Polub NaszePanstwo.pl na   

Cycki Księżnej Kate

  • Kategoria: Polityka
  • buldozer
Jeśli ktoś, czytając tytuł, miał nadzieję na smakowite fotki, to z góry przepraszam. Notka będzie bowiem o wszechobecnym chamstwie, a tytuł, jak to tytuł, ma przyciągnąć uwagę czytelnika. A przecież nic tak nie przyvciaga uwagi jak dobry kawałek golizny. Wiedzą o tym tabloidy i słono płacą paparazzi za zdjęcia znanych osobistości w kompromitujących scenach. Co prawda kształtne piersi Kate w niczym jej nie kompromitują, jednak ludzka natura jest taka, że lubi widzieć to, co ukryte. Stąd zwykłe chamstwo, jakim jest podglądanie czy podsłuchiwanie, stało się w dzisiejszych czasach towarem komercyjnym. Może się to komuś wydać niewiarygodne, ale są na świecie ludzie, i to jest ich wielu, którzy są gotowi zapłacić za szmatławca, który publikuje takie zdjęcia.

Choć w Polsce nie mamy domu panującego i roznegliżowanych księżniczek, to jednak nasze państwo tonie w powodzi chamstwa, przy którym działalność paparazzi jest niewinną, dziecięcą zabawą. Dotyka ono wszystkich sfer życia społecznego, ale od pewnego czau  chyba najbardziej obecne jest w polityce. Chamstwo polityczne nie szanuje żadnej świętości, nawet majestatu śmierci. Kolejnego przykładu chamstwa politycznego dostarczyli ostatnio zwolennicy i politycy PiS. Ci pierwsi zakłócili nabożeństwo żałobne nad trumną Józefa Szaniawskiego. Nie podobało im się, ze głos zabrał przedstawiciel Prezydenta RP, który nadał Zmarłemu pośmiertnie odznaczenie. Postanowili więc wyklaskać przedstawiciela Prezydenta, wraz z interweniującym kapłanem, próbującym ratować nastrój żałoby. Pewien wątpliwej klasy bloger portalu Salon24, którego pseudonimu nie wymienię, żeby go nie reklamować, twierdzi, że klaskanie to nie jest objaw chamstwa, a klaskający byli usprawiedliwieni, bo "rząd przekroczył granicę". W jego pojęciu usprawiedliwia to zakłócenie uroczystości pogrzebowej. Co tam bliscy Zmarłego, co tam jego koledzy, czytelnicy, ludzie pogrążeni w autentycznej żałobie. Garstka prawicowych chamów, z których zapewne większość nie ma pojęcia kim był i czego dokonał Zmarły, uzurpuje sobie prawo do decydowania o tym, jaki przebieg ma mieć nabożeństwo żałobne. Kto tych ludzi uczył moralności? Mam nadzieję, że nie ksiądz na religii.

Niestety, przykład chamstwa idzie z góry. Posłowie PiS postanowili bowiem zrobić ruchawkę polityczną przy okazji ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej. Jak widać każda okazja jest dobra, żeby się podlansować, nawet skacząć po trumnach tragicznie zmarłych osób. Najśmieszniejsze, że mówią, jakoby przyszli "pomodlić się o spokój duszy zmarłych". Doprawdy, ciekawa to modlitwa. Ekshumacja to czynność prawna, która musi przebiegać ściśle według pewnej procedury. Jest tak zarówno ze względów procesowych jak i ze względu na ochronę uczuć krewnych zmarłego oraz szacunek dla zwłok. Robienie z tego widowiska dla dziennikarskiej gawiedzi jest wprost niewyobrażalnym chamstwem. Obok dziennikarzy i sympatyków Gazety Polskiej, brali w tym udział posłowie, a więc ludzie, którzy, wydawałoby się, najbardziej powinni dbać o przestrzeganie prawa i zasad moralnych.

Zachowanie prawicowych katolików jest sprzeczne z chrześcijańskimi zasadami postępowania, ugruntowanymi w przeciągu ponad tysiąca lat chrześcijaństwa na ziemiach polskich. To jest poważny problem dla Kościoła, który utracił kontrolę nad ta częścią swej owczarni. Owszem, ci ludzie zapełniają świątynie, co przydaje się w statystykach. Ale ich pogańskie zachowania świadczą dobitnie o klęsce Kościoła w dziele szerzenia Ewangelii. Polityczne zaangażowanie się Kościoła prowadzi z jednej strony do wyludniania świątyń, a z drugiej do radykalizacji tych, którzy w świątyniach pozostają. Ci ludzie, potrafią wyklaskać kapłana na mszy, jeśli im się on nie spodoba, zakłócić pogrzeb czy uroczystość państwową lub religijną, nie licząc się zupełnie ze zdaniem innych uczestników takiej uroczystości. Miłość bliźniego to dla nich frazes. Liczy się dobra zabawa, nawet cudzym kosztem. Nawet na trumnach.

Kościól polski znalazł się w pułapce. Biskupi sa zdani na tych radykałów, którzy swoim chamstwem wypędzają z kościoła ludzi normalnych. Żaden z biskupów nie ma w sobie odwagi, aby walnąć pięścią w stół i powiedzieć: dość!  Aby, jak Chrystus, wziąc kij i  przepędzić z Kościoła tych przekupniów, którzy ze Świątyni Pańskiej czynią polityczne targowisko. Nie mamy biskupa na miarę Jana Pawła II.

Komentarze  

 
Randolph
#41 Randolph
16 kwietnia 2021, 23:19
Also visit my page; support.southsmoke.com : support.southsmoke.com/.../...
Zacytuj
 
 
Nigel
#42 Nigel
17 kwietnia 2021, 01:02
My web blog ... Johnnie: imatranperhokalastajat.net/... /...
Zacytuj
 
 
Melvina
#43 Melvina
17 kwietnia 2021, 14:30
my page :: Gabriele: sacredheartkl.org/.../...
Zacytuj
 
 
Amanda
#44 Amanda
17 kwietnia 2021, 22:47 Zacytuj
 
 
Alica
#45 Alica
18 kwietnia 2021, 00:31
my page Instagram Profits System bonus: gamesieunhan.net/.../...
Zacytuj
 
 
Clark
#46 Clark
18 kwietnia 2021, 14:37
my blog; Julissa: Www.Alperencinar.com/.../
Zacytuj
 
 
Francisco
#47 Francisco
19 kwietnia 2021, 15:25
Also visit my page ... Kareem: wiki.wemake.cc/.../...
Zacytuj
 
 
Latosha
#48 Latosha
20 kwietnia 2021, 03:03
my web blog Dena: onairradio.net/.../...
Zacytuj
 
 
Luann
#49 Luann
23 kwietnia 2021, 01:03
Take a look at my blog: ICC Express 3.0 plus funnel coupon: vgmaps.com/.../...
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać