Polub NaszePanstwo.pl na   

Pan Prezes przyjechał

(To fikcja reportażowa. Albo - jak kto woli - reportaż fikcyjny. Wszelkie podobieństwa są wyssane z palca i  nieuprawnione. Jak kto je znajdzie – proszę o grzywnę w wysokości 100 zł na moje konto  - za bezprawie :) )

 

Czterech bodyguardów w ciemnych garniturach. Mercedesy przed wejściem. Okulary przeciwsłoneczne i kabury ledwo ukryte pod marynarkami.

Do Sosnowca zawitał wielki świat.

Pan Prezes idzie.  Powiewają chorągiewki, gdzieniegdzie westchnięcie patriotycznej dumy, gdzieniegdzie wyszeptane: „Raz sierpem, raz młotem…”

Pan Prezes wchodzi na mównicę.

Jedyne prawomyślne zebranie jedynie prawdziwych Polaków milknie. Tylko jakiś kot tam się drze, bo, choć marzec – to niemiecko-rosyjski pewnie. Nie uszanował charyzmy. Choć przecie kot.

Zapiewajło odtańcza taniec narodowej nienawiści. Wszak trzeba wiedzieć, kogo aktualnie nienawidzimy – publika czasem starsza, czasem mniej lotna – a rzeczywistość tak szybko się zmienia. Teraz już nie nienawidzimy Jaruzelskiego czy Leppera z Giertychem. Teraz nienawidzimy Tuska – wszak przez niego ten komunizm i stan wojenny.

Pan Prezes nie patrzy ludziom w oczy – ludziom w oczy patrzą bodyguardzi – i tak jest dobrze, i tak być powinno…

- Drodzy Państwo, to niedopuszczalne, by gospodarka morska…

Do Pana Prezesa dopada pomniejszy Hofman w garniturku. Szeptu, szeptu… my nie nad morzem już, Prezesie…

- Od kiedy ta Śląska Ziemia znosiła napór niemiecko rosyjskiej buty […]

I kto teraz zwróci imć Prezesowi uwagę, że Sosnowiec, to nie Śląsk? Jakże mu wytłumaczyć, że czarne, to nie białe – i odwrotnie?

Zatem: frenetyczne oklaski. Zbawca nie musi znać szczegółów. Nie od tego jest Zbawcą. On zna plan ogólny: i faktycznie, plan jest jeden i dość jasno określony.

Łatwy do pojęcia i przyswajalny.

Tak bliski sercu każdego, spracowanego Polaka…

Plan mówi: trzeba nienawidzić. Ale nie tam, że na pół gwizdka, tak „lajtowo”. Trzeba nienawidzić z głębi serca, tym prostym, ludzkim odruchem.

Ty – były ubeku – masz nienawidzić w naszym przekazie Żydów.

Ty – roszczeniowy homo sovieticusie – masz nienawidzić „Polski niesolidarnej”.

Ty – „Prawdziwy Polaku” i „Prawdziwy Patrioto” – masz nienawidzić Tuska, bo Niemiec z niego i Rosjanin równocześnie. A bodaj, czy nie Żyd.

Ty – człowieku prosty a podatny – masz nienawidzić swojego kraju do obrzydliwości – chyba, że rządził będzie Pan Prezes. Nienawidzić swój kraj - to znamię patriotyzmu. Im bardziej znienawidzisz, im bardziej będziesz na niego pluł przy goleniu w lustrze, albo wkładając majty - tym bardziej z ciebie prawdziwniejszy patriota. Wszelkie inne przypadki, poza rządami Zbawcy, są wyłącznie do nienawidzenia, jako niezgodne z prawem boskim i ludzkim.

Ty – dewocie – masz rozpamiętywać, że to jest zamach na religię, że Komorowski ma pięcioro dzieci i co tydzień chadza do komunii – a Prezes jest sam i do Kościoła zagląda przy capstrzykach na jego cześć – albowiem, prawie po marksistowsku, to świadomość kształtuje byt, a nie, bój się Boga, odwrotnie.

Pan Prezes walczy od lat. Co zawalczył – widzieliśmy. Ale, na litość boską – dlaczego w polskim wydaniu zło, głupota, nienawiść i zamordyzm musi być takie, jak wszystko: niechże się chociaż to sprofesjonalizuje!

Niechże mu ktoś powie, że Sosnowiec, to nie Śląsk, i że pluje pod niewłaściwym kątem…

Ja mam tylko jedną prośbę do wszystkich przytomnych. Jeśli zawodzą wszelkie kryteria, jeśli już jesteśmy w postnowoczesnej sytuacji, w której wygrywa kandydat wyższy albo bardziej zaśliniony albo mniej rudy…

 

… to niech go chociaż dyskwalifikują kacapoły, jakie opowiada. Furda nienawiść, głupota, napinanie brzuszka.

Ale niechże nas trzeźwi głupota i ignorancja w działaniu, na miłość boską – bo jeśli nie…

To głupolami będą rządzić głupole. Finał – wiadomy.

Komentarze  

 
father boss
#1 father boss
8 sierpnia 2013, 16:23
Cytat:
To fikcja reportażowa. Albo - jak kto woli - reportaż fikcyjny. Wszelkie podobieństwa są wyssane z palca i nieuprawnione.
I niech tak zostanie.

PS
Tylko po co te gryzmoły?
Zacytuj
 
 
Baca
#2 Baca
15 sierpnia 2013, 22:30
.father boss napisał:

PS
Tylko po co te gryzmoły?

Żebyś się poczuł potrzebny.
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać