Polub NaszePanstwo.pl na   

Jak poznać polityka z klasą?

  • Kategoria: Polityka
  • buldozer

Znacie postać Maurycego Zamoyskiego? Nie znacie? Maurycy Zamoyski był prawicowym kontrkandydatem Gabriela Narutowicza na stanowisko pierwszego prezydenta II RP. Prezydenta wybierało Zgromadzenie Narodowe. Wybory odbyły się w kilku turach, we wszystkich Zamoyski był na pierwszym miejscu - z wyjatkiem tej ostatniej, w której przegrał z Narutowiczem stosunkiem głosów 227:289.


Wybór Gabriela Narutowicza rozwścieczył ówczesnych Macierewiczów, Braunów  i Sakiewiczów, Na nowego prezydenta, konserwatywnego liberała,  rozpętano nagonkę, stymulowaną przez prawicową prasę i hierarchów Kościoła. Wtedy Maurycy Zamoyski napisal w telegramie do Gabriela Narutowicza:

"Uznaję z szacunkiem wolę narodu i ubolewam nad zacietrzewieniem, które sprawia, iż pełni Pan swe nowe obowiązki w trudzie, goryczy i niebezpieczeństwie. Zwróciłem się do mego stronnictwa, aby nie łączyło mego nazwiska i mego dobrego imienia obywatela z motłochem, obrzucającym Szanownego Pana kamieniami”


Tak zachowuje się polski szlachcic, człowiek z kulturą i klasą. Świadom tego, że kto poniża przeciwnika, z którym przegrał rywalizację, poniża samego siebie. To był człowiek prawicy, ale tej prawdziwej, szlacheckiej, honorowej, a nie tej rodem z plebsu. Jego postawa nie uratowała życia pierwszemu prezydentowi RP, ale uratowała  szlachecki honor Zamoyskiego i - jestem o tym przekonany - zbawienie jego duszy.


Czemu o tym piszę? Na każdej manifestacji organizowanej przez PiS pojawiają się obelgi i oskarżenia prezydenta Komorowskiego o zdradę. Politycy PiS często się tłumaczą, że te hasła przynoszą ludzie, że PiS nie ponosi za to odpowiedzialności. Ale nie słyszałem nigdy Prezesa, mówiącego: "zwińcie te hasła, nie obrażajmy głowy państwa, prezydenta wybranego w demokratycznych wyborach przez większość Polaków!". Nigdy też nie słyszałem Prezesa, kierującego do swego rywala słowa, w których odcina się od  motłochu. Po tym właśnie poznać, że Kaczyński to człowiek bez klasy, a herby szlacheckie to jego przodkowie chyba kupili na targu.

 

Komentarze  

 
W_Z
+2 [4] #41 W_Z
31 grudnia 2012, 08:11
Wiek emerytalny - o czym to mowa.

Austriackie gadania father bossa- niczym nie poparte.

Tak samo można napisać: "Obniżyć wiek emerytalny do 50 lat dla kobiet i 55 dla mężczyzn i zapewnić godne życie."

Można pod tymi hasłami wygrać wybory.
I nic się nie stanie.
Przez najbliższe 20 lat. Może przez 15.
A potem- to będzie martwić się ktoś inny.
Nie ten "dobry wujaszek" - on ze swoimi kumplami przez te 2 albo 3 kadencje wystarczającą się obłowi na posadach w spółkach państwowych, że żadna emerytura z ZUS nie będzie mu potrzebna.

Będzie bankrutctwo. Każdego kraju co nie dba o równowagę finansów publicznych.

Do f b:
Następny sofizmat.
Może ty potrzebujesz dowartościowania się na zdjęciach- proponuję z fotoradaru ( masz prawo jazdy?).
A B. Komorowski taki jest. Czy ci się jego zdjęcia podobają czy nie. Czyżby zazdrość? Nie każdy może być myśliwym.

W_Z
Zacytuj
 
 
father boss
-3 [3] #42 father boss
31 grudnia 2012, 09:51
@W_Z
Dobry gospodarz Ratując finanse państwa nie okrada swoich obywateli.

Tu masz zdjęcia, jakie lubisz.
www.fakt.pl/.../
Zacytuj
 
 
Belfer
#43 Belfer
31 grudnia 2012, 10:31
father boss napisał:
@W_Z
Dobry gospodarz Ratując finanse państwa nie okrada swoich obywateli.

Znaczy Kaczyński nie jest dobrym gospodarzem. Zmniejszenie składki rentowej spowodowało zwiększenie dziury budżetowej, a to z kolei zmusiło następny rząd do zwiększenia VAT. Ustawa o darowiznach, była korzystna dla najbogatszych, przez co uszczupliła podatki o ogromne kwoty i tym samym okradła mniej zamożnych obywateli, którzy potem musieli płacić zwiększony VAT.
Zacytuj
 
 
W_Z
+2 [4] #44 W_Z
31 grudnia 2012, 11:44
Dokładnie.
Bezrozumne lub populistyczne zmiany w podatkach, składkach oznaczają właśnie złego gospodarza.
W gospodarce każda zmiana musi być poprzedzona analizą skutków. I wzajemnych zależności.
Nie tylko na rok, ale długofalowych.

Może komuś się nie podobać i stawka VAT'u, składek rentowych, emerytalnych , akcyzy itd. , ale nie zwalnia to rządu od odpowiedzialnego zarządzania finansami państwa. Dążenia do zmniejszania deficytu budżetowego. A to nie jest przy "dobrych wujaszkach" - populistach i cynicznych obiecywaczach do wykonania.
A do tego trzeba mieć ludzi- znających sie na rzeczy.

Dlatego Kaczyńscy & PiS byli złymi gospodarzami. Ani się nie znali ( bo niby skąd?) , ani nie potrafili wokół siebie skupić fachowców i do tego jeszcze korzystać z ich rad.
A jeśli tacy kiedyś byli- to już się ich PiS pozbył.

do f b
gazeta "Fakt" ? Nie biore tego do ręki. Nie mój poziom.


W_Z
Zacytuj
 
 
father boss
-2 [2] #45 father boss
31 grudnia 2012, 17:31
@W_Z
No to jaki poziom prezentuje Prezydent pozując w takiej gazecie?
Piszesz bracie o dobrych gospodarzach.
Kiedyś jeden taki buc przejmując państwo w rozkwicie, obiecał że drugą Irlandię zbuduje.

Poczytaj co znany pisze Irlandczyk. I to w jedynie słusznej gazecie.
katowice.gazeta.pl/.../...

@Belfer
Życzę ci, aby Platfusy okroiły Twoją emeryturę o połowę, bo ona powoduje niepotrzebną dziurę budżetową. W końcu za połowę też wyżyjesz. A i tak przecież nic nie robisz, tylko pierdoły wypisujesz. Tak bowiem postępuje dobry gospodarz (wg Ciebie).
No bo to, że obniżenie składki rentowej zmniejszyło koszty zatrudnienia, że więcej zostało w domowych budżetach, nie pobudzało gospodarki, co nie?
Którą to PiS zostawił kwitnącą, a PO spierd...ła.

"Ustawa o darowiznach, była korzystna dla najbogatszych"
Głupoty piszecie Belfer. Była korzystna dla wszystkich.
Zacytuj
 
 
Belfer
#46 Belfer
31 grudnia 2012, 18:30
Cytat:
Kiedyś jeden taki buc przejmując państwo w rozkwicie, obiecał że drugą Irlandię zbuduje.
Super father bossie, normalnie kulałem się ze śmiechu po podłodze. Państwo w rozkwicie za rządów PiS. :D
Cytat:
Głupoty piszecie Belfer. Była korzystna dla wszystkich.
Ciekawe w jaki sposób. Poprzednio ustawa o darowiznach mówiła, że najbliższym członkom rodziny bez podatku można podarować do 9700 zł rocznie. Aby podarować dzieciom takie pieniądze co roku (nie wlicza się w to utrzymanie dziecka uczącego lub studiującego) to trzeba mieć roczny dochód na pewno ponad 50 tysięcy, nie darowuje się takich pieniędzy, jeśli się ich nie ma.
95% Polaków nie ma dochodu przekraczającego te 50 tysięcy rocznie. Komu zatem posłużyło zwiększenie darowizny do 100 000? 5% według ciebie to wszyscy?
Cóż za pislogika.

PS. Martw się o swoją, a nie moją emeryturę. Zdaje się, ze jeszcze trochę ci zostało.
Zacytuj
 
 
Froggy
#47 Froggy
31 grudnia 2012, 19:58
father boss napisał:

No to jaki poziom prezentuje Prezydent pozując w takiej gazecie?.


Poziom Kaczyńskich w ”Die Tageszeitung” ?
Zacytuj
 
 
father boss
-2 [2] #48 father boss
1 stycznia 2013, 11:27
Drogi Belfrze.
Zanim zaczniesz się śmiać polecam zapoznać się z analizami:
mg.gov.pl/.../...
Wtedy zobaczysz, w jakich latach sytuacja gospodarcza była najlepsza.
Tylko nie pieprz o kryzysie tylko porównaj np dynamikę wzrostu do innych państw.

Powinieneś wcześniej zapoznać się z definicją darowizny.
Otóż:
"Darowizna to pieniądze lub rzeczy, które należą do nas i które przekazujemy komuś inne­mu, nie chcąc nic w zamian. "
Jak z tego wynika, darowizna to nie tylko pieniądze, ale też rzeczy takie jak mieszkania, działki, domy, samochody itp.
Wiele biednych ludzi posiada takie właśnie nieruchomości których dorabiali się latami a później obdarowują np swoje dzieci, rodziny. Tak de-facto zwolnienie z podatku od darowizn pomogło wielu biednym ludziom.

Twoja emerytura obciąża mnie, dlatego mnie to martwi.
Tym bardziej że moje składki są skrupulatnie obliczane i lądują w ZUSie i z nich wyliczą mi emeryturę. Tobie wyliczyli jakimiś wskaźnikami z PRLu i przy okazji Handke się pomylił.
Nie obraź się, ale jesteś darmozjadem i generujesz dziurę budżetową.
Zacytuj
 
 
Belfer
#49 Belfer
1 stycznia 2013, 14:46
Cytat:
Wiele biednych ludzi posiada takie właśnie nieruchomości których dorabiali się latami a później obdarowują np swoje dzieci, rodziny. Tak de-facto zwolnienie z podatku od darowizn pomogło wielu biednym ludziom.
Tralala biedni ludzie dają dzieciom domy i samochody. Jeśli chodzi o mieszkania, to jest zupełnie inna bajka i do tej ustawy ich nie mieszaj.

Cytat:
Twoja emerytura obciąża mnie, dlatego mnie to martwi.
Pracując w szkole też odprowadzałem składki i też czyjeś emerytury obciążały mnie. To się nazywa system solidarności międzypokoleniowej. Funkcjonuje on w większości cywilizowanych krajów.
Zacytuj
 
 
W_Z
+2 [4] #50 W_Z
2 stycznia 2013, 08:23
Żeby rozdawać po 9700, to trzeba naprawdę mieć duże dochody.

A teraz zdaje się, że spadek w 1 linii nie jest opodatkowany, tak więc swoje domy dzieci biednych rodziców otrzymają bez podatku.

Oczywiście, że darowizny służyły krezusom.
Tak jak kiedyś ulga podatkowa na budowę mieszkań na wynajem.
I co , ilu mogło z tego skorzystać? Pracownicy najemni?
Ludzie, którzy z wysiłkiem spłacają ( spłacali) swój kredyt hipoteczny?
O czym mowa?


"Państwo w rozkwicie"- żałosne.
Państwo po zakończeniu rządów PIS'u było w stanie anarchii. Ignoranci na najwyższych szczeblach władzy.
Trwał bezład i wojna między najwyższymi organami państwa.
Rząd Tuska ( lub jakikolwiek inny , gdyby np. SLD wygrało wybory) musiał najpierw skończyc z tą anarchią.
Co trwało kilka lat.

do f b
B.Komorowski pozował albo nie.
A gazeta firmy Axel Springer ma swojego czytelnika. Nie mnie.

I to by było na tyle, jeśli chodzi o f b.
Nie będę się odnosić do jego wypowiedzi.
By dyskutować, trzeba operować wspólnymi definicjami.
Mieć wspólny aparat pojęciowy.
Inaczej dyskusja przypomina dyskusję między Północną Koreą a resztą świata.

W_Z
Zacytuj
 
 
father boss
-2 [2] #51 father boss
2 stycznia 2013, 15:13
W związku z tym mam dla Ciebie dobrą wiadomość.
Pogłoski, że twój wódz "Słońce Peru" jest poważnie chory na grypę, zostały dziś zdementowane przez rządową telewizję TVP Info. Dziennikarze odetchneli z ulgą. Dlatego, nadal możesz spać spokojnie i wypinać się na resztę świata.
Zacytuj
 
 
W_Z
#52 W_Z
3 stycznia 2013, 08:55
Jeśli mówimy o klasie polityka, to ilu ludzi, którzy przyczynili się swoimi wystąpieniami publicznymi do śmierci Gabriela Narutowicza potem publicznie wyraziło ubolewanie i żal?

Nie z powodu morderstwa politycznego , ale swoich czynów.


W_Z
Zacytuj
 
 
father boss
-3 [3] #53 father boss
3 stycznia 2013, 11:08
Jeśli mówimy o klasie polityka, to ilu ludzi, którzy przyczynili się swoimi wystąpieniami publicznymi do poniżania Lecha Kaczyńskiego potem publicznie wyraziło ubolewanie i żal?

Nie z powodu morderstwa politycznego , ale swoich czynów.

Parę przykładów:
"Prezydent gdzies poleci i wszystko sie zmieni."
"Będziemy polować na kaczki tylko teraz jest okres ochronny"
„Jaka wizyta, taki zamach, bo z 30-tu metrów nie trafić w samochód to trzeba ślepego snajpera”.
„Jeszcze jedna bitwa, jeszcze dorżniemy watahy, wygramy tę batalię!”
"Można być prezydentem, ale można być też chamem."
"Pan się nie przejmuje tym,co wygadują niektóre karły moralne"
"Bo tego durnia mamy za prezydenta"
"prezydent może być niski, ale nie może być mały"
"Prezydent to mały, zakompleksiony człowiek"

Czy ktoś poźniej przeprosił.
Raczej w ten sposób:
„Dlaczego do Smolenska wyjechal kartofel, kurdupel, alkoholik, a wrócil maz stanu? Bo Rosjanie podmienili cialo”

Nawet ciała poległych witali z "klasą"
www.youtube.com/.../
Zacytuj
 
 
W_Z
-1 [1] #54 W_Z
4 stycznia 2013, 10:46
Za wikipedią.
Uzupełnienie.

Stanisław Stroński a ks.Kazimierz Lutosławski.


W_Z
Zacytuj
 
 
father boss
-1 [1] #55 father boss
4 stycznia 2013, 17:16
Czy jakiś polityk z klasą przeprosi Ziobrę i PiS za Mirosława G.?

Ale skądże!
Bezczelnie bronią łapówkarza i nie zamierzają przepraszać.
Zacytuj
 
 
PS
#56 PS
7 stycznia 2013, 08:19
Maurycy zachował się jak Człowiek, któremu nie zabito brata bliźniaka
Zacytuj
 
 
Klan
+1 [1] #57 Klan
7 stycznia 2013, 18:26
Kaczyński nie został zabity.

Sam się zabił.
I pociągnął za sobą 95 ludzi.

Koniec.
Zacytuj
 
 
też ja
+1 [1] #58 też ja
7 stycznia 2013, 21:38
Pisanie o ofiarach wypadku per "polegli" jest uwłaczające dla rzeczywiście poległych na polu walki żołnierzy
Zacytuj