Polub NaszePanstwo.pl na   

Święta

Życzymy wszystkim naszym czytelnikom i wszystkim działaczom na rzecz dobrego państwa polskiego zdrowych, spokojnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia.
Natomiast wszystkim działaczom PiS życzę przede wszystkim zdrowia, we wszystkich jego aspektach Uśmiech

Komentarze  

 
Belfer
#41 Belfer
5 stycznia 2011, 11:36
@spajrek:
Nie wiem, jak to jest naprawdę. Od niedawna mamy w naszym mieście obwodnicę (bezpłatną) i cieszę się, bo trochę ruch się zmniejszył. Trochę. Wciąż sporo kierowców wybiera miasto, bo chcą wstąpić do "Reala", do jakiejś knajpy itp. Być może jak powstanie jakaś infrastruktura przy tej obwodnicy to ruch na niej będzie większy. Ale to tylko takie gdybanie.
Wiem na pewno, że gdyby miała stać się płatna to pies z kulawą nogą nie pojedzie tamtędy. Jeśłi faktycznie ta obwodnica wrocławska miałaby być płatna, to znaczy, że komuś mocno odbiło.
Ale z drugiej strony dość łatwo to zweryfikować, jeśli ona jest już na ukończeniu, czy przygotowane są miejsca na postawienie bramek?
Piszę o tym, bo już parę razy różne media wzniecały afery odnośnie rzekomych pomysłów rządu, których tak naprawdę nie było nigdy. Zatem powstaje pytanie - czy to fakt, czy też fakt medialny.
 
 
Astrid
#42 Astrid
5 stycznia 2011, 12:00
@ spajrek


Czytałam tego piekielnego newsa i jestem wytrącona z równowagi tak samo jak Ty. Nie ma co, zrobili nas w bambuko. Już w cenie benzyny jest podatek drogowy, a tu jeszcze dodatkowy haracz za przejazd autostradą. W żaden sposób sobie nie wyobrażam, by ktoś codziennie miał za to płacić, ludziska na sto procent będą jeździć objazdami.
A co gorsza, poważnie nam grozi, że nasza ekspresówka S5 pozostanie w sferze pobożnych życzeń. Komunikaty Schetyny w tej sprawie są mgliste i mało obiecujace. Jestem załamana.
Prawie wszystkie inne byłe demoludy jakoś sobie poradziły z infrastrukturą drogową, tylko my jak te głupki śmigamy wąskimi, dziurawymi i wiecznie zakorkowanymi drogami.
Po co nam to Euro 2012? Czy to nam się opłaci? Nie lepiej tę kasę przeznaczyć na porządne i bezpłatne drogi?
 
 
spajrek
#43 spajrek
5 stycznia 2011, 15:28
Bulwersująca jest wypowiedź w tej kwestii marszałka województwa, że to sensowny kompromis. Zamiast działać na rzecz mieszkańców zajmuje partyjne stanowisko. Będzie niezły szum z tego. Dutkiewicz tak łatwo nie odpuści, bo ostatnio sporo ludzi narzeka na niego a tu może się wykazać a jak wiadomo nie od dziś toczy spory z PO. Szkoda słów normalnie na coś takiego.
 
 
Astrid
#44 Astrid
5 stycznia 2011, 18:02
@ spajrek

Mam coś dla Ciebie, troszkę powiało optymizmem, ale lepiej się nie ekscytować:

wroclaw.gazeta.pl/.../...
 
 
spajrek
#45 spajrek
5 stycznia 2011, 19:01
S5 to naprawdę potrzena droga. Póki nie dadzą tego na piśmie to im nie uwierzę.
 
 
Gall Anonim
#46 Gall Anonim
8 stycznia 2011, 01:05
No i co z tego, że "święta"??
Przecież już dawno po świętach!
 
 
Gall Anonim
#47 Gall Anonim
8 stycznia 2011, 01:23
Proses ALLa Capone rozpoczęty (już poświętach):
www.tvn24.pl/.../
 
 
lmt7
#48 lmt7
8 stycznia 2011, 09:56
Z tego to się raczej nie wywinie...ustawa o zbiórkach publicznych co prawda stara bo nosi podpis Mościckiego (tak, jest z 1933 roku), ale wyłączenie na rzecz Kościoła i innych związków wyznaniowych mówi wprost - na terenie świątyni...a że RM raczej świątynią nie jest to zbiórkę ogólnopolską trzeba do ministra zgłosić...pomijam że zbiórkę na rachunek bankowy także trzeba zgłaszać do ministra...
 
 
Gall Anonim
#49 Gall Anonim
8 stycznia 2011, 12:58
No to jak tam?
Nadal mamy "święta"?
Czy może już po świętach?
A Pan Sunset to przejął "Dobre Państwo" tak sobie dla jaj, czy może wzorem "Dyktatura 4rp" - powinien robić jeden do dwóch wpisów dziennie?
Bo jeśli nie, to dalej będą "Święta"
 
 
Gall Anonim
#50 Gall Anonim
8 stycznia 2011, 13:00
O, tu, jest "dyktatura 4rp", zapomniałem dodać:
dyktatura4rp.blogspot.com/
 
 
Astrid
#51 Astrid
8 stycznia 2011, 13:33
No właśnie, co się dzieje? Derektor, Sunset, Troll, Prawdziwy Berg, wciąż świętujecie?
Oprócz "Dyktatury 4rp", jest jeszcze np. "Romskey Blog", tam jest przynajmniej jeden wpis dziennie, jest też "Na pohybel oszołomom". Skoro tu zapadła martwa cisza, to się przeniosę gdzie indziej. No co?
 
 
Xezar
#52 Xezar
8 stycznia 2011, 13:52
Jeśli ktoś chce zobaczyć jak prawicowcy z prawicowcami okładają się kijami o to kto jest bardziej prawicowy to serdecznie zapraszam: lukaszwarzecha.salon24.pl/.../ . Przedni lolkontent, zwłaszcza komentarze są miodzio. Biedulki już nie wiedzą, kto z nimi a kto przeciw nim.
 
 
Astrid
#53 Astrid
8 stycznia 2011, 14:58
@ Xezar

Próbowałam czytać te komentarze pod tekstem Warzechy, ale doszłam tylko do połowy i więcej psychicznie nie dałam rady. Nie jest mi do śmiechu, zmroziło mnie, że wciąż tylu ludzi szczerze wierzy w zamach i spisek, a jedynym godnym zaufania źródłem wiedzy jest dla nich GP i ND, a pan Sakiewicz jest "równym, jowialnym, sympatycznym gościem". Można się podłamać.
Są całkowicie zamknięci na dowody i rzeczowe argumenty. Z kim my tu mieszkamy pod jednym dachem zwanym Polska?
 
 
Xezar
#54 Xezar
8 stycznia 2011, 16:08
@Astrid

Ależ nie jest tak tragicznie. Powinnaś zwrócić uwagę na co innego: ta banda nieudaczników nigdy nic nie osiągnie, bo zawsze pokłócą się o jakieś totalne duperele. Zdajesz sobie choćby sprawę z tego ile platform blogowych wyłoniło się z Salonu24, bo się głupio pożarli? A wiesz, że te nowe platformy dzieliły się dalej, bo nie potrafili ze sobą dojść do ładu? Prędzej piekło zamarznie niż oni zrobią coś poza śmieceniem w Internecie. Sorry, ale w każdym kraju demokratycznym jest takie zoo.
 
 
Gall Anonim
#55 Gall Anonim
8 stycznia 2011, 18:07
@Xezar
Super, super,
Dwaj kaczyści z Psychiatryka24 (nie mylić z salonem) okładają się cepami. Niech się tak dalej tłuką, obaj siebie są warci.
Obserwując ich zachowanie można wyciągnąć wniosek, że już i do nich powoli dotarła oczywista oczywistość, iż o premierostwie Curduplo Direttore mogą już tylko pomarzyć (marzyć może nie tylko Jozin z bazin).
Dotychczas łączyła ich perspektywa nieodległego rządzenia Wolską pod sztandarami Wielkiego Brata. A tu taka siurpryza: wszelkie próby wykorzystywania tragedii smoleńskiej do zbudowania potęgi kaczystów przyczyniły się do ostatecznego pogrzebania szans wyborczych Xero-Kurduplosa i jego nazistowskiej partii.
 
 
Astrid
#56 Astrid
8 stycznia 2011, 20:38
Przedstawiam Wam "Hołd smoleński", ale to nie Matejko go namalował:


holdsmolenski.pl/
 
 
Xezar
#57 Xezar
8 stycznia 2011, 22:54
Wypowiem się z pozycji zawodowca: nie chcę znać ludzi którzy powieszą sobie toto na ścianie. Mogę zrozumieć kolesia, który to namalował. Bywa że musisz bo inaczej się udusisz, chociaż talentu ma tyle co Paris Hilton do śpiewania. Ale człowiek który sobie to na ścianie powiesi to będzie jakiś chory psychicznie palant.
 
 
spajrek
#58 spajrek
9 stycznia 2011, 10:21
Tu nie chodzi o jakiś artystyczny wymiar tego "dzieła", ale jak zwykle chodzi o kasę, którą można zarobić na ciemnym ludzie. Ot i cała filozofia
 
 
spajrek
#59 spajrek
9 stycznia 2011, 11:16
@ Astrid
Jest szansa, że nie będzie trzeba płacić. Ktoś trochę jeszcze tam myśli. Koszty przystosowania AOW do poboru opłat są gigantyczne

wroclaw.gazeta.pl/.../...
 
 
Astrid
#60 Astrid
9 stycznia 2011, 12:13
@ spajrek


Czytałam, trzymam rękę na pulsie, ale swoją drogą to miotanie się od ściany do ściany nie robi dobrego wrażenia.
 
 
Anjin San
#61 Anjin San
9 stycznia 2011, 19:24
A propos strony hołdu, to powinien tam być jeszcze link do cudownego medalika. Ten sam sposób wyciągania kasy, a razem mogliby więcej wyłudzić...
www.cudownymedalik.pl
 
 
zlappande
#62 zlappande
9 stycznia 2011, 23:44
Przedstawiam Wam „Hołd smoleński”, ale to nie Matejko go namalował:
holdsmolenski.pl/


Fajna jest analiza "ukrytych symoli" tego obrazu.
Niektore to chyba wszystkim rzucila sie w oczy: w chmurach (w niebie?) oczywiscie caly PiS. Nawet prezydent Kaczorowski gdzies daleko, daleko w tle - mniej wazny od calej wierchuszki "straconej" PiSu - ale nic to, mamy juz teraz w niebie nie tylko Jana Pawla II i nie tylko Pilsudskiego. A ja - bezrozumny - myslalem, ze osoby niewyspowiadane z grzechami na sumieniu - ida do czysca. Niebo okazuje sie - jak cala smutna rzeczywistosc - miejscem, gdzie mozna uzyc protekcji.
Ale - nie widze Gosia ??? No bo chyba nie ten facio kolo Stasiaka ???
Pani prezydent Maria Kaczynska - po smierci jest ladniejsza niz za zycia, ale ciekawsze jest enface zmarlego prezydenta. W TVPiS stworzono wiele wysilku, aby iceplic wizerunek zmarlego. Tu jednak - nawet kosztem wiernosci do oryginalu (to chyba nie rezultat niewprawnej reki malarskiej) Krol Lech Zimny jawi sie jako osoba, ktora smialo patrzy w przod i wie, co czyni.
No - gorale na polu tez nie dziwia - w perspektywie wlasnie skonczonego obchodu Trzech Kroli - wszyscy wiemy, ze malego Jezusa odwiedzili pasterze i byli to pasterze z okolic Malego Cichego, wiec nie dziwi ze pierwsi dotarli za gwiazda betlejemska na zsyp pod Smolenskiem, gdzie narodzila sie nastepna Dobra Nowina.
Ale kto to ten pan za swietym Jaroslawem ? Nie potrafie jakos sobie uswiadomic - musi to jednak byc jakas Wazna Osoba, wyglada mi na Karskiego. To w sumie straszny cios dla Achimka Brudzinskiego i wstyd dla Szczecina ...

No i na pewno nie przypadkiem - w katastrofie uczestniczyl tylko PiS. No i oczywiscie gorale. Zadnych Przewoznikow, Szmajdzinskich, zadnych generalow, ba nawet sie okazuje, ze przedstawicieli kleru roznych wyznan - zupelnie w tle, nieistotni -przypadkowe ofiary zaplanowanej zbrodni ?
 
 
zlappande
#63 zlappande
9 stycznia 2011, 23:47
PS przychodzi mi do glowy, ze ten pan za Jaroslawem, to byc moze sam Pan Artysta Malarz ?

No bo, skoro uwieczniac wszystkich najbardziej prawych i sprawiedliwych to o sobie nie wolno przeciez zapomniec. Nie z powodu proznosci, ale prawdy, co przeciez ma wyzwalac ...
 
 
zlappande
#64 zlappande
9 stycznia 2011, 23:51
obraz malowany lzami ...

warto przeczytac wywiad z autorem tego dziela :

holdsmolenski.pl/.../
 
 
Astrid
#65 Astrid
10 stycznia 2011, 17:41
Ponoć Pospieszalski rozsyła sms-y do przyjaciół i znajomych z tekstem "szukam roboty".
Może macie mu coś do zaproponowania? ;-)
 
 
Gall Anonim
#66 Gall Anonim
11 stycznia 2011, 03:18
Oooo,
już nawet w Rosji "Święta" się skończyły
a tu nadal
"Szwenta"
Grat ulacje za aktualnie przekazywane wiadomości!!
 
 
spajrek
#67 spajrek
11 stycznia 2011, 10:54
Ot taki mały kwiatek. Jak zwykle prawy i sprawiedliwy.

wiadomosci.gazeta.pl/.../...
 

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze