Polub NaszePanstwo.pl na   

Dziękuję, panie Putin

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
Nigdy nie był pan moim pozytywnym bohaterem. Nigdy, od kiedy zaistniał pan w polityce światowej, czyli od czasu namaszczenia przez Jelcyna. Kiedyś nie dowierzałem jednak pogłoskom o tym, że to pan stał za częścią zamachów w Rosji, które miały przekonać o konieczności ujarzmienia Czeczenów i innych ludów Kaukazu. Nie wierzyłem, gdy mówiono, że to pan zlecał morderstwa nieposłusznych dziennikarzy i innych opozycjonistów, że sterował pan osobiście wymiarem sprawiedliwości w kierunku uniewinnienia lub skazania oligarchów, w zależności od osobistego powiązania z nimi, że ….. Po prostu nie doceniałem was, Włodimirze Włodzimirowiczu.

W ostatnim czasie zrobił pan jednak wiele dobrego, tak dla świata, jak i dla Polski, za co należą się panu podziękowania.
  • Dziękuję więc za Ukrainę, za dokonanie zdecydowanego mentalnie rozbratu między Ukraińcami i Rosjanami. Nikt pewnie nie zrobił dotąd więcej niż pan dla poróżnienia tych nacji a tym samym pogrzebania możliwości kolejnej odbudowy Imperium;
  • Dziękuję za otwarcie oczu wielu politykom, decydującym o losach naszego świata. Za wyrwanie z letargu NATO. Dzięki panu niemożliwe okaże się pewnie realnym – fizyczna obecność wojsk koalicji, w tym Amerykanów w naszej części Europy, budowa militarnych struktur zaporowych, w tym tarczy antyrakietowej, zwiększenie wydatków zbrojeniowych państw Europy zachodniej, napędzające rozwój gospodarczy itp;
  • Dziękuję za umocnienie Unii Europejskiej. Widać, jak trudno jest jej zabrać się do bardziej zdecydowanych, wspólnych działań osłonowych. Nawał informacji medialnych i pańska bezczelność powodują jednak wymuszenie korzystnych działań również w tych strukturach. Jeżeli UE stworzy wspólny rynek energetyczny i zacznie dyktować Rosji warunki w zakresie eksport – import, jeżeli przyspieszone zostanie utworzenie wspólnej strefy gospodarczej między Europą i Ameryką, to będzie to – w znacznym stopniu – efektem pańskich działań,  za co już teraz składam stokrotne dzięki;
  • Dziękuję za pokazanie poziomu intelektualnego i moralnego narodu rosyjskiego a szczególnie jego elit – dziennikarzy, polityków, artystów, … Zdjęcie zasłony z twarzy tego społeczeństwa jest bardzo pouczające i daje wiele do myślenia;
  • Dziękuję wreszcie za pozytywny efekt pańskich działań na naszą, polską scenę polityczną. I proszę – niech pan nie oddaje, broń Boże, wraku samolotu, ani jednej śrubki z tej kupy nikomu niepotrzebnego złomu. Trzymając wrak u siebie stabilizuje pan naszą scenę. Dzisiaj wiadomo kto czym i kiedy pluje, z jakim natężeniem i w jakim kierunku. Jeżeli pan złom odda, to czort jedyny wie, co się w tym naszym, politycznym kurniku porobi.

Komentarze  

 
Baca
+1 [3] #1 Baca
20 kwietnia 2014, 16:32
Racja Taurusie!
Szczególnie ważny jest czwarty punkt. Putin kiedyś odejdzie, ale naród nie tak łatwo się zmienia, więc wybiorą kogoś pokroju Putina, albo jeszcze gorszego. I będą dalej brnąć w niegdysiejszą mocarstwowość. Aż Chińczycy zrobią im referendum na Syberii.
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [2] #2 Simon
23 kwietnia 2014, 18:06
W trakcie lektury przypomniał mi się wyjątek z "Fausta":

"Więc kimże w końcu jesteś?
-Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro”

Chociaż oczywiście porównanie "Włodimira Włodzimirowicza" do diabła potężnie jest na wyrost, póki co, liga jeszcze nie ta.

Ale, jak słusznie zauważył Taurus, dziękować Bogu za UE ze swoją "szmatą" i Pakt Północnoatlantycki. Miłe złego początki - Hitlera też analizowano z początku, jak normalnego polityka.
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [2] #3 Simon
23 kwietnia 2014, 20:39
Bardzo, baardzo przepraszam, że nie na temat, ale ta jakże błyskotliwie wymyślona historia sturlała mnie po prostu śmiechem:
mistrzowie.org/.../Nowe-buty
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [2] #4 Taurus
25 kwietnia 2014, 16:53
Póki co, nie jest żle! Tusk intensywnie montuje koalicję na rzecz Wspólnoty Energetycznej Unii, rating Rosji znowu obniżono, co ciągnie w dół rubla, rząd tymczasowy Ukrainy zaczyna się dobierać do tyłka rosyjskim separatystom a Putin miota się bezsilnie, bo chętnie by granicę przekroczył, ale się boi.
Oby tak dalej!
Zacytuj
 
 
euro-hill-billy
-2 [2] #5 euro-hill-billy
26 kwietnia 2014, 08:45
My z poludniowo-zachodniej Francyji mamy gleboko gdzies wasze popissowe, katobolszewickie styropianowe burdy z Putinem i banderowcami, cieszac sie widokami i olewaniem z gory waszych problemow. Piwo, kobiety i heavy metal.
topopyrenees.com/.../...
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [2] #6 Simon
26 kwietnia 2014, 09:54
"My z poludniowo-zachodniej Francyji mamy gleboko gdzies wasze popissowe, katobolszewickie styropianowe burdy z Putinem"

Przeczytałem z uwagą i zakonotowałem.

Tylko nie wiem, po co to piszesz? To oświadczenie, wyznanie wiary, czy żal? Mamy coś z tym zrobić, czy jak? Cieszysz się, że z Francji jesteś? Zadarłeś z jakimś producentem styropianu?

Wiem, że to już wyświechtane w internetach frazesy - ale, zaprawdę, nie trzeba czytać tego, czego się czytać nie chce:)
Bo tu tkwi fundamentalny paradoks - też się pewnie natykasz bez przerwy na posty, których autorzy piszą, jakie dane forum, gazeta, portal, etc., etc - jest badziewne, głupie i jak mają je gdzieś - a robią to właśnie tam i dość często.

Ja, na ten przykład, podejrzewam dość intensywnie, że mieszkańcy Burkina Faso mają gdzieś problemy ZOO w Ottawie.
Ale żeby zaraz ogłaszali to z dumą światu?

Nie chcę Cię zaraz oskarżać bez podstaw, ale podejrzewam, że - pochodząc z Polski - też jesteś "chory na Polskę". Tak jak zrezygnowany Gombrowicz na przykład, który stwierdzał z przerażeniem, że wyjechał, jako intelektualista o randze już światowej, jako kosmopolita, filozof itd - by za granicą odkryć w sobie zakompleksionego Polaka.
Więc może jednak krzyk rozpaczy, żeś jednak nie Francuz i jednak nie tak całkiem "gdzieś":)
Zacytuj
 
 
Belfer
+1 [1] #7 Belfer
26 kwietnia 2014, 09:54
Qui, qui...
A jednak przychodzisz tu durnowaty burku poszczekać sobie, bo tam ci wspaniali Francuzi, każą ci ryj na kłódkę zamknąć i nie wtrącać się do niczego. ;)
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [2] #8 Taurus
26 kwietnia 2014, 15:38
Cytat:
My z poludniowo-zachodniej Francyji mamy gleboko gdzies wasze popissowe, katobolszewickie styropianowe burdy z Putinem i banderowcami, cieszac sie widokami i olewaniem z gory waszych problemow. Piwo, kobiety i heavy metal.
I straszna, przerażająca pustka pod kopułą! W tej twojej Francyji komuchy były zawsze mocne, może masz z nimi kontakty,... Uważaj, żeby ci Putin nie zajrzał do tyłka, jak kiedyś Stalin swoim wyznawcom z III Międzynarodówki, gdy już mu się wydawali podejrzani. Nic im nie pomagały zapewnienia, że nadal miłują wodza bezgranicznie.
Zacytuj
 
 
Baca
+1 [1] #9 Baca
26 kwietnia 2014, 17:44
euro-hill-billy napisał:
My z poludniowo-zachodniej Francyji mamy gleboko gdzies wasze popissowe, katobolszewickie styropianowe burdy z Putinem i banderowcami, cieszac sie widokami i olewaniem z gory waszych problemow. Piwo, kobiety i heavy metal.
topopyrenees.com/.../...

Ale egzemplarz! Nic tylko wrzucić do formaliny, bo nikt nie uwierzy, że takie coś egzystuje.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #10 Pan Prezes
28 kwietnia 2014, 07:10
Cytat:
Póki co, nie jest żle! Tusk intensywnie montuje koalicję na rzecz Wspólnoty Energetycznej Unii,
To ten sam Tusk co nic nie robił jak Niemcy z Ruskimi położyli sobie gazociąg na dnie Bałtyku?
Jak w tej sytuacji miała by wyglądać ta unia energetyczna?
Ukraina dostawała by rosyjski gaz z Niemiec he,he, hee...
Tusk to se może intensywnie puszczać bąki, bo na nic więcej go nie stać, a i nikt go słuchać nie chce. Swoje wziął więc niech siedzi cicho.
300polityka.pl/.../...
Dziwię się, że są jeszcze ludzie myślący jak Taurus.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [2] #11 Taurus
28 kwietnia 2014, 08:14
Cytat:
Dziwię się, że są jeszcze ludzie myślący jak Taurus. Zacytuj
Witaj PP vel FB. Gdzież to bawiłeś w tych trudnych czasach.

Ogromnie dziękuję, że zaliczasz mnie do ludzi myślących. Nasze ścieżki myślowe i konkluzje wynikające z przemyśleń nie są, z pewnością, współbieżne. Nie dziwię się też, że ty się dziwisz. Proponowałeś mi zresztą kiedyś, żebym sprawy trudniejsze pozostawił tobie, bo mój intelekt nie jest w stanie ich objąć. Sądzę, że nie zmieniłeś swojego zdania.
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [1] #12 Taurus
28 kwietnia 2014, 19:13
Cytat:
Dziwię się, że są jeszcze ludzie myślący jak Taurus.
Jeszcze coś, PP, bo mam niedosyt. Dużo się ostatnio mówi o działaniu w Polsce obcych agentów wpływu, których zadaniem jest urabianie opinii publicznej za pieniądze i pod dyktando obcego, wrogo nastawionego państwa. Porównuje się naszą obecną sytuację z latami pięćdziesiątymi w USA. Powołano wtedy w ichnim Senacie nawet specjalną komisję pod wodzą Josepha Mc Carthy do szukania sowieckich agentów wpływu. W wyniku działania owej Komisji w latach 50/56 zwolniono z pracy 5,7 tysiąca urzędników federalnych a 12 tysięcy podało się do dymisji. Z wojska musiało odejść 730 oficerów.
Mc Carthy powiedział na ten temat m. In. Wróg nie stoi daleko, za żelazną kurtyną, ale jest tutaj, przełamał granicę najbardziej intymną, podbił nasze serca i prowadzi dywersję bez przeszkód. Skala infiltracji Amerykanów przez NKWD okazała się ogromna a polegała głównie na bezrefleksyjnym przyjmowaniu przez społeczeństwo obcej propagandy.

Niedawno Simon zwrócił uwagę na ilość wpisów w Internecie, podważających działalność naszego państwa, szczególnie w kontekście tego, co się dzieje na Ukrainie. Ja nie sądzę, żeby szczególnie dużo ludzi robiło to za czyjeś pieniądze. Większość robi to pewnie z głupoty. Niezależnie jednak z jakiego powodu to robią, działają na rzecz obcej agentury wpływu. Myślę, że nie muszę tej agentury nazywać imieniem.

Po co to piszę ... Ano po to, żeby ci powiedzieć, że obświniając nasz rząd, w tym Premiera i Prezydenta RP działasz na rzecz obcej agentury.

Tak przy okazji … Podoba mi się to, co Simon napisał w artykule Wehikuł Czasu o wielu z nas Bo cóż z tego, że trywialne prawdy opowie jakaś osoba szacowna, skorośmy z niedościgłą maestrią i dezynwolturą, wprost zapierającą dech w piersiach, dowiedli przez ostatnie lata, że nie może być tak zasłużonego Polaka, by nie był jednocześnie ostatnim ścierwem.
Zacytuj
 
 
Baca
+1 [1] #13 Baca
28 kwietnia 2014, 22:39
Pan Prezes napisał:

Dziwię się, że są jeszcze ludzie myślący jak Taurus.

Jeszcze bardziej się zdziwisz, bo myślących jak Taurus jest większość - tysiące i miliony. Przypominam, że Jaruś przerżnął wybory na własne życzenie, tak go wycenili. Po krótkim czasie, przy pełni władzy pokazał się od najgorszej strony. Tusk jest najdłużej urzędującym premierem (demokratycznym - Cyrankiewicza nie liczymy). Fakty mówią za ciebie. Oczywiście powiesz tym gorzej dla faktów.
Niech Jarek labidzi w kącie, miota się i starzeje. Drugi raz księżyca nie ukradnie.
Zacytuj
 
 
Baca
+1 [1] #14 Baca
28 kwietnia 2014, 23:31
Kiedyś powiedziano by - towarzysz Jarosław Kaczyński jest pryncypialny. O co tu chodzi? Młodszych informuję, że tak określano za Gierka tępawego faceta, co pod żadnym pozorem nie zbaczał z kursu, nawet na zakręcie.
Towarzysz PP napisał słusznie - Ukraina dostawała by rosyjski gaz z Niemiec. I słusznie - he,he, hee...Bo fajnie byłoby pobić Rosję rosyjską amunicją. Ale jemu nie o to chodziło. Nie zobaczył zakrętu! PiS i jego Wódz miewa czasem niezłe pomysły, ale składa je w niewłaściwy sposób, w niewłaściwym czasie, nie temu co należy itd itd.
Szanowni politycy, szanowni handlowcy. Nie możecie sprzedawać towaru wtedy, gdy chcecie się go pozbyć. Trzeba sprzedawać wtedy, gdy ktoś chce go kupić.
Skoro UE zaczyna dojrzewać do energetycznej współpracy wewnątrz Unii, bez bilateralnych umów z Rosją, to propozycja Tuska jest na miejscu.
A teraz panie PP proszę jeszcze raz, ale powoli i ze zrozumieniem, przeczytać co jest napisane w punkcie trzecim artykułu Taurusa. I pomyśleć, a nie tylko naprzód i naprzód, byle za Prezesem.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #15 Pan Prezes
29 kwietnia 2014, 08:03
Cytat:
Ja nie sądzę, żeby szczególnie dużo ludzi robiło to za czyjeś pieniądze. Większość robi to pewnie z głupoty. Niezależnie jednak z jakiego powodu to robią, działają na rzecz obcej agentury wpływu.
No i w tym momencie zastanów się nad sobą. Co ty piszesz? Przecież to ty działasz dla obcych agentów popierając premiera, którego właśnie obca agentura finansowała.
Tutaj coś ci przypomnę. Tak się powinno robić politykę. Patrz i ucz się, (boś stary i ....). Inaczej zawsze będziesz krok z tyłu.
www.youtube.com/.../
Gdyby dzisiaj żył, może nie musielibyśmy już świniami się zajmować.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [2] #16 Taurus
29 kwietnia 2014, 15:58
Cytat:
Gdyby dzisiaj żył, może nie musielibyśmy już świniami się zajmować.
Nie wywołuj duchów zmarłych, daj im spoczywać w pokoju. O tych, co odeszli powinniśmy starać się mówić dobrze albo wcale. Przypomnę więc tylko delikatnie miejscowość Klewki, w której , zdaniem zmarłego, wylądowali talibowie i rozsypali, słynny w tamtym czasie, biały proszek.

Pewnie jestem starszy od ciebie, mam za to dobrą pamięć i potrafię odróżniać ziarno od plew. Na fałsz mam natomiast nos wyczulony bardzo i nie próbuj mi pokazywać, jak powinna być robiona prawdziwa polityka, bo nie masz o tym zielonego pojęcia.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #17 Pan Prezes
30 kwietnia 2014, 07:35
Jesteś po prostu za leniwy.
Łatwo ulegasz sugestiom innych.
Informacje powinno się filtrować przez mózg. O ile go się ma i jest w miarę sprawny.
U Ciebie jest z tym problem.
Podrzucę ci parę materiałów. Czytaj i myśl. Choć czemu mam wrażenie, że nie będzie ci się chciało?
rokor1.pl/.../
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #18 Pan Prezes
30 kwietnia 2014, 11:19
Pojawił się zarzut, że obświniając premiera działa się na rzecz obcej agentury.
Jeśli napisałby to Graś lub Kidawa Błońska rzuciła na konferencji prasowej, to bym zrozumiał.
Ale zdarzają się zwykli ludzie, którzy tak twierdzą. Chyba że niezwykli - pracownicy obcej agentury właśnie!
A tego po Taurusie raczej się nie spodziewam. Więc dlaczego tak jest?
Niezbadane są ścieżki boskie.
Ten mądry i rzeczowy tekst powinien przybliżyć wyobrażenie o naszym premierze na którego wg Taurusa nie należy pluć. Kto chce niech czyta.
niepoprawni.pl/.../...
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [1] #19 Taurus
4 maja 2014, 19:52
Cytat:
Informacje powinno się filtrować przez mózg. O ile go się ma i jest w miarę sprawny.
W pełni się z tobą zgadzam. I jeszcze informacja > z zasady nie otwieram, już od dawna zresztą, twoich linków. Nie otwieram, bo nie ma w nich nic wymyślonego przez ciebie. Wszystko to jest tworem innych osób, z reguły głupim, przypominającym wrogą propagandę. I masz rację, nie będzie mi się chciało otwierać następnych. Zamiast więc wklejać linka napiszę po prostu, co był łaskaw powiedzieć twój idol, JPZ na święto 3 maja *Polska jest dzisiaj w rozkładzie. Jest w rozkładzie, bo rządzi nią Donald Tusk*.

Postanowiłem sobie, że będę od dzisiaj zapisywał *światłe* myśli tego oszołoma i jak zbiorę już ich odpowiednią ilość, opublikuję to jako wydanie specjalne.

Wszystkiego najlepszego z okazji Wielkiego, Narodowego Święta i - mam nadzieję, że tym razem nie nazywałeś naszej białoczerwonej szmatką, jak to ci się już kiedyś, z okazji innego Święta, przytrafiło.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #20 Pan Prezes
5 maja 2014, 09:04
Współczesna Polska pod rządami DT nie radzi sobie z niczym, z czym powinno sobie radzić normalne, nowoczesne państwo:
-infrastruktura (zapaść kolei)
-modernizacja (odłożenie budowy kluczowych odcinków autostrad i tras szybkiego ruchu)
-finanse (gigantyczny dług publiczny)
-siły zbrojne (rozkład armii przez nieudolnie „uzawodowienie”)
-afery
-emigracja
Gdzie nie spojrzeć, tam niemoc.
Notuj se Taurus (będziesz pamiętał kto powiedział)
Narodowa pobudka nastąpi - jak zwykle u Polaków – w najmniej spodziewanym momencie.

PS
Polska jest jak Stadion Narodowy. Wystarczy krótka ulewa.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [2] #21 Taurus
5 maja 2014, 10:18
Cytat:
Polska jest jak Stadion Narodowy. Wystarczy krótka ulewa
Znowu się muszę z tobą zgodzić! Jeszcze trochę i wpadnę w kompleksy! Polska rzeczywiście przypomina nasz Stadion Narodowy. Jeszcze niedawno wystarczyła zwykła ulewa, żeby go sparaliżować. A dzisiaj, po tak krótkim czasie ... Nie bądż leniem *to twój język* i wystukaj w internecie kalendarium imprez a sam zobaczysz co się tam dzieje, jak ogromne powstało tam centrum imprez kulturalno_sportowych i oświatowych, ilu Polaków odwiedza ten obiekt i uczestniczy w imprezach.

Nie twierdzę, że jest to polska Maracana albo Camp Nou. Nie jest, ponieważ poziom naszych kopaczy piłki jest marny. Jest to zresztą ewidentną winą Donalda Tuska, o czym wszyscy w PISie doskonale wiedzą.

Stwierdzenie *Polska jest jak Stadion Narodowy* zapisuję w rubryce *cytaty z wyznawców oszołoma*.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #22 Pan Prezes
5 maja 2014, 12:07
W przeciwieństwie do Ciebie ja słucham innych i sprawdzam, bo być może mają rację.
Więc sprawdziłem kalendarium imprez na Stadionie Narodowym.
Najwięcej imprez to: " Dzień Techniczny - zamknięcie bramy Stadionu."
Na drugim miejscu: "Wycieczki z przewodnikiem"
Proszę link dla leniwych:
stadionnarodowy.org.pl/.../...
Zaprawdę ta nasza biedna Ojczyzna pod rządami DT jest jak ten Stadion Narodowy (przez szacunek - od dużych liter)

PS
Naprawdę uważasz, że coś wiesz? Może zacznij jednak sprawdzać. Bo jak cię lubię, robisz z siebie błazna.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [2] #23 Taurus
5 maja 2014, 14:13
Cytat:
Naprawdę uważasz, że coś wiesz? Może zacznij jednak sprawdzać. Bo jak cię lubię, robisz z siebie błazna.
Ty naprawdę jesteś głupi. Do tej pory sądziłem, że tylko udajesz. To straszne! Już bym ci pewnie nie odpisywał ale nie mogę pozwolić, byś się w tej głupocie zasklepił.
Nie wiem, co jest w twoim linku, bo ich, jak wcześniej napisałem, nie otwieram . Najwięcej dni technicznych i zamkniętych bram Stadionu jest w maju i pewnie na tym bazujesz. Nie potrafisz jednak czytać do końca albo ze zrozumieniem. Jest tam bowiem napisane *Uprzejmie informujemy, że w związku organizacją międzynarodowej konferencji, w dniach 5-18 maja wycieczki po Stadionie Narodowym a Warszawie nie są prowadzone*. Czyżby twoje służby wywiadowcze zawiodły i nie doniosły ci o tej konferencji,....

Nie sposób opisać wszystkich, planowanych w tym miejscy imprez w bieżącym roku, więc tylko troszkę na ten temat > 12 całostadionowych i 18 potwierdzonych, dużych imprez sportowych, muzycznych, rozrywkowych i społecznych. SN jest już uznawany za najbardziej popularne miejsce w Warszawie. Pierwsze Targi Książki, przeprowadzone na tym obiekcie odwiedziło 60 tys. osób, na Orange Warsaw Festival było ich 89 tysięcy a na targach Mody Hush 20 tysięcy.
Potwierdzono już 98 na 100 planowanych na ten rok spotkań i konferencji biznesowych. Centrum Konferencyjne Stadionu przewiduje organizację 250 tzw. firmowych wydarzeń.
Umowa z PZPN gwarantuje rozegranie na Stadionie meczów polskiej reprezentacji w eliminacjach do Euro 2016 i Mundialu 2018 a także finału Pucharu Polski i finału Ligi Europy.
Dzięki umowie z Centrum Nauk *Kopernik* Piknik Naukowy będzie organizowany na Narodowym przez najbliższe 5 lat. Umowa z Muratorem Expo gwarantuje organizację Warszawskich Targów Książki przez kolejne 4 lata

Itd, itd, itp, jak w znanej piosence. A nieledwie wczoraj niektórzy uważali to miejsce za narodową katastrofę.

Nie wiem tak naprawdę po co się męczę i to piszę, skoro sam to możesz wyczytać na oficjalnych stronach internetowych. I tak przecież stwierdzisz, że to nie ty robisz z siebie błazna.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #24 Pan Prezes
6 maja 2014, 09:48
To jest śmieszne co piszesz. Po co ludzie budują stadiony? Aby tysiące ludzi w jednym miejscu uczestniczyły w imprezach rozrywkowych typu: imprezy sportowe, koncerty, pokazy.
Cóż to za imprezy: targi książki, wystawa Expo, pikniki naukowe, czy spotkania biznesowe.
Gościu jesteś śmieszny. Do takich celów ma służyć SN? Żałosne.

Nie będę już pisał o przekrętach pani Muchy i wynagrodzeniach zarządzających stadionem bo nóż się otwiera w kieszeni.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [2] #25 Taurus
6 maja 2014, 12:00
Cytat:
Cóż to za imprezy: targi książki, wystawa Expo, pikniki naukowe, czy spotkania biznesowe. Gościu jesteś śmieszny. Do takich celów ma służyć SN? Żałosne.
Znam dobrze, z racji wykonywanego zawodu Stade de France. Popatrz na kalendarium tego stadionu a łatwo się przekonasz, kto tu jest śmieszny, czy żałosny. Ponieważ straciłeś już wszystkie argumenty, wychodząc przy okazji na pajaca, cytat *Polska jest jak nasz Stadion Narodowy* zapisuję tłustym drukiem.

Gdybyś znalazł inne, równie *prawdziwe* i godne uwagi stwierdzenia, to się nie krępuj.
Zacytuj
 
 
Pan Prezes
-2 [2] #26 Pan Prezes
6 maja 2014, 12:54
Dzięki za przywołanie Stade de France:
Trochę pracy mnie to kosztuje, ale proszę.
27 maj - Francja-Norwegia
31 maj - Finał Rugby
13 czerwiec- koncert Rolling Stones
20 czerwiec - koncert One Direction
21 czerwiec - drugi koncert One Direction
27 czerwiec - koncert Indochine
28 czerwiec - drugi koncert Indochine
Z powodu ograniczeń komentarzy zamieszczam program imprez na Stade de France
accueil.stadefrance.com/.../.. .
Zapisz sobie tłustym drukiem:
Polska jest jak Stadion Narodowy.
Francja jest jak Stade de France.
Zacytuj
 
 
Xavras Wyżryn
+2 [2] #27 Xavras Wyżryn
6 maja 2014, 15:24
Panie Prezesie!
Aby Polska była jak Francja, należało by na początek:
-znacjonalizować majątek kościelny w całości
-tych, którzy się z tym nie zgadzają wysłać na szafot
-tych, którzy się z powyższym nie zgadzają wysłać na szafot
Zacytuj
 
 
Belfer
+1 [1] #28 Belfer
6 maja 2014, 19:34
Stadion Narodowy powstał, bo PiS i bracia Kaczyńscy wymyślili sobie Euro 2102. Tusk po przejęciu władzy mówił, ze chętnie by z tego wątpliwego zaszczytu zrezygnował, ale za dużo rzeczy już było rozpoczętych i dla wizerunku Polski rezygnacja nie byłaby za dobra.
Zresztą i inne stadiony powstały z tego samego powodu. Były pełne na meczach Euro. Ale na rozgrywki ligowe już ludzie nie przyjdą, może z tysiąc, dwa, ale nie dwadzieścia lub trzydzieści tysięcy ludzi. Dlaczego? Po pierwsze, ze trochę strach. PiS hołubił kiboli, a oni są jedynymi, których ta liga interesuje. Po drugie większość woli w telewizji obejrzeć dobry mecz niż na żywo chaotyczną bieganinę polskich piłkarzy. Ja bym nie poszedł nawet, gdyby mi za to płacili.
Trzeba te stadiony jakoś inaczej zagospodarować. Koncerty, targi książki, a nawet seanse cudów w wykonaniu jakiegoś afrykańskiego Wuwuzeli. Na mecz piłki kopanej nikt nie pójdzie. Chyba żeby był mecz PiS kontra reszta świata. :)
Zacytuj
 
 
Baca
+1 [1] #29 Baca
9 maja 2014, 23:15
PiS hołubił kiboli,
Święta racja. Kaczyński ma mentalność kibola to i wspólny język z nimi znalazł. W jego oczach to zdrowa siła narodu. Też nie rozpoznaje nawet czołowych graczy na boisku. Też kocha rozróby - przemarsze z pochodniami, palenie rac czy kukły Prezydenta RP. A jak dochodzi do konfrontacji, to udaje, że nie pamięta.
Zacytuj
 
 
euro-hill-billy
-2 [2] #30 euro-hill-billy
11 maja 2014, 18:48
Belfer?
Ile jest metrow kwadratowych w hektarze? 1000, 10 000 czy 100 000?
Zacytuj
 
 
Belfer
+1 [1] #31 Belfer
12 maja 2014, 13:38
Trzeba się było uczyć, ale masz poczytaj:
pl.wikipedia.org/wiki/Hektar
Zacytuj