Polub NaszePanstwo.pl na   

Alert! Alert! Alert!

I wreszcie nadeszły te czasy.

Kiedy mrok zaczyna się zwierać w sobie i artykułować swoje postulaty.

Dlaczego mieliśmy mniemać, że minie nas ohyda, która nie omija każdego narodu?

Otóż i przyszły czasy, gdy początkowy stupor zagubienia w zmianach ustrojowych mija, a wszyscy chcą zaznaczyć swą obecność – pożal się Boże – intelektualną.

Koniec Wersalu, jak rzekł był swego czasu śp. Lepper. Koniec z rozumem, koniec z powściągliwością.

Swego czasu wszedłem na filmik na youtube, gdzie młody student medycyny z Palestyny mówił o swoim bycie w Polsce. Komentarze pod filmikiem sprawiły, że musiałem się kąpać – wielokrotnie. Ale to nagromadzenie rasistowskiej ohydy nie jest na kąpiel – to jest – strach się przyznać – zjawisko szersze i coraz bardziej obecne. I – uwierzcie mi – nie było ANI JEDNEGO SPRAWIEDLIWEGO. "Brudas" - to jedno z najbardziej oględnych określeń - a ja zostałem "lachociągiem" tylko dlatego, że zamarzyło mi się być jednym ze sprawiedliwych...

To, co było skrzętnie ukrywane, wstydliwe – obleśne w swej troglodytycznej prostocie – znowu wysuwa gadzi łeb i syczy.

To już nie przypisy na youtubie byle Miecia spod straganu – teraz to zaczyna być ruch polityczny, który pragnie legitymizacji. Rządów może.

I oto teraz kształtuje się „nowa prawica” – właśnie niedawno mieli zlot: typowy aryjczyk Zawisza z jakże typowymi, młodymi wyjadaczami. Czy dowcipy pt.: Holocher? Czy to aby polskie nazwisko? – przestają mieć rację bytu, gdy do władzy rwą się ludzie mali, a pozbawieni jakichkolwiek korzeni moralności? Gdy do władzy chcą się dorwać nienawistni poganie, odrzucający podstawowe stałe europejskiej kultury?

 

PIS? To problem był? Wejrzyjcie w tę nową jakość, co tak śmierdzi XIX i XX wiekiem  - i nie chce przestać śmierdzieć:

„Nie chcemy w Polsce żadnego multikulturalizmu. Nie ma naszej zgody na muzułmańskich emigrantów w Polsce. Polska ma pozostać krajem słowiańskim i chrześcijańskim.”

„[…] Winnicki wysyła Krytykę Polityczną, Ruch Palikota i SLD na margines. - Z Polską i polskością nie mają nic wspólnego. To ideologiczna agresja, którą musimy odeprzeć. Albo my, albo oni. To jest wojna - mówi.”

Chcecie wojny? Naprawdę chcecie?

Czy XX wiek naprawdę niczego nas nie nauczył? Dlaczego boli mnie ta ohyda, skoro jest niby tak niszowa i śmieszna?

Bo widziałem te podpisy pod filmikiem w youtube.

Wiele ich. Za wiele ich. Wyłącznie one. Może zabraknąć DZIESIĘCIU SPRAWIEDLIWYCH, by Bóg Miłosierny nie zechciał wypalić tego tak, jak wypalił niemiecką butę.

Szkoda, że kosztem tylu ofiar.

"Generalnie: liberalizm w gospodarce, tradycja w edukacji, egoizm narodowy w polit. zagr. Wojna lewactwu i multi-kulti. Klasyka" - skomentował na Twitterze Ziemkiewicz.”

 

Gdzie liberalizm, jak się chce "chronić gospodarkę narodową"? I stosować "egoizm narodowy"?

 

Gdzie tradycja w edukacji, gdy chcesz zerwać z podstawową zasadą zachodniej kultury - chrzescijaństwem?! Jaka to edukacja, gdy chrześcijańskie korzenie polskości zastąpimy jakimkolwiek egoizmem? Jaka tu ciągłość historyczna, jakie nawiązanie do ideałów polskiej kultury, historii i literatury?!

 

Ziemkiewiczu.

Nie wiem, kto ci mózg zlasował i kiedy - choć swoje podejrzenia mam.. Ale, zanim zaczniesz stosować deportacje i ostateczne rozwiązania – może warto byłoby użyć rozumu?

I co ja się łudzę…

Proszę, bardzo proszę, nie zostańmy Niemcami XXI wieku – niechże to, co wylazło spod zgniłego kamienia, wróci tam jak najprędzej…

Pamiętajcie – milczenie też jest głosem!

 

Oto zbieramy piękne dwudziestolecie siania nienawiści przez różne radia i różne partie. Chcieli w ten sposób zarabiać i rwać się do władzy - ale dosiadły demona. On jest o tyle sobą, że pragnie pozostać w zaciszu. Wystarczą mu takie pokurcze, jak Winnicki, Ziemkiewicz, Zawisza, czy Poręba. Sprawa czysta: samiście sobie to piekło sprawili...

Zróbmy coś, zanim za nas zaczną decydować troglodyci; zróbmy coś, zanim nam gębę doprawią zakompleksione małe człowieczki, w których tyle wartości, co jej odmówią innym... Zróbmy coś, zanim o nas zaczną mówić tak, jak byśmy byli NIMI...

Bo, być może się ludzę - ale chyba nie jesteśmy małym narodem nienawiści do innego?

Jezu, czy ja się łudzę, czy nagle mam się zacząć wstydzić?

Zróbcie coś, żebym się nie wstydził, proszę - może jestem rozhisteryzowaną dzieweczką, co potrzebuje wsparcia - ale w morzu nienawiści, które się przed nami otwiera - tak mało pozytywnych fal...

 

http://wyborcza.pl/1,75248,14062454.html

Komentarze  

 
Belfer
#1 Belfer
13 czerwca 2013, 09:36
Odrodzenie ruchów nacjonalistycznych, rasistowskich i nazistowskich w swej ideologii nie jest niestety specyfiką Polski. To tendencja ogólna. Pamiętamy zapewne sprzed ładnych paru lat oburzenie Europy, gdy w Austrii wygrała radykalna prawicowa partia. Poddano wówczas ten kraj pewnemu ostracyzmowi politycznemu. Ale wkrótce potem Le Pen o mało nie wygrał wyborów we Francji (doszło tam do mobilizacji przedwyborczej, coś jak u nas przy zagrożeniu, że wygra Tymiński). Dziś zaś mamy radykalnych prawicowców, którzy stają się coraz popularniejsi w Wielkiej Brytanii, Austria według sondaży tęskni za Hitlerem, w Niemczech rosną w siłę faszystowskie ruchy. My w Polsce mamy kilka ugrupowań, które wyraźnie miziają się z naziolami. Politycy robią ten sam błąd, który zrobiono już w Niemczech na początku lat trzydziestych. Wydaje im się, że będą potrafili wykorzystać ideologię nazistowską do objęcia władzy, a potem nazioli wydymać. Tylko historia już raz pokazała, że kończy się to odwrotnie.
Wystarczyło 60 lat i zaczęto zapominać o II Wojnie Światowej. Znów zaczynają się pojawiać ideologie, które wpajają swoim wyznawcom, że jak się kogoś napadnie i zwycięży to będzie lepiej.
Zacytuj
 
 
father boss
-1 [1] #2 father boss
14 czerwca 2013, 08:04
Cytat:
„Nie chcemy w Polsce żadnego multikulturalizmu. Nie ma naszej zgody na muzułmańskich emigrantów w Polsce. Polska ma pozostać krajem słowiańskim i chrześcijańskim.”
Ale stało się inaczej
Cytat:
W 1264 roku książę kaliski Bolesław Pobożny (1221-1279) nadał Żydom w Wielkopolsce przywileje, które zostały zawarte w akcie prawnym, tzw. "Statucie Kaliskim".
Kolejnym przełomowym momentem w żydowskim osadnictwie na ziemiach polskich był rok 1334, w którym to król Kazimierz Wielki (1310-1370) potwierdził "przywileje kaliskie" przyznane Żydom w 1264 roku.
źródło:
izrael.badacz.org/.../...

Nie miałby belfer dylematów, gdyby nie tak potoczyła się historia.
Aby to zmienić należałoby mieć wehikuł czasu i "porozmawiać" z Kazimierzem Wielkim.

Reasumując:
W tak poukładanym obecnie świecie nie ma szans na kosmopolityzm.
Jedynym systemem który mógłby się sprawdzić, musiałby być komunizm i to ten w najczystszej postaci (czyli wszystko wspólne, nawet żony). Ale jak wiemy, jest to możliwe tylko w raju.
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie zostanie to zrozumiane. Ale proszę sobie wyobrazić świat bez Gazety Wyborczej i telewizji. Obywatele wychowani w innym duchu, bez przemocy, bez przemysłu pogardy, bez Lisów, Żakowskich, Paradowskiej. Celebrytów typu K. Wojewódzkiego, który karierę zrobił na mieszaniu z błotem ludzi, którzy coś chcieli w życiu osiągnąć (Idol). Całe to wychowywanie społeczeństwa na zasadzie - po trupach do celu sprzyja właśnie odrodzeniu ruchów nacjonalistycznych, rasistowskich i nazistowskich. I co słusznie zauważył autor - nie tylko w Polsce. Bo to nie w Polsce się zaczęło.

Unia Europejska czyni pewne ruchy w tym kierunku, ale skutki są opłakane. Ten tygiel kiedyś ciśnienie rozsadzi tak, że nie będzie co zbierać.
W końcu może powstanie "na dnie popiołu gwiaździsty dyjament, wiekuistego zwycięstwa zaranie?"
Zacytuj
 
 
Belfer
#3 Belfer
14 czerwca 2013, 11:44
father boss napisał:

Ale proszę sobie wyobrazić świat bez /.../

Nie musimy sobie nic wyobrażać. Twoją wizję opisał George Orwell.
Zacytuj
 
 
Brat
+1 [1] #4 Brat
15 czerwca 2013, 01:33
Jeśli każda akcja rodzi we wszechświecie reakcję, każdy rząd opozycję, a każdy postęp genetyki ruchy obrońców Zdrowego Papu i Potomstwa, to jakże się dziwić, że wobec integrującej się Europy pojawia się diabełek nacjonalizmu? Gdybyśmy wzięli z Sci-Fi jakiś nam równoległy wszechświat, gdzie jakaś Merkel z Tuskiem knowają nad budową muru wobec swoich krajów, im bicz kręciłyby ruchy wyzwoleńcze.

Cóż z tego, że w naszym wszechświecie tendencje rządów są słuszniejsze i lepsze. Opozycja musi istnieć zawsze i do wszystkiego, a że debilizm karmi się czymkolwiek, wyrasta tym chętniej, jak chwast. Może właśnie taki chwast, duszący wszystko wkoło, jest nadchodzącym panaceum na szajbę Prezesa? Do tej pory nie było ceny i granicy, jakiej by nie przekroczył, ale chcę mieć nadzieję, że do Hitlera mu jednak daleko.
Zacytuj
 
 
Simon
#5 Simon
15 czerwca 2013, 02:16
@Brat

Obyś miał rację. Możesz mieć rację. Musisz mieć rację, bo jak nie, to kiepsko.

Jest prawda, że to kolejne zbiorowisko nawiedzonych oszołomów odbierze zapewne jakieś tam procenciki Jarosławowi. Jest pewne, że jak Sakiewicz gryzie się z Rydzykiem, to jest to akurat nienawiść, która - o słodki paradoksie - może ogółowi wyjść akurat na dobre.

Gdyby tylko te kuriozalne postaci miały mi spędzać sen z powiek, to bym się nie martwił, uwierz mi. To panopticum (patrz zdjęcia) - to raczej przykład niedobrych skutków odradzania karmienia piersią w latach powojennych:)

Ale mnie się informacja z tego żałosnego kongresu złożyła akurat z tym:
www.youtube.com/.../

Filmik mało istotny - istotniejsze komentarze pod nim. Ilość frustracji i nienawiści, jaka się z ludzi wylewa, uderzyły mnie jak młot między oczy. I absolutny brak jakiekolwiek przeciwwagi! A teraz weź pod uwagę:
1) Polska nadal nie jest krajem bogatym na tle innych krajów europejskich;
2) ale jest bogatszym od krajów trzeciego świata i obcokrajowców będzie przybywać. Co zresztą nie ma znaczenia - dla myślenia magicznego wystarczy, że i tak wszędzie czają się "żydy" czy "araby";
3) nadal mamy światowy kryzys gospodarczy - a w Polsce czas jakiś będzie jeszcze rosnąć bezrobocie i poczucie zagrożenia.

Przechodząc do sedna. Dziesięć lat temu śmiałbym się do rozpuku z tego spędu zawodników, kto dłużej utrzyma patriotyczne powietrze.
Ale dziś, kiedy przeróżne Rydzyki i Kaczyńskie leją systematycznie ludziom nienawiść w uszy od lat (w celach marketingowych); wiedza ogólna i szkolnictwo zaczynają coraz bardziej kuleć, a gospodarka zwalnia, powodując większe napięcia społeczne...
...zaczynam się bać.

Jeszcze nigdy tak się nie bałem tego upiora nienawiści, jak czytając te podpisy pod filmikiem. Jakbym trafił między Zombie. Co gorsza - te zombie nawet nie szukają mózgu...
Dlatego może trochę zbyt wiele emocji - ale z moim bagażem lektur historycznych - to już nie zapala się czerwone światełko - to wyją syreny alarmowe, biją w tarabany a ojciec Rydzyk rozdaje pieniądze:)

Bo - może zabiorą coś tam Jarosławowi, może nie. Ale to, co dziś wydaje się niewzruszone - pęka, jak bańka mydlana - ileż w tym dwudziestoleciu było tu partii i polityków!
Obyśmy zatem nie wyleczyli kataru cholerą...
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [1] #6 Simon
15 czerwca 2013, 02:28
O, father boss chce się żoną dzielić!

Wraca wiara w ludzi...

Ale pięknie znów zobaczyć te niezatarte wzorce moralne lewicowo-prawicowo-peerelowsko-antykomunistyczne.
Bo, uważajcie, on żonę - POSIADA. I się nią, w razie czego, jak Kazimierz Wielki pozwoli, będzie DZIELIŁ.

W związku z tym trzy pytania:
1) czy kobiecina o tym wie?
2) czy, jeśli już wie, jesteś w wystarczającej odległości od wałka do ciasta? Absolutnie nie śpiesz się z wyłażeniem spod kanapy - tu nie piekarnia:)
3) a może to nie kobieta albo ty w tym związku kobieta, albo nie wiem, co jeszcze? Mnie tam nic do tego, jak się ludzie kochają - ale, z takimi pomysłami, to raczej do Palikota:)

Za rzadko tu pisujesz, fb, stanowczo za rzadko. Ciekaw jestem dalszych rewelacji i polecam się łaskawej pamięci.
Zacytuj
 
 
father boss
-1 [1] #7 father boss
15 czerwca 2013, 10:06
Widzisz simon jaki z ciebie żałosny koleś. Z jednej strony nie pasuje ci ta nienawiść do lesbijek, gejów i innych tego typu pederastów, a z drugiej przeszkadzają ci trójkąty, czworokąty i wszyscy na raz. Takie to są te wzorce liberalno-pojebano-lewackie.

Ty się o moją babę nie martw. Martw się o swoją. Mało to w Toruniu fajnych chłopców?
Zwłaszcza że chłop na delegacji. _lol_

PS
Mogę być Mormonem, co nie? :P
Zacytuj
 
 
Belfer
#8 Belfer
15 czerwca 2013, 13:32
father boss napisał:

Mało to w Toruniu fajnych chłopców?

A co ty robisz w Toruniu? Wspierasz Rydzyka?
Zacytuj
 
 
father boss
-1 [1] #9 father boss
15 czerwca 2013, 22:14
Nie ma mnie w Toruniu, ale fajni chłopcy zapewne są. Krzyżacy co prawda (nie to co górale) ale jak to mówią: -lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu (lub Simon na delegacji).
Zacytuj
 
 
Belfer
#10 Belfer
16 czerwca 2013, 09:58
father boss napisał:
Nie ma mnie w Toruniu, ale fajni chłopcy zapewne są.

Nie wiem skąd u ciebie to zainteresowanie chłopcami, rzekomo masz żonę i dzieci. Jakieś ciągotki biseksualne na starość? ;)
Zacytuj
 
 
father boss
#11 father boss
16 czerwca 2013, 10:23
Wracając do tekstu Simona.

Cytat:
Zróbcie coś, żebym się nie wstydził, proszę - może jestem rozhisteryzowaną dzieweczką, co potrzebuje wsparcia - ale w morzu nienawiści, które się przed nami otwiera - tak mało pozytywnych fal...
Przed kim ty chłopie masz się wstydzić?

Przed Niemcami?
wyborcza.pl/.../

może przed Anglikami?
www.fakt.pl/.../

przed Holendrami?
wyborcza.pl/.../...

Dawać jeszcze?
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać