Polub NaszePanstwo.pl na   

Rozstrzelać salwą śmiechu

  • Kategoria: Polityka
  • Belfer

Drodzy czytelnicy i współtwórcy strony "Nasze Państwo".

Napisałem dziś pewien tekst, który od jakiegoś czasu kołatał mi się w głowie pod wpływem smoleńskiego cyrku pod przewodnictwem Antoniego Macierewicza i coraz częstszych głosów oburzenia wielu ludzi zniesmaczonych i urażonych tą paskudną orgią żerującą na ludzkim nieszczęściu. Wydaje mi się, że mamy jednak broń w ręku, która pozwoala na stawienie oporu bez łamania zasad demokracji. Tekst poniżej jest moim apelem, który umieściłem także na swoim blogu, a także w kilku miejscach na Faceboooku. Oto i on.

 

Mierzi mnie wykorzystywanie śmierci do osiągania nikczemnych korzyści politycznych. To prymitywny, paskudny i niegodny sposób zdobywania poklasku. Niestety tak właśnie działa Antoni Macierewicz i PiS. W pełni rozumiem zniesmaczenie wielu porządnych obywateli. Rozumiem też oburzenie Pawła Deresza, który w katastrofie stracił żonę. Oburzenie kazało mu napisać list otwarty do marszałek sejmu Ewy Kopacz.
Pomimo tego nie popieram pomysłu na sejmową lustrację zespołów parlamentarnych, nie popieram też szukania pretekstów prawnych, aby zespół Macierewicza zlikwidować. Powtórzę słowa wielkiego człowieka i podpiszę się pod nimi. Voltaire powiedział:
Z całego serca nienawidzę Twoich poglądów, ale oddałbym życie byś mógł je głosić.
Demokracja ma nie tylko piękną twarz, ale ma również ohydne i szkaradne oblicze. Jest jak pradawny bóg słowiański o wielu twarzach i niekiedy ludzie widzą tylko jedną z nich. Jednak to właśnie o demokracji marzyliśmy, śniliśmy, walczyliśmy o nią. Dziś musimy pogodzić się z tym, że w demokracji nie wszyscy są mądrzy i szlachetni, nie wszyscy są rozsądni i skłonni do kompromisu, są także ludzie nikczemni, podli i podstępni. Nie możemy im jednak zabronić mówić i działać dopóki nie łamią litery prawa, choć zapewne łamią poczucie przyzwoitości i urągają rozsądkowi.
Nie jesteśmy jednak bezbronni. Nasi rodacy potrafią wiele wybaczyć politykom, kochanki, afery seksualne, pazerność i chytrość, a nawet łamanie prawa. Jednak nie wybaczają śmieszności. Dobitnym przykładem jest złamana kariera Jana Marii Rokity, którego żałosne wołanie: ratunku Niemcy mnie biją stało się wręcz symboliczne.
Zatem możemy ośmieszać Macierewicza i jego zespół. Żartować z parówkowych argumentów, kpić z głupoty pseudoekspertów, przypominać oszukańcze praktyki i blefowanie, wypominać odjechane teorie helowe. Dzielić się ze znajomymi i udostępniać wszędzie gdzie się da karykatury, kpiny i szyderstwa. Niech zatriumfuje szyderstwo, kpina, ironia.
Nie możemy zabronić urządzania tego ohydnego sabatu na grobach, tego żerowania na tragediach, ale możemy tych drani rozstrzelać salwą śmiechu.

Komentarze  

 
Baca
+2 [2] #1 Baca
24 października 2013, 23:57
"...ale ma również ohydne i szkaradne oblicze..."
To oblicze jest nader przydatne jako swoisty punkt odniesienia - Maciarewicz w Polsce, FB na naszym podwórku. Gdy wysłucham ich głupot, to idąc spać myślę z zadowoleniem - "Dzieki Ci Panie, że nie stworzyłeś mnie na ich podobieństwo".
Zacytuj
 
 
father boss
-2 [2] #2 father boss
25 października 2013, 07:50
Cytat:
Mierzi mnie wykorzystywanie śmierci do osiągania nikczemnych korzyści politycznych.
Mnie też. Kiedy to Jarosław pod trybunał za Blidę?

Cytat:
Niech zatriumfuje szyderstwo, kpina, ironia.
Skąd ja to znam?
Nowy Goebbels?
Czyżby powierzono ci misję stworzenia Ministerstwa Propagandy?

PS
Panowie, za sto lat wyświetlany będzie piękny kolorowy film o strasznych czasach, które obecnie przeżywamy. Czy nie pragniecie w nim zagrać? Wytrwajcie teraz, aby za sto lat nie wygwizdano was, gdy ukażecie się na ekranie.

To też Goebbels
17 kwietnia 1945 r. podczas narady w Ministerstwie Propagandy Rzeszy.
Zacytuj
 
 
father boss
-2 [2] #3 father boss
25 października 2013, 10:13
Czytając Belfra przypomniał mi się niedawny tekst blogera Gadającego Grzyba.

Idealna diagnoza i te wypociny Belfra świetnie to udowadniają.

Parę wypisów poniżej.
I. Mobilizacja żulerni
W trakcie trwania dwudniowej II Konferencji Smoleńskiej śledziłem sobie reakcje reżimowych mediodajni, ze szczególnym uwzględnieniem portalu „Wyborczej” i muszę stwierdzić, że oni nie mają już niczego. Wyczerpali cały arsenał. Trudno bowiem inaczej wyjaśnić powód tej szamotaniny między próbami przemilczenia, a prymitywnymi drwinami. Zupełnie, jakby ośrodki dyspozycyjne nakazały zajęcie ostatniej linii okopów. Obecnie, ta strategia rozpaczy wygląda następująco: nie podejmować jakiejkolwiek merytorycznej polemiki z ustaleniami ekspertów Zespołu Parlamentarnego, w zamian zaś epatować najniższego sortu szyderą, prostackim rechotem zdolnym przemówić jedynie do najgorszej mentalnej żulerni od Palikota.

II. Strach smoleński
Tym bardziej, że obecnie, wraz z wykruszaniem się i kapcanieniem peerelowskiej inteligencji wpatrzonej w Michnika, „palikociarze” są jej wyjątkowo potrzebni jako rezonator.

No dobrze, ale co ma być dla tej grupy czynnikiem mobilizującym? To samo, co dla jej obecnych patronów z „GW” i dla Dyktatury Matołów powołującej zespół Macieja Laska: strach. Dla opisywanego tu pospolitego ruszenia weteranów spod Krzyża jest to strach przed obnażeniem wobec świata i łazienkowego lustra ogromu własnego ześwinienia. Dla tych stojących wyżej, jest to strach o wiele większego kalibru: widmo odpowiedzialności karnej (Dyktatura Matołów), oraz ostatecznej kompromitacji, zejścia ze sceny publicznej i bankructwa („Wyborcza” i okolice).

III. Operacja „Krzyż” - reaktywacja
Ceną tej akcji jednak dla „GW” było zejście poniżej dna i zeszmacenie się tak drastyczne, że teraz zostało jej już tylko to, o czym wspomniałem na wstępie: rezygnacja z wszelkich pozorów merytoryki i ucieczka w tanią szyderę. Innymi słowy, postanowiono reaktywować coś w rodzaju „operacji Krzyż”, tyle, że już nie w realu, a w przestrzeni czysto medialnej.

Ale, jak nadmieniłem wcześniej, to już ostatnia linia okopów. Skoro wcześniej jeszcze próbowano mierzyć się z Zespołem Parlamentarnym na argumenty, a teraz mamy już tylko nagie zbydlęcenie, to znaczy, że z nimi koniec. Doszli do ściany. I chyba nawet zdają sobie z istnienia tej „ściany” sprawę – zapewne nie od dziś, skoro Katarzyna Kolenda-Zaleska już w kwietniu w przypływie szczerości „wysypała się” ujawniając oficjalną wykładnię obowiązującą w Sekcie Pancernej Brzozy: „prawda już została ustalona, żadne fakty jej nie zmienią”.

Gadający Grzyb


Zacytuj
 
 
Belfer
#4 Belfer
25 października 2013, 10:46
Cytat:
Gadający Grzyb
Dokładnie to o tobie i twoim źródle można powiedzieć. Grzybnia jest. Mózgu nie ma i nie było.
Zacytuj
 
 
father boss
-2 [2] #5 father boss
25 października 2013, 13:28
Czyli jest jak widzimy.
Szyderstwo i prostacki rechot.
Zacytuj
 
 
Belfer
+2 [2] #6 Belfer
25 października 2013, 18:09
Podsumujmy to ekspercko. :D

www.youtube.com/.../

Rechot z prostaków father bossie, cos ci się pomyliło.
Zacytuj
 
 
father boss
-2 [2] #7 father boss
25 października 2013, 20:43
Cytat:
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz.”
Gandhi Mahatma

PS
Lubisz żarty?
Zamień Paździoch na belfer
www.youtube.com/.../
Zacytuj
 
 
Baca
+2 [2] #8 Baca
25 października 2013, 22:38
Ale się rozgadał ten FB. Jak Rońda.
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [2] #9 Simon
26 października 2013, 09:56 Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [2] #10 Taurus
26 października 2013, 11:59
Cytat:
Bardzo dobre!

Co prawda Kobuszewski naucza, że "chamstwu w życiu trzeba się przeciwstawiać siłom i godnościom osobistom" ale na ten poziom chamstwa i kretynizmu najlepsza jest jednak kpina.
Zacytuj
 
 
Belfer
+1 [1] #11 Belfer
26 października 2013, 12:28
Dokładnie o to mi chodziło. Trzeba tych durniów ośmieszać. Zauważcie, że oni nie wstydzą się, gdy na jaw wychodzą ich kłamstwa i oszustwa. Ośmieszenie jest jedyną skuteczną bronią.
Zacytuj
 
 
father boss
-2 [2] #12 father boss
26 października 2013, 12:34
Zobaczcie
_szok_
www.youtube.com/.../
Zacytuj
 
 
buldozer
+3 [3] #13 buldozer
26 października 2013, 12:50
@FB kolejny propagandowy materiał PiS. Na wszystkie pytania jest odpowiedź w raporcie Komisji Millera. Trzeba go tylko przeczytać...

A tak przy okazji: Deepak Mishra, rzekomy współpracownik dr Cieszewskiego zaprzecza, jakoby brał udział w jego analizie: tokfm.pl/.../...

Kolejne kłamstwo "eksperta".
Zacytuj
 
 
father boss
-2 [2] #14 father boss
26 października 2013, 16:12
Niestety buldozer.
Nie jesteś na bieżąco.
W związku z kłamstwem Gazety Wyborczej Przewodniczący Zespołu Parlamentarnego poseł Antoni Macierewicz podejmie kroki prawne wobec autora ww. artykułu oraz redaktora naczelnego Adama Michnika" - poinformował dzisiaj portal niezalezna.pl Bartłomiej Misiewicz. Ma to związek z dzisiejszą publikacją, w której "GW" zarzuciła kłamstwo prof. Chrisowi Cieszewskiemu, posługując się nieprawdziwymi informacjami.
"Rzeczpospolita" przypomina skład zespołu pracującego pod kierownictwem prof. Chrisa Cieszewskiego, którego wyniki analiz dotyczących złamanej brzozy zaprezentowano podczas II Konferencji Smoleńskiej. Pojawia się tam (oprócz prof. Cieszewskiego) pięć nazwisk: Thomas R. Jordan, Marquerite Madden, Roger C. Lowe, Arun Kumar i Pete Bettinger. Nie ma wspomnienia o Deepaku Mishra. Na dowód screen z materiałów przedstawionych kilka dni temu.

PS
Belferowi jedno się udało.
to hasło:
-rozstrzelać salwą śmiechu.
Jednak ja bym to skorygował. Nie rozstrzelać, ale strzelić se w potylicę salwą śmiechu.
Zacytuj
 
 
father boss
-2 [2] #15 father boss
26 października 2013, 16:17
Czyżby palikot zamordował swoja matkę żydowkę?
se.pl/.../...

Palikociarnia! Nie przejmować się! Zabijemy ich salwą śmiechu.

Przecież ten skurwiel chciał tylko zastrzelić Kaczyńskiego i wyprawić jego skórę.
wprost.pl/.../...
Zacytuj
 
 
Baca
+2 [2] #16 Baca
26 października 2013, 17:52
father boss
23 października 2013, 16:28
Za to wiem, np. że w prezentacji zdjęć satelitarnych udowadniających, że brzoza już była złamana przed katastrofą brali udział naukowcy z USA m.in: Arun Kumar, Roger Lowe, Pete Bettinger, Daniel Markewitz i Deepak Mishra z University of Georgia.

father boss
26 października 2013, 16:12
pięć nazwisk: Thomas R. Jordan, Marquerite Madden, Roger C. Lowe, Arun Kumar i Pete Bettinger.

Codziennie świeże bułeczki.
Zacytuj
 
 
buldozer
+2 [2] #17 buldozer
26 października 2013, 18:41
Pan Antoni uważa dzień za stracony, jeśli na kogoś nie doniesie do prokuratury. Myślę, że niebawem prokuratura otworzy osobny oddział do obsługi doniesień posła Macierewicza.
Zacytuj
 
 
father boss
-2 [2] #18 father boss
26 października 2013, 19:30
Drogi baco jeszcze nie tak dawno Deepak Mishra z University of Georgia był dla cię nikim, a taraz tak urósł w twych oczach.
Przypomnąć?
www.naszepanstwo.pl/.../

Tacy jesteście, że tylko rozstrzelać salwą śmiechu.
Zacytuj
 
 
Belfer
#19 Belfer
26 października 2013, 19:42
No i co tao ma za znaczenie?
Jakiś assistant professor, ktory zaprzecza, że brał udział w eksperymencie niejakiego Chrisa Cieszewskiego.
Who care?

Uwaga brzozy atakują. Kryć się.
Zacytuj
 
 
Baca
+1 [1] #20 Baca
26 października 2013, 23:50
father boss napisał:
Drogi baco ...

Deepak mi nie urósł, ale jak widać ja urosłem w twoich oczach. Miło mi.
Zacytuj
 
 
father boss
-1 [1] #21 father boss
27 października 2013, 08:18
Belfer
Coś tu Makbetem zaśmierdziało.
Tytuł fotki powinien brzmieć.

Las Smoleński się zbliża.

PS
Kryjówka już zaklepana. W Afryce.
Zacytuj
 
 
father boss
#22 father boss
27 października 2013, 12:42
Jeden obraz wart tysiąca słów.

i.wp.pl/.../...
Zacytuj
 
 
Belfer
-1 [1] #23 Belfer
27 października 2013, 14:07
Jak zwykle kłamstwa i manipulacja fatherowy bosie. A co powiesz na to, ze w ostatnich dniach gwałtownie spadła liczba wierzących w zamach do 14%?
Zacytuj
 
 
father boss
#24 father boss
27 października 2013, 16:28
Zamach drogi belfrze to nie wiara, to fakty.

Zaś twoja wiara, to zapatrzenie w swojego guru Szechtera i zero przemyśleń.
Zacytuj
 
 
Belfer
-1 [1] #25 Belfer
27 października 2013, 17:55
Zamach to głupia i naiwna manipulacja. Nie było zamachu, był strasznie głupi wypadek lotniczy.
szukajwojtka.blogspot.com/.../ ...
Jest bardzo dobry tekst na temat wypadku w Smoleńsku. Pisał go gość latający na TU-154. A najlepszą rekomendacją jego wiedzy, jest to, że żyje.
Zacytuj
 
 
buldozer
#26 buldozer
27 października 2013, 20:58
Father Boss po prostu wierzy w zamach. Z wiarą się nie dyskutuje, ani się jej nie uzasadnia. Nie ma też się z czego śmiać. Kulturalny człowiek szanuje przekonania religijne innych.
Zacytuj
 
 
Baca
#27 Baca
28 października 2013, 18:01
Cudów wokół Smoleńska ciąg dalszy:
1. Twierdzono, że prezydencki samolot został uprowadzony.... nikt tego nie odwołał.
2. Będący w Smoleńsku Maciarewicz zamiast dotrzeć do miejsca katastrofy, został (po zjedzeniu zupy) uprowadzony. Nikt tego nie wyjaśnił, więc chyba uprowadzenie.

X+1. Zdaniem prof. Cieszewskiego jeszcze przed katastrofą uprowadzono (wycięto/ teleportowano) feralną brzozę.
X+2. W trakcie kolejnych konferencji smoleńskich uprowadzono prof. Mishrę, który jest podporą prof. Cieszewskiego, który jest filarem zespołu Maciarewicza, który jest opoką Prezesa, bez którego ten kraj ległby w gruzach.
SZUKAJCIE MISHRĘ BO SIĘ KRAJ ZAWALI!!!
Zacytuj
 
 
father boss
-1 [3] #28 father boss
29 października 2013, 13:59
Obserwujcie tę mordę.
Czy te grymasy są autentyczne?
www.youtube.com/.../
Zacytuj
 
 
father boss
-1 [3] #29 father boss
29 października 2013, 14:36
Polecam wywiad MO z Sikorskim.
Ostatnie zdania.
Proszę posłuchać uważnie (16:09). Sikorski powiedział bardzo dużo, za dużo:
MO. -Ale tego dnia Pan jeszcze nie wiedział o tym 10 kwietnia o tym, że były ostrzeżenia i, że samolot leciał...
R.S. A nie no to wtedy to stawiałem wyłącznie robocze hipotezy. Jeżeli z wieży mam wiadomość, że samolot zawadził o drzewa no to wiadomo, że zszedł za nisko, ano dlaczego mógł zejść za nisko.
tvn24.pl/.../...
I ich miny za końcu.

PS
Zaprawdę powiadam Wam.
Przyjdzie taki dzień, kiedy Radek będzie udzielał wywiadu A. Macierewiczowi. Pod przysięgą, w świetle kamer. Zgodnie z regulaminem Sejmu.
Dla takich chwil warto żyć.
Zacytuj
 
 
Belfer
#30 Belfer
29 października 2013, 16:07
Cienko przędziesz father boss.
Wedle twojej fantasmagorii to i ja uczestniczyłem w spisku, bo od początku nie wierzyłem w wasze teorie i pisałem o winie pilota.
11 kwietnia 2010 napisałem:
Jedno jest pewne, nasz świat się zmienił. Chwytają za serce wyrazy współczucia płynące z całego świata. Złoszczą idiotyczne teorie spiskowe niektórych rodzimych wróżów. Gdzieś w głowie kołacze się wciąż pytanie „Jak, dlaczego?” Na wiele odpowiedzi trzeba będzie poczekać, niektóre z nich nie będą miłe. Innych nigdy nie poznamy. A żyć trzeba.
belfer.one.pl/2010/04/11/a-zyc-trzeba/
a 12 kwietnia:
Powoli i w sposób nieunikniony coraz głośniejsze stają się pytania o przyczyny. Nigdy nie poznamy prawdy. Jednak każdy, kto logicznie podsumuje dostępne fakty, zauważy splot wielu okoliczności. Zgodnie z naszą tradycją wszystko zbyt późno. Tak jak by planowanie było w naszym kraju sztuka zbyt trudną. Ogromna presja, aby zdążyć, aby nadrobić opóźnienie, aby uroczystość się odbyła. Nie dowiemy się czyja presja. Nie dowiemy się nigdy, dlaczego pilot tak ekstremalną podjął decyzję.
belfer.one.pl/2010/04/12/polska-placze/

Od początku też uważałem, ze nie poznamy prawdy, nie dlatego, że ktoś mataczy, że był zamach, że ktoś prawdę ukrywa, ale dlatego, że sprawcy tej katastrofy zginęli w niej.
Zacytuj
 
 
father boss
-1 [3] #31 father boss
29 października 2013, 16:48
Teorie spiskowe, drogi Belfrze pojawiły się po tym jak Polacy zobaczyli jak jest prowadzone śledztwo.
Wystarczyło powołać komisję nie Maciarewicza, ale wspólną złożoną z najlepszych autorytetów polskich i zagranicznych. A nawet postawić na czele Maciarewicza. Czemu nie? W końcu nie ma nic do ukrycia. Można było zjednoczyć naród, a tymczasem podzielono definitywnie. I to nie Kaczyński jest winien. Te wszystkie prowokacje wymierzone w niego dzielnie znosi. Bo ja na jego miejscu publicznie dałbym Tuskowi w papę.
W co mają wierzyć zwykli obywatele, słysząc kłamstwa Kopacz, pomylone ciała ofiar. Serce Wassermana zaszyte w nodze. Jak można w tej sytuacji wierzyć w rzetelnie prowadzone śledztwo? W prawidłowy odczyt czarnych skrzynek. Wrak pocięty i wyszorowany.

Cytat:
Od początku też uważałem, ze nie poznamy prawdy, nie dlatego, że ktoś mataczy, że był zamach, że ktoś prawdę ukrywa, ale dlatego, że sprawcy tej katastrofy zginęli w niej.
Bzdura.

Żyjemy w wieku satelitów, aparatów cyfrowych, super podsłuchów. Jeżeli ktoś myśli, że takie lotnisko w Smoleńsku nie jest inwigilowane w dzień i w nocy przez satelity szpiegowskie, to jest naiwny.
Prawda jest znana i sądząc po aktywności amerykańskich uczonych, widać rękę Obamy. Ostatnie napięcia z Ruskimi i Merkel może tę prawdę przybliżą szybciej niż się wydaje.
Zacytuj
 
 
Belfer
+1 [3] #32 Belfer
29 października 2013, 17:45
Twoje satelity, aparaty cyfrowe nie podsłuchają tego, co działo się w umyślę pilota.
A lotnisko w Smoleńsku jest od lat nieczynne. Nie jest inwigilowane, bo po jakiego grzyba. Tak samo jak nie jest inwigilowane lotnisko w Redzikowie pod Słupskiem, które zarasta trawą w podobny sposób.
Jak odczuwasz niedosyt sensacji to sobie poczytaj jakąś książkę Ludluma, lub innego speca od teorii spiskowych.
Zacytuj
 
 
father boss
-1 [3] #33 father boss
29 października 2013, 19:37
Dużo mediach było informacji, że lotnisko w Smoleńsku jest w stanie demontażu i to jest prawdopodobnie przyczyna katastrofy Tu- 154M.
Otóż lotnisko Smoleńsk - Siewiernyj z całą pewnością nie jest w stanie demontażu, bo jest jednym z głównych punktów przerzutowych nielegalnego handlu bronią.

Co z tego wynika?
Dlaczego do dziś żaden polski śledczy oficjalnie nie zwrócił się do amerykańskich sojuszników z prośbą o współpracę?
Oprócz prokuratura Pasionka, który za próby współpracy z Amerykanami został oskarżony o zdradę i odsunięty od śledztwa.

Polecam ten tekst
niepoprawni.pl/.../...
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać