Polub NaszePanstwo.pl na   

Banita

  • Kategoria: Polityka
  • Belfer

Smutno jechał rycerz Tomek z Krzakowa, niczym w starej pieśni "jechał borem, lasem" wymachując mieczem, którym ze złością karczował przydrożne krzaczki. Nic mu nie mogło poprawić humoru. Ani kmiecie, których wygonił z chałupy ot tak dla zabawy, ani kupiec wędrowny, któremu woły rozgonił, ani grajkowie, których rozpędził ot tak dla swawoli. Rycerz Tomek był pełen smutku i melancholii, bowiem został banitą.

Król Jarosław Wygnaniec, jak powszechnie wiadomo było, miłował jeno koty, więc nie miał zmiłowania dla swawoli swego rycerza.

Gdy swawoląc w karczmie podpił sobie Tomek tak, że córkę karczmarza ze swym rumakiem pomylił i na białce do stolicy wjechał, król nic nie rzekł. Gdy rycerz Tomek, swe chucie gasząc, zabrał niewiastę Kachnę jednemu z kmieciów, król z pobłażaniem machnął ręką. Ale miarka się przebrała, gdy kmieciowi nie dośćże niewiastę zabrał, to jeszcze mu zydlem przyjebał. Wieści poszły, że rycerze Jarosława to gbury i pokraki, walczą nie mieczem ale zydlami w karczmach. Śmiech był z tego powszechny i tego król Jarosław znieść juz nie mógł. Ogłosił infamię rycerza Tomka z Krzakowa.

I tak sobie jechał smutny rycerz Tomek, nie wiedzieć skąd, nie wiedzieć dokąd i nad losem kraju nieszczęsnego dumał i nad swoim losem nieszczęsnym.

Nagle - Prrrrr! - wrzasnął. Wstrzymał wodze, stanął wśrodku puszczy wiekowej, gdzie dęby odwieczne szumiały o potędze.

- Wiem - krzyknął radośnie, trochę sobie a trochę dębom - udam się na wyprawę. Znajdę straszliwego smoka siedmiogłowego, którego imię jest Gender. Jak głosi legenda potwór ów zionący ogniem straszliwym porywa młodzieńców zacnych, a wypluwa ich białogłowami. Pokonam Gendera i do łask króla wrócę!

Spiął dzielny rycerz ostrogi, krzyknął gromko do swego rumaka:

- Wioooo, Cayenne mój dzielny!

I ruszył na poszukiwania Gendera, i słuch po nim zaginął.

Komentarze  

 
Baca
+1 [1] #1 Baca
11 stycznia 2014, 20:48
Czekałem na kolejny odcinek dziejów mroczno-średniowieczny ch z niecierpliwością. A tu... Rozczarowanie. Nie mam zastrzeżeń co soczystego języka i odzwierciedlenia atmosfery i realiów. Kossak -Szczucka nie napisałaby lepiej, ale po co znęcać się nad nieszczęsnym Tomaszem?!!!
Że z Krzakowa? Rej i Kochanowski nie byli z grodu Warsa czy Kraka. Że lubi pochędożyć? A kto nie lubi, wyłączywszy króla Jarosława, co takiej dorodnej i chętnej białki jak Jolanta ze Ścipowa nawet nie ruszył. A po pijanemu to kokoszkę nie dziwota....
Bo tak po prawdzie nie było wierniejszego rycerza. Karierę w policji rzucił, do zakonu rycerskiego przystąpił by upadłe niewiasty ze złej drogi nawracać i królowi Jarosławowi swym orężem służyć. Z zakonu wylany do Sejmu przystąpił, choć go król Jarosław na dalszych miejscach wśród ciur ulokował (król niedosłyszy i córy z ciurami mu się pomyliły). Niepomny despektu, a przez córy uwielbiany Tomasz samotrzeć dźwignął się i do Semu dotarł, bo walory jego orężą białki doceniły. I kolejny despekt - jak mógł król chwalić uroki wyleniałego kondotiera Gowina i to publicznie mając w orszaku Tomasza - ładniejszego, młodszego, w orężu sprawniejszego i ten torsik! Ach ten torsik!
Cóż nie Jarosławowi oceniać sprawność oręża.
A zanim król brew zmarszczył, już domyślnie Tomasz z linii się wycofał. A przecie innym król miejsce w szyku pokazywał i co? I nic! Tak poległ de Dorn i Zbigniew herbu Ziobra o pomniejszych nie wspominając, bo zamiast w szyku stać prywatę uskuteczniali!
Dopiero Tomasza wieki przyszłe docenią, gdy w boju z saraceńskim Gender polegnie. A Pieśń nad pieśniami nie Rolanda, a Tomasza sławić będzie. I nie Durandal, ale oręż Tomasza....
Zaraz, zaraz. Jak nazwać oręż Tomasza? Odsyłam do nieodżałowanego mistrza Sempolińskiego.
www.youtube.com/.../
Ato, że słowa napisał tu nie kto inny, a sam Roland dowodzi wielkości Tomasza i jego oręża!
Zacytuj
 
 
Belfer
+1 [1] #2 Belfer
11 stycznia 2014, 22:27
Rację muszę waćpanu przyznać i pokajać się.
Azali wena mnie ostatnio opuściła, poszła się psiajucha szlajać się w internetach. Zdaje się, że na czas pewien trafiła franca do pewnego księdza.
wiadomosci.onet.pl/.../fm9rf
Myślę, ze jednak będę mógł niedługo nadrobić zaległości i zasłużyć na słowa pochwały. ;)
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [2] #3 Taurus
12 stycznia 2014, 11:06
Cytat:
Banita
Wy tu sobie, acanowie, brewerie jakoweś uprawiacie, szutki nieprzyzwoite, gdy kraj się ku upadkowi chyli, gdy Donaldus, niecnota, na powrót się zbroi, groszem gawiedzi sypnąć obiecuje, ścieżki do cyrulików na nowo wyżwirować kazał, coby łacniej do nich, nawet bez dukata, dotrzeć się dało, podatek ode robót bele jakich ściągać każe i ode dna, na którem już był, się odbija, …..

Toż to larum grać trzeba, toż to każden zbrojny, nawet zydlem w garściach, potrzebny!

I co, że z Krzakowa, że na białce do stolicy był dotarł (cóż to za białka być musiała!), że mu się córka karczmarza z rumakiem … tfu (!) pomyliła, że po pijanemu kokoszkę … duby to smalone i potwarz! Nie wierzę! Ta kokoszka to wszak księżniczka zaklęta wew ptaka była ! A jeżeli nawet nie pełnej krwie księżniczka, jako plotą, to i co z tego? Przecie Finis koronat opus albo też -dla anglikanów- The end crowns the work! I, jak Jarosław Wygnaniec na tron powróci, to amnestyjum wszak dla swoich ogłosi i rycerz Tomasz, obok Adama z wielkim, jak sam mówi, przyrodzeniem, w posły znowu pójdą a może i w senatory!
Zacytuj
 
 
Baca
+1 [1] #4 Baca
12 stycznia 2014, 12:10
Trochę od rzeczy.
Na jaką cholerę 100 osób musi kupować alkomaty, bo jedna z nich być może, siądzie za kierownicę na cyku? A siądzie tak czy siak. Konstytucyjne to czy nie?
Zacytuj
 
 
Belfer
+1 [1] #5 Belfer
12 stycznia 2014, 12:22
@baca:
Pomysł jest idiotyczny i już pojawiają się opinie, że to tylko pomysł.
Niestety okazuje się, że debilizm polityków od lewej do prawej wyłazi w takich sytuacjach, o czym zresztą pisałem już na swoim blogu.
belfer.one.pl/2014/01/08/a-teraz-jedziemy-na-jednego/
Zacytuj
 
 
father boss
-2 [2] #6 father boss
12 stycznia 2014, 12:26
Ja zaś zaproponuję opowieść o posłańcu Ducha Świętego.
kefir2010.wordpress.com/.../.. .
Zacytuj
 
 
Baca
+1 [1] #7 Baca
12 stycznia 2014, 14:36
FB - zostaw w spokoju Owsiaka ratuj Kaczmarka!Już ci pisałem:

9 stycznia 2014, 15:00
Tragedia! Zgroza!!! Prezes chyba oszalał! Pozbywa się najwartościowszych, wszechstronnie utalentowanych popleczników.
Father Boss!!! Ojcze! Ty widzisz i nie grzmisz pomny swych słów!?:

father boss napisał:
Tomasz Kaczmarek...... to wartościowy i aktywny poseł.

Tyle roboty na marne! Father Boss! Pisz listy protestacyjne gdzie się da, głównie do Prezesa. My tu wszyscy na Forum pomożemy! Podpiszemy i rozpowszechnimy! Jeszcze nie wszystko stracone. Drogę wskazał Belfer w swoim traktacie. Trzeba odwołać odwołanie! Sam Prezes zresztą już robił takie rzeczy z Kurskim!
Zacytuj
 
 
Baca
+1 [1] #8 Baca
12 stycznia 2014, 14:39
Podobno Tusk zmienił zdanie w sprawie alkomatów - alkomaty będą wymagane u pedofili, pijani kierowcy będą zaś przymusowo kastrowani.
FB - przemyśl i pochwal mnie choć raz.
Zacytuj
 
 
Belfer
+1 [1] #9 Belfer
12 stycznia 2014, 16:59
Pomysł z kastrowaniem pijanych kierowców nie jest taki znowu głupi. Bo to zwykle są nawalone młode karki z nadmiarem dresów i testosteronu.
Choć mogą być wyjątki nastręczające nieco kłopotu, np. owa pani Izabella C.
Zacytuj
 
 
father boss
-2 [2] #10 father boss
12 stycznia 2014, 18:55
@Baca
Kaczmarek naprawdę jest aktywnym posłem i pożytecznym.
Ale jak napisał belfer
Cytat:
potwór zionący ogniem straszliwym porywa młodzieńców zacnych, a wypluwa ich białogłowami
.

Co zaś do Tuska
Cytat:
Podobno Tusk zmienił zdanie w sprawie alkomatów - alkomaty będą wymagane u pedofili, pijani kierowcy będą zaś przymusowo kastrowani.
Wszystkiego można po nim się spodziewać, ale nie tego, że spełni obietnice.

Plotki, że owa pani Izabella C. jest córką wiceministra PO są oczywiście przesadzone.
Zacytuj
 
 
Baca
+1 [1] #11 Baca
12 stycznia 2014, 20:24
Że aktywny każdy widzi, ale na innym polu. Ale żeby pożyteczny...
Wolne żarty!
Zacytuj
 
 
Belfer
+1 [1] #12 Belfer
12 stycznia 2014, 21:13
Widzisz baca, bzykanie cudzych żon jest dla father bossa pożyteczne. Może szuka kogoś dla swojej? ;)

A co do pani Chmielewskiej. Czy jest córką podsekretarza stanu o tym samym nazwisku? Podsekretarz to nie wiceminister. Stanisław Chmielewski jest z PO, ale jego córka mająca - załóżmy - ponad 30 lat może być mężatką i nosić zupełnie inne nazwisko. Sprawczyni wypadku może też nosić nazwisko po mężu. W Polsce jest 16646 osób o nazwisku Chmielewski i 17780 osób o nazwisku Chmielewska. Trochę łatwiej byłoby snuć te insynuacje, gdyby podejrzana nosiła nazwisko Tusk (782 osoby), ale nie chciała father bossowi zrobić tego zaszczytu. Jeszcze łatwiej byłoby, gdyby nosiła moje nazwisko (28), ale co by to father bossa wówczas obchodziło. :D

Jestem natomiast zdania, że bezwzględnie należy tożsamość tej pani ujawnić i napiętnować, ponieważ dość już mam pobłażliwości wobec pijanych potencjalnych morderców.
Zacytuj
 
 
father boss
-2 [2] #13 father boss
12 stycznia 2014, 23:24
@Belfer
Otóż to!
Ujawniać, tak jak w Ameryce.
Niegdyś istniało coś takiego jak pręgierz. I myślę, że spełniał swoją rolę.
Żadne kary pieniężne, żadne alkomaty nie pomogą. Ale wstyd zawsze zmusza do pracy nad sobą.

PS
Znowu będzie, że się czepiam, ale sprawa dotyczy pijanych kierowców.
3obieg.pl/.../

Będzie okazja sprawdzić skuteczność naszych sądów. Zwłaszcza wobec gości ze świecznika.
Zacytuj
 
 
Belfer
+1 [1] #14 Belfer
13 stycznia 2014, 00:23
Jak w Ameryce?
To się szykuj na los Snowdena. :D
Zacytuj
 
 
bogumil
+1 [1] #15 bogumil
13 stycznia 2014, 17:41
Father bossie w Ameryce taka kreatura jaka jest Kaczmarek nigdy by nie zaistniala w polityce. Belfer jezeli chodzi o Snowdena wcale mi go nie zal , jest to zwykly zdrajca , my mielismy Kuklinskiego amerykanie maja Snowdena.
Zacytuj
 
 
unregistrd
+2 [2] #16 unregistrd
13 stycznia 2014, 20:40
Dzisiaj po 2 latach przerwy (poważnie!) włączyłem sobie TVN i potem TVN24. A to tylko z powodu akcji na Owisiaka. Chamstwo tzw prawicy przekoczyło już granice jakiegokolwiek smaku (smakuje po prostu jak g***o Jarosława PZ). Chamowata Kampa zakrzyczała oponenta (morozowski to jest dupa nie dziennikarz). No i teraz już wiem, że prawdziwy "gender" to Jarosław Kaczyński - bo to ani baba, ani chłop. Na chłopa się nie nadaje, bo tekiej ofermy żadna baba nie weźme. Na babę może i owszem - bo jak ktoś przegrywa wszystko co się da przgrać to można go śmiało nazwać po prostu "ci*ą".
Potem się produkowała jakaś łódzka pusta "pałka" (wyglądał i zachowywał się jak kibol widzewa).
Dno. Ta partia robi wszystko, żeby tylko nie musiała wziąć odpowiedzialności za rządzenie tym krajem. I żeby jej posłom żyło się lepiej.
Zacytuj
 
 
Baca
+1 [1] #17 Baca
13 stycznia 2014, 20:44
Z Kuklińskim to nie takie proste. A gdyby tak cały polski Sztab Generalny z Jaruzelem na czele poddał się amerykanom, po zapoznaniu się z planami sowieckimi, w których byliśmy gorzej niż mięsem armatnim?
Czesi całymi pułkami poddawali się rosjanom podczas IWŚ. Bułgarzy, rumuni w czasie IIWŚ też zmieniali "sojusznika".
Zacytuj
 
 
father boss
-2 [2] #18 father boss
13 stycznia 2014, 21:03
@bogumil
Cytat:
w Ameryce taka kreatura jaka jest Kaczmarek nigdy by nie zaistniała w polityce
A Arnold zaistniał.

No, a kim był taki Bill Clinton z Moniką Lewinski.

Cyt.
Cytat:
Od października 1995 r. do marca 1997 r. między Moniką Lewinsky a Billem Clintonem doszło do - jak to oficjalnie określono - 9 stosunków seksualnych. W skrócie: seksu oralnego. Prezydent USA twierdzi jednakże, że zbliżeń między nim a Moniką było osiem. Najsłynniejszy takie "zbliżenie" miało miejsce 28 lutego 1997 r. niedaleko Gabinetu Owalnego, czyli oficjalnego miejsca pracy prezydenta USA. To właśnie wtedy na niebieskiej sukience panny Lewinsky została sperma Clintona...
Ja uważam, że Ameryki nie pobijemy nawet w romansach polityków.
Zacytuj
 
 
father boss
-3 [3] #19 father boss
13 stycznia 2014, 21:11
Tego jeszcze w Polsce nie było. Ale pomysł przedni. Jak ci zarzucą złodziejstwo najlepiej udać idiotę.
Patrzcie i uczcie się
www.youtube.com/.../
Zacytuj
 
 
Froggy
+2 [2] #20 Froggy
13 stycznia 2014, 21:56
Dobrze wam Owsiak odpowiedział.
Zacytuj
 
 
father boss
-2 [2] #21 father boss
14 stycznia 2014, 16:53
No to teraz wiesz Żabciu ,jak się czuje Ojciec Tadeusz i jak musi wam odpowiadać.
:P
Zacytuj
 
 
Froggy
+2 [2] #22 Froggy
14 stycznia 2014, 18:01
No tak. Przecież nikt nie udaje idioty lepiej od ojca Tadeusza _8)_
Zacytuj
 
 
bogumil
+2 [2] #23 bogumil
14 stycznia 2014, 18:05
father boss napisał:
No to teraz wiesz Żabciu ,jak się czuje Ojciec Tadeusz i jak musi wam odpowiadać.
:P

Czysbys pisal o Tadeuszu Maybachu , taki z niego ojciec jak ze mnie papiez.
Zacytuj
 
 
Froggy
+2 [2] #24 Froggy
14 stycznia 2014, 19:03
wykop.pl/.../...

Caritas kradnie więcej niż Owsiak podczas jednego finału zbiera :(
Zacytuj
 
 
unregistrd
+3 [3] #25 unregistrd
14 stycznia 2014, 19:33
Oprócz Caritas Polska ( może zbierać 1% odpisów z PIT i dlatego MUSI publikować sprawozdania ) jest jeszcze kilkadziesiąt Caritasów wszelkiej maści, które z niczego nie muszą się tłumaczyć, bo podlegają bezpośrednio kościołowi pedofilsko-kaczystofsko-antygenderowego.
PS. Właśnie paręnaście minut temu przegoniłem "gendera" w czarnej kiecce który mi się chciał wpakować do mieszkania z jakąś cudowną wodą i skasować mnie za to i jeszcze miałem wysłuchać opier.... że nie chodzę co niedzielę słuchać jego bzdetów i dawać mu na tacę.
Zacytuj
 
 
unregistrd
+3 [3] #26 unregistrd
14 stycznia 2014, 21:25
Ja teraz tylko czekam, aż nasz "pszyjaciel" (były członek PZPR i ORMO) frajer bosy, fan Tymińskiego i leppera, wielbiciel JPZ wklei nam linki, że JPII był TW Wojtek, a Jezus był (o zgrozo!) żydem.
Zacytuj
 
 
Belfer
#27 Belfer
19 lipca 2014, 08:55
No father boss przechodzisz samego siebie...
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [1] #28 Taurus
19 lipca 2014, 14:20
Cytat:
No father boss przechodzisz samego siebie...
Myślisz, Belfer, że to produkty PP, naszego czołowego "intelektualisty"? Jestem na portalu jeszcze stosunkowo krótko, więc czasem trudno mi rozpoznać palanta.
Zacytuj
 
 
Stary Dziadek
+1 [1] #29 Stary Dziadek
19 lipca 2014, 14:35
Nie, Panowie.
To najzwyklejszy spam. Po prostu administrator powinien się tym zająć....
Zacytuj
 
 
Belfer
#30 Belfer
19 lipca 2014, 21:27
Żartowałem. To oczywiście spam. Derektorze czas na interwencję!
Zacytuj
 
 
Smyk
+1 [1] #31 Smyk
19 lipca 2014, 22:16
Derektor nie zajmuje się już tym portalem.
Trzeba krzyczeć do Mariusza...

Pozdrawiam ;)
Zacytuj
 
 
Belfer
#32 Belfer
19 lipca 2014, 22:35
Ktokolwiek rządzi ten jest Derektorem! To tytuł przechodni, coś jak Papież. ;)
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [1] #33 Taurus
4 kwietnia 2015, 12:34
Wszystkim udzielającym się na portalu, jak i odwiedzającym go, składam najlepsze życzenia Świąteczne. Marzy mi się, że w naszych przyszłych kontaktach mniej będzie słów i wypowiedzi złych a więcej życzliwości i dbałości o dobro wspólne, NASZE PAŃSTWO. Życzę uśmiechu i dobrego humoru na codzień, zdrowia i kondycji fizycznej, chęci do wspólnego społecznego działania dla dobra Rzeczypospolitej.
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać