczyńskiego przestajemy oceniać nasze władze. Skupiamy się na strachu przed wariatami z PIS”.    

Tomasz Wołek – „Kaczyński nie walczy z partią czy politykiem. On walczy z państwem, które nie jest jego”.      

J. Żakowski – „Zamiast atakować Kopacz za rozwalanie służby zdrowia, bronimy jej przed szaleństwami pana Jarosława. To jest patologia”.        

Premier Kopacz na konwencji samorządowej PO (12 grudnia) – „Kolejne klęski PIS-u nie biorą się z fałszerstw i spisków. Czas spojrzeć prawdzie w oczy, panie prezesie Kaczyński: biorą się z tego, że nie rozumie pan zwykłych Polaków”.
 

       Krytyczne stanowisko wobec udziału biskupów w komitecie honorowym zajął nuncjusz apostolski, abp. Celestino Migliore. Prawdopodobnie z tego powodu, jak również z podejrzenia, że jest to naruszeniem zapisów konkordatu, wszyscy oni zrezygnowali z udziału w tym komitecie. Komentarz biskupa Pieronka – „Od początku wiedziałem, że tak się stanie. Biskupi niech się lepiej zajmą Kościołem, głoszeniem ewangelii, tym, do czego zostali powołani, a nie robieniem zamieszania, chodzeniem na polityczne marsze”.
 

        Rubel ustanawia nowe antyrekordy. Po raz pierwszy w historii za dolara płacono 57 a za euro 71 rubli. Presję na kurs rosyjskiej waluty wspierają zachodnie sankcje i wciąż taniejąca ropa naftowa. Siła nabywcza Rosjan spadła w tym roku o połowę. Spadek kursu rubla sprawia, że ich już po prostu nie stać na kupowanie produktów zagranicznych. Ciekawe, ile jeszcze jest w stanie wytrzymać to „mocarstwo” i kiedy ludzie dobiorą się Putinowi do tyłka. Tymczasem obie izby parlamentu USA zaapelowały do prezydenta Obamy o nałożenie na Rosję kolejnych, ostrych sankcji oraz o dostarczenie Ukrainie nowoczesnej broni defensywnej. Komentarz Chodorkowskiego – „Jeżeli Putin chce długo pożyć, to powinien oddać władzę”.
 

       14 grudnia. Wczorajszy marsz odbył się, na szczęście bez burd. Za wodzireja robił Joachim Brudziński. On to poddawał tematy do okrzyków tłumu, typu „Precz z komuną” albo „Raz sierpem, raz młotem w czerwoną hołotę”. Ciekawe, gdzie on dostrzega tą komunę i czerwoną hołotę. Chyba w PO, która to partia wywodzi się w znacznym stopniu z pokolenia pierwszej Solidarności, a wielu jej obecnych działaczy było internowanych lub osadzonych w więzieniach. Paranoja!!! Jarosław, którego stan wojenny zastał w pieleszach mamusi, którego od tamtych czasów, czyli od 33 lat nikt nie chce zaliczyć do opozycjonistów systemu komunistycznego, śmie pod siedzibą Prezydenta Komorowskiego, który przecież był w stanie wojennym internowany i szykanowany, nazywać komuchem.
 

Prezes Jarosław doskonale wie, że swoje marsze i głupie wystąpienia może uskuteczniać tylko dlatego, że demokracja u nas ma się dobrze. Dobrze też wie, że gdyby 13 grudnia 1981 wystąpił w taki sposób przed Belwederem, to dni jego byłyby policzone. Nie przeszkadza mu to jednak porównywać tegorocznego 13 grudnia z tamtym a Polskę z Białorusią.

Na początku tej manifestacji zrobiono rodzaj apelu, wyczytując nazwiska osób zamordowanych wtedy przez komunę. Takie zachowanie wywołuje szczególne obrzydzenie, tak to bowiem wyglądało, jakby chciano z tych ludzi zrobić członków czy sympatyków PIS.

Jest jednak sporo pozytywów tej manifestacji – wycofanie się biskupów, brak tabliczek z napisem Radio Maryja i TV Trwam, brak oficjalnej delegacji obecnych władz Solidarności, ….  Myślę, że ta sytuacja nauczy czegoś również władze PIS-u.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze