Polub NaszePanstwo.pl na   

Wieści z sanatorium

  • Kategoria: Polityka
  • Simon
Kochany Misiu!
 
     W pierwszych słowach mojego listu chcę Ci donieść, że czóje się świetnie. Podziękuj kuzynce Irence za skierowanie, bo już naprawdę nie mogłam z tym kręgosłupem na ostatnich nogach byłam. Pamiętaj że zostawiłam Ci pulpeciki w słoiczku i że przetworów masz szukać w pawlaczu.
Jest mnie tu b. dobrze, opiekują sie mną lekarze a co dobrego mi robio te kompiele borowinowe to wprost się nie da powiedzieć!  Mam nadzieje że radzicie sobie jakoś z Robercikiem. Pamiętaj rzeby nie wychodził bez czapki na pole bo wiesz jak się przeziębia. Mieszkam tu z b. miłymi paniami. Mam pokuj z panią Helenką ale jest nas tu więcej. Pani Jadzia też i Maryna i Tereska i Alinka, ta to od nas nawet niedaleko. Ale z tą Tereską tośmy się pokłóciły bo to zołza taka jedna.

Bardzo tu odpoczywam bo jest żeźkie powietrze i piękny park. I nie nudzimy się też tu razem.
O, bodaj w ostatnią niedziele mieliśmy tu wielkie wydażenie. Przyjechał Pan Poseł z samej Warszawy! Taki powarzny, taki szanowny a z karzdym pogadał i ręke uścisnoł.  Pięknie wyglądał taki gruby w cudym garniturze z pierścieniem na renku i pachnący że strach! A z buzi gładziutki taki i uśmiechnięty, a jak muwił to jak adwokat jaki. Albo jak ten spszedawca co Halince te garnki co to wiesz, za 10 tyś. sprzedał.

Najsampierw była Msza Św. i proboszcz tutejszy przywitał drogiego Gościa i powiedział że, to wielki chonor dla nas gościć tak wielkiego człowieka z opcii patriotycznej. A potem było spotkanie i ja się tak spłakałam no tak spłakałam, że już sama niewiem!

Prawda bo Ty też niewiesz co się dzieje u nas w kraju! Pan Poseł powiedział, że Polski już niema! I że tylko modlitwa i wysiłek patriotyczny może nam pomuc. Że nie jest jeszcze za puźno bo Bóg dopomorze i jak Polskę sprzedali to ona znów będzie. Ale Misiaczku bój się Boga że myśmy nic nie wiedzieli że Polska kochana nasza sprzedana całkiem już!
Ten Poseł to powiedział, że so takie plany w Unii rzeby nas było tylko 15 miljonów a i to do pracy tylko. I że ci co rządzą wszystko oddali wszystko, za bezdurno bo to jest taki spisek rzeby Polacy nie mieli swojego kraju.
Ot razu mnie się na sercu cienżko zrobiło i tak żewnie jakoś, gdzie my się z Robercikiem razem podziejem jak jusz nas tak tym Niemcom i Rosjanom zaprzedali. A jeszcze Sodoma i Gomora tam, wszystkie te Niemcy geje są teraz.

Więc apropos nie bedziem chyba w tym roku siali popod zagajnikiem, bo to bez sęsu, Ty lepij Misiu znajdź kópca na ten kawałek. Na co nam jakiego giermańskiego geja dorabiać?
Straszne to było straszne, ale potem lepij się zrobiło troszku bo ten Poseł powiedział że jest jeszcze nadzieija!

Że po pierwsze som jeszcze patrioci w tym kraju jak jego partia i że oni będom o władzę walczyć nie dla siebie a dla ojczyzny ratowania. Najsampierw trzeba obwołać Jezusa Chrystusa Królem Polski, rzeby była tarcza przede, tymi Niemcami. A potem szef partii po sprawiedliwości i prawie niepodległość przywruci nazad. I rzeby wszystkim o tym muwić i rzeby u siebie też, rzeby w tej naszej zniewolonej Polsce ludzie na właściwą partię głosowali. I że warzne jest rzeby odsunąć od władzy niepolaków. A kto to niepolacy to już do nas tylko mrugnął że sami wiemy co to za nacja.
To już na koniec płakałyśmy wszystkie i śpiewałyśmy Ojczyzne wolną racz nam zwrucić Panie!
A Pan Poseł się śpieszył jak muwił dalej krzewić patriotycznego ducha i ojczyzne ratować to wsiad do takiego wielkiego czarnego samochodu z kierowcom (wiesz takiego, cośmy jego widzieli kiedyś w Poznaniu że ludzi do ślubów wozi) i pojechał tyle my go widzieli.

Tośmy zaraz wszystkie zrobiły cherbatkę rzeby to przedyskutować. Alinka włonczyła Radio w którym jeszcze Ksiądz na dodatek powiedział że ten Tusk to ma już zażuty prokuratora i na pewno siedział bedzie. A ta Kopacz i nie leprza wcale. No to mnie łuski całkiem z oczu odpadli!
Apropos groch na zupe nałuskany z wody wyciągnijcie i gotujcie do pojutrza bo spęcznieje nadto!

      Co to ja? Aha no i rozmawiałyśmy z paniami co robić i jak tej biednieńkiej ojczyźnie się pszysłóżyć. No i ftedy wylazła z tej Tereski prawdziwa wredna natura! Człowiek żyje pod jednym dachem od tygodnia i ani pomyśli jaka żmija powiadam Ci prosto zołza jedna.
Bo my dyskutujemy z innymi paniami upłakane nad losem i jak patriotyczną partię Pana Posła wspierać. Czy może po domach chodzić? Czy w Kościele ulotki rozdawać? Co robić. Wogle.
A ona do nas jędza wszeteczna, że ta partia taka jak inne i jej szef też.

Ale jakto? – zapytała Alinka. Nie byłaś ty na Mszy Św. nie słyszałaś co Ksiądz z Posłem muwili?
A ona sie biere pode boki i muwi – a słyszałam słyszałam co miałam nie słyszeć. Ale oni takie same Żydy jak ci inni i ten poseł też.
Na to Jadzia – ty się Tereska chyba Pana Boga nie boisz rozum ci kobieto odebrało!
A Tereska na to – a jużci, boisz nie boisz. A jakie nazwisko miał ten pucuś poseł? Polskie może co?!

Ja jej na to że moja Babcia z domu była Klejn i Polka. A ta zdzira mi na to – jaka tam Polka to i ty pewnie taka sama od razu po nosie widać.
To aże mnie ze złości zatkło i mroczki zaczeli latać przed oczami i diabli brali całom borowinowom poprawe. Mało żech tej wywłoce torebką bez ondólowany łep nie zdzieliła.
Ale óna się nie wachała dalij Boga obrażać i mówi w te oto słowa: A szef tej ichniej partii to jak się nazywa.

Tośmy jej powiedziały do słuchu bo czy może być bardziej polskie nazwisko?
A ona się tylko śmieje i gada – ejrze, Kaczyński Kwaśniewski jedna miarka. To wy nie wicie baby że jeden Kalksztejn a drógi Tanenbałm? Oni dla niepoznaki pofarbowani jak te lisy. I już jej mąż to wie najlepiej jakie to byli ci patrioci jeden z drugim wszyscy tajni współpracownicy i dla picu w więźniu.
Na co jej Alinka że wie bo pewno stary esbek. A Tereska że co z tego skoro i tak leprzy i ojczyźnie zawsze lepij służył niż te wszystkie TW, se Radia posłuchajcie to będziecie wiedzieć jakie swołocze, muwi. Wtedy taż na biedno Polskę problemy sprowadzali zamiast ciho siedzieć.

Na to się Jadźka prosto mówiąc wkurwiła że patrjote obrażajo z patriotycznej partii i jej do słuchu nagadała, że sama pewnikiem żydówa to czyn niepodległościowy znieważa.
A tak z tą Tereską do dziś nie gadamy.

Straszne to żeczy straszne, Misiu i oby Bóg wspomógł i Radio rzeby do najgorszego nie doszło i rzeby Robercik nie musiał na stare lata po rusku szwargotać albo nie daj Boże z jakim gejem mieszkać.
Mam nadzieje że Wy zdrowi jakoi ja. Piszcie co u Was i nie zapomnijcie Buremu żreć dawać.
 
Całósy
Twoja Żabcia
 
P.S. Nie zapomnij wysłać Róży Maryji. Przelew na toaletce.

Komentarze  

 
Taurus
+2 [2] #1 Taurus
22 października 2014, 17:07
Prawda bo Ty też niewiesz co się dzieje u nas w kraju! Pan Poseł powiedział, że Polski już niema! I że tylko modlitwa i wysiłek patriotyczny może nam pomuc. Że nie jest jeszcze za puźno bo Bóg dopomorze i jak Polskę sprzedali to ona znów będzie. Ale Misiaczku bój się Boga że myśmy nic nie wiedzieli że Polska kochana nasza sprzedana całkiem już!

Co nie wiedzieli, co nie wiedzieli! Ty, Żabcia, może nie wiedziała, bo cięgiem jeno z kumami o pierdułach gadacie, zamiast naszego Radija słuchać i wSeci czytając poziom edukacyji podnosić. Toć to już wtedy o tem gadali, jak nas Kwachu do tej Uniji zapisywał, że Sodomia z Gomorią przyjdu, że ziemnie naszu, świętu Niemiec splugawi z innem Francuzem, że polski chłop za służącego u nich będzie, że nawet jak nam piniędze dadzu to jeno żeby sobie a nie nam wygodzić, ..... To ty tego nie pamiętasz, durna jedna? Co my zresztą mogli wiedzieć, jak nawet nasz świnty papież namawiał, żeby ich do nas wpuścić.
Teraz to jeno zębami ściany gryżć!
Jeżeli jednak ten Poseł z tej partii, co to ją kościół pochwala gadał, że jest jeszcze nadzieja i oczami kierunek wskazywał, to, panie święty, kosy wyostrzym, przy urnach z niemi staniem i dojdu do nich jedynie ludzie sprawiedliwe, takie jak my a nie jak ta twoja, tfu (!) , Tereska.

Gacie barchanowe niech nosi, żeby mi czego nie przeziębiła, bo to zima idzie.
Twój Misiu, Robercik i Bury.
 
 
Simon
+2 [2] #2 Simon
22 października 2014, 19:41
:)
 
 
Pan Prezes
-3 [3] #3 Pan Prezes
23 października 2014, 11:04
Marne istotki chcą utożsamiać życie ze swoimi tekstami celowo robiąc błędy - bo sami w życiu robią same błędy. Nie uważam tego za pomysłowe, lecz żałosne. Hipokryzją jest chęć przekazania wartości moralnych i etycznych (och, co za ironia! oni i wartości moralne i etyczne) przez takie pitolenie - jednocześnie utrudniając innym zrozumienie.
PS
Kiedy umierają poglądy, wyprane mózgi tak się zachowują. Histeryczna reakcja na zmiany.
:P
 
 
Belfer
+2 [2] #4 Belfer
23 października 2014, 11:54
Pan Prezes napisał:
Nie uważam tego za pomysłowe, lecz żałosne.

No nie. To po prostu samo życie (rzycie?). Taki właśnie jest poziom owych patriotów. Im większy patriota, tym ortografia gorsza.
 
 
Taurus
+3 [3] #5 Taurus
23 października 2014, 11:59
Cytat:
Hipokryzją jest chęć przekazania wartości moralnych i etycznych (och, co za ironia! oni i wartości moralne i etyczne) przez takie pitolenie - jednocześnie utrudniając innym zrozumienie.
Uśmiechnij się, PP !. Wszyscy na tym portalu wiedzą, że ty nie jesteś zwykłym hipokrytą. Wiedzą też, że reprezentujesz wartości moralne i etyczne takie, jakie reprezentujesz a swojego mózgu nie odświeżasz (chciałem powiedzieć - nie pierzesz).
 
 
Simon
+2 [2] #6 Simon
6 listopada 2014, 16:39
Że te błędy, to przesada?

No to macie:
bi.gazeta.pl/.../...
:)
 
 
Taurus
+2 [2] #7 Taurus
7 listopada 2014, 09:36
Myślisz, Simon, że Maciej Szyba, młoda nadzieja powiatu wołomińskiego z PIS u, wykorzystał swoją naukę w szkole, żeby się nauczyć choćby sztuki pisania i czytania? Można by założyć, że do żadnej szkoły nie chodził ale ta, w wymiarze podstawowym, jest przecież obowiązkowa. Gdyby mu nadać tytuł profesora (dlaczego nie?) to mógłby się zapisać do grona ekspertów smoleńskich przy Antku albo na jakiego posła, co to by wspierał moralnie i rasowo czystą Pawłowicz. Wygląda, dzięki Bogu, na młodego, kariera stoi więc przed nim otworem, a pisać przecież nie musi sam, ktoś może to robić za niego.
 

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze