Polub NaszePanstwo.pl na   

Polska czy Wolska?

  • Kategoria: Polityka
  • Belfer

Znany już czytelnikom kolega Baca podesłał nam kilka dni temu taką oto zajawkę. Myślałem najpierw, że rocznicowo wykorzysta to Derektor. Ale rocznica już jutro, a nasza akademia okolicznościowa daleko w polu. Zatem wykorzystajmy referat kolegi.

 

Zbliża się kolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Każda rocznica jest okazją do podsumowań, refleksji, a nawet ahistorycznych dywagacji typu,  co by było gdyby.
Co by było gdyby Jarosław Kaczyński urodził się 100 lat wcześniej?


Rola Jarosława Kaczyńskiego w powstaniu II Rzeczypospolitej


Rola J. Kaczyńskiego  w powstaniu III Rzeczypospolitej jest niedowiedziona i niejasna. Nieco prostsza jest sprawa z jego nieżyjącym bratem Lechem. Na zdjęciach zachowanych po podpisaniu Porozumień Sierpniowych, widać uśmiechniętego Lecha w czwartym rzędzie szerokiego grona przywódców i ekspertów. Znaczy polityk czwartorzędny. Jarosława brak. Brak go też wśród osób internowanych w stanie wojennym. Znaczy minimum 10 tysięcy osób miało większe zasługi niż on.
Może spóźnił się, może los spłatał mu figla, może jego trud nie znalazł odbicia w dokonaniach, może… Nieistotne. Widząc jego obecny stosunek do wydarzeń u zarania III Rzeczypospolitej, łatwo dochodzimy do wniosku, że może te wydarzenia nie dorosły do wymiarów jego osobowości, że jego potencjał był niewykorzystany, bo w innych czasach….
No właśnie, co by było gdyby Jarosław Kaczyński urodził się 100 lat wcześniej. Jaka byłaby III Rzeczpospolita? Jakie jej granice? Czy Niewiadomski zastrzeliłby Lecha Kaczyńskiego? Czy przed Belwederem spalono by kukłę Piłsudskiego? Kto byłby autorem zamachu majowego? Kogo zamiast Piłsudskiego pochowano by na Wawelu, obok (oczywiście) Lecha? Czy święto niepodległości obchodzilibyśmy 18 czerwca?

 

 

A ja przypomnę już tym razem na poważnie fragment swojego tekstu, niech zawarta tam myśl służy jako memento rozsądnym ludziom.

Można snuć refleksje o odcieniach polskiego patriotyzmu, można się zastanawiać nad odcieniami politycznymi, można się spierać i kłócić na rozmaite tematy. Jeśli jednak ktoś dziś kwestionuje istnienie niepodległej Polski to jest albo szaleńcem, albo też kimś niesłychanie groźnym. Kimś, kto gotów jest do wszystkiego, by swoją wizję Polski zrealizować. Kimś, kto gotów jest unicestwić wszystkich, którzy z taką wizją się nie zgadzają. Kimś, kto szczęśliwy będzie tylko w takiej Polsce, w której wszyscy będą myśleć tak samo.

Komentarze  

 
father boss
-2 [2] #1 father boss
9 listopada 2013, 22:05
Cytat:
Jeśli jednak ktoś dziś kwestionuje istnienie niepodległej Polski to jest albo szaleńcem, albo też kimś niesłychanie groźnym.
A kto twierdzi coś przeciwnego jest obłąkany, albo w tym momencie za dużo wypił.

Z atrybutów niepodległości Polska zachowała tylko kompanię honorową, bo armii już nie ma, szmatkę, tabliczkę z ptakiem i piosneczkę.

Na dzień dzisiejszy, pocieszając Belfra, można rzec
Cytat:
Biorąc pod uwagę fakt, że w UE prym wiodą Niemcy, a ropą włada Rosja, Polska jest uzależniona i politycznie i gospodarczo od Rosji i Niemiec. Ale kraje, które nie są uzależnione od nikogo przeważnie uprawiają banany i okładają się maczugami.
I oto Belfer chodzi. Ciepła woda w kranie. Pełna micha mięsa. A resztę olać. Co nie?

PS
Podobno już przynajmniej raz byliśmy niepodlegli i mieliśmy marzenia.
szczurbiurowy.salon24.pl/.../
Zacytuj
 
 
Belfer
+1 [1] #2 Belfer
9 listopada 2013, 22:30
Uderz w stół, a nożyce się odezwą.
Zacytuj
 
 
Baca
+1 [1] #3 Baca
9 listopada 2013, 23:44
father boss napisał:
armii już nie ma

Znaczną część armii rozwalił Maciarewicz - taki Kloss w realu.
Zacytuj
 
 
father boss
-2 [2] #4 father boss
10 listopada 2013, 08:34
Baca nie martw się.
Rosja straty po WSI nadrobiła z nawiązką.
Zacytuj
 
 
Froggy
+2 [2] #5 Froggy
10 listopada 2013, 15:55
father boss napisał:
.
Rosja straty po WSI nadrobiła z nawiązką.


Również w dużej mierze dzięki Antkowi Czegewaryście :(
Zacytuj
 
 
Baca
+1 [1] #6 Baca
10 listopada 2013, 23:29
Froggy napisał:
Również w dużej mierze dzięki Antkowi

Z ust mi to zdjąłęliście. Jednych wywalono, innych Antek zgodnie z ...... wprowadził. Taki Kloss w realu. Ktoś zaprzeczy?
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać