Polub NaszePanstwo.pl na   

Co by tu napisać, żeby nie o marszu?

  • Kategoria: Polityka
  • Simon

Są takie tematy, które same się narzucają - jak tu je pominąć, jak dać sobie z nimi spokój? Kiedy tak to dziwnie, gdy ci ktoś po odciskach depcze, a ty się skupiasz na tym, że lekka migrena jakby się zbliża...

A, z drugiej strony - sytuacja z rzekomym marszem rzekomo niepodległości jest tak oczywista, że trudno wycisnąć na ten temat coś oryginalnego i nie zrzędzić zarazem: każdy widzi, jaki jest ten koń; i nawet mu w zęby za bardzo zaglądać nie trza.

 

A jednak można pogadać na inne tematy! Nie dajmy się zwariować!

 

Oto wyjątek z memuarów hrabiego Sergieja Witte, kóry cytuję za książką Norberta Frankensteina o Rasputinie. Książka taka sobie, nazwisko autora cosik mocno pseudonimem pachnie, ale cytacik z pierwszego premiera Rosji - całkiem, całkiem...

 

"Partia ta jest z gruntu patriotyczna, dlatego też na tle panującego u nas kosmopolityzmu mogłaby uchodzić za zjawisko pozytywne […] Nie kieruje się jednak rozsądkiem i szlachetnością lecz namiętnościami. Większa część jej przywódców, to polityczni nuworysze, ludzie o mętnych poglądach i nieczystych intencjach; nie przyświeca im żadna żywotna czy choćby rzetelna idea polityczna, a wszystkie ich poczynania służą rozbudzeniu najniższych instynktów dzikich, ciemnych mas. Owszem, pod skrzydłami dwugłowego orła partia ta potrafi doprowadzić do najstraszliwszych pogromów i wstrząsów, lecz zdolna jest wyłącznie do działań destrukcyjnych. Ucieleśnia barbarzyński, nihilistyczny patriotyzm, karmiący się kłamstwem, potwarzą i oszustwem, jest partią dzikiej i tchórzliwej rozpaczy, nie ma w niej natomiast śmiałych, dalekowzrocznych sił twórczych. Tworzą ją ciemne masy, skrywający swą przynależność przedstawiciele kręgów dworskich i różni pyszniący się wszelkimi honorowymi tytułami szlachcice, a jej przywódcy to polityczni nicponie […] Na chwałę szlachty należy powiedzieć, że ci potajemni zwolennicy Czarnej Sotni stanowią znikomą mniejszość szlachetnego rycerstwa rosyjskiego. Są to zdegenerowani szlachcice, rozpieszczeni jałmużną z carskiego stołu (a są to jałmużny milionowe). A biedny car marzy, że opierając się na tej partii, na nowo przywróci wielkość Rosji.

Nie byłem zatem zdziwiony, gdy […] dowiedziałem się, iż wielki książę [Mikołaj Mikołajewicz] pozostaje w bliskich stosunkach z przywódcą Czarnej Sotni […] Później zaś sam stanął na czele prawicowych rewolucjonistów. Nie różnią się oni wcale od rewolucjonistów ekstremistycznej lewicy ani pod względem metod, ani też zasad (cel uświęca środki). Odróżniają się od nich jedynie tym, że lewicowi rewolucjoniści to ludzie, którzy zagubili właściwą drogę, w większości jednak są przecież w gruncie rzeczy ludźmi uczciwymi, prawdziwymi bohaterami, którzy dla swych błędnych idei potrafią poświęcić wszystko,  nawet życie, podczas gdy ci z Czarnej Sotni kierują się w przeważającej większości tylko egoistycznymi pobudkami, potrzebami żołądka i sakiewki. To nikczemne charaktery, skrytobójczy mordercy. Są równie skorzy do mordu i zabójstwa jak rewolucjoniści lewicowi, lecz ci przynajmniej robią to sami, oni natomiast najmują morderców. Ich armia składa się z oprychów najpodlejszego autoramentu. Wpływem wielkiego księcia Mikołaja Mikołajewicza należy też tłumaczyć miłość, jaką monarcha okazuje Czarnej Sotni, której członków publicznie chwalił jako najlepszych ludzi Rosji, przedstawiając ich jako wzór patriotyzmu i dumę narodu. Trzeba też pamiętać, kto stoi na czele tych ludzi: Dubrowin, Konowicyn, mnich Iliodor i inni, którym w miarę możności należy schodzić z drogi i którym żaden uczciwy człowiek nie poda ręki”.

 

 

I co? Można? Można. Da się? Da się. Nic o marszu, nic o Polsce i w dodatku ponad sto lat temu...

Zaraz, zaraz...

Komentarze  

 
Belfer
+1 [1] #1 Belfer
19 listopada 2013, 21:20
"Tu jest Polska! Tu jest Polska! Tu jest Polska!"
Pijjjiiiiiiiii-bzziuuuuuuu!
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [2] #2 Taurus
20 listopada 2013, 10:27
Cytat:
"Partia ta jest z gruntu patriotyczna, dlatego też na tle panującego u nas kosmopolityzmu mogłaby uchodzić za zjawisko pozytywne
Wydaje mi się,że znam taką partię, która ma pełną gębę patriotyzmu a jej szef przypomina Mikołaja Mikołajewicza. "Czarną sotnię" kiboli przedstawiał jeszcze niedawno jako wzór patriotyzmu.
Partia ta "nie kieruje się zdrowym rozsądkiem, lecz namiętnościami. ... Część jej przywódców to ludzie o mętnych poglądach i nieczystych intencjach, którym nie przyświeca żadna żywotna czy choćby rzetelna idea polityczna a ich poczynania służą rozbudzaniu najdzikszych instynktów. ... Że partia ta "ucieleśnia barbarzyński patriotyzm, karmiący się kłamstwem, potwarzą i oszustwem, ..., nie ma w niej natomiast śmiałych, dalekowzrocznych sił twórczych"
Zacytuj
 
 
father boss
-2 [2] #3 father boss
20 listopada 2013, 11:13
Co by tu napisać, żeby nie o marszu?

Cytat:
Większa część jej przywódców, to polityczni nuworysze, ludzie o mętnych poglądach i nieczystych intencjach; nie przyświeca im żadna żywotna czy choćby rzetelna idea polityczna, a wszystkie ich poczynania służą rozbudzeniu najniższych instynktów dzikich, ciemnych mas.
Wyginiecie jak dinozaury - Donald
Wyrżniemy te watahy - Radek
Kaczyńskiego trzeba zabić i wypatroszyć - Janusz
motłoch, bydło, nekrofilia polityczna w czasie wojny bałem się bardziej Polaków niż Niemców - Władek

Cytat:
Tworzą ją ciemne masy, skrywający swą przynależność przedstawiciele kręgów dworskich i różni pyszniący się wszelkimi honorowymi tytułami szlachcice, a jej przywódcy to polityczni nicponie
aferyprawa.eu/.../...

Cytat:
To nikczemne charaktery, skrytobójczy mordercy. Są równie skorzy do mordu i zabójstwa jak rewolucjoniści lewicowi, lecz ci przynajmniej robią to sami, oni natomiast najmują morderców.
www.youtube.com/.../

I co? Można? Można. Da się? Da się.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [2] #4 Taurus
20 listopada 2013, 18:53
Cytat:
Wyginiecie jak dinozaury - Donald Wyrżniemy te watahy - Radek Kaczyńskiego trzeba zabić i wypatroszyć - Janusz motłoch, bydło, nekrofilia polityczna w czasie wojny bałem się bardziej Polaków niż Niemców - Władek
"My stoimy tu, gdzie stoimy, a oni tam, gdzie stało zomo" - Jarosław Polskę Zbaw
"Wam to kury szczać prowadzać" - Piłsudski

I co? Można? Można. Da się? Da się!
Zacytuj
 
 
father boss
-2 [2] #5 father boss
21 listopada 2013, 07:04 Zacytuj
 
 
Simon
+2 [2] #6 Simon
21 listopada 2013, 16:41
"Wyrżniemy te watahy!"

No to biorę popcorn i colę i szykuję się na widowisko. Ale będzie jatka!

A tu... nic.

Nie tam, żeby wymagać rozróżnienia między dowcipem w trakcie zamkniętego posiedzenia RM - a słowami rzuconymi na politycznym wiecu. Nie ma znaczenia.

"Pse Pani, się on psezywa!"

A to nie o słowa chodzi lecz po czynach ich poznacie.

A rżnięcie watah srogie, oj, srogie! Macierewicz jęczy w potwornej opresji ledwie wiążąc koniec z końcem w komisji za sejmowe pieniądze i potworne cierpiąc termina w business class nad Atlantykiem. Imć Prezes prześladowan, że aż makijaż mu się krzywo w telewizjach trzyma. Kamiński z Hofmanem internowani, towarzystwo a to w kazamatach, a to na emigracji - ale pierś mężną a cherlawą nadal na dorżnięcie wypina!
Dalejże - katuj, tratuj, reżimie!
A gdzieś tam w kątku biduje z ostatnim wdowim groszem Rydzyk, dojadając ostatnie spleśniałe skórki chleba.

A co tam u: Andrzeja Leppera, Barbary Blidy, doktora G., Romana Giertycha, Lecha Kaczyńskiego, Jacka Kurskiego, Zbigniewa Ziobry, Elżbiety Jakubiak, Marka Jurka? Oni aby nie dorżnięci, niektórzy jakby nawet zbyt dosłownie?

Ot, tak się i niepełnosprytni w cytaciki bawią, bo nie zdołali zajarzyć, niemotki - że, jakby nie kręcił, jedyny logiczny wniosek, to, ŻE NAJWYRAŹNIEJ LEPIEJ MIEĆ TUSKA ZA WROGA, NIŻ KACZYŃSKIEGO ZA PRZYJACIELA.
Zacytuj
 
 
Baca
-1 [1] #7 Baca
21 listopada 2013, 21:40
Simon napisał:

NAJWYRAŹNIEJ LEPIEJ MIEĆ TUSKA ZA WROGA, NIŻ KACZYŃSKIEGO ZA PRZYJACIELA.

Święte słowa. Inna ich wersja - lepiej z mądrym stracić, niż z głupim zyskać. Zaraz ktoś napisze, że ten mądry to kaczor. Wszyscy wiemy kto tak napisze. Żonglowanie słowami prowadzi jednak do tego, że się czarne z białym po.....
Zacytuj
 
 
Baca
+1 [1] #8 Baca
21 listopada 2013, 22:09
Najlepsza przyjaciółka Kaczyńskiego, co mu wypracowała wynik wyborczy, została spławiona gdy ośmieliła się powiedzieć - Prezesie! Tak trzymać! A kto docenił jej kompetencje? Jej wróg.
Najśmieszniejsze, że teraz pisiaczki (wybaczcie zdrobnienie) wrzeszczą, że jest niekompetentna itd. Zaraz, zaraz, to Prezydent Tysiąclecia był omylny?!
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać