Polub NaszePanstwo.pl na   

Jarosław Kaczyński w Kręgu Podejrzeń

  • Kategoria: Polityka
  • buldozer

I stało się. Jarosław Kaczyński, twórca i propagador idei "Kręgu Podejrzeń", w którym z niezwykłą łatwością umieszcza wszystkich swoich przeciwników politycznych, sam nieopatrznie wdepnął w ów złowieszczy Krąg i nikt nie wie, czy zdoła się z niego wywikłać. Tym bardziej, że podejrzenia sięgają bardzo daleko, ocierając się o zdradę ojczyzny i działalność agenturalną na rzecz obcego mocarstwa.

Któż był tak zuchwały, aby samego Prezesa umieścić w Kręgu Podejrzeń? Osoba cholernie wybitna, mająca niepodważalne kompetencje w tej dziedzinie. Człowiek, który zęby zjadł na walce z KGB i GRU. Urodzony w roku 1928 w Warszawie, pochodzący ze szlacheckiej rodziny, syn polskiego dyplomaty, przedstawiciela rządu II Rzeczpospolitej w Niemczech, a od 1938 roku w Kanadzie.  Studiował nauki polityczne i ekonomię  w Montrealu, doktorat z nauk politycznych obronił na Harvardzie. W roku 1958 otrzymał obywatelstwo amerykańskie. W latach 1960–1989 był wykładowcą na uniwersytetach amerykańskich oraz członkiem Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych w Waszyngtonie. W latach 1977–1981 był doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego USA i w tym czasie wywierał znaczący wpływ na amerykańską politykę zagraniczną. Postulował zaangażowanie USA w popieranie antysowieckiej partyzantki w Afganistanie i antykomunistycznego ruchu „Solidarności”  w Polsce. Jego postawa miała decydujący wpływ na rozwiązanie kryzysu polskiego na początku grudnia 1980 roku, dzieki czemu udaremniono inwazję sił sowieckich i Układu Warszawskiego na Polskę. Z jego inicjatywy powołano Polsko-Amerykańską Fundację Wolności – organizację, która działa na rzecz umacniania społeczeństwa obywatelskiego, demokracji i gospodarki rynkowej w Polsce oraz wspiera procesy transformacji w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Jest gorącym zwolennikiem budowy w Polsce tarczy antyrakietowej, stwierdzając, że: „umieszczenie amerykańskiej tarczy w Polsce wzmacnia jej sojusz z USA”. Krytykouje administrację George’a Busha za uległość w sprawie tarczy wobec Rosji. Stwierdza: „Putin od roku pluje w twarz Stanom Zjednoczonym, a w odpowiedzi dostaje zaproszenie na rodzinne spotkanie”. Jeden z pierwszych odznaczonych Orderem Orła Białego.*

Otóż ten człowiek, wytrawny polityk, który całe zycie poświecił walce z sowieckim imperium, stwierdza:

Wiem tylko to, że to (wojna polsko-polska) Polsce szkodzi, podważa demokrację w Polsce i daje Rosji okazję do pogłębiania rozdźwięków w samej Polsce, w której trzeba pamiętać troszeczkę historycznie - dlaczego Polska upadła kiedyś? (...) Taki bardzo wyraźny przykład tego, to jest nieoddanie tego wraku samolotu. Dlaczego? Bo Rosji zależy na tym, żeby ta sprawa dzieliła w dalszym ciągu Polaków.

Trudno nie zgodzić się z tą tezą. Podziały w polskim narodzie są na rękę Rosjanom. Ktoś ma wątpliwości? Chyba nie. A kto rozgrywa w polskiej polityce kwestie zamachu smoleńskiego, kto atakuje rząd za niesprowadzenie wraku, oddanie śledztwa Rosjanom, itd.? Tak, niestety, to Jarosław Kaczyński i jego formacja. Powstaje więc podejrzenie: czy PiS jest rosyjską V kolumna w Polsce? Czy Jarosław Kaczyński jest rosyjskim agentem wpływu? Nie należy tego wykluczać. To oczywiście nie oznacza, że Kaczyński jest winny - to tylko oznacza, że jest podejrzany, że znalazł się w Kręgu Podejrzenia. A umieścił go w nim człowiek tak wybitny i kompetentny, że nie sposób tego zignorować. Należy choćby teoretycznie założyć taką możliwość i zbadać, czy coś nie jest na rzeczy. To jest obowiązek każdego prawdziwego Polaka i Patrioty. Może to prawda, co o Kaczyńskim mówią w kręgach ONR?

Ja oczywiście tylko stawiam pytania. Ja tylko chcę wiedzieć jak jest naprawdę. Bo oczywiście jest druga możliwość - że Kaczyński nie jest ruskim agentem a jedynie tzw. "pożytecznym idiotą".

* Życiorys Zbigniewa Brzezińskiego przytoczony za Wikipedią

Komentarze  

 
father boss
-3 [3] #1 father boss
12 listopada 2012, 23:09
O prof. Brzezińskim prawdy słów kilka.
W latach 70 został głównym doradcą prezydenta USA, Cartera. Wydawało się, że Brzeziński pokaże Ameryce, czym jest komunizm i jak z nim walczyć. Rzeczywistość okazała się niestety inna. Carter okazał się jednym z najgorszych prezydentów. Zostawił po sobie katastrofę społeczną i gospodarczą, a wobec Związku Sowieckiego okazał się bezradny. Przed kompletną katastrofą uratowała wszystkich zasada kadencyjności. Na szczęście następca nieszczęsnego Cartera, Ronald Reagan, okazał się jednym z najwybitniejszych prezydentów Stanów Zjednoczonych. Postawił USA na nogi pod względem gospodarczym i przyczynił się walnie do upadku ZSRR. Dziś trzeba ze smutkiem stwierdzić, że Brzeziński był głównym winowajcą klęski polityki Cartera. I powinniśmy niestety się wstydzić, że jest naszym rodakiem.
Dzisiaj Brzeziński jest starym dziadem, który nie kontaktuje na jakim świecie żyje.
Jego rady to siedzieć cicho i nie drażnić Rosji. Np. radzi aby prawdy nie dociekać bo zdenerwujemy wujka Putina. Byśmy dla świętego spokoju zapomnieli o naszym prezydencie i innych wybitnych Polaków. Byśmy poświęcili godność rzekomo niepodległej Polski.
Ludzi, którzy nie chcą przyjąć tej chorej wizji, po prostu obraził, obrzucając wyzwiskami.
Utytułowany i szanowany profesor, swoją wypowiedzią przekroczył wszelkie granice głupoty!
Prof. Brzeziński obecnie jest tzw. "pożytecznym idiotą" wykorzystywanym przez salon.
Analizując trafności jego analiz, to człowiek-katastrofa, a jego pomysły to ciąg kompromitujących wpadek.
 
 
Belfer
+3 [3] #2 Belfer
13 listopada 2012, 00:07
A jak ojczulku wytłumaczysz, że do momentu kiedy nie obnażył debilizmu Jarosława to był dla PiS autorytetem?
 
 
buldozer
+3 [3] #3 buldozer
13 listopada 2012, 01:38
Takie przydupasy jak father boss są gotowe obsmarować każdego, byle ratować reputację swojego prezesika.
 
 
father boss
-2 [2] #4 father boss
13 listopada 2012, 12:36
Belfer
Nie przypominam sobie, aby Brzeziński był autorytetem dla PiS.
Ale gdyby nawet tak było. Kiedyś jak się żeniłeś, to Twoja przyszła żona była dla Ciebie autorytetem czy nie? A czy teraz jest? Jak to mówią: -Żegnaj Gienia, świat się zmienia.
*
Buldozer
Reputacja prezesa broni się sama. Choćbyś się zapluł na śmierć.
 
 
buldozer
+2 [2] #5 buldozer
13 listopada 2012, 15:10
father boss napisał:

Reputacja prezesa broni się sama. Choćbyś się zapluł na śmierć.


To na jaką cholerę wypisujesz tu te swoje głupoty?
 
 
misio
#6 misio
28 stycznia 2016, 22:47
..ojjj komuś jutro laptopa zabiorą :>:>:>
 
 
Małgorzata
#7 Małgorzata
31 stycznia 2016, 18:52
Żenujące jest to odwracanie kota ogonem Pisuarów. Każdego kto śmie powiedzieć nieprzychylne zdanie o I sekretarzu partii trzeba obrazić, ośmieszyć, wyszydzić i oczernić. Tak robili kiedy z profesorem Bartoszewskim, tak teraz próbują z profesorem Brzezińskim. Tylko te małe karły zapominają, że obaj profesorowie zawsze byli szanowani i doceniani na całym świecie i że za 100 lat o nich będą się uczyć nasze dzieci na lekcji historii a Pisuary zostaną wyplute na śmietnik historii i nikt o nich nie będzie pamiętał.
p.s. Wyszłam za mąż 19 lat temu i wyobraź sobie (choć rozumiem jakie to trudne dla takiej małej ziejącej zawiścią gnidy jak ty father bos) że szanuję swojego męża jeszcze wiele razy bardziej niż w dniu naszego ślubu.
 
 
Pan Prezes
#8 Pan Prezes
1 lutego 2016, 14:40
Droga Małgorzato. Ty być może męża szanujesz nawet po 19 latach.
Lecz pytanie moje o żonę, było do belfra. A on, tak jak i ja wie o co mi chodziło.
Jak się domyślasz, autorytety mu się pozmieniały i za długo z małżonką nie wytrzymał.
PS.
Jak już chcesz coś o mnie wiedzieć, to ja zawistna żmija jestem już ze swoją pierwszą żoną 34 lata.
I jest jeszcze większym dla mnie autorytetem.
 
 
Taurus
#9 Taurus
1 lutego 2016, 16:34
Jak się domyślasz, autorytety mu się pozmieniały i za długo z małżonką nie wytrzymał.

Pewnie dawno już nikt ci nie mówił, że jesteś obrzydliwą świnią, czy też swołoczą, jeśli wolisz. Pamiętam, jakie świństwa wypisywałeś na temat Simona i jego żony gdy się dowiedziałeś, że jedzie pracować do Niemiec. Wykorzystujesz każdą informację, prawdziwą lub fałszywą, żeby innych taplać w szambie. Taka, ot, kanalia, po prostu.
 
 
Icemont
#10 Icemont
1 lutego 2016, 19:50
Belfer napisał:
A jak ojczulku wytłumaczysz, że do momentu kiedy nie obnażył debilizmu Jarosława to był dla PiS autorytetem?


Bo kto nie z nimi, ten przeciw nim...
 
 
Pan Prezes
#11 Pan Prezes
2 lutego 2016, 09:03
Cytat:
Wykorzystujesz każdą informację, prawdziwą lub fałszywą, żeby innych taplać w szambie. Taka, ot, kanalia, po prostu.
Panie, panie!
Czy ja ci każę taplać się w szambie? Zmień poglądy. Może zmądrzejesz.
 

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze