Polub NaszePanstwo.pl na   

Olać podsłuchy!!!

Postęp techniczny daje nam coraz to nowsze, większe możliwości ułatwiania sobie życia. Daje, niestety, również możliwości jego utrudniania, komplikowania wzajemnych relacji, czy zmniejszania wzajemnego zaufania, wynikające z poprzednich. Dzisiaj każdy może śledzić, nagrywać, filmować, … każdego – kolega kolegę, mąż żonę i odwrotnie, polityk polityka – każdy ruch, gest, słowo.
Jeżeli czyni to jeden człowiek w stosunku do innego w sprawach „prywatnych” jest to przykre, niestosowne, wredne, …. (niepotrzebne skreślić). Jeżeli jednak jakiś osobnik, czy grupa osób czyni to dla pieniędzy, kariery, w celach wywiadowczych czy politycznych, staje się to grożne. W skrajnych przypadkach grożne również dla państwa i jego struktur.

Ludzie nie swą święci. Rozmawiają ze sobą na różne tematy, różnymi „językami”, często nawet dla siebie samych sztucznymi, z użyciem kodów, skrótów, przenośni, porównań trudnych do zrozumienia dla osób postronnych. Czy nie mają do tego prawa? Czy nie na tym polega wolność słowa i demokracja? Czy muszą się chować po różnych kątach, żeby szczerze sobie przekazać, co o różnych sprawach myślą, jak je odczuwają? Czy wolno jednym ludziom zakłócać tryb i swobodę życia ludzi innych? Chodzi mi nie tylko o podsłuchy ale o wszelakie formy bezprawnej  ingerencji w czyjeś życie.

Odpowiedzi na te proste pytania są równie proste i oczywiste. Co więcej, niemal wszyscy odpowiemy jednakowo. Dlaczego więc jest jak jest? Dlaczego PB odmówił opublikowania podsłuchów a Wprost to zrobił? Dlaczego prezes JPZ dostał rozwolnienia ze szczęścia i już szuka kandydata na nowego premiera? Czy ten prezes jest człowiekiem honorowym?

Nie jestem naiwny i wiem, że wyeliminowanie tych zjawisk jest nierealne. Wynika to i z niedostatku moralności, i z gry interesów, i z podejrzeń, i z zawiści, i z ….. Wierzę jednak, że można je ograniczyć. Jak? Po prostu olać! Myślę tu, oczywiście, o Ludziach Normalnych, którzy cenią sobie moralność i honor, nie o sensatach, którzy się tym karmią.

Wiem, że nie jest to proste. Wiem, że mnóstwo wody przepłynie Wisłą, zanim anonimy, podsłuchy, rzucane na wiatr oszczerstwa, przestaną trafiać u nas na podatny grunt. Trzeba jednak próbować, trzeba jawnie demonstrować obrzydzenie, eliminować z własnego towarzystwa, ….. Trzeba starać się być człowiekiem, po prostu.
Tematy: afera

Komentarze  

 
Taurus
+1 [1] #41 Taurus
9 lipca 2014, 19:49
Tak czy inaczej Tusk zbił prezesa na miazgę. Powtórzę za kimś, że sprawił mu większe lanie niż Niemcy wczoraj Brazylijczykom. Trochę nawet żal mi się zrobiło tego małego, złośliwego pajaca.
 
 
Baca
#42 Baca
9 lipca 2014, 20:47
JKM już się wypowiedział publicznie, że z Kaczyńskim nie utworzy żadnej koalicji. A facet jest konsekwentny, tak jak Kaczyński krańcowo niekonsekwentny.
Szkoda, że nie ma porządnej opozycji, bo PO gnuśnieje. Sami emeryci, stare zagrania. Palikot najświeższy, ale po 10 latach i on myszką trąci. Choć Gliński politycznie młodszy, ale to przecież pisowskie popłuczyny.
 

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze