Polub NaszePanstwo.pl na   

Łaaaaał!

  • Kategoria: Polityka
  • prawdziwy berg
Palikot zapowiadał nową osobę w swojej partii jako "sensacyjny" i "zaskakujący" transfer. - To znacząca osobowość polskiej sceny politycznej, wielki autorytet w swojej dziedzinie. Tak jak ja, ma dosyć polityki opartej wyłącznie o marketing i PR
Nowym człowiekiem Janusza Palikota jest Piotr Tymochowicz - w przeszłości doradca Andrzeja Leppera i Anny Cugier-Kotki. Lider Ruchu Poparcia przedstawił reklamowany przez siebie "sensacyjny transfer polityczny".
Więcej

Po prostu śmiech przez łzy… Niestety, jaki lider, taki transfer. Wychodzi trochę rozwlekła parafraza: Sztukmistrz i Gość z Lublina…
Wczoraj był dzień jeżdżenia bez gaci transportem publicznym i naprawdę jestem zdziwiona, że Palikot tego nie wykorzystał. Zbiór haseł i idei, które mogły zorganizować grupę obywateli o zdroworozsądkowym podejściu do życia – ani rozmodlonych dewotów, ani komunistycznych zwolenników równych żołądków – zwija się w kłębek i zastępuje pajacowaniem.
Już nawet nie ma mowy o równowadze, żeby zadowolić i tych powyższych i happenerów. I to nie w samym Tymochowiczu problem – tylko w tym, że jest jedynym, którego można opiać jako „transfer stulecia” ( swoją drogą ten „transfer” to niby skąd?)
No to rozejrzyjmy się – może „posłanko Chojarska” jest wolna? – transfer z obory?
Może Beger? – transfer z pobliża owsa?
Łyżwiński – z pierdla?
No dobrze, zakładając, że nie ma być śmiesznie, tylko poważnie.. No to, niestety, jest kiepsko.

Komentarze  

 
Troll
#1 Troll
11 stycznia 2011, 14:17
No cóż, chciałoby się rzec "góra urodziła mysz". Jednak mogłyby się obrazić wszystkie myszy a i niejedna góra.

Palikot jest dla mnie dużym rozczarowaniem, a jego ostatnie posunięcia świadczą o tym, ze albo przeceniłem na początku jego intelekt albo gość jedzie po bandzie i tak naprawdę to robi sobie ze wszystkich jaja, tylko z poważna miną. Taki jakby wolski Buster Keaton. Tylko że jak chcę pooglądać komedię to idę do kina albo włączam odtwarzacz. Jestem już chyba zmęczony tym, ze polskie życie publiczne jest tak mało zróżnicowane: jak nie komedia to tragikomedia, zaplanowana lub mimowolna.
Niegdyś życzliwie kibicowałem Palikotowi w jego przedsięwzięciach, bo (na długo jeszcze zanim zajął się polityką) miałem o nim wyrobione - bardzo dobre - zdanie. Teraz to zdanie zmieniłem, bo mam wrażenie, że to nie ten sam człowiek co kilka lat temu. Może zaszkodziło mu przebywanie wśród polskiej "elyty politycznej"? Może tak - ale właściwie co mnie to obchodzi.
Zacytuj
 
 
prawdziwy berg
#2 prawdziwy berg
11 stycznia 2011, 14:55
Mylisz się Troll. To nie leży nawet obok "śmiesznie" to jest po prostu gówniane. Tylko posłowie Samoobrony byli na tyle głupi , że nie mogli opanować szczęścia na pysku i ukryć, jakiego to pana boga złapali za nogi, jak zostali posłamy. To łażenie z wypiętymi brzuchami, rozliczanie sobie 300000km/miesiąc i posuwanie panienek - to kwintesencja polskiej polityki i tylko nielicznym zależy na czymś więcej. Reszta to tylko różne odcienie tego samego. Żadna kompromitacja, obnażenie niekompetencji, ba ! nawet zarzuty kryminalne nie wygumkują tych ryjów z życia publicznego - będą pączkować w inne szyldy, trafnie licząc , że niezmiennie ciemny lud to kupi. I kupuje. Palikot miał dosyć świeży towar - a teraz? "same shit, new wrapping"
Zacytuj
 
 
Astrid
#3 Astrid
11 stycznia 2011, 15:00
Mnie Palikot nie rozczarował, bo po jego wcześniejszych cyrkowych popisach, niczego się już po nim nie spodziewałam. Ale nie czuję z tego powodu satysfakcji i współczuję osobom, które w tej wydmuszce szukały jakiejś głębi, a teraz są zawiedzione.
Zacytuj
 
 
zlappande
#4 zlappande
11 stycznia 2011, 15:57
ino Kutz dal sie zlapac i "prawie" Ryszard Kalisz ...

Palikot mial bardzo mierne happeningi ale tez calkiem rozsadne wypowiedzi

obecnie Kosciol Polski zaciera rece - Palikot stanie sie ulubionym symbolem do czego doprowadza "nienawisc do Kosciola". Oczywiscie beda go i tak podczepiac i pod Tuska i pod Komorowskiego, no i pewnie jeszcze pod "Gazete" (jak sie uda), Olejnik i Tomasza Lisa ?

PS zapisalem sie do listy Ruchu PP i wciaz otrzymuje emaile, Janusz zapowiada wielka ofensywe na wiosne.
Zacytuj
 
 
prawdziwy berg
#5 prawdziwy berg
11 stycznia 2011, 16:33
Pójdzie rzucać plasterkami parówek w Głodzia?
Zacytuj
 
 
Xezar
#6 Xezar
11 stycznia 2011, 16:55
Ale że tez ludzie dali się złapać na Palikota. Przecież od początku było widać że on się sprawdza tylko w roli błazna na cudzym dworze, ale króla nigdy z niego nie będzie.
Zacytuj
 
 
lmt7
#7 lmt7
11 stycznia 2011, 17:34
Popatrzmy na inne bieżące problemy.

wiadomosci.gazeta.pl/.../...

W pewnym sensie zgadzam sie z żądaniami PiS. Jesli zabraknie tych państwa (nie użyłbym w stosunku do większości słowa dziennikarz) to zabraknie nam punktu odniesienia...zapomnim y czym grozi skrajna postawa ideologiczna i jak nie będziemy słuchać RM to zapomnimy gdzie są siły anty-systemowe ;-)
W efekcie uśpimy nasza czujność, a przecież Wróg czuwa... Choc z drugiej strony spowoduje to powolne ubywanie elektoratu PiS odciętego od wiadomości ze słusznej strony...
Zacytuj
 
 
buldozer
#8 buldozer
11 stycznia 2011, 21:52
Niestety, Palikot zabrnął w sytuację, z której nie ma wyjścia. Stracił poparcie zaraz na początku, głosząc hasła antyklerykalne i próbując wojować z hierarchią kościelną. To nikogo w Polsce nie obchodzi. Teraz zaczyna panikować i podejmuje coraz głupsze kroki. Z tej maki chleba nie będzie.
Zacytuj
 
 
Xezar
#9 Xezar
11 stycznia 2011, 22:14
@buldozer

Antyklery kalizm nie jest zły i mogłoby się nawet udać, gdyby Palikot wcześniej nie finansował tej kupy zwanej Ozonem gdzie pisał Semka i połowa Frondy. IMHO wiarygodność Palikota-antyklerykała po rozpatrzeniu powyższych faktów oscyluje w okolicach zera.
Zacytuj
 
 
Belfer
#10 Belfer
12 stycznia 2011, 02:06
To co Palikot miał zamiar zrobić, a to co zrobił to są dwie różne sprawy. Nie potępiałbym tak w czambuł wszystkiego.
To nie jest facet, który poszedł do polityki dla kasy.
Happeningi też wbrew pozorom nie były takie bezsensowne, gdyby nie one to policjanci z Lublina w zaciszu komisariatu dalej by gwałcili lekko podcięte studentki, które miały pecha bez obstawy z imprezy wracać. Pies z kulawą nogą by się tym nie zainteresował, gdyby nie ten happening. Rozmaita władza boi się głownie mediów, a one zwrócą uwagę tylko na coś szokującego.
Palikot ma też już spore struktury regionalne i nie jest to tak, ze nic nie robi. Tyle że niestety brakuje mu jednej rzeczy. Znanych twarzy, więc ściąga Tymochowicza, który oczywiście może mu dać trochę dobrych marketingowych rad. Tylko Tymochowicz być może stracił już wyczucie - skoro się zajmował panią Cukier w Kostkach.
Wychodzi z tego samoobrona bis - bo oczywiście przykleja się do tego masa rozmaitych niezadowolonych ze wszystkiego. Wychodzi ruch populistyczny pod hasłem "co nam się nie podoba".
Pytanie czy mogło być inaczej? Chyba nie. Gdyby Palikot zrobił rozłam, wyprowadził z PO kilkunastu ludzi, to może..
Nie zgadzam się z uwagami o chybionym antyklerykalizmie. TO nie było chybione. W Polsce po raz pierwszy pojawił się sprzeciw w stosunku do nieograniczonego pędu katabasów do władzy i kasy. To był dobry ruch.
Zacytuj
 
 
Troll
#11 Troll
12 stycznia 2011, 08:03
Tak na szybko, na razie bez komentarza:

wiadomosci.wp.pl/.../
Zacytuj
 
 
lmt7
#12 lmt7
12 stycznia 2011, 11:43
@ Troll
to najbardziej twardoglowi liberałowie jakich znam...i oni mają się skumać z Jarkiem który jest ekonomicznym socjalistą? Sorry ale jeśli dla nich publiczna służba zdrowia = komunizm to Jarek = komuniasta = wróg. Jak dla mnie to chyba kaczka (dziennikarska).
Zacytuj
 
 
lmt7
#13 lmt7
12 stycznia 2011, 11:45
wiadomosci.gazeta.pl/.../...

Błasik był w stanie co najmniej lekko wskazującym...kolejny fakt w układance...szkoda że Rosjanie nie umieją przyznać, że nie chcieli awantury i nie zabronili naszym lądować...
Zacytuj
 
 
lmt7
#14 lmt7
12 stycznia 2011, 12:46
Zapowiada się piekiełko razy dziesięć...byleby zwolennicy Jarka nie wpadli na głupi pomysł szturmowania jakiś ambasad czy innych aktów autodestrukcji...
Zacytuj
 
 
prawdziwy berg
#15 prawdziwy berg
12 stycznia 2011, 14:27
@Belfer
Palikot też zdobył moje uznanie tą akcją z penisem i pistoletem. Najbardziej podobało mi się, że nie tylko zwrócił uwagę na realny problem , ale przy okazji, pewnie nieświadomie, obnażył płytkość skojarzeń i niechęć do głębszego namysłu większości odbiorców. To było naprawdę ekstra - któś zobaczył penisa i od razu FE! Myślimy obrazkami. Trochę się Palikot też tym załatwił, bo tak go kojarzą. Jak ten biedny głupek z Londynu, który rzucał swoją ulubioną zabawką w Komorowskiego przed wyborami.
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać